PEEL EN MAAS Ysselsteynse aannemer Klomp legt 21 km gasleiding in Venrayse grond BAKKERljl PIJPERS Strengere maatregelen op de regionale stortplaatsen Geslaagd feestweekend Gouden T.C. Venray Tafelronde Venray organiseert „Wild Drive" Zomaarpop Oirlo WEEK VAN |HET BROOD PEELWERK Friese staartklok komt weer terug Eethuis voor alleenstaanden Nationale collekte geestelijk gehandicapten Manege in nood PEEL EN MAAS In bet begin van dit jaar werden door 't rijk en de provincie subsidies in hei vooruitzicht gesteld voor de aan sluiting van onrendabele gebieden op het aard gasnet. Limagas bleef ook niet achter en stelde 1500,— be- yhikbaar per aan te sluiten perceel. Maar er werden wel enkele voorwaar den gesteld: er moesten bestekldare plannen zijn, die voor 1 juni 1987 konden worden aanbesteed, het werk moest vóór 31 december worden op geleverd en in bet kader van de z.g. „terugploegregeling" moest het werk worden uitgevoerd door 70% langdu rige werklozen. Voor de gemeente Venray werd dit een aantrekkelijke zaak, want zij had bestekklare plannen klaarliggen voor de Deumeseweg vanaf Veltum tot aan de kruising Ysselsteyn, met aftakkin gen naar de Kempkensberg, Peelweg, Jan Poelsweg, Puttenweg tot aan de gemeentegrens, Rouwkuilenweg tot aan de Ysselsteynseweg, Paardekop- weg en Moosdijk. En vanuit Leunen kon de Jaegerhofweg en een gedeelte van de Eikenhofweg van gas worden voorzien. In mei werd in Ysselsteyn aan 155 gezinshoofden van aan te sluiten pan den voorlichting gegeven over de mogelijkheden om op een „goedkope manier" een gasaansluiting te krijgen en voor 1 juni bleek een ruime meer derheid een aansluiting op het aan te leggen gasnet te willen nemen. In totaal ging het over de aanleg van 21 km gasleiding op het gebied van de gemeente Venray en deze afstand maakte weer deel uit van het grote plan van Limagas van in totaal 150 km. Bij de aanbesteding werd in totaal 75 km waaronder de 21 km op Ven- rays grondgebied gegund aan de Ysselsteynse aannemingsmaatschappij Klomp B.V., die nu met 25 eigen men sen en een zestiental langdurige werk- al enkele weken in de weer is de buizen in de grond te leggen. MOOIE OPDRACHT Voor Klomp B.V. betekende deze mooie opdracht in feite een voortzet- ling van een ruim twintigjarige samen werking met Limagas. Zo werd b.v. in 1984, eveneens in Ysselsteyn al 5 km gasbuizen in de sleuven gelegd, afge perst en de sleuven gedicht en aange- trild. Van de negen aannemers, die voor de aanleg van 150 km hadden inge schreven, was de Ysselsteynse aanne mingsmaatschappij met haar prijzen goed voor de aanleg van de helft van het totale werk. Zoals het er nu naar uitziet liggen alle buizen vóór Kerstmis a.s. in de grond en kan Limagas beginnen met het aansluiten van de panden. Dan is, met uitzondering van de Vredepeel, In het kader van het Fundraising project „iets voor niets" v.d. Tafel ronde organiseert de Ronde Tafel Venray mede t.g.v. het grote succes in het afgelopen jaar voor de vierde maal een „wild drive". De opbrengs in 1986 bedroeg ruim ƒ2400,- en is toegevoegd aan de op brengst van de actie „oog voor Afrika". Aan deze bridge-drive die zoals de naam verraadt wederom in het teken slaat van het wijiven jachtseizoen, zijn verrassend veel mooie en smakelijke prijzen verbonden. De wedstrijd zal worden gehouden op vrijdag 30 oktober 1987 in dans school J.P. Janssen, Raadhuisstraat 6, aanvang 19.45 uur precies. Het in schrijfgeld bedraagt 17,50 p.p. Te voldoen voor 15 oktober op bank rek. nr. 68.84.97.268 t.a.v. R.T. Venray (Bridge Drive). U begrijpt dat uw inschrijfgeld vol ledig bestemd is om de door ons geko zen projecten in de 3e wereld te on dersteunen, terwijl wij U daarnaast een genoeglijke avond willen verschaf fen. Alhoewel het bridge voorop staat, zal er in verschillende sterkte groepen worden gespeeld namelijk in I Wedstrijdklasse (In principe clubspe lers) II Open Klasse (in principe begin ners en thuis bridgers) dit om iedereen gelijke kansen te bieden. Men dient speelsterkte op te geven op bank/giro formulier. Zij die geen speelsterkte opgeven worden ingedeeld in de wedstrijdklasse. I.v.m. het indelen van de spelers kunnen alleen diegenen waarvan het inschrijfgeld voor 15 oktober binnen is ian deze bridgedrive deelnemen. De bridgedrive zal onder leiding staan van dhr. J. Heinekamp gedipl. wedstrijd leider NBB. Gezien het karakter van ons doel, willen wij U gaarne uitnodigen aan de ze drive deel te nemen en tijdens deze avond zullen wij de netto opbrengst van deze wedstrijd bekend maken. Ge zien de ruimte kunnen wij maar een max. aantal deelnemers ontvangen schrijf daarom snel in. Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags e gehele dag geopend Pastoor Jacobspeel en Meerselsepeel, de gehele gemeente Venray op het aardgasnet aangesloten. GIGANTISCH WERK Twee ploegen zijn momenteel bezig met het leggen van de leidingen met een snelheid van 750 meter per week. De „gemakkelijke" stukken waarbij zelfs 1 km per week kon worden afge werkt, liggen er in, zoals in de Rouw kuilenweg, Paardekopweg en Moos dijk. Maar het moeilijkste werk ligt aan de Deurneseweg en de Midden- peel weg, waar men vele malen onder het wegdek door moet. De buizen komen te liggen aan de kant waar zich de meeste panden be vinden. Dat kan dan eens aan de ene, dan weer aan de andere kant zijn. Het wegdek hoeft niet de worden opengemaakt, omdat de aannemings maatschappij de buizen onder het wegdek door schiet. In een stalen buis wordt een raket bevestigd, die met be hulp van perslucht en olie de buis onder het wegdek doorjaagt. In de stalen buis worden dan de stalen of P.V.C. buizen van het aardsgasnet ge schoven. Hetzelfde gebeurt onder de vele inritten naar de panden. De stalen buizen worden naast de sleuven aan elkaar gelast, waarna de lassen worden omwikkeld. Liggen de buizen in de sleuf, dan worden zij af geperst met lucht om lekken op te sporen. Is alles in orde, dan worden de sleuven definitief gedicht en aange- trild en de bermen in de oude toestand teruggebracht. De afsluiters bij de aan te sluiten woningen worden in een later stadium door Limagas geopend, wanneer de huisaansluitingen tot stand zijn gebracht. PROFEET IN EIGEN LAND Ergens mag de Ysselsteynse aanne mingsmaatschappij Klomp B.V. zich gelijkscharen met de spreekwoorde lijke profeet, die in eigen land niet geëerd wordt. Ondanks het feit, dat het werkge bied van het bedrijf zich uitstrekt van Mook tot Echt en zuid-oost-Brabant, heeft het tot op heden weinig werk in eigen Venrayse bodem verricht. Klomp B.V. werkt voor waterlei ding-, gas- en elektriciteitsbedrijven en waterzuiveringschappen. Voor gemeenten legt het bedrijf duikers, drukrioleringen en persleidingen. Als gespecialiseerd bedrijf legde Klomp B.V. in opdracht van de Mestbank Limburg een gierpersleiding in de Wieringermeer. Het bedrijf werd in 1956 in Hel mond opgericht door wijlen de heer L. S. M. Klomp. In de beginjaren werd met een vijftiental werknemers veel kilometers waterleiding aangelegd o.a. in Arcen, Velden en Siebenge- -wald. Gebeurde dat aanvnkelijk met handkracht, in het begin van de zes tiger jaren werden de grondwerk zaamheden steeds meer gemechani seerd. Vanaf 1965, toen het bedrijf werd verplaatst, maakte Aannemingsbe drijf Klomp B.V. een sterke groei door en stonden rond honderd werk nemers op de loonlijst. In 1978 trok de oprichter zich we gens ziekte terug uit het bedrijf, op een moment, dat er een sterke daling van het werkaanbod was. De econo mische recessie had tot gevolg, dat het aantal werknemers daalde tot onge veer 20 mensen. Het familiebedrijf kwam na het terugtrekken van de heer L. S. M. Klomp, te staan onder lei ding van de heer Toon Bukkems, die van de oprichting af zijn beste krach ten aan de aannemingsmaatschappij had gegeven. In juni 1984 was zoon Berrie oud genoeg om in de voetsporen van zijn vader te treden. Bovendien had hij alle vereiste diploma's in zijn zak. Toen vader Klomp in juni 1986 stierf, nam Berrie de direktie over, maar met zijn 25 jaren is hij blij met de kennis en ervaring van Toon Buk kems, die zo zachtjes aan naar zijn pensioen toeleeft. Berrie Klomp is blij met het grote werk, dat zijn bedrijf op dit moment in Venray mag verrichten. „Wij timmeren nu letterlijk met groot materieel aan de Venrayse wegen en met borden laten we zien dat we er zijn. In heel Limburg weten we hoe de grond is en hopelijk komt er ook een tijd, dat wij de Venrayse grond leren kennen", zegt de jonge direkteur, die met dit grote werk voor Limagas naam hoopt te maken. Vier maanden na de invoering van het nieuwe stortreglement ten behoeve van de regionale stortplaats De Zuringpeel te Horst-America, gaat het Gewest Noord Limburg streng toezien op het naleven van de bepa lingen. Gebleken is n.l., dat met name op het punt van invulling van de ge- leidebiljetten het nieuwe reglement zowel door aanbieder als door ver voerders slecht wordt nageleefd. Omdat die situatie door het Gewest Noord Limburg niet aanvaardbaar wordt geacht, zal met ingang van 5 oktober a.s. een 100% stipte naleving van alle bepalingen van het Stortregle ment worden geëist van zowel aanbie der als vervoerder. SANCTIES Bij geconstateerde overtreding van de bepalingen, zullen de sancties, waartoe het reglement de mogelijk heid biedt, onmiddellijk worden toe gepast. In de praktijk houdt dat in, dat in geval van een niet volledig of onjuist ingevuld, danwel niet (correct) onder tekend geleideformulier: a) de aangeboden vracht zal worden geweigerd en derhalve niet zal mo gen worden gestort; b) de in het Stortreglement genoemde boete van 5.000,— direct opeis baar wordt gesteld. MAATREGELEN Met ingang van maandag 5 oktober a.s. zullen alle wagens, voordat naar het stortfront kan worden doorgere den, bij de ingang van de regionale stortplaats moeten stoppen. De chauf feurs dienen zich in het kantoor te melden, waarna de lading èn het geleidebiljet worden gecontroleerd. Na verkregen toestemming kan wor den doorgereden naar het stortfront. VERSCHERPTE CONTROLE Ook de controle op de aangevoerde afvalstoffen zal door het Gewest Noord Limburg worden verscherpt. Met name gaat het om de controle aan het stortfront om de overeenstemming van de aard van de vracht met de inge vulde en ondertekende geleidebiljet vast te stellen. Bij geconstateerde ongerechtighe den zullen eveneens de sanctie-maatre gelen in werking treden. MONSTERS Indien er twijfel bestaat over de toe laatbaarheid van de aangeboden af valstoffen, zullen hiervan op kosten van de aanbieder monsters worden genomen. De betreffende vrachten zullen, in afwachting van de uitslag van het onderzoek, niet mogen worden gestort. Indien er sprake is van een ontoelaatbare storting wordt men verplicht het gestorte terug te halen. YELTUMSE Op 11 oktober is weer het jaarlijkse Zomaarpop Festival in OJC Watjang te Oirlo. Als uitsmijter van de middag ver schijnt de Venrayse formatie Kleur ten tonele. Deze groep is begin 1986 opge richt en op dit moment zijn er reeds 15 eigen werken gecomponeerd en op bladmuziek uitgeschreven. De zesmans formatie weet in te spelen op de zaal en maakt direkt kontakt met het publiek. Het repertoire bestaat uit Nederlandstalige melodische poprock met kritische teksten die gaan over liefde, discriminatie, school en alles waar de hedendaagse schooljeugd mee te maken heeft. De groep KLEUR bestaat uit Geert Pelzer zang, Judith Joosten zang, Hem Thielen gitaar, Theo de Keyzer bas, Math Lemmen toetsen, Henk Koppus drums. Als ex tra bijkomstigheid: KLEUR doet mee aan de Grote Prijs van Nederland. Een zeer kleurrijk gezelschap dus. Direct na de pauze komt OUT OF ORDER op de planken. Vijf meiden in een groep? Een leuk idee. Daarom besloten twee meiden in maart 1984 om een meidengroep op te richten. Het duurde even voordat de bezetting compleet was maar toen het zover was kon met repeteren begonnen worden. Na een gewennings/herkennings peri ode van de instrumenten kon de lol al niet meer op. Na weken stevig oefenen was hun eerste optreden, tijdens de meidendag in Dingus, in 1985, een feit. Toen was de bal pas goed gaan rollen. Het repertoir is dan ook niet van de lucht: rock, new wave en veel lol, dat is waar deze vijf grappige mei den zich mee bezighouden. Het gaat bij Out of Order niet om politieke of feministische overtuigen maar het zijn gewoon vijf meiden die lol hebben in muziek maken. Out of Order is: Monique zang, Li- anne bas/zang, Alexandra gitaar, In- grid drums, Mariëlle toetsen. KAAKFRACTUUR Door een meningsverschil gingen twee Venrayers op de vuist. Een 55-ja- rige werd door een 46-jarige dusdanig mishandeld dat hij een kaakfractuur opliep en daarvoor medisch moest worden behandeld. De politie maakte van die mishandeling procesverbaal op. DONDERDAG 1 OKTOBER 1987 Nr. 40 HONDERDENACHTSTE JAARGANG AL MEER DAN 200 JAAR Vrijdag 2 oktober t.m. zaterdag 10 oktober Vrijdag 2 en zaterdag 3 oktober 10 Melkbollen 2,95 Geplette tarwevloerbrood, 800 gr1,95 Rozijnenbrood, 800 gr3,95 Kersenvlaai, groot8,25 Bienenstich, 10 pers9,95 De eerste klant die inlevert: 4 eieren, 100 gr. suiker, 200 gr. meel, ontvangt 1 taart en 5 vlaaien. Maandag 5 oktober 10Tarwebollen2,75 Sesamwitvloerbrood, 800 gr1,95 Appelvlaai, groot8.25 Bienenstich, 10pers9,95 De eerste klant die inlevert 300 gr. krenten, ontvangt 1 taart. Woensdag 7 oktober 10 Volkorenbollen2,75 Maanzaadtarwevloerbrood, 800 gr1,95 Botervlaai, groot7,25 Bienenstich, 10 pers9,95 De eerste klant die inlevert 300 gr. rozijnen, ontvangt 1 taart. Donderdag 8 oktober. 1 Witbrood, 1 tarwebrood, 1 volkorenbrood, en 10 rozijnenbollen, samen10,00 Appelbosbessenvlaai, groot8,25 Bienenstich, 10 pers9,95 Vrijdag 9 en zaterdag 10 oktober 10 Kaiserbroodjes1,50 Geplette tarwevloerbrood, 800 gr1,95 Rozijnenbrood, 800 gr3,95 Abrikizenvlaai, groot8,25 Bienenstich, 10 pers9,95 De eerste klant die inlevert 30 eieren, ontvangt 10 vlaaien. DEZE AANBiEDINGSPRIJZEN |ZIJN GEEN VERGISSINGEN!!! Uw broodspecialist Vraag altijd naar Brood- en banketbakkerij melkbrood of Pierre Pijpers Lid Nederlandse Vereniging melkbollen Grote Markt 19 van Echte Banketbakkers en 5801 BL Venray proef het Tel. 04780-81284 verschil m hwÏhe™ - a van 2 oktober t.m. 10 oktober Het hijsen van de grote KNLTB- I uitermate geslaagd feest, dat bij velen vlag, door Mr. Olaf van Eijndhoven, i nog heel lang en positief in gedachten van de KNLTB", aldus van Eijnd- zal blijven, de voorzitter van TC-Venray Sef Raedts, was een der hoogtepunten van het gouden jubileumfeest, dat afgelo pen weekend op de banen van het Park Vlakwater plaatsvond. „De grote Bondsvlag is alleen be stemd voor de ijzersterke verenigingen van de KNLTB", aldus van Eijnd hoven in zijn toespraak tijdens de druk bezochte receptie. „50-jarige verenigingen zijn ijzersterk, omdat ze veel ups en downs hebben kunnen overwinnen, anders hadden ze niet meer bestaan". Door het district Limburg werd de vereniging een prachtig fotoboek geschonken met lederen omslag en een goudopdruk bondsinsigne. Vrijdagavond was bestemd voor de jeugd met een dropping en een speur tocht, waarna disco. Ruim 100 jeugd leden deden aan deze aktiviteit onder leiding van de STK-kracht Bas Mulder mee. Zaterrdag werd gestart met het 50 toernooi. Uit Venray en omgeving kwamen daarvoor 40 dames en heren opdagen, die gedurende de voor- en namiddag te gast waren bij TCV en zich tijdens prima weersomstandig heden op de banen konden uitleven tegen gelijkgezinde partners. Na de druk bezochte receptie, waar op vele oud-leden en verenigingen uit de omgeving aanwezig waren, begon de grote feestavond in het met een tent uitgebeide clubhuis. Het orkest „Niks" was in prima stemming en een bomvolle tent kon zich vermaken tot in de kleine uurtjes. Een klapstuk van het weekend was de grote koffietafel, die door het bestuur aan de leden werd aangebo den. Maar liefst 225 personen namen er aan deel en vielen van de ene verba zing in de andere, toen bij binnen komst rond half twaalf in het clubhuis voor zoveel mensen uitstekend gedek te tafels met alles en nog wat stonden opgesteld. Hier werd het ontbijt opgeluisterd door accordeonist Ad Haans, die in een mum van tijd op passende wijze het juiste sfeertje wist te scheppen. Daarna verspreidden zich meer dan 100 verklede dames en heren over de 8 banen voor het mixed variabel en handicap toernooi. Een lust voor het oog, hoeveel mensen zich hadden trachten te kleden anno 1937. Gewel dig hoe creatief sommige mensen zijn. Tussen de tennisbanen kreeg de jeugd alle gelegenheid zich te amuseren bij het spellencircuit. Een tiental spelen stonden opgesteld, bemand door enkele niet-tennissende senioren. Omstreeks 18.00 uur, na uitreiking van de prijzen voor de mooiste kledij, kon de voorzitter het feest officieel be ëindigen met het strijken van de prachtige Bondsvlag onder het zingen van diverse afscheidsliederen door de vele daarbij aanwezige TCV-ers. Een Op de foto van links naar rechts: Wim Jetten, secretaris District; Sef Raedts, voorzitter TCV; Olaf van Eijndhoven, voorzitter district en Huub Helsen, districtsbestuurder. De Werkgroep Behoud de Peel vraagt weer vrijwilligers om te helpen bij het beheer van de Deumese Peel. Zij die willen helpen om de verwoes tende gevolgen van de vroegere ver veningen te herstellen zijn van harte welkom op zaterdag 3 oktober bij het kerkje van Griendtsveen, om negen uur. Het werk zal bestaan uit het verwij deren van jonge berkjes op een heide vlakte. Deze vlakte was na de verve ningen volkomen kaal en driegde vol te groeien met berken. Zeven jaar op een rij zijn tijdens de werkdagen de berkjes uitgetrokken met als resultaat steeds meer struikhei en ook dophei, veenpluis en wollegras. Afgelopen zomer zijn er zelfs bijenkasten op geplaatst. Een mooi re sultaat van het beheerswerk! Om de heide ook in de toekomst in stand te kunnen houden is de WEerkgroep Be houd van de Peel aan het pleiten voor begrazing met schapen. Naast dit werk zullen er ook grotere bomen omgezaagd worden, op een hogere veenrug, om de verdamping te verminderen en om het open landschap van vroeger terug te krij gen. Voor meer informatie: 04930-19610 De Friese staartklok van de burgemeester is terecht. De Eindhovense politie trof de klok, tijdens een huiszoeking aldaar, aan. Inmiddels is vanuit Venray al vastgesteld dat het inderdaad de klok uit de burgemeesterskamer betreft, die bijna twee weken geleden werd gestolen. Of de Eindhovenaar, waarbij de klok werd aangetroffen, ook de dader is kon nog niet worden vastgesteld. Verder kon nog niet worden meegedeeld wanneer de klok weer op zijn oude stek kan worden teruggehangen. Eethuis „Bestekje '83" bestaat in middels al ruim 4 jaar. Dit eethuis is bedoeld voor alleenstaanden, die het leuk vinden om met „lotgenoten" samen hun maaltijd te nuttigen. Iedere werkdag om 6 uur wordt er een goede „hollandse pot" geserveerd inclusief soep toetje en koffie. Mocht U interesse hebben, het adres is: Hoenderstraat 12, telefoon 83293. U kunt inlichtingen vragen bij Roel of Hellen. Roel en Hellen zoeken tevens met spoed een vrijwilliger, die niet de hele dag thuis wil zitten en ons wil komen helpen in de keuken! Tot ziens! „Hoe moet dat nu verder?" is de slagzin van de Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten. De ene bezuinigingsgolf na de andere bedreigt ook de goede en ver antwoorde zorg voor geestelijk gehan dicapten. Direkt In gevaar komen: werk- en dagopvang, opvoedkundige en prak tische thuishulp en goede begeleiding in woonvoorzieningen. Al even dreigend is het tekort aan werkvoor zieningen. Waar mogelijk springt de Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten bij. De verdere terreinen waar de kollektegelden voor worden aange wend, beslaan o.a. vormingswerk, sport en vrijtijdsbesteding, voorlich ting en vakantiewerk t.b.v. geestelijk gehandicapten. Wij vragen de Nederlandse bevol king ons te helpen een antwoord te vinden op de vraag „Hoe moet dat nu verder?" In de eerste plaats is er heel erg nodig: geld. Geld, om zoveel mogelijk de schade te beperken, welke door de overheidsbesnoeiïngen ontstaan. Daarnaast zoeken wij medewerkers aan de kollekte, want zonder hulp van vrijwilligers staan de organisatoren van de kollekte machteloos. De Nationale kollekte Geestelijk Gehandicapten wordt gehouden in de week van 5 t/m 10 oktober. Bij voorbaat dank voor Uw steun. Zoals wij vorige week al berichtten, ziet de exploitant van Manege Vlak water de toekomst maar somber in, nu hij niet kan beschikken over weiland waar de paarden kunnen grazen en waar hooi gewonnen kan worden. Hij heeft daarover een noodkreet geschre ven aan het college van burgemeester en wethouders, die de brief j.l. dins dag in de raadsvergadering brachten. De heer Houba (VVD) hield daarop een pleidooi ten bate van de exploi tant. Hij drong er bij het college op aan te proberen een oplossing te vin den. Dat is ook het belang van vele Venrayers, die de manege als sportter rein beschouwen. De heer Lemmens (vdV) stelde voor deze zaak nog eens in de commissie sport en recreatie aan de orde te stel len, maar daar voelde de voorzitter (wethouder van Oers) niets voor. Het is zuiver een grondkwestie en dat staat niet ter competentie van de commissie sport. Wethouder Claessens verduidelijkte nog eens, dat de grond welke de ge meente beschikbaar had in dat gebied, ten offer is gevallen aan de ruilverka veling. De vorige eigenaar van de Manege mocht die grond „om niet" gebruiken. Hij was dus geen pachter en men kan derhalve geen enkel recht doen gelden op een aandeel in de grondtoewijzing van de ruilverkave ling. 'n leesbare krant

Peel en Maas | 1987 | | pagina 9