GROEN Welzij nssubsidies kunnen in '88 op peil van '87 blijven y HINDERWET NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Anjerfonds Limburg Loterij 1987 HET LICHT OP Het snoeien van de gemengd$ beplanting in „Brukske" Verkeersbesluit Opheffing grave PEEL EN MAAS Donderdag 15 oktober - Pagina _j RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije aksdemie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeieid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en orgsnisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.46 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vrij zwemmen)- 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Tn'mzwemmen) Zaterdag 8 30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 14.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigba den kaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. De subsidies die de gemeente Venray verstrekt aan welzijnsinstellingen kun nen in 1988 ruwweg gehandhaafd blijven op het niveau van 1987. Dat on danks de bezuinigingen die Venray vanuit Den Haag opnieuw opgelegd krijgt. Er is de afgelopen jaren heel erg veel bezuinigd in de welzijnssfeer. De bezuinigingen ,,van Brinkman" haalden in de landelijke pers de voor pagina's, maar dicht bij huis - gewoon hier in Venray - probeerde de ge meente de pijn zoveel mogelijk te verzachten. Volgens wethouder Van Oers is dat voor Venray geen eenvoudige taak: „Andere gemeenten kunnen die bezuinigingen vaak opvangen door wat uit hun reserves te halen, maar Venray heeft die gewoonweg niet. Dan worden de druiven inderdaad zuur". De bezuinigingen op het R.I.S.C. eerder dit jaar staan hem daarom nog erg goed bij, maar toch is het de gemeente gelukt om de meeste verenigin gen en instellingen tot nu toe door deze moeilijke tijden heen te loodsen. Ook voor '88 lijkt dat nu te lukken, maar de donkere wolken voor '89 pak ken zich al weer samen. Het blijft passen en meten.... Uitslag van de trekking gehouden op woensdag 30 september 1987 ten overstaan van notaris A.G.J.M. Kre- kelberg in het Provinciehuis te Maastricht. De winnende nummers zijn: 155.422 (1), 177.284 (2), 056.260 (3), 096.044 (4), 132.517 (5), 089.626 (6), 111.837 (7). 056.238 (8), 124.862 (9), 044.374 (10), 034.413 (11), 062.472 (12), 128.248 (13), 031.864 (14), 184.068 (15), 100.287 (16), 037.567 (17), 137.306 (18), 036.645 (19), 096.849 (20), 073.749 (21), 042.437 (22), 112.476 (23), 081.994 (24), 112.322 (25). De prijswinnende loten kunnen óf per aangetekend schrijven onder op gaaf van naam en adres worden gezon den aan de afdeling Kas (t.a.v. dhr. v. Lieshout) van de ABN NV, Bre- destraat 10, 6211 HC Maastricht, waarna voor overmaking van het be drag zal worden zorggedragen, óf per soonlijk aan de loketten van bovenge noemde bank tegen contante betaling en tegen inlevering van het lot, worden aangeboden. Met hartelijke dank voor uw steun aan de Limburgse cultuur. Bestuur Anjerfonds Limburg Zorg De gezondheidszorg staat met de re gelmaat van de klok in de belangstel ling; veelal gaat het daarbij dan - al weer! - om bezuinigingen. En dat ter wijl er heel wat werk aan de winkel is. Werk waaraan de gemeente haar steentje bijdraagt in de vorm van sub sidies. Zo laat het zich aanzien dat binnen afzienbare tijd de Basisgezond heidsdienst een oproep- en registratie systeem ten behoeve van het onder zoek naar baarmoederhalskanker. Het geld ervoor is in ieder geval voorhan den. Verder zijn er plannen om dat systeem uit te breiden tot het bevol kingsonderzoek naar borstkanker. Het ziet er naar uit dat er in '88 een verzoek aan de raad zal worden ge daan om geld beschikbaar te stellen voor drugs- en aidspreventie. Daarbij zal dan de nadruk komen te liggen op een spuitomruilsysteem en voorlich- ting. De bijdrage van de gemeente zal dan vooral bedoeld zijn voor de orga nisatiekosten, een ruilbus, e.d. terwijl de rijksoverheid dan zorgt voor ruilspuiten en voorlichtingsmateriaal. Een ander aandachtspunt is het voorkomen van alcoholmisbruik. Aan de basisgezondheidsdienst, waarin alle gewestgemeenten deelnemen, is ge vraagd hierbij het voortouw te nemen en een nota op te stellen aan de hand waarvan een regionale aanpak van de alcoholpreventie kan worden gestart. Met name deze laatste twee zaken - de alcoholpreventie en de aidspreventie - zullen van de gemeente extra uitgaven kunnen gaan vragen. Voor het overige blijven de onkosten ten opzichte van 1987 gelijk. Zoals bekend is het ministerie van plan het aantal arbeidsplaatsen bij het Psychiatrisch Centrum Venray gelei delijk terug te brengen. De gemeente is daarom naarstig op zoek naar vervan gende werkgelegenheid. Die zoektocht langs provinciehuis en ministeries heeft tot heden nog niet die resultaten opgeleverd die het gemeentebestuur graag had gezien, maar het zoeken gaat door. I MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING Na een grondige voorbereiding is in september 1986 gestart met de concre te uitvoering van de 7 x 24 uurs bereik baarheid van het algemeen maatschap pelijk werk. Een logische uitbreiding van de dienstverlening als men be denkt dat je uiteraard mensen moeilijk verplicht kunt stellen om alleen maar problemen onder kantoortijden te krijgen. Om dit opvangsysteem slui tend te krijgen zijn er afspraken ge maakt tussen het maatschappelijk werk, de Telefonische Hulpdienst, het RIAGG en de politie. Uit een eerste evaluatie is gebleken dat de continue bereibaarheid goed aansluit op de be hoefte: niet in het minst door de posi tieve rol van de Telefonische Hulp dienst, die fungeert als centrale meid- post, dag en nacht bereikbaar via 077- 548888. Eerder dit jaar is de gemeentelijke nota „Sociaal Beleid" vastgesteld. Op die manier wordt een samenhang aan gebracht tussen de diverse gemeente lijke voorzieningen voor mensen met financiële problemen. Op een rijtje ge zet heeft de gemeente daarvoor de vol gende hulpverleningsmogelijkheden ingesteld: - de Volkskredietbank; - kwijtschelding van bepaalde ge meentelijke belastingen; De voormalige huisvesting van O.J.C. De Brak. B. en w. bekijken nu wie de volgende huurder kan worden. - een garantiefonds (sinds enkele maanden); - een budgetteringsprojekt; - verdere gerichte voorlichting. Om het budgetteringsprojekt effi ciënt voort te kunnen zetten, willen b. en w. dit enigszins uitbreiden en zo mogelijk een plaatselijk steunpunt op zetten, waar het publiek gemakkelijk kan binnen lopen. Enkele subsidiebedragen in de sector „Zorg". Algemeen maatschappelijk werk en jeugdmaatschappelijk werk (R.I.M.)ƒ550.196,- Rechtswinkel Venlo (voor iedere hulpaanvraag vanuit Venray 3,50 Geestelijke bedienaren (RK/Protes- tant en Islamitisch71.156,- Gezinsbudgettering30.000,- Diversen, zoals EHBO, Werkgroep Kind en Ziekenhuis, Werkgroep Toegankelijkheid8.085,- Educatie De term „educatie" wordt in dit ve- band bedoeld als: alle soorten vorming die niet thuis horen in het bekende rijt je van MAVO, HAVO, Atheneum, LTS, LHNO etc. Want onder educatie wordt bij het welzijnsprogramma bij voorbeeld wèl verstaan: jeugd- en jon gerenwerk, ouderenwerk, de peu terspeelzalen en scouting. Per juni '87 heeft kinderdagverblijf Duimelot een nieuw onderkomen in een deel van de Claraschool betrok ken. De reeds lang bestaande wens van nieuwe huisvesting ging daarmee in vervulling. Moeilijker ligt de zaak bij de personeelsbezetting van Duimelot, want hoewel er voor de drie droepen kinderen eigenlijk zes personeelsleden nodig zijn, heeft het kinderdagverblijf slechts de beschikking over 4 mensen. Gewoonweg omdat er maar geld voor 4 mensen is en niet voor 6. Nu doet zich zelfs nog de situatie voor, dat een van die 4 mensen alleen maar in 1987 betaald zou kunnen worden uit een subsidieregeling van het Rijk. Burge meester en wethouders willen daarom voor 1988 30.000,- extra op tafel leg gen om in ieder geval die vierde betaal de kracht voor het kinderdagverblijf te behouden. De rest van de opvang van de 45 kinderen zal dan - evenals voorgaande jaren - worden gereali seerd met inschakeling van vrijwilli gers en stagiaires. Voor het kinderdag verblijf bestaat overigens nog steeds een wachtlijst. Het Open Jongeren Centrum Din gus krijgt van b. en W. een schouder klopje mee in het welzijnsprogramma. Naar hun oordeel voert dit centrum een kwantitatief en kwalitatief alles zins redelijk activiteitenprogramma uit en is het in staat gebleken de finan ciële touwtjes aan elkaar te knopen. Dit zelfs ondanks de doorgevoerde be zuinigingen, waardoor er niet lange!* een betaalde beheerder aan het cen trum kon worden toegewezen. Dat werk wordt nu door vrijwilligers ge daan. Heel anders staat het er voor. met het jongerencentrum De Brak. Dit heeft inmiddels zijn poorten moeten sluiten, omdat de financiële proble men te groot werden. De Stichting O.J.C. De Brak vroeg faillissement aan. De gemeente zal - zo staat in het programma '88 te lezen - in ieder geval geen pogingen doen om „De Brak" heropend te krijgen. Voor het gebouw van De Brak bestaat vanuit het Ven- rayse verenigingsleven grote be langstelling en b. en w. bestuderen momenteel aan wie het gebouw ver huurd zou kunnen gaan worden. Vorig jaar kondigden b. en w. aan kritisch te zullen gaan bekijken of de subsidies aan de dorps- en wijkraden nog wel in verhouding stonden tót de door deze raden'ontplooide activitei ten. Dit omdat b. en w. constateerden dat de daadwerkelijke inzet van de ra den nogal uiteenloopt. In het pro gramma voor '88 siaat, dat dit door lichten van het werk van de dorps- en wijkraden indedaad is gebeurd, maar dat er geen aanleiding is gevonden om maatregelen te nemen op het vlak van de subsidies. Verder komen b. en w. tot de conclusie, dat de dorps- en wij kraden door de bezuinigingen bij het R.I.S.C. nog meer dan voorheen op eigen benen zullen moeten staan. Als er een gebied te noemen is waarop de gemeenten meer dan ooit aktief zijn, dan is dat wel de werklo zenzorg. Dat geld zeker ook voor Ven ray. De gemeente Venray ontplooit di verse activiteiten om schoolverlaters een betere kans op de arbeidsmarkt te geven, vrouwen te helpen opnieuw aan werk te komen of langdurig werklozen weer aan het werk te krijgen. Natuur lijk gebeurt dat dan in nauwe samen werking met andere instanties, zoals het arbeidsbureau. Nog tot het einde van dit jaar loopt het praktijk-leer- plaatsenprojekt, waarbij 17 jeugdige werklozen werkervaring opdoen, met behoud van uitkering. Eerder deze maand ging het Tijdelijk Jeugdwerk garantieplan van start, waarbij een groot aantal van deze jongeren aan be taald werk werd geholpen in de regio. een ander terrein, dat van de over heid steeds meer en meer aandacht vraagt is het ouderenwerk. Met finan ciële hulp van de provincie zijn er di verse zaken op poten gezet. Zo werd in de flat Schuttersveld een alarmsysteem geïnstalleerd en kregen ook diverse zelfstandig wonenden zo'n dergelijk systeem. Verder werd er een systeem gestart waarbij ouderen een warme maaltijd thuisbezorgd kunnen krijgen. De ouderen betalen daarvoor ƒ6,50 per maaltijd als tegemoetkoming in de kosten en het bezorgen van de maaltij den gebeurt met inschakeling van vrij willigers. De ervaringen die tot dusver met deze maaltijdvoorziening zijn op gedaan, zijn zeer goed. Toch moet ook het ouderenwerk zijn staantje bij dragen aan de bezuinigingsinspannin gen van de gemeente, maar b. en w. menen dat die door de nieuwe organi satie-opzet van het R.I.S.C. opgevan gen kunnen worden. Het minderhedenbeleid staat zowel landelijk als in Venray in de be langstelling. B. en w. zijn begonnen met een onderzoek naar de leef-, woon- en werkomstandigheden van een aantal minderheidsgroepen en in '88 kunnen de resultaten daarvan tege moet worden gezien. Verder maakte het ministerie van WVC onlangs be kend tot een spreiding te willen komen van de opvang van asielzoekers. Met het ministerie is in regio-verband gesproken om ook een 100-tal asiel zoekers in Noord-Limburg te huis vesten; een aantal dat zou betekenen daj er in Venray voor een 30-tal asiel zoekers huisvesting zal moeten wor den gezocht. De besprekingen daaro ver met het ministerie zijn nog niet he lemaal afgerond, maar de principiële wil om aan deze opvang mee te werken is er. De regionale opvang zal vanuit het Venrayse gemeentehuis worden ge coördineerd. De bibliotheek verhuist naar het voormalige Torro-gebouw, dat voor deze bestemming ingrijpend wordt verbouwd. Met ingang van het ko mend jaar zullen de volwassenen afdeling en die voor de jeugd onder een-en-hetzelfde dak komen. Verder zal '88 naar verwachting de afronding te zien geven van de gemeentelijke mo numentenlijst. Inhakend daarop zal de gemeenteraad voorgesteld worden een subsidieverordening in het leven te roepen voor vernieuwend onderhoud aan gebouwen die op de gemeentelijke monumentenlijst staan of komen. Kinderdagverblijf Duimelot" hard aan personeelsuitbreiding toe. In dit artikel wordt het Welzijnspro gramma 1988 nader belicht. Dit pro gramma bevat de mening van burge meester en wethouders over wie er het volgend jaar allemaal op een gemeen telijke subsidie mag rekenen en hoe hoog die dan - ongeveer - uit zal moe ten vallen. De opzet van deze subsidie- gis valt in drie stukken uiteen: de sector zorg: o.a. gezond heidszorg, maatschappelijk werk, EH BO e.d. de sector educatie: o.a. peu terspeelzalen, volwassenenonderwijs, opbouwwerk, jeugd- en jongeren werk, dorps- en wijkraden, volksuni versiteit; de sector recreatie: hoofdzake lijk sport. De opzet van dit artikel heeft daar om dezelfde driedeling. Vragen...? V^endt u tot de gemeentelijke voorlichter Bezuinigd wordt er voor zo'n ƒ11.000,- op de schouwburg, omdat de prijscompensatie voor '88 op -2°/o is gesteld. Deze bezuiniging volgt op de in '87 doorgevoerde bezuinigingen op de energiekosten. Enkele bedragen van subsidies: Huurkosten peuterspeelzalen51.000,- Kinderopvang Duimelot 184.270,- Regionale Instelling Sociaal-Cul tureel werk (RISC)785.594,- Dorps- en wijkraden24.100,- Bibliotheek 1.049.809,- Muziekschool680.670,- Schouwburg593.805,- Recreatie De sector recreatie kan eigenlijk sa mengevat worden onder de noemer sport en ontspanning. In het wel zijnsprogramma wordt een overzicht gegeven van de subsidies die de vereni gingen kunnen verwachten. Een instel ling zal in '88 in het geheel geen subsi die meer krijgen; dat is het Comité Re creatiespart, dat sinds 1975 bestaat. Burgemeesters en wethouders onder kennen de waarde van het werk van dit comité maar vinden tegelijkertijd dat deze taak ook door de diverse ver enigingen en de onderwijsinstellingen overgenomen kan worden. Wat hen betreft is het comité dus niet gedoemd om te verdwijnen. Verder is het bin nen de sportwereld nog steeds privati seren wat de klok slaat, waardoor met name de sportaccommodaties in de kerkdorpen voortaan door de vereni gingen zelf zullen moeten worden on derhouden. Bezuinigd wordt er 'in ieder geval niet op de jeugdsportsubsldies. Gezien het belang dat het gemeentebestuur aan de jeugdsport hecht, worden der gelijke bezuinigingen ook niet meer overwogen. De totale subsidiepot voor de sport verenigingen omvat 55.600,-. Het complete welzijnsprogramma 1988 is in te zien in het gemeentehuis en de bibliotheek. Aan de vaststelling ervan door de gemeenteraad gaat een inspraakronde vooraf, waartoe alle in het programma vermelde verenigingen en instellingen de benodigde informa tie hebben gehad. In de afgelopen winter is de centrale groenstrook in Brukske I (ten weste van de Kiosk) voor een belangrijk deel door de gemeente gesnoeid. Toen leek het er in eerste instantie op alsof alles enorm kaal zou blijven in dat gedeelte van de wijk. Nu we een jaar, en een groeiseizoen, verder zijn blijkt dat de onderbegroeiing van de aanplant (de struikvormers) zich zeer goed ontwik keld hebben. Deze ontwikkeling van de beplanting voldoet dus aan de door de gemeente gestelde verwachting. Het doel van de beplanting is het vormen van een visuele begrenzing van de open ruimte (gazons) en als af scherming van de tuinen. Door een goede ontwikkeling van deze struiken- laag is de privacy van de aanwonenden beter gewaarborgd als door het laten groeien van de vele boomvormers. Ook de begrenzing van de gezons en speelruimten is hierdoor beter in stand te houden. In het vervolg op de toegepaste snoeiwijze in Brukske I met het hier boven geschetste goede resultaat, zijn de medewerkers van de afdeling Plant soenen en Bossen begonnen met de snoei van de gemengde beplanting in Brukske II. Dit is het gedeelte tussen de Kiosk en de rondweg1, ten oosten van het centrum. Ook hier zullen vele boomvormende planten geveld wor den. De onderbeplanting krijgt hier- of door meer licht en weer volop de kai g om uit te groeien en zich te ontwikk d len tot gogde struiken. Zo blijft oc 0 deze beplanting aan de gestelde ei» 01 voldoen. In eerste instantie lijkt h hier ook erg kaal te worden, maari het volgende groeiseizoen zal de \x f planting door een forse groei to weer een prima aanblik geven. Overigens komt er bij het snoeiwer V bruikbaar haardhout vrij. Dit is 8' koop in overleg met de op het we^, aanwezige voorman. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 7 oktober 1987 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 da gen na datum het bouwen van een garage aan de Dionisiusstraat 30 te Oirlo, t.n.v. H.C.H. Voesten; het bouwen van een jongveestal mestopslag en het verplaatsen van een veldschuur aan Venrays Broek 2 te Venray, t.n.v. P.W.M. Coopmans; het bouwen van een carport aan de Deken Thielenstraat 8 te Venray, t.n.v. M.A. van den Wijngaard; het verbouwen van een woning aan de Kraakse Pas 10 te Leunen, t.n.v. P.J.H. Keijsers; het bouwen van een bedrijfsge bouw aan de Steegse Peelweg 75 te in erffhe Veulen, t.n.v. J.H.M. van den Ber| het bouwen van een woning ai i de Etnalaan 18 te Venray, t.n.v. mew „h G.M.J. Janssen-Van Osch, Haag46i Vil Merselo; het bouwen van garage/hobbyruimte aan de Noordsii ^eI gel 9 te Venray, t.n.v. P.R.G. Ponje jno< het bouwen van 2 premiewonii 4 gen aan de Vlies 12 en 14 te Veulci 'eit t.n.v. Bouwbedrijf M. Peeters, Geidct Dempseystraat 25 te Swolgen; het bouwen van een hobbykl langs het perceel Overloonseweg 18 Venray, t.n.v. M.P.J. van den Bram jgi Kruidenlaan 158 te Venray; ej het uitbreiden van een wonii |E| aan de Anemoon 2 te Venray, t.n; A.P.M. van Osch; het bouwen van een tuinhuis aan de Gentiaan 34 te Venray, t.n. G.H.J.M. Janssen; het bouwen van een tuinhuis aan de Marjolein 17 te Venray, t. J.L.M. Rongen. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche ga KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Het verkeersspreekuur van oktober wordt op donderdag 15 oktober gehouden in plaats van 29 oktober, zoals eerder aangekondigd Afspraken voor dit spreekuur kunnen worden gemaakt via dhr. Gossens, tel. 23250. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen, onder het stellen van voorwaarden, op 7 oktober 1987 een hinderwetvergunning is verleend aan M. Philipsen, Rotven 3 te Oirlo voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en kippenhouderij gele gen aan het Rotven 3 te Oirlo; L.J. Smets, Lemmenweg 6 te Hei de, voor het .ex artikel 6a uitbreiden/wijzigen van een varkens fokkerij en -mesterij gelegen aan de Lemmenweg 6 te Heide; Maatschap Smits-van Asseldonk, Rouwkuilenweg 14 te Ysselsteyn voor het ex artikel 6a uitbreiden/wijzigen van een legkippenhouderij met dien verstan de dat voor de mestdrooginstallatie ver gunning wordt verleend voor een ter mijn van 2 jaren, gelegen aan de Rouw kuilenweg 14 te Ysselsteyn; S. Noyen, Haag 40 te Merselo Burgemeester en wethouders van Venray maken hierdoor bekend hun besluit van 7 oktober 1987 waarbij is aangewezen als voorrangsweg het ge deelte van de Beekweg, voor zover dit is gelegen binnen de bebouwde kom van Venray. Het betreft hier een besluit tot handhaving van de aanwijzing als voorrangsweg in eerste instantie in 1963 gedaan door het provinciaal bestuur. De feitelijke situatie wijzigt derhalve niet. Belanghebbenden 'kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datun van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij d< Commissaris van de Koningin. Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Defesche, burgemeester drs. A. de Bever, loco-secretaris voor het ex artikel 6a uitbreiden wijl gen van een varkensmesterij fokkerij, gelegen aan de Haag 40 Merselo. De beschikkingen en bij behoren stukken kunnen op het raadhuis, kan Eh 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ell werkdag van 9.00 tot 12.00 uur wordi 23 ingezien tot 16 november 1987. Tot deze datum, kunnen de stukki ook worden ingezien op elke donderdi van 16.30 tot 19.30 uur na telefonisc afspraak. Tot bovengenoemde datum kan de Kroon een beroepschrift worden gediend door de aanvrager, de betro ken adviseurs, degenen die tegen de aa 'ns vraag om vergunning tijdig bezwart ?nJ hebben ingediend en degenen die at__I kunnen tonen niet (tijdig) in staat z) geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt vergunning van kracht tenzij voor de >G( datum beroep is ingesteld en een v( zoek wordt gedaan om de beschikkii te schorsen of een voorlopige voorz ning te treffen. Het beroepschrift moet worden richt aan Hare Majesteit de Koningin' worden gestuurd aan de Raad van Stal afdeling voor de geschillen van bestui postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhaj Het verzoek tol schorsing of voorlopige voorziening moet word gericht aan de voorzitter van de afdeli voor de geschillen van bestuur van Raad van State. Burgemeester en wethouders Venray zijn voornemens te ruin) (opheffen) de graven: vak 0, nummer 781, M. Klaessens H. Hermans. Eventuele nabestaanden word verzocht uiterlijk tot 1 december 15 eve contakt op te nemen met de amb naar van de burgerlijke stand, loket telefonisch bereikbaar 04780-23233. sch oe Zij ja; Di kii vri ok Or eei ch Tu

Peel en Maas | 1987 | | pagina 16