Uenrag Anno Domini 1987 WEERKUNDIG JAAROVERZICHT KIL JAAR MET VEEL REGEN EN VEEL TE WEINIG ZON ■aoiifL EN MAAS uuinuoy jv ubkOmUEi - i ayiiio JANUARI eel en Maas begint aan de 108-ste gang. ;et jongste onderzoek van Staats- >eheer geeft het dramatisch ltaat dat de conditie van een groot van Venrayse bos achteruitholt, jesting blijkt bittere noodzaak. inus Engelen, de eerste mede- ker van Inalfa die meer dan 40 jaar iet bedrijf werkzaam is, wordt erscheiden met de zilveren me- le in de orde van Oranje Nassau. lanks exploitatietekorten, ten te van de gemeente, blijven de erkende bepalingen t.a.v. bruilof- en partijen in het wykcentrum kske gehandhaafd. ^fet college van b en w is van plan gemeentelijke verordening waarin ""winkelsluiting is geregeld, zodanig or de gemeenteraad te laten zigen, dat de openstelling op zon- feestdagen soepeler kan worden egeld. Eerst zal echter het (gunstig) /ies van de Kamer van Koophandel rover moeten worden afgewacht. Tijdens een plechtige Eucharistie- ring in de parochiekerk van St. Oda Ysselsteyn, wordt pastoor E.H. ineker o.f.m. door deken schman tot pastoor van Ysselsteyn hstalleerd. De Gezondheidsdienst voor Dieren Heythuysen rapporteert aan de (neente, dat de in het Venrays Broek houden proefbeweidingen geen kele aanleiding hebben gegeven om k maar te veronderstellen dat er ladelijke stoffen in die omstreden 9 liden aanwezig zijn. In feite is ermee het gehele onderzoek afgeslo- en kunnen er voorstellen tot rkoop aan de gemeenteraad worden lorgelegd. SAan de majorettes van het Venrayse .M.S-K. St. Petrus Banden wordt S: kampioenswimpel uitgereikt voor :t behalen van het Limburgs BOOimpioenschap in de tweede divisie —4etie A. De jaarlijkse feestdag van de mdboogschuttery Diana staat in het ken van de gouden boogschutter - 50 irig lidmaatschap van Swinkels. Een 35-tal middenstanders uit i»ze kreten aan het adres van het imeentebestuur ten aanzien van de d lannen van het gemeentebestuur in enrays Centrum. Zij wensen voor- ipig geen verdere stappen van het ïmeentebestuur in de centrumont- ikkeling. Aan de St. Antoniusstraat wordt Fficieel het Turks ontmoetings- '9 antrum geopend. De Venrayse zwemvereniging Spio" viert haar zilveren bestaans- t met een „marathon - zwem - aceptie." Burgemeester Defesche verricht de fficïele opening van het nieuwe ebouw van de ABN N.V. aan het lenseniusplein. FEBRUARI Na circa 55 jaar gaat de vertrouwde y ïdah-winkel uit het Venrayse centrum verdwijnen en zal vervangen worden 1: loor een filiaal van de Basismarkt. Burgemeester H. Defesche reikt de lietkerkpenning uit aan vijftien idolukkers tijdens een herdenkingbij- 35 jaar Molukkers in Nederland. Tevens wordt het straat- laambord „Kirriwennopad" onthuld ;n stelt de gemeente fl. 10.000,-- jeschikbaar voor een monument, dat ^ie verstandhouding tussen Neder landers en Molukkers uitbeeldt. De al jaren sluimerende plannen van de woningbouwvereniging Noord- Limburg ten aanzien van de sloop van het Wit-Desselke zijn nu definitief geworden. Post Wiel (Maas) neemt officieel afscheid van de P.T.T. wegens het \bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Met vereende krachten is een van de vorig jaar teruggevonden kerkdeuren, prachtig gerestaureerd geplaatst in de stille ruimte van de Grote kerk. Haarmode Leo Nooyen is 25 jaar long. Het nieuwe Wijkcentrum van Landweert, Het Stekske wordt offi cieel geopend door twee wijkbe woners. Het funktioneren van afdelingen en personen binnen de ambtelijke orga- ^nisatie wordt onderzocht middels een algemeen onderzoek en een onderzoek bij de afdeling Sociale Zaken. De heer A. Bloemen, die al bija 69 jaar als koorzanger de kerkdiensten opluistert krijgt de Pauselijke onder scheiding Pro Ecclesia et Pontifice opgespeld. MAART De drie dolle dagen, onder aanvoering van prins Bert 1 (Janssen), zijn weer achter de rug. De gemeenteraad stelt een geheel herziene versie van de 15 jaar oude Algemene Politieverordening vast, waarin rekening is gehouden met gewijzigde omstandigheden en uit zichten. Uit het in deze maand verschenen jaarverslag van de Venrayse gemeen tepolitie blijkt dat 1986 weinig schokkende of geruchtmakende zaken behelste. Desalniettemin heerst er onrust en onzekerheid bij de politie, tengevolge van de bezuinigingen en .efficiëncy-korting' Schoonmaakbedrijf „De Lelie" viert het zesde bestaanslustrum. Nog nooit in de geschiedenis van Venray hebben zich zoveel kandidaten aangemeld om geplaatst te worden op de lijsten voor Provinciale Staten verkiezingen: vijftien Venrayse kan didaten. De gemeente en de Venrayse serviceclubs hebben besloten het Odapark weer tot een waardig Venrays park in te richten. De lasten van deze herinrichting zullen door de gemeente en de Venrayse service-clubs gezamenlijk worden gedragen. Een lofwaardig initiatief! In het St. Elisabethziekenhuis wordt Daan Verheyen geboren en hij mag zich de 34.000 ste inwoner van Venray noemen. Burgemeéster Defesche ontvangt het eerste exemplaar van een boekje dat de amnestygroep Venray heeft samengesteld over de activiteiten die zij heeft ondernomen en nog onderneemt, bij gelegenheid van zijn 10-jarig bestaan. De gemeente bereikt met het Ysselsteynse aannemings- en grond bedrijf Maessen overeenstemming over de aanleg van een ca. 20 ha groot watergebied met daarbij in de bossen de bouw van 150 bungalowtjes in het industriegebied de Witte Vennen. H.M. de Koningin verleent aan Venrayse vakbondsman A. van den Wijngaard voor zijn vakbondswerk de zilveren ere-medaille in de Orde van Oranje Nassau. Dameskoor „Venrode" viert haar 30-jarig bestaansfeest. Bij gelegenheid van het eerste lustrum van de Venrayse kunstkring Amber wordt in de schouwburg, in de hal van het gemeentehuis en in de etalages van Venrayse winkels werken tentoongaesteld. 15 Jaar geleden werd het initiatief genomen om in Venray een afdeling op te richten van de landelijke stichting Jeugd en Natuur, de J eugdnatuurwacht" De Hommel, de enige protestantse school in Venray en omgeving, bestaat vijfentwintig jaar. APRIL Harry Beerkens, machine-zetter van Peel en Maas, viert zijn 25-jarig dienstjubileum bij zijn krant en tevens het 40-jarig lidmaatschap van de Grafische Bond. Jan Jenniskens uit Leunen, al veertig jaar secretaris van de Vereniging van Rundveehoudery Be langen Noord-Limburg, en daarbuiten nog een enorme staat van dienst in de dorpsgemeenschap van Leunen, wordt de gouden eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau opgespeld door burgemeenster H. Defesche. Het dorpsradenoverleg - dat in Venray in het begin van de zeventiger jaren vorm heeft gekregen, lezen het college van b. en w. de les: volgens hen lijkt het erop alsof de gemeente voorbij gaat aan de dorpsraden als het gaat om zaken die in hun wijk of dorp gaan gebeuren. Dit resulteert in een bepaalde mate van onzekerheid en bezorgdheid bij die dorpsraden voor hun voortbestaan. De St. Petrus Bandenkerk moet in de steigers: niet zo verwonderlijk als men bedenkt dat er buitenom, sinds de herbouw in 1946, weinig of niets meer gedaan is. De kosten zullen meer dan 700.000,- bedragen. Er is een stichting tot behoud en restauratie der St. Petrus Bandenkerk Venray opge richt. In een geheel met posters etc. van Veilig Verkeer Nederland versierde schouwburg van St. Anna vindt een feestelijke verkeersdiploma uitreiking plaats voor 525 schoolkinderen. Rijvereniging „De Eendracht" uit Castenray, een van de oudste verenigingen binnen dit dorp en die nog steeds een belangrijke funktie binnen het dorpsgebeuren vervult, viert het diamanten bestaansfeest. Leden van de Werkgroep kruisen en Kapellen van Veldeke Venray beves tigen een nieuw betonnen corpus, aan het kruishout in de tuin van Het Schuttersveld. Het is een afgietsel van het originele, meer dan 100 jaar oude Hagelkruis.' De traditionele lintjesregen gaat niet ongemerkt aan Venray voorbij: Burgemeester Defesche krijgt zelf de benoeming en de versierselen van officier in de Orde van Oranje Nassau uitgereikt door de commissaris van de koningin dhr. Sj. Kreemers. Tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau worden benoemd Ing. C.J.P. Leurs en J.M. Ruyten. Een bronzen ere-me daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau gaat naar M.G. van Opbergen en de zilveren eremedaille wordt uitgereikt aan Sjaak Lucassen, Tien Hoenselaar en Sraar Hendriks. Tenslotte wordt nog een eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud met de zwaarden uitgereikt aan M. Hyman. Mede op advies van het bestuur van het Winkelcentrum geeft de gemeente toestemming tot het plaatsen van ongeveer 30 nieuwe afvalbakken in het centrum. Deze afvalbakken worden de gemeente gratis aange boden door een reclamebedrijf. MEI Na twee hoorzittingen met belang hebbenden en 'n vergadering van de commissie openbare werken, is ook de gemeenteraad akkoord gegaan met het beschikbaar stellen van ƒ568.000,- voor de vervanging van de riolering in en de herinrichting van de School straat, tussen de Jan Hensenstraat en Hoenderstraat. Wethouder van Oers opent officieel de tentoonstelling die gewijd is aan de Venrayer Sjang van Bergen en die schilderijen en foto's van zijn hand omvat, als ook aandacht schenkt aan zijn uitvindingen. Tegelijkertijd met de opening presen teert zich de stichting „Vrienden van het Freulekeshuus" welke sinds kort het beheer en de exploitatie van het Venrayse museum heeft overgenomen van de gemeente. Schutterij ,,'t Zandakker Gilde Sint-Jan"heeft voor 't eerst sinds 1810 weer een keizer: Joep Krynen mag zich keizer- voor- het- LeVen van de schuttery noemen. Joop den Uyl, de PvdA-voorman, wordt voor het eerst van zijn leven beschermheer en wel van 't Rooy Orkest; een al bijna 25 musici tellende band van „rooien" uit Venray en Meerlo-Wanssum. Wethouder Mw. Hoppenreys- de Loo onthult in De Houten Hoek een kunstwerk, dat door de Gemeente aan de molukse gemeenschap is ge schonken, bij gelegenheid van het 35-jarig verblijf van de Molukkers in Venray. De vlag wordt gehesen op de in aanbouw zijnde derde basisschool van Landweert. De opkomst van 801 wandelaars voor de Kennedy-mars is voor Venray een rekord. Er worden 158 uitvallers gemeld, maar niettemin wederom een zeer geslaagd festyn. JUNI Hoewel het heffen van rioolrecht als een zwaard van Damocles boven de hoofden van de Venrayse burgers blijft hangen, is het college van b. en w. en ook de commissie voor financiële en economische zaken in principe akkoord gegaan met het voorstel de nota rioolrechten een jaar op te schuiven. Tijdens zijn afscheidsreceptie bij Nestlé, wordt de heer M. Kranendonk koninklijk onderscheiden met de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De kleuters van het dagverblijf „Duimelot" nemen voorgoed af scheid van hun onderkomen aan de Heuvelstraat en verhuizen naar' de voormalig Clarschool. Met algemene stemmen (23) wordt drs. A. de Bever, benoemd tot secretaris van de gemeente Venray, met ingang van 1 november 1987. Na een periode van 33 jaar werkzaam geweest te zijn aan de LTS te Venray, gaat Anton vd Weyden, adjunct-directeur, afscheid nemen. Na 10 jaar lang tijdens de muziekfeesten met Pinksteren gepro fiteerd te hebben van stralend zomerweer, moest men dit jaar het koude en natte weer voor lief nemen. Desondanks klaagde de organisatie niet! Dezelfde weergoden spelen ook een rol bij de 29e avondvierdaagse. Toch breekt het zonnetje door als bijna 2900 deelnemers deze vierdaagse afsluiten met het bekende défilé. Na 33 jaar kleuter- resp. basison derwijs neemt zr. Ursula afscheid van de dr. Poelsschool te Venray. JULI Aan alle geruchten en verzinsels is een einde gekomen: C&A gaat zich in Venray vestigen. De panden Lucas sen en Poels in de Grotestraat zullen verdwijnen en daar zal een nieuw winkelpand gebouwd worden. Twee dagen lang hebben zo'n vijftig combinaties van ruiter/amazone en paard hun springcapaciteiten getoond op de tot springpiste getransformeerd Grote markt tijdens Jumping Venray '87. Omdat bij de wet is geregeld dat Venray, en ook andere gemeenten, rondtrekkende zigeuners en woonwa genbewoners een mogelijkheid moet bieden om te kunnen overnachten, Het weer in 1987 Het weer in 1987 is overwegend e$n teleurstelling geworden. Dat getuig? enkele cijfers, te weten een groot tekort aan uren zonneschijn, overal te veel regen en de meeste maanden aan de kille kant. Een wintertje met schaatsweer in januari, een zeer koude eerste helft van maart, een vrij warme april, een bar slechte voorzomer (mei en juni), veel regen in juli en alleen de herfst was het meest normaal, met alleen op 16 oktober een fikse herfststorm, maar daar bleef het bij. Koude januari Het begon verleden jaar tegen Kerst te winteren, toen alleen de oostelijke helft van het land een witte Kerst kreeg. Kou in januari met bijna een Elfstedentocht. Zeer koud op 15 en 16 januari met midden op de middag IQ éi 12 graden vorst. Voor het eerst na 25 jaar waren er foto's van mensen die bij Kampen te voet over ijs de IJssel overstaken. Een winter die alleen wat sneeuw van betekenis gaf op de Waddeneilanden en meer dan 30 cm in het uiterste zuiden van Limburg. Koude maart en mei Het voorjaar was een grote tegenvaller: Begin maart kreeg Noordoost Neder land een enorme ijzellaag en in het Noorden werd tot zaterdag 15 maart op 10 maartdagen geschaatst, hetgeen op zoveel maartdagen na 1845 niet meer was voorgekomen. April was de beste maand van het hele jaar. De gemiddelde temperatuur lag zelfs hoger dan die van de natte en koude meimaand. Koninginnedag 30 april was nog zeer fraai, daarna ging het mis. Hele slechte zomer Eerst eind juni tekende zich een verbetering af. Juni was met die van 1903 de meest sombere maand van deze eeuw, met in De Bilt een tekort van 116 uren zon. Het beste deel van de zomer was de eerst juli-helft die ook even echt zomers was. Daarna vele zware buien met op 17 juli een windhoos bij Oldenbroek. Enkele dagen met grote regenhoeveelheden van meer dan 100 mm in één etmaal. De meeste neerslag in juli viel in Stavoren - 266 mm -, slechts 4 mm beneden het landelijke record van 270 mm. Ook augustus was een grote teleurstelling. De periode van mei tot en met september, de maanden waarin je bij goed zonnig weer buiten kunt zitten - we kunnen dat terrasdagen noemen - is met die van 1903 de somberste en slechtste van deze eeuw geworden. De horecasector die het in die periode van recreanten moet hebben zal dat kunnen onderschrij ven. Goede herfst de herfst was het beste deel van het jaar. Geen al te grote afwijkingen in temperatuur, uren zon en regenval. Wel waren de meeste maanden van het jaar te nat. Verleden jaar in De Bilt 26 uren zon meer dan normaal; dit jaar een tekort van 185 uren zon, vooral in mei, juni en augustus te weinig zon. Verleden jaar een droog jaar. Landelijk 11 mm minder regen dan normaal, nu een heel nat jaar: landelijk 145 mm te veel regen. Vooral mei, juni en juli waren veel te nat. De cijfers tonen aan dat alleen de herfst iets warmer verliep dan normaal, alleen de winter iets meer zon gaf dan normaal en alle vier seizoenen te veel regen gaven. De winter 47, het voorjaar 17, de zomer 64 en de herfst 37 mm neerslag. Laten wij daarom als het mogelijk is, 1987 wat het weer betreft maar snel proberen te vergeten. Zeker is dat 1988 zelfs wanneer het verloop normaal zou zijn, het dan al veel beter gaat doen dan 1987. METEOROLOGISCH JAAR 1987 Waarnemingen te De Bilt. Maand Gem.max.temp. Uren zon Landgem.van de neerslag december januari februari 7-9 -0.1 M (+2.2) (-6.5) (-0.5) 38 56 71 (- 6) 10) 5) 126 1*8 38 72) (- 15) (- 10) WINTER U.2 (-1.0) 168 9) 212 67) maart apr i 1 me i 6.3 15.8 16.5 (-2.5) (+3.3) (-1.6) 136 151 166 23) 10) (- 36) 80 30 75 31) (- 18) 26) LENTE 12.2 (-0.2) 669 (- 23) 185 17) juni jul i augustus 17.9 21.2 20.6 (-3.2) (+0.1) (-0.6) 93 196 138 (-116) 9) (- 66) 90 125 75 28) 6L) (- 8) ZOMER 19-9 (-0.9) 625 (-151) 290 66) september oktober november 19-3 15-1 9.1 (+0.6) (+0.8) (+0.6) 130 112 35 (- 11) 9) (- 18) 67 87 96 0) 20) 17) HERFST 16.5 (+0.6) .277 (- 20) 268 37) JAAR 1987 JAAR 1986 12.7 13-2 (-0.6) (+0.1) 1319 1531 (-185) 26) 927 771 (+165) (- 11) wordt er in allerijl aan de Noordsingel een passantenplaats aangelegd. Op aandrang van de Venrayse politie. Echter zonder dat b. en w. hierover al een besluit hadden genomen, en zonder medeweten van de buurtbe woners. De hele gebeurtenis werd uiteindelijk teruggedraaid en het pro bleem is nog niet opgelost. Acht jaar nadat de Venrayse gemeenteraad heeft besloten de bouw van het nieuwe politiebureau voor te financieren heeft het rijk laten weten slechts 8,2 miljoen te zullen bijdragen in de bouwkosten welke 11,9 miljoen hebben bedragen. Dat betekent een strop van bijna 3 miljoen voor de gemeente. Wanneer Jeu en Truus Derks in Oostrum deze maand de winkeldeur voor het laatst in het slot draaien is de laatste zaak „in manufacturen en woninginrichting" op de kerkdorpen naar de verleden tijd verwezen. Het open Jongeren Centrum „De Brak" sluit definitief de deuren omdat het stichtingsbestuur de tot 160.000,- opgelopen schulden niet kan betalen en derhalve zelf het faillissement heeft aangevraagd. De fietsvierdaagse „De Peel" laat bijna 6000 deelnemers de omgeving van Venray verkennen. Peter Stiphout uit Ysselsteyn verovert voor de derde maal de titel Europees kampioen in de fietscross cruisersklasse. In Leunen is het 50 jaar geleden dat de Ruiterclub werd opgericht wat met tal van festiviteiten gevierd wordt. Het gebied rond de hoek School- straat-Hoenderstraat-Eindstraat, het schouwburgplein en Merseloseweg krijgt het zwaar te verduren ten gevolge van een hevige regenbui. Kermis 1987 op drie pleinen in Venray-centrum is niet alleen groter, maar ook wéér mooier dan in 1986. Veldeke Venray neemt wederom het initiatief een H. Mis in het dialect te laten opdragen, avoorafgegaan door de zegening van Kruudwis. De Gedeputeerde Staten van Limburg dringen in een brief aan de staatsecretaris van onderwijs aan op het tot stand brengen van 'n MTS in Venray, en steunt daarmee de Venrayse plannen. De restauratie van de St. Petrus- Bandenkerk wordt letterlijk en figuurlijk ingeluid: in de noordwes telijke steunbeer van het kerkgebouw wordt derhalve een koker ingemetseld bevattende een oorkonde, een exem plaar van Peel en Maas en gangbare munten uit 1987. Voor de 12e keer in successie gaat de Venrayse zwemvierdaagse van start, die dit jaar in het teken staat van zwemmen voor Unicef. Het 50-jarig bestaansfeest van de welpen en verkenners wordt gevierd met oprichters, oud-leiding, leiding en het huidig bestuur. De skelterbaan op de lokatie St. Servatiun van het PCV werd 25 jaar geleden officieel in gebruik genomen. SEPTEMBER Het muziek-, majoretten-, show- korps St. Petrus Banden organiseert, wederom succesvol, voor de 14e maal Taptoe Venray. De gemeentebode hangt' voor de laatste keer de zo vertrouwde huwelijksafkondiging in de publika- tiekast van de Gemeente Venray want m.i.v. 1 september is dit publiekelijk afkondigen van huwelijken afge schaft. Dit jaar wordt voor het eerst een open monumentendag gehouden. Venray doen mee: alle in Venray aanwezige rijks- en gemeentelijke monumenten zijn te bezichtigen. Een speciaal hiervoor in het leven geroepen comité verzorgt die hele dag met o.a. bustochten en wandeltoch ten. De katholiek Vrouwenvereniging Venray heeft alle reden tot feest vieren: zij bestaat 40 jaar! Het Venrays Mannenkoor maakt een concertreis naar Engeland, plaats van bestemming is Cheltenham, alwaar men op uitnodiging van 't Church down's male voice choir een aantal concerten verzorgt. De kanarievereniging „De Huis vriend" bestaat niet alleen 35 jaar, maar heeft ook al 35 jaar als voorzitter Jan Arts. Prinses Juliana brengt, geheel onopgemerkt een bezoek aan de Stichting Integratie Gehandicapten in het kantoorinnovatiecentrum aan de Leunseweg. De aanleiding hiervoor was de afsluiting van een vierjaar durend Europees projekt. Tijdens zijn vakantie wordt uit de kamer van burgemeester H. Defesche een Friese staartklok gestolen, welke enkele jaren geleden door b. en w. van een particulier werd gekocht en een verzekeringswaarde van ƒ6600, heeft. De klok wordt in oktober in Eindhoven teruggevonden. Met een feestprogramma en een jubileum- uitgave van het clubblad viert Tennisclub Venray haar 50-jarig bestaan. OKTOBER Omdat de subsidiekraan ten aan zien van de renovatie-woningen in Brukske steeds verder wordt dichtge draaid uilen de bewoners hun ongenoegen, want zo wordt de 1000,- als herinrichtingskosten in gevaar gebracht. De gemeenteraad spreekt zich eenstemmig uit tegen die vermindering. Venray is bereid financieel mee te werken aan een ongefaseerde en versnelde aanleg van Rijksweg 73, welke dan in 1995 gereed kan zijn. De Venrayer H. Baeten, Langeweg 97, die als chauffeur van Weys Int. Europa b.v. te Siebengewald 10 jaar aaneen gesloten op nationale en internationale routers schadevrij ge reden heeft, wordt onderscheiden met het gouden ere-teken behorende bij de titel „Ridder van de weg". Het vervallen van verharde tot onverharde wegen binnen de Venrayse wegengrenzen is een onafwendbare consequentie die aanvaard moet worden als gevolg van een tekort aan geldmiddelen: het onderhoud van de wegen baart de gemeente dan ook grote zorgen. De katholieke Technische School in Venray begon 40 jaar geleden midden in Venray, in een gedeelte van de oude jongensschool met uitzicht op Luxor Theater met een dag- en avondnyver- heidsschool. Reden tot feestvieren in het huidige LTS-gebouw aan de St. Jozefweg. De isolatie van flat- en drive- in- muren geven Veltum een nieuw gezicht. NOVEMBER Voor de tweede maal wordt, in aanwezigheid van een aantal Britse nabestaanden, op het Britse oorlogs kerkhof een herdenking gehouden. In Oostrum vindt de presentatie plaats van het nieuwe boekwerkje "Oud Oostrum op de foto"; een indruk van het leven en werken in Oostrum in de periode 1870-1940, samengesteld door Joep van Goch. wethouder J. van Oers verricht de officiële opening van kinderdagver blijf Duimelot dat verhuisd is van de Heuvelstraat naar de Beukenlaan. Het onafhankelijk bureau Pilots uit Jabeek begint met een onderzoek naar het funktioneren van de gemeente Venray om zo op korte termijn te komen tot een nieuwe organisatievorm voor het gemeente lijk apparaat. Lambert M.M. Laurensse zal vanwege het bereiken van de 70-jarige leeftijd, om statutaire redenen, afscheid nemen als voorzitter van het stichtingsbestuur van het Venrayse St. Elisabethziekenhuis Deken Buschman ontvangt uit handen van de heer Verheyen de eerste Venrayse stadspostzegels. Stadspost helpt daardoor mee aan de restauratie van de Grote kerk: een bepaald percentage van deze stadspostzegels komt ten goede aan de St. Petrus Bandenkerk. Venray neemt geschokt kennis van de moord op de 62-jarige alleenwo nende Martien Peeters, welke tot op heden nog niet opgelost is. Voor zijn geweldige staat van dienst voor de (vredes)-kerk krijgt Cees Simons de pauselijke onder scheiding Pro Ecclesia et Pontifice opgespeld. De familie G. Poels-Wijnhoven schenkt onze gemeente een schilderij, voorstellende mgr. dr. H.A. Poels. Het Venrayse VVV presenteert samen met vijf Venrayse bakkers, de "Venrodse Beejekörf", een honing koek met amandelspijs en walnoten, als typisch"Venrays souvenis. I DECEMBER In Ysselsteyn wordt het initiatief genomen om te komen tot de oprichting van een fabriek voor mestverwerking in de regio Venray. Dankzij de geweldige inzet van bestuur, directie, medewerkers en vrijwilligers wordt de nieuwe open bare bibliotheek in de voormalige Torro-vestiging aan de Merseloseweg een week eerder dan gepland, geopend. Ook de speel-o-theek krijgt in dit gebouw nieuw onderdak. Na 9 uren vergaderen werd de gemeente-begroting 1988 goedge keurd. Naast de trendmatige verho gingen van leges en belastingen zal de gewone burger komend jaar onver vinden dat op veler gebied opnieuw bezuinigd werd. De eerste kerstsfeermarkt in Venray trok zeer vele belangstellenden. Een gebeuren dat voor herhaling vatbaar Een tweede vrouwelijke politieagent - Anita Smets - werd hier geïnstal leerd. De verpleeghuizen "De Kruuze" Venray en „St Antonius" Horst gaan gecombineerd samenwerken. Na vele jaren in de Indonesische Riau-Archipel onder vluchtelingen te hebben gewerkt, vertrekt vandaag - 30 december - de Venrayse missionaris Piet Hoedemaekers naar Zambia, om daar te werken onder de vluchtelingen uit Mozambique.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 7