PEEL EN MAAS Oud-Venray er in Canada in het nieuws Consument en krediet RAADSVERGADERING VIERLINGSBEEK Expositie Open Universiteit in Bibliotheek Acht jaar beheerswerk- Deurnese Peel Open dag in de Mariapeel DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1987 Nr. 36 HONDERDENACHTSTE JAARGANG Venray heeft een unieke winkel er bij gekregen. Afgelopen donderdag heropende Spetters in de Grotestraat haar deuren. Het is een winkel gewor den die qua aanbod en vooVal inrich ting uniek in Venray is. Vorige week woensdag luidde Spetters de heropening al in. In dancing-disco De Steeg werd een wer velende modeshow gehouden voor maarliefst 1.000 dolenthousiaste jon geren. Donderdag gingen de winkeldeuren open. De bovenste helft van de voor gevel is gerestaureerd en in de oude staat gehandhaafd. De ingang is be duidend groter dan bij de oude win kel. Hetzelfde geldt voor de etalage. Binnen in de winkel waant men zich in een grote stad. De winkel is geheel in Italiaanse stijl ingericht. Er is veel met open ruimtelijke ideeën gewerkt, waarbij vierkanten een grote rol spe len. De kleuren zijn wit, blauw en zwart. Opvallend zijn de spiegels, her en der in de winkel, die ook gebruikt kunnen worden om spullen aan op te hangen. Spetlèrs is nu ook qua aanbod com pleet geworden. Meer dan vijftien soorten merkkleding is in de winkel verkijrgbaar. Voorheen konden alleen de jonge en jeugdige dames bij Spet ters terecht. Nu kunnen ook de jonge en jeugdige heren een keuze maken uil het grote assortiment. Het was de heer Koopmans van de Progressieve Kombinatie, die meende voor vuurwerk te moeten zorgen tijdens zijn rondvraag in de vorige week gehouden Vierlingsbeekse raads vergadering. Volgens de heer Koopmans waren er bij de firma Havens in Maashees bouwaktiviteiten de bouw van een 4 meter hoge muur waarvoor geen vergunning zou zijn afgegeven. Volgens dat raadslid was het al de tweede keer dit jaar dat dit bedrijf zonder vergunning heeft gebouwd. Ook dit bedrijf moet de normale procedure volgen, en de gemeente zal wat moeten doen aan de hardleersheid van de firma Havens, aldus Koop mans. Maar wethouder Litjens had direkt een pasklaar antwoord. Hij betreurde de feitelijke onjuistheden welke door de heer Koopmans werden gesteld, en die voor zijn rekening komen. De problemen bij de bouwaktiviteiten waren de gemeente bekend. Het gemeentebestuur had reeds de bouw laten stil leggen, in afwachting van het resultaat van een gesprek, dat vrijdag plaats zou vinden. Dat heeft inmiddels het volgende resultaat opgeleverd: Het Vierlings beekse college stelt de gemeenteraad voor een wijziging in het bestem mingsplan aan te brengen, zodat Graanhandel Havens alsnog de af scheidingsmuur van 4 meter hoog kan bouwen. Onbegrijpelijk werd de on rust over deze bouw genoemd, omdat op advies van de provincie Noord Bra bant die muur zou worden gebouwd, om de geluidshinder te beperken. De gemeente is nu reeds met Havens over een gekomen, dat men de muur waar voor de funderingen al gestort zijn, kan afmaken tot maaiveldhoogte. B. en w. zal de raad op korte ter mijn vragen een voorbereidingsbesluit te nemen, zodat de gemeente, vooruit- VANDALEN AANGEHOUDEN In de nacht van donderdag op vrij dag werden 2 inwoners van Venray, van 28 en 33 jaar, aangehouden. Dat tweetal had in die nacht vernielingen gepleegd aan een waterpomp in de Eindstraat, welke daar door een aannemer was geplaatst voor de renovatiewerkzaamheden in de Schoolstraat. Het tweetal was met een auto weg gereden doch kon worden achter haald. De bestuurder van de auto bleek onder invloed van alcohol te verkeren en moest daarvoor de nodige proeven ondergaan, Bij het ingestelde onderzoek bleek dat het tweetal met klinkers de pomp had bewerkt. Hierbij werd een stroomkabel vernield en viel de pomp stil. Daardoor ontstond waterover last. De aannemer werd gewaar schuwd en die moest dezelfde nacht nog maatregelen nemen. Bij het wegrijden, na de vandalen- streek, werd nog een geparkeerde auto geramd en beschadigd. In de kofferbak van de auto werden ook nog twee fietsen aangetroffen, die het tweetal bij café ,,'t Huukske" hadden ingeladen. De eigenaren van die fietsen zijn nog niet achterhaald. Dat de politie deze vandalen in de kraag heeft kunnen grijpen, is te dan ken aan enkele getuigen die een duidelijk signalement van de auto konden opgeven. Na ingesloten te zijn geweest werden ze later, na verhoor en aanzeg ging dat procesverbaal van een en lopend op de wijziging van het be stemmingsplan, een bouwvergunning voor de muur kan afgeven. Maar e- zien de aktie in het verleden door om wonenden zal dit niet zonder slag of stoot gaan. Een aantal omwonenden is immers allerminst gelukkig met de bouw van de muur, terwijl andere om wonenden steeds akties hebben gevoerd tegen de geluidshinder, welke door een muur tot het verleden zou kunnen gaan behoren. Hoe de oplossing is, zal de toekomst ons leren. AGENDA De vaststelling van de planning- lijsten, nieuwbouw, verbouw en ver betering werden conform het voorstel aangenomen, hetgeen inhoudt dat in 1987 in totaal 27 gesubsidieerde wo ningen kunnen worden gebouwd, in 1988 34 en in 189 42. Gewenst was voor die jaren 47 woningen, maar de Provincie gaat maar tot 38 woningen gemiddeld per jaar. Het meerjarenprogramma voor restauratie van rijksmonumenten, waarin voor de gemeente zijn opgeno men een boerderij in Groeningen, de kapel in dat dorp, en een woonhuis in Vierlingsbeek, kregen de gevraagde medewerking. Voor wat betreft de kapel in Holthees, werd méér subsidie gevraagd, omdat de gegevens niet klopten; de kapel zou in goede staat verkeren. Recentelijk had het kapel- bestuur nog voor een bedrag van 12.000,— aan onderhoud besteed. Wethouder Litjens zou daarover kontakt opnemen met het kapelbe- stuur. Geen bezwaar had de raad tegen de beschikbaarstelling van 130.844,- voor de inrichting van het opslagter rein nabij de gemeenteloods. Wel werd gevraagd in de toekomst bij dergelijke werken meer dan één offerte op te vragen. ander wordt opgemaakt en dat ze aan sprakelijk worden gesteld voor de schade, huiswaarts gezonden. FIETSENVARIA Op vrijdag j.l. werd door een be woner van een flat aan de Haamma- kerstraat aangifte gedaan van diefstal van een dames- èn herenfiets, welke afgesloten stonden op de galerij. Die fietsen kostten ruim 600,— per stuk. Daags daarna werden in de struiken bij de Pr. Bernhardstraat de frames van beide fietsen teruggevonden. De frames waren letterlijk ontdaan van alle onderdelen. Omdat de daders met de afgesloten fietsen hebben moeten sjouwen zijn daarvan mogelijk getuigen. Die worden dringend verzocht kontakt op te nemen met de politie. Overigens deelt de politie nog mede dat in de maand augustus 61 fietsen ontvreemd zijn, waarvan aangifte werd gedaan. Hiervan werden er 9, plus de 2 frames, terug gevonden. In de maand juli j.l. werden 53 aangiften van diefstal van een fiets gedaan. Daarvan werden er 15 teruggevonden. Mogelijk zijn er nog enkele mensen die wel aangifte bij de politie hebben gedaan van diefstal van hun fiets; die intussen hebben teruggevonden, maar vergeten zijn hiervan de politie in kennis te stellen. In de nacht van zaterdag op zondag werd een fiets ontvreemd vanuit de Hofstraat. Die fiets werd later vernield aangetroffen aan de Noordsingel. Lenen kan heel wat narigheden geven. Wie geld leent, hoopt de rente en aflossing elke maand te kunnen betalen. Vooral bij het Doorlopend of Continu Krediet of Plankkrediet loopt het nogal eens uit de hand. KREDIETLIMIET U tekens: voor een maximaal op te nemen bedrag, dat met een duur woord „kredietlimiet" heet. U hoeft niet het hele bedrag op te nemen, maar dat mag wel. Méér mag u in ieder geval niet rood staan. Elke maand betaalt u terug wat u wilt, mits dat tenminste het afgesproken mini mum bedrag is (u mag bijvoorbeeld niet minder dan 200,— aflossen), het afgeloste bedrag kunt u meteen weer opnieuw opnemen. Reuze gemakkelijk zult u denken, maar uw schuld wordt er dan natuurlijk geen cent kleiner op! Dit is het grote gevaar van het Doorlopend Krediet: u komt er nooit meer van af. Vaak zitten men sen bijna of helemaal aan het maximaal op te nemen bedrag (bij voorbeeld 5.000,Willen ze van hun schuld a£ dan zullen ze dit helemaal moeten betalen, én niets meer moeten nemen. Vooral het laat ste is natuurlijk moeilijk. RENTE Als u toch een Doorlopend Krediet overweegt heeft u dan de rentetarieven van verschillende geldgevers (bank, giro) wel eens vergeleken? Het verschil tussen de ene en de andere bank kan op een krediet van 5.000,wel zo'n 150,—per jaar zijn. Het goedkoop ste Doorlopend Krediet vindt u door de „werkelijke rente op jaarbasis" te vergelijken. Geldgevers zijn verplicht deze te vermelden. BESPAREN Hebt u een Doorlopend Krediet, maar merkt u dat de rente die u be taalt aan de hoge kant is? Wist u dat u dan meteen elders terecht kunt? Dat gaat zó. U vraagt bij een goedkopere geldgever een nieuw krediet aan. Bij die bank (of giro) geeft u op waar uw huidige krediet loopt en hoeveel de schuld daar nog is. Deze bank lost uw schuld dan rechtstreeks bij uw oude bank af, boetevrij. En u hebt dan een goedkoper Doorlopend Krediet. Voor een kleine lener valt er nog heel wat te besparen! Voor meer informatie of met vragen kunt u terecht op het budget- spreekuur bij Betty Snijders. Venray - „De Clockert", Bergweg 4 5801 EG Venray. Tel. 04780 - 83100. Afspraken maken is de gehele week mogelijk tussen 9.00 - 10.00 uur. Spreekuur op afspraak: maandag, dinsdag en vrijdag van 9 tot 16.30 uur. GEWOND BIJ AANRIJDING Zondagmiddag omstreeks kwart voor zes, vond op de kruising Peter Janssenweg-Kerkweg te Ysselsteyn een botsing plaats tussen twee personen auto's. Een autobestuurder uit Venray verleende daar geen voorrang aan een van rechts komende personenauto uit Deurne. Bij de botsing werd de bestuurder uit Deurne zodanig ge wond, dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Zijn verwon dingen bleken later toch mee te vallen en hij kon naar huis worden overge bracht. De beide auto's liepen zware schade op. teken van het gevoerde tieidebeheer. De heidevelden zijn namelijk gaan vergrassen. De heide heeft dikwijls plaats moeten maken voor wilde grassen, zoals het pijpestrootje. Bo vendien door het ontkiemen van ber kezaad dreigde de heide te veranderen in bos. Om te zorgen dat de wilde grassen in omvang afnemen en de oppervlak ten dop- en struikheide weer toenemen heeft men sinds 1971 geiten en runderen in de Mariapeel laten grazen. Momenteel omvat de veesta pel ongeveer 250 boerenrunderen en 80 geiten. De runderen als bestrijding van de wilde grassoorten; de geiten voor het bestrijden van de berken, waar ze de knoppen en bast van vreten. Onlangs werd op een proefper- ceel een aantal runderen ingeschaard van een vleesras uit de Pyreneeën. Dit ras luistert naar de naam „Blonde d'Aquitaine". Het is een goedaardig rundveeras, dat goed gedijt op voed- selarme grónden. Onderzocht wordt of de „Blonde d'Aquitaine" gedijt op heide en/of met het ooe od de bloei van de heide, ook later kan worden gestart met de begrazing. Ongetwijfeld zullen vele geïnteresseerden - ook uit Venray - graag van deze open dag in de Mariapeel profiteren. Foto's: Geiten en runderen zuigen voor de instandhouding van de Maria peel. Op de voorgrond rechts een „Blonde d'Aquitaine". De Open Universiteit verzorgt ook in de regio Venray hoger afstandson derwijs. Deze nieuwe ondewijsinstelling is gericht op mensen die van hun studie geen dagtaak maken. Om te laten zien welke mogelijkhe den de Open Universiteit biedt, is tot 18 september a.s. een kleine expositie ingericht in de Openbare Bibliotheek Venray. Het studiecentrum voor Venray en omgeving is gevestigd in Venlo, in de zijvleugel van de Openbare Biblio theek, in het centrum van de stad. Om de mogelijkheden die de Open Universiteit en het Studiecentrum Venlo bieden onder de aandacht te brengen is iets van het materiaal van de Open Universiteit vanaf heden tot 18 september a.s. in de Openbare Bibliotheek Venray aanwezig. Daar bestaat ook de mogelijkheid om u in te schrijven voor een voorlich tingsbijeenkomst die op vrijdag 18 september a.s. tussen 17.00 en 18.00 uur en opnieuw tussen 19.00 en 20.00 uur wordt gehouden. Iedereen die persoonlijke vragen wil stellen kan tussen 18.00 en 19.00 uur terecht bij de consulente, Mevr. Marij Saraber die ook de voorlichtingsbij eenkomsten zal houden. SCHEIDSRECHTER BESTOLEN Een Venlose scheidsrechter van het honkbal kwam naar Venray om hier 'n wedstrijd te fluiten. Hij kleedde zich om in het kleedlokaal van de hockey club in sportpark „De Wieën". Na de wedstrijd ontdekte hij, dat de door hem afgesloten toegangsdeur van het kleedlokaal was opengebroken. Uit zijn kleding was een bedrag van 100 gestolen, alsmede de autopapieren en -sleutels. De dader is met die autosleutels naar de parkeerplaats gegaan; heeft de auto geopend en de autoradio uit de auto gesloopt. Ook 'n dure zonnebril werd meegenomen. De autopapieren liet hij in de auto achter. De autosleu tels werden later op het politiebureau bezorgd. Zij waren door een onbekende vrouw bij de omroepster op het hockeyterrein afgegeven. Bij het kleedlokaal werd een verdacht persoon gezien van circa 30 jaar oud, vrij lang, stevig postuur, blond haar en snor en gekleed in blauw/grijs spijkerpak. Mogelijk zijn er nog meer mensen, die deze man hebben gezien. Zij worden dringend verzocht kontakt op te nemen met de politie. WASGOED GESTOLEN Tussen zondagavond en maandag morgen werden van achter een woning aan de Oude Oostrumseweg van de waslijn 3 pantalons, 2 spijkerbroeken en 1 katoenen broek gestolen. Waarde van de kleding bedraagt 240, DIEFSTALLEN Vrijdagmiddag werd in de school „De Flierefluit", uit een lokaal een handtas van een leerkracht ont vreemd. Later werd die tas leeg teruggevonden. Vermist worden twee portemonees met circa 50,en een sleutelbos. Hetzelfde gebeurde ook in een lokaal van de school „De Vlaswei" in Landweert. Daar vermist men een witte damesportemonnaie met circa 40,en een medaillon met een kruisje en verder een rose damespor temonnaie met een klein geldbedrag en bankpas. Mogelijk zijn er van beide diefstal len getuigen die 's middags in de buurt van de genoemde scholen een persoon hebben gezien. Zij worden dringend verzocht kontakt op te nemen met de politie. PORTEMONNAIE LATEN LIGGEN Een Venray naar had, nadat hij bij de afdeling Burgerlijke Stand op het gemeentehuis zijn zaken had afgehan deld, vergeten zijn portemonnaie mee te nemen. Hij had die op de balie laten liggen. Toen hij zijn verlies bemerkte en terugkeerde was de portemonnaie verdwenen. Daarin zat een geldbedrag van 250 D-Mark en 55,— aan Nederlands geld. Mogelijk heeft de vinder geen kwade bedoeling gehad en wacht hij af of de verliezer zich zal melden. Hij kan nu kontakt opnemen met de politie. j Natuurlijk zijn wij als Venrayers )rots, als oud-inwoners ergens in binnen- of buitenland in het nieuws staan. En als dat mogelijk is, maken we daar graag melding van. Zo werden wij attent gemaakt op enkele krantenartikelen in de Canade se „The Reporter" en „The Aylmer ulletin" waarin uitvoerig bericht erd over een oud-Oostrums echt paar. We lazen daarin o.m.: Vier keer per jaar gaan Willy (de kapper) Kersjes (53 jaar) en zijn jvrouw Martine van Opbergen uit jAYLMER op vakantie naar Mexico. Een aantal koffers met kinderkleding nemen ze mee. Hun plaats van be stemming is Lake Chapata, een 90 km lange strook tussen groene en paarse jbergen, waar de zon 300 dagen per jaar schijnt en waar de rijken van Gualdalajara zich verpozen. Niet ver idaar vandaan ligt het kleine dorpje San Juan Cosala. In de luxueuse en kleurrijke reisfolders wordt over dat [dorpje niet gesproken. De Mexicaanse [autoriteiten staan zelfs niet toe dat buitenlandse nieuwscamera's daar [beelden opnemen. In dat dorp leven de armen en thuislozen. I Willy's band met de wezen van Take Chpala ontstond 15 jaar geleden maar daar ging wel een lange [geschiedenis aan vooraf. EMIGREREN Geboren in 1934 als zoon van kapper Kersjes in Oostrum was Willy eigenlijk voorbestemd om het kappersvak in te gaan en de zaak van 'vader Kersjes voort te zetten. Hij !kwam weliswaar in de zaak, maar hij had het eigenlijk wat benauwd in dat ikleine Oostrum en wilde wat meer van de wereld zien. Dat ging niet zo ge makkelijk. Hij probeerde het in een ijzerfabriek en in een kippenfokkerij, maar het was allemaal niet wat hij zocht. Wij schrijven 1957. Volgens de [nieuwsmedia van die dagen lag een (verzekerde toekomst te wachten in iCanada. Willy Kersjes verliet Oos trum en Venray en ging op avontuur in Canada. Daar zaten ze echter niet op kappers te wachten. Hij kwam tenslotte via een kennis in Aylmer te- i recht waar hij een baantje als borden wasser aannam. Dat was maar van korte duur. Hij Bij zijn laatste bezoek heeft Willy en zijn vrouw nog bijzonder genoten omdat er een groot feest in het weeshuis werd gevierd. Kaartjes voor dat feest werden verkocht aan de in woners en de plaatselijke restaurants schonken het eten. De armen en rijken zaten gezamenlijk aan hetzelfde diner, waar de kinderen van het weeshuis uiteraard voorrang hadden. KAMPIOEN BUITENBOORD MOTORRACES Naast een goedlopende kappers zaak heeft Willy Kersjes ook succes sen geoogst op het gebied van de sport. In een van de bovengenoemde kranten wordt daarvan gewag ge maakt. In de 14 jaar dat hij aan de buiten boordmotorraces meedoet behaalde hij tien Nationale Canadese titels en een Amereikaans kampioenschap. Die krant schreef verder „in Kersjes vinden wij een combinatie van zelfver trouwen, 'n goede uitrusting en veel hard werken. Dit bewijzen de kam pioenschappen die hij de laatste jaren heeft gewonnen." Maar toch besloot hij er een punt achter te zetten en zich geheel in zijn vrije tijd in te zetten voor het wees huis. Sinds kort is hij eigenaar van een terrein van 36 hectaren dat binnen de 10 jaar ontgrind zal worden. In het meer dat dan ontstaat, wil hij een forellen- en snoekkwekerij opzetten. Het daar gefilterde water is een unieke kweekplaats voor forellen en snoeken en het strand zal straks zeker vele hengelaars uitnodigen voor een stekkie. De rente van deze investering komt uiteindelijk ten goede van het weeshuis, waarvan hij terecht een van de grootste sponsors is enm waarvan het bestuur, maar zeker ook de wees kinderen, „oom" graag zien komen. Op 5 september a.s. start de werkgroep „Behoud de Peel" met haar achtste seizoen beheerswerk in het beschermd natuurmonument de Deurnese Peel. Omdat de werkgroep zelf maar enkele leden telt is de hulp van jvrijwilligers onmisbaar. De afgelopen 7 jaar hebben gelukkig heel wat I vrijwilligers de handen uit de mouwen gestoken. Men hoopt dat ook dit jaar de opkomst weer voldoende zal zijn. Naast de individuele vrijwilligers rekent men op de hulp van IVN-afdelingen, de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie, het Wereld Natuur Fonds en misschien nog andere groepen. Men hoeft niet bang te zijn dat het te zwaar werk is. Er is voor iedereen wel een karweitje te vinden. Natuur lijk wordt er ook niet alleen gewerkt. Er blijft genoeg tijd over om van het gebied te genieten en met elkaar te „buurten" Het is echt altijd heel gezellig. Het is ook een hele ervaring om zelf daadwerkelijk mee te helpen aan het herstel van zo'n prachtig natuurgebied als de Peel. Geïnteres seerden zijn welkom op de komende werkdag 5 september om negen uur bij het kerkje van Griendtsveen verder elke 14 dagen. Voor meer informatie 04930-19610 of 04930-17994 kon beginnen als assistent-kapper. Korte tijd later werd de sprong naar een eigen bedrijf genomen. Dat lukte wonderwel. De zaak breidde zich uit; zó zelfs, dat hij op de dag van vandaag een goed florerende kappers zaak heeft met 4 bedienden WEESHUIS In 1972 kreeg een vriend van hem evenwichtstoornis. En omdat ook in Canada de kapperszaak de plaats is waar nieuwtjes worden uitgewisseld, kwam Kersjes aan de weet dat er voor deze ziekte geneeskrachtige baden waren in Lake Chapata in Mexico. Zijn vriend ging er naar toe. Hij genas en bleef in die plaats wonen. In datzelfde jaar opende de plaatse lijke pastoor de deuren van het door hem gestichte weeshuis voor een twaalftal weeskinderen. Kersjes vriend, Louis Bisson, voelde zich er vrijwel onmiddellijk bij betrokken. Dankbaar als hij was voor zijn gene zing steunde hij de wezen met donaties, huisvesting en voeding. Hij zit nu nog steeds in het bestuur van dat weeshuis. Louis de Bisson schreef om hulp en Willy besloot met een aantal vrienden er eens een kijkje te gaan nemen. Bij het aanschouwen van „die troep" waarin de kinderen leefden, zei Willy direkt: „hier moet geholpen worden". Het is nu 15 jaar later. In die 15 jaar hebben de Kersjes gegeven wat zij konden. Niet alleen aan de weeskin deren, maar ook aan een Mexicaanse familie met 3 kinderen. Die familie leefde onder een stuk metaalplaat tegen een muur. Vandaag zijn de kin deren goed gevoed, netjes gekleed en ze gaan alle drie naar school, dankzij hun peetoom in Aylmer. Het weeshuis is inmiddels uitge groeid tot een tehuis voor 200 kinde ren. Medicijnen krijgen ze van het Rode Kruis, vrijwilligers helpen. Ook wordt hulp gegeven door de Rotary- clubs van Guadalajara en van San Antonio. Het laatste jaar zijn er een aantal liefdadigheidsakties ondernomen en men heeft nu donaties ontvangen voor een permanent hulpfonds, want, al doen de families Bison en Kersjes wat ze kunnen, het is onmogelijk dat twee families dat kunnen bolwerken. Voor het eerst dus nu in de geschiedenis van het weeshuis, een toeverlaat voor vele verschoppelingen, dat er regelmatige inkomsten zijn. Het werk steunt op vrijwilligers die met de plaatselijke autoriteiten de verantwoordelijkheid dragen. Het staatsnatuurmonument „Ma riapeel" jieeft in deze streek een t bijzondere plaats verworven. Als recreatiegebied stille recreatie is het ook voor vele Venrayers een trek pleister. In de bijna 23 jaar van zijn bestaan is er op het gebied van reser- i vaatsinrichting en natuurbeheer veel goeds tot stand gebracht. Daarvan wil men het grote publiek a.s. zondag 6 september eens uitge breid kennis laten nemen, door het houden van een open dag. In het Biologisch Station worden de belangstellenden voor deze open dag voorlichting en wandeling om 12.00 uur verwacht. Daar vertelt men u, wat u zoal op uw wandeltocht door de Mariapeel kunt zien. Verder toont een 10 minuten durend filmpje een overzicht van de historische en aktuele land schappelijke en natuurwetenschappe lijke kwaliteiten van het reservaat. Tenslotte toont men u de kollekties van dieren die vrijwel allemaal in het reservaat voorkomen. De wandeling zelf voert u over de uitgestrekte heidevelden, afgewisseld met grote moeraspartijen. De route is gemarkeerd en duurt ongeveer 1 Vi tot 2 uur. Medewerkers van Staatsbosbe heer en enkele boeren zullen u onder weg informeren over de vele wetens waardigheden. De wandeltocht staat speciaal in het THE FLYING DUTEKMAN,. C.Service CLASSES C.Racing Runabouts,, Willy Kersjes Aylmer Quebec USA Champion C Ser.R. 1972 1969 1973 Canadian Champion CRR 1970 1975 1972 1970 1973 Canadian Champion CSer.R.1971 1975 1972 1971 1975 Frank Dashwood Trophy 1972 1973 Canadian Kilometer Record 76. mph ONT &QUE Champ C Ser.R 1974 Festival Canada Award 1972

Peel en Maas | 1987 | | pagina 13