GROEN L. Oudenhoven neemt afscheid van gemeente HINDERWET Het snoeien van bomen 8e Kerkdorpen fietstocht Venray Nieuwe A.P.V. ter lezing gelegd Inschrijving carnavalstent Collektekalender september 1987 HET LICHT OP wanneer snoeien? f Aanvraag voor vergunning tot ontgronding PEEL EN MAAS Donderdag 17 september - Pagina 14 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.46 (jeugd) Dinsdag .7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol- Op de dag waarop deze krant verschijnt, heeft L. Oudenhoven zijn laatste werkdag bij de gemeente Venray erop zitten. Vanaf het begin van 1945 heeft hij onafgebroken bij diezelfde gemeente gewerkt en heeft hij de ups-and-downs ervan van dichtbij meegemaakt. Hieronder een terugblik op het werk van Oudenhoven bij de gemeenten en daarmee een terugblik op Venray zélf. Woensdag 9.45-10.45 (d8mes) 13.00-15.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinsrwemmenl 11.00-12.30 (ge2inszwemmen| 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Zondag 27 september Het comité Recreatiesport Venray organiseert zondag 27 september a.s. de 8e kerkdorpenfietstocht in de ge meente Venray. Deze fietstocht, waaraan door jong en oud kan wor den deelgenomen, heeft een puur re creatief karakter, en voert U langs alle Venrayse kerkdorpen. De route is op zodanige wijze uitgezet, dat er zoveel mogelijk gebruik kan worden gemaakt van verharde fietspaden. U wordt hierbij zoveel mogelijk in de gelegen heid gesteld om kennis te maken met de natuurlijke bosrijke omgeving, het agrarisch landschappelijke karakter/landschap alsmede de diver se monumenten die Venray rijk is. DEELNAME Hel inschrijfgeld bedraagt voor vol wassenen ƒ5,- en voor kinderen t.m. 14 jaar £2,50. Gelegenheid tot starten is van 11.00 tot 12.00 uur, terwijl de posten tot 16.00 uur bezet blijven. De startplaatsen zijn: Sporthal De Wette- ling (kantine) Venray; Café Janssen, Merselo; Herberg De Peel, Ysselsteyn; Zaal 't Veule, Veulen; Café Willem- sen, Oirlo. Het spreekuur van burgemeester Defesche op maandag 21 september komt te vervallen „EEN CHAOS WAS HET" De nasleep van de oorlog is in Ven ray heel erg lang te merken geweest; die conclusie ligt voor de hand na een gesprek met L. Oudenhoven, tot het begin deze week hoofd van de Hoofd afdeling II van de gemeente Venr'ay en het afgelopen jaar plaatsvervangend gemeentesecretaris. ,,Een chaos was het, meteen na de bevrijding," aldus Oudenhoven, „want alles was kapot. Over onder wijs hoefde je niet te praten want alle scholen lagen plat en als gemeentehuis deed het parochiehuis in Merselo dienst, want dat was een van de ge bouwen die het snelst voldoende glas en waterdicht te krijgen was. Later werd daarvoor de Gouden Leeuw ge nomen. Maar juist in die chaos had de gemeente handen vol werk. Onze eerste taak was het helpen van de eva cués, oorlogsslachtoffers en vluchte lingen. De situatie zat toen zo in el kaar, dat de gemeente vluchtelingen moest onderbrengen in kippenhokken in Merselo. Maar dan hadden ze ten minste een dak boven het hoofd. De gemeente zorgde er allereerst voor, dat de mensen te eten hadden en wat geld kregen. Een probleem was daarbij dat de gemeente zélf geen geld had. Nu bleek een van de Venrayse inwoners nog 20.000 gulden spaargeld thuis te hebben liggen en die heeft de gemeente toen van die persoon geleend. Daar mee konden we toen vooruit, totdat we geld van de regering zouden krij gen. Toen dat uiteindelijk vanuit Eindhoven bij ons kwam, bleek men ons 20.000 briefjes van één gulden te Een foto uit 1945. Omdat het ge meentehuis nog hersteld moest wor den van de oorlogshandelingen werd een deel van het ambtelijk apparaat in hotel De Gouden Leeuw aan het Hen- seniusplein gehuisvest. Aller aandacht is eventjes gevestigd op de vierde per soon van links, L. Oudenhoven. hebben gestuurd. Het was behoorlijk gênant, maar er zat niets anders op dan voor de persoon bij wie het geld geleend was, die 20.000 briefjes uit te tellen". SOCIALE ZAKEN „In die tijd realiseerde je jezelf dat niet zo, maar ik was toen de eerste ambtenaar die iets aan sociale zaken heeft gedaan. Kijk, het takenpakket van de gemeente zat toen nog heel an ders in elkaar dan nu het geval is. Fei telijk moest de ruimtelijke ordening nog uitgevonden worden en er was dan weliswaar wel een Hinderwet, maar van een gemeentelijk milieube leid was toen nog geen sprake. De ge meente deed toen gewoon de klassieke taken die je van een gemeente ver wacht, de bevolkingsboekhouding bij voorbeeld en openbare werken. Naast haar bemoeienis met het Ar menbestuur had de gemeente voor de oorlog eigenlijk géén sociale taak. Zo kwam er toen de noodwet van Drees, die voorag in een oudedagsvoorzie ning. De mensen geloofden toen vaak niet dat ze geld kregen waarvoor ze nooit gewerkt hadden. In die tijd was het een grote zorg om oud te worden; slechts een. enkeling had een pensioen en daarom woonden opa en oma vaak in bij de kinderen. Dat hoorde toen wel bij de samenleving maar voor de ouderen was het toen toch echt welda dig, dat ze zelf hun eigen inkomsten kregen. In die tijd heb ik toen de hele Venrayse bevoking van 60-plus aan mijn bureau gehad, waarbij ik ze heel indringende vragen moest stellen. Iets wat noch voor hen, noch voor mij een pretje was, maar dat vereiste de rege ling nu eenmaal. WONINGNOOD „Een ander - minstens zo groot - probleem was de woningnood. Door de vernielingen in de oorlog waren er nog maar weinig huizen voorhanden. Uiteraard kwamen de mensen met dit probleem bij de gemeente. Je kende alle mensen van a tot z en dat maakte de nood nog indringender. De ene keer was het een schoolvriend, de an dere keer iemand uit de straat. De toe wijzing van woningen liep toen hele maal via de gemeente, maar er waren gewoonweg amper woningen toe te wijzen. Die woningnood heeft tot in de vijftiger jaren geduurd en zelf heb ik daar ook de wrange vruchten van geplukt, want om ook maar de schijn te vermijden dat je als ambtenaar „dichter bij het vuur zat", kreeg ik lange tijd geen woning. De financiële situatie was ronduit slecht; zo kon het wel eens voorkomen dat de gemeente rekeningen laat be taalde om aan het einde van de mand genoeg geld te hebben om de eigen ambtenaren hun salaris uit te kunnen betalen". LUXE „In 1-952 stapte ik over naar de af deling Financiën; van die afdeling werd ik chef in 1957. In 1970 werd de huidige organisatievorm ingevoerd, waardoor ik hoofd werd van de hoofdafdeling waarin financiën, on derwijs, sport, welzijn en personeels zaken, zijn opgenomen. In die tijd veranderde er veel met de gemeente en daarmee met Venray. Na orde op za ken te hebben gesteld voor wat betreft alle noodzakelijke dingen, kwam er nu de tijd van luxe. We hadden jaren van enorme tekorten gekend, maar nu kwam de omgekeerde situatie. Iedere keer vielen de cijfers weer gunstiger uit dan je je al durfde voor te stellen en achteraf, bij het opmaken van de ge meenterekening, bleken de totaalcij fers zelfs nóg gunstiger. In die tijd hield de gemeente echt geld óver en daar kunnen we nu nog uit putten, want nu komen we al de nodige jaren geld te kort. In die luxe tijd werd alles vertaald naar geld. Daar bedoel ik mee, dat bij voorbeeld de schouwburg weliswaar een culturele voorziening was, maar het geld dat ervoor nodig was, had de grootste rol. Vandaag de dag met de bezuinigingen hebben we eigenlijk weer dezelfde situatie, alles wordt va nuit de financiële hoek bekeken. Ook in die vette jaren heeft de gemeente nooit geld van gekkigheid uitgegeven. Onder het motto „niet gek doen als het niet nodig is" was bijvoorbeeld de personeelsbezetting op het gemeente huis op alle gebied vrij krap. Een goed voorbeeld daarvan is ook, dat er van daag de dag kritiek is op de uitvoering van het zwembad, omdat het te be perkt zou zijn in zijn mogelijkheden. Nou dat klopt ook, want het is inder tijd gebouwd om te dienen als instruc- tiebad. Daarvoor is het toen bedoeld en dus zal het nu veel geld kosten om er iets anders van te maken. Landelijk was die sfeer toen bepaald niet zo nuchter als hier in Venray. Niettemin is er in die tijd heel erg veel van de grond gekomen. Vooral ook door de rol die de voormalige gemeentesecreta ris Vorst daarin heeft gespeeld, want de ontwikkeling van Venray gaat wat mij betreft voor een heel groot gedeel te op conto van hem. Het is bepaald niet verwonderlijk dat hij tot erebur ger is gemaakt. Een groot pluspunt van die rijke tij den is dat er in de kerkdorpen veel is gepresteerd. Het besef is in die jaren gegroeid, dat een op de drie inwoners van Venray in de kerkdorpen of het buitengebied woont. Gelukkig hadden we er toen het geld voor. Het is een goede zaak dat die voorzienngen op het gebied van onderwijs, sport en welzijn er zijn gekomen, net zo goed als dat het ook een hele goede zaak is om ze blijvend in stand te houden!" AFSCHEID Naar eigen zeggen is de heer Ouden hoven bij de gemeente gaan werken met het idee er zo snel mogelijk weer te vertrekken en doodgewoon een baan nodig had. „De gemeente had nou niet bepaald mijn echte interesse, maar uiteindelijk ben ik er toch geble ven en daar heb ik nooit spijt van ge had". In die tijd heeft hij niet alleen Venray, maar ook het gemeentelijk apparaat zien uitgroeien tot wat het nu is. Daarnaast is hij ondermeer al 28 jaar lang bestuurslid van de biblio theek, waarbij hij momenteel als pen ningmeester optreedt, na 23 jaar lang secretaris te zijn geweest. Voorlopig zit hij dus - zeker met het oog op de nieuwbouw aan de Merseloseweg - niet zonder werk. Het officiële afscheid van de heer Oudenhoven zal op vrijdag 16 oktober a.s. in het gemeentehuis worden ge houden. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend, dat met ingang van heden voor een ieder in het raadhuis, Raadhuisstraat 1, kamer 119, ter lezing is neergelegd, de nieuwe Algemene Politieverordening Venray, vastgesteld bij besluit van de raad de zer gemeente, d.d. 24 februari 1987, nr. R210. Deze (nieuwe) verordening treedt in werking op 1 oktober 1987. Burgemeester en wethouders voornoemd J.A.A. van Oers, loco-burgemeester Drs. A.W.M. de Bever, loco-secretaris. Opmerking: In de gemeentelijke voorlichtingsru briek van Peel en Maas zal in de ko mende weken nog nader aandacht worden besteed aan de voor het pu bliek meest van belang zijnde bepalin gen van de nieuwe verordening. Burgemeester en wethouders van Venray stellen voor de horeca-onder- nemers in Venray-kom de inschrijving open voor het exploiteren van een feest- danstent op het Gouden Leeuw terrein tijdens de carnavalsda gen 1988, t.w. zaterdag 13 t.m. dins dag 16 februari 1988. Bij de exploitatie van de tent diept rekening te worden gehouden met het volgende: a. de tent moet voldoen aan de brandveiligheidsvoorschriften. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de commandant brandweer; b. alle aansluitingen (electriciteit, wa ter en afvoer) en afzettingen (om nooduitgangen vrij te houden) moeten door en voor rekening van de exploitant worden uitgevoerd. c. de tent moet op aanwijzing zoda nig worden gesitueerd, dat de toi letwagen op een controleput (niet op een kolk) van de riolering kan worden aangesloten. d. de tent mag tijdens genoemde da gen tot 's nachts 2 uur geopend zijn, maar de muziek moet om 1 uur worden beëindigd. De inschrijving dient te geschieden in een gesloten envelop met duidelijk het opschrift „carnavalstent". De en velop dient te worden bezorgd op ka mer 119 van het gemeentehuis. De inschrijving sluit op vrijdag 2 oktober 1987 te 12.00 uur. Te laat in gekomen inschrijvingen worden niet in aanmerking genomen. Binnen 14 dagen ontvangen de in schrijvers bericht omtrent de gunning. Bij de gunning dient 25°/o van de in- schrijfsom te worden voldaan. Burgemeester en wethouders voornoemd, J.A.A. van Oers, loco-burgemeester Drs. A.W.M. de Bever, loco-secretaris Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter van 14 t.m. 20 september Prinses Beatrix Fons (landelijke aktie). op 26 september Gymnastiekve reniging St. Christoffel (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollek- te wezen). Alleen voor deze collektes is een col- lektevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatie bewijs kunnen tonen. Er wordt vaak gedacht dat snoeien alleen in de winter kan. Niets is minder waar. Snoeien in de zomer is in veel geval len zelfs beter. Het belangrijkste argu ment daarvoor is, dat de wondafdich- ting sneller gebeurt, omdat de plant nog midden in zijn groeiseizoen is. Bij diverse bomen is snoeien in de winter zelfs sterk af te raden omdat ze „bloeden". De oorzaak hiervan is dat de sapstroom al heel vroeg in de winter op gang komt en daarna niet meer te stoppen is. De sapstroom is in de zo mer minder sterk, omdat met name voor het uitlopen in de lente extra voe dingsstoffen naar de knoppen ge transporteerd moeten worden. In die uitloopperiode is snoeien dus al hele maal uit den boze. Bomen die er vroeg hun sapstroom op gang hebben, en daardoor gevoelig zijn voor het „bloe den" zijn o.a. de berk, de esdoorn en de noot. Deze bomen worden daarom bij voorkeur in de zomer gesnoeid. Een ander voordeel van snoeien in de zomer is gelegen in de geringe vor ming van zogeheten „waterlot". Doordat de sapstroom tot rust geko men is, is er minder verstoring van de groeikracht naar de aanwezige slapen de knoppen op de takken. Alle groei kracht wordt dan gebruikt in de al aanwezige takken en bladeren van de boom. Met name de linde zal veel wa terlot vormen bij snoeien in de winter. Daarom wordt deze boomsoort bij voorkeur ook in de zomer gesnoeid. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouwplannen medewerking te verle nen: het het aanbouwen van een serre aan de Knopkruid 49 te Venray, t.n.v. A.P.M. de Klein; het verplaatsen van een paar denstal aan de Handrik te Merselo, t.n.v. P.C.J. Ewalts, Kruisstraat 11 te Venray; het uitbreiden van een woonhuis aan Klein Oirlo 4 te Castenray, t.n.v. L. Künen; het bouwen van een ponyverblijf aan de Beekweg te Merselo, t.n.v. A. Stiphout, St. Odastraat 9 te Venray; het bouwen van 8 bungalows aan de Akkerweg 16, 18 en 20 en aan de Hoeveweg 1 t.m. 9 oneven te Ven ray, t.n.v. Bouwbedrijf Verhoeven Venray b.v„ Dr. Poelsstraat 10 te Venray; het bouwen van een woning aan de Etnalaan te Venray, t.n.v. Mevr. G.M. Janssen-Van Osch, Haag 46 te Merselo. De bouwplannen liggen met ingang van 18 september 1987 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inza ge bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 Van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Ge durende deze termijn kunnen eventue le bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. De burgemeester van Venray, J.A. van Oers, loco-burgemeester Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 9 september 1987 voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 da gen na datum het uitbreiden van een bedrijfs gebouw aan de Gezellenbaan 7 te Ys selsteyn, t.n.v. H. Maessens Land bouwmachines b.v.; het bouwen van een woning aan de Tatralaan 15 te Venray, t.n.v. J.G. Boenink, Luitstraat 12 te Venray; het bouwen van een tuinhuisje schutting aan de Kattestaart 31 te Venray, t.n.v. M.G.G.M. Geurts; het bouwen van een berging aan de Serenadestraat 37 te Venray, t.n.v. J.A. Vermeulen; het aanbrengen van een luifel aan de Andeslaan 2 te Venray, t.n.v. P.A. Hendriks; het wijzigen van een gevel aan de Langeweg 41 te Venray, t.n.v. L.J.M. Wilms, Whistlerstraat 2 te Venray; het bouwen van een mestsilo aan de Lollebeekweg 38 te Castenray, t.n.v. Maatschap Geerets; het bouwen van een jongveestal aan de Eijkenhofweg 10-12 te Veulen, t.n.v. Maatschap Wismans; het bouwen van een carport aan de Goetzenhof 9 te Oostrum, t.n.v. P.J. van Duijnhoven; het bouwen van een drijfmest- put aan Weverslo 4 te Merselo, t.n.v. P.S.M. Wilms. De burgemeester van Venray, J.A. van Oers, loco-burgemeester "KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om onder het stellen van voorwaarden positief te beschikken op de aanvraag van: J. Swinkels, Pastoor Jacobspeel 2 te Ysselsteyn voor het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij en varkensmesterij gelegen aan de Pastoor Jacobspeel 2 te Ysselsteyn; J.A.M. ClaeSsens, Deurneseweg 72 te Heide, voor het ex artikel 6a uitbreiden/wijzigen van een kalkoen- mesterij gelegen aan de Deurneseweg 72 te Heide. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien tot 2 oktober 1987. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gege vens vah degene die bezwaar maakt niet bekend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, J.A.A. van Oers, loco-burgemeester Drs. A.W.M. de Bever, loco-secretaris Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat bij Gedeputeerde Staten van Lim burg een aanvraag is ingediend door A.T.M. van der Asdonk te Gemert om vergunning tot het ontgronden van de percelen kadastraal bekend gemeente Venray, sectie H, nrs. 1436, 1437 en 1438, gelegen aan Rozendaal te Merse lo, eigendom van de gebroeders Van der Asdonk te Gemert. De aanvraag ligt met ingang van he den gedurende één maand voor een ie der ter inzage bij de afdeling Ruimte lijke Ordening, kamer 201 van het raadhuis. Ingevolge het bepaalde in de Veror dening op ontgrondingen in Limburg kan een ieder binnen dertig dagen na heden schriftelijk bezwaren indienen tegen de inwilliging van de aanvraag tot verlening van de vergunning, te richten aan Gedeputeerde Staten van Limburg en in te dienen bij de ge meente Venray. Venray, 10 september 1987 burgemeester en wethouders van Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 14