Gaat S.V. Venray opnieuw stunten? ÊÏCETERö Honderduizend gulden V Thema-avond mest overschotten Bijzondere informatie-avond Trio-concert in Venrayse schouwburg Fiscus waardeert schenkingen voor een goed doel :el en maas Donderdag 12 november Pagina 5 Op zondag 11 oktober jl. maakten e sportieve prestaties van S.V. Ven- iy meer ophef dan het binnenhalen an de KNVB beker voor amateur- tams, eerder dit jaar. S.V. Venray ras een van de vier amateurclubs die en concurrent uit het betaalde voet- (il, uit het bekertoernooi had gewipt. Ilesse uit Arnhem moest met maar ifst 3-0 het onderspit delven. Zondag ontmoet Venray opnieuw tn „betaalde" tegenstander in het be- trtoernooi. DS'79 komt naar sport- ark „De Wieën" toe en als men de dvertentietjes, elders in dit blad, mag :loven, mogen de spelers van Dor- recht de borst nat maken. De SVV- rs zijn gebrand op een nieuwe stunt ■Énhet team van trainer Ruud Wouters Hrordt door insiders niet kansloos Heacht. DS'79 DS'79 keerde dit seizoen, via de na- impetitie, terug in de eredivisie. De V lordse ploeg ontwikkelde met haar j efenmeester, Simon Kistemaker, een igen stijl. Deze is vergelijkbaar met et voetbal zoals dat in de Engelse lea- ue gespeeld wordt. „Zonder ausputzer, met 3 mandek- In de afgelopen decennia heeft in lederland een aanzienlijke uitbrei- ling plaatsgevonden van de veehoude- ij. Tussen 1950 en 1983 verdubbelde t aantal stuks rundvee, verzesvou- ;de het aantal varkens en nam het antal kippen met de factor 3,5 toe. De sterke toename van de varkens n pluimvee stapel is niet gelijkmatig ter Nederland verdeeld maar heeft ooral in Gelderland, Noord-Brabant n Limburg plaatsgevonden. Door de roei van de veestapel nam ook de to- •f ale hoeveelheid geproduceerde mest ?Mede door de onevenwichtigheid in gionale spreiding van akker- en tuin- ouwbedrijven enerzijds en de vee- ouderij anderzijds is er in Nederland ans sprake van „overschotregio's" .tekortregio's". In de overschotre- o's is er meer mest dan er plaat- Qgsmogleijkheden zijn. Om een verantwoord gebruik van lest en meststoffen (overbemesting gengaan), te kunnen bewerkstelligen teft de overheid de Wet Bodembe- herming en Meststoffenwet in het le an geroepen. Deze wetten zijn tame- k ingewikkeld en grijpen sterk in op t ondernemersvrijheid. De gevolgen rvan voor de bedrijfsvoering en het tdrijfsresultaat zijn groot. Het dumpen" van mest is sinds 1 mei van tjaar formeel niet meer toegestaan, ebruiksnormen in de wetgeving ge in aan hoeveel mest jaarlijks per hec- m te uitgereden mag worden. Men laakt onderscheid tussen grasland, tiuwland en snijmaisland. Ten einde i mestgift enigszins te controleren is ke agrarische ondernemer verplicht tn mestboekhouding bij te houden. De mestwetgeving heeft verstrek- inde financiële gevolgen voor de prarische ondernemers o.m. door de 'erschotheffingen en de noodzake- )0 ik geworden mestopslag. Dat vraagt om extra investeringen, itbreiding in de veehouderij is nage- kers achterin, en zowel uit als thuis aanvallend voetbal. Niet een tikkie breed en bal in de ploeg houden. Nee, aanvallen! Strijd voor de twee doelen. Daar komt het publiek toch voor!", aldus Kistemaker. Vooralsnog lijkt dit systeem in de eredivisie haar vruchten niet af te wer pen. DS'79 staat met 7 punten uit 14 wedstrijden onderaan, en wacht op betere tijden. GEWAARSCHUWD De 3-0 van Venray tegen Vitesse heeft DS'79 toch gewaarschuwd. Af gelopen zondag, toen Venray voor de competitie in Vlissingen speelde, was ook oud-international Wim Rijsber- gen aanwezig. Hij is sinds een half jaar assistent-trainer bij de Dordse ploeg. Hij was door trainer Kistemaker op pad gestuurd om Venray te bekijken. Volgens Rijsbergen was het afgelo pen zondag geen sterke wedstrijd maar hij had uit sporadische akties kunnen constateren dat Venray wel degelijk goed voetbal kan bieden. „Vooral achterin zat het goed in el kaar. Verder vind ik het klasse dat Venray ook in uitwedstrijden met 3 noeg met meer mogelijk door de mest wetgeving. Over deze en andere problemen or ganiseert maandag 16 november het CDJA Venray in samenwerking met het AJW kring Venray, een thema avond. Als sprekers en forum zullen aanwezig zijn dhr. W. Claessens (we thouder gemeente Venray belast met agrarische zaken en lid bestuur Inter- mest), dhr. P. Hilhorst (depute in G.S. belast met agrarische zaken) en dhr. Dorsscheidt (directeur stichting Mestbank Limburg). Na de inleidingen is er gelegenheid voor discussie. De bijeenkomst vindt plaats in zaal Roelanzia in Ysselsteyn (Lovinckplein 2) en start om 20.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Gedurende de maand oktober heb ben de pijp en pijptabakken centraal gestaan in Sigarenhuis Chris Jansen en aan de Grote Markt te Venray. Aan sluitend aan deze maand, waarin de aandacht op het pijproken was ge vestigd, organiseert deze gerenom meerde speciaalzaak een unieke avond op 16 november in het Gastencentrum Wieënhof, welke een hoogtepunt be looft te worden voor iedereen die geïn teresseerd is in pijpen en pijproken. Voor deze avond komt uit Dene marken over dhr. Per Georg Jensen, direkteur van de fabriek die de beken de Georg Jensen pijpen produceert. Hij zal aan de hand van een speciaal voor dit doel gemaakte dia-serie een lezing houden over de produktie van pijpen, het speciale Bruyère-hout, dat daarvoor vereist is, de modellen, de fi nishing etc. Ook is de heer Jensen bereid vragen te beantwoorden die leven onder de aanwezige pijprokers. Tevens zal een complete expositie te zien zijn van alle Georg Jensen pijpen, waaronder fraaie straight grains en de Georg Jen sen Jaarpijpen. Vanzelfsprekend komen deze avond ook de pijptabakken aan bod. De spitsen speelt. Veel hoofdklassers doen dat niet, spelen met 1 spits en zijn dan met 1 punt tevreden", aldus de oud-international. Over zijn eigen Dordse ploeg was Rijsbergen van mening dat als DS als collektief goed draait, Venray geen kans heeft. Volgens hem zal het eerste deel van de wedstrijd doorslaggevend zijn. Hij kan daarom de eventuele kansen van Venray niet inschatten. DS zal zich daarom niet echt speci aal voorbereiden, maar de ploeg is ge waarschuwd. „In dergelijke bekerdu els met een favoriete club en een „un derdog" is echt alles mogelijk. We zullen het zien!" aldus Wim Rijsber gen. EN VENRAY.... En Venray wacht af. De ploeg doet het dit seizoen opvallend goed. Men is aanvallend ingesteld en bied attractief voetbal. Het motto „strijd voor de doelen" van DS-trainer Kistemaker geldt dus ook voor Venray. Trainer Wouters van Venray maakt zich niet druk. Hij laat alles rustig op zich afkomen. Ja, waarom zou je je druk maken. Ook voor deze wedstrijd geldt hetzelf- pijprokers zullen in de gelegenheid gesteld worden deze tabakken te proe ven zodat men ook op dit gebied mis- schién nieuwe ontdekkingen kan doen. Iedereen is op deze avond, waar voor de toegang gratis is, van harte welkom. Wel wordt aanbevolen voor nadere informatie, vooraf even con- takt op te nemen (tel. 82196). Voor pijprokers en geïnteresseerden zal dit ongetwijfeld een waardevolle avond worden. Zaterdag a.s. vindt in de Venrayse schouwburg een trio-concert plaats, verzorgd door de koninklijke harmo nie uit Heel, de harmonie uit Greven- bicht en de koninklijke harmonie Eu terpe uit Venray. Dit uitwisselingsconcert wordt jaar lijks door bovenstaande verenigingen op toerbeurt, georganiseerd. De mu ziekliefhebbers krijgen nu alle kans om te genieten van drie korpsen, die een gevarieerd programma brengen. De harmonie uit Heel zal o.a. uit voeren: Finale uit Symphonie no. 4 van D. Shostakovich en een top num mer uit de superieure afdeling: Rou manian Rhapsody no.l van G. Ene- sco. Ook Grevenbicht zal een gevarieerd programma ten gehore brengen van hoogmuzikaal gehalte. Venray, als gastheer, zal dit trio concert besluiten met een nummer waarmee ze in de 70-er jaren 't lands kampioenschap behaalde: Vaude Ville suite van Pie Scheffer, een nog steeds tot de verbeelding sprekende Neder landse componist. Verder zal de Koninklijke Harmo nie Euterpe uitvoeren Una Noche en Granada van Emilio Cebrian Ruiz. Het concert begint om 20.00 uur en de entree is gratis. Of de spelers van S. V. Venray zondag na de wedstrijd ook zo blij zullen zijn, is lang niet zeker. Wel zijn ze erop gebrand om een goede prestatie neer te zetten. de uitgangspunt als tegen Vitesse; we hebben eenvoudig niets te verliezen. Als we het eerste kwartier goed door komen, stijgen onze kansen. Via de counter moet er in ieder geval een mo gelijkheid zijn. Daarbij komt, dat Venray op dit moment zelfvertrouwen heeft en een positieve uitstraling. En met de hulp van het publiek zie ik het best zitten. DS'79 is op papier dan wel de sterkere ploeg, maar dat was Vites se ook.... Middenvelder Jac Lenssen ziet ook mogelijkheden: „De Dordse ploeg is ondanks haar positie op de ranglijst een team dat gemakkelijk scoort. Ech ter, Marco Boogers is geschorst en hij maakt een belangrijk deel uit van de aanvalskracht van DS'79. Ik denk dat we voornamelijk van onze eigen mo gelijkheden uit moeten voetballen. Het is een bekerwedstrijd, dus een wedstrijd die op zichzelf staat. Het kan dus alle kanten op. Ik hoop ook GELUIDSOVERLAST EN DIEFSTAL In de nacht van zaterdag op zon dag tegen drie uur, bleek er kennelijk ruzie te zijn uitgebroken tussen bewo ners van een flat aan de Haammaker- straat. De ruzie was nogal luidruchtig, zodat buurtbewoners de politie belden. De politie trad bemiddelend op en men beloofde geen herrie meer te maken. Een goed half uur later kwam er weer een melding binnen van geluids overlast, maar toen de politie arri veerde was er niets meer te horen. Wel hield de politie een van de bewoners aan voor diefstal van een reclamevlag, enkele uren eerder gepleegd in het cen trum van Venray. De politie had eerder die avond te maken met de diefstal van een reclamevlag van het Kruidvat in de Grotestraat. Een man reed met de vlag onder zijn arm over de Hoenderstraat. Toen hij de politie zag gooide hij de vlag weg. Hij werd aangehouden en overgebracht naar het politiebureau, waar hij ontkende de vlag gestolen te hebben. Hij had deze alleen meegeno men. Later hield de politie dus bij de kwestie geluidsoverlast, de dader van deze diefstal aan. Het gaat goed met S.V. Ven ray, dit seizoen. Er is intussen ook een heuse supportersclub van de grond gekomen, die o.a. het georganiseerde reizen naar uitwedstrijden organiseert. Natuurlijk zijn ook a.s. zon dag de supporters belangrijk bij de bekerwedstrijd tegen DS'79. Als twaalfde man kan het pu bliek, in sportieve zin, van grote invloed zijn op de wedstrijd. Daarom hieronder een oproep van Venrays supporter nr. 1, Harrie Gerrats, de supporter met de bel! SUPPORTERSVREUGDE Ja, supportersvreugde hebben wij afgelopen zondag weer dub bel en dwars gehad. Gezellige sfeer in de bus, ondanks het vroe ge vertrekuur naar Vlissingen. In Vlissingen eerst een rondrit langs de boulevard en stapvoets rond het standbeeld van onze grote zeeheld, Michiel de Ruijter. Daarna naar het sportveld om onze jongens van SW aan te moedigen. De vele Venrayse sup porters zagen een sterk spelend Vlissingen voor de rust dat dan ook met een 1-0 voorsprong de kleedkamer inging. Maar na de rust zagen wij een ander SVV. Het was dan ook een en al SVV dat de lakens uitdeel de. Deze geweldige inzet kreeg 5 minuten voor het einde zijn belo ning door de gelijkmaker te sco ren. Vreugde bij de gehele SVV aanhang. De 200 Venrayse supporters maakten net zoveel la waai als voorheen de 2.000 Vlis singen supporters. Wij mochten na afloop dan ook van onze spe lers, als beloning, een daverend applaus in ontvangst nemen. Ook van de zijde van Vlissingen niets dan lof over ons elftal en over de supportershouding. Aanstaande zondag komt DS'79 naar Venray. Wij als sup porters zullen ons laten horen, maar wij doen ook een beroep op de jeugd, die de zondag vrijaf heeft. Laat U zien, zoals ook de jeugd in Vlissingen, in groten ge tale achter het doel stond, en spektakel maakte. Daarom breng toeters, bellen, ratels etc. mee om sfeer bij de wedstrijd te maken en wie weet wat voor invloed het heeft op onze jongens. Een ding weet ik zeker, hoe de uitslag ook moge zijn, de jongens van SVV zullen U er dankbaar voor zijn. De supporter met de bel H. Gerrats dat het publiek in groten getale naar De Wieën zal stromen om ons te steu nen. Dan zie ik een stunt best zitten!" KAARTVERKOOP Nu reeds blijkt er grote belangstel ling te bestaan voor de bekerwedstrijd tussen Venray en DS'79, a.s. zondag. In verband hiermee zal er een voorver koop plaatsvinden en wel op zaterdag morgen 14 november a.s. van 11.00 tot 12.00 uur in de kantine Den Bog- gerd. Ingevolge de reglementen van de KNVB heeft niemand vrije toegang. De prijzen van de plaatsen zijn: Overdekte zitplaats tribune ƒ10, Overdekte staanplaats 7,50 Onoverdekte staanplaats 6, Jeugd t.m. 14 jaar 2, Wij adviseren eenieder die de wedstrijd wil bezoeken zo veel moge lijk gebruik te maken van de voorver koop. VENRAYSE VECHTERSBAAS VINDT ZIJN WATERLOO IN YSSELSTEYN Een 23-jarige Venrayer deelde in het toilet van de disco Forest te Ysselsteyn zonder enige reden een kopstoot uit aan een van de bezoekers. Deze liep een gebroken neus op en bloedde flink, waardoor ook de „sterke man" bloedspatten kreeg. Die probeerde hij even aan de trui van een andere be zoeker van de disco af te vegen. Die wilde dat voorkomen, maar kreeg toen een vuistslag in zijn gezicht, waardoor hij een gescheurde wenk brauw en een kapotte bril opliep. Toen was de maat vol. De Yssel- steynse disco-bezoekers keerden zich tegen de Venrayer, waarop deze na een behoorlijk pak slaag geïncasseerd te hebben het hazepad koos. Dat pak slaag leverde hem twee blauwe ogen op. Mogelijk ook een gebroken neus en een hersenschudding. Hij deed daarvan aangifte. Aan het drietal moest medische hulp worden verleend. De politie is aan het reconstrueren wat en waartegen proces verbaal moet worden opgemaakt. eetcafé J Donderdag 12 november Vrijdag 13 november Zondag 15 november presenteert ROSA KING aanvang 23.00 uur BOB en BERT aanvang 23.00 uur ENN0 klassieke gitarist, uitgeroepen tot de meest belovende gitarist van Europa in 1986. Aanvang 18.00 uur Stationsweg 1, 5802 AA Venray, Tel. 04780-10528 Woensdagmiddag mocht dr. W. Kremer, voorzitter van het comité restauratie Grote Kerk, voor de tweede maal een cheque van f 50.000, - overhandigen aan pastoor-deken Buschman. De eerste keer was dat bij plaatsing van de gedenksteen in de noordermuur van de kerk, eind au gustus. Daarmee is in 7 maanden tijd een ton bijeengebracht voor de restauratie van onze Peelkathedraal. Deken Buschman was natuurlijk zeer verheugd, dat in een vrij korte tijd voornamelijk door Venray de eerste honderduizend gulden zijn ge schonken. Gewoonlijk, aldus de heer deken, daalt de vrijgevigheid bij dergelijke akties naar gelang de tijd verstrijkt. Hij had echter het vaste vertrouwen dat Venray zijn eerste en grootste monument niet zal laten verkommeren. Er zijn nog akties op til en deze zullen er zeker toe bijdra gen dat straks de beoogde f 350.000,- worden binnengehaald. Onder het toeziende oog van enkele commissie-leden moest deken Buschman toen het 100ste kerkje op de financiële barometer zwart ma ken, als teken dat honderduizend guldend zijn bereikt. Overigens, onder die barometer, in de hal van de toren, staat een hele grote offerblok. U kunt er uw bijdragen voor de Petrus Bandenkerk in kwijt, maar ook op bankrekening 5797.74.600. GELD IS EN BLIJFT HARD NODIG De restauratie van de St. Petrus' Bandenkerk van Venray is in volle gang. Omdat slechts een gedeelte van de restauratiekosten wordt gedekt door diverse subsidies, is aan het begin van dit jaar een Stichting in het leven ge roepen met de toepasselijke naam „Stichting tot Behoud en Restauratie der St. Petrus'Bandenkerk Venray". Doelstelling van deze Stichting is, volgens de statuten, „een cultureel, kerkelijk en algemeen maatschappe lijk belang dienen door het inzamelen van gelden en het organiseren van evenementen tot geldinzameling, be stemd voor de restauratie en het be houd van de monumentale St. Petrus bandenkerk te Venray". Zowel de naam als de doelstelling van de Stichting maken ons duidelijk, dat het niet alleen gaat om het bekos tigen van de huidige restauratie, maar ook om 't behoud van de Grote Kerk daarna. Onderhoud van het gebouw kost geld, jaar na jaar. De Stichting zal zich daarom blijven beijveren om geld bijeen te krijgen, ook als de restaura tie van nu al lang is beëindigd. De aktiviteiten en akties zijn op dit moment nog louter gericht op het in zamelen van geld op korte termijn. Dit loopt goed, al is het streefbedrag van 360.000 gulden nog lang niet be reikt. Maar hoe denkt de Stichting inkom sten op langere termijn te verwerven? Een van de vaste ideeën is het vin den van een groot aantal begunstigers, die jaarlijks een van tevoren bepaald bedrag over hebben voor het behoud van Venray's Grote Kerk. FISCAAL AFTREKBAAR De wetgever en onze volksvertegen woordigers hebben het mogelijk ge maakt jaarlijkse bijdragen voor een goed doel, zoals het behoud en de res taurantje van 'n monumentale kerk, in zijn geheel van het belastbare inkomen af te trekken. Hierdoor wordt het voor belasting betalers gemakkelijker gemaakt een passend bedrag te schenken, in ons geval voor het behoud van de St. Petrus'Bandenkerk. Populair gezegd: De fiscus betaalt mee vanwege het goede doel dat met Uw schenking wordt gediend! Een be langrijke voorwaarde is echter, dat de schenker een verplichting aangaat voor de duur van tenminste vijf jaar en dat deze verplichting notarieel wordt vastgelegd. De Stichting tot Behoud en Restau ratie wil natuurlijk het doen van fis caal aftrekbare schenkingen zo gemakkelijk mogelijk maken en heeft daarom contact opgenomen met de beide Venrayse notarissen, die spon taan bereid werden gevonden om (kosteloos!) de nodige papieren voor U te verzorgen. KAN HET GEMAKKELIJKER? Het enige, dat U behoeft te doen, is het tekenen van een volmacht; een formulier, waarop U het bedrag en het aantal jaren (vijf dus of meer) van Uw schenking kunt vermelden. Door deze volmacht wordt de schenking „bij notariële akte" vast gelegd, waarbij de notaris of een van zijn medewerkers tevens is gemachtigd om, aldus het formulier, „daarbij de voorwaarden en bedingen van deze schenking te doen, alle tot het voren staande nodige akten en stukken te te kenen en in het algemeen ter zake van het vorenstaande alles te doen wat de gevolmachtigde nodig of wenselijk mocht achten". Kortom: alles wordt voor U gere geld. Alleen, eens per jaar het toege zegde bedrag overmaken, ja dèt moet U zelf nog even doen. Volmacht-formulieren zijn uiter aard verkrijgbaar bij beide Venrayse notariskantoren, maar ook bij de secretaris v.d. „Stichting tot Behoud en Restauratie der St. Petrus Banden Kerk Venray", de heer A. A. C. Huysmans, Biezenvenneke 6, 5801 HN Venray, telefoon 04780-85188. Wilt U nog nadere inlichtingen, dan kunt U terecht bij de Venrayse nota rissen. Rest ons na deze uiteenzetting nog maar één aanbeveling: Help mee aan het behoud van Venray's Monument nummer één! INBRAAK IN TUINHUISJE Met geweld was toegang verkregen tot een tuinhuisje aan de Beek te Merselo. Gestolen werden er de gor dijnen, een campingtafel en bestek. DRADEN LOS GETROKKEN Weer werd aangifte gedaan van poging tot diefstal van een personen auto, welke geparkeerd stond bij Hubenhof. De kontaktdraden waren los getrokken met de bedoeling die door te verbinden. De dader is kenne lijk in zijn werk gestoord. Nu bleef de eigenaar met een schadepost zitten tengevolge van de vernielingen. DIEFSTAL UIT GARAGEBOX Uit een in een garagebox in de Gas- straat staande personenauto werden ontvreemd, een autocassetterecorder, 2 zonnebrillen en enkele guldens. De autobox was afgesloten. De schade bedraagt 600,

Peel en Maas | 1987 | | pagina 5