Uit de raad van Vierlingsbeek Uit de raad van Meerlo- Wanssum Geen vierde kracht voor Duimelot Zorg over Beekweg en ruilverkavelings wegen Rabobank Overloon- heropend Woensdag 23 december - Pagina 5 'EEL EN MAAS Vorige week heeft de gemeente- k aad uit- ten-treure gediscusiëerd over iet al of niet subsidiëren van een ierde betaalde kracht voor het 'jnderdagverblijf Duimelot. Het CDA vindt dat geen taak van te gemeente. Die heeft terrecht wel Korgd voor een uitstekend onderko- len, maar met de personele sfeer eeft ze niets te maken. Die lasten zijn oor Duimelot zelf. Samenwerking daarentegen houdt heel andere ideeën op na. De jrant woordelijke en deskundige zorg een kleuterdagverblijf kan geen aak zijn van vrijwilligers, hoe goed edoeld dan ook. Volgens Samenwer- ing heeft het niet subsidiëren van een I -ierde kracht verstrekkende gevolgen. V ;r kunnen dan minder betalende W [inderen worden aangenomen, om- f lat kinderen met een sociale- of ociaal-medische indicatie voorrang irijgen bij plaatsing. M.a.w. Duim- lot krijgt minder inkomsten dus een echtere exploitatie. De tekorten onden dan wel eens hoger zijn dan de iu gevraagde subsidie. Ook de PvdA rindt dat de grenzen van de vrijwillige nzet bereikt is. Men is dan ook best evreden dat het college het voorstel ot financiering van 'n vierde kracht ïeeft gehandhaaft. Volgens de PvdA s er nu al een wachtlijst van 35 k tinderen. U Van de Vorle zet veel vraagtekens I >ij het financieren van Duimelot. De I lurgefs: zijn er niet van gediend maar I moeten wel meebetalen. Volgens deze 'rak tie zouden Venrayse kinderen moeten wijken voor kinderen uit Hiurtgemeenten. En er zou ook nooit onderzocht zijn of de kleuterspeel zalen dienstig kunnen zijn als kinderopvang. In zijn antwoord konstateerde vethouder Van Oers met treurnis, dat zijn eigen fraktie problemen heeft met dit voorstel. Er is in het college uitvoerig over gesproken en men neemt daarbij een eendrachtig stand punt in. Het is te gemakkelijk, om te zeggen dat de personele kosten een taak van Duimelot zelf zijn. Het gaat hier om een inhaaleffekt, gezien de achterstand in landelijk opzicht. Maar op dat moment draaide de minister de kraan dicht.De wethouder vond dat de gemeente hier wel degelijk een taakt heeft. Het behoeft volgens Van Oers ook geen betoog dat kinderen met een sociale- of sociaal-medische- indicatie voorrang hebben. Ook voor hen is die vierde kracht nodig. Het geld verkrijgen door bezuinigingen is hier niet mogelijk. Zelfs na de aanstelling van een vierde kracht blijven stagiaires en vrijwilligers noodzakelijk. En, zo verzekerde wethouder van Oers, het is zeker niet zo, dat sociaal-economisch beter-gesitueerden extra van Duimelot profiteren. Maar het betoog van de wethouder had weinig indruk gemaakt op het CDA. Men twijfelde niet aan de goede funktie van Duimelot in Venray, noch aan de noodzaak van een derde arbeidsplaats, maar wel aan de financiële konsekwensties daarvan voor de gemeenschaD. Mevr. Kemmelings van de PvdA vond het maar vreemd, dat het CDA de kinderopvang wel belangrijk vindt maar dat financieel niet tot uitdruk king wil laten komen. Op de tweede avond van de begrotingsvergadering spitste de tegenstelling over Duimelot zich nog eens extr toe. De PvdA deed een bewogen beroep op het CDA toch accoord te gaan met het subsidiëren van een vierde kracht, terwijl de VVD - welke zich niet in de discussie gemengd had - zei het voorstel tot subsidiëring te zullen steunen. Wie op dat moment de koppen telde wist dat de vopr- en tegenstemmers resp. 12 en 11 waren. Maar, geheel onverwacht bleek dat wethouder Claessens zich niet achter het collegevoorstel had geschaard, terwijl zijn collega Van Oers daags te voren nog sprak van een „eendrachtig college-standpunt". En toen hielp er geen motie en geen amendement meer aan. De krappe meerderheid van de raad wenste geen vierde kracht te financiëren. Men was echter wel bereid - op aandringen van Samenwerking en PvdA er voor te zorgen dat Duimelot op d£ huidige basis kan blijven voortwerken, tot de regering in mei van het komend jaar met een nieuwe regeling komt. Misschien dat dan alle zorgen voor Duimelot toch nog worden opgelost... Bij de uiteindelijke vaststelling van de begroting voor 1988, kwam ook weer de Beekweg aan de orde. Wet houder Claessens vertelde dat hij be roep had aangetekend tegen het advies van de Provinciale Wegencommissie, om van de Beekweg geen provinciale weg te maken. Uiteindelijk zou de provincie daar afgelopen donderdag definitief over beslissen. Maar of die beslissing - vanwege de feestdagen - nog op korte termijn officieel bekend wordt gemaakt, mag men betwijfelen. Van de Vorle, die kennelijk weinig hoop had op een voor Venray gunstig besluit, wees er op, dat - indien het be roep geen succes oplevert - het hoog tijd wordt dat er wat aan de fietspaden langs de Beekweg wordt gedaan. Die hadden al jaren geleden dienen te wor den opgeknapt. Wethouder Claessens deelde die me ning, maar zei eerst met de begroting voor 1989 met die opknapbeurt reke ning te kunnen houden. VERPLICHT OF NIET? De heren Muijsers (CDA) en Van de Vorle reageerden op de stelling van b. Ruim vier jaar nadat hij zich als startende ondernemer met een lijsten- fabriek in de oude kleuterschool van Castenray vestigde, heeft de heer Jan Maessen de stap naar het Venrayse winkelcentrum gezet. In de beginjaren heeft hij, met grote steun van zijn vrouw Elly, de markt kunnen aftasten om een definitieve vorm voor zijn bedrijf te kunnen vinden. Hij ontdekte, dat zijn toekomst beslist niet zat in de massaproduktie van lijsten. Vandaar, dat hij zich meer ging toeleggen op het beter inlijst- werk. Daarnaast ging hij zich bezighouden met de verkoop van olieverfschilderijen en van eigenge maakte reliefschilderijen als wandde coraties. Hij ontdekte ook, dat hij beter in Venray kon gaan zitten in plaats van in Castenray, omdat de en w. dat het straks wellicht niet meer mogelijk zal zijn de wegen in het bui tengebied - de z.g. ruilverkavelingswe gen te onderhouden. Beide heren vroe gen zich af, of de gemeente geen on derhoudsplicht heeft voor die wegen. Er zijn daarover toch afspraken ge makt. Zelfs zou er - volgens Van de Vorle - destijds door de landbouwers voor die wegen zijn betaald. Wethouder Claessens was er zich niet van bewust. Niet onderhouden wegen behoeven niet direct onveilig te zijn. Zelfs een zandweg kan verkeers veilig zijn, aldus de wethouder. Doch dat was niet de kern van Muij sers vraag. ,,ls de gemeente niet juri disch verplicht tot onderhoud?", zo lichtte hij nader toe. Wethouder Claessens beloofde dat deze kwestie in 't wegenplan uit de doeken zal worden gedaan. Bedoeld is, het „Vijf jaren onderhoudsplan wegen 1988 - 1992", welke nota in de loop van 1988 zal worden besproken in de commissie openbare werken, verkeer en agrarische zaken. Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend afstand- vooral voor ouderen -toch te ver was. Nu hij zich gevestigd heeft in het pand Paterstraat 26 (voorheen zonwering Vera) heeft hij na veertien dagen al ontdekt, dat hij een verstandige stap heeft gezet. Zijn klantenkring breidt met de dag uit. Hij richt zich nu voornamelijk op inlijtwerk met toebehoren in alle vormen en maten: koepels, voor het inlijsten van bruidsboeketten, ovalen, ronde lijsten etc. Passe-partouts maakt hij klaar terwijl men wacht en binnenkort hoopt hij zover te zijn, dat het inlijstwerk, dat 's morgens is gebracht, 's avonds kan worden afgehaald. Intussen heeft hij zijn kunsthandel uitgebreid met litho's, etsen en aquarellen. Zijn zaak is in ieder geval een goede aanwinst voor de Paterstraat. Vrijdagavond heeft burgemeester H. v. Moosdijk de officieele heropening verricht van de uitgebreide en gemodemisering RABOBANK te Overloon. Zowel de burgemeester als de adj. regio-directeur van de Rabobank, de heer Claessens, benadrukken dat Overloon nu een riant bankgebouw heeft gekregen, dat zeker een sieraad is voor Overloon. En een aanwinst voor de regio. Architect Chris Colsen uit Venray heeft op een uitstekende wijze zijn opdracht uitgedokterd en het Aanne mersbedrijf Koenen heeft de plannen met vakmanschap uitgevoerd. Ook de Overloonse Rabobank is een gebruikersvriendelijke bank ge worden, waar de leden een maximum aan service kunnen en mogen verwachten; waar ook de dienstverle ning hoog in het vaandel zal blijven staan. Burgemeester van Moosdijk was ervan overtuigd dat de klant nu bij de Overloonse Rabobank riant kan bankieren. Dat bij de dienstverlening de Overloonse Rabobank koploper is, dat wilde ook Vierlingsbeek eerste burger graag onderschrijven. Hij had geconstateerd dat de Overloonse bank iedere 10 jaar uitbreid en hij was dan ook nieuwsgierig wat men erover tien jaar weer van zou maken. Ook de adjunct regio-directeur prees het bestuur en het personeel voor hun inzet en optimale servicever lening aan de leden. Namens de hoofddirektie bood hij bij deze ingebruikname een replica aan, van de "Merrie met haar Veulen". Die replica, zo vertelde later de heer van Mil, krijgt een plaats in de direktiekamer. Om de Overloonse gemeenschap mee te laten delen in de feestvreugde, bood de heer van Mil de basisschool van Overloon een bedrag van ƒ2500,- aan^te besteden voor de aanschaf van een computer. Zowel na de opening als bij de open dag konden de bewoners van Overloon het gebouw bezichtigen, waarbij meerdere malen naar voren kwam dat het één van de mooiste bankgebouwen is in de regio. Dat verschillende inwoners met een hun toegezonden sleutel winst konden halen uit de kluis, was voor hun een extra meevallertje. BOUW KLOOSTERKAPEL ,,In 1721 werd de kloosterka pel, gelegen aan de zuidzijde van de gebouwen vlak aan de Oostrumse beek voltooid. In deze kerk werden ook de zusters begra ven; voorheen op het parochie- kerkhof te Venray", aldus M.J. Janssen. Op de tekening van Jan de Bei- jer uit 1738 - geplaatst bij een der voorafgaande artikelen - staat het klooster met de kapel afgebeeld en ook op de Tranchotkaart uit het begin der 19de eeuw is de kapel duidelijk herkenbaar. Onder het Franse bewind wer den in 1802 de kloosters opgehe ven en in 1806 werd het klooster met de kapel in het openbaar ver kocht; koper was de toenmalige kasteelheer van Blitterswijck, Bar- thold baron Cocq van Haaften, die van de gereformeerde religie was en hij liet het klooster met de kapel slopen. De bruikbare mate rialen werden naar Blitterswijck vervoerd om bij de verbouwing van het kasteel, vooral van de stal lingen, gebruikt te worden. HULPKAPELLEN Onder de parochiekerk van Tijdens de vorige week gehouden raadsvergadering nam de raad van de gemeente Meerlo-Wanssum o.m. de volgende-besluiten. Voor 3.514,- kan de riolering van de basisschool vervangen worden. Kunnen de stalen ramen van de Geysterse school worden vervangen tot een bedrag van 5.420,-. Alle fracties kwamen aan het woord bij de voorgenome onttrekking aan het verkeer van een gedeelte van de Reijnbroeckersweg te Tienray, grenzend aan de Diepeling te Oirlo. Het was zeker niet zo, dat de raad buiten de Diepeling-plannen is óf zal worden gehouden. Maar wanneer de eindfase van de Diepeling wordt ingezet of wanneer het ontgrondings- bedrijf Teunissen klaar zal zijn, is niet te zeggen. Wat die ontgronder aan wegen vernield, zal door hem moeten worden hersteld. Daar is een bepaalde garantiepot voor. Van grenswijziging, zodat de gehele plas onder één gemeente zou komen, is niets te zeggen. Ook werd er gevraagd naar plannen om aan die plas vakantiehuisjes te bouwen. Daarvan was echter niets bekend. Uiteindelijk ging de raad accoord met het voorstel, toen werd bevestigd dat voor fietsers en wandelaars een alternatieve route komt en dat de Diepeling in de toekomst een rustige recreatiemoge lijkheid zal worden. De raad had nog veel woorden nodig voordat het welzij nsplan 1988-1991 en de subsidielijst werden vastgesteld. Waren die subsidie-bedragen enkele jaren geleden in totaal nog bijna 700.000,-, deze zijn nu voor het jaar 1988 al opgelopen tot 900.000,-. Verheugend was te konstateren dat de subsidie van het gemeenschapshuis te Wanssum van ƒ45.000,- voor enkele jaren nu tot minder dan de helft was teruggelopen. Het kollege zal bekijken wat gedaan kan worden voor een betere lectuur voorziening, bij de bibliobus. Venray vielen ook enkele eeuwen oude hulpkapellen te Oostrum, Merselo, Leunen en Castenray (Oirlo was vanouds een zelfstandi ge parochie). In deze hulpkapellen mocht wel de mis gelezen worden, waardoor de bewoners voor het vervullen van de zondagsplicht een lange weg naar de parochie kerk te Venray werd bespaard, maar dopen, eerste communie, trouwen, de jaarlijkse paascom munie en begraven bleven voorbe houden aan de parochiekerk; in vroeger eeuwen een normale zaak, want de pastoor van de parochie diende te waken voor het zieleheil van zijn beminde parochianen en bovendien was door genoemde diensten de parochiekerk ook ver zekerd van de nodige vaste in komsten. Ook werden de inwo ners van de plaatsen waar een hulpkapel stond, begraven op het kerkhof rond de St. Petrus Ban- denkerk te Venray. BOUW TOREN „De oude toren, die nimmer werd voltooid en die reikte tot het kerkdak, was gebouwd op een Het jongenskoor van Swolgen is evenals de Venrayse Zangers van St. Frans lid van de wereldorganisatie van Jongerenkoren „Pueri Cantores". Die organisatie houdt dit jaar voor de 24e keer haar Congres in Rome. Zoals in het verleden deed het koor een beroep op de gemeente en het college was bereid om voor die reis een bedrag beschikbaar te stellen van ƒ3500,-. De raad was het daar roerend mee eens. De voetbalvereniging Swolgense Boys kreeg voor de vervanging van de warmwatervoorziening van de kleed- akkomodatie een bedrag van 3419,-. De diverse belastingen werden comform de voorstellen aangepast, en dat was ook het geval met de Onroerend-goedbelasting. Met de cijfers in de hand, van de gehouden enquette voor de aanpas sing van de Centrale Antenneinrich ting, gaat het college nu verder bekijken wat de mogelijkheden voor uitbreiding zijn. Of men met Edsas de toekomst in zal geen, of aansluiting bij Venray, wordt nog onderzocht. Het lukt de afdeling Sociale Zaken niet, om de extra uitkering nog voor de Kerst aan de betrokkenen te doen toekomen. Indien er echter bijstands- uitkeringsgerechtigden in de proble men komen te zitten dan kunnen deze alsnog een schriftelijk verzoek doen tot vervroegde uitkering. Er is door de Provincie een ontgrondingsvergunning afgegeven voor een perceel gelegen tegenover de ingang van Golfterrein in Geysteren. Natuurlijk moet de ontgronder de wegen in een behoorlijke staat houden; anders zullen die wegen op zijn kosten worden opgeknapt. De gemeente heeft één keer een bijdrage gegeven voor de versnelde aanleg van Rijksweg 73. Nu de minister niet bereid is gelden voor die versnelde aanleg te geven, zal er zeker niet opnieuw een beroep op de gemeenten worden gedaan. fundament van 10 bij 10 meter in het vierkant. In 1889 werd - tege lijk met de afbouw van een nieuwe voorgevel - het oud torentje op de nok van het dak gesloopt en een nieuw torentje opgetrokken; het front van de toren ter hoogte van het dak werd opnieuw bekleed en hogerop werd een slank sierlijk to rentje gebouwd, een waar sieraad voor de kapel. Deze toren is onge veer 38 meter hoog", aldus M.J. Janssen in 1898. M ARIABEELDJE Het beeldje is niet hoger dan 35 cm en gemaakt van eikenhout. Het was vroeger met een wijd uit slaande mantel bekleed, zoals ook de voorstelling van O.L. Vrouw van Kevelaer dit laat zien. Later is het beeldje van de mantel ontdaan en vóór de kroning in 1884 werd het beeldje gepolychromeerd in fcleuren beschilderd). Eeuwen lang trokken er vanuit de omrin gende plaatsen processies naar Oostrum en ook fungeerde de Ma riakapel te Oostrum als halte plaats voor processies, die vanuit de Meierij via de Peel, Venray en Dat er tijdens de raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek veel door de raadsvoorzitter wordt toegestaan, is meer dan eens bewezen, zo ook vorige week, toen bij de aanvang van de raadsvergadering de CDA-fraktie nog beraad hield, de raadsvoorzitter gewoon wachtte tot de heren klaar waren.... Verder werden mee op verzoek van de fractievoorzitter, de beraadsla gingen twee maal geschorst. De eerste keer werd een kwartier gevraagd, maar dat werd een half uur en later nog eens een korte schorsing. Dat was feitelijk niet nodig geweest, want het voorstel waar het omging werd zonder hoofdelijke stemming en ongewijzigd aangenomen.... PACHTCOMMISSIE De samenstelling bleef ongewijzigd. Een poging van de CDA-fractie om met steun van de Progressieve Combinatie die commissie uit te breiden haalde niets uit. De gemeenteraad stemde na uit voerige discussie in met de volgens alle woordvoerders nogal vage richtlijnen, die voortaan gehanteerd worden bij verpachtingen van gronden. Naast wethouder Bardoel (CDA) bestaat de pachtcommissie uit twee raadsleden uit de maaskantfractie, en de onlangs uit de CDA-fractie getreden A. v. Pas. Daardoor vertegenwoordigt, volgens de heer v.d. Berg, de pachtcommissie niet meer de meerderheid van de raad. Na schorsing en overleg met de andere fractie's pleitte hij met steun van de PK om voortaan alle fractie's in die commissie te doen vertegenwoor digen. Maar een pikant detail is, dat de PK in het begin van deze raadsperiode door de raadsmeerder- heid uit die commissie is geweerd. Fractievoorzitter Fons Opheij van de PK wees daarop en noemde het zonneklaar, dat het nieuwe CDA- standpunt was ingegeven door het uittreden van de heer van de Pas uit de CDA-fractie. "Wat betreft de verbetering van peuterspeelzaal '"t Smurfje" in Overloon, is het woord nu aan het kerkbestuur.' "Met deze woorden maakte burgemeester v.d. Moosdijk de gemeenteraad duidelijk, dat niet de gemeente, maar het Overloonse kerkbestuur als eigenaar voor verbe tering van die peuterspeelzaal moet zorgen. Met name betere sanitaire voorzieningen. Aansluitend vroegen de raadsleden Van Mil en Koopmans bij het college om een bemiddelende rol te spelen tussen kerk en de peuterspeelzaal. Want, zo stelde de heer Koopmans, na een jaar is de peuterspeelzaal nog geen stap verder. Het kerkbestuur mag gerust water bij de wijn doen in deze zaak, want de kerk heeft ook een sociale functie. Volgens burgemeester van de Moosdijk is er in die peuterspeelzaal maar één volwassen-toilet en dat geeft dagelijks problemen. Wij, aldus van de Moosdijk, hebben de helpende hand uitgestoken door een verbouw ingsplan te maken. Met de verbetering van de toiletten en een kleine aanpassing zou ƒ50.000 gemoeid zijn. Het kerkbestuur wilde ƒ15.000,- inbrengen en de rest zou de gemeente moeten bijdragen. Het kerkbestuur wilde dan tevens de huur gaan verhogen. Ook had de burgemeester een bod gedaan om 't Smurfje te kopen van 't kerkbestuur. Daarop de veerovergang te Well naar Ke velaer trokken. DE KRONING VAN HET MARIABEELDJE Op zondag 14 september 1884 werd het miraculeuze Mariabeeld- je te Oostrum - namens paus Leo XIII -plechtig gekroond door de toen 90-jarige bisschop van Roer mond, Mgr. Paredis. Omdat men een grote toeloop van belangstel lenden verwachtte, vond - vanwe ge de kleine ruimte van de kapel te moest binnen 24 uur worden beslist, maar het kerkbestuur liet na30 maal 24 uur weten de peuterspeelzaal af te willen breken en ter plekke bejaardenwoningen te bouwen. Daar op heeft het gemeentebestuur nee gezegd tegen deze plannen. Als het kerkbestuur zijn sociale functie erkent, aldus de burgemeester, dan kan men weer rond de tafel gaan zitten om uit de impasse te geraken. Dat er binnenkort voorzieningen getroffen moeten worden, staat vast. De verschillende woordvoerders van de fracties waren wel te spreken over een voorstel om een moeilijk te verkopen kavel grond in Groeningen te verkopen aan een inwoner van Wijchen. Ook al druiste dat in tegen de nota gronduitgiftebeleid. Indien een soortgelijk geval zich in de toekomst voordoet, is het college bereid die aanvraag volgens de nu gevolgde wijze te toetsen. De raad had geen bezwaar tegen een garantieverklaring, in verband met een klimlening voor de bouw van 14 premiehuurwoningen in "De Vlassert te Overloon. Op goede gronden had het college maar één offerte gevraagd voor het vernieuwen van de dakbedekking op het sportcomplex "De Raay" te Overloon. De raad ging accoord met beschikbaarstelling van een bedrag van ƒ38.516,- Wethouder Litjens zal namens de gemeente, indien nodig, optreden bij hel AROB-beroep, tegen de afwijzing van medewerking aan de Stichting Oefenhal Overloon. Verschillende raadsleden hoopten dat spoedig begonnen zou kunnen worden de bouw van 'n steunpunt voor bejaarden in V'beek. Daarom had men ook geen moeite met de aankoop van grond en opstallen van het pand Spoorstraat 27. Architect Lerou heeft op basis van "no cure, no pay" een schetsontwerp en kostenraming gemaakt. Voor de bouw van dit steunpunt heeft de Provincie reeds een bedrag van 300.000,- toegezegd benevens ƒ30.000,- voor inrichtingskosten. AUTO GESTOLEN Vrijdagavond tussen 19.30 en 21.30 uur werd vanaf de parkeerplaats bij de sporthal op het Brukske een afgeslo ten personenauto, Mazda 626 Hatch back Diesel, bouwjaar 1985, kleur rood, gestolen ten nadele van een inwoner uit Venray. De dader moet de autosleutels uit de in het kleedlokaal hangende jas van de eigenaar hebben gehaald. Men heeft daar in de buurt rond dat tijdstip wel een jongeman gesignaleerd, gekleed in ski-jack en spijkerbroek. Mogelijk zijn er nog andere getuigen. Die worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. LICHT GEWOND Woensdagmorgen was het onvol doende opletten van een verkeers deelnemer op de Puttenweg, ter hoogte van de afslag Steegse Peelweg, oorzaak van een bijna frontale botsing tussen twee personenauto's. De ravage was groot maar de verwondingen van bestuurders en inzitterden vielen mee. Een van de inzittenden moest voor een behande ling naar het ziekenhuis worden vervoerd, maar kon later naar huis worden overgebracht. Oostrum - de kroning plaats in de St. Petrus Banden kerk te Venray. De feestpredikatie werd gehouden door G. Lemmens, kapelaan te Horst, die in zijn toespraak o.a. memoreerde: „Heeft Venray veel waarop het zich beroemen kan; zijn trotse gotische kerk, zijn kloosters met onderwijsinstellin gen van Europese vermaardheid, zijn bloeiende handelstand, dat al les wordt overtroffen door een schat, die de glorie der eeuwen trotseert, namelijk Maria's heilige beeltenis in Oostrum". In een plechtige processie werd het beeld, geplaatst op een praalwagen en begeleid door herdertjes, bruidjes, geestelij kheidfan f aregezelschap en duizenden pelgrims naar Oostrum gebracht. SCHILDERIJ IN DE KAPEL In de kerk te Oostrum hangt nog steeds een schilderij, gemaakt door Jan Adriaan van der Drift in de 60-er jaren van de vorige eeuw. Het geeft de toestand van de kapel in die tijd weer en er staan proces sies op afgebeeld, o.a. een proces sie uit de Meierij, waarschijnlijk op doortocht naar Kevelaer. Het tafereel is 1,50 m breed en 1 m hoog en boven het geheel twee vliegende engelen, die een bande rol vasthouden, waarop een chro nogram is aangebracht ter vertol king van de 3de strofe van het Magnificat. Onderaan staat ver meld: „L. Ramaekers, rector ad sanctum Maria in Oostrum en J.A. van der Drift pirxit 1865. (wordt vervolgd)

Peel en Maas | 1987 | | pagina 5