VERENIGINGSNIEUWS Crescendo VENRAY'S MANNENKOOR Koninklijke Harmonie Euterpe Zangers van St. Frans VENRODE Kinderkoor De Bandelieren Ars Musica Vocaal ensemble Arabesque Kinder- en Jeugdkoor De Vredesklokjes Capriccio - Bojema Saltarello ST. M.M.S.K. PETRUS BANDEN Orkestvereniging Venray 't Zandakker De Springplank Jeugd- natuurwacht N.J.N. Buurtvereniging Brukske Wijk Noord-West L.V.B. Wijkvereniging Veltum Dorpsvereniging Maashees Adelbert Venray C.D.J.A. PvdA AMNESTY INTERNATIONAL DERDE ORDE F.N.V. N.V.I.H.-COC Huisvrouwen- kontakt Brukske Heil der Zieken Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. TRIMCLUB PEEL EN MAAS Donderdag 17 september - Pagina 13 Donderdag 17 september om 19.30 uur repetitie bassen en om 20.00 uur gehele koor. Zondagmorgen 20 september extra ingelaste repetitie van 11.30 tot 12.30 uur in de Wieënhof. Donderdag 24 september aanvang 4-daagse reis naar Engeland om 5.30 uur 's morgens vertrek v.a. gemeente huis naar de boot in Oostende. Het programma van deze Engelandreis krijgt U allen thuis in de speciale V.M.K. periodiek. Verdere programma: Zaterdag 3 oktober opluistering eu charistieviering om 14.30 uur en om 19.00 uur opluistering receptie. Beiden te Smakt. 22 November zondagochtendcon cert. 28 November feestavond. Afmelden: A. v. Gestel, tel. 83846. Donderdag 17 september. Om 20.00 uur repetitie. AGENDA 4 oktober 18.30 uur gemeentetour- nooi. 18 oktober 15.40 uur muziekfestival Ysselsteyn. 14 november 20.00 uur concert Gre- venbicht Heel. 21 november intocht St. Nicolaas. 13 december concert te Heerlen met Venrays Mannenkoor. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 17 september Repetitie jeugdorkestom 18.45 uur. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Agenda: Vrijdag 18 september. Om 18.30 uur repetitie voor alten en sopranen en om 19.15 uur voor teno ren en bassen. Zondag -20 september. Om 10.15 uur hoogmis in de Paters kerk. Maandag 21 september. Om 19.00 uur spelavond voor alle jon gens. Dinsdag 22 september. 'Om 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 23 september. Om 18.30 uur alleen voor de sopra nen. Eventuele afmeldingen: bij dhr. Buys, Mastbos 6, tel. 81091 (alleen tussen 17.45 en 18.00 uur). Vanaf deze plaats willen wij alle ou ders dankzeggen die hun huis hebben opengesteld voor onze Italiaanse gasten. Het bezoek mag als zeer geslaagd worden aangemerkt. Verder dank aan iedereen die gehoor gegeven heeft aan onze oproep tot het bijwo nen van het concert. DAMESKOOR Donderdag 17 september concert in het Schuttersveld om 19.30 uur, in of ficiële kleding. Vrijdag 18 september om 18.00 uur serenade in zaal Thielen voor bruidspaar Pia en Chris, in officiële kleding. Woensdag 23 september om 20.00 uur repeptitie in zaal Thielen. Zaterdag 17 oktober avondmis in de Vredeskerk om 19.00 uur. Zondag 24 oktober optreden in de Doelen in Rotterdam. Als U verhinderd bent, wel graag even afmelden bij mevr., v.d. Beke- rom, tel. 83332 of bij mevr. Sijbers, tel. 81353. Gem. zangvereniging Zondag 20 september. Geen zingen. Woensdag 23 september van 18.00 tot 19.00 uur repetitie in het activitei tencentrum aan het Kennedyplein. Zondag 27 september. Hoogmis in de Paterskerk, aanvang 10.15 uur. Graag trouwe opkomst van de le den. Bij het koor is er nog plaats voor dames en heren die graag willen zin gen. Kom eens luisteren op onze repe titie. Bij afwezigheid gaarne even afmel den bij nummers 86511 of 89831 Dinsdag 22 september. Fluitgroepom 18.00 uur, koorrepetitie om 18.30 uur. Dinsdag 29 september. Geen fluitgroep. Koorrepetitie van 18.30-19.30 uur. Ziezo, nu gaan we eens flink repete ren voor de komende maanden. Kun je niet naar de repetitie komen meld je dan zelf af bij mij of Karin. Tot dins- Dinsdag 22 september om 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ur- sulastraat. Binnenkort start de grote clubaktie. U kunt nu al loten bestellen bij dhr. Luijpers, tel. 83554. U steunt hiermee de verenigingskas. Denk ook aan we derverkoop bij uw kennissen, vrien den, familie en andere relaties. Oud papier kunt U deponeren in de container bij dhr. J. v. Osch, Akker- weg 6. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159 of dhr. J. Steijlen, Kolkweg3, tel. 81221. Maandag 21 september om 20.30 uur gezamenlijke repetitie in muziek therapie St. Servatius. Maandag 28 september om 20.30 uur gezamenlijke repetitie in de mu ziektherapie St. Servatius. Afmelden bij Marjan, tel. 85377. Vrijdag 18 september. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 25 september. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur De koorbrief is in de maak. Voor de meest urgente zaken krijgen jullie vrijdag een brief mee. Alle kandidaten voor het festival de woensdagrepetities niet vergeten. Alle voorbereidingen lo pen goed, laten we dat zo houden. Zien we jullie morgen weer op de re- peitie? Ben je ziek? Meld je dan af! CAPRICIO Dinsdag 22 september. Om 12.35 gezamenlijke repetitie. Donderdag 24 september. Om 12.35 uur extra gezamenlijke repe titie, samen met Saltarello. Zaterdag 26 september. Om 9.00 uur vertrek per bus naar Ant werpen vanaf het Boschveldcollege. Denk aan lunchpakket en zakgeld. Dinsdag 29 september. Om 12.35 uur gezamenlijke repetitie. SALTARELLO Zaterdag 19 september. Gezamenlijke repetitie i.v.m. Festival Antwerpen om 17.30 uur in de Galm- hut. (Eigen standaard) Donderdag 24 september. Om 12.35 uur gezamenlijke repetitie met Capriccio in 216. Zaterdag 26 september. Om 9.00 uur vertrek naar Antwerpen per bus vanaf het Boschveld. Denk aar. lunchpakket, zakgeld en eigen standaard. BOJEMA Vrijdag 18 september Om 18.45 uur eerste bijeenkomst or kest. Ook nieuwelingen zijn welkom. Afmeldingen uitsluitend bij P. Fal- co Franken- tel. 85855. Voorlopige agenda 22 september bestuursvergadering. 27 september optreden in Geldrop. 25 oktober festival in Horst. 21 november intocht St. Nicolaas. 29 november zondagochtenconcert Repetities Zondag 20 en woensdag 23 september voor majoretten, miniretten en korpsleden. Afmelden Majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. Woensdag 23 en 30 september om 20.00 uur repetitie voor orkest o.l.v. L. Boogaarts in de schouwburg van St. Anna. Afmelden bij M. Groote- maat, tel. 80358. Eveneens op beide woensdagen om 20.15 uur repetitie voor het klein en semble o.l.v. A. Thijssen in de mu ziekschool. Afmelden bij P. Houba, tel. 87362. Concertagenda. Het Klein Ensemble geeft zondag 27 september om 14.00 uur een concert in huize Madekleine te Boxmeer. Voor het orkest is er op zondag 4 oktober om half vijf het muziektoer- nooi. A.s. zaterdag 19 september club kampioenschap van ht Zandakker. Aanvang 14.00 uur op de schutters- weide in de Endepoel. Schutters veel succes! Zondag 27 september zal de wedstrijd Sf. Anna-Zandakker GEEN doorgang vinden. Donderdag clubavond voor jongens en meisje van 6-9 jaar: pannekoeken gourmet. Dinsdag club voor jongens en meis je van 9-12 jaar: buiten spellen. Voor beide avonden dub van half zeven tot acht uur. Zaterdagavond spellenavond. We hebben het zenuwslopende mister Bib- berspel. Je kunt je kracht meten in het clubkampioenschap vlegelhangen, windbuskschieten, pijltjes gooien, sjoelen en een grote purrle maken. Groetjes en tot zaterdagavond 19.30 uur. Komende zaterdag, 19 september kunnen jullie voor de laatste maal de hoogte van de zonnebloemen doorge ven. Uit deze meldingen worden wor den de prijswinnaars vastgesteld. Ook degenen die dus al eerder de hoogte hebben doorgegeven kunnen nu weer de ,,eind"-hoogte doorgeven. Volgen de week zullen we enkele steekproeven nemen om te kijken of de doorgegeven hoogte ook juist is. Dus de hoogte op geven a.s. zaterdag tussen 11.00 en 12.00 uur: tel. 04785-1345. Vermeld dan tevens je adres en telefoonnum mer, zodat we de prijswinnaars kun nen bellen of schrijven. De prijzen worden op 30 september uitgereikt tij dens de installatie in de schouwburg van St. Anna. Over deze installatie lezen jullie vol gende keer in Peel en Maas wel meer. Houdt deze datum alvast vrij. En we hopen natuurlijk op veel telefoontjes i.v.m. de zonnebloem-aktie. Hoi allemaal. Tijdens de excursie van afgelopen zondag was goed te zien dat ook de vogels genoeg van deze „zo mer" hadden meegemaakt. Groepe rende roodborsttapuiten, grote aantal len zwaluwen waaronder zo'n 30 oe- verzwaluwen(!), die nog even probe ren om zoveel mogelijk energie te ver zamelen alvorens ze naar het zuiden vertrekken. Ook zagen we de visa rend, onderweg vanuit Noord-Scandi- navië naar Zuid Spanje of Afrika. Het moge duidelijk zijn. Deze tijd van het jaar is voor vogelaars wel zeer aan trekkelijk. Daarom is er komende zondag weer een excursie, ditmaal 0.1.v. Kamiel. Hij gaat naar de Castenrayse vennen en vertrekt zoals gewoonlijk om 8.00 uur vanaf het Schouwburgplein. De NJN staat voor Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie. Het is een vereniging voor jongens en meisjes tussen 12 en 23 jaar. Ze organiseert wekelijks excursies naar natuurgebie den in de buurt van Venray, onder lei ding van een meer ervaren NJN-er die al wat meer van de natuur af weet. Ben jij geïnteresseerd, dan kun je ken nis maken met de NJN door gewoon naar de aangekondigde excursies te komen. Je mag dan geheel vrijblijvend meegaan om te zien of de NJN wat voor jou is. Wil je eerst wat extra in formatie, bel dan Suzanna Spoelstra, 04781-1324. De Buurtvereniging organiseert 1.s.w.m. het politiekorps Venray op 6 oktober a.s. om 20.00 uur een thema avond in wijkgebouw De Kiosk. Hier in komen o.a. criminaliteit, vanda lisme en inbraakpreventie aan de orde. We hebben er allemaal wel eens mee te maken, al is het vaak de kleine crimi naliteit (winkeldiefstal, fietsendiefstal enz.). Dit en vele andere vormen van criminaliteit, het voorkomen hiervan en al deze dingen zullen op deze avond ter sprake komen. Alleen dan is er oplossing voor dit probleem, als iede reen hier positief mee bezig is in zijn eigen kringetje. Het is in de eerste plaats een kwestie van mentaliteitsve randering. Deze avond kan hiertoe ook een bijdrage zijn. U komt toch ook. De entree is gratis. Programma Vrijdag om 20.00 uur kienen t.b.v. buurtvereniging St. Jozef. Zaal open om 19.00 uur. Zondag het bekende koffie-kaart- uurtje van 10.00 tot 12.30 uur. Maandag om 20.00 uur sjoelen. Woensdag om 13.45 uur jeugdclub: estafetten. Woensdag om 21.00 uur Volksdan sen waarna vanaf 22.00 uur nog een gezellig uurtje vertoeven. Vrijdag om 20.00 uur kienen voor de Reis vereniging. Zaal open om 19.00 uur. Tot ziens in wijkcentrum „Den Hoender". AFDELING OOSTRUM Op dinsdag 22 september a.s. ver zorgt Divrina diepvriesprodukten een avond over diverse bewaarmethoden van levensmiddelen. Er wordt een dia serie geloond over de begeleiding van de groenteteelt en het diepvriezen in de fabriek en de gebruiksmogelijkheden van een modern diepvriesprodukt. Verder is er een uitleg over het verschil tussen bevriezen, diepvriezen en in vriezen van vlees en groenten en de be handeling en het onderhoud van diep- vrieskisten. Deze avond begint om 20.00 uur in het gemeenschapshuis te Oostrum. Hallo jongens en meisjes. De zo mervakantie zit er weer op. Jullie zijn al naar school en daarom beginnen we weer met de knutselclubs en wel op maandag van 18.15 tot 19.30 uur, dinsdag van 18.45 tot 20.00 uur en woensdag van 13.45 tot 15.00 uur. En tree ƒ1,- p.p. in het lokaal van Co- ninxhof aan de Touwslagerstraat. Op 21, 22 en 23 september gaan we een vlieger maken. Op 28, 39 en 30 september gaan we dieren maken van stof of papier en karton, in verband met Dierendag. Op 5 en 6 oktober gaan we figuurzagen en op 7 oktober figuren met kralen. Op 12, 13 en 14 oktober werken we de figuren van de week daarvoor af. We komen 1 keer per maand met het programma in Peel en Maas en verder in de Veltummer Kroniek. Raadpleeg anders het groene boekje van de wijkvereniging. Heeft een van U (geen kleine kinde ren) nog tijd over om onze groep te versterken op maandag of woensdag? Bel dan Ine Hoex, tel. 82350. Bij voor baat dank. Majorette-groep Op 19 september start Harriet Bus- sers met een majorette-groep voor meisjes van 4 t.m. 10 jaar. De lessen worden gegeven op zaterdagmorgen van 10.00 tot 11.00 uur. Harriet Bussers was Limburgs kam pioen 1984. Zij heeft ook enkele cur sussen gevolgd op het gebied van les geven. De Le les is een kijkles, d.w.z. de meisjes kunnen na de demonstratie- les (ouders kunnen ook komen kijken) zich opgeven. De kosten bedraagt ƒ25,- (nog geen ƒ1,- per les). Breng wel jul lie gymspullen mee. De 2e kijk-les wordt gehouden op 26 september a.s. Na de kijk-les kun nen de kinderen zich bij Harriët opge- De dorpsvereniging Maashees komt op maandag 21 september bijeen. De aanvang is 20.00 uur in het boven zaaltje van het gemeenschapshuis. De avond staat in het teken van de even- tuële veranderingen van het dorps plein. Een werkgroep heeft een plan gemaakt en dit gaat besproken wor den. Belangstellenden zijn van harte welkom. Jongerengroep Maashees Wij gaan dit jaar met twee groepen van start. Groep 1 is de schoolverlaters van nu. De groep begint op vrijdag 25 september, aanvang 19.30 uur. De eerste avond staat in het teken van we derzijdse kennismaking. Dit doen we d.m.v. een spelvorm met een iets die pere ondergrond. Groep 2 begint op vrijdag 9 okto ber. Aanvang 20.00 uur. Het hele sei zoen zal hier de rode draad zijn: vriendschap, dichtbij en veraf. Onze vereniging heeft zijn jaarpro gramma vastgesteld. Een goede gele genheid weer eens de aandacht voor haar bestaan te vragen. Zij probeert - veelal met succes - ieder jaar een reeks lezingen te organiseren. Het bestuur probeert boeiende en gevarieerde on derwerpen, van topsport tot ruimte recht, van literatuur tot politiek, te vinden. Dit jaar ziet het programma er weer veelbelovend uit. Waarom lezingen over onderwerpen waarover men zoveel kan lezen? Wij gaan er van uit dat contact met een schrijver-deskundige heel wat anders is dan het lezen van een artikel. De re den is heel eenvoudig: een toehoorder kan zijn specifieke vraag beantwoord krijgen of zijn kritiek spuien op de op vattingen van de deskundige. Heel vaak blijkt bij de deskundige heel wat meer onzekerheid aanwezig dan de stelligheid van zijn artikelen doet ver moeden. Heel vaak ook blijkt het ge zonde verstand van de „ondeskundi ge" een goede bijdrage te kunnen leve ren. Hieronder treft U de reeks voor dit jaar aan. Iedereen kan lid worden door ƒ40,- te storten op rekening van Adelbert bij de neb bank nr. 23.18.00.460. Men ontvangt dan voor iedere lezing een convacaat thuis. Overigens kunnen belangstellenden al tijd incidenteel een lezing bijwonen. Dinsdag 29 september: de diversiteit van Spanje door mevr. Drs. A.H.C. Houben-de Jongh. Donderdag 15 oktober „Top" sport in de Himalaya door Mathieu van Rijswick. De algemene ledenvergade ring zal hieraan voorafgaan. Donderdag 19 november: kabinets beleid t.a.v. de industrie door Drs. J.P. Kieboom. Dinsdag 15 december: kerk in de middeleeuwen door prof. dr. A.H. Bredero. Donderdag 21 januari: Biologie op zijn smalst door Midas Dekker. Dinsdag 23 februari: esthetische vormgeving bij de PTT door prof. R.D.E. Oxepaar (moet nog bevestigd worden). Dinsdag 15 maart: recente ontwik kelingen in de literatuur door Dr. Wam de Moor. Dinsdag 19 april: een kijkje in de keuken van de NOS door Rudolf Spoor. Woensdag 11 mei: avondwandeling landgoed Geysteren. Aanvang 19.30 uur. Rosmolen. Verenigingsnieuws dient dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd CDJA VENRAY IN DUITSLAND Een tijd geleden kwam van de JU Marl (Duitse CDJA) het aanbod om een samenwerkingsverband aan te gaan met onze kern. Het doel van dit samenwerkingsverband is een beter in zicht te krijgen in overeenkomsten en verschillen in de gemeente en landsproblematiek en niet te vergeten het krijgen van gezellige internationale kontakten. Marl is een gemeente van ca. 85.000 inwoners en ligt ongeveer 100 km ten oosten van Venray. De gemeente bestaat ui 8 dorpen van ongeveer gelij ke grootte en kent daardoor geen echt stadscentrum. De industrie bestaat in hoofdzaak uit twee bedrijfen nl. een chemisch bedrijf en een kolenmijn (hier werkt ongeveer V* van de be roepsbevolking). Bezienswaardighe- Op de foto staat de CDJA-delegatie en het JU-ontvangstcomité. den in de stad zijn o.a. de Hugelhau- ser (huizen in trapsgewijze flatvorm), het moderne kunst museum, het door een Nederlandse architect ontworpen in moderne stijl opgezette gemeente huis en een winkelcentrum met Euro pa's grootste luchtkussenoverdekking. Op zaterdag 29 augustus jl. vertrok een delegatie van onze kern richting Marl voor een kennismakingswee kend. In Marl werden we uitstekend ontvangen door de JU. Op het pro gramma stonden o.a. een kennisma kingsgesprek, een sightseeing tour door de stad, ontmoetingen en gesprekken met een aantal JU- en CDU-prominenten en een gezellig feest. Al met al een leerzame en geslaagde kennismaking die maar weer eens goed laat zien hoe leuk en gezellig politiek kan zijn. Voor reacties of informatie over het CDJA bel 04780-85408 (Anton). Op vrijdag 18 september om 20.00 uur houdt de PvdA haar eerste ledenver gadering na de vakantieperiode. Plaats van samenkomst is als vanouds het wijkcentrum De Kiosk in het Brukske. Op de agende staat onder meer de aktiviteitenplanning voor de komende vergadering en de landelijke ledenwerfaktie welke in oktober van start gaat in samenwerking met radio en televisie. Op deze eerste ledenvergadering, waarop ook niet-leden welkom zijn, zal Riekie de Jong uit Weert een boei ende uiteenzetting geven van de ver schillende specifiek vrouwelijke taken in de politiek. Stel je daarbij niet on- middelijk heel moeilijke zaken voor. Het gaat over heel veel gewone dingen zoals we die dagelijks in de praktijk te genkomen. Deze avond is vooral be doeld om politieke bewustwording van vrouwen te stimuleren. Mogen we dan ook al die vrouwen in Venray, die de PvdA een warm hart toedragen en waarschijnlijk al jarenlang op onze partij stemmen, vragen om op vrijdag avond naar het wijkcentrum te ko men? Voor meer informatie over de PvdA kunt U kontakt opnemen met onze se cretaris op tel. 10427. De toestand in Zuid Korea Vanuit het Internationale Secretari aat van Anmesty International in Lon den bereiken ons berichten over de toestand in de Republiek van Zuid Ko rea. De recente ontwikkelingen hebben geleid tot de vrijlating van ruim 500 politieke gevangenen waaronder velen die tijdens de recente demonstraties gearresteerd waren. Onder de vrijgela tenen bevonden zich slechts 4 gevange nen die door Amnesty geadopteerd zijn als gewetensgevangene. Amnesty International juigt deze nieuwe ontwikkelingen toe, maar blijft ernstig bezorgd over de voortdurende gevangenschap van tientallen gewe tensgevangenen: personen die veroor deeld zijn wegens tegen de staat gerich te aktiviteiten. Velen van hen zijn ver oordeeld na oneerlijke processen en vaak op basis van bekentenissen die door martelingen zijn verkregen. Dit is ook het geval van Paik Ok-kwan, een gevanene die door de groep Venray van Amnesty International geadop teerd is. Op dit moment vinden er in Zuid Korea binnen de regering en politieke partijen discussies plaats over herzie ning van de grondwet die mede meer garanties voor bescherming van de mensenrechten moeten geven. Am nesty International wil een bijdrage le veren aan deze discussie door opnieuw de aanbevelingen aan de orde te stellen die in augustus 1985 werden aangebo den aan de Zuid Koreaanse regering. Op woensdag 23 september houden wij onze maandvergadering om half acht in het Schuttersveld. Na de eu charistieviering hopen wij onder het genot van de koffie enige tijd gezellig samen te zijn. FNV INFO TEAM Elke donderdag houdt het FNV In fo Team spreekuur in wijkcentrum de Kiosk in het Brukske vanaf 19.00 uur (m.u.v. feestdagen). Het infoteam is er voor alle leden van het FNV. U kunt bij ons met al uw problemen te recht, of het nu gaat om het invullen van een studietoelage-, huursubsidie- of belastingformulier of voor het op laten maken van een loon bereking. Verder nog bij onduidelijkheden over uitkeringen of problemen bij (drei gend) ontslag of intrekking uitkering. Het infoteam doet meer dan U denkt. We werken zoveel mogelijk volgens afspraak, dat werkt rustiger en voor komt voor de bezoekers onnodig lange wachttijden. Als U met een bepaalde medewerker van het Info Team een gesprek wilt hebben dan moet U een afspraak maken. Dan worden de op uw kwestie betrekking hebbende stuk ken meegenomen. Als U ergens mee zit, wacht dan niet te lang, vooral m.b.t. beroep aanteken, dat dient zo spoedig mogelijk te gebeuren. Bij te lang wachten kan het wel een zo zijn dat men geen tijd meer over heeft om uw beroepszaak goed voor te berei den. Dan kan noch het FNV, noch een andere instantie iets voor U doen. Voor een afspraak moet U bellen met 87312 of 87933, dagelijks behalve op donderdag en zondag, van 18.00 tot 19.00 uur. Tot slot, bij bezoek aan het spreek uur, graag een geldig bewijs van lid maatschap meebrengen, b.v. afschrij ving van bank-giro of laatste wikkel bondskrant. Wij rekenen op uw mede werking. FNV AFDELING VENRAY Afgelopen weekend hebben we als totaal FNV deelgenomen aan het straatfestival. Zoals velen hebben ge zien stond in onze kraam een le vensmiddelenpakket, waaraan men mee kon dingen door de waarde hier van te raden. Na afloop is de betaalde prijs op de Grote Markt bekend ge maakt. De prijs die wij betaald had den was ƒ81,51. Het juiste bedrag was door .niemand geraden. Daarop is ge nomen degene die het kortste tegen dat bedrag aankwam. De winnares was mevr. v.d. Klaauw uit de Cho- pinstraat 27 die met het ingevulde be drag van ƒ81,40 de waarde het dichts had benaderd. Het levensmiddelen pakket is nog dezelfde avond bezorgd. Wij bedanken iedereen die aan het wa gen van een gokje heeft meegedaan en wensen U de volgende keer meer suc ces. Thema-avond bi-seksua!iteit Volgende week woensdag 23 sep tember houden wij een thema-avond over bi-seksualiteit, homoseksualiteit en huwelijk, ouderschap. Met al je vragen die je hebt rondom deze thema's kun je die avond terecht. (N.B. onze avonden zijn zowel voor leden als niet-leden van het COC). De aanvang is 20.30 uur, adres Hoen derstraat 12, Venray. De toegang is gratis. Het COC Venray is een belangenve reniging voor homoseksuele mannen en lesbische vrouwen. Je kunt bij ons terecht voor al je vragen m.b.t. homo seksualiteit, tel. 10487. Adres: COC- Venray, Postbus 316, 5800 AH Ven ray Trouwen met huwelijksvoorwaar den, een sterfgeval in de familie, schei ding, onroerend goed kopen enz. Al deze gevallen en nog veel meer kunnen ertoe leiden dat U in aanraking komt met een notaris. Daarom is het wellicht voor iede reen interessant om uit de mond van een notaris zelf eens te horen, welke zaken hij behartigt. Ook vragen als hoe men notaris wordt en welke kosten er gemiddeld beraamd worden bij de door hem af te handelen kwesties, zullen aan bod komen. Indien ook U meer op dit gebied wilt weten, raden wij U aan dinsdag 22 september a.s. naar de informatieoch- tend te komen in wijkcentrum De Ki osk, alwaar notaris Lunter dan van 9.15 tot 11.15 uur zo duidelijk moge lijk antwoord zal trachten te geven op uw en onze vragen. De prijs bedraagt ƒ2,75 incl. 1 kop koffie en de creche is geopend. Voor nadere inlichtingen kunt U bellen naar Lenie Gosling, tel. 81059 of Ria v. Brederode. tel. 87042. Oktoberbedevaart - Kinderbedevaarl De kinderbedevaart wordt dit jaar wederom georganiseerd door de Nati onale Bedevaarten. Deze bedevaart is in de herfstvakantie van 17 t.m. 23 ok tober. Veel zieke en gehandicapte kin deren maken dan, samen met hun ou ders, familieleden, verzorgers en pel grims „HUN" bedevaart naar Lour- des. De deelnemende kinderen zullen bij voorkeur logeren in het accueil en wel om de volgende redenen: moge lijkheid van centrale leiding en medi sche begeleiding; gelijk programma voor plechtigheden en rekreatie; de kinderen voelen zich onder elkaar - in het algemeen - beter thuis dan ver spreid in hotels; de ouders kunnen de zorg voor hun kind aan de leiding toe vertrouwen en daardoor zelf ook het programma volledig en rustig volgen. Mgr. Bluysen em. bisschop van Den Bosch zal U op deze bedevaart begelei den. Aan deze bedevaart kunnen deelne men: zieke of gehandicapte kinderen; ouders en familieleden; andere pel grims. Is uw belangstelling gewekt en/of hebt U zin om deel te nemen aan deze bedevaart, of wilt U gewoon wat meer informatie neem dan gerust kontakt op met de propagandist van de Natio nale bedevaarten, dhr. G. Pirlo, Es- doornstraat 18, Venray, tel. 86018. De najaarsexcursie naar Stevens- weert en Limbricht vindt plaats op za terdag 26 september 1987. Een uitvoe rig programma, ook voor niet-leden, is verkrijgbaar bij de secretaris, Allc- grostraat 52, tel. 84603. De kosten van de excursie en de kosten van de lunch, voor de leden ƒ53,50 en voor niet-leden ƒ57,50, kun nen in de bus voldaan worden. Aan melding dient te geschieden uiterlijk woensdag 23 september 1987. Wij rekenen op een grote deelname. Daarom verzoeken wij u zo spoedig mogelijk op te geven op het secretari aat, Allegrostraat 52, 5802 GH Ven ray. Lopersgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 7.15 uur voor een duurloop van 10 km, vanaf de par keerplaats aanv. wandelpad op het Lorbaan circuit. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lan gere afstand, route rondom Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Rank Xerox circuit een gevarieerd trimprogramma. Verzamelen en aanvang om 9.00 yur bij de Hoofdingang Rank Xerox. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 13