GROEN Wat wel en wat niet mag HINDERWET ;i Help ze 'n handje Nieuwe ontsluiting 'Landweert' Paspoorten NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak De algemene politieverordening (a.p.v.) HET LICHT OP Het vellen van houtopstanden in het ruilverkavelingsgebied Verkeers- spreekuur Verkeers maatregelen Collektekalende november 1981 PEEL EN MAAS Donderdag 12 november - Pagina ;pi RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oera Maandag van 10,00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommödatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wathouder H.P.T.M. Wlllems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de.Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30 19.46 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9,45-10,45 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vrij zwemmen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezlnszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 14.00-16.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. U kent ze wel onze verkeersbrigadiers. Gehuld in een oranjerode jas of over- gooier en met een stopbord in de hand zijn zij een bekende verschijning in Venray, Leunen, Oostrum, Oirlo en Castenray. Verkeersbrigadiers leveren een be langrijke bijdrage aan de (verkeers) veiligheid van kinderen die dagelijks naar school, gaan of van school ko men. In onze gemeente zijn ca. 150 jeugdverkeersbrigadiers en 350 vol wassen verkeersbrigadiers werkzaam. Het zal U duidelijk zijn dat de .be manning" van een ouderbrigade een stuk moeilijker ligt dan het aanstellen van jeugdverkeersbrigadiers die veelal na ieder schooljaar automatisch wor den vervangen. De werving van vol wassen verkeersbrigadiers levert he laas niet altijd de resultaten op die we ervan verwachten. Op dit moment hebben enkele bri gades te kampen met opengevallen plaatsen. Met name de brigade Julia- nasingel heeft dringend behoefte aan versterking. Indien in het belang van de veilig heid van het schoolgaande kind wilt meewerken in zo'n brigade (ca. 15 min. per keer) kunt U contakt opne men met de begeleiders bij de politie, de heren Van Boven, Coumans of We- vels, tel. 04780-84888. Iedere Nederlander wordt geacht de wet te kennen. Zo eenvoudig als dat klinkt, zo treurig is het vaak met die wetskennis gesteld. Op zich is dat niet zo verwonderlijk, want „de" wet is een grote verzameling kleinere wetten waarover de gemiddelde Nederlander hel overzicht al lang verloren heeft. Hopelijk zal het inzicht van de inwo ners van Venray in de Algemene Poli tieverordening toenemen na lezen van de reeks van drie artikelen daarover, die in de komende weken in deze ru briek verschijnen. VERORDENING Feitelijk is de nieuwe Algemene Po litieverordening, die vorige maand van kracht werd, een droge opsomming van wat wel en wat niet mag. En bij het lezen van een dergelijke verorde ning bekruipt de lezer al snel het idee dat er meer niet mag, dan wèl. Toch loopt het zo'n vaart niet, omdat er niet op iedere hoek van de straat een agent staat die streng op de naleving ervan toeziet. Wèl is het bij uitstek het mid del om de éne burger te beschermen te gen de overlast die de andere hem kan bezorgen. Met de verordening in di hand kan de gemeente vele zaken bin nen de perken houden. Lang niet alle:, is namelijk verboden, maar sommige zaken kunnen beter wel aan banden worden gelegd óf problemen moeten kunnen worden voorkomen. Daér- voor heeft een gemeente een A.P.V. OPENBARE ORDE Met de A.P.V. in de hand kan de politie optreden tegen verstoring van de openbare orde. Dat is natuurlijk een ruim begrip en daarom enkele op vallende voorbeelden. Een maatregel ter bescherming van andermans eigen dommen is het verbod op het kladden op of het beplakken met affiches van andermans huis, winkel, bedrijf e.d. Dat verbod gaat zelfs zo ver, dat het verboden is tussen 22.00 en 06.00 uur met aanplakbiljetten, verf, of graffitti spuitbus over straat te lopen. Voor de genen voor wie dit verbod te ver gaat een geruststellend woord: wie aan nemelijk kan maken dat hij/zij 's nachts over straat loopt zonder slechte bedoelingen, is het verbod niet van toepassing. „Kladders" kunnen ech ter dankzij dit verbod bekeurd wor den. In een serie van drie arti kelen zal er in de rubriek „Gemeentepraat" wor den ingegaan op de in houd van de gewijzigde Algemene Politieveror dening van de gemeente Venray. Deze week aan dacht voor Openbare Or de, volgende week Mi lieu en tenslotte Veilig heid. Het sluitingsuur blijft 02.00 uur; ontheffing daarvan gebeurt alleen in bijzondere gevallen. Minstens zo vanzelfsprekend is het verbod op het beschadigen van bo men, plantsoenen e.d. maar toch wordt ook daar nog heel vaak tegen gezondigd, net als tegen het illegaal vuilnis storten, waarover volgende week meer, wanneer alle zaken m.b.t. het milieu apart onder de loupe wor den genomen. DRUKWERK Het verspreiden van gedrukt materi aal is toegestaan, maar een politie agent mag dit stoppen, wanneer het gebeurt op plaatsen of tijdstippen waar dit uitdrukkelijk door burge meester en wethouders is verboden. Het is echter verboden om op de weg reclamevoertuigen te parkeren zonder vergunning van de gemeente. Daar mee worden dan voertuigen bedoeld die alleen voor reclamedoeleinden langs de weg worden gezet. Voor bij- geldt dan dat het vooral van belang is de aanvrage tijdig in te leveren. SLUITINGSUUR Het sluitingsuur van horeca-be- drijven is in de nieuwe APV ongewij zigd gebleven. Dat wil echter niet zeg gen dat het zeker zo zal blijven, want bij de behandeling van de APV in de raad heeft deze te kennen gegeven zich nog eens nader te willen beraden over het sluitingsuur. Van het algemene sluitingsuur van 02.00 uur wordt nog uitsluitend in incidentele, bijzondere gevallen, ontheffing verleend. Bruilof ten, feestavonden en partijen kwamen en komen - hoe bijzonder ze ook voor de betrokkenen op zich mogen zijn - niet voor een dergelijke ontheffing in aanmerking. Het enige horeca-bedrijf in deze gemeente dat in de weekenden nog na dit tijdstip geopend mag zijn - te weten tot 04.00 uur - zal ook het enige blijven, omdat het beleid zoda nig is dat geen nieuwe vergunningen worden verstrekt. Een gerechtelijke procedure van een particulier tegen dat beleid haalde vorig jaar niets uit - de rechter stelde de gemeente in het ge lijk. VERMAKELIJKHEDEN Wie rondloopt met plannen voor het organiseren van wedstrijden, voor drachten, tentoonstellingen, de monstraties, shows en feesten moet in het gemeentehuis tijdig een vergun ning komen halen. De bekende uitzon dering op deze regel is die van het or ganiseren van sportwedstrijden, waar voor geen aparte vergunning nodig is. Ook het „in kennelijke staat van dronkenschap bevinden" komt nog steeds voor op het lijstje van vermake lijkheden van sommige lieden. Helaas voor hen komt het bij de gemeente voor op het lijstje van verboden za ken. Eenzelfde lot beschoren is ook het belletje trekken, misbruik van tele fooncellen en het afsteken van vuur werk buiten de toegestane tijden. Over dit laatste meer tegen de tijd dat dat weer actueel wordt. Het wekelijkse spreekuur van de burgemeester komt op maandag 16 november te vervallen Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 4 november 1987 voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 da gen na datum het bouwen van een mestput en mestdroogband aan de Rouwkuilen 14 te Ysselsteyn, t.n.v. Maatschap Smits van Asseldonk; het bouwen van een mestopslag- loods aan de Loobeek 3a te Smakt, t.n.v. J.P.J. Kersten; het uitbreiden van een kantoor ruimte aan de Smakterweg 23 te Ven ray, t.n.v. Speciaalwerk Venray b.v.; het bouwen van een tuinhuisje aan de Hoopweg 8 te Venray, t.n.v. C.J.W.M. van Gemert; het bouwen van een carport aan de Houten Hoek 41 te Venray, t.n.v. P.J.W. Francken; het Metselen van eindgevels aan de „Drive-in-woningen" aan de Gra- tenstraat, Monikesstraat en Dakdek kerstraat te Venray, t.n.v. Woning bouwvereniging Noord-Limburg, Pla-. taanstraat 15 te Venray; het bouwen van een woonht met garage aan de Matterhornlaan 6 Venray, t.n.v. J.G. van Bussel, doblestraat 16 te Venray; het bouwen van een bedrij ruimte aan de Hoofdstraat 37 te Oirl t.n.v. Elektro Gommans v.o.f.; het uitbreiden van een loods ai de Vliegert 4 te Castenray, t.n.v. A. Nelissen; het plaatsen van een dakkap aan de Gasstraat 8 te Venray, t.,n. H.W.J. de Klein; het bouwen van een terrasove kapping aan De Aldenweg 4 te Ve ray, t.n.v. W.J. van Haren; het bouwen van een carport ai de Hagelweg 11 te Venray, t.n. mevr. A.J.M. Spreeuwenber Moorrees; het bouwen van een mestput ai de Laagriebroekseweg 26 te Leunei t.n.v. W.M.M. Litjens; het bouwen van een mestbass aan de Timmermannsweg 70 te selsteyn, t.n.v. H.H.G. Claessens; het bouwen van een mest- voederproduktenopslag aan Moostdijk 12 te Ysselsteyn, t.n. J.A.M. Storkhorst. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche voorbeeld een wasmachinehandelaar die op zijn bestelauto reclame voert voor zijn eigen bedrijf of het door hem verhandelde merk is er uiteraard niets aan de hand. Overigens: voor re clame langs provinciale wegen is ver gunning van de provincie vereist. Over voertuigen gesproken: het is verboden om een kampeerwagen, ca ravan of iets dergelijks op de weg te parkeren wanneer b. en w. schriftelijk aan de betrokkene hebben meegedeeld dat zij dit parkeren niet langer willen toestaan. COLLECTEREN Zoals in iedere gemeente wordt er ook in Venray veelvuldig gecollec teerd. Regelmatig verschijnt er in deze rubriek een overzicht van de collectes waarvoor vergunning is verleend. De conclusie ligt dus voor de hand: er mag alleen worden gecollecteerd met vergunning van de gemeente. Daarbij KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om onder het stellen van voorwaarden positief te beschikken op de aanvraag van: Braks Bouwmaterialen b.v., Beukenlaan 54a, Odiliapeel voor een hinderwetvergunning voor het oprich ten en in werking hebben van een in richting voor machinale houtbewer king, gelegen aan de Ysselsteynseweg 82 te Ysselsteyn; maatschap Loonen, Koepas 10 te Oirlo voor een hinderwetvergun ning voor het ex artikel 6a uitbreiden wijzigen van een stierenmesterij, gele gen aan de Koepas 6 te Oirlo. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien tot 27 november 1987. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk ij K; worden ingediend bij burgemeester t wethouders van Venray. Daarbij ki worden verzocht de persoonlijke ge vens van degene die bezwaar me niet bekend te maken. De aanvrager en degenen die zwaar hebben gemaakt naar ai ding van de aanvraag en degenen q aan kunnen tonen dat zij niet (tijdi in staat zijn geweest dit te doen, kui nen bezwaar maken tegen de ontweri beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeesü Drs. A.W.M. de Bever, secretaris Vragen...? Wendt u fo de gemeentelijke voorlichter Bij de onderhandelingen over het ruilverkavelingsplan is er regelmatig gesproken over de houtopstanden die op of langs de (nieuwe) kavels staan. Door de ruilverkavelingscommissie is vaak toegezegd dat deze houtopstan den worden opgenomen in de aanvra gen om bestemmingsplanwijziging of aanlegvergunning. Onder deze laatste aanvraag valt ook de aanvraag voor een kapvergunning. Deze toezegging wordt vaak uitgelegd als toestemming om tot velling van de opstand over te mogen gaan. Deze uitleg is echter on juist: vandaar dit artikel. De plaatselijke ruilverkaveling scommissie is namelijk niet bevoegd om een kapvergunning te verlenen en zal dit dus ook nooit doen. Dit geldt zowel ten aanzien van de huidige als de toekomstige eigenaar. Wèl kan de commissie toezeggen dat zij een aan vraag zal indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Dit houdt dan uiteraard niet in dat de ver gunning altijd verleend zal kunnen worden. In mei van dit jaar zijn door de Lan dinrichtingscommissie voor de ruilver kaveling Overloon-Merselo alle ver zoeken om bestemmingsplanwijziging en aanlegvergunning (waaronder de gevraagde kapvergunningen) inge diend. In totaal betreft het hier ruim 200 aanvragen. Deze aanvragen zijn nu bij de gemeente in behandeling. Een beslissing over het al dan niet ver lenen van de gevraagde vergunningen is dus nog niet genomen. Bovendien zullen sommige aanvragen ook nog aan Gedeputeerde Staten van Limburg voorgelegd moeten worden. Concreet houdt dit in, dat er dus nog geen houtopstanden geveld mo- Donderdagmorgen 26 november wordt weer een verkeersspreekuur ge houden in het gemeentehuis. Bezoe kers worden verzocht zich van tevoren telefonisch aan te melden via dhr. Gossens, tel. 23250. gen worden. Nu de oogst van mais, bieten en aardappelen naar het einde loopt, ligt het voor de hand dat er ge dacht wordt aan de herinrichting van de kavels. Met nadruk wordt er daar om op gewezen dat het niet toegestaan is, om zonder schriftelijke toestem ming van burgemeester en wethouders over te gaan tot het vellen of anders zins vernietigen van houtopstanden. Gebeurt dit wel, dan zal proces ver baal worden opgemaakt, zoals gebrui kelijk is bij illegale vellingen. De boete kan dan oplopen tot 5.000,-1 Het wekelijkse spreekuur van de burgemeester komt op maandag 26 november te vervallen Bij de afdeling Bevolkingszaken worden veel vragen gesteld over het nieuwe (Europese) paspoort, dat van af januari 1988 uitgegeven zou wor den. Ook vragen houders van een nog geldig paspoort nu al een nieuw paspoort (huidig model) aan om te voorkomen dat over enkele maanden een (veel) duurder paspoort zou moe ten worden aangevraagd. Berichten in de landelijke pers veroorzaken onge wild deze onduidelijkheden. In verband hiermede breng ik onder uw aandacht, dat zowel over de in gangsdatum, als over het legesbedrag van het nieuwe paspoort-model NOG NIETS BEKEND is. Zodra dat wel het geval is, zal dat in deze rubriek worden bekendgemaakt. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche De wijk „Landweert" zal binnenkort over een nieuwe ontsluitingsweg op de Stationsweg kunnen beschikken door dat de Klaproos wordt doorgetrokken tot aan de Stationsweg. De tijdelijke aansluiting bij de Kattestaart zal daar mee komen te vervallen. Die nieuwe ontsluitingsweg is nodig omdat de wijk steeds verder groeit en daarmee ook het verkeer én omdat de ontslui ting via de Kattestaart buiten de oor spronkelijke plannen van de gemeente viel en slechts als tijdelijke oplossing bedoeld was. KLAPROOS „De ontsluiting van de wijk via de Klaproos was aanvankelijk gepland ter hoogte van het loonwerkersbedrijf Nelissen", verduidelijkt wethouder Willems, „maar het ontbreekt de ge meente aan geld om dat bedrijf daar nu weg te kopen. Zodoende hebben wij - binnen de mogelijkheden die het bestemmingsplan ons daartoe bood - het ontwerp aangepast en de weg nu 45 meter in westelijke richting ver plaatst. De weg is des te harder nodig nu de belangstelling vanuit de bouw wereld voor Landweert op een goed peil blijft. De wijk blijft zich uitbrei den - al is het dan in een tempo dat iets lager ligt dan aanvankelijk voorzien. Maar op dit moment zijn in aanbouw of worden in aanbouw genomen 10 premie-A-woningen door de firma Raedts, 6 door de firma Theunissen en 15 door de firma Verhoeven. De wo ningbouwvereniging komt dan met 38 woningwetwoningen, waaronder ook een aantal voor één- en tweepersoons huishoudens en Nevanco bouwt 16 premie-A en 9 premie-B woningen. Van de vier oorspronkelijk geplande fasen is de eerste dan bijna vol, terwijl we dan nu aan de tweede fase begon nen zijn. In de derde fase - in het meer noordelijke plandeel - willen we dan ook enkele winkels zien te realiseren. Daarbij zijn we dan natuurlijk afhan kelijk van de belangstelling vanuit de ondernemers en de beleggers, want de zuigkracht van het winkelcentrum neemt alleen maar toe. Maar voor wijkgebonden winkels als een bakker of een kleine supermarkt zié ik best perspectieven. De ervaringen elders le ren echter dat men daarbij dan wel eerst de bekende kat uit de boom wil kijken. De wijkvoorzieningen komen daarmee op het gewenste peil, want als ik naar het verdere aanbod kijk, dan zit het met bijvoorbeeld drie scholen, een wijkcentrum, een wijkgezondheid scentrum en een tennispark al heel wat in de goede richting. Burgemeester en wethouders Venray maken hierdoor bekend hi besluit van 4 november 1987, waarb ten behoeve van de standplaats v een groenteverkoopwagen tot de vi gende tijdelijke verkeersmaatregel besloten. I. tot 1 januari 1989 door het plaatsen van borden 49 als be doeld in bijlage II van het Reg lement verkeersregels en ver keerstekens met onderbord als genoemd in artikel 121 van reglement het parkeren in 7 pa keervakken, gelegen aan de oostzijde van de Watermo lenstraat te Oostrum, op don derdag, telkens van 15.00 uur tot 18.30 uur te verbieden; II. de groenteverkoopwagen ont heffing te verlenen van de ond I genoemde maatregel. Belanghebbenden' kunnen tegen besluit binnen dertig dagen na datu van deze bekendmaking beroep aani kenen. Het beroepschrift wordt aan de K ningin gericht en ingediend bij Commissaris van de Koningin, pa bus 5700, 6202 MA Maastricht. Burgemeester en wethouders voornoemd; H. Defesche, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, secretaris Te TI Te TI Te TI I -Te ging Spio (plaatselijke aktie in het k der van het jeugdcollektewezen). JC Alleen voor deze collektes is een c< lektevergunning verleend. Collek teren buiten de aangegev|^ periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moe» een op de collecte gericht legitimati bewijs kunnen tonen. van 9 t.m. 15 november R searchfonds Diabetes Mellitus (land lijke aktie); Op 14 november Zwemverei -tfvervallfn aansluiting Tl SI F1 M

Peel en Maas | 1987 | | pagina 16