PEEL EN MAAS mem,. Tennispa M.L.K.-school ,,De Essel" Rabobank S Geldautomaat: 24-uurs service luchthal uniek door kunstgrasbanen en de lage energiekosten Twintig jaar zonder rijbewijs en valse naam PEEL EN MAAS Vakantie programma Luxor Venray school voor speciaal onderwijs heropent Bowlen voor 50+-ers Dezer dagen is ongemerkt in Venray een jubileum voorbij gegaan, want waarschijnlijk heeft er niemand bij stilgestaan, dat het deze maand vijf jaar geleden was, dat het tennispark in Landweert werd opgericht. Zelfs de 325 leden van de Tennisclub ,,Rodhe" die nu al heel wat jaartjes hun tennisactiviteiten uitoefenen op de banen aan de Smakterveldweg, tegen de nieuwe woonwijk Landweert aan, is het eerste lustrum van het tennispark kennelijk ontgaan. Eigenlijk tilde de eigenaar, de heer J. Drentje, er ook niet zo zwaar aan, maar een eerste lustrum is een jubileum en daarom zijn wij eens een kijkje gaan nemen bij het tennisdo- mein, waarvan de opblaasbare en demontabele tennishal als een vreem de grijze bult boven het groen uitsteekt. Dat de familie Drentje in Venray is gekomen, is in feite het gevolg van een belofte, die de heer Drentje bij zijn huwelijk aan zijn vrouw heeft gedaan. „Wat er ook gebeurt, we gaan nooit in de Randstad wonen" luidde de afspraak. Beiden woonden op het eiland Texel, waar Jan als ambtenaar werkzaam was bij Rijkswaterstaat. LANDELIJKE TOP Vanaf zijn achtste jaar was Jan Drentje een verwoed tennisspeler, die zich geleidelijk aan opwerkte tot een tennisser, die uitkwam in de landelijke top bij wedstrijden in Groningen en Amsterdam. Samen met een vriend had hij op het eiland Texel vier tennisbanen voor eigen gebruik en voor de verhuur. Toen hij op een dag van de Hoofdirecteur van Rijkswaterstaat te horen kreeg, dat hij in Den Haag mocht komen werken, herinnerde Jan Drentje zich de afspraak, die hij met zijn vrouw had gemaakt. Den Haag was Randstad, dus nam hij zijn ontslag ên besloot van zijn hobby een beroep te maken. IN VENRAY Dat kon hij doen in Venray, waar hij het pas aangelegde tennispark in de nieuwe woonwijk Landweert kon overnemen. Dit park bestond uit zes buitenbanen. Maar indachtig de vuistregel dat ,,een rendabele exploi tatie van een tennispark alleen mogelijk is, wanneer er enkele overdekte banen naast de kantine liggen" breidde hij het park uit met twee kunstgrasbanen. Hierover plaatste hij een z.g. „Luchthal" van 34 x 36 meter, waardoor in de wintermaanden binnen kan worden gespeeld. Bij het aanbreken van het zomerseizoen laat hij de luchthal leeglopen en kunnen de banen buiten worden bespeeld. De hal wordt opgeborgen tot oktober. DONDERDAG 15 OKTOBER 1987 Nr. 42 HONDERDENACHTSTE JAARGANG KUNSTGRASBANEN Aanvankelijk lagen in de luchthal twee banen van open asfalt met een groene gravelsoort. Dat waren, volgens de heer Drentje ideale banen, maar hadden binnen het grote nadeel van stof. Het probleem is deze zomer opgelost doordat er twee zandinge- strooide kunstgrasbanen overheen zijn gelegd. De toepassing van kunstgrasbanen in een hal is niet alleen uniek voor Limburg, maar ook in Nederland nog vrij zeldzaam vanwege de hoge aanlegkosten. ENERGIEKOSTEN GEHALVEERD De luchthal in Landweert is verder uniek, omdat de exploitant hier een nieuw verwarmingsysteem heeft toe gepast, waarvan de belangrijkste kenmerken zijn: geen ingeblazen warme lucht, maar stralingswarmte, gedeeltelijke recirculatie van de lucht en het plaatsen van het inblaaspunt in het midden van de hal. De infrarood- stralers verwarmen niet de lucht, maar de spelers en de objecten, waardoor geen warmte verloren gaat. Volgens dit systeem heeft de heer Drentje zijn energiekosten ruim kunnen halveren. Bij een hal van een dergelijke afmeting geldt doorgaans een energie- post van 12.000,- over 6 maanden gedurende een normale winter. Maar over de strenge winter 1985-1986 waren de energiekosten in de Landweertse hal ove acht maanden slechts 8000,- VEEL BELANGSTELLING De leden van de tennisclub Rodhe zijn de vaste bespelers van de banen in Landweert. Deze club is begonnen met 140 leden en maakt jaarlijks een groei door van 10%. Vijf buitenbanen zijn constant in gebruik bij Rodhe, die momenteel 325 leden telt. In de afgelopen vijf jaar heeft de heer Drentje ervaren, dat het tennissen in feite een sport voor iedereen is geworden. Met de groei van de woonwijk Landweert, komt er ook steeds meer belangstelling voor zijn tennispark, want de banen zijn steeds goed bezet. Jaarlijks organiseert hij met de tennistrainer Jos Klaassen uit Nijme gen gedurende drie weken tenniskam- pen voor de jeugd tussen 10 en 16 jaar. „Wanneer wij met drie trainers de jongens en meisjes drie weken lang onder handen hebben genomen, dan j kun je zeggen, dat ze hier echt tennissen hebben geleerd" zegt Jan Drentje niet zonder trots en voegt er aan toe, dat de Landweertse tennis- kampen intussen een begrip zijn geworden in de tenniswereld. OOK BUITEN VENRAY Het horeca-gedeelte van het tennis park heeft Drentje in handen gegeven van de heer A. Kramer om zelf de handen vrij te hebben om zijn uit hobbyisme ontstane werk te kunnen uitbreiden. Zo is hij eigenaar geworden van een tennispark in Deurne, gelegen aan de Industrieweg tegen het sportveld aan. Dit park bestaat uit vijf buiten - en vijf binnenbanen, vier squash banen en 8 banen voor badminton. Zijn laatste aanwinst is een tennispark in het Brabantse Heeze met drie binnen- en acht buitenbanen. Zowel in Deurne als in Heeze staat een vaste tennishal. De hal in Heeze is zijn trots omdat deze een onvergelijkbare bezetting heeft van 90%. Tussen 's morgens negen en 's avonds elf uur zijn de banen constant bezet. „Je mag eigenlijk wel zeggen, dat ik mezelf dit tennispark cadeau heb gedaan bij gelegenheid van het eerste lustrum van de Venrayse banen", zegt de heer Drentje. UITBREIDING? Reeds tfoor de komst van, de heer Drentje in Venray, bestonden al plannen om hier een squashhal te bouwen. Door allerlei omstandighe den is dit niet doorgegaan. Uit ervaringen in Deurne heeft de heer Drentje intussen wel geconstateerd, dat squash enorm „in" is en dat deze - overigens zeer vermoeiende - sport een grote toekomst heeft. „Daar zit muziek in", aldus Drentje, die er van droomt ook in Venray met deze sport te beginnen. Eind augustus vond op de kruising Paterslaan-Langeweg-Langstraat een verkeersongeval plaats, waarbij een personenauto, bestuurd door wethou der J. van Oers, werd aangereden dooreen bestelbus, bestuurd door een inwoner van Helmond. Die bestuur der had alcohol genuttigd en moest daarvoor de bekende proeven onder gaan. Aan de hand van de door hem verstrekte personalia, bleek bij navraag bij de Provinciale Griffie in Den Bosch, dat hem een rijbewijs was verstrekt. De bestuurder kon dat rijbewijs echter niet tonen. Deze week kreeg de bestuurder wiens naam bij het ongeval was opge geven, een schrijven van de korpschef van de Venrayse politie, dat in het gerechtelijk laboratorium het alcohol promillage officieel was vastgesteld en dat hij voor dat rijden onder invloed zou worden vervolgd. Groot was de verontwaardiging van deze Helmonder die nadrukkelijk ver klaarde op die dag niet in Venray te zijn geweest en zeker niet de bestuur der was geweest van een bëstelbusje waarmee in Venray een verkeersonge val zou zijn gebeurd. Trouwens hij ging nooit achter het stuur zitten na alcohol te hebben genuttigd, aldus deze Helmonder. Uit het verdere onderzoek bleek dat een werknemer van de Helmondenaar /etrokken is geweest bij dat ongeval en dat hij, omdat hij ...20 jaar zonder rijbewijs reedde personalia van zijn werkgever had oqgegeven. Bij confrontatie werd inderdaad vastgesteld dat de werknemer de be stuurder is geweest. Hem werd nu proces verbaal aangezegd: a. Terzake het rijden onder invloed. b. Betrokken te zijn geweest bij een verkeersongeval. c. Het opgeven van een valse naam. d. Het besturen van een motorvoer tuig zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. 'n leesbare krant Deze week is de Nederlandse pre miere van de Urbanus film Hector. De pers zal deze film wel als een nieman- dalletje af doen, want lachen schijnt nog steeds verboden te zijn. De liefhebbers van Urbanus en dat zijn er honderdduizenden, zullen zich evenwel een middag of avond uitste kend amuseren. Tijdens de voorpre mières bulderde het publiek van het lachten en daar gaat het toch om. Als men een artistiek verantwoorde film van Hector verwacht, dan bent U aan het verkeerde adres. Hector is de Bel gische variant op de Nederlandse Flodder en daarom zullen de lachers deze weken het hart kunnen ophalen. De film Robocop slaat in als een bom. Er zijn mensen die denken, dat het om een soort televisieprulletje gaat waarvan er honder in een dozijn gaan, maar dat is helemaal niet het geval. De foto met al dat robotgedoen geeft daar misschien wel aanleiding toe, maar dan vergist men zich in hoge mate. Robocop is een uitstekend gemaakte keiharde actiefilm waarover het pu bliek bijzonder enthousiast is. De mondreclame zal hier haar werk gaan doen en daarom zal het deze komende weken heel druk gaan worden in het luxor theater. Inderdaad een KEI van een film. Geprolongeerd worden verder de prachtige met 3 oscars bekroonde film en door de Britse pers tot beste film van het jaar uitgeroepen film ROOM WITH A VIEUW. Deze film die zich afspeelt in Florence is voor iedere be wonderaar van die stad een must. Voor de jeugd blijkt het idool Rob Lowe onweerstaanbaar te zijn. Zijn film Oxford Blues wordt daarom eve neens doorgespeeld. Voor de jeugd is er iedere middag de vrolijke tekenfilm van Steven Spiel berg. Een avontuur met een staartje. De film is Nederlands gesproken zodat jong en oud er van zullen genieten. Feestelijke show BRASIL TROPICAL Na een afwezigheid van twee jaar komt de Brasil Tropical groep met een vernieuwde show a.s. maandag in Venray. Zoals steeds een bruisend feest. Feeërieke aankleding en mooie vrouwen vormen als steeds de belangrijkste ingredieè'nten van dit schouwspel, dat garant staat voor een fijne avond uit. Zeker in de herfstvakantie waarin mensen die niet op vacantie gaan toch eens een avond uit willen zijn is dit een welkomen verrassing. Voor -de voorstelling van a.s. maandag is nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. INBRAKEN IN AUTO'S Door vernieling van het portier- slot was toegang verkregen tot een bij de tennishal „De Schaapskooi" ge parkeerde personenauto. Uit de auto is de radio ter waarde van 1200,- gestolen. Door het inslaan van het linker portierraam werd toegang verkregen tot een bij het hockeyveld geparkeerde personenauto. Ook hier werd een autoradio ter waarde van 800,ge stolen. INBRAKEN In de nacht van zaterdag op zon dag is ingebroken in het wijkgebouw „Op 't Nippertje" van de wijk Smak- terheide. Door een ruit te vernielen had men toegang verkregen. Ont vreemd werd een tuner ter waarde van enkele hobderden guldens. Ook in de nacht van woensdag op donderdag is getracht daar in te breken. Het is toen beperkt gebleven tot de vernieling van een ruit. De dader is toen vermoedelijk in zijn werk gestoord. BIJ OVERSTEKEN AANGEREDEN Een 58-jarige dame uit Venray stak dinsdagavond plotseling de Raadhuis straat over en lette bij dat oversteken onvoldoende op het verkeer. Een autobestuurder uit Stevensbeek kon de dame niet ontwijken. Zij moest met diverse verwondingen naar het zieken huis worden vervoerd. Morgen, vrijdag 16 oktober, is er groot feest op de M.L.K.-school „de Essel" te Venray. Deze school voor moeilijk lerende kinderen aan de St. Ursulastraat in Venray wordt dan na een grondige verbouwing heropend. Leerlingen van de afdeling S.O. (Spe ciaal Onderwijs voor leerlingen van 6 tot 12 jaar) hebben nu hun eigen school, terwijl de leerlingen van de af deling V.S.O. (Voortgezet Speciaal Onderwijs voor leerlingen van 12 tot 20 jaar) ook kunnen spreken van een eigen onderkomen. „Dit schept voor zowel de jongere als de oudere leerlingen een beter overzicht en met name voor de jongsten meer veiligheid", aldus Emile Mühlradt, direkteur van de school. Leerelingen die „de Essel" bezoeken hebben extra aandacht nodig bij hun ontwikkelingsproces: aandacht zowel gericht op leerproble men als op de persoonlijkheidsont wikkeling. Mede doordat deze aan- dacht binnen het basisonderwijs on voldoende gegeven kan worden, zijn deze leerlingen aangewezen op het Speciaal Onderwijs, waarvan de M.L.K.-school en de L.O.M.-school de meest bekende typen zijn. Veel kin deren die „de Essel" bezoeken komen dan ook van het Basisonderwijs. Gezien de streekfunktie betreft het leerlingen uit een grote regio; ze komen uit Venray, Horst, Vierlings beek, Meerlo-Wanssum, Broekhui zen enz.enz. Volgens Emile Mühlradt bestaan er nog steeds veel misverstanden rond het onderwijs aan moeilijk lerende kinderen. Dat blijkt regelmatig uit vragen van ouders, die op zoek zijn naar een passende school voor hun kind. Hoewel er de laatste 10 k 15 jaar heel veel is veranderd binnen het Spe ciaal Onderwijs blijken nog veel mensen een slecht of onvolledig beeld te hebben van deze onderwijsvorm. „Ouders konkreet laten zien wat je doet, wat je kunt en niet kunt, en op welke wijze je dat als school gestalte probeert te geven, verschaft veelal heel veel duidelijkheid", aldus Emile Mühlradt. Vrijdag 16 oktober is er gelegenheid voor eenieder om de M.L.K.-school van binnen nader te bekijken om zo een beeld te vormen van deze vorm van Speciaal Onderwijs. Alvorens Zr. Philomena, de op richtster van het M.L.K.-onderwijs in Venray, om 14.45 uur de officiële opening verricht door het onthullen van de namen van beide afdelingen zal er voor de leerlingen een groot feest zijn. In de ochtend staat een groot spellencircuit centraal, waarbij de leerlingen aan allerlei aparte spellen kunnen deelnemen. Daarbij zal een groot luchtkussen niet ontbreken. 's Middags zullen de leerlingen zich volop vermaken met een topartiest, die als clown en acrobaat een speciaal programma zal brengen. Na de officiële opening is er vanaf 15.30 uur een receptie voor genodig den. De buren krijgen vanaf 17.00 uur als speciale gasten apart gelegenheid om de school te bekijken, waarna er vanaf 18.00 uur tot 20.00 uur voor ouders, oud-leerlingen, onderwijs gevenden en overige geïnteresseerden de deuren van de school wijd open staan. Het bestuur, de direktie en de beide teams hopen dat velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken. Nu het 's avonds weer vroeger don ker wordt, is het weer tijd voor de bin- nenactiviteiten. Een gezellige en tevens ontspannende aktiviteit is dan natuur lijk bowlen. Al negen jaar lang beoe fenen een aantal ouderen eenmaal per twee weken het bowlingspel. Ook in het nieuwe seizoen zijn er weer een se rie bowlingavonden gepland in het Venrayse Bowlingcentrum te Oostrum. We starten donderdag 22 oktober a.s. van 18.30 tot 19.30 uur. Op deze eerste speelavond zullen in gezamelijk overleg de verdere speelavonden wor den vastgelegd, hetzij op de donderda gavond hetzij op de woensdagavond, zulks afhankelijk van de wensen van de deelnemers. Iedereen van 50 jaar en ouder is van harte welkom. De kosten zijn minimaal, slechts 2,50 p.p. per speelavond. Heeft U intéresse?? Kom dan op donderdag 22 oktober naar het bowlingcentrum in Oostrum. \S/t

Peel en Maas | 1987 | | pagina 9