GROEN gemeente venray NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Hinderwetuitvoeringsprogramma (HUP. „Knelpunten op een rij zien te krijgen" Commissie vergaderingen Jacht- vogel- vuurwapenwet Kavel landbouwgrond Collektekalender januari 1988 Stankproblemen bij huisrioleringen Zondag openstellingen 1988 HET LICHT OP Verkeers maatregelen Venray centrum Raadsvergadering Vierlingsbeek r PEEL EN MAAS Donderdag 28 januari - Pagina 14pEE RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers w Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vrij zwemmen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.00 (gezinszwemmen) 14.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,50; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,25 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Wethouder Claessens over: De Venrayse gemeenteraad heeft in zijn jongste vergadering besloten tot het la ten opstellen van een Hinderwetuitvoeringsprogramma - afgekort H.U.P. - Bij het H.U.P. wordt nauwkeurig omschreven op welke manier, in welk tem po en met welke middelen de uitvoering van de Hinderwet zal gebeuren. Het be lang van een dergelijk programma voor Venray - met zijn vele industriële en agrarische aktiviteiten is een duidelijke zaak. Inventarisatie Milieuzaken maakt al weer diverse jaren deel uit van het takenpakket van wethouder Claessens dus ook het HUP. Aan hem daarom de vraag waarom het HUP er nu komt? Wethouder Claessens: "Er zijn hier al tientallen jaren Hinderwetvergun ningen afgegeven. Daarbij is niet zozeer de nadruk gelegd op een systematische controle van de eenmaal afgegeven vergunningen, maar bleven we attent op de naleving ervan via eventuele klachten. Om de vraag te kunnen beantwoorden óf er voortaan méér controle moet komen, moet je eerst de huidige stand van zaken eens goed op een rijtje zetten. HUP houdt in, dat gekeken wordt welke bedrijven in onze gemeente Hinderwetplichtig zijn en of de bedrijfsvoering nog overeenstemt met de eerder afgegeven vergunning. Op die manier krijgen we een aktuele en sluitende administratie van de Hinderwet en die gaan we meteen automatiseren. Door het nu in één keer goed in de computer te stoppen, kunnen we daar jaren profijt van hebben." Controle In Venray is een zeer groot gedeelte van de bedrijven van een Hinderwet vergunning voorzien. "Ja, dat zit hier wel goed," aldus wethouder Claes sens," maar daar staat tegenover dat de controle op de naleving beperkt is gebleven." Vindt hij dan zelf dat er méér controle moet komen? "Als we met de openstelling van het HUP klaar zijn, dan wordt die vraag beantwoord op de plaats waar die beantwoord moet worden, namelijk in de gemeenteraad. We moeten nu eerst weten waar we over praten en erachter zien te komen waar in de praktijk de knelpunten liggen. Een feit is wel, dat als er tot meer controle wordt besloten, die dankzij dit programma beter uit te voeren zal zijn." Subsidie Van de ruim tweehonderdduizend gulden die het totale programma gaat Wethouder Claessens: "Als het HUP klaar is, kan de raad oordelen over de vraag of méér controle wenselijk is." kosten, wordt het overgrote deel gesubsidieerd door de Rijksoverheid. Heeft wethouder Claessens enig idee waarom het ministerie hier zo gul met de subsidiebuidel rammelt? "Er is meer duidelijkheid nodig over de milieuproblematiek op landelijk ni veau. Ik zie het nut en de wenselijkheid van een landelijke afstemming als een groot voordeel van het HUP. Zo bereik je ook een stuk rechtsgelijkheid. Ik krijg op mijn wekelijkse spreekuur wel eens te horen, dat sommige zaken in gemeente X wél kunnen en in Venray niet of andersom! Als aan die rechtsongelijkheid een einde komt, dan is dat eeen goede zaak. Ik zie het in ieder geval als een groot pluspunt!" Onderzoek Wat zal de gemiddelde bedrijfs voerder van het opstellen van het HUP gaan merken? Wethouder Claessens: "Weinig, want het meeste werk kan vanuit het gemeentehuis worden gedaan via onderzoek van de afgegeven vergunningen. Waar alles in orde is, zal men helemaal niks merken. Bij bedrijven waar onduide lijkheden bestaan zal men wellicht een keer bezocht worden door een van onze medewerkers of van het externe bureau dat ons gaat helpen. Bij het begrip "bedrijven" moet men trouwens niet alleen aan industrieën of agrarische bedrijven denken, maar ook aan alle andere bedrijven die Hinderwet-plichtig kunnen zijn, zoals werkplaatsen, bakkers of horeca gelegenheden. De Hinderwet is immers een veel omvattende wet, maar hij wordt nog vaak vereenzel vigd met mestproduktie of grote industrieën." Wanneer het onderzoek in het kader van het HUP wordt gestart, zal daar in deze rubriek nog nadere aandacht aan gegeven worden. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 20 januari 1988 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 da gen na datum het bouwen van een carport en dakkapel aan de Kruidnlaan 12 te Venray, t.n.v. A.H.W.M. van Veg- chel; het bouwen van een carport aan de Johan van Wyttenhorstweg 26 te Vredepeel t.n.v. J.A.G. Peeters. het wijzigen van een winkelpui aan de Grotestraat 39 te Venray, t.n.v. gebr. Blokker b.v. v.d. Madeweg 13 te Amsterdam. het bouwen van een eierlokaal aan Kleindorp 13 te Merselo, t.n.v. M.T.J. Schoenmakers; het bouwen van een duivenhok aan De Selier 49 te Venray, t.n.v. P.A. v.d. Laar; het bouwen van een speel/hobbyruimte aan de Kattestaart 7 te Venray, t.n.v. P.G. van Lipzig; het bouwen van een woning garage aan de Heidseweg 40a te Heide, t.n.v. gebr. Rongen Heidseweg 38 te Heide; De komende week vergaderen weer diverse gemeentelijke commissies, waarbij ook belangstellenden van harte welkom zijn. Alle bijeenkom sten vinden plaats in het gemeente huis. Dinsdag 2 februari Commissie voor Onderwijs, Cultuur, Jeugd, Sport en Recreatie Aanvang 17.00 uur. 1. Ingekomen stukken en medede lingen; 2. Verslag voorgaande vergadering; 3. Beroepsschriften gemeentelijke monumentenlijst; 4. Nieuw meubilair LOM-school 't Groenewold; 5. Rondvraag. Dinsdag 2 februari Commissie Openbare Werken, Ver keer en Agrarische Zaken Aanvang 18.00 uur. 1Verslag voorgaande vergadering; 2. Verkoop landbouwgrond aan de Ossendijk aan huidige pachter; 3. Verkoop landbouwgrond aan Kempkensberg; 4. Verkoop openbaar groen in plan Brukske; 5. Vestiging zakelijk recht i.v.m. waterleidingnet; 6. Gewestaangelegenheden; 7. Mededelingen en ingekomen stukken; 8. Rondvraag. Woensdag 3 februari Commissie voor Financiële en Eco nomische Zaken Aanvang 17.15 uur. 1. Verslag voorgaande vergadering; 2. Mededelingen en ingekomen stukken; 3. De berekening van rente bij belastingen en heffingen; 4. Gewestaangelegenheden; 5. Onderzoek financiële positie van de gemeente; 6. Rondvraag. Per 1 februari 1988 komt de uitvoering van de Jachtwet, Vogelwet en Vuurwapenwet 1919 bij de gemeentepolitie te liggen. Dit naar aanleiding van de benoeming met terugwerkende kracht van hoofd inspecteur van politie (korpschef) G.H. de Bruijn tot commissaris van politie. Is er in een gemeente géén commissaris, dan is in de zin van bovengenoemde wetten de burge meester hoofd van plaatselijke politie (oude situatie: zaken werden op gemeentehuis behartigd). Is er een commissaris, dan is hij in de zin van die wetten hoofd van plaatselijke politie (let wel, alléén in de zin van dié wetten; voor alle andere zaken betreffende handhaving van openbare orde is en blijft op grond van art. 221 gemeentewet de burgemeester hoofd van plaatselijke politie). In de praktijk betekent dit alles, dat: - jachtakten bij gemeentepolitie dienen te worden aangevraagd; - bijzondere machtingingen voor het voorhanden hebben van vuur wapenen en/of munitie bij ge meentepolitie dienen te worden aangevraagd en zover van toe aangevraagd en zover van toe passing ter verlenging dienen te worden aangeboden; - bonnen voor aflevering van vuurwapenen (bij aankoop) en geleidebiljetten voor het vervoer van vuurwapenen anders dan van en naar het jachtveld c.q. van en naar in de bijzondere machtigingen omschreven plaatsen Cook bij verkoop) bij gemeentepolitie dienen te worden aangevraagd; - alle andere bijzondere zaken met betrekking tot eerder genoemde wetten door de gemeentepolitie in behandeling genomen zullen wor den (dus met vragen niet meer naar de gemeente, maar naar de gemeentepolitie). Een bijkomend voordeel van deze nieuwe regeling is dat de openstel lingstijden van de politieadministratie ruimer zijn dan die van het gemeentehuis, namelijk van 09.00 tot 17.00 uur. groot 1.06.00 ha. gelegen aan een zijweggetje van de Merselose- weg, achter de woningen Merseloseweg 101 en 103 (gebied Vlak water). De grond is te gebruik voor agrarische produktiedoeleinden. De bestemming van de grond is AG-HL (Agrarisch gebied met Hoge Landschappelijke waarde). Verkoop vindt plaats bij inschrijving. Inschrijvingsbiljetten, ver koopvoorwaarden en situatieschets zijn verkrijgbaar op het Raad huis, Raadhuisstraat 1, Venray (kamer 204, tel. 04780-23414). Gegadigden kunnen zich onder het doen van een bod, enkel mid dels genoemde inschrijvingsbiljetten, bij burgemeester en wet houders melden tot uiterlijk dinsdag 2 februari 1988 tot 10.00 uur. het bouwen van een woning garage aan de Emalaan 14 te Venray, t.n.v. P.J.B.M. Boom, Claudiahof 2 te Venray; het bouwen van een woning na bij de Hogeweg te Oirlo, t.n.v. H.J.J. Steeghs, Castenrayseweg 8 te Oirlo; het bouwen van een woning na bij de Hogeweg te Oirlo, t.n.v. P.W.C. Claessens, Dionisiusstraat 10a te Oirlo. Venray, 28 januari 1988 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche op 30 januari Vastelaovesvereni- ging „De Hazekeutel" plaatselijke collekte in het kader an het jeugdcol- lectewezen). Alleen voor deze collektes is een col- lektevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatie bewijs kunnen tonen. Een huisriolering is een belangrijk onderdeel van een woning. Met behulp hiervan wordt zowel huis houdelijk afvalwater als regenwater afgevoerd naar het gemeenteriool, danwel naar een gierkelder of een zinkput. In tegenstelling tot vroeger zijn tegenwoordig alle panden voor zien van een huisriolering die, al dan niet, aangesloten is op het gemeente lijk rioolstelsel. Regelmatig komt het voor, dat de riolering voor overlast zorgt in een woning, overlast in de vorm van lekkages, verstoppingen en stank. Vooral als het gaat over stankoverlast, wordt er al vrij snel met de beschuldigende vinger naar het gemeenteriool gewezen. In een riool stelsel hangen altijd rioolgassen, die stank veroorzaken. Middels water sloten in het huisriool moet voor komen worden, dat deze gassen in de woning komen. Echter in zeker 95% van de gevallen, is stankoverlast te wijten aan gebreken in de huis- riolering. Gebreken als: leidingbreuk, ontbrekende stankafsluiters en ont brekende op slecht werkende be luchtingen komen het meest voor. Leidingbreuk spreekt voor zich; er ontstaat niet alleen wateroverlast maar ook stankoverlast. Ontbrekende stankafsluiters: Alle sanitaire toestellen moeten lucht dicht afgesloten zijn op het riool stelsel. Dit geldt ook voor was machine-afvoeren, schrobputten, overstorten van boilers e.d. Een ontbrekende of slecht werken de beluchting. Wanneer de be luchting van een huisriolering niet goed is aangebracht (of zelfs ont breekt) kunnen door het z.g. vacuüm-zuigen kleine watersloten doorbroken worden met als gevolg, dat er een open verbinding met het riool ontstaat. De beluchting gebeurt in veel gevallen via hemelwaterafvoeren. Wanneer deze in de buurt van niet goed sluitende ramen zitten, kan de rioollucht bij ongunsige windrichtingen de woning binnendringen. Hiermee is niet gezegd, dat er geen stoffen in de riolering komen, die er niet in thuis horen. Via de gemeentelijke lozingsverordening wordt echter zoveel mógelijk voorkomen, dat er met name door bedrijven schade lijke stoffen geloosd worden op het riool. Na overleg met de betreffende belangenverenigingen heeft het college van burgemeester en wethouders besloten de onderstaande 4 zon- en feestdagen aan te wijzen als dagen waarop de winkels open mogen zijn in '88: 1Zaterdag 30 april (Koninnedag); 2. Zondag 11 september, in verband met straatfestival/braderie 3. Zondag 27 november, in verband met Sint Nikolaas-festiviteiten; 4. Zondag 18 december, in verband met de kerstmarkt. Een abnormaal zachte en vochtige winterperiode Tot en met maart kunnen er nog strenge winterperiodes komen, daar om de volgende adviezen: De evt. uitgelopen rozen en gevelplanten mogen pas na maart terug gesnoeid worden. Snoeit men nu terug dan lopen de knoppen nog harder uit en de vorstschade kan dan nog groter worden. Bomen met een sterke Sapstroom (o.a. Berk, Esdoorn, Noot en Els) mogen pas gesnoeid worden als deze boomsoorten volledig in het blad zitten. De neuzen (spruiten) van de evt. uitgelopen bloembollen of knullen moeten bij opkomende vorst afge dekt worden, vooral bij schraal winter weer. Dit kan d.m.v. turf die na de vorst weer weggehaald dient te worden. De vorst bescherming van stam rozen, en ander hoog veredelde (geente boompjes) dient pas na half maart te verwijdert te worden. Snoeien of knippen van Coniferen dient men pas na half april te doen. Het loof van de kruidachtige plan ten mag pas na maart worden mag pas na maart worden verwijderd; dit geeft nu nog bescherming. 1 Het bewaren van zomerbollen of knollen b.v. Dalia, Gladiolen, Lelies dient men met het huidige vochtige weer extra te controleren tegen het rotten. Ook aardappelen dient men extra te controleren tegen het rotten, evt. even omrapen en sorteren. 1 Met het planten of verplanten van bomen en struiken is grond die verzadigd isr met water dient men nog te wachten. Welke werkzaamheden kunnen nu wel? De nesthestjes moeten nu wel schoongemaakt en terug gehangen worden. Organische mest (koemert, ge droogde mestsoorten) kan men nu goed strooien en evt. doorspitten. Het omspitten van de groente- of bloementuin kan nu ook; het is voor de struktuur van de grond beter dit vóór de winter te doen. Het bekalken van uw tuin, grasveld, groentetuin kan nu ook al. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierdoor bekend op 6 jan 1988 verkeersmaatregelen te hebben vastgesteld voor het winkel centrum De Bleek en voor de Deken Thielenstraat. Besloten is tot: 1. het openstellen voor verkeer in beide richtingen, het gedeelte van de Deken Thielenstraat gelegen tussen de Merseloseweg en de nieuw aan te leggen ontsluitingsweg van De Bleek, 't Liene genaamd; 2. instelling van een parkeer- en stopverbod voor beide zijden van 't Lfene respectievelijk beide zijden van het onder 1 genoemde gedeelte van de Deken Thielenstraat; 3. aanwijzing als voorrangskruising van de aansluiting van 't Liene op de Deken Thielenstraat waarbij verkeer op de Deken Thielenstraat voorrang heeft op verkeer van 't Liene; 4. instelling van een verbod rechtsaf te slaan naar de Deken Thielenstraat voor verkeer vanaf 't Liene, (brom-)fietsers uitgezonderd; 5. het reserveren van een parkeer plaats aan 't Liene voor de auto met kenteken DN-25-SJ ten behoeve van een gehandicapte; 6. geslotenverklaring voor alle ver keer behalve voetgangers, van de winkelpromenade De Bleek; 7. instelling van een eenrichtingsver- keersregeling, gelijk aan die van de Schoolstraat, voor de Omloop; 8. aanwijzing van de Omloop als parkeerverbodszone. Belanghebbenden kunnen tegen deze besluiten binnen dertig dagen na de datum van deze bekendmaking in beroep komen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Koningin maar worden ingediend bij de Commissaris der Koningin in Lim burg, postbus 5700, 6202 MA Maastricht. De besluiten liggen tijdens open stellingsuren, gedurende de beroeps termijn voor een ieder ter inzage op kamer 119 van het gemeentehuis. Venray, 21 jan 1988 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr H.J.M. Defesche, burgemeester, drs. A.W.M. de Bever, secretaris. MA Piet Bed D 5i I T d< CU Jos Jan V 51 V d d EV, Sjai Kot Nie 1 V 5 RO Am 2 J F F 5 b LIS Hu d An Loi 2 De raad van de gemeente Viërlings- beek kwam in vergadering bijeen. Vooraf betuigde de raadsvoorzitter, burgemeester Van de Moosdijk, op deze eerste vergadering van 1988, zijn dank aan de vele gemeentenaren die hem alle goeds hadden toegewenst, maar ook dank voor de goede samenwerking met het ambtenaren korps, met de vrijwillige brandweer en met de Rijkspolitie. De inwoners van Maashees en met name de buren van de daar gehuisvestigde asielzoekers, kregen een verdiend schouderklopje. Zij hadden bewezen dat het mogelijk is asielzoekers op een aanvaardbare manier tegemoet te treden. De wijze waarop de buurtbewoners dat doen, daar straalt warmte vanuit. Aldus de burgemeester. Vooruitkijkende naar de problemen welke zich ook in de gemeente Vierlingsbeek aandienen, wees de burgemeester óp de milieuproblema tiek. Voor de aanpak daarvan alle 27 gemeenten van het gewest op één lijn te krijgen, zal geen gemakkelijke opgave worden. Dat er echter een milieudienst voor het gehele gewest zal komen, dat staat reeds vast. Wat de herindeling van gemeenten betreft, behoeft deze gemeente zich beslist geen zorgen te maken. Binnen de andere gemeenten van het gewest zouden er echter weieens problemen kunnen komen.... De alarmdienst zal een ander karakter gaan krijgen. De meldingen gaan nu centraal plaatsvinden, waar door er meer eenheid in het beleid kan komen. Naast aandacht voor het milieu zal ook de criminaliteit meer aandacht van de politie krijgen. DE AGENDA - Om bedrijfsuitbreiding van een loonwerkersbedrijf mogelijk te maken werd het bestemmingsplan Molenweg aangepast. - Om medewerking te verlenen aan een aanpassing van het bedrijf Saarloos te Overloon werd het bestemmingsplan eveneens gewijzigd. Wel werd vanuit de raad opgemerkt, dat de omwonenden nog niet gerust zijn, over de gemaakte afspraken. De P.K. hekelde in dit verband 't beleid van de Provincie. Eerst laat men de I ondernemer starten en later komen de problemen. Datzelfde kon ook worden gezegd bij de te verlenen medewerking aan het bedrijf Sterko. Weer was bewezen dat de noodzaak voor een bedrijven- terrein zeer urgent is. Dan kunnen de problemen worden opgelost door overplaatsing van uitgegroeide be drijven naar dat Industrieterrein. - Het besluit om de kleuterschool aan de Theobaldusweg te Overloon te verbouwen tot een aantal Hat- en bejaardenwoningen, werd door de 1 raad toegejuigd. - Alle gebruikers van gemeentelijke perceeltjes grond hebben het aanbod gekregen de in hun gebruik zijnde perceeltjes aan te kopen, voor een prijs van 20,- tot 30,- per m2. Dat waren er 250. Ongeveer 70 hebben positief op het aanbod gereageerd en daarvan waren er uiteindelijk 35 bereid tot aankoop over te gaan. De raad had na een duidelijke uiteenzet ting van Wethouder Litjens geen problemen met die verkoop. Wel werd verzocht, daar waar mogelijk, toch i nog die kleine perceeltjes in de aanbieding te houden. - Het beschikbaarstellen van 14.718,- voor de ganschaf van een sneeuwschuif ondervond geen be zwaren. - Evenmin de beschikbaarstelling van 18.626,- voor aanschaf van een bestelauto. - Voor de aanleg van een groen voorziening in het bestemmingsplan Groeningsveld werd 41.043,- be schikbaar gesteld. Medegedeeld werd dat in verband met Carnaval de volgende raadsver gadering zal plaats vinden op donderdag 25 februari a.s. Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend

Peel en Maas | 1988 | | pagina 14