50 Jaar Tennisclub Venray PEEL EN MAAS STOMERIJ „valium venray mode De politie waarschuwt Open dagen Botanische Tuin Overloon Weer grote belangstelling voor bezoek aan Britse begraafplaats Kinderpostzegel- aktie gaat weer van start dames snob PEUGEOT 405 Muziekfeesten te Veulen Voor mensen en muzikanten Herfstconcert in Castenray MISSIE-EXPO wintersport DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1987 Nr. 39 HONDERDENACHTSTE JAARGANG Dit weekend viert Tennisclub Ven ray haar 50-jarig bestaan. Lang heeft men er aan getwijfeld, of het inder daad 50 jaren waren, want in 1982 be gon men al de geschiedenis na te plui zen. Intussen heeft men zoveel mate riaal verzameld, waaruit duidelijk blijkt dat reeds in 1937 (en vermoede lijk al enkele jaren eerder) het tennis sen in Venray in clubverband ge schiedde. Uit de overlevering is bekend dat op initiatief van Leo Sala omstreeks 1924 besloten werd om de tennissport in Venray te introduceren. De bouw van een tennisbaan behoefde ook toen de gemeentelijke goedkeuring. Niet al leen vanwege het bouwaspect, maar ook omdat daar gemengd sport zou worden beoefend. En gemengd spor ten was destijds haast een doodzonde... Maar desondanks kreeg men de vergunning en kon men in de Wilhelminastraat, naast het Smaal- pedje, een tennisbaan aanleggen. Een tegelbaan met afrastering; totale kosten 1.800,- plus een paar gulden pacht per jaar. Een club is er feitelijk op deze baan nooit geweest. Het was meer een onde ronsje van doktoren en leraren die re gelmatig introduced meebrachten. Een andere tennisbaan uit de jaren dertig was gelegen op de terreinen van het klooster Jerusalem aan de Gasstraat. Maar die baan was alleen bestemd voor de leerlingen van de school. De feitelijke stichting van T.C. Ven ray had plaats op de tennisbaan die in de tweede helft van de dertiger jaren werd aangelegd, bij hotel Gitzeis, op de hoek van de Paterslaan-Kruis- straat. Omdat tennissen toen nog lang geen populaire volkssport was bleef de ledenkring beperkt tot wat men als de upper-ten zou kunnen betitelen. Zeker in de jaren voor de oorlog. Het duurde tot 1963 eer men van de particuliere tennisbaan afscheid kon nemen en men van de gemeente twee banen kon huren met kleedgelegen heid. Dat was op het sportpark aan de Zuidsingel. Maar acht jaar later raak ten die banen vol, omdat T.C. Venray inmiddels 96 jeugdleden telde tussen 8 en 19 jaar. De oplossing kwam op het park Vlakwater. Niet alleen Nederland werd tennis- minded. Ook Venray bleef niet achter en TCV klom op tot een van de groot ste verenigingen in Limburg. In 1977 stonden 619 leden ingeschreven en had men bovendien een wachtlijst van 345 gegadigden. Het aantal tennisbanen was inmiddels tot acht gestegen. Reeds in 1980 waren er plannen om een eigen clubhuis op te richten. De verwezenlijking daarvan heeft echter veel zweet, bloed en tranen gekost en werd eerst in 1983, gedeeltelijk verwe zenlijkt, toen men een onderkomen voor de jeugd kon bouwen. Maar als men in 1985 overeenstemming bereikt met de eigenaars van de tennishal, over de openingstijden, wordt het jeugdonderkomen toch nog clublo kaal. En na jaren van praten over privati sering, verkocht de gemeente midden vorig jaar het park Vlakwater aan T.C. Venray. JUBILEUM-UITGAVE Bovenstaande wetenswaardigheden hebben wij overgenomen uit het „jubileum-Lobje" van TCV, waarin nog veel en veel meer te lezen staat over het wel en wee van deze tennisve reniging. Duidelijk blijkt uit die ge schiedschrijving dat de problemen niet aan T.C. Venray voorbij zijn gegaan. Maar men heeft niet geschroomd er de schouders onder te zetten en op te los sen. Mede daarom mag het bestuur en z'n leden met tevredenheid terugzien op de voorbije 50 jaren. FEESTPROGRAMMA Zoals gezegd, wordt er dit weekend feestgevierd, een sportief feest, want er worden nogal wat aktiviteiten ont plooid: Vrijdag 25 september. Van 18.00 tot 21.00 uur speurtocht voor leerlingen van de basisschool. Van 21.00 tot 24.00 uur dropping voor leerlingen van het voortgezet onder wijs. Zaterdag 26 september. Van 9.00 tot 14.30 uur 50+ toernooi. Van 17.30 tot 19.30 uur receptie in het clubhuis met aansluitend van 19.30 tot 1.00 uur feestavond voor de leden met live muziek. Zondag 27 september. Om 11.30 uur ontbijtbuffet, aangebo den aan alle TCV leden en hun ge zinsleden. Rond 13.00 uur historisch toernooi anno 1937 en spellencircuit voor de jeugd. En tenslotte is er op zaterdag 3 en zondag 4 oktober een slottoernooi voor senioren en junioren. Foto destijds genomen op de tennis baan bij Hotel Gitzels. ABK AUT0-M0BIEL-VENRAY PAUL BURGMANSTRAAT1 VENRAY TEL. 0478CL81032 Komend weekend, zaterdag 26 en zondag 27 oktober, worden in de bo tanische tuin te Overloon weer open dagen georganiseerd. Tijdens deze dagen zullen rondleidingen gegeven worden. Op de tuin vindt verkoop van aden, planten, bijzondere bol- en i 'olgewassen en tuinboeken plaats. ">ok worden demonstraties „verven mei planten" verzorgd. De tuin is op deze dagen gratis toe gankelijk voor het publiek. In het kader van deze dagen wordt tevens een grootse Japans—Chinese manifestatie georganiseerd. Lezingen, dia-series, diverse demonstraties en tentoonstellingen zullen u voldoende mogelijkheden bieden meer van de cultuur en boeiende achtergronden van beide landen der rijzende zon te begrijpen. Zo zal er een Japanse Zen tuin te zien zijn, die ontworpen is door de be kende landschapsarchitect en Japan- kenner dhr. Mos. Dhr. Mos zal op beide dagen een boeiende lezing houden over Japanse tuinkunst. Bovendien zal een lezing gegeven worden over Japanse cultuur en gebruiken. Tevens wordt een ori gineel Japanse instructiefilm over de kunst der bonsai's getoond. Er is een belangwekkende expositie van een fraaie en uitgebreide kollektie bon sai's. Het geheel wordt verluchtigd met demonstraties Origami (Japanse pa- piervouwkunst), Ikebana (Japanse bloemschikkunst) en Chinese calligra- fie. Een Japanse dame. Mevr. Hideko Satori, geeft bezoekers de gelegenheid deel te nemen aan de Japanse thee ceremonie, een ceremonie die zqer bij zonder is en gepaard gaat met talrijke rituelen waarover zij uitleg zal geven. Tevens treft u exposities aan van Chinese schilderkunst en calligrafie, chinees, Japans antiek en Origami. Open dagen: zaterdag en zondag 26 en 27 september van 10.00 -17.00 uur. Botanische tuin D'n Hof en Japans/Chinese manifestatie; Ste- vensbeekseweg 19-21, Overloon. Entree: De botanische tuin is op deze dagen gratis toegankelijk voor publiek. Als bijdrage in de kosten geldt een entree van 5,00 p.p. voor de Japans-Chinese manifestatie. (Kin deren t/m 12 jaar 2.50). JONGEN GEWOND Een 12-jarige jongen wilde met zijn fiets de Kempweg oversteken naar de Dakdekkerstraat. Hij lette daarbij on voldoende op en werd aangereden door een personenauto. Hij liep daar bij enkele verwondingen op. Na be handeling in het ziekenhuis kon hij naar huis worden overgebracht. POGING TOT ETALAGEKRAAK In de nacht van maandag op dins dag rond 3.00 uur schrokken de bewo ners van een juwelierszaak in het Schoutenstraatje wakker van onge woon geluid. Bij onderzoek bleek dat men getracht had de etalageruit in te slaan met een bijl. De ruit was wel ver nield maar er was geen opening ont staan, zodat ook geen goederen ont vreemd waren. Onmiddelijk kwam de politie in aktie maar het gelukte niet om de vermoedelijke dader aan te houden. Deze droeg een witte inte graal helm en is op een motor weggere den. De bijl werd later in de buurt te ruggevonden. Mogelijk zijn er nog ge tuigen welke zich nog niet in verbin ding hebben gesteld met de politie. Zij worden verzocht dit alsnog te doen. VERNIELINGEN Van een personenauto, staande voor de woning van de eigenaar aan de Lathyrus, werd de rechterzijkant be schadigd; In de nacht van maandag op dinsdag werd bij de Amrobank aan de Julianasingel een grote ruit vernield, vermoedelijk ingegooid met een klin ker. VERMOEDELIJK INSLUIPING Maandagmiddag tussen 14.45 en 15.15 uur heeft men uit een woning aan de Hoenderstraat een geldkist ont vreemd, grijskleurig, waarin een be drag van enkele duizenden guldens, ei gendom van een Limburgse Stichting. Er waren geen sporen van braak te be kennen, zodat het vermoedelijk om een insluiping gaat. DIEFSTALLEN Tussen zaterdag 19 en maandag 21 september werd uit een bergruimte van de voetbalvereniging SVCB op het Servatiusterrein door forcering 3 leren voetballen gestolen ter waarde van ƒ465,-. Een Venrayse jongeman die in Amsterdam was voor de Marinekeu ring deed aangifte van diefstal van zijn jack, aldaar, waarin het rij- en kente kenbewijs en de groene kaart van zijn auto zat. De aangifte werd bij de Ven rayse politie gedaan. Het heeft nog altijd zijn om bij tijd en wijle onze lezers te waarschuwen, in het belang van de verkeersveilig heid, voor henzelf en voor andere weggebruikers, hun auto, bromfiets of fiets in orde te hebben. De laatst ge houden controle geeft alle aanleiding voor de politie, te blijven doorgaan, en te proberen dat mankracht kan worden vrijgemaakt voor dergelijke controles. Zo zal binnenkort een extra controle worden gehouden op de nale ving van de verplichte autokeuring, de z.g. APK II keuring. Er is nu nog tijd en gelegenheid, dat autobezitters die verplichte keuring laten verrichten, om procesverbaal te voorkomen. Is zo'n verplichte auto keuring achterwege gebleven, dan kost dat bij verbalisering 140,— handje contantje. Sinds september 1985 geldt de pe riodieke keuring van personenauto's. Vanaf die datum worden stap voor stap, alle personenauto's welke ouder zijn dan 3 jaar, keuringsplichtig. Dat betekent dat er nu al auto's zijn welke een derde sticker op de achterken tekenplaat krijgen. Begonnen werd toen met auto's uit 1974 en ouder. Zij die de acceptgirokaart voor deel III tijdig hebben ingezonden, hebben op dat deel de einddatum van de keuring vermeld zien staan. Maar de genen, die dat deel III via betaling aan het postkantoor afhaalden, zullen de keuringstermijn zelf moeten vaststel len. Regel is, dat vrijwel alle auto's waarvan deel I is afgegeven in 1985 en het kenteken ouder is dan NX 99 XX, in ieder geval dit jaar aan de beurt zijn. De APK II geldt dus voor alle auto's van drie jaar en ouder. Oók voor de z.g. klassiekers. Vaak gelden voor deze auto's andere keuringseisen dan voor de „normale" auto's, omdat in hun bouwjaar nog geen uitgebreide voorschriften bestonden. De APK*keuring kan in zijn alge meenheid worden gezien als een goed systeem, met positieve invloed op de verkeersveiligheid, milieu en werkge legenheid. Ook voor de eigenaren heeft de periodieke keuring voorde len, want op den duur heeft de auto DURE TAXIRIT Een viertal knapen had wat gedron ken op een fuifje in het Brukske, toen besloten werd naar een uitgangscen trum in Maasbree te gaan. Toen ze daar genoeg hadden gezien, werd weer een taxi gevraagd. Er kwam toen een taxibusje om het viertal naar een uit gangscentrum in Leunen te brengen. Bij aankomst daar werd voor de rit Maasbree-Leunen een prijs gevraagd van 77 gulden. Dat werd teveel gevon den en er werd over en weer over die prijs gepraat, totdat de taxichauffeur het genoeg vond en z'n passagiers uit de bus wilde verwijderen. Daarbij liet hij de sleutel in het contakt zitten. Een van de vier, een 28-jarige Venrayer, bemerkte dat, zette zich achter het stuur en reed weg. De even later gearriveerde politie zag de taxibus op enkele honderden meters van het uitgangscentrum langs de weg staan. De bestuurder moest wegens ge constateerd drankgebruik de bekende proeven ondergaan en kreeg daarvoor een proces verbaal, ook voor joy riding wacht hem een bekeuring. De eerlijkheid gebiedt, dat de ande re drie met het gehele voorval niets te maken hadden en ook braaf de 77 gul den hebben betaald. minder onderhoud nodig en gaat hij langer mee. Minister Smit-Kroes wilde de keurine eerst in laten eaan als de auto 5 jaar oud zou zijn, maar een ruime meerderheid van de Tweede Kamer had een andere mening. Deze Tweede Kamer wil ook, dat de huidige wet, welke de periodieke autokeuring regelt en die in 1991 afloopt, een definitief karakter krijgt. Bij een oudere auto, met vervan gend kenteken, geldt natuurlijk het feitelijke bouwjaar. FIETSER IN HET VERKEER Het is de laatste tijd stil geweest over de fietsen in het verkeer. Dat het fietsen veiliger moest worden, was een vast gegeven. Er werden reflecterende banden gemaakt, er kwamen reflecto ren aan de wielen. Ook moest er een betere reflectie achter aan de fiets ko men. Maar de fabrikanten konden niet tijdig leveren, met het gevolg dat controle door de politie niet werd uit gevoerd. Thans heeft de politie met ingang van 15 september aangekondigd, voor zover daarvoor mankracht beschik baar is, gerichte controles te gaan houden. Nu de herfst is aangebroken, willen wij de fietsers waarschuwen hun fiets in orde te hebben of te maken. Een be keuring is weggegooid geld en kan voorkomen worden. GRAAFMACHINE TE BREED Een trekker met oplegger waarop een graafmachine geladen was werd zondagavond door de Venrayse politie van de weg gehaald. De breedte van de machine was 3,25 meter terwijl wette lijk, zonder bepaalde vergunningen en transportbegeleiding, maar 2,50 is toe gestaan. Tevens stelde men vast dat de verlichting niet in orde was. De transportfirma uit Schoonoord had wel vergunning de machine te ver voeren over de rijkswegen, maar niet over de provincialewegen. Voor aller veiligheid werd de combi natie op de parkeerstrook langs de Leunseweg geplaatst, in afwachting dat aan de voorgeschreven beveili gingsmaatregelen is voldaan. DOOR PECH ACHTERVOLGD Bij het terugzetten van zijn trekker met oplegger op de Accasiastraat lette de Duitse bestuurder onvoldoende op de zg. dode hoek. De trekker botste tegen een op die straat stilstaande bestelbus. Het bleef bij materiële scha de. Bij het weer optrekken raakte de motorwagen 4 ontluchtingspijpen van de BP pomp. De Duitse bestuurder regelde zelf ter plaatse de aangerichte schade. VANDALISME Van twee in de Fagotstraat gepar keerde personenauto's was van elk een band lekgestoken. WEER DIEFSTAL BIJ KERKHOF Maandagmiddag werd weer een ruit ingeslagen van een bij het Duits Kerk hof geparkeerde personenauto van een Oostenrijkse bezoeker. Uit de auto was een blauwe tas meegenomen. De ze werd later teruggevonden, zonder de daarin behorende toilettas. Getui gen hebben gezien dat twee mannen wegliepen, maar hadden daar geen verdere aandacht aan geschonken. Wel kon een signalement worden doorgegeven. Veltumse Kleffen 58a - Tel. 84257 Poststraat 6 - Tel. 82025 Herdenking in november a.s. Vorig jaar nam de Bond van Wapen broeders afd. Venray het initiatief om een aantal Engelse oorlogsweduwen en nabestaan een bezoek te laten bren gen aan het Britse oorlogskerkhof aan de Hoenderstraat. Als gevolg van dit initiatief bracht een groep van 58 oor logsweduwen een bezoek aan Venray. Deze pelgrimage naar Venray was o.m. mogelijk gemaakt door het jubi lerende metaalbedrijf Inalfa. Omdat er dit jaar geen sponsor is, lag het in de bedoeling van de Bond van Wapenbroeders een zevental oor logsweduwen, dat het vorig jaar om gezondheidsredenen moest afzeggen, uit te nodigen voor een bezoek aan het kerkhof. De organisatoren werden echter „overvallen" door een stroom van aanvragen. Op dit moment zijnhet er al meer dan vijftig nabestaanden, die een bezoek willen brengen aan het Britse kerkhof in Venray, terwijl zich vijftien personen hebben aangemeld voor een bezoek aan de begraafplaats te Nijmegen en anderen, die de oor logskerkhoven in Overloon, Mierlo, Uden en zelfs op de Waddeneilanden willen bezoeken. De grote belangstelling voor een pelgrimage naar Venray is een gevolg van de grote publiciteit, welke vorig jaar in Engeland aan „The Pilgrimage to Venray 1986" is gegeven. Ook de in Venray gestarte hulpactie voor de Brit se oorlogsweduwen heeft in het Vere nigd Koninkrijk veel publiciteit gekre gen. ACTIES GESTART Ondanks het feit, dat er dit jaar geen sponsor is, wil de Venrayse afde ling van de Bond van Wapenbroeders de nabestaanden niet teleurstellen. Daarom zijn acties gestart om te voor komen dat weduwen en kinderen van hen, die voor de bevrijding van Neder- Woensdag 30 september is het weer zover. Dan gaan de kinderen op pad om huis aan huis bestellingen voor kinderpostzegels en ansichtkaarten op te nemen. De opbrengst van de kinderpostze gelactie is bestemd voor kinderen in achterstandssituaties, kinderen die worden bedreigd in hun opgroeien en hun ontwikkeling. De kinderpostzegels 1987 zijn gemaakt door Charlotte Mutsaers. Het thema van de kinderzegels. Kind en Beroep, heeft ze uitgebeeld, door meisjes te tekenen in beroepen waarin ze niet veel voorkomen: een houthak- ster, een matroos en een pilote. Alle drie kinderzegels zitten in het velletje dat de kinderen verkopen. De ansichtkaarten zijn te koop in mapjes van zes stuks. Er zijn drie verschillende mapjes. Jan Kruis maakte er een van. Daarop staan tekeningen van Jan, Jans en de kinderen. Er is ook een mapje met tekeningen en gedichtjes van Toon Hermans. De afbeeldingen van de kinderzegels en de mapjes kaarten staan op de envelop die de kinderen bij zich hebben. DIEFSTAL UIT ETALAGE ELECTROZAAK In recordtijd heeft iemand kans gezien om uit de etalage van Electro J. aan de Schoolstraat, een videocamera ter waarde van 4.000,weg te grissen. Personeel heeft de dief nog zien weglopen, maar bij de achtervol ging raakte men hem kwijt. Later werd ontdekt dat ook twee radiocasetterecorders uit de etalage gestolen waren. Of dat door dezelfde dader of door iemand anders is ge beurd, kon niet worden vastgesteld. land en Venray in het bijzonder, hun leven lieten, de gelegenheid te geven hun graf te bezoeken. Inmiddels heeft men om hulp en steun aangeklopt bij andere afdelin gen van de Bond van Wapenbroeders en bij The Royal Britisch Legion. In Venray worden gastgezinnen gezocht die bereid zijn enkele dagen de na bestaanden gastvrij onderdak te verle nen. Tevens hoopt men op bijdragen in de grote vervoerskosten. Financiële bijdragen kunnen wor den gestort op postgiro 1674834 of de NCB bankrekening 23.18.62.261 t.n.v. de penningmeester van de Bond van Wapenbroeders afd. Venray, de heer H.G. Meijer, Vollenbergstraat 6, 5801 RP Venray, tel. 82992. Bij hem kan men zich ook opgeven, wanneer men in begin november als gastgezin wil fungeren. Ook kan men terecht bij de secretaris van de afdeling, dhr. N. v. Hoek, Oranjestraat 19, 5802 BG Venray, tel. 83972. UITREIKING WIMPEL Op maandag 28 september om 20.00 uur zal in De Wieënhof de afdelings banier van de kleine doch actieve Venray-branch worden getooid met een naams-cravatte. Zoals bekend, werd vorig jaar deze banier door twee Venrayse maaksters aan de afdeling aangeboden. Zij toont evenwel de oude naam „Veteranen Legioen Nederland Nederlandse Bond van Oud-Strijders (V.L.N./ N.B.O.S.)". De nieuwe naam is ingeborduurd op een wimpel, welke officieel door de gewestelijke voorzitter van de Bond van Wapenbroeders, de heer J.G. Brouwer lt.kol.b.d. in aanwezigheid van alle leden en andere belangstellen den zal worden bevestigd aan de ba nier van de afdeling. IAr 4Mlh. Vanaf (vandaag) 24 september staat de nieuwste telg uit het huis Peugeot bij Autobedrijf D'n Brier B. V. De wagen, die op de Franse auto mobielmark t haar succesvolle debuut maakte, wordt in ons land leverbaar in maar liefst 7 benzine-uitvoeringen endat is nog maar het begin. De Nederlandse automobielpers heeft de wagen al uitvoerig aan de tand gevoeld en uitermate gunstig be oordeeld. Als krachtbron worden motoren toegepast van 47 CEE kw (65 pk) voor de rustige Peugeot 405 1.4 GL, tot 116 CEE kq (160 pk) voor de 16-klepper Peugeot 405 Ml 16. Alle versies leveren een uitstekende trekkracht. Het maximum koppel va rieert van 111 tot 177 CEE Nm, bij toerentallen tussen 3.000 en 5.000 t/m. Een katalysator is, naar keuze, be schikbaar op de 1.6 en 1.9 carburator- motoren. Op deze motoren is echter ook een LPG-installatie leverbaar, waarbij de grote kofferruimte zich uit stekend leent voor het plaatsen van de gastank. Het prijskaartje voor de Peugeot 405 is buitengewoon goed uitgebalan ceerd ten opzichte van zijn naaste konkurrenten en begint ai bij 26.400 voor de Peugeot 405 1.4 GL. Uw Peugeot-dealer houdt open huis van 24 september tot en met 3 oktober a.s. Uw bezoek wordt een interessante kennismaking met een eigentijdse automobiel en is daarom zeker de moeite waard. (adv.) Het komende weekeinde organiseert harmonie St. Catharina uit Leunen- Veulen-Heide de jaarlijkse muziek feesten in een loods van Mengvoeder- bedrijf P. Nijsen b.v. aan de Veulen- seweg te Veulen. Het programma ziet er als volgt uit: Vrijdag 25 september. Het feest wordt geopend om 20.30 uur met een avond voor de jeugd in de sfeervolle feeslloods. Het muzikale ge deelte wordt verzorgd door het orkest Big Deal Zaterdag 26 september. Om 20.30 uur is er een gehuwdenbal voor iedereen, die houdt van een ou derwetse gezellige dansavond. Het dansorkest The Drivers uit Bakel zal ongetwijfeld zorgen voor een uitste kende sfeer. Zondag 27 september. Om 11.00 uur H. Mis in de loods, op geluisterd door Ars Musica uit Ven ray. Aansluitend zullen, tot slui tingstijd om 20.00 uur, optreden: Ars Musica met een koffieconcert; Die Flottbachtaler Musikanten uit het Duitse Willich; De Frohliche Rubensamler uit Leu nen; Joekskapel Luuster Efkes uit Veulen;' Drumband en Majorettenkorps uit Zeilberg; Die Laaktaler Muzikanten uit Arcen; Joekskapel „Noeët Tuus" uit Leunen; De Bergen Echo's uit Wanroy. Het is U wellicht bekend dat enkele docenten van de Muziekschool Venray zich de laatste tijd intensief bezig houden met Lichte Muziek, dit wil zeggen van pop tot jazz en alles wat daar tussen zit. Niet alleen de popmuziek van de jaren zestig, maar ook die van nu. Waarbij onder andere gebruik wordt gemaakt van synthezisers, drumcom puters, etc. Nu bestaat er voor iedere muzikant die er in zijn eentje of met zijn groep niet helmaal meer uitkomt de mogelijkheid voor een opstapcur- sus van 6 lessen in te schrijven, om zodoende theoretische kennis en de practische vaardigheid te vergroten of het omgaan met synthezisers en keybords aan te leren. Kom gerust langs en vraag informatie of raad. Laat de zin: „Everything you always wanted to know about music, but were afraid to ask." niet op U van toepassing zijn! Zondagochtend 27 september a.s. vindt in Castenray het traditionele „Herfstconcert" plaats. Hieraan werken mee: Dames- en Herenkoor Castenray o.l.v. Dirigent Joop Simons en Fanfare „Dorps klank" o.l.v. Dirigent Chris Cuppen. Aanvang 11.15 uur. Plaats van handeling in het gemeenschapshuis „De Wis" aan de Matthiasstraat. Komend weekeinde zal wederom een Missie Expo worden georgani seerd in het wijkcentrum „De Kiosk" in Brukske Venray. Te zien en te koop zijn hele mooie kunst- en gebruiksvoorwerpen uit de Derde Wereld. De nadruk ligt vooral op het Indonesische houtsnijwerk, dit omdat ook de doelstelling van deze Expo op Indonesië ligt. Echter ook vele produkten uit andere landen zijn er te zien, zoals uit Afrika, Bali, China en India. De data en uren van de openstelling Vrijdag 25 sept, van 14.00-17.00 u. Zaterdag 26 sept, van 10.00 - 17.00 u. Zondag 27 sept, van 11.00 - 17,00 u. informatie-A VOND Op maandag, 5 oktober a.s. organi seert de Rabobank een informatie avond rond het thema wintersport. Het gebeuren vindt plaats in de Venrayse schouwburg, en vangt aan om 20.00 uur. Het programma wordt gepresen teerd in samenwerking met het Oos tenrijks Verkeersbureau en de reisor ganisaties Hotelplan en De Jong Intra Vakanties. Een schitterende multi-dia-show op een zes meter breed scherm en een flit sende film met als titel „Happy Ski ing" tonen u alle facetten van de win tersport. In de pauze kunt u voor uitgebreide informatie over winterreizen en win tersport terecht bij speciaal daartoe ingerichte stands, waar men u graag te woord staat. Het pauzeprogramma wordt afge rond met een swingende ski-aerobic demonstratie door het team van het Ski Aerobic Center Nederland. Kortom: een avondvullend pro gramma boordevol waardevolle infor matie, zowel voor „gevorderde" win tersporters als ook voor degenen, voor wie een wintersportvakantie nog nieuw is. Toegangskaarten zijn gratis ver krijgbaar bij de kantoren van de Ra- bobanken in de gemeente Venray, Wanssum, Meerlo, Broekhuizenvorst en Swolgen.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 11