SNERTLOOP Wat wel en (vooral ook) niet mag (deel 3) 28 december - aanvang 18.30 uur Nieuwe regeling voor zelfstandigen die hun bedrijf wensen te beëindigen Huisvuilinzameling rond de feestdagen NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak BRANDWEER De algemene politieverordening (a.p.v.) Algemene ontheffing vuurwerk Aanpassing openingstijden zwembad Spreekuren burgemeester en wethouders Gemeente archief BEKENDMAKING Museum Venray Openstellings tijden Bevolkingszaken Bijstandsbesluit zelfstandigen PEEL EN MAAS Woensdag 23 december - Pagina 13 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9,00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli- othióék, sportzaken, culturele zaken, muèeum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Clae8sens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. - (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11,30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogete) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10 45 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege voge(s) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vrij zwemmen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.00 (gezinszwemmen) 14.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. In twee eerdere artikelen werd in deze rubriek aandacht besteed aan e onderdelen "Openbare Orde" en "Milieuzaken" uit de Algemene Politieverordening [APV] Nu, ter afsluiting van deze reeks, aandacht voor de zaken die in de APV worden geregeld op het gebied van "Veilig heid": een onderwerp met vele kanten, langs de weg Veel onveilige situaties vinden hun oorzaak op of langs de weg. Verkeerd geparkeerde vrachtauto's, beplanting die het uitzicht ontneemt of een glad wegdek kunnen ver strekkende gevolgen hebben. Daarom speelt de APV op een aantal van die situaties in. Ook hier geldt immers weer: voorkomen is beter dan genezen. Het is verboden om over de weg een spandoek, touw, draad of kabel te spannen. Wil men bijvoorbeeld via een spandoek de aandacht trekken op een evenement, dan zal daarvoor dus een vergunning van de gemeente nodig zijn. In die vergunning wordt dan geregeld op welke hoogte dat spandoek dan over de weg mag worden gespannen. Ook om veilig heidsredenen is het niet toegestaan de weg als berg- of werkplaats te gebruiken. Daaronder wordt ook verstaan het plaatsen van een container of laadbak en het inrichten van een terras. Voor met deze laatste zaken kan evenwel een vergunning bij de gemeente worden gevraagd. Waar geen vergunning kan worden verleend en wat dus helemaal verboden is, is het volgende: a. het aanbrengen van zonneschermen, luifels of andere uitstekende voorwerpen wanneer deze de veiligheid van de weggebruikers in gevaar brengen. Dat laatste in bijvoorbeeld al het geval als de luifel, vlaggemast of iets dergelijks lager dan 4,2 meter boven de weg komt te hangen, dichter bij huis Ook dicht bij huis zijn er een aantal zaken waar de APV betrekking heeft op veiligheid. In een gemeente als Venray, waar minig balkon, luifel of bordes te vinden is, is het neit vreemd dat de verordening ingaat op het gevaar van voorwerpen die daarvandaan omlaag kunnen vallen. Het is namelijk verboden voorwerpen op een vensterbank, balkon of iets dergelijlcs te hebben zonder dat dit tegen vallen op de weg beveiligd is. Een boom, heester, struik of haag moet nooit het uitzicht voor het wegverkeer belemmeren. Wanneer die situatie zich ooit voor mocht doen, dan zal de eigenaar door de gemeente worden aangeschreven omdeze te verwijderen of te snoeien. In de Venrayse praktijk blijkt dit verbod wel eens uit het oog te worden verloren. De openbare weg is geen werkplaats! gladheid De winter is begonnen. De eerste sneeuw moet weliswaar nog vallen, maar er wordt nu al op gewezen, dat het niet is toegestaan om op de weg glijbanen te maken. Vooral voor hen die slecht ter been zijn, is het van groot belang dat in de ijs- en sneeuwtijd de trottoirs en wegen goed begaanbaar blijven. Daarom is het ook van groot belang dat iedereen dót stuk van het trottoir dat voor zijn/haar huis ligt, ijs- en sneeuwvrij probeert te houden. Bij het sneeuw ruimen moet dan wel voorkomen worden dat de sneeuw wordt neergelegd op de plaatsen waar zich brand- en rioolputten bevinden. overlast Een verbod uit de APV waar helaas nog maar al te vaak tegen gezondigd wordt, is het hinderlijk plaatsen van (brom)fietsen op het trottoir, waardoor de doorgang voor voetgangers belemmerd wordt. Voor al ook voor bijvoorbeeld vaders en moeders met kinderwagens kan dit onnodig gevaarlijke verkeerssituaties opleveren. Over fietsen en brom fietsen gesproken, het is verboden deze onbeheerd te laten staan. Dat wil zeggen: zet 'm op slot, want ook het niet op slot wegzetten van een fiets is al het overtreden van een verbod. Nog triester wordt het natuurlijk als de fiets verdwenen blijkt te zijn bij terugkomst. En ook dat komt nog maar al te vaak voor. alarminstallaties Vele zaken die de APV regelt zijn daarin al diverse jaren terug te vinden geweest. Nieuw is een bepaling die de - mogelijke - overlast van alarminstal- De Venrayse brandweerman Chris van Rooij mocht op 18 december j.l. aan de Rijksbrandweeracademie te Arnhem het diploma vrijwillig brandweer-officier in ontvangst nemen. Dat diploma is het resultaat van drie jaar intensieve studie, grotendeels in de avonduren. Hij is nu niet alleen de eerst Venrayse brand weerman met een dergelijke officiers opleiding, maar behoort daarmede tevens tot de eersten in het land die deze nieuwe opleiding met succes afsluiten. De burgemeester van Venray besluit: Een ieder boven de leeftijd van 16 jaar ontheffing te verlenen van het verbod uit de Algemene Politieveror dening Venray, op het afsteken van vuurwerk als bedoeld in de lijst van vuurwerken van het Reglement Ge vaarlijke Stoffen (RGS); De ontheffing te beperken tot de dagen 30 en 31 december 1987, voor wat betreft het bij zich heffen, en tot de tijd van 31 december 1987 na 8.00 uur en tot 1 januari 1988 02.00 uur, voor wat betreft het bij zich heb ben en het afsteken; Aan de ontheffing het voor schrift te verbinden, dat het afsteken van vuurwerk geen gevaar, schade, hinder van ernstige aard of overlast mag veroorzaken en dat eventuele aanwijzingen van de politie stipt moe ten worden opgevolgd. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. Vuurwerk is alleen verkrijgbaar bij onderstaande firma's, die over de daarvoor benodigde vergunning be schikken: firma L. Hendriks, Hofstraat firma De Speelboom, Kempweg/ Merseloseweg firma Jacobs, Heuvelstraat In verband met de feestdagen wor den de openstellingstijden van het ge meentelijk zwembad op onderstaande data als volgt gewijzigd: Donderdag 24 december 9.00-12.00 uur. Vrijdag 25 en zaterdag 26 december gesloten. Maandag 28 december 9.00-12.00 en 13*00-15.30 uur. Dinsdag 29 december 9.00-12.00 en 13.00-15.30 uur. Woensdag 30 december 9.00-12.00 (uitsluitend voor dames) en 13.00-16.30 uur. Donderdag 31 december 9.00-12.00 en 13.00-15.30 uur en daarna voor alle activiteiten gesloten. Vrijdag 1 januari de gehele dag gesloten. Zaterdag 2 januari normale ope ningstijden SPREEKUREN BURGEMEESTER EN WETHOUDERS De spreekuren van burgemeester en wethouders komen op maandag 28 december a.s. allen te vervallen. Op 1 juli is Wet inkomens voorziening oudere en gedeeltelijke arbeidsongeschikten gewezen zelf standigen in werking getreden. In de wandelgangen wordt deze wet de IOAZ genoemd. De IOAZ is de tegenhanger van een soortgelijke voorziening voor werknemers, de zogenaamde IOAW. Deze wet voor werknemers valt binnen het kader van de stelselherziening sociale zekerheid die per 1 januarie 1987 plaatsvond. De Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter IOAZ vervangt de bedrijfsbeeindi- gingshulp [bbh], een regeling van het ministerie van Economische zaken. Wie vallen onder de IOAZ? Doel van de IOAZ is het bieden van een inkomensvoorziening voor gewe zen zelfstandigen. Dat kunnen zijn: 1. Zelfstandigen jonger dan 65 jaar die na hun 55ste jaar het bedrijf wensen te beëingigen. 2. gedeeltelijk arbeidson geschikte zelfstandigen jonger dan 65 jaar die een AAW-uitkering ont vangen, berekend naar een arbeidson geschiktheidspercentage van minder dan 80 procent en die hun bedrijf hebben beëindigd in verband met die arbeidsongeschiktheid. Voorwaaren Op grond van de wettelijke bepalingen en de daarop gebaseerde laties regelt. Burgemeester en wet houders zijn via dat nieuwe artikel in de gelegenheid gekomen om het hebben van alarminstallaties aan banden te leggen. Installaties waarvan gebleken is dat deze door geluid- of lichtsignalen de omwonenden onnodig alarmeren kunnen op last van de gemeente voortaan aan extra voor schriften worden gebonden. Veel geluid en licht geeft ook ieder jaar weer het vele vuurwerk. Om de overlast daarvan binnen de perken te houden is het afsteken van vuurwerk alleen op die tijden toegestaan waarvoor de burgemeester dat heeft toegestaan. Voor de komende jaar wisseling zijn de geldende tijden elders op deze pagina vermeld. honden en katten Venray is de woonplaats van vele honderden huisdieren. Als die alle maal vrij over straat zouden lopen, zou het verkeer een hier een hachelijke zaak worden. Maar zelfs tien loslopende honden en katten in het centrum kunnen al tot menige gevaarlijke situatie leiden. Daarom is in de APV het verbod opgenomen om binnen de bebouwde kom een hond of kat los rond te laten lopen. Buiten de bebouwde kom moet de hond of kat weliswaar niet aan de ketting, maar hij moet wel degelijk onder het toezicht van de eigenaar staan. Honden- en kattenuitwerpselen horen niet op de trottoirs, speelterreinen, plantsoenen of wegen. Ze horen of in de eigen achtertuin of kattebak - óf in de goot! Overtredingen tegen deze simpele spelregel komen helaas met grote regelmaat voor en dat terwijl er in Venray kilometers en nog eens kilometers goot voorkomt... Het ophalen van het huisvuil gebeurt rond de komende feestdagen volgens een iets ander schema. Op eerste kerstdag en op nieuwjaarsdag wordt er géén huisvuil ingezameld. In de straten waar op deze beide vrij dagen normalerwijze ingezameld zou worden, gebeurt dit nu op donder dag 31 december. In verband met de feestdagen in het gemeentearchief Venry gesloten op de donderdagen 24 en 31 december 1987. de burgemeester van venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 15 december 1987 in voorbereiding heeft verklaard een partiële herziening van het bestem mingsplan "Centrum" voor een gebied in Venray-kom, omsloten door de Wilhelminastraat, Grotestraat, Hofstraat en Julianasingel. Dit voorbereidingsbesluit treedt in wer king met ingang van 24 december 1987 en ligt vanaf die datum voor een ieder ter inzage in het raadhuis, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Venray, 23 december 1987. DE BURGEMEESTER VOOR NOEMD, Mr. H. J. M. Defesche. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouwplannen medewerking te verle nen: het bouwen van een garage aan De Houten Hoek 4 te Venray, t.n.v. A. Taminiau; het uitbreiden van een woning aan de Vullingsstrat 41 te Leunen, t.n.v. P.J. Janssen; het bouwen van een duivenhok aan de Seilier 49 te Venray, t.n.v. P.A. van de Laar. De bouwplannen liggen met ingang van 28 december 1987 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raad huis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 16 december 1987 voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 da gen na datum Op zaterdag 26 december 1987 is het museum gesloten. Het museum is geopend op 23 december 1987. De gebruikelijke extra openstel lingstijden van de afdeling bevol kingszaken op donderdagmiddagen komt op 31 december a.s. te vervallen. Daarvoor in de plaats zal de afdeling geopend zijn op woensdag 30 december van 15.30-17.00. het bouwen van een garage aan de Dionisiusstraat 32 te Oirlo, t.n.v. H.K.J. Jacobs; het verbouwen van een woning aan de Brugpas 29 te Veulen, t.n.v. Th.G.J. van Zoest; het uitbreiden van een garage en het bouwen van een carport, t.n.v. P.J.A. Vullings; het bouwen van 38 eengezinswo ningen aan de Klaproos 72 t.m. 100 even en Kogeldistel 13 t.m. 55 oneven te Venray, t.n.v. Woningbouwvereni ging Noord Limburg, postbus 210 te Venray; het bouwen van 7 woningen aan de Langstraat 39 t.m. 39 f te Venray, t.n.v. Woningbouwvereniging Noord Limburg, Postbus 210 te Venray; het aanbouwen van een hobby- ruimte aan de Boudewijnhof 4 te Ven ray, t.n.v. P.W.H. Hermens; het bouwen van een carport aan de Goudsmitstraat 3 te Venray, t.n.v. J.E.P.J. Bonants; het bouwen van een carport aan Fluitekruid 12 te Venray, t.n.v. L.P.H. Heijnen; het bouwen van een berging aan de Stationsweg 118 te Oostrum, t.n.v. M.J.C. Pijnappels; het bouwen van een tuinhuisje aan de Engelenstraat 8 te Venray, t.n.v. H.A. van Els; het bouwen van een tuinhuisje aan de Vicarieweg 8 te Leunen, t.n.v. F.G.M. Cuppen. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche besluiten moet de gewezen zelfstan dige die in aanmerking wil komen voor een uitkering, aan een aantal voorwaarden voldoen. De aanvrager moet: a. recht hebben op zelfstandi genaftrek, d.w.z. minimaal 1.225 uur per jaar werkzaam zijn in het bedrijf; b. gedurende drie jaar vóór de aanvrage het bedrijf rechtmatig hebben uitgeoefend; c. bij voortzet ting van het bedrijf daaruit een inkomen verwerven dat naar ver wachting onder ƒ32.300,- per jaar zal blijven; d. de aanvraag indienen vóór bedrijfsbeëindiging; e. het bedrijf beëindigen binnen 18 maanden na aanvraag. Voor de 55-plus zelfstan dige komen daar nog als extra voorwaarden bij: f. naast de drie jaar direct voorafgaande aan de aanvrage moet de 7 jaaar daarvóór arbeid in het bedrijf of in loondienst zijn verricht: g. het Inkomen in de laatste drie jaar moet gemiddeld onder ƒ32.300,- liggen. Uitkering De grondslag van de uitkering is gekoppeld aan het netto minimum loon. Afhankelijk van de persoonlijke situatie wordt een individuele grond slag vastgesteld. Deze kan gelijk zijn aan het netto minimumloon maar ook 70 of 90 procent daarvan bedragen. De individuele uitkering is dan het verschil tussen de van toepassing zijnde grondslag en het inkomen dat nog behaald wordt. Zolang het bedrijf nog niet beëindigd is bestaat er geen recht op uitkering. Een vermogen tot 175.000 gulden heeft geen invloed op de hoogte van de uitkering. Van het meerdere wordt echter 5 procent per jaar als inkomen aangemerkt en dus volledig op de uitkering gekort. I. Gemeente Venray afd. Sociale Zaken Postbus 500 5800 AM Venray tel. 04780-23333 II Mgr. Nolensplein 59 5911 GG Venlo tel. 077-548872 Postbus 637 5900 AP Venlo Wanneer en voor welke zelfstandige ondernemers is er financiële hulp mogelijk op grond van het Bij standsbesluit Zelfstandigen (BZ)? De regels hiervoor staan in het Bijstands besluit Zelfstandigen en zijn van toepassing op de volgende categorieën Ondernemers: - zelfstandige ondernemers met een levensvatbaar bedrijf of beroep die tijdelijk met financiële problemen zitten; - bijzondere groepen:-de startende ondernemer; - de oudere zelfstandige, 55 jaar of ouder; - de zelfstandige die wil stoppen. De aanvragen tot hulpverlening Het Bijstandsbesluit Zelfstandigen onderscheidt een twee-tal manieren van hulpverlening: - de periodieke uikering; - verstrekking van bedrijfs kapitaal. De periodieke uitkering vult aan wat u zelf verdient tót de norm om in de noodzakelijke kosten van het bestaan te voorzien. Het bedrijfska pitaal kan maximaal ƒ200.000,- bedragen en wordt verstrekt als een rente dragende lening. Het eigen vermogen kan bepalend zijn voor de mate en de vorm waarin door het Bijstandsbesluit Zelfstandigen finan ciële hulp wordt verstrekt. De aanvragen tot hulpverlening kunnen in een vroegtijdig stadium worden ingediend. Voor de bijzondere groepen: - de startende ondernemer - de oudere zelfstandigen, 55 jaar of ouder - de zelfstandige die wil stoppen, gelden afwijzende bepalingen, De belangrijkste afwijkingen zijn: - t.b.v. de startende ondernemer kan er maximaal ƒ25.000,- bedrijfska pitaal worden verstrekt; - de oudere zelfstandige dient nog minimaal ƒ10.000,- bruto inkomen ut zijn bedrijf of beroep te halen. Bedrijfskapitaal is maximaal mogelijk tot ƒ15.000,- - zelfstandigen die willen stoppen kunnen tijdelijk, maximaal 12 maanden financiële hulp ont vangen; juist omdat hun bedrijf niet meer levensvatbaar is. Voor informatie m.b.t. het Bij standsbesluit Zelfstandigen kunt u contact opnemen met: - de afdeling sociale zaken van de gemeente Venray tel. 23333 - Regionaal Instituur Midden en Kleinbedrijf, Venlo tel. 077-548872 - Ministerie van Landbouw en Visserij, Roermond tel.04750-34251

Peel en Maas | 1987 | | pagina 13