AGENDA A.s. zaterdag voorlichtingsdag in de Biologische school Nogmaals het afscheid van adj. v. Ampting Burgemeester herbenoemd Reünie oud-strijders 1939-1940 Grebbe linie Venrayse aktie voor Afrika N KWESTIE VAN EEN BETERE SMAAK. Fotowedstrijd Jumping Venray BENEFIET - CONCERT Lindefeesten te Sambeek 5 Jaar Grieks restaurant Plaka The Old Calahan mSr Foto-expositie in de witte hoeve HUISVUIL Monumentenlijst OPROEP Topkwaliteit in de Venrayse schouwburg OPENBARE BIBLIOTHEEK Auberge a de ia Campagne Italiaanse avond Semperflorens in de wolken PEEL EN MAAS Donderdag 25 februari - Pagina 3 In ons artikel over dit afscheid per 1 maart a.s. zijn enkele onjuistheden geslopen, welke wij hiermee corri geren. In 1953 maakte de toen nog jonge wachtmeester van de rijkspolitie kennis met Venray, onder het groepscommando van Opperwacht meester Steerneman. Vijf jaar later werd hij overgeplaatst naar Vlodrop, waar hij in 1961 bevorderd werd tot wachtmeester I. Op zijn verzoek volgde in mei 1963 weer plaatsing in Venray. Omdat politiemensen op 60 jarige leeftijd met FLO moeten, kan adjudant Van Ampting net niet terugzien op 25 jaar onafgebroken dienst in Venray. Op vrijdag 4 maart a.s. zal op het politiebureau intern officieel afscheid worden genomen, na in totaal 38 dienstjaren. Daarna, van 18.30 tot 20.00, krijgt IEDEREEN echter de gelegenheid persoonlijk afscheid van hem te nemen, in het Gastencentrum d Wieënhof. Dat zullen er ongetwijfeld velen zijn, die dan de kans aangrijpen om adjudant Van Ampting te danken voor alles wat hij heeft gedaan voor de Venrayse gemeenschap. Bij die receptie wordt ook het mannenkoor verwacht, omdat Van Ampting een van de trouwste leden van dit koor is. Bij Koninklijk Besluit van 23 december 1987 is de heer Mr. H.J.M. Defesche met ingang van 16 januari j.l. opnieuw benoemd tot burge meester van Venray. Burgemeester Defesche is dus begonnen aan zijn derde ambtsperiode als burgemeester van onze gemeente. Dat feit was voor de heer A. den Brok, als nestor van Venrays gemeenteraad, aanleiding hem namens alle collega's te feliciteren. "Ons is niets gevraagd", aldus Den Brok, "maar had men ons iets gevraagd, dan hadden we beslist positief geantwoord". Maar dat wil niet zeggen, dat de raad niet kritisch tegenover het beleid van de burge meester staat. De laatste "regerings periode" heeft dat wel heel duidelijk bewezen. De heer Den Brok ver wachtte zeker in komende jaren veel problemen voor het gemeentebestuur. De burgemeester mag er echter van verzekerd zijn, dat de raad hem graag bij het oplossen van die problemen zal steunen...... De oranjevereniging: Woudenberg Scherpenzeel nodigt U uit tot het bijwonen van een 7e reünie van oud- strijders welke gehouden wordt op zaterdag 7 mei in cafe restaurant Boszicht te Scherpenzeel. Het gaat om de militairen die ingedeeld waren bij het 15e, 20ste en 21ste regiment infanterie en van het 5e regiment artillerie, die ingekwartierd zijn geweest in Scherpenzeel, Woudenberg en directe omgeving. Inlichtingen kunt U krijgen bij J.W. Arts, Willemstraat 8, Venray, tel. 04780- 83372. Op deze reünie kunt U nog vele wapen-broeders ontmoeten die u met de mobilisatie hebt leren kennen. Laten wij namens allen onze gevallen kameraden gedenken en bij de krans legging bij de voorposten aanwezig zijn. Onder de titel "Akkoorden voor Afrika" wordt Tweede Paasdag in de Venrayse schouwburg een culturele manifestatie gehouden waaraan een groot aantal plaatselijke muziekgezel schappen deelnemen. De opbrengst van de actie, die van 11.00 uur tot ongeveer 20.00 uur duurt, komt ten goede aan Venrayse ontwikkelings helpers en aan Afrika en aan het werd van "Artsen zonder grenzen". "Akkoorden voor Afrika" is de eerste activiteit van de pas opgerichte stichting "CultuRooy". Deze stich ting stelt zich ten doel om cultuur in de breedste zin van het woord in Venray en omgeving te bevorderen. Het muzikale programma vermeldt onder meer bijdragen van het Venrays Mannenkoor, het Venrays Sym- phonieorkest en volksdansgroep Opanka, aangevuld met informatie over het werk van hen waarvoor de opbrengst bestemd is. Vanaf ongeveer 15.00 uur staat "Akkoorden voor Afrika" in het teken van het wat jeugdiger publiek met eveneens optredens van plaatselijke pop groepen. Daarvan zijn op dit moment de namen van de rockin Starfighters en de formatie Giant Steps bekend. Als afsluiter kan Venray kennis maken met een Afrika band. "Fatala" is afkomstig uit Guin'ee en brengt een swingende combinatie van zang en dans. Het bestuur van "Jumping Ven ray" was op carnavalszondag en maandag zeer verrast, toen het zowel tijdens de Kinderoptocht als bij de Grote Optocht een grote groep zag meelopen onder de titel "Jumping Venray". De jury van de kinderop tocht honoreerde deze uit Oostrum afkomstige groep met een eerste prijs. Nu het bestuur bezig is met de organisatie van een tweede "Jumping Venray", die op zaterdag 2 en zondag 3 juli a.s. wordt gehouden op de Grote Markt, wil het een "fotowedstrijd" verbinden aan deze carnavalsgroep. Degenen, die foto's van deze groep hebben gemaakt, worden verzocht deze op te sturen naar het secretariaat van "Jumping Venray" postbus 125, 5800 AC Venray. De makers van de mooiste foto's worden in ieder geval gehonoreerd met een vrijkaart voor de komende "Jumping Venray". Uiter aard mogen de deelnemers aan deze groep zelf ook meedingen. Maandag 7 maart in de foyer van de Venrayse schouwburg aanvang 20.00 uur. Ook dit jaar organiseert het Kathokiek Vrouwengilde Venray een benefiet concert voor Jacqueline Eibers in Divinolandia. Zoals wellicht bekend is Jacqueline al vele jaren werkzaam te Brazilië in de arme binnenlanden. Haar werk wordt gesteund door het Katholiek Vrouwengilde Venray en de opbrengst van deze muzikale avond zal ten goede komen aan het ziekenhuis ter plaatse. Er is dringend behoefte aan laborato- rium-apparatuur, waarmee men zelf en op eenvoudige wijze ziekte verwekkers op kan sporen en dus sneller en effenciënt hulp kan bieden. De opbrengst van het concert gaat naar de stichting Venray-Divinolandia die momenteel het ziekenhuis onder haar hoede heeft. Zij zullen op deze avond aanwezig zijn met documen tatiemateriaal over Divinolandia en bijzonder het ziekenhuis. Aan deze avond werken mee: Het Venray's Symhonie Orkest; Familie Burger te Overloon op de piano begeleid door de Heer C. Verheij; Studenten van het conservatorium te Maastricht; leer lingen van de Venrayse muziekschool. Kaarten a 10 gulden zijn te verkrijgen bij de bestuursleden van het KVG o.a. Mevr. H. Darmstadt, Veltumse kleffen 14 tel. 83937; Mevr. R. Sijbers, Wilhelminastr. 19, tel. 83547; Mevr. J. verstraelen, Hagelweg 27, tel. 84314. Het VVV kantoor te Venray en avonds in de schouwburg. De Lindefeesten die in Sambeek dit jaar gehouden worden van donderdag 7 t.m. zondag 10 april a.s. herbergen een keur van artiesten uit de top van de Nederlandse amusements-wereld. Voor de 6e achtereenvolgende keer zal de Achterhoekse Pop-Rock-formatie NORMAAL de Lindefeesten op vrijdag 8 april komen opluisteren. Voor de groep BZN die op zondagavond optreedt, is de belang stelling nu reeds zeer groot, reden waarom besloten is om de voorver koop van zowel BZN als van Normaal reeds te starten op 25 febr. a.s. Verder zal de 6 mans formatie Greenlight Express de Lindefeesten openen op donderdag 7 april, welke uitvoering gratis toegankelijk is. De zondagmid dag wordt opgeluisterd door de Dans en Show-orkest Apart die het gratis matinee wederom op een uitstekende wijze zullen verzorgen. Voor de avond van Normaal is de entree prijs vastgesteld op 15,- en voor de avond van BZN is de voorverkoop-prijs op 17,50 vastgesteld. Begin maart is het alweer 5 jaar geleden dat de broers Mihoglu startten met een grieks restaurant in de Passage te Venray. Dat dit met succes gebeurd is, mag inmiddels duidelijk zijn. In 1987 hebben zij het aantal eetplaatsen in hun restaurant zelfs nog moeten uitbreiden vanwege de stijgende klandizie. Het Grieks restaurant is niet alleen als eetgelegen heid nadrukkelijk aanwezig in Ven ray's centrum, maar ook als afhaal- centrum van Griekse specialiteiten. Ook hebben de gebroeders Mihoglu zich in de voorbije jaren verdienstelijk gemaakt met het organiseren van avonden "a la Greece". In 1984 en in 1985 werden deze avonden georgani seerd in zaal den Engel waarbij geen enkele stoel onbezet bleef. De broers Mihoglu hebben ge meend, dit 5 jarig bestaan niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Zij willen samen met u dit feest vieren en wel op 4 en 5 maart a.s. Er zal dan een klein feestje worden gebouwd m.m.v. het over bekende Trio Hellenique, dat op zal treden tussen 20.00 en 22.30 uur, terwijl U ondertussen keuze hebt uit 2 menu 32,50 p.p. De belangstelling voor deze avonden is echter overweldigend. Bei de avonden zijn al volgeboekt en de broers Mihoglu hebben al een aantal mensen moeten teleurstellen. Reden voor de broers om in de toekomst meer van dit soort avonden te organi seren. IETS TE VIEREN? KEGELBANEN en PUB De Gouden Leeuw 14 - Venray Tel. 04780-10019 b.g.g. 86064 Uw gastvrouw en gastheer Hannie en Wim Salters Zoals vorige week reeds aange kondigd, wordt er vanaf morgen, vrijdag tot 1 april een foto-expositie gehouden in de voormalige Sjalom- hoeve aan de Gaststraat, welke intussen een nieuwe naam heeft gekregen: De Witte Hoeve. De expositie toont foto's uit Griekenland, gemaakt door fotograaf Hubert Verhoeven. De officiële openirtg zal worden verricht door drs. Gelder- mans, conrector van het St. Willi- brord Gymnasium te Deurne. Binnen afzienbare tijd wordt de afvalstortplaats in America gesloten. Heel wat mensen zal dat een zorg zijn, zo onder het motto: "dan moet de gemeente maar een andere vuilnisbelt zoeken". Gelukkig zijn er ook veel mensen die er wel over nadenken, die heel goed beseffen dat het gevolgen zal hebben, óók voor alle inwoners van Venray, want alhoewel Venray in oppervlakte de grootste gemeente van Limburg is, een eigen stortplaats heeft de gemeente niet. Samen met politieke partijen en gemeentebesturen uit de regio is naar een oplossing gezocht. Vrijdagavond gaat de PvdA in het wijkcentrum "de Kiosk" over de mogelijkheden praten. Wat zou U denken van gescheiden ophalen of op de stortplaats sorteren van afval om opnieuw te kunnen gebruiken, of over milieubeschermende maatregelen bij voornamelijk olie en andere che mische produkten. Dan nog een paar vragen: wat gaat dat alles méér' kosten? Wie zal dat betalen? We hopen dat het vrijdagavond een diskussie wordt tussen voorstanders en tegenstanders van de vele aspekten van afvalverwerking. Iedereen die wil meepraten is van harte welkom: vrijdagavond 26 februari om 8.00 uur in de kiosk in Venray. PvdA Venray In november van het vorig jaar heeft de gemeente 10 panden toegevoegd aan de gemeentelijke monumentenlijst. Twee eigenaren hebben daar beroep tegen aange tekend. Het betreft de panden Langstraat 28 (Muysers) en Patersstr. 14 (Schaeffers). Na een hoorzitting op 2 februari j.l. kwam de monumentencommissie, wat betreft Langstraat 28, tot het advies het beroep ongegrond te verklaren. Er is voor de eigenaresse geen sprake van belemmering voor de verkoop. Alleen de voorgevel en het dak (in de staat van nu) zijn op de monumentenlijst geplaatst. Dat wil zeggen, dat wat achter de gevel staat eventueel verbouwd kan worden. Nadat ook de commissie voor onderwijs het afwijzende advies bekrachtigde, heeft deze week de gemeenteraad definitief besloten het beroepschrift af te wijzen. Omdat de eigenaar van het pand Patersstraat 14 tot en met half april afwezig is, heeft er nog geen hoorzitting kunnen plaats hebben. Het beroepschrift is dus niet behandeld. De gemeenteraad besloot deze week daarom de hoorzitting en behandeling in de raad tot in mei a.s. uit te stellen. BLOEMBAK GESTOLEN Uit een tuin van een woning aan de Allegrostraat werd een bloembak met een waarde van 120,- gestolen. Op zaterdag 27 februari a.s. geeft de maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde (bij velen bekend onder de naam groei en bloei), voorlichting over haar werk. Deze wordt gehouden in combinatie met de open dag van scholengemeenschap "Marianum" afdeling Biologische school, van 10.00 tot 14.00 uur, aan de Eikenlaan 76 te Venray. Werkterrein van de maatschappij De koninklijke maatschappij Tuin bouw en Plantkunde is een landelijke vereniging van amateurs die zich bezig houdt op het gebied van: bloemen, planten, tuinen en parken. Overal ten lande zijn afdelingen gevestigd die de volgende activiteiten ontplooien: - Maandelijkse verenigingsavonden. Hierbij wordt ruime aandacht besteed aan de wensen en vragen van leden. - Excursies en natuurwandelingen. - Cursussen w.o. bloemschikken, verzorging van planten, aanleg en onderhoud van tuinen. - Tuinen en leden. Het maandblad Groei en Bloei is een blad boordevol informatie voor zowel de amateur als de vakman. De maatschappij in Venray Venray is een van de plaatsen waar nog geen eigen afdeling van de grond is gekomen. Leden uit Venray wonen wel de bijeenkomsten bij in Deurne of Venlo. Al vaker heeft men zich de vraag gesteld of Venray niet groot genoeg is om een eigen afdeling te vestigen. Wellicht kan deze vraag na afloop van de voorlichtingsbijeen komst positief beantwoord worden. Als hobbyist op dit gebied kunt u kennismaken met de vakopleiding, door ook een bezoek te brengen aan de afdel. tuinaanleg en onderhoud in de kassen van de biologische school. Leerlingen van deze vakrichting legden namelijk een voorjaarstuin aan waarin een aantal aspecten van de opleiding naar voren komen. Imkers Tijdens de open dag van de Biologische school (LAO) geeft ook de Imkersvereninging Venray e.o. ruime voorlichting. Juist nu, in een tijd dat de belangstelling voor de natuur die ons nog rest, toeneemt en men steeds meer de noodzaak van een gezond milieu inziet, neemt de waardering voor het Tejates noodmuskates, o.a. bekend door de "Venrayse Revue" en "Circus Mók", zou graag in contact treden met amateurtoneelspelers en/ of amateurmuzikanten. Een en ander heeft te maken met de cabaretplannen van onze groep. Hij/zij die op zoek is naar een leuke vrijetijdsbesteding in de vorm van Cabaret, toneel, zang, dans, muziek, kan in kontakt opnemen met Wil Leinders, Hündel- straat 19, tel. 86241. Omdat wij i.v.m. het nieuwe seizoen zéér binnenkort gaan beginnen met onze repetities worden belangstellenden verzocht zo snel mogelijk met bovenstaande kontakt op te nemen. RUITEN VERNIELD - Een winkelruit van het Kruidvat in de Grotestraat bleek met een steen te zijn vernield. - Ook sneuvelde een ruit van de woonkamer aan de Ursulastraat. Ook hier was sprake van puur vandalisme. werk van de imker toe. De onmisbaarheid van de bijen in de natuur en met hen die van de imker, is onomstotelijk bewezen. Toename aantal leden Het is dan ook niet verwonderlijk dat het ledental van de imkersvere niging Venray e.o. nog steeds groeit. De vereniging telt inmiddels zo'n zestig leden, waarvan velen zelf bijen houden. Weer anderen worden lid om kennis te maken en op de hoogte te blijven van deze bloeiende hobby. Waarom de imkers juist de biolo gische afdeling van scholengemeen schap "Marianum" kiezen voor het geven van voorlichting, wordt duide lijk als men weet dat de opleiding voor imker hier al jarenlang plaats vindt in de vorm van cursusonderwijs. De biologische school beschikt hiertoe over een uitgebreide bijenstand en demonstratie-materiaalLeerlingen van de biologische school maken in hun opleiding al kennis met het werken met bijen als vast programma onderdeel van het vak dierhouderij Fuchsia's, een boeiende hobby Dit is het thema dat de Fuchsia vereniging heeft gekozen voor haar informatiedag, in samenwerking met de Biologische school. Tijdens deze informatie wordt door medewerkers van de biologische school en leden van de Fuchsiavereniging een overzichts tentoonstelling ingericht, waar volop informatiemateriaal aanwezig is dat gratis ter beschikking wordt gesteld. Fuchsiavereniging De Fuchsiavereniging stelt zich tot doel het houden van Fuchsia's te bevorderen. Hoewel de opzet van de vereniging op puur amateuristische basis berust, telt deze onder haar leden professionele vakmensen. Waarom deze tak van hobbyisme zo sterk is gegroeid, wordt duidelijk als men de vele soorten, vormen en kleuren van dit juweel onder de tuinbewoners ziet. Er is wellicht geen dankbaardere tuinplant denkbaar. De Fuchsiavereniging maakt gebruik van de open dag op de Biologische school omdat in de lessen plantenverzorging ruime aandacht wordt besteed aan o.a. de Fuchsia. Bezoekers worden in de gelegenheid gesteld om een kweekopzet van meer dan honderd soorten in de kassen te bezichtingen. Het theater staat weer in het middelpunt van de belangstelling. In het gehele land stijgt het aantal bezoekers. Ook in Venray heeft men alles behalve te klagen. De zaalbezet ting is boven de planning uitgekomen en dat is verheugend. Opmerkelijk is evenwel, dat er voor vier voorstel lingen waarvoor in de rest van het land de belangstelling overweldigend is en men vaak uren lang in de rij gaat staan, dat daarvoor in Venray nog goede plaatsen beschikbaar zijn. Zou de kwaliteit kan voor misschien voor Venray te hoog gegrepen zijn? Dat kunnen wij ons nauwelijks voorstellen en daarom even een opsomming van de prachtige voorstellingen die de komende weken te zien zijn. Allereerst is dat deze week donder dag DE FANTAST. Het vaste schouwburgpubliek kreeg ofwel in de zaal bij een andere voorstelling, dan wel thuisgezonden een aantal perskri tieken die er niet om liegen. Men spreekt van de beste toneelprestatie van John Kraaykamp, die iedereen het toneel afspeelt. Toneel van formaat. Wanneer amusement en een gezellige avond bepalend zijn om naar het theater te gaan, dan mag men de nieuwe one woman-musical van JASPERINA DE JONG zeker niet overslaan. In het gehele land overal stampvolle zalen. Enthousiast verlaat het publiek de zalen. Opmerkelijk is, dat er oók voor dezë voorstelling in „.Yenray nog plaatsen zijn. Hier kan men moeilijk stellen, dat theater zo moeilijk bf zwaar is. Een avond UIT kunt u dus nog beleven met Jasperina. De allerbeste berichten komen van MEMOIRES met Henny Orri en Willem Nijholt. Hogeschooltoneel waar de echte toneel-liefhebbers van zullen genieten. De pers staat bol over de opera van Forum ELISER d'AMORE. Men spreekt van een uitvoering op internationaal niveau. Ook dit is een uitvoering die een breed publiek aanspreekt, dus helemaal niet moeilijk of zwaar. Prachtige aria's en bel-canto zijn de ingrediënten van deze opera die boordevol bekende melodieën zit. Een uitvoering die met een volle zaal beloond dient te worden. Overigens is er deze week zondag voor de jeugd OME WILLEM. Nieuwe aanwinst voor de jeugdaf deling Nu eens een keer een serieus boek, namelijk HANS STOLP DE GOUDEN VOGEL: dagboek van een stervende jongen." Johan ligt in het ziekenhuis. Hij is heel erg ziek en hij denkt dat hij niet meer beter wordt. Op een dag ziet hij drie vogels op de vensterbank: een gouden, een blauwe en een groene vogel. De blauwe vogel zegt dat hij Victor heet. Victor komt regelmatig terug en gaat dan bij Johan op het bed zitten. Johan kijkt erg uit naar deze momenten. Dan voelt hij zich blij. Door hetgeen wat Victor vertelt, weet Johan dat hij gaat sterven. De verhalen over de Gouden Vogel en over zijn gestorven vader, zorgen ervoor dat Johan niet meer bang is voor de dood. Hij praat met zijn moeder over zijn fantasieën met de vogels. Zij begrijpt het en is blij voor hem dat hij het straks goed naar zijn zin zal hebben. Het verhaal wil duidelijk maken, dat wie leeft de dood in zich meedraagt, en dat zij die sterven een nieuw leven ingaan. Het verhaal is aangrijpend en niet moeilijk geschreven, er worden korte zinnen gebruikt. Het boek vormt een goed uitgangspunt om bijvoorbeeld in de groep of in het gezin over ernstig ziek zijn en de dood te praten. Het boek is geschikt voor kinderen vanaf 10 jaar. Het boek staat in de B-kast. VRAAG ER NAAR IN DE JEUGDBI BLIOTHEEK!!! LIDMAATSCHAP VOOR DE JEUGD TOT 18 JAAR IS GRATIS! OPENINGSTIJDEN: Maandag: 10.00-12.00 uur en van 14.00-18.00; dinsdag t.m. donderdag 14.00-18.00; vrijdag: 14.00-21.00; Zaterdag: 10.00-13.00 Telefoon 04782-824 Raayveldweg 3 - Maashees (in voormalige meubelboerderij van Rob van Haaren) Spectaculaire met vooraf wijnproeverij zaterdag 5 maart a.s. vanaf 20.00 uur 48,- p.p. incl. wijnproeverij, excl. dranken Tijdig reserveren s.v.p. P.S. Wat wij in de Auberge voor U kunnen doen, kan ook elders wor den gerealiseerd. Informeert U eens naar de mogelijkheden en de budget vriendelijke consequenties. ooe">nS"aaaAo418ly®l2:l3 1aff>ooe' le\etoo"u Ter gelegenheid van de heropening van het hoofdkantoor "Moonen Papier" te Weert, startte deze fa. de Compagne "Moonen Papier is in de wolken". Tijdens de open dagen konden de vele gasten een kanskaart invullen. Mevr. Jacobs v. Bloemsier- kunst "Semperflorens" mocht de hoofdprijs in ontvangst nemen en mag met 'n partner het luchtruim opzoeken. Ze kunnen kiezen tussen Eindhoven Airport of een 3 landen rondvlucht vanaf Maastricht Airport, om te genieten van een schitterend panorama. Op bijgaande foto ziet u het overhandigen van de tickets door dhr. J. Lamers namens Moonen Papier BV. Moonen Papier BV is een groothandel in papier en verpakkingsmaterialen en zeker geen onbekende bij bakkers en slagers, in het Zuiden des lands. 27 en 28 februari ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: F. DE MUINCK KEIZER Patersstraat 60, tel. 88800 DR. KE1JZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2. tel. 80140 Van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitslui tend na telefonische afspraak neemt waar: C. VAN GEMERT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak G. GELLING Gildestraat 10, tel. 10957 DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden W.H.M. de Vocht Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak R.C. GOEDEGEBUURE Stationsweg 8, tel. 81336 WEEKENDDINST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. Raay- makers, Mevr. Stevens, Mevr. Tigge- loven en Mevr. Vermazeren. MEVR. STEVENS Merseloseweg 23, tel. 81152 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrij dag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorge ven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 12.00-13.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst, Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik z.s.m. terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gchoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 11.30-12.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woens dag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-1492 GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5. Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM. LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1. 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Vragen m.b.t. homoseksualiteit? Postbus 316 5800 AH Venray Tel. 10487 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4c donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK m het Brukske. Eerst tel. afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 ALG. MAATSCHAPPELIJK WERK De Clockert, Bergweg 4 Tel. overdag 83100, daarbuiten 077-548888

Peel en Maas | 1988 | | pagina 3