GLA#R^PARrtflES ^Gemeentelijke garanties kosten veel geld k. mr Kn,mm Schoon- maken kostgeld Niet goed schoon- maken kost nog veelmeer! Speldjes-regen Wie het leuk vindt doet het Biljart kampioenschap in Overloon voor Jacqueline Eibers Dierenbabbels Grondwater in de schouwburg V •li' 1 AS*. - Griekse avond een succes GEVONDEN AVO Nederland zoekt collecte- medewerkers in Limburg Gemeente onderneemt aktie in wijk Brukske Nog geen buitenverlichting voor andere Venrayse scholen Afscheid Adjudant van Ampting Vergoeding voor handhaven van Maasheggen- landschap in gemeente Vierlingsbeek ONDERZOEK RIJKS-UNIVERSITEIT LIMBURG OVER AFSLANKEN eel en maas Donderdag 10 maart - Pagina 7 edu Zoals bekend geeft de gemeente, ter levordering van het eigenwoning- jezit, garanties op hypothecaire eldleningen van de Venrayse inge- etenen. Een en ander natuurlijk j"? onder bepaalde voorwaarden. Het V"\oordeel voor degenen die zo'n lypotheek met gemeentegarantie aan- ;aan, is gelegen in het feit dat dan je banken als geldgevers een lager uu jentepercentage in rekening brengen. uu Door die garantie is het risico voor de banken immers lager, want als de lypotheekgever in gebreke blijft te «talen dan kan men de rekening bij de gemeente presenteren. Bij de fff jaarlijkse vaststelling van de begroting 'wordt daarvoor een bepaald bedrag jereserveerd. Maar, de strop is dan niet voor de gemeente alleen. Het rijk draagt lamelijk in dat geval zo'n 50% in het verlies bij. 1986 Uit het laatst verstrekte overzicht in de gemeente blijkt, dat in 1986 ien gedwongen verkopen van panden ilaats had, waarbij de gemeente -arant stond voor de hypothecaire eldlening. Men ging toen voor ruim 630.000,- de boot in. Van het rijk verd 313.000,- terug,.ontvangen en lovendien kreeg men nog eens 70.000,- over 1985. Uiteindelijk was iet verlies voor de gemeente nog 233.000,-. 1987 Vorig jaar zijn de voorwaarden waaronder de gemeente garant staat ets aangescherpt en is men tevens jvergegaan tot invordering van de rerliezen die door gemeentegaranties i In ons verslag vorige week in dit ilad over de huldiging van rerdienstelijke leden van SV Oostrum, lebben we één naam vergeten te 'ermelden. Ook Bert van den loogenhof kreeg een zilveren speld; lij heeft namelijk 14 jaar als eugdleider gefungeerd. Niet uitdrukkelijk vermeld, was het èit dat Joos Linskens behalve de ülveren speld van de NKS óók de ilveren speld van SV Oostrum kreeg litgereikt. Ere wie ere toekomt. IVindt je het leuk om te zingen; vindt Ije het leuk om muziek te maken; vindt je het leuk om toneel te spelen; vindt je het leuk om cabaret te maken; als je _;dit leuk vindt, en een leuke vrijetijds Besteding zoekt in de vorm van abaret, toneel, zang, dans en muziek ;em dan z.s.m. kontakt op met Wil indérs, Handelstraat 19, tel. 86241. i.v.m. de plannen voor het nieuwe izoen zouden wij het leuk vinden als ij/zij zo snel mogelijk met boven gaande kontakt wil op nemen. Op maandag 7 maart j.l. werden de [Overloonse biljartkampioenschappen geopend in Hotel Wilhelmina te Overloon. Jan Eibers, een broer van Jaqueline opende dit toernooi, en sprak woorden van dank en waarde- Iring, en wenste de organisatoren veel (succes toe. De opbrengst van dit 'toernooi is voor zijn zuster Jaqueline, die al meer dan twintig jaar werkzaam is in de missie van Brazilië. Een respectabel aantal van 102 deelnemers meldde zich aan, zodat het toernooi Jzekere drie weken zal duren. De (wedstrijden hebben tot heden een spannend en sportief verloop. Ook zijn er al verschillende poulewinnaars bekend. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur, en iedereen is welkom als [toeschouwer. zijn geleden. Het is natuurlijk niet zo, dat de gemeente de bank betaalt en de (voormalige) huiseigenaar verder vrij uit gaat. Integendeel: hij blijft aansprakelijk voor de verliezen die de gemeente lijdt of hij dat verlies ook inderdaad terug betaalt, is iets anders. Zo werd vorig jaar in drie gevallen de deurwaarder ingeschakeld helaas zonder resultaatOok het bedrag dat aan de gemeente wordt afgelost lijkt ons vrij miniem. In 1987 zijn 9 panden "gedwongen verkocht". De banken klopten daarvoor bij de gemeente aan tot een bedrag van 640.000,-. Het ging hier om 3 appartementen in de Patersstr. Henseniusstraat; 5 eengezinswoningen in Landweert en 1 eengezinswoning in Veltum. In 6 gevallen is de hoge woonlast oorzaak van de verkoop geweest. In de overige 3 gevallen betrof het echtscheiding, overlijden en opname in een psychiatrische in richting. 1988 Het is moeilijk te voorspellen welke uitgaven de gemeente in verband met verleende garanties, zich in de nabije toekomst zal moeten getroosten. Tot op heden zijn dit jaar al drie "gedwongen verkopen" gepasseerd. Toch verwacht men dat het aantal gevallen de komende jaren iets zal teruglopen. Zo is bijvoorbeeld ge bleken dat bij de afgegeven garanties over de laatste vier jaren geen problemen zijn. Dat stemt natuurlijk hoopvol. De "stroppen" waarvan hierboven sprake was, hadden betrekking op oudere garanties, maar kwamen eerst in 1986 en 1987 in de problemen. VERNIELINGEN Van een aan de Wilgenstraat geparkeerde personenauto was door vandalen de buitenspiegel afgebroken. •Van het tehuis van de Paters Fransiscanen in de Paterstraat is een grote ruit ingegooid. Schade 400,- -Met opzet was een ruitenwisser van aan de Lupine staande personenauto vernield. De dader van deze vernieling kon worden achterhaald. Hij zal de rekening gepresenteerd krijgen. Bij de basisschool "de Foekepot" een ruit met een trottoirtegel vernield. De tegel werd in de school aangetroffen. DIEFSTAL VAN BENZINE Een bewoner van de Pavanenstraat kwam tot de ontdekking dat uit zijn voor de deur geparkeerde auto, 20 liter benzine was overgeheveld. Nadat we vorig jaar konijnen en cavia's besproken hebben, willen we dit keer tamme ratten en muizen bespreken, omdat deze dieren in toenemende mate als huisdieren gehouden worden. Allereerst de rat, die als huisdier wordt gehouden en afstamt van de bruine rat en met name van de witte variant met rode pupillen en bleekblauwe irissen (albino). De meeste huisratten zijn bont, crème of albino. De rat is door zijn nieuwsgierigheid en leervermogen gemakkelijk tam te maken. Vooral als hij geen soortgenoten om zich heen heeft zal hij zijn belangstelling vooral tot de mens richten. Een rat is vooral 's nachts actief maar als u hem alleen overdag voert, dan vertoont hij bij daglicht meer activiteit. Ratten worden niet erg oud, ongeveer 2 4 3 jaar. Opvallend zijn de ouderdoms- verschijnselen: kale plekken in de pels, geel oranje schilfering in de vacht bij de mannetjes en verlam mingsverschijnselen. Ondanks de verlamming kunnen ze nog maanden in goede conditie blijven leven. Een rat eet ongeveer 15 20 gram voer, dit is een eetlepel vol. Het is het verstandigste om compleet knaag diermengsels te voeren, hier zit alles in wat het dier nodig heeft. Zodoende loopt u niet het risico dat ze een tekort aan bepaalde vitaminen of mineralen oplopen, daarbij kunt u ze nog wat fruit, kaas, groente en hooi geven. Hier zijn ze gek op. De voeding mag niet te vet zijn. Om het doorgroeien en kromgroeien van de snijtanden te voorkomen, kunt u ze het best een hazelnoot in de schil geven of een kippeboutje. Maar geef ze geen vlees, want dit werkt bijten in de hand. Water kan het beste aangeboden worden via een drinknippel-fles. Ze drinken 15 - 60 ml per dag. Ze hebben veel behoefte aan beweging, privacy en een gevarieerde omgeving. Op de bodem van hun hok kunt u zaagsel of kattebakvulling leggen omdat dit het beste vocht opneemt. In <Jit bodem materiaal maken ze zelf hun slaap plaats. Speelgoed en klimstokje houden het diertje actief, maar als er eenmaal bepaalde dingen in zijn kooi zijn gezet, haal die er dan niet meer uit omdat ze gehecht zijn aan hun interieur. En verplaats de kooi ook niet teveel. Als u vreemde mannetjes bij elkaar wilt zetten doe dat dan in een voor beide vreemde kooi anders gaan ze vechten. Een vrouwtje is 6 weken na de geboorte geslachtsrijp en is om de 4 tot 5 dagen bereid tot paren. De jongen worden 19 tot 23 dagen later geboren. Het mannetje kan tijdens en na de bevalling gewoon bij het vrouwtje in het hok blijven, hij zal meehelpen bij de verzorging van de jongen, maar pas op want een volgende paring vindt binnen 24 uur na de bevalling plaats. Ze krijgen 8 tot 12 jongen die kaal ter wereld komen. De oogjes van de jongen gaan na 14 dagen open. Op 4 weken kunnen de jongen van de moeder gescheiden worden. Het is belangrijk om de dieren vooral als ze nog jong zijn veel in de hand te nemen, des te tammer worden ze. Maar fok niet te veel met deze dieren want het kan uit de hand lopen, zoals u onlangs in de krant hebt kunnen lezen. GRANAAT GEVONDEN Tijdens werkzaamheden op de Steegkamp te Castenray kwam een nog intakt zijnde granaat naar boven. De mannen van de EOD zullen zich over dat oorlogstuig ontfermen. GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v. Plataanstraat 12 Venray Tel. 82635 Het grondwater is de schouwburg tot de lippen gestegen. Voor het eerst in 22 jaar heeft men in grote mate overlast van grondwater. Het kelder gedeelte inclusief de bar en de orkestbak staan onder water. Afgezien van materiële problemen, heeft dat ook konsekwenties voor de voorstellingen waarbij gebruik moet worden gemaakt van de orkestbak. De eerste voorstelling in die reeks is L'ELISIR D'AMOUR, a.s. maandag. Het zag er naar uit, dat de voorstelling afgelast moest worden, maar daar voelde de direktie zeer weinig voor, zeker nu de kritieken zo grandioos zijn. Die voorstelling afgelasten zou een aanslag op het culturele gehalte van het programma zijn. Na overleg met FORUM is besloten het orkest vd«5r het toneel te laten plaatsnemen, dus in de zaal. Daardoor vervallen een aantal plaatsen voor het publiek, maar dat hoopt men naar tevreden heid te kunnen oplossen. De direktie is blij dat op deze manier de voorstelling kan doorgaan, want kwaliteit van dit formaat ligt niet voor het oprapen. Te hopen is, dat vele muziekliefhebbers, aange spoord door de prachtige kritieken in de landelijke pers, zullen besluiten om deze voorstelling te gaan zien. Het is niet uitgesloten dat ook bij andere voorstellingen het orkest in de zaal geplaatst moet worden. Ook dan zal de direktie voor de eerste rijen vervangende plaatsen aanbieden. i De op 3 en 4 maart j.l. gehouden Griekse avond ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van Grieks restaurant Plaka is een enorm succes geworden. De avonden waren al weken van tevoren uitverkocht en de broers Mihoglu hebben veel mensen teleur moeten stellen, dit is voor hen ook de aanleiding om in de toekomst vaker avonden la Greece" te organiseren zodat iedereen aan zijn trekken kan komen. Tevens willen zij iedereen bedanken voor de vele felicitaties, bloemen en cadeau's. IN DE VERKEERDE BRIEVENBUS Een mevrouw wonende aan de Akelei vond in haar brievenbus een linnen zakje waarin 240,- en een bos sleutels. Ze begreep er niets van en gaf haar vondst door aan de politie. Die kon ook niet direkt voor een oplossing zorgen. Maar via een bedrijfsleider van een speelhal kwam ze in kontakt met het wijkcentrum in Landweert en daar wist men van wanten. Een van de personeelsleden van dit wijkcentrum had het zakje met geld en de sleutels op een adres in de Anemoonstraat moeten verzorgen. Nu liggen Ane moon en Akelei heel dicht bijelkaar en vergissen is menselijk. Voordat men die fout had bemerkt, waren geld en sleutels alweer bij de rechtige eigenaar bezorgd. PORTEMONNAIE GEJAT Even niet opletten als men gebruik maakt van een copieerapparaat kan ernstige gevolgen hebben. Dat onder vond een inwoner toen hij in een bedrijf aan de Kempweg van de copy- service gebruik maakte en zijn portemonnaie met 200,- even opzij liet liggen. Weg portemonnaie en geld. Dat waren dure copieën. FLINKE DEUK Een Venrayer kwam bij terugkeer bij zijn voor zijn woning geparkeerde personenauto tot de ontdekking dat er een grote deuk zat in het linkervoor- portier. Die veroorzaker was vergeten zijn visitekaartje achter te laten. Nu zit de eigenaar met een behoorlijke schade tenzij er getuigen zijn, die de polietie kunnen vertellen wie de deuk gemaakt heeft. FLESSENTREKKER AANGEHOUDEN Op verzoek van de Venrayse politie werd door de politie van Eindhoven een 54 jarige man aangehouden, zonder vaste woon en verblijfplaats, maar oud-inwoner van Venray. Zijn aanhouding was verzocht, omdat hij zich had schuldig gemaakt aan het tot zich nemen van goederen zonder te betalen. Hij werd overgebracht naar het Venrayse politiebureau en daar ingesloten. Het onderzoek is nog gaande en daarom is de man in verzekering gesteld. De politie ver wacht dat nog andere inwoners die schade hebben opgelopen zich naar aanleiding van dit bericht alsnog zullen melden om aangifte te doen. Beige bruine damesbril, ovaal; hond, zwart/wit, basset; kat, wit/ zwart; hond, zwart, bastaard; klein zwart hondje; licht bruine hond, Cocker Spaniel; 1 bankbiljet; zwarte dameshandschoen, maat EL, Hema; groene lange jas met ceintuur, maat 38; beige trui; blauwe zwembroek, opschrift GOLF, maat 3, merk Tweka; linker handschoen, grijs, bovenzijde met ritssluiting, maat 9; bruine herenportemonnee met in houd; gouden gladde ring met inscriptie "Henk"; 1 sleutel aan rood label met opschrift: onderbouw Bachstraat; Bruin etui met sleutel, tankdopsleutel, opschrift Atro Horst BV; 2 sleutels aan gele label met naam Cindy L; 3 autosleutels; zwitsers officiers-zakmes, rood met 2 sleutels; plastic zak, inhoudende 2 zwem broeken rood en wit; zwarte heren fiets, merk Gazella; zwarte dames fiets, merk Vervos, framenummer J 004292; groene damesfiets, framenr. B 7; bruine herenfiets, merk Pon- sport; blauwe damesfiets; groene damesfiets, framenr. 010764; rode damesfiets; groen-witte damesfiets, framenr. 80751, zwarte herenfiets, merk Simplex, framenr. 418293; zwarte damesfiets, merk Favoriet- sport, postcode 5803 BS. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de Gemeentepolitie Venray, tel. 04780-84888. Van 16 tot en met 22 mei a.s. zoekt *AVO-Nederland, de landelijke ver eniging voor arbeid en welzijn voor mensen met een handicap, speciaal in Venray naar mensen die willen helpen bij de organisatie van de jaarlikse collecte in mei. Steeds meer gehandi capten moeten vanwege de bezuini gingen een beroep doen op AVO- Nederland om de noodzakelijke hulpmiddelen en voorzieningen te bekostigen. AVO-Nederland wil graag al die gehandicapte mensen helpen, maar daar is geld en voldoende collectemedewerkers voor nodig, óók in Venrag en kerkdorpen. Jaarlijks zetten zo'n 25.000 mensen zich geheel belangenloos in voor de organisatie van de AVO-collecte in hun eigen plaats of wijk. Zij maken het mogelijk dat ook gehandicapte mensen een menswaardig bestaan kunnen hebben. AVO-Nederland vindt dat gehandi capten daar recht op hebben en wil ook in de komende jaren de zo noodzakelijke hulpmiddelen en voor zieningen blijven geven. Zij vraagt daarvoor de medewerking van ent housiaste vrijwilligers in Venray, dat ook zeker bereid is een bijdrage te geven voor zijn gehandicapte mede mens. Degenen die zich hiervoor sterk willen maken, kunnen contact op nemen met AVO-Limburg, Zang- bergsweg 111, 6432 CD Hoensbroek, tel. 045-220911. Op dinsdag 15 en donderdag 17 maart a.s. wordt in de Kiosk in Brukske een tweetal informatie-avon den gehouden voor de bewoners van die wijk. De bedoeling hiervan is, de bewoners er op te wijzen, dat in de loop der jaren diverse stroken plantsoen, zonder toestemming van de gemeente in gebruik zijn genomen. Bovendien hebben diverse inwoners, zonder vergunning, bouwsels opge richt. Tijdens beide bijeenkomsten waarvoor de betrokken bewoners een persoonlijke uitnodiging van de gemeente krijgen - zullen de wethou ders Willems en Claessens alsmede ambtenaren van de afdeling bouw- en woningtoezicht en de afdeling bossen en plantsoenen, de bewoners van de wijk vertellen wat er in hun woonomgeving gaande is. De illegaal in gebruik genomen groenstroken zullen moeten worden teruggegeven, terwijl de clandestiene bouwsels moeten worden afgebroken. Op beide bijeenkomsten wordt hierover nadere inlichtingen gegeven. Uitvoerige informatie treft u nu al aan op de pagina "Gemeentepraat". In de deze week gehouden vergadering van de commissie voor onderwijs, heeft wethouder J. van Oers gezegd, er voorlopig nog niets voor te voelen andere scholen dan de St. Petrus Bandenschool van buiten verlichting te voorzien, om vandalis me tegen te gaan. Eerst zal een halfjaar proef worden gedraaid met de nieuwe verlichting van de Petrus BandenSchool voordat een drietal andere scholen ter sprake zullen komen. Het CDA raadslid J. Driessen bracht tijdens de commissievergade ring de veiligheid rond basisscholen te sprake, met name die van de Foekepot, de Flierefluit, De Kemp en de Petrus Bandenschool. Hij meende, dat de kans op vandalisme afneemt, wanneer sterke lampen rond de scholen worden geinstalleerd. De heer Lemmens, van de lijst v.d. Vorle meende echter, dat aanbrengen van verlichting juist vandalisme aantrekt. Hij voelde meer voor politietoezicht. Uiteindelijk werd men het eens over de proef met de verlichting rond de Petrus Bandenschool. INBRAAK IN AUTO'S - Een 23 jarige Venrayer kwam bij terugkeer bij zijn op de Grote Markt geparkeerde personenauto tot de ondekking, dat die met geweld was opengebroken. Uit de auto waren verdwenen de radiocassetterecorder en een zonnebril. Totale waarde 850,- - Ook was een inbraak gepleegd in een aan de Pr. Hendrikstraat geparkeerde personenauto. Daar werden de booster, 8 cassettebandjes en een zonnebril ontvreemd. WEER GINGEN DAMHERTEN AAN DE HAAL Voor de tweede maal gingen 15 damherten uit hun aan de Deurnese- weg omheinde ruimte aan de wandel. Meer dan 1 uur hadden de politiemannen en de eigenaar nodig om de dieren weer in hun verblijf plaats te jagen. Een moeilijk karwei, omdat de herten over de gevaarlijke Deurneseweg liepen en men gehinderd werd door een voordurende regen. Er vonden geen aanrijdingen plaats. De vorige keer kon worden vastgesteld dat vandalen aan het werk waren geweest, want toen was de afrastering doorgeknipt. Nu kon niet worden vastgesteld op welke wijze de damherten uit de omheining zijn gekomen. De mogelijkheid in echter niet uitgesloten, dat dezelfde vandalen aan het werk zijn geweest, maar nadat de herten verdwenen waren, de poort weer hebben gesloten. De politie neemt in ieder geval deze vandalen- streek, gezien de mogelijke gevolgen voor de verkeersdeelnemers, hoog op. VERNIELINGEN EN BALDADIGHEID Dinsdagavond tussen 18.30 en 19.45 uur werden in de Touwslager- straat in Veltum, van drie geparkeerde personenauto's de antennes vernield. De auto's stonden achter elkaar, zodat is aan te nemen dat de daders in het voorbijgaan de vernielingen heb ben gepleegd. VOOR DE DERDE MAAL BRAND Voor de derde maal in vrij korte tijd moest de brandweer in aktie komen voor een brandje in een schuurtje achter een woning aan de Stationsweg te Oostrum. Enkele in het schuurtje liggende pakken stro waren aan het smeulen, maar mede omdat de brandweer vrij spoedig ter plaatse was, kon uitbrei ding worden voorkomen. Na bijna 40 dienstjaren, waarvan 30 bij de Venrayse politie, heeft adjudant van Ampting vrijdagmiddag afscheid genomen. Zijn collegas hadden voor een feestelijk gebeuren gezorgd. Zo werd van Ampting en zijn familie met een landouwer en politieauto's van huis opgehaald, om in het politieburo gehuldigd te worden. Zelfs een Jan van Amptinglaan was (zonder ge meentelijke voorkennis) naar hem genoemd. Maar door dat alles kwam hij op deze laatste dag voor het eerst in zijn loopbaan te laat op het politieburo Burgemeester Defesche, als hoofd van de politie, had zo zijn vermoeden dat de scheidende adjudant met weemoed terug zou denken aan de tijd dat Venray nog geen verkeerslichten had; toen het nog niet verboden was in de Grotestraat te fietsen en toen het ook niet voorkwam dat 4, 5 of 6 scholieren naast elkaar fietsend het verkeer belemmerden. Van Ampting heeft veel bijgedragen aan het veilig houden en veilig maken van Venray. De burgemeester had daarvoor grote waardering. Mede daarom overhan digde hij graag de gebruikelijke afscheidsenveloppe. Ook commissaris De Bruijn, korpschef van de Venrayse politie en 17 jaar "hoogste baas" memoreerde het verleden en de veranderingen welke zich hebben voorgedaan. Veranderingen welke het een politie man in hart en nieren niet moeilijk maken afscheid te moeten nemen. De Bruijn vroeg zich af, wat er in de jaren negentig nog overblijft van de taak van de politie Namens het representatiefonds van de Venrayse politie dankte Sjef Janssen zijn collega; ook voor het penningmeesterschap van de plaatse lijke afdeling van de politiebond. Brigadier Eickmans bood de scheidende adjudant een fotocollage aan van de collegas die ooit in Venray werkzaam zijn geweest. Dit officiële afscheid werd bijgewoond vrijwel het gehele Venrayse politieapparaat, ver tegenwoordigers van de gemeente en de officier van justitie uit Roermond. Het duo Wiet van der Hoff en Matje Pijnappels schetsten in een prachtige samenspraak en gezang de levensloop van Van Ampting. Ook bij het on-officiële afscheid in de Wieënhof mocht adjudant van Ampting vele handen schudden van vrienden en bekenden. En het Venrays Mannenkoor omlijste daar op bij zondere wijze de receptie. Ret Swinkels nam afscheid van politie Wegens gezondheidsredenen moest Piet Swinkels vervroegd afscheid nemen als technische-huishoudelijke kracht van de gemeentepolitie, een functie welke hij tot volle tevreden heid van allen gedurende 9 jaar heeft vervuld. Piet was een manusje van alles; uit het goede hout gesneden en moest derhalve alle voorkomende klussen opknappen: corveeën, koffie- dienst, het opknappen van kleine klussen en het in orde houden van bepaalde apparaten en het wagen park. Burgemeester H. Defesche was met de korpschef Commissaris de Bruijn aanwezig om de dank uit te spreken voor de taakvervulling van Piet Swinkels. Dat deed ook Sief HOENDERSTRAAT 53 VENRAY TEL 04780 87024 De CDA fractie in de gemeenteraad van Vierlingsbeek heeft van het Ministerie van Landbouw en Visserij bericht gekregen, dat de landin richtingscommissie "Overloon- Merselo" er naar streeft om in overleg met alle betrokken partijen te komen tot een gefaseerde uitvoering van het kavelwerk in het Maasheggengebied, met name voor de heggen. Het gevoerde overleg heeft er inmiddels toe geleid, zo antwoordt het ministerie op een door de CDA fractie geschreven brief over dit onderwerp dat op korte termijn met de betrokken agrariërs zal worden gesproken over het tijdelijk hand haven van de heggen en de poelen. Dat zal dan gebeuren met een vergoeding voor het onderhoud en een tegemoetkoming in de extra kosten, die moeten worden gemaakt als gevolg van verlies aan bruikbare oppervlakte en meerkosten aan arbeid en machine uren. De voor te stellen regeling is besproken met de plaatselijke af delingen van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond. Op grond van het gevoerde overleg verwacht de minister, dat de voorgenomen rege lingen voor de betrokken agrariëres acceptabel zullen zijn. Inmiddels heeft het gemeentebestuur van Vierlings beek bekendgemaakt zo snel mogelijk de aangevraagde kapvergunningen voor het Maasheggengebied in be handeling te zullen nemen. Door de ruilverkavelingscommissie is aan het gemeentebestuur een overzicht ver strekt van de heggen, die de boeren willen laten staan omdat hun vergoeding door het ministerie in het vooruitzicht is gesteld. Het gaat over ongeveer twaald kilometer heggen, die dank zij de toezegging van de minister kunnen blijven slaan. Dank zij dat. overzicht kan het Vierlingsbeekse gemeentebestuur gemakkelijker be slissen op de vele aangevraagde kapvergunningen. Janssen. Dat dankwoord was verze geld van een passend cadeau, uit het speciale eigen fonds van Venray's politie. In het kader van de bezuinigingen bij de politie zal deze ontstane vakature niet worden aangevuld. Er wordt nu verwacht dat het personeel onderling het werk van Piet Swinkels overneemt. De bijna dagelijkse stroom adver tenties, waarin drankjes, tabletten, fruit- of broodkuren, wonderdiëten en passieve methodes worden aange prezen, proberen U allen hetzelfde te doen geloven: snel en liefst zonder enige moeite afslanken. Niets is echter minder waar. Wondermiddelen be staan niet, men zal er echt zelf iets voor moeten Joen. Biologe M. Rookus: "Diëten leiden enkel tot teleurstellingen. De kilo's ritten er na de kuur zo weer aan. Veel beter is het om het leefpatroon te veranderen, regelmatig, weinig en gezond eten en vooral veel bewegen." Een zeer recent onderzoek aan de RIJKS UNIVERSITEIT LIMBURG bij 700 proefpersonen wijst uit: de combinatie van bewegen met verant woord eten geeft aanzienlijk meer vetverlies en een geringere daling van de ruststofwisseling. Dit onderzoek onderschrijft eens te meer de juistheid van de bij Joligne toegepaste TFM-methode (exclusief voor N- en Midden-Limburg). Verantwoord eten leert men door persoonlijk voedings adviezen van een gediplomeerde diëtiste. De bewegingen worden onder deskundige leiding op een voor ieder persoonlijk vastgesteld schema uitge voerd, waarbij de juiste spieren worden gebruikt, onder constante toevoer, waarbij de juiste spieren worden gebruikt, onder constante toevoer van warmte. Hierdoor wordt VETVERLIES OP DE GEWENSTE PLAATSEN gegarandeerd. Boven dien zorgt het Ozon/zuurstofbad voor een strakke en soepele huid. Dr. de Beer: "De TFM-methode verdient verre de voorkeur boven de onverant woorde vermageringskuren, die de stofwisseling verstoren. Ook boven plastische ingrepen, incl. het weg zuigen van onderhuids vet omdat de kosmetische resultaten hiervan niet voorspelbaar zijn."

Peel en Maas | 1988 | | pagina 7