VERENIGINGSNIEUWS /feu* O.V.B. F.N.V. H.V. Manual Crescendo VENRAY'S MANNENKOOR Koninklijke Harmonie Euterpe Capriccio - Bojema Saltarello Kinder- en Jeugdkoor De Vredesklokjes /ocaal ensemble Arabesque M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN Zangers van St. Frans Ars Musica Orkestvereniging Venray VENRODE Kinderkoor De Bandelieren Werkgroep Behoud de Peel Schutterij 't Zandakker Heil der Zieken O.V.B. L.V.B. ABVA-KABO Imkers Regio Venray P. JENNESKENS DERDE ORDE Jeugd/Jongerenwerk Landweert COC-Venray opent: ,De Rose Vlek' Vrouwenoverleg Venray De Peelspeurders K.S.V. Venray Huisvrouwen- kontakt Brukske Wijk Noord-West Toepclub „Ik Kiek" O.J.C. DINGUS Premiere videofilm TRIMCLUB De Springplank Lourdescomité afd. Venray GEBR. MARTENS Sportschool Erised De Peeldrivers >eel en maas Donderdag 15 oktober Pagina 15 Donderdag 15 oktober om 19.30 jr repetitie tenoren en om 20.00 uur (hele koor. Donderdag 22 oktober om 19.30 jr repetitie bassen en om 20.00 uur thele koor. Donderdag 29 oktober v.a. 22.00 ur kwartaaltoepen om de VMK wis- «lirofee. Verdere programma: Op 22 november zondagochtend- oncert om 11.30 uur in de schouw ing. Op 28 november feestavond met jv. jubilarissen. 8 en 15 december extra repetitie in e Grote Kerk om 19.30 i.v.m. kerst- uncert gezamelijk koren. Op 20 december kerstconcert in de irote Kerk om 16.00 uur. Op 25 december kerstmis Grote [erk om 11.00 uur. 31 december opluistering oudejaars- iering in de Paterskerk om 19.00 uur. Op 1 januari nieuwjaarsreceptie. 9 januari opluistering Prinsenpro- (amatie. Afmelden: A. v. Gestel, tel. 83846. Donderdag 15 oktober. )m 20.00 uur repetitie. Zondag 18 oktober. Jeelname muziekfestival te Ys- clsteyn. Aanvang 15.40 uur in feest- Dods Ysselsteynseweg t.o. sportpark, 'ijdig aanwezig zijn. Donderdag 22 oktober. )m 20.00 uur repetitie. ÜGENDA 8 oktober 15.40 uur muziekfestival 'sselsteyn. 4 november 20.00 uur concert Gre- enbicht Heel. !1 november intocht St. Nicolaas. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 15 oktober tepetitie jeugdorkest om 18.45 uur. Donderdag 22 oktober tepetitie jeugdorkest om 18.45 uur. DRUMBAND Dinsdag 20 oktober. )m 19.00 uur repetitie. Afmelden harmonie-orkest bij de ir.v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij Ihr. Raedts, tel. 82803 en drumband lij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. CAPRICIO Dinsdag 27 oktober. )m 12.35 eerstvolgende gezamenlijke epetitie in lokaal 216. Dit i.v.m. de lerfstvakantie. BOJEMA Vrijdag 16 oktober )m 18.45 uur repetitie. Vrijdag 23 oktober. iEEN repetitie i.v.m. herfstvakantie. Vrijdag 30 oktober, iezamenlijke repetitie om 18.45 uur. SALTARELLO Zaterdag 17 oktober. )m 17.00 uur gezamenlijke repetitie in eGalmhut (S.o.M.; eigen materiaal). Zaterdag 24 oktober. Jezamelijke repetitie strijkers en warsfluiten om 17.00 uur in de Galm- ut i.v.m. Romeprogramma. Vrijdag 30 oktober. )m 19.00 uur eerste repetitie met de angers van St. Frans o.l.v. dhr. uijs. Zaterdag 31 oktober. lm 17.00 uur gezamenlijke repetitie in eGalmhut (S.o.M.; eigen materiaal). Afmeldingen uitsluitend bij P. Fal- i Franken tel. 85855. Vrijdag 16 oktober. epetitie kinderkoor 16.00-17.00 uur; epetitie jeugdkoor 17.00-18.00 uur. Zaterdag 17 oktober indersongfestival Deurne om 13.30 ir. Vrijdag 23 oktober. ken repetitie (herfstvakantie) Vrijdag 30 oktober epetitie kinderkoor 16.00-17.00 uur epetitie jeugdkoor 17.00-18.00 uur Zaterdag 31 oktober lou... het is weer zover! A.s. zaterdag ertrekken we om 12.45 uur zorg dat er op tijd bent. Aan de ouders die 'eegaan een vriendelijk verzoek om iet de kindere mee naar het parochie- taltje te komen; en deelnemers, roop de mouwen maar eens flink op. olgende week wensen we jullie een rettige vakantie toe. Tot morgen op t repetitie. Maandag 19 oktober om 20.30 uur 'gemene vergadering en repetitie in de 'uziektherapie van Servaas. Maandag 26 oktober om 20.30 uur ezamenlijke repetitie in muziekthera- «eSt. Servatius. We beginnen o.a. aan het nieuwe erstprogramma. Zorg dat je altijd er- ij kunt zijn. Afmelden bij Marjan, tel. 85377. Voorlopige agenda 20 oktober bestuursvergadering. 25 oktober festival in Horst. 21 november intocht St. Nicolaas. 29 november zondagochtenconcert. 1 januari serenade schuttersveld en St. Jozef. 16 januari jeugdzitting Hazekeutel. 28 januari Prinseproklemasie Schut tersveld. Repetities Zondag 18 en woensdag 21 oktober voor majoretten, miniretten en korpsleden. Afmelden Majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. Agenda: Vrijdag 16 oktober. Om 18.30 uur repetitie voor alten en sopranen en om 19.15 uur voor teno ren en bassen. Zaterdag 17 oktober tussen 11.00 en 13.00 uur inleveren van oud papier aan de container in Landweert achter de supermarkt aan de Kruidenlaan. Zondag 18 oktober Om 10.15 uur Hoogmis in de Paters kerk. Maandag 19 oktober Om 19.00 uur spelavond voor alle jon gens. Dinsdag 20 oktober. Geen repetitie i.v.m. herfstvakantie Woensdag 21 oktober. Geen repetitie i.v.m. herfstvakantie Eventuele afmeldingen: bij dhr. Buys, Mastbos 6, tel. 81091 (alleen tussen 17.45 en 18.00 uur). Algemeen: Graag willen wij iede reen die oud papier inlevert er nog eens op wijzen om buiten de aangege ven tijd geen oud-papier bij de contai ner te plaatsen. Zondag 18 oktober om 11.30 uur zondagochtendconcert in de schouw burg. Voor die tijd zal er om 10.00 uur een foto gemaakt worden van het hele koor voor het gemeentehuis in Ven- ray. Dinsdag 20 October om 19.30 uur partij repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor in de Es- sel. Denkt U ook nog even aan de loten van de Grote Clubaktie. Oud papier kunt U deponeren in de container bij dhr. van Osch Akkerweg 6. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159 of dhr. Luijpers, de Houten Hoek 6 tel. 83554. Woensdag 21 oktober om 20.00 uur repetitie voor orkest o.l.v. L. Boogaarts in de schouwburg van St. Anna. Afmelden bij M. Grootemaat, tel. 80358. Eveneens op 21 oktober om 20.15 uur repetitie voor het klein ensemble o.l.y. A. Thijssen in de muziekschool. Afmelden bij P. Houba, tel. 87362. DAMESKOOR Zaterdag 17 oktober om 19.00 uur avondmis in de Vredeskerk. Woensdag 21 oktober geen repeti tie. Donderdag 22 oktober om 20.00 uur repetitie in zaal Thielen voor het gehele koor. Zaterdag 24 oktober reis naar Rot terdam met een concert in de Doelen. Woensdag 28 oktober om 19.45 uur partij repetitie voor de sopranen en om 20.15 uur voor hele koor. Zondag 1 november opluistering van de Allerzielendienst op het kerk hof. Zaterdag 7 november om 14.00 uur H. Mis in de Grote Kerk (Gouden Hu welijk Minnema). Als U verhinderd bent, wel graag even afmelden bij mevr. v.d. Beke- rom, tel. 83332 of bij mevr. Sijbers, tel. 81353. Dinsdag 20 oktober Fluitgroep repetitie om 18.00 uur. Koorrepetitie om 18.30 uur. Dinsdag 27 oktober Fluitgroep repetitie om 18.00 uur. Koorrepetitie om 18.30 uur. Zaterdag 31 oktober Koordag te Rotterdam. Bijna is het zover. Zaterdag 31 ok tober gaan we naar de jeugd- en kin derkorendag in Rotterdam. Omdat we daar een optreden verzorgen is er in de herfstvakantie gewoon repetitie. Zorg dat je er allemaal bent want deze repe titie is erg belangrijk. Jullie krijgen dan ook een stencil mee, over die dag. Tot dinsdag dan! Gem. zangvereniging Zondag 18 oktober Geen zingen. Woensdag 18 oktober Repetitie in het activiteitencentrum aan het Kennedyplein van 18.00 tot 19.00 uur. Zijn er nog ouderen onder U die ons koor willen versterken. Wij gaan nu weer repeteren voor Kerstconcert en andere kerstactiviteiten dus laat uw stem bij ons eens horen. U kunt altijd op woensdagavond terecht. Dus geef Uw steun aan Crescendo. Bij afwezigheid gaarne even afmel den bij nummers 86511 of 89831 Zaterdag 17 oktober gaan we weer werken in de Peel. Vertrek weer om 9.00 uur bij het kerkje van Griendts- veen. Groepen die een dagje meewillen werken zijn welkom. Gaarne bericht. Voor meer informatie: 04930-19610 17994 of 04932-274 A.s. zaterdag 17 oktober gaan we weer tegels opladen. We hopen dat er voldoende leden komen helpen. Aan vang 9.00 uur. Bijeenkomst Gasstraat 8. Zondag 18 oktober oefenen schieten op de Schutterswijde. Alleen bij droog weer. Aanvang 11.00 uur. Maandag 26 oktober wordt een al gemene ledenvergadering gehouden in gildehuis De Klomp, aanvang 20.30 uur. A.s. zaterdag 17 oktober vertrekt de kinderbedevaart naar Lourdes. Vanuit Venray gaan drie kinderen met andere pelgrims mee. Zij vertrekken in Roozendaal om 18.58 uur en zijn zon dagmorgen om 8.06 uur in Lourdes. Terugkomst in Roozendaal op vrijdag 23 oktober om 9.46 uur. Wij wensen hun en alle andere pel grims een fijne reis toe. P.A. Voor mensen die het volgend jaar ook eens een bedvaartreis willen meemaken naar Lourdes. De Nationa le Bedevaart heeft de volgende data: 6 t.m. 13 mei; 15 t.m. 22 juli; 15 t.m. 22 okt. (jonger^nbedevaart). Zij die interesse hebben kunnen de ze data noteren. Wilt U meer informa tie hebben dan kunt U die krijgen bij G. Pirlo, Esdoornstraat 18, tel. 86018. Dinsdag 20 oktober a.s. komt dr. Dhore uit Tegelen een lezing houden over goed gebruik èn misbruik van medicijnen. Dit is een zeer belangrijk onder werp, waar we allemaal, óf zelf, óf bij familie en kennissen wel eens mee te maken hebben. Dr. Dhore zou het zeer op prijs stellen dat er veel vragen gesteld worden, zodat hij ook weet wat er onder U leeft. Dus dames schroom niet en vraag. Hopelijk mogen we van beide vere nigingen zeer veel dames verwelko men, zodat dr. Dhore op deze manier met zijn lezing een grote groep be reikt. Besturen O.V.B. en L.V.B. Bierdoppenaktie Bierdoppenaktie Bij deze delen wij U mee, dat de bierdoppenaktie nog steeds ten zeerste op prijs gesteld wordt. Het heeft lang geduurd voordat we er precies achter konden komen en wat er mee gedaan zou worden. Dankzij de zusters van Tienray weten we nu dat deze doppen, zowel van bier, melk, koffiemelk e.d., verzameld worden in Posterholt, waar men verder zorgt dat ze op de goede plaats terecht komen waar ze dan wor den gesmolten en verder verwerkt. Hoeveel dopjes we precies nodig heb ben voor 1 rolstoel, horen we over een paar weken, daar dit exact nagevraagd zal worden. Dus dames, gaat U a.u.b. weer flink aan het sparen. We weten nu zeker dat het voor een goed doel is. Wat maakt het nu uit of U de doppen in een apart potje bewaart, of dat U ze in de vuil nisbak deponeert. Zeg het verder tegen familie, buren, vrienden en kennissen zodat we snel een grote berg bij elkaar krijgen. Hebt U er zoveel dat ze in de weg staan, breng ze dan naar R. Basten, Gildestraat 2, vanwaar ze zeker naar de goede bestemming gebracht wor den. Dus dames, heren en kinderen, help mee: sparen! sparen! Het bestuur Informatie en discussie over wat de bond voor jongeren kan doen is erg belangrijk. Het duwtje in de rug om lid te worden is nodig. ABVA-KABO heeft daarom een uitgebreid pakket ledenwerf- en informatiemateriaal speciaal voor jongeren gemaakt. Het volgende materiaal is bij de Postkamer van het hoofdkantoor Bredewater 16, 2715 CA Zoetermeer aan te vragen: Ledenwerffolder jongeren Jongeren bij de Post krant WSW jongerenkrant Vakbondskrant leerlingen in de ge zondheidszorg. Ledenvergadering Op donderdag 22 oktober a.s. om 20.00 uur worden alle leden uitgeno digd tot het bijwonen van de algemene ledenvergadering. De agenda vermeldt o.a.: - mededelingen en ingekomen stuk ken. - struktuur van de bond - subsidies - inwinteren met apifonda c.q. api in vert. - diaserie met toelichting over de boomplantdag 1987. De vergadering wordt gehouden in Zaal Martens te Leunen. Feestavond De jaarlijkse feestavond zal worden gehouden op 14 november a.s. De avond zal beginnen met een H. Mis om 19.00 uur in de Catharinakerk te Leunen, waarna de avond wordt voor tgezet in Zaal Martens te Leunen met een uitgebreide koffietafel, muziek, dans en een tombola. Prijzen voor de tombola zijn van harte welkom. Cursussen Bij voldoende deelname kan er een cursus voor beginnend imker worden georganiseerd. De cursus omvat theo retische en praktische'lessen. Bij goed gevolg wordt de cursus afgesloten met een getuigschrift. Ook kan er een drachtplantencursus gegeven worden. Belangstellenden kunnen informatie inwinnen en zich tevens opgeven bij het sekretariaat: Dhr. A. Muller, Ooster Thienweg 16a te Oostrum. tel. 84272. Graag voor 15 november a.s. Varroamijt: De varroamijt is nog steeds in opmars en de besmetting breidt zich nog steeds uit. Imkers die problemen ondervin den bij de bestrijding, kunnen ons ziektebestrijdingsteam raadplegen bij de behandeling met perizine. Bestel ling van Perizine graag voor 30 no vember a.s. bij het secretariaat. FNV INFO TEAM Elke donderdag houdt het FNV In fo Team spreekuur in wijkcentrum de Kiosk in het Brukske vanaf 19.00 uur Het infoteam is er voor alle leden van het FNV. U kunt bij ons met al uw problemen terecht, of het nu gaat om het invullen van een studietoelage-, huursubsidie-of belastingformulier of voor het op laten maken van een loon bereking. Verder nog bij onduidelijk heden over uitkeringen of problemen bij (dreigend) ontslag of intrekking uitkering. Het infoteam doet meer dan U denkt, of verwacht. Als U naar het spreekuur toe komt, is het erg belang rijk, dat U aller ter zake doende stuk ken meebrengt, dit bevordert de be handeling van uw geval. Vooral de laatste tijd komt het herhaaldelijk voor dat de mensen pas op de aller laatste dag naar ons toekomen om b.v. beroep c.q. bezwaar in te stellen. In dergelijke gevallen is het voor ons niet altijd meer mogelijk om de tijd daarvoor vrij te maken. Veelal heeft men zelf al een maand de tijd gehad om naar ons toe te komen. Is de da tum verstreken dan kan noch het info team, noch de Rechtskundige dienst FNV of welke andere instantie dan ook nog iets voor U doen in dat geval. Het infoteam werkt bij voorkeur op afspraak Daarvoor kunt U bellen met 04780-87312 of 87933 tussen 18.00 en 19.00 uur. behalve op donderdag en zondag. d TEL.04780 84985 Op woensdag 21 oktober houden wij onze Franciscusviering. Hiervoor hadden we uitgenodigd pater Verstap pen o.f.m. uit Weqri, oud-missionaris van Brazilië. Pater Verstappen zou ons een en ander vertellen over zijn werk daar. Helaas kregen wij bericht dat Pater Verstappen onverwacht in het ziekenhuis moest worden opgeno men. Na de Eucharistieviering die om half acht begint zullen wij onder het genot van de koffie gezellig elkander ontmoeten. Woensdag 21 oktober houden wij een vossenjacht in Landweert. Start om 14.00 uur bij 't Stekske. Duur van de vossenjacht 2 uur. Bij slecht weer zijn er aktiviteiten binnen in 't Stekske. De kosten voor deze middag bedragen ƒ1,- per persoon. Vrijdag 23 oktober is er een alcohol vrij disco, vanaf 19.00 uur, voor alle leeftijden. De entree bedraagt ƒ1,50. In de herfstvakantie is er geen knut selen. De belangenvereniging voor homo seksuele mannen jongens en lesbi sche vrouwen meiden, het COC- Venray organiseert sinds februari 1987 elke woensdagavond een activiteit voor deze doelgroep. In het afgelopen half jaar is gebleken, dat er hier ook daadwerkelijk behoefte aan is. Dat zijn: ontmoetings-, film- en the maavonden. De ruimte waarvan men gebruik maakt is het gebouw gelegen naast O.J.C. Dingus", Hoen derstraat 12 in Venray. Vanwege die belangstelling en om dat het gewoon nodig was heeft het COC-Venray besloten deze ruimte een moderner gezicht te geven. Midden oktober start men met de verbouwing zodat de 21ste het gebouw feestelijk heropent kan worden. Vanaf die da tum heet het dan voortaan ,,De Rose Vlek"! Die naam behoeft enige uitleg waarschijnlijk. ,Rose' komt van de rose driehoek welke ten tijde van de Tweede Werel doorlog door homosexuelen in con centratiekampen gedragen moesten worden. Later gingen homosexuelen deze rose driehoek weer dragen om duidelijk te laten zien dat homosexue len wel degelijk bestaan. Een teken van strijdbaarheid en (h)erkenning. ,Vlek' komt doordat het bebouw gele gen is in het stukje centrum van Ven ray wat eerst ,,De Rose Vlek" heette. Die naam is intussen veranderd in ,,De Bleek". De opnening van „De Rose Vlek" wordt gevierd met een travestie- optre den van Miss Gaby uit Venlo. Zij/hij zal tevens de officiële opening verzor gen. Voor de liefhebbers van wijnen is oktober natuurlijk de wijnmaand bij uitstek. De vorge maand was er specia le aandacht voor Franse wijnen. Voor deze feestelijke avond kozen we voor enkele smaakvolle Duitse wijnen. Uit eraard is er zoals vanouds weer prima muziek waarop je lekker kan swingen als je daar zin in hebt. Om enigzins uit de kosten te komen zijn wij genootzaakt een kleine entree te heffen welke beslist niet hoog zal zijn. Aanvang: 20.15 uur Meer informatie: Tel. 04780 - 10487 of schriftelijk: COC - Venray, Postbus 316, 5800 AH Venray. Cursus vrouw en politiek 2 Ingegeven door haar streven naar meer vrouwen in de politiek, en ge- volggevend aan de wens van veel vrou wen uit een eerdere basiscursus, cyga- niseert het Vrouwenoverleg Venray (overlegorgaan van de momenteel in de Venrayse politiek actieve vrouwen) een cursus „Vrouw en politiek 2". De cursus start op 28 oktober a.s. om 20.00 uur en vindt plaats in de fraktieruimte onder de raadszaal in het gemeentehuis. Totaal zijn vijf woensdagavonden ingepland en een bezoek aan de raads vergadering. De kosten bedragen ƒ15,- per persoon. Politieke stromingen (staatkundige en economische opvattingen en andere thema's) staan centraal in deze cursus en zullen uitgebreid ter discussie staan o.l.v. dhr. A.J.H. Kitzen. Hoe - speciaal - vrouwen zich „weerbaar" kunnen opstellen wordt uitgelegd door Mevr. R. Waterborg. Uiteraard zal de raadsvergadering op 24 november grondig worden voorbe reid waarbij Mevr. M. Hoppenreijs nadere toelichting zal geven. Naast luisteren zal ook „doen" in deze cursus aan de orde komen! Het geheel onder begeleiding van Mevr. M. v.d. Vugt. De cursus is nog niet geheel volge boekt. Heeft U belangstelling om deel te nemen, bel dan snel naar Leonie Cals, Beekweg'62, 5815 CN Merselo, tel. 04786-667 of tijdens kantooruren 85511. De politiek beslist; voor vrouwen, over vrouwen, maar nog lang niet in juiste verhouding door vrouwen. Wat let U om U daarover eens wat meer te laten informeren...? Scouting, 'n wereldwijd avontuur! Dat is het thema waar de Neder landse scouts de komende 2 jaar hun aktiviteiten op baseren. En wereldwijd geldt dit weekend vooral voor onze ro wans, die heel aktief bezig zullen zijn met JOTA, Jamboree On The Air, heet dat officieel en heel veel scouting groepen in binnen en buitenland leg gen dan 'n heel weekend radioverbin dingen met elkaar met behulp van zen damateurs. Lekker thuis in je eigen Peppels- li uus praten met allerlei scouts in eigen land, maar ook uit de buurlanden en soms nog verder weg in Europa... en met 'n beetje geluk heb je Japan aan de „lijn". Ook de telex is hieruit een onmisbaar hulpmiddel. Succes ro wans, ...keep them scouting. Zaterdag 17 oktober mogen onze Peelspeurders collecteren Voor eigen vereniging en in kader van de jeugdcollekte gaat de leiding van elke groep mét de bevers, kabou ters, welpen, gidsen, verkenners, ro wans en sherpa's op pad en zij hebben met de kinderen al afgesproken op welk uur ze dat doen. U kunt de scouts verwachten tussen 10 en 15 uur. Voor wereldwijde activiteiten hebben wij toch wel wat geld nodig - wij rekenen op uw gulle gaven zodat wij toch wel alle activiteiten het komende jaar we reldwijd kunnen houden. Alvast be dankt. Voor het eerst in de gemeente Venray een grote regionale tentoonstelling van kleindieren De voorbereidingen voor deze show zijn reeds in volle gang. Er zijn reeds 1171 dieren in geschreven en wel 8 ca via's, 35 kleine knagers, 330 konijnen, 127 grote hoenders, 307 dwerghoen ders, 184 sierduiven en 180 sier en wa tervogels. I.v.m. deze grote inzeding waar K.S.V. Venray e.o. trots op is, is er voor de leden veel werk voorhanden. Wat betreft de sier en watervogels is het de grootste inzending ooit in Lim burg tentoongesteld. In al deze groe pen komen diverse rassen en kleursla- gen voor. Deze dieren zullen gekeurd worden door 15 bevoegde keur meesters. Dit gebeuren is elk jaar het hoogtepunt van de vereniging. De ten toonstelling zal door de Edelachtbare heer H. Defesche burgemeester van Venray geopend worden op vrijdag 30 oktober om 20.00 uur. De openingstij den voor het publiek zijn: Vrijdag 30 oktober van 18.00-20.00 uur. Zater dag 31 oktober van 10.00 tot 22.00 uur. Zondag 1 november van 10.00 tot 17.00 uur. Wij als bestuur hopen op uw bezoek tijdens deze tentoonstel ling. Opgelet! De excrusie bestaande uit een bezoek aan een boerderij, waar u vele ambachten kunt bewonderen en eventueel iets naar uw gading kunt ko pen vindt i.v.m. de herfstvakantie niet op 20 maar op 27 oktober plaats. In dien U mee wilt gaan, kunt U zich daarvoor bij onderstaande bestuursle den opgeven, tot 25 oktober. De prijs bedraagt ƒ3,75 incl. koffie, vlaai en reiskosten. Overigens stellen wij het zeer op prijs als U ook meedeelt of U die dag een auto ter beschikking heeft en even tueel tegen vergoeding wilt rijden. We vertrekken rond 9.00 uur bij De Kiosk en zijn daar vóór 11.30 uur weer terug. De creche is gedurende deze uren geopend. Heeft U nog vragen of wilt U zich opgeven, bel dan naar Lenie Gosling (81059) of Ria v. Brederode (87042). Tot ziens! Programma Vrijdag 16 oktober is er kienen t.b.v. Buurtver. St. Jozef. 19.00 uur zaal open. Zondag 10.00-12.30 koffie kaar- tuurtje. Maandag 19 oktober om 20.00 uur sjoelen Woensdag 21 oktober 13.45 Jeugd club. Aardappel stempelen. Had U al gebeld tel. 83496 en 87585. Voor jeug- dactiviteiten in Noord West. Woensdag 21 oktober volksdansen 21.00 uur. Vrijdag 23 oktober 20.00 uur kienen t.b.v. de Reisvereniging zaal open om 19.00 uur. Tot ziens in wijkcentrum „Den Hoender". Sinds een paar weken draait er met groot succes een toepclub in Venray. Opgericht in ons „home" cafe Old Dutch, dat tevens de speelzaal is voor de trainingsavonden en de wedstrijden op dinsdagavond. De wedstrijdspelers zijn al hard aan het strijden om de eerste periode titel.; De stand is inmid dels als volgt: Paul Bol 5 pt Dud Moss 3 pt Henk Swaghoven 2 pt Dirk Dekker -1 pt Kees Smits -3 pt Als officiële invaller is Hub Thijssen reeds benoemd. Voor belangstellen den en aanmelding nieuwe leden 04780-82019. Zaterdag 17 oktober vindt de pre miere plaats van de video-film „Het optreden". Deze film is afgelopen zo mer opgenomen in Zopo. In deze pro fessioneel opgenomen produktie wor den alle rollen vertolkt door vrijwilli gers van Zopo en Dingus. Deze premiere vindt zowel in Din gus als in Zopo plaats, op dezelfde avond nl. zaterdag 17 oktober. Aan vang in Dingus is om 21.30 uur. Toe gang is gratis. Na de film is er gelegen heid om na te praten en wat te drin ken. Rond 22.30 uur zal er een film te zien zijn met de Sex Pistols. Lopersgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 7.15 uur voor een duurloop van 10 km, vanaf de Ha- zebroek. Vertrek Stevensbeekseweg. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lan gere afstand, route rondom Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Cooperbaan- circuit circuit een gevarieerd trimpro- gramma. Verzamelen en aanvang om 9.00 uur bij de Ballonzuil Beekweg. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384. Donderdag clubavond voor jongens en meisje van 6-9 jaar: kwis en spel. Dinsdag club voor jongens en meis je van 9-12 jaar: diakwis en estafet- tespelen. Voor beide avonden club van half zeven tot acht uur. Zaterdagavond disco. Heb je platen of cassettes dan kun je die meebrengen zodat ze gedraaid kunnen worden. Verder kun je biljarten, pingpongen, tafelvoetbal, kaarten etc. iedereen van 12 t.m. 16 jaar is welkom. Je kunt ten alle tijden komen kijken bij jeugdcentrum Dc Springplank, Beukenlaan 4, tussen Atebe garage en politiebureau. Clubavond van half acht tot half elf op zaterdag. OKTOBERBEDEVAART De najaarsbedevaart wordt gehou den in samenwerking met de Natio nale. Reden waarom de bedevaartgan gers in Roosendaal pas op de Lour- destrein kunnen stappen. Men kan uiteraard wel vanaf elk station zonder' bijkomende kosten naar Roosendaal reizen. Zaterdag 17 okt. vertrek van de Lourdes-trein in Roosendaal om 18.58 uur; aankomst in Lourdes zondag morgen om 08.06 uur. De Venrayse pelgrims die via de Stichting Limburgse Bedevaart naar Lourdes hebben geboekt zullen aldaar worden ondergebracht in de hotels Gallilé en St. Francois d'Assise. Beide hotels zijn gelegen op korte afstand van de esplanade. Vrijdag 23 okt. wordt men in Roo sendaal terug verwacht om 09.46 uur. Wij wensen allen veel devotie en goed weer! De eerstvolgende voorjaarsbede vaart wordt gehouden van 2 t/m 9 juni 1988—- Mocht U interesse hebben om me dewerker te worden van het Lourdes comité afd. Venray, dan bent U van harte welkom. Vooral op enkele kerk dorpen kunnen we versterking gebrui ken. Voor inlichtingen en opgave: Mevr. van Stiphout-Pennings, Clovishof 1, tel 86721; dhr. G. Philipsen, Goud smidstraat 42, tel. 83575 of dhr. H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 83428. BOUWMATERIALEN WAND- EN VLOERTEGELS AANBOUWKEUKENS - GEVELSTENEN VENRAY, Bongerdstraat 5, tel. 04780-85959 Geopend tot 17.30 uur 's Zaterdags van 9-13.00 uur. Zondag jl. nam Erised deel aan het jubileumtoernooi van Budodlub „Oud Geleen". In de gewichtsklasse -30 kg, waarin Massimo Filipi van J.V.V. al tijd domineerde was het Jeroen Jans sen die de le plaats voor zich opeiste. In de klasse -38 kg kwam Guido v. Dijck (voor het eerst op een toernooi) op een mooie 4e plaats. Jolanda Linders moest het voor de eerste keer opnemen in de klasse -53 kg en behaalde ook een vierde plaats, evenals Edward Jacobs in de klasse -56 kg- Wouter Stad kwam nog verder maar verloor zijn finalepartij in de klasse -56 kg. 2e Dan Geert-Jan Wismans behaalde de 2e dan. Voor hem kan dit judojaar al niet meer stuk naar het Limburgs kampi oenschap en de 3e plaats van Neder land. Uitslag: W Loreal-Manual 1-15 Programma 17 oktober. W Manual-Breeton Sport 11.30 MP Manual-Breeton Sport 12.15 HV Kaldenkirchen-Manual v. 18.45 Programma zondag 18 oktober. HS Manual-VIOS 2 13.00 DS Manual-Holbox Swift 2 14.05 DJ Manual-MSV 15.10 HJ Manual-Loreal 2 16.05 DV Manual-Blerick 17.00 HV Manual-H.V.N. 18.00 1000 RONDENRACE Zaterdag 17 oktober organiseert de Venrayse Modelstockcar-vereniging „De Peeldrivers" een verlichte wedstrijd. Aan deze wedstrijd doen zes ploegen van elk 4 rijders mee. Van elke ploeg is telkens een rijder in de baan. Na ongeveer 24/2 uur zal de beste van de zes ploegen de 1000 ronden volgemaakt hebben. In de ploegen doen verschillende prominen te stockcar-rijders mee. Eddy Smeets de huidige wereldkampioen en Neder lands kampioen; Ton Schoenmakers Nederlands kampioen 1986; Ronald Mosman 1985 en J. v.d. Meulen, Nederlands kampioen 1983: De trainingen op het circuit de spurkt beginnen zaterdag om 15.00 uur. De wedstrijd begint om 18.30 uur. De toegang tot het circuit de Spurkt nabij Rank Xerox op de Smakterweg 80 te Venray is gratis.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 15