GROEN SNERTLOOP Planten en pekel Huisvuilinzameling rond de feestdagen 28 december - aanvang 18.30 uur NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Aanpassing openingstijden zwembad Afscheid P. v.d. Putten Nieuw tarief toeristen belasting HET LICHT OP Geluidhinder motorvoertuigen Bouwvergunning verleend Verplaatsing zebrapad UNIEK!!!! 21 KERSTMARKT Bekendmaking vuurwapenwet Opheffing graven Algemene ontheffing vuurwerk 3eel en maas Donderdag 17 december - Pagina 19 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780 23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11 00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije ekademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. WJHems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppsnreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.46 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol- I wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vrij zwemmen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemrnen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.00 (gezinszwemmen) 14.00-16.30 (jeugd) De toegangsprijzen 2ijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. ■HHBHHBHHHHHBHHBH In verband met de feestdagen wor den de openstellingstijden van het ge meentelijk zwembad op onderstaand data als volgt gewijzigd: Maandag 21 december 9.00-12.0 en 13.00-15.30 uur. Dinsdag 22 december 9.00-12.00 en 13.00-15.30 uur; Woensdag 23 december 9.00-12.0 (uitsluitend voor dames) ei 13.00-16.30 uur. Donderdag 24 december 9.00-12.0 uur. Vrijdag 25 en zaterdag 26 decembe gesloten. Maandag 28 december 9.00-12.0 en 13.00-15.30 uur. Dinsdag 29 december 9.00-12.00 e: 13.00-15.30 uur. Woensdag 30 december 9.00-12.0 (uitsluitend voor dames) e: 13.00-16.30 uur. Donderdag 31 december 9.00-12.0 en 13.00-15.30 uur en daarna voor all activiteiten gesloten. Vrijdag 1 januari de gehele da gesloten. Zaterdag 2 januari normale ope ningstijden Op 21 december a.s. neemt P. van der Putten afscheid van de gemeente Venray. Hij heeft dan nagenoeg dertig dienstjaren doorgebracht temidden van het gemeentelijk groen. Sterker nog: hij was de eerste man die de ge meente voor haar plantsoenendienst aantrok. In de vijftiger jaren had de gemeen te al het plantsoenenwerk uitbesteed aan het hoveniersbedrijf Hermus. Daar werkte toen ook de dertigjarige Piet. Toen de gemeente in '58 besloot om dit werk weer in eigen handen te nemen, werd hij van de ene op de an dere dag ambtenaar. In de eerste jaren knapte hij dit werk in zijn eentje op, maar Venray groeide zo snel, dat het niet lang duurde voor hij versterking kreeg. Van der Putten werd opzichter. In die funktie heeft hij de hele le vensloop van de plantsoenendienst meegemaakt. Van der Putten: „In het begin waren de plantsoenen afzonder lijke stukken gras met beplanting, ter wijl je tegenwoordig door de hele wijk en in iedere straat gemeentelijk groen tegenkomt. Er is daarom veel onder houd, dat eerst allemaal met de hand werd gedaan. De „plantsoenendienst" groeide zodoende in de loop der jaren uit van alleen mijzelf tot een groep van 16 mensen, waarbi er toch nog altijd veel werk werd uitbesteed. En in de goede jaren deden we dat blijkbaar zo slecht nog niet, want in „Peel en Maas" is verschillende malen een inge zonden brief of artikel verschenen waarin stond dat de plantsoenen er zo goed bijlagen. We beschikten toen nog over drie eigen kwekerijen, dus plant- materiaal was er altijd volop. Ook de aanleg ervan werd steeds* professione ler. Eerst gebeurde dat zo'n beetje op het „heilig oog" maar later kregen we iemand die daar speciaal voor geleerd had. Die kwekerijen zijn later afgesto ten omdat ze te duur werden. Er is trouwens de laatste jaren veel op het groenonderhoud bezuinigd. Dat was Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouwplannen medewerking te verle nen: het bouwen van een carport dakkapel aan de Kruidenlaan 12 te Venray, t.n.v. A. van Veghel; het bouwen van een berging aan de Mr. Driessensstraat 14 te Heide, t.n.v. A. Swinkels; het bouwen van een woning aan de Matterhornlaan te Venray, t.n.v. H. Koenen, Vogezenlaan 3 te Venray; het bouwen van een kantoor aan de Leunseweg te Venray, t.n.v. ABL Limburg te Roermond; het uitbreiden van een woonhuis aan de Vicarieweg 44 te Leunen, t.n.v. P.E.M. Nellen; het plaatsen van een dakkapel aan de Look 16 te Venray, t.n.v. T.J. Blenk. De bouwplannen liggen met ingang van 18 december 1987 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raad huis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche (ARTIKEL 18A VAN DE WET R.O.) Burgemester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de wet op de Ruimtelijke Or dening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten behoeve van de navolgende bouw- plannen: het bouwen van een tuinhuisje aan de Boudewijnhof 4 te Venray, t.n.v. P. Hermens. De bouwplannen liggen met ingang van 18 december 1987 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche (ARTIKEL 19 WRO/50,8 woningwet) Burgemester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Orde ning en/of artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet, bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwplannen: het bouwen van een manege aan de Buntweg te Ysselsteyn t.n.v. Geurts Van Kessel, Sevenumseweg 15 te Maasbree; het bouwen van een kantoorge bouw, een algemeen dienstencentrum en een buiten-objecten expeditie aan de Smakterweg te Venray, t.n.v. Bestuur Werkvoorzieningschap Noord-Limburg, Smakterweg 19 te Venray; het bouwen van een woning aan de Johan van Stalbergweg te Vrede- peel, t.n.v. J. Wijnands, Kruisstraat 7 te Hegelsom. De bouwplannen liggen met ingang van 18 december 1987 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau Bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Bij Koninklijk Besluit van 7 decem ber 1987, nr. 3 is goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 29 september 1987, nr. R 351 tot verhoging van het tarief toeristenbe lasting voor het jaar 1988. Voor 1988 is het tarief toeristenbelasting vast gesteld op 0,50 per overnachting. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. In de wisselvallige Nederlandse winters, waarbij de temperaturen soms weken rond het vriespunt schommelen, ondervinden mens en dier geregeld overlast door gladheid van wegen. Voor de bestrijding van de gladheid wordt voorname lijk keukenzout (Natriumchloride) gebruikt. Jaarlijks worden vele tonnen zout verspreid, waarvan een groot deel wegspoelt, maar een niet te verwaarlozen deel achterblijft op en langs straten en wegen. Keukenzout is in die hoeveelheden schadelijk voor het milieu en dus ook voor bomen en planten. ook een van de redenen om de chemi sche onkruidbestrijding in te voeren. Daar is naderhand verzet tegen geko men, zodat we sinds die tijd ieder jaar opnieuw teruggegaan zijn in de hoe veelheid chemische middelen, maar echt weg te denken zal het, denk ik, niet zijn". Ook als „landbouwer" heeft Van der Putten zijn mannetje gestaan. In middels opgeklommen tot hoofdop zichter werd hem de landbouwteelt op gemeentegronden toevertrouwd: „Toen de woningbouw stagneerde, kwam de gemeente op het idee om op de onbenutte grond mais en aardappe len te laten telen. Zo bracht die toch nog geld op en die opbrengst werd ie der jaar steeds beter. In de oogsttijd maakten we dan lange uren; zo heb ik eens van 's morgens vier tot 's nachts twee onafgebroken op het land gestaan bij de controle van de oogst". Die betrokkenheid bij zijn werk ty peert Van der Putten. Hij wist van zijn hobby zijn werk te maken en van zijn werk zijn hobby. Aan werklust en zin om ook als opzichter zelf de handen uit de mouwen te steken, heeft het hem nooit ontbroken. Daarover zelf: „Ik was altijd graag zelf aan de slag. Het is er zelfs een keer van gekomen dat ik ergens mee aan het helpen was, waarop mijn chef op me afkwam, de schop uit de handen pakte en deze een heel eind weggooide. Hij zei: „Je bent opzichter geworden om het werk te lei den, niet om zélf weer opnieuw met de schop in de hand te staan". Ook buiten werktijd voert het „groen" de boventoon bij hem. Hij is een fervent droogbloemen-kweker en is al 15 jaar als bestuurslid aktief bij de Jeugdnatuurwacht Venray, een vere niging die eens de grootste jeugdna tuurwacht van Nederland was. Dèèr zal Van der Putten ongetwijfeld een groot gedeelte van zijn vrije tijd nu in gaan stoppen! WAT GEBEURT ER Er wordt zout gestrooid bij gladheid en sneeuwval. Door dooi ontstaat er een hoeveelheid pekelwater en zou thoudend slijk. Deze brij loopt gedeel telijk naar de wegkant, waar het zout in de bodem dringt en bij de boom wortels kan komen. Een ander deel wordt door het passerende verkeer op gespat en komt als zoute nevel op bo vengrondse delen van bomen terecht, soms meters hoog. DE GEVOLGEN VAN STROOIZOUT Zoutbevattende waterdruppels kun nen via de bast, bastverwondingen, knoppen en (wintergroene) bladeren de weefsels van de plant binnendrin gen en daar schade toebrengen, met als gevolg het onvolledig uitlopen van jong blad, taksterfte enz. De zoutlaag op de bast en knoppen kan uitdroging veroorzaken. Door een te hoge opname van chloride-ionen (bestanddeel van keu kenzout) in verhouding tot andere voedingszouten kan het groeiproces nadelig beïnvloed worden. HOE IS SCHADE VAST TE STELLEN Zoutschade is doorgaans wel van schade door droogte te onderscheiden; bij droogte verdorren meestal onregel matig begrensde stukken van blade ren, terwijl bij zoutschade de bladran den bruin/geel worden. In beide ge vallen verdort later het gehele blad. Bij twijfel kan het analyseren van het zoutgehalte in bladeren en knoppen uitsluitsel geven. WAT TE DOEN OM SCHADE TE VOORKOMEN OF TE BEPERKEN Op kwetsbare plaatsen waar veel bomen staan kan gebruik worden ge maakt van stroefmakende of ontdooi ingsmiddelen die niet schadelijk zijn voor planten zoals zand. Stroefmakende middelen kunnen veel vaker worden toegepast, vooral op trottoirs, op leinen en in straten waar weinig wordt gereden. Niet onder alle omstandigheden moet men probleemloos in een auto willen rijden, als dat ten koste gaat van groen, bodem en water. Plaatsen waar onverhoopt toch een overdosering is opgetreden moeten aan de plantsoenendienst worden ge meld, zodat maatregelen kunnen wor den getroffen. Met het doorspoelen van de grond met veel water kan het zoutgehalte worden verminderd. Het verbeteren van de grond met organi sche stof door middel van het door werken van goed verteerbare bladaar- de, tuinturf e.d. kan het zoutgehalte tot een aanvaardbaar niveau terug brengen. Voorkomen moet worden, dat „zoute sneeuw" tussen de beplanting wordt geschoven. Wanneer bomen en planten een goe de konditie hebben, is hun weerstand tegen de inwerking van zout het groot st. Het is voldoende bekend, dat stads- bomen het door bodemverdichting en gebrek aan zuurstof en water toch al vaak bijzonder moeilijk hebben. Ver betering van struktuur en samenstel ling van de grond kan veel goed doen. ADVIEZEN AAN DE WEGGEBRUIKERS Geen overdreven eisen stellen bij het ijsvrij maken van wegen; door voor zichtiger rijden bereikt men ook al veel. Voor voetgangers zijn er allerlei hulpmiddelen zelf te bedenken. Eraan meewerken, dat er niet wordt gestrooid op plaatsen waar het niet nodig is. Bij gladheid rond de woning alleen zand en/of as gebruiken. Kop een zak zand in plaats van zout! Direkt sneeuw ruimen waar dat noodzakelijk is voorkomt inlopen en vasttrappen en dus gladheid. Het ophalen van het huisvuil gebeurt rond de komende feestdagen volgens een iets ander schema. Op eerste kerstdag en op nieuwjaarsdag wordt er géén huisvuil ingezameld. In de straten waar op deze beide vrij dagen normalerwijze ingezameld zou worden, gebeurt dit nu op donder dag 31 december. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat de gemeen teraad van Venray in zijn vergadering van 11 november 1987 heeft verklaard dat de komende 10 jaren door minder dan 2.450 voertuigen per etmaal ge bruik zal worden gemaakt van diverse wegen binnen de bestemmingsplannen „Oirlo" en „Westeinde". Deze bestemmingsplannen werden vast gesteld op respectievelijk 30 juni en 25 augustus 1987. Op de bij de verklaring behorende kaarten is aangegeven om welke wegen het hier gaat. De verklaring vloeit voort uit artikel 74 van de Wet Geluid hinder en is - na overleg met de wegbe- heerder - gemaakt op grond van een redelijke schatting. Burgemeester en wethouders van Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, secretaris Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 9 december 1987 voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 da gen na datum het bouwen van een tuinhuisje en carport aan de Kempweg 121 te Venray, t.n.v. H.L. Clevers; het bouwen van een mestopslag- silo aan de Begijnhofweg 4 te Heide, t.n.v. A.M.G.M. van Rens; het verplaatsen van een pom- pruimte, meterkast en berging aan de Smakterweg te Venray, t.n.v. L.P. Kersten; het bouwen van 8 bungalows aan de Akkerweg 16, 18 en 20 en Hoe- veweg 1 t.m. 9 oneven te Venray, t.n.v. Bouwbedrijf Verhoeven Venray b.v., Dr. Poelsstraat 10 te Venray. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray maken hierdoor bekend hun besluit van 2 september 1987 tot de aanleg van een voetgangersoversteek plaats (zebrapad) op de Julianasingel, juist ten noorden van de aansluiting van de Poststraat en de Prins Bern- hardstraat en tot opheffing van het ze brapad juist ten zuiden van dit kruispunt. Belanghebbenden kunnen tegen dit verkeersmaatregelbesluit binnen dertig agen na datum van deze bekendma king beroep aantekenen. Het beroep schrift moet aan de Koningin worden gericht, maar worden ingediend bij de commissaris der Koningin Limburg, postbus 5700 6202 MA Maastricht. Het besluit ligt gedurende de be roepstermijn voor een ieder ter inzage op kamer 119 van het raadhuis. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, secretaris Schaatsen in Thialf Ijsstadion te Heerenveen baan van de wereldrecords Er rijdt maar ÊÉN bus op 29 december dus reageer snel. VOL VOL Inschrijven op 21 december van 19.00 tot 20.30 uur in sporthal De Wetteling Burgemeester en wethouders van Venray, gelezen het voorstel van de Vereniging van Zelfstandige Onderne mers (VZO), afdeling Venray, van 21 september 1987, waarin, na overleg met de zusterverenigingen en de vere niging „Het Winkelcentrum Venray", wordt voorgesteld om zondag 20 de cember 1987, bij gelegenheid van een op die dag te houden „Kerstmarkt Venray", aan te wijzen als vierde zon dag in de zin van de zgn. veertien- dagen-regeling; overwegende, dat bij hun besluit van 18 maart 1987, nr. 247, reeds drie van de ten hoogste vier aan te wijzen zondagen zijn vast gesteld; gelet op artikel 1 van de verordening als bedoeld in artikel 9, lid 1, van de Winkelsluitingswet 1976 (zogenaamde veertiendagen-regeling), vastgesteld bij besluit van de raad dezer gemeente, d.d. 27 januari 1987, nr. R. 174; besluiten: zondag, 20 december 1987, in ver band met een op die dag te houden manifestatie onder de benaming „Kerstmarkt Venray", aan te wijzen als dag waarop de in de artikelen 2, lid 1, onder b en c, 7 en 8 van de Win kelsluitingswet 1976 vervatte verboden niet gelden. Burgemeester en wethouders I voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester DRS. A.W.M. de Bever, secretaris De commissaris van de gemeentepo litie Venray maakt bekend dat de Al gemene Machtiginghouder en de Bij zondere Machtigingshouders in de zin van de Vuurwapenwet 1919 hun machtigingen vóór 1 januari 1988 ter verlenging dienen aan te bieden op de afdeling openbare orde, veiligheid en milieuzaken van de gemeente, kamer 119, eerste verdieping. Leden van een schietvereniging die nen tevens hun schietpaspoort ter con trole aan te bieden, alsmede een ver klaring van de schietvereniging waaruit blijkt dat in 1987 voldoende is geoefend in de verschillende discipli nes. De commissaris van de gemeente politie Venray voornoemd, G.H. de Bruijn. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens te ruimen (opheffen) de graven: Vak A nr. 91, Williams NB; 102, van Berkel, NT: 113, Kuijpers, AJ; 125, Spooren, CAM. Vak 0 nr. 781, Klaessens, M. Hermans H; 810, Michels, A; 849, Hobes, J; 900. Roeffen, H; 901. Peters, MAF; 902. van Erp-Jansen, BG; 903, Kessen, H.; 904, Kieviets, M.; 905, Pleunis, P.; 906, Simonis, M.; 907, Fekers, HM.; 913, Adema, W.; 915, Mazoon- Peterneli, U.; 916, weduwe Widders- hoven; 917, Litjens MA.; 1199. fam. van der Linden/Basten; 1213, fam. Thielen/van Aarssen; 1216, Reluuw, PH.; 1221, Linders, P.; 1226, Rece- veur, FJH.; 1230, fam. Tombrock; 1232, fam. van de Voort/Camps; 1235, Verstappen; 1242, fam. Elbers/Frenken; 1245, Raemaekers, PJA; 1265, Moers, J.; 1267, Knapen: 1294, 1294, fam. Arts/Dupont; 1298, van den Hombergh-Kooltjes, M.; 1302, fam. Hellen, MC.; 1312, Bec kers, FH. Beckers, M.; 1328, -; 1329, de Haen, JFH zoon Frans; 1358, Cremers-Lefering, E. Vak Ok nr. 3, -; nr. 4, kind Cremers; 11, kind Diets; 15, Berni; 27, kind Froidbise; 36, -; 47, kind Verschuren-Nelissen; 65, -. Eventuele nabestaanden worden verzocht uiterlijk tot 1 februari 1988 contakt op te nemen met de ambte naar van de burgerlijke stand, loket 7, telefonisch bereikbaar 04780-23233. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, secretaris De burgemeester van Venray besluit: Een ieder boven de leeftijd van 16 jaar ontheffing te verlenen van het verbod uit de Algemene Politieveror dening Venray, op het afsteken van vuurwerk als bedoeld in de lijst van vuurwerken van het Reglement Ge vaarlijke Stoffen (RGS); De ontheffing te beperken tot de dagen 30 en 31 december 1987, voor wat betreft het bij zich heffen, en tot de tijd van 31 december 1987 na 8.00 uur en tot 1 januari 1988 02.00 uur, voor wat betreft het bij zich heb ben en het afsteken; Aan de ontheffing het voor schrift te verbinden, dat het afsteken van vuurwerk geen gevaar, schade, hinder van ernstige aard of overlast mag veroorzaken en dat eventuele aanwijzingen van de politie stipt moe ten worden opgevolgd. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. Vuurwerk is alleen verkrijgbaar bij onderstaande firma's, die over de daarvoor benodigde vergunning be schikken: firma L. Hendriks, Hofstraat firma De Speelboom, Kempweg/ Merseloseweg firma Jacobs, Heuvelstraat Vragen..? V/endt u tot de gemeentelijke voorlichter

Peel en Maas | 1987 | | pagina 19