GROEN Speel-O-Theek in nieuwe behuizing Eenmalige uitkering '87 Vogels voeren NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Algemene ontheffing vuurwerk Starters Project Limburg HET LICHT OP Algemene ontheffing sluitingsuur Gemeente archief Bekendmaking vuurwapenwet PEEL EN MAAS RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defescbe Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting én inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Wlllems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie. werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.46 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vrij zwemmen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trirnzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezlnszwemmen) 11.00-12.00 (gezinszwemmen) 14.00-16.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaerten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. De burgemeester van Venray besluit: Een ieder boven de leeftijd van 16 jaar ontheffing te verlenen van het verbod uit de Algemene Politieveror dening Venray, op het afsteken van vuurwerk als bedoeld in de lijst van vuurwerken van het Reglement Ge vaarlijke Stoffen (RGS); De ontheffing te beperken tot de dagen 30 en 31 december 1987, voor wat betreft het bij zich heffen, en tot de tijd van 31 december 1987 na 8.00 uur en tot 1 januari 1988 02.00 uur, voor wat betreft het bij zich heb ben en het afsteken; Aan de ontheffing het voor schrift te verbinden, dat het afsteken van vuurwerk geen gevaar, schade, hinder van ernstige aard of overlast mag veroorzaken en dat eventuele aanwijzingen van de politie stipt moe ten worden opgevolgd. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. Vuurwerk is alleen verkrijgbaar bij onderstaande firma's, die over de daarvoor benodigde vergunning be schikken: firma L. Hendriks, Hofstraat firma De Speelboom, Kempweg/ Merseloseweg firma Jacobs, Heuvelstraat De Venrayse speel-o-theek is verhuisd. Deze is voortaan in hetzelfde gebouw aan de Merselose weg te vinden als de bibliotheek. Kinderen èn ouders kunnen ieder woensdag en vrijdag terecht om de pieest uiteenlopende soorten speel goed te lenen. "Er zijn in de praktijk veel redenen waarom mensen speelgoed bij de speel-o-theek lenen. Het kan zijn dat het speeltje eerst uitgeprobeerd wordt voordat men het zelf wil aanschaffen'.' Aldus Mevr. Goldenbeld, voorzitter van de Stichting Speel-o-theek Venray. Zij signaleert daarmee een van de bestaansredenen van een speel-o-theek: speelgoed is duur. Ouders die hun kinderen veel afwisseling willen geven wat speeltjes betreft, zijn duur uit. Een abonne ment bij de speel-o-theek biedt dan uitkomst. Sommige rages duren ook niet erg lang, waardoor veel speelgoed al snel in een vergeten hoekje terechtkomt. Mevr. Goldenbeld:"Een ander pluspunt bij ons is, dat wij ook spelen uitlenen die niet in de winkel te krijgen zijn. Bijvoorbeeld het hele duurzame speelgoed dat alleen aan scholen en instellingen wordt ge leverd. Via een goedkope manier kunnen kinderen dan toch met dat nuttige speelgoed kennis maken." Speelgoed is duur. Voor 25 gulden koop je tegenwoordig weinig meer. Bij de speel-o-theek ben je er een jaar mee "onder de pannen". Een jaarlidmaatschap kost 10 gulden voor het eerste kind uit een gezin en 5 gulden voor het respectievelijk tweede en derde kind. Per speeltje dat geleend wordt, moet een gulden worden betaald en dat mag dan drie weken worden gebruikt. Bij de oprichting ervan in 1984 bleek de speel-o-theek een duidelijk gat in de markt te vullen. De belangstelling in Venray was erg groot. "Een nadeel was echter dat we geen eigen huisvesting hadden; daardoor konden we de afgelopen jaren niet goed aan onze eigen identiteit werden als speel-o-theek. Nu we deze eigen ruimte hebben, kunnen we onze bedoelingen veel beter waar gaan maken. Naast 't uitlenen van het speelgoed willen we ons nu ook veel meer gaan toeleggen op het geven van voorlichting over spelen en speelgoed. Wat is goed speelgoed; wanneer is ons kind eraan toe; is het veilig? Op al dat soort vragen, waar ouders toch vaak mee komen, is een antwoord te geven - en juist ook aan dat onderdeel van ons werk willen wij nu meer aandacht vestigen". De ruggegraat van de speel-o-theek blijft natuurlijk het uitlenen van het speelgoed. De uitleentijden zijn ongewijzigd ge bleven: woensdag van 14.00-16.00 uur; Vrijdag van 16.00-17.30 uur en van 19.00-20.00 uur. Die tijden vallen binnen de openstellingstijden van de bibliotheek, zodat een rit naar de Merseloseweg dan dubbel loont. Aanvragen voor eind januari Dit jaar is er voor het laatst een eenmalige uitkering voor mensen die van een minimum-inkomen moeten rondkomen. Net als vorige jaren komen voor de uitkering alleen degenen in aanmerking die de eenmalige uitkering 1986 hebben ontvangen en nog steeds een minimum inkomen hebben. Degenen die de uitkering 1986 niet hebben ontvangen, maar daarop wel recht hadden, komen ook in aanmerking. Zij moeten dan wel de eenmalige uikering 1985 hebben ontvangen. Er is wel een belangrijk verschil met de eenmalige uitkering van vorige jaren. Niet iedereen die de eenmalige uitkering 1986 ontving, komt in aanmerking voor de uitkering van dit jaar. Wie recht heeft op de uitkering en wie niet, wordt hieronder uitgelegd. De meeste mensen die recht hebben op de eenmalige uitkering, hebben van de gemeente al een aanvraagformulier ontvangen. Nu kan het zijn dat u het afgelopen jaar bent verhuisd. Dan is het mogelijk dat de gemeente niet uw nieuwe adres heeft. Als u nog geen aanvraagformulier hebt ontvangen en u denkt toch recht te hebben op de eenmalige uitkering, dan kunt u een formulier afhalen bij de gemeentelijke sociale dienst. U moet dat wel op tijd doen: op 31 januari sluit de aanvraagtermijn. WANNEER HEBT U RECHT OP DE EENMALIGE UITKERING? In de eerste plaats moet u de eenmalige uitkering 1986 hebben ontvangen. Als u gehuwd bent of samenwoont, moet ook uw echtge noot of partner de uitkering 1986 hebben ontvangen. Als u in de loop van dit jaar bent gehuwd of gaan .samenwonen, is het dus van belang dat ook uw echtgenoot of partner de eenmalige uitkering 1986 ontving. Als u de eenmalige uitkering 1986 niet hebt ontvangen, maar daarop wel recht had, kunt u ook in aanmerking komen voor de uitkering van dit jaar. U moet dan wel de eenm. uitkering 1985 hebben ontvangen. Als u dus in 1985 én 1986 bent vergeten de eenmalige uitkering aan te vragen, hebt u dus geen recht op de uitkering van dit jaar. Vervolgens is van belang vanaf welk jaar u al de eenmalige uikering gezinssamenstelling alleenstaanden 21 jaar of jonger 22 jaar 23 jaar of ouder alleenstaanden met kinderen met 1 kind voor elk volgend kind gehuwden/samenwonenden zonder kinderen met 1 kind voor elk volgend kind gezinsomstandigheden alleenstaande 22 jaar 23 jaar of ouder alleenstaande met een of meer kinderen echtpaar met of zonder kinderen loon of ZW-uitkering f 907,60 f 1058,38 andere uitkering f 893,55 f 1042,00 f 1360,76 f 1339,70 f 1511,95 f 1488,55 ontvangt. Als u in 1984 voor het eerst de eenmalige uitkering ontving, komt u alleen in aanmerking voor de uitkering als u voor een of meer kinderen kinderbijslag ontvangt. Als u al vanaf 1983 of eerder de eenmalige uitkering ontvangt, komt u altijd in aanmerking voor de uitkering van dit jaar. Hierop bestaat alleen een uitzondering voor alleenstaanden die nog geen 22 jaar zijn. Wie in aanmerking komt en wie niet, blijkt uit de tabel waarin de uitkeringsbedragen staan. Uw inkomen mag in oktober niet meer zijn dan het minimum of daar maar net boven liggen. Als u gehuwd bent of samenwoont, gaat het om het gezamenlijke inkomen van u en uw echtgenoot of partner. Het inkomen boven het minimum wordt van de uitkering afgetrokken. Als u over oktober geen loon, uitkering of alimentatie ontving, hebt u geen recht op de uitkering. Zelfstandigen zullen in de loop van 1988 een aanvraag kunnen indienen. Verder moet u of uw echtgenoot het hele jaar 1987 in Nederland hebben gewoond. Het is voldoende dat één van u beiden aan deze voorwaarde voldoet. Als u alleen een normale vakantieperiode in het buitenland bent geweest, heeft u toch recht op de eenmalige uitakering. Tenslotte moeten u of uw echtge noot het hele jaar 1987 een eigen huishouding hebben gevoerd. U voert geen eigen huishouding als u gedurende een langere tijd in een inrichting hebt verbleven, bijvoor beeld in een verzorgingstehuis of een bejaardenoord. HOE HOOG IS UW EENMALIGE UITKERING? De hoogte van de eenmalige uitkering hangt ervan af vanaf welk jaar u de eenmalige uikering ontvangt en wat uw gezinsomstandigheden zijn. In de tabel zijn de maximale WELK MINIMUM GELDT VOOR U? Ook welk minimum voor u geldt, hangt af van uw gezinsomstandighe den op 31 oktober 1987. Daarnaast is ook het soort inkomen van belang. De bedragen die in de tabel zijn genoemd, zijn netto en per maand. Als u uw inkomen per week of per vier weken ontvangt, worden de bedragen omge rekend. Het spreekuur van wethouder Hoppenreijs-de Loo komt op maandag 4 januari a.s. te vervallen. uitkeringsbedragen genoemd. Inko- men boven het minimum wordt van de uitkering afgetrokken. Een uitkering van minder dan ƒ50 wordt niet uitbetaald. Als u al vanaf 1983 of eerder de eenmalige uitkering ontvangt, wordt de uitkering verhoogd met een beëindigingstoeslag. Deze toeslag komt in de plaats van de eenmalige uitkeringen die u anders in volgende jaren zou ontvangen. De beëindigs- toeslag is anderhalf maal de uitkering 1987. De bedragen die hier worden genoemd, horen bij een maximale uitkering. Van belang zijn de gezinsom standigheden op 31 oktober 1987. Alleen die kinderen worden meege teld, voor wie u over het tweede of derde kwartaal van 1987 kinderbijslag ojitvangt en die in Nederland wonen. personen die in 1984 voor het eerst de eenma lige uitkering ontvingen geen uitkering geen uitkering geen uitkering f 95 f 70 geen uitkering f100 f 70 personen die in 1983 of eerder de eenmalige uitkering ontvingen uitkering geen uitkering f 110 f125 f330 f170 f180 f350 f170 beëindigings toeslag geen uitkering f165 f 187,50 f495 f255 f270 f525 f255 NIEUWE SUBSIDIE VOOR BEGINNENDE ONDERNEMERS Aan het ondernemerschap worden hoge eisen gesteld. Een ondernemer moet hard kunnen werken, goed kunnen organiseren, risico's durven nemen en een commerciële aanleg hebben. Maar vóór het daadwerkelijk ondernemen komt de fase van voorbereiding. Het is juist in deze fase, dat de aspirant-ondernemer wordt gekonfronteerd met de nood zaak tot het nemen van een veelheid van beslissingen. Beslissingen, die, de een minder dan de ander, bepalend zullen zijn voor het welslagen van zijn onderneming. In daarvoor in aanmer king komende gevallen zal de ondernemer behoefte hebben aan een markttechnisch en bedrijfsecono misch onderzoek, dat inzicht moet geven in de haalbaarheid van zijn plan, waarbij het nodig kan zijn particuliere externe deskundigheid in te schakelen. Het provinciaal bestuur van Lim burg heeft daarom een fonds ingesteld, genaamd Starters Project Limburg (SPL). Door de instelling van dit fonds (groot 100.000 per jaar) wordt de beginnende onderne mer, in de fase tussen voorbereiding en realisering, konkrete financiële hulp geboden om een haalbaarheids onderzoek (markttechnisch en be drijfseconomisch) uit te voeren en zich zonodig te voorzien van particuliere externe deskundigheid. De regels aangaande het subsidie fonds SPL I. Voor wie bedoeld? a. Voor startende ondernemers. b. Voor ondernemers, die nog niet langer dan 2 jaar een bedrijfsmatige aktiviteit ontplooien. Uitgezonderd voor subsidie zijn de sektoren: -detailhandel -horeca, met uitzondering van hotels. II. Kriteria en voorwaarden 1. De bijdrage bedraagt ten hoogste 50% van de kosten van een haalbaarheidsonderzoek (markttech nisch en bedrijfseconomisch) en van het aantrekken van externe particu liere deskundigheid. 2. Aan een ondernemer kan per kalenderjaar in totaal niet meer dan ƒ10.000,- worden toegezegd. 3. De aanvrage wordt in volgorde van binnenkomst in behandeling genomen. 4. De aanvrage dient verzegeld te gaan van een goed onderbouwd onderne mingsplan. 5. Een combinatie uit meerdere (subsidie) fondsen kan niet leiden tot een hogere bijdrage dan 50% van de te maken kosten. 6. Op een vraag wordt afwijzend beslist indien: - niet wordt voldaan aan wettelijke voorschriften (o.a. vestigingswet) - ernstige twijfel bestaat omtrent de haalbaarheid van het ondernemers plan. - in het haalbaarheidsonderzoek op andere wijze kan worden voorzien. - de aan te trekken particuliere deskundigheid niet als zodanig is erkend. De procedure Elke aanvraag om subsidie uit het SPL moet worden ingediend bij de starterscoördinator van de KvK in wiens werkgebied de ondernemer zich gaat verstigen c.q. reeds is gevestigd. De starterscoördinator zorgt voor officiële aanmelding van de aanvraag en maakt samen met het LIOF een concept advies. De aanvrage wordt individueel beoordeeld, waarbij wordt nagegaan of niet tevens bijdragen uit andere fondsen mogelijk zijn, zoals het Innovatieproject Limburg (IPL), Export Project Limburg (EPL), Subsidieregeling Managementsonder- steuning (SMO), etc. De SPL-toetsingscommissie, be staande uit vertegenwoordigers van de Limburgse Kamers van Koophandel en Fabrieken en de NV Industriebank LIOF, beschikt over de subsidieaan vraag. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de Kamer van Koophandel en Fabrieken, dhr. G.J. Boots c.q. JLP Linssen (tel. 077-14445). De gebruikelijke namiddag-openstelling van de afdeling bevolkingszaken wordt van donderdag 7 januari verschoven naar woensdag 6 januari. De openingstijden blijven ongewijzigd: 15.30-17.00 uur IES jZOG lesb Als het enkele dagen heeft gevroren, en zeker als het ook nog gesneeuwd heeft, krijgen de vogels problemen met het vergaren van voldoende voedsel. Het is iedereen bekend dat de vogels daarom in de winter door ons bijgevoerd moeten worden. Dit kan op eenvoudige wijze met wat brood gebeuren, maar we kunnen er ook wat leuks van maken. Leuk voor ons om naar te kijken, maar ook leuk voor de vogels, omdat meer variatie in voedsel hun conditie verbetert. In het algemeen kunnen we stellen dat vogels geholpen zijn met bijvoorbeeld (bruin) brood, aardap pels, appel(schillen), stukjes kaas (denk er aan om het plastic vliesje om de korst weg te halen!) en diverse soorten zaden. Daarnaast heeft elke vogelsoort natuurlijk zijn voorkeur. Zo eten mezen graag van aan een draad geregen (ongepelde) pinda's, hebben merels een voorkeur voor appels, bessen en vet, en doe je roodborstjes een plezier met onge kookte havermout. Spreeuwen en mussen eten letterlijk alles wat je ze voor de voeten gooit en vinken maak je blij met allerlei zaden en pitten. Je kunt het voer ergens op een sneeuwvrij stukje tuin strooien, maar een voedertafel of voederhuisje vergroot je eigen plezier aan het voeren en geeft de vogels een prettiger gevoel. Van enige hoogte hebben ze namelijk meer overzicht op de omgeving, zodat eventuele vijanden sneller opgemerkt worden. Daarom moet de voederplek of -tafel ook altijd op enige afstand van muren, struiken og schuttingen gemaakt of geplaatst worden (minimaal 2,5 meter in verband met de springafstand van katten). Een voedertafel moet om die reden ook minimaal 1,5 meter hoog zijn. Op de paal wordt een plank van ongeveer 30x30 cm aangebracht met een klein opstaand randje om het afwaaien van het voer te voorkomen. Het is natuurlijk helemaal prachtig als er een schuin dakje op vier eenvoudige steuntjes boven de plank aangebracht wordt. Plaats dit dakje dan wel zo daiees de windzijde wordt afgeschermd. Hefran dakje mag niet te laag zijn 15 cn^ vanaf de plank en het hoogste punt Of 30 cm. Aan de voedertafel kun je de aangeregen pinda's ophangen, maar dot ook een vetbol met allerlei zaden.lAF Zo'n vetbol maak je van bijvoorbeeld^ ongebruikt frituurvet. Dit smelt je ir een steelpannetje (niet te heet), je roert er de zaden of bessen doorheeiu;. en daarna giet je alles in 'n plastit f.. beker. Als je het vet te warm maaktp smelt de beker, dus let daar goed bij op. Zorg er voor dat je vóór hei INI stollen van het vet een haak in het vetran aanbrengt om de bol op te kunnen hangen. Dit kan een stukje bebogen ijzerdraad zijn. Als het vet helemaal[®tei gestold is, knip je de beker weg en?" hang je de bol buiten op. Een stuk'1]? spekzwoerd is overigens ook eei Hf. goede vetleverancier (denk aan katten en dergelijke, dus hoog genoeg van de grond hangen!!), Tot slot nog enkele punten di( speciale aandacht vragen. Als er geen sneeuw ligt, maar wel overal ijs op het1 water zit, is er ook behoefte aai water. Doe dit in een klein bakji (baden van de vogels voorkomen) enKIN ververs dit elke dag, ook als het water een keer niet bevroren is. Voer ook niet te veel. Alles wat blijft liggen, trekt ongedierte aan (bijvoorbeelc muizen). Maak de voederplek daaromp1"'6 dus regelmatig leeg voor je een nieuwe portie uitstrooit. Voer in 't voorjaar niet door, je verwent dan de vogels, Als de vorst voorbij is, kunnen ze al snel zelf hun voedsel bij elkaarrél zoeken. Wil je de vogels bekijken, doe' dit dan vanaf een beschutte plek^E (achter een raam op enige afstand bijvoorbeeld). Loop ook niet te vaak naar of langs de voerder plek. Op een rustigere plaats komen ook schuwere soorten eten, en niet alleen de meer^A brutale soorten mussen spreeuw-" Er is o us veel plezier te beleven aan het voeren van de vogels, ook voor de vogels, Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 23 december 1987 voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 da gen na datum Het overkappen van een zou- topslag aan de Acaciastraat 13 te Ven ray, t.n.v. Gemeentebestuur, Raad huisstraat 1 te Venray; het slopen van een bestaande en het bouwen van een nieuwe machine- loods aan de Twistweg 3 te Vredepeel, t.n.v. H.J.C. Nabuurs; het bouwen van een tuinhuisje aan De Seilier 8 te Venray, t.n.v. M.G.H Vollenberg; het uitbreiden van een woning aan de Christoffelkruid 60 te Venray, t.n.v. R.C. Rosbak; het bouwen van een tuinberging aan de Ouverturestraat 9 te Venray, t.n.v. A.B. Palmen; het bouwen van een tuinhuisje aan de Vullingsstraat 30 te Leunen, t.n.v. M.J. van Vegchel; het bouwen van een tuinhuisje aan de Ouverturestraat 8 te Venray, t.n.v. J.L.G. Klaassens; het bouwen van een berging tuinhuisje aan de Allegrostraat 46 te Venray, t.n.v. P.G. Hendriks; het aanbouwen van een machi- neloods aan de Volen 6 te Heide, t.n.v. J.C.M. Derikx; het uitbreiden van een woning De burgemeester van Venray ver leent hierbij, gelet op de artikelen 3 en 48 van de Algemene Politieverorde ning Venray - algemene ontheffing van het sluitingsuur voor horecabe drijven in de nacht van 31 december 1987 op 1 januari 1988, met dien ver stande dat deze ontheffing niet geldt voor horecabedrijven die worden geëxploiteerd door een sportvereni ging of -stichting. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche fel aan de Haalakker 26 te Oirlo, t.n.v. mevr. M.M.H. Direks-Nelissen; het bouwen van een mestopslag- silo aan de Eijkenhofweg 18 te Veu len, t.n.v. W.H.M. Derks; het bouwen van een hobby-kasje aan de Boddenbroek 13 te Oirlo, t.n.v. P.J.H.'Swinkels; het bouwen van een veranda aan de Meester Driessenstraat 5 te Heide, t.n.v. J.G.M. Koenen; het bouwen van een mestsilo aan de Vredeweg 17 te Vredepeel, t.n.v P.S.J. van Vegchel; het bouwen van een mestsilo aan de Veulensewaterweg 22 te Veulen, t.n.v. W.M.L. Geurts; het bouwen van een carport bloemenkas aan de Stationsweg 14 te Venray, t.n.v. A.W.M. Jakobs. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Donderdag 31 december 1987 is het gemeentearchief gesloten. De commissaris van de gemeentepo litie Venray maakt bekend dat de Al gemene Machtiginghouder en de Bij zondere Machtigingshouders in de zin van de Vuurwapenwet 1919 hun machtigingen vóór 1 januari 1988 ter verlenging dienen aan te bieden op de afdeling openbare orde, veiligheid en milieuzaken van de gemeente, kamer 119, eerste verdieping. Leden van een schietvereniging die nen tevens hun schietpaspoort ter con trole aan te bieden, alsmede een ver klaring van de schietvereniging waaruit blijkt dat in 1987 voldoende is geoefend in de verschillende discipli nes. De commissaris van de gemeente politie Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter I

Peel en Maas | 1987 | | pagina 10