Circus Mök 4, Uitzonderlijk jubileum PEEL EN MAAS Donderdag 28 januari - Pagina 7 Hazekeutels en hazekeutelinnekes Na een geweldige fijne avond, f waarin ik tot Jeugdprins 1988 ben benoemd en waarvoor ik iedereen wil bedanken, heb ik een vraag aan jullie. Willen jullie allemaal meedoen aan de kinderoptocht? Deze optocht trekt op carnavalszondag om 14.33 uur door de straten van Venray. Al kom je alleen, met z'n tweeën, of met een hele groep het maakt niet uit als je maar meedoet, zodat ik de prijzen en de wisselbeker aan een van jullie kan uitreiken. Kom in grote getalen dan doen jullie mij en mijn adjudanten: Erik en John een groot plezier en dan maken we er samen een prachtige optocht van. Jullie kunnen je opgeven op zondag 31 januari en 7 februari van 11.00 uur tot 13.00 uur in Dingus aan de Hoenderstraat en in de sporthal de Wetteling aan de Zuidsingel. En ouders, verenigingen, en scholen help uw kinderen mee, breng ze op een leuk idee. Tot ziens bij de kinderoptocht op zondag 14 februari. JEUGDPRINS JOHN I 't Knölleke Leunen Circus Mök en verdienen met hun dans en fraaie kleding alle lof. Möks Swinging Circus o.l.v. Nica van de Windt was een show op zichzelf en ongetwijfeld een van de allerbeste nummers uit dit circus. Theaternootmuskater als Klussen- buro Zus en Zo had qua kleding en decor kosten noch moeite gespaard. Jammer dat hun teksten moeilijk verstaanbaar waren, wat afbreuk deed aan hun act. Laten we hopen dat zulks alleen het geval was in de voorstelling die wij gezien hebben, want ze verdienen echt beter. En tenslotte Teun, die op z'n eigen wijze een waardige opvolger is geworden van Misty en als rode draad tussen de verschillende nummers zijn onnozel gezicht liet zien. Al met al een goede Circus Mök met een te zwakke eerste helft. Dat zou voor de Venrayers toch een aanspo ring moeten zijn, de gelederen van het carnavalscircus met eigen inbreng te komen versterken... Een elfjarig jubileum komt in de karnavalstijd vrij regelmatig voor. Het is beslist geen uitzondering als iemand bijvoorbeeld voor het elfde achtereenvolgende jaar meedoet als lid van een Raad van Elf. Geen uitzondering, tenzij een dergelijk jubileum het geval is bij de karnavalsvereniging "De Schutte- raars" van het Venrayse bejaarden centrum. Een van de leden van de Raad van Elf daar is Mevrouw Maria Weytens- Kennis en zij versterkt deze Raad dit jaar inderdaad voor de elfde keer, en dat zonder één jaar te missen. Mevrouw Weytens, die in 1969 als een van de eerste bewoners een kamer in het Schuttersveld betrok, begon haar karnavals-loopbaan daar in 1978. Ze was toen "nog maar" 81 jaar en nu, op 91-jarige leeftijd, is zij nog steeds enthousiast van dé partij. Als dat geen felicitatie waard is! De Piëlhaas Vorstenhal 1988 Zaterdag 6 februari om 21.11 uur zal in de schouwburg "De Beejekurf" in Venray het jaarlijkse VORSTEBAL weer losbarsten. In de fraai versierde foyer, die zo langzamerhand een beetje de sfeer van het vroegere Prinsenhof begint uit te stralen, barst Rooy dan uit z'n vastelaovend-voegen. Vorst Piet is daarvan het creatief-, gevierd- en geveerd middelpunt, kortom: Rooy's VORSTENBAL in optima forma! Aangevoerd door de Vorst en met steun van Prins BRUNO I zal 'n deskundige jury beslissen welke deelnemers er in de prijzen zullen vallen. Om 23.11 uur worden dan tijdens het démasqué de winnaars bekend gemaakt: De beste Eenling, 't beste duo of de beste groep (klein "3-6" pers., midden "6-10" en groot "meer dan 10"). Gelet zal worden op: Carnavalesk heid en verzorging van de kostuums, Presentatie en (on)herkenbaarheid en tot slot de Aktualiteitswaarde. Daarna zal tot ver in de kleine uurtjes het bal worden voortgezet en dat alles onder de sprankelende "vastelaoves-toène" van De Hofkapel o.l.v. Herman Sevens. Leden van de Piëlhaas hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart Gratis toegang. OPTOCHT-COMMISSIE Hallo Piëlhaze en Piëlhazinnekes, Drie weken hebben jullie nog de tijd om mee te doen aan de optocht. Twee Zondagen kun je je nog laten inschrijven voor de optocht in het Upke op de Markt en wel tussen 11.30-13.00 uur. 'Waarom zou je het niet doen? Ieder jaar wordt.de optocht mooier en steeds meer mensen komen kijken naar het hoogtepunt van de vastelaovend. En toch is het nog leuker om zelf mee te doen. Het zou te ver voeren hier het Reglement voor de jurering van de optocht te vermelden. Drie hoofdpunten zijn van belang n.l. het idee, de uitvoering en het karnevalleske gedrag. Wil je er meer van weten dan kun je dat bij de inschrijving opvragen. Oh ja, voor we het vergeten! Uitreiking van de medailles na de optocht heeft nu plaats aan de achterzijde van de schouwburg, ingang Jan Hensen- straat. Heb je nog geen plannen? Steek de koppen bij elkaar en ga aan de slag. Kom je er niet helemaal uit, dan willen wij je daarbij helpen. De Hazekeutel Kinderoptocht 1988 JEUGDPRINS HENRI D'N URSTE De 13-jarige Henri Rongen, die als een ijverige LTS-scholier door het leven gaat, woont samen met nog een broer en een zus bij vader Piet en moeder Zus aan de Vullingsstraat no. 5. Na carnaval vieren is zijn grote hobby voetballen bij Leunen Cl, verder is hij trouw lid van de EWL. Zondag 31 januari krijgt iedereen de gelegenheid om onze nieuwe jeugdprins met zijn gevolg te feliciteren tijdens zijn receptie in het gemeenschapshuis. De aanvang is 11.11 uur. Boerebrulluft Luëne 1988 Thei van dén Schillenboer (Thei van Dijck) en Jo van Vens Har (Jo van Dijck-de Mulder) zijn bij de Knöllekes DRINGEND VERZOEK AAN ALLE VENRAYSE CARNAVALSVERENIGINGEN Voor de gebruikelijke pagina vastel- aovesprogramma's verzoeken wij toezending van deze programma's voor wat betreft de vier carnavalsda gen: zaterdag, zondag, maandag en dinsdag. Wij rekenen dazarvoor gaarne op aller medewerking. Afgeloëpe maondag ware de mitwerkende Kasteleins en blaoska- pelle beején um 't programma vur d'n kömmende hazinneaovend dut te praote. Iederiën was natuurlek érg enthousiast um dén aovend zó goed meugelek te laote slage, waer of gén waer! 10 Diepvries-Piëlhaze werre wer verlot ónder de hazinne die alle mitwerkende kafé's bezuuke. En 2 super-wórste zien dur de blaoskapelle te verdiene. Alle hazinnekafé's kriege 'n zelfde uuthangbord. D'n aovend duurt wer van 20.30-24.30. Beej de besprèkinge vur de volgende hazinne aovend zun de drie urste Piëlhaas- winnende hazinne werre uutge- nuëdigd, dan kunne ok zeej urre (hazinne(-keutel is kwiet. Betieds wert ien dizze krant 't verloëp van d'n aovend bekend gemakt. De 8 mitwerkende blaoskapelle zien: Göt net, Luuster Efkes uut t Völe, Efkes Waachte, Zuutjes an, Rats d'r Nève, Dikke Mik, Gen Tied, en Hot Chicago! De 9 hazinnenkafé's zien: de Bónte Koe, 't Vat, Truus Hulsman, 't Upke, 't Koetshuur, Le Coq, Old Timer, Hento bar en Nouveau. Mit vastelaovend zun de prieswinnaars bekend gemakt werre ien hazinekafé le Coq (kiek dor vur ien de volgende Peel en Maas!). Informatie: W. Smits, Prins Ber- nardstraat 30a Rooy. Tillefoon 82454. Na het afscheid van Jeugdprins Rob d'n Urste, die een jaarlang als een groot prins geregeerd heeft, werd de nieuwe heerser van het Knollenriek der jeugd aan hen voorgesteld als: Jeugdcarnaval De Karklingels Oostrum Tijdens het gezellige jeugdprinsen bal van de Karklingels afgelopen zaterdag, kwam er definitief een einde aan de regeerperiode van Jeugdprins Joris, Vorst Jules, Nar Bram en moesten ze aftreden als heersers over Oostrum, Lull en Boshuuze. Aan de stille wens van vele vaders die graag zien dat hun zoons in hun voetsporen treden wilde dit trio dan ook graag voldoen. Weliswaar met enige tekenen van spijt waren ze toch direkt bereid om hun eretekens in te ruilen voor het door hun vaders aangeboden gewone koffie. Zoals (bijna) alle jeugd volgden zij daarna gehoorzaam het pad dat hun vaders hen voorgingen, en werd in stijgende spanning en feestvreugde de komst van de nieuwe Jeugdprins afgewacht. Dat de Kar klingels een rijke historie hebben zal iedereen bekend zijn maar dat er ook zeer vooruitstrevend, zelfs af en toe grenzend aan het onmogelijke, gewerkt wordt is voor velen nog nieuws. Op het jeugdprinsenbal afgelopen zaterdag waande iedereen zich dan ook in een science fictionfilm toen men daar met een tijdmachine op zoek ging naar een nieuwe jeugdprins. Er werden verschillende figuren ten tonele gevoerd, waaronder een robot, een holbewoner en een echte middeleeuwse ridder, allen met een eigentijdse karnavalsact, die echter geen van allen geschikt bleken voor de taak als jeugdprins. Na deze reis door tijd werd de tijdmachine gestopt op 23 januari 1988. Dat leverden weer een aantal personen waaronder wéér enkele vreemde figuren die werden teruggestuurd met een uitnodiging 'Or het spokenbal op karnavals- maandag. Uit het drietal dat overbleef Op het moment dat u dit leest, zijn er van Circus Mök "niggentien- honderd aacht en tagentig" al weer drie van de in totaal vijf voorstel lingen voor het voetlicht gebracht. Een Circus Mök waarin de toppers van eigen bodem vooral op het gebied van zang en dans gezocht moeten worden en waarin de "buute Venraodse" artiesten een belangrijk deel van het applaus voor zich opeisten.... Terecht; ook al zijn we er niet van gecharmeerd, dat het Blerickse duo Paeper en Zalt de contraverse tegen Blerick-Oost op het Venrayse toneel muzikaal aan de orde moet stellen... De Horster "Horizon-meedjes" met hun gitarist brachten vlotte liedjes met veel routine; maar 'n Horster-refrein laat zich hier in Venray moeilijk zingen... Gradje Boemel uit Boxmeer was weer eens een buutnereedner naar ons hart. die de zaal piaI" kreeg en duidelijk niet voor niets kampioen in het Land van Cuijk is. Trouwens, de buut van Jac Penris was ongetwijfeld de beste die we in jaren van hem gehoord hebben. In de buut van Bets Kwats misten we de zo broodnodige uitschieters, maar dat maakte ze later weer goed, toen ze als Marie van den Buus met St. Jozef het Hofkoor opluisterde. Het was in onze ogen echter wel een heel vreemde St. Jozef die daar uit het Smakter kapelleke naar buiten kwam stappen. Men moest toch béter weten.... We zeiden het al, de Venrayse toppers waren zang en dans. Dat begon al met de traditionele opening door de Kindergarde. Telken jare weer hartverwarmend hoe die kleine pukken hun dansjes uitvoeren. Van heel wat ander gehalte was natuurlijk de presentatie van Dans school Lon en Ad Wetjens, die op bijna professionele wijze een rock and roll-show ten tonele brachten. Stella en Angèla Gommans zijn intussen geen onbekenden meer in te herdenken, dat hij 25 jaar parochie herder te Veulen is. In deze vijf en twintig jaar heeft hij zich bemind en geliefd gemaakt bij alle Veulenaren. De mensen van Veulen spreken dan ook met enige trots over onze Rector. Zijn bijzon dere en warme belangstelling, ging op de eerste plaats uit naar de zieken, welke zich gesteund wisten door zijn begrip en opbeurende woorden. Ook de bejaarden hadden zijn volle belangstelling, welke bij hem altijd een gewillig gehoor vonden. Ook voor de jeugd welke zijn bijzondere intresse genood. Voor hen was hij als een vriend en kameraad. Wanneer hij dit jaar met hen op zomerkamp gaat, dan zal dat voor de 25e maal zijn. Vers in het geheugen ligt nog zijn - 40 jarig priesterfeest wat hij in 1985 vierde, en waar op hij toen alle Veulenaren en de oud inwooners vam Veulen op een diner verraste. Een week lang was hij toen de gastheer. Wij twijfelen er niet aan, of deze zullen ook nu de weg naar zaal Keukens weten te vinden, wanneer onze Rector op 7 februari in de schijnwerpers word gezet. Door Vorst Piet zal hem dan namens alle ingezetene van Veulen het "Goldene Pèrd aangeboden worden. Deze plechtigheid zal plaats hebben van 15.00-17.00 uur. Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend en Knölhnnekes van Leunen uitge roepen tot het Boerenbruidspaar 1988. Thei en Jo zullen op carnavals dinsdag om 14.11 uur in het "Knöllekenhuus" in de onecht worden verbonden. Samen, met het hele gezelschap hopen zij er een onvergetelijke dag van te maken. Door een organisatorisch misver standje was het ons niet mogelijk om "ons" Venray's Boerenbruidspaar een week verder in Peel en Maas te krijgen. Hiervoor onze excuses. De thuisblijvers van het Onder- trouwbal hadden ongelijk want uit de vele reacties die we mochten ont vangen was die een avond om niet zo vlug te vergeten. Voor ons is dit een reden te meer om de handen nog eens flink uit de mouwen te steken en zodoende van de grote Boerenbrulluft een ware familiehappening te maken. Samen met het, hierbij geplaatst, stralende Boerenbruidspaar, "onze" Prins Bruno, joekskapel "rats d'r nève" en vooral niet te vergeten u allen gaat dit natuurlijk lukken. Tijdens het Boeremoesbal in "In den Engel" zal de muzikale omlijsting verzogd worden door dansorkes "de Aces" U ziet wel, als u allen komt en het weer meewerkt hebben we weer "VERREKKES MOI FIËST" Het "Golde Pèrd" voor Rector H. Hoogers Op zondag 7 februari vind in zaal Keukens te Veulen, de jaarlijkse uitreiking plaats van het "Golde Pèrd". Deze zeer hoge onderscheiding wordt elk jaar toegekend, aan een persoon welke zich op een of andere manier verdienstelijke wijze heeft ingezet voor de Veulense-Dorpsge- meenschap. De uitreiking hier van word verzorgd door de karnavals vereniging "Het Dartele Veule" als de meest representatieve Veulense ver eniging. De commissie van verdienste heeft dit jaar de Zeer Eerwaarde Heer Rector H. Hoogers voorgedragen voor het in ontvangst nemen van deze onderscheiding. Welke hem toege kend word op grond van zijn geweldige inzet in het belang van de gehele dorpsgemeenschap. De nu 74 jarige Rector Hoogers werd op 7 maart 1914 te Horst geboren. Na zijn studie werd hij in 1945 Priestergewijd, waar op zijn benoeming tot kapelaan te Bergen volgde. Van 1949 tot 1962 was hij kapelaan te Kessel. Vervolgens was hij nog een jaar kapelaan te Weert, totdat hij in 1963 benoemd werd tot Rector van Veulen als opvolger van Rector Geurts. Dit jaar hoopt hij dus de dag De Schanseknuppels Jeugdprins Rene II (van Helvoirt) gaat dit jaar voorop tijdens de carnaval van de "Kluutjes" in de Vredepeel. Hij wordt terzijde gestaan door Vorst Marco, Princes Angela en Nar met Raad van Elf. Receptie 7 februari van 11.11 Op het onlangs gehouden Alde- wieverbal werd de nieuwe heerser over het Hetsbuulenrijk door Vorst Piet uit een grote soepketel gehaald. Prins Joos I (Joost Janssen) is dit jaar heerser over de Hetsbuulen. Zaterdag 30 januari, om 20.11 uur, houdt hij samen met adjudante Nelly Geurts receptie in de Gelderkoel. Op deze avond wordt ook het boeren bruidspaar 1988 bekend gemaakt. Als Jeugdprins van de Hetsbuulen is gekozen Prins Roel I (Roel Cornelissen) van de Deurnseweg. Dat hij een goede prater is liet hij afgelopen vrijdag tijdens de bonte avond merken. Klute-trappers Vredepeel Het Dartele Veulen Tijdens de boerenbruiloft die op carnavals-dinsdag-avond in gemeen schapshuis "De Wis" zal plaatsvinden zullen Piet van Sef van het Schoor (Piet Heidens) en Lien van Luwietje Hannes van de beek (Lien Heidens) in de onecht verbonden worden. BESTE KNUPPEL 1988 Deze orde van verdienste zal voor de vierde maal uitgereikt worden in de Castenrayse gemeenschap. Dit jaar is door de zgn. "helpende verenigingen" dhr. Henk Classens voorgedragen. De uitreiking zal plaatsvinden op Carnavalsmaandag 15 februari a.s. om 21.11 uur in gemeenschapshuis "De Wis" De zittingsavonden zijn op 29 en 30 januari. Aanvang 20.00 uur. Zaal open om 19.00 uur. Op 5 februari is het Aldewieverbal. Aanvang 20.00 uur in "De Wis". Hetsbuulen Heide Zaterdagavond 16 januari was het zover, de laatste paar uurtjes van Prins Louis 1 en Prinses Til en Nar Eric waren aangebroken. 22.00 begon men met het aftreden alvorens Prins Louis 1 nog enkele onderschei dingen had uitgereikt. Nadat hij iedereen had bedankt voor de medewerking en steun van het afgelopen jaar en zijn opvolger alle succes toewenste, moest hij de mantel en septer inleveren bij Vorst thei. (en was weer gewoon Louis de voorzitter). Rond 23.00 werden er 2 stoelen binnen gedragen door 8 personen met een oude Prinsenmuts op. Als eerste werd de oliesheik ontmaskerd en kwam Nar Eric te voorschijn. De 8 personen werden enkele vragen gesteld zodat nog 4 kandidaten overbleven. Uiteindelijk werd Martien Arts winnaar van de 2de ronde wat niemand wist, en uitgeroepen tot Prins Martien 1 van de Klutetrappers met Prinses Dora en Nar Eric. De receptie van de Prins is op zondag 7 februari van 11.11 tot 14.11 kwam de nieuwe Jeugdprins Marcel (Holthackers) Vorst Maurice (Mater) en Nar Twan (Thielen) te voorschijix Uit de reactie van de zaal bleek dat men erg enthousiast was over de nieuwe heersers van karklingelland. Als het spreekwoord "een goed begin is het halve werk" echt klopt dan krijgt de jeugd van Oostrum, Lull en Boshuuze na een goed begin met het jeugdprinsenbal zeker een hele goede karnaval.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 7