PEEL EN MAAS 40 Jaar Fanfare ,,De Peelklank" Ysselsteyn Rabobank Geldautomaat: 24-uurs service iHiilllll Toon Schellens een kwart eeuw dirigent de ia Campagne Gemeentelijk muziektoernooi Club L.O. Venray Fietsen werden op bestelling gejat AKTIE MIN 25% Riolering in Buitengebied financieel niet haalbaar INGEZONDEN Zwemvereniging Spio naar Berlijn „Vogelvriend" DONDERDAG 8 OKTOBER 1987 Nr. 41 HONDERDENACHTSTE JAARGANG Komende 2 weekenden zal Yssel steyn in het teken staan van het 40- jarig bestaansfeest van haar fanfare. 40 Jaar geleden vond men het in Ys selsteyn namelijk ook tijd worden dat men een eigen muziekvereniging kreeg. Hoewel 40 jaar niet oud is voor een muziekvereniging, zullen er weinig dorpen of steden zijn, waar men 25 jaar nadat het dorp gesticht werd, al overging tot het vormen van een muziekvereniging. O zo!!! 40 LEDEN In december 1946 werd een vergade ring belegd om de animo onder de Ys- selsteynse jeugd te peilen om lid te worden van een muziekvereniging. Het voor die tijd respectabele aantal van 70 personen kwam op deze oproep af. Deze vergadering stond onder leiding van M. (Tinuske) Wis- mans, die later ook zitting nam in het eerste bestuur dat verder bestond uit: G. (meester) Vermeulen die als voor lopige voorzitter ging fungeren, G. Fleurkens, S. Lemmens, H. Jennis- kens, G. Deters en J. Geurts die tot secretaris werd benoemd. 40 leden gaven zich op als definitief lid. Om aan de benodigde financiën te komen werd besloten een rondgang te houden langs alle gezinnen, welke het voor die tijd respectabele bedrag van 5.000,— opbrachten. Op advies van E. Dietz uit Leunen, later gedurende een 15-tal jaren dirigent, werden 25 in strumenten gekocht. Een rekenaar zal gauw gezien hebben dat sommige muzikanten het dan samen met één in strument moesten doen. A.s. zondag 11 oktober gaat Toon Schellens, woonachtig op Dennen oord 10 te Venray, zijn zilveren jubileum vieren als dirigent van enkele harmonie- en fanfare-orkesten. Momenteel is hij als zodanig werk zaam in het Noord-Limburgse waar hij de Fanfare Ons Genoegen te Oirlo en Harmonie St. Catharina uit Leunen onder zijn leiding heeft. In het Brabantse land is hij werk zaam bij Harmonie „Excelsior" in Zeilberg en de Vlierdense Fanfare De huidige jubilaris bleek al van jongs af te beschikken over een groot muzikaal talent; reeds op 7-jarige leeftijd kreeg hij zijn eerste pianoles sen. Al op zeer jonge leeftijd werd hij lid van de Westerhovense fanfare, waar hij de trompet-partij speelde. Eveneens trad hij toe tot de toenma lige en zeer bekende fanfare „Echo der Kempen" in het nabij gelegen Bergeyk Later, toen Toon in Vlierden behalve bij de fanfare, ook nog mee speelde in de blaaskapel, meende hij op een gegeven moment dat ook een schuiftrombone in deze groep thuis hoorde. De Vlierdense kapel was toen in Helmond uitgenodigd om het eerste Keijebijters-bal te komen opluisteren in Hotel St. Lambert. In Vlierden be schikte men toen nog niet oveF een schuiftrombone en zeker nog niet over een muzikant die dit instrument zou kunnen bespelen. Maar, tot ieders ver bazing, was Toon in Helmond met de schuiftrombone aanwezig en blies de spreekwoordelijke sterren van de hemel. Na zijn schooljaren heeft hij op het conservatorium een hoorn- en piano opleiding genoten voor welke vakken hij ook is afgestudeerd. Reeds tijdens zijn conservatorium opleiding begon hij met privé-lessen te geven en is hij later ook verbonden ge weest aan de Muziekschool te Deurne en Venray. In Venray was hij tot voor kort als leraar aan de Muziekschool verbonden waar hij vele muzikanten heeft opgeleid. In de loop der jaren had Schellens de leiding van Fanfare St. Antonius te Heusden, Muziekver. Willona te Helenaveen, Fanfare c.q. Harmonie Excelsior te Deurne-Zeilberg, Fanfare Wilhelmina te Vlierden, Politiekapel Eindhoven, Politiekapel Nijmegen en de muziekverenigingen te Budel, Well en Meerlo. Enkele jaren geleden is hij gestart met een eigen muziekzaak te Best. Om deze reden heeft hij zijn werk aan de Muziekschool te Venray moeten af stoten. Een comité gevormd uit de vereni gingen waar hij momenteel werkzaam is, heeft een jubileumfeest voorbereid dat op zondag 11 okt. wordt gehou den in het Gemeenschapshuis „D'n Draai" in Zeilberg. De feestelijkheden rond dit jubi leum beginnen 's middags om 14.00 uur met een speciaal programma, waarna tussen 16.00 - 18.00 uur hem een receptie wordt aangeboden, waar iedereen in de gelegenheid wordt ge steld deze populaire dirigent te komen feliciteren. „DE PEELKLANK" In september 1947 werd de defini tieve oprichtingsvergadering gehou den. Hier werd ook besloten onder de naam „De Peelklank" verder te gaan. Tien maanden later, op kermiszondag 4 juli 1948, vond het eerste optreden plaats. De eerste beginselen van de muziekjhet noten lezen, werden bijge bracht door meester Evers. Middels de onvermijdelijke ups en downs heeft men zich in al die jaren op weten te werken tot de afdeling Uitmuntend heid. Het huidige korps staat inmiddels al weer 15 jaar onder leiding van dirigent A. Partouns uit Melick-Herkenbosch. DEJEUGD De komst van de muziekschool zorgde ook in Ysselsteyn tot een extra vergrote aanwas van jeugdige muzi kanten. Middels de steun van de be volking en het organiseren van diverse akties is het mogelijk geweest deze extra toeloop ook van de benodigde instrumenten te voorzien. Daarvoor werd de opleiding verzorgd door eigen leden welke dit met veel inzet in hun eigen vrije tijd op diverse lokaties ver zorgden. Het korps bestaat thans uit 57 leden en een jeugdfanfare van 16 leden. Daarnaast volgen nog tal van leerlin gen de muziekschool, ook met een in strument van de vereniging. Naast de fanfare is er ook nog de Telefoon 04782-824 Raayveldweg 3 - Maashees Eén jaar jong Zaterdag 10 oktober vanaf 20.00 uur diner dansant met een „buffet de la grande cuisine a la campagne" f47,50 p.p. (excl. dranken) Tijdig reserveren gewenst. „een fijn gebeuren" Voor de optredens van tamboers en orkestleden van onze Venrayse mu ziekverenigingen was de belangstelling op beide dagen, ondanks het stralende weer, zeer behoorlijk. De federatievoorzitter, mevr. Poels- Peters, kon aan het slot dan ook met veel voldoening constateren dat het toernooi weer een fijn gebeuren was geweest. Er werd goede muziek ge bracht, gejureerd door J. Conjaerts, waarnaar het plezierig was om te luisteren. Dit naar elkaar luisteren is overigens een van de doelstellingen van het toer nooi, naast het zich kunnen presente ren met alle muziekverenigingen aan de gemeenschap. Behalve het aandachtige publiek, gaven mede van hun belangstelling blijk de heren van den Hoonaard en Bartels, respectievelijk directeur en docent/hafa-coördinator van de Mu ziekschool, wethouder Claessens en de heer Vossen, voorzitter van Regio I van de Limburgse Muziekbond. Met erg veel plezier reikte Mevr. Poels-Peters, voor de eerste maal in haar voorzittersperiode, de jury rapporten uit. Deze rapporten geven een momentopname van het muzikale peil, en kunnen als zodanig weer een stimulans zijn om de beste muziek te maken die men kan maken. Behalve de Orkestvereniging Venray speelden alle korpsen twee werken ter beoorde ling. Honorering kon met de kwalifi caties voldoende, ruim voldoende, goed of zeer goed. Over het algemeen was de heer Con jaerts blij dat het peil van de korpsen stijgende Is. Dat bleek ook uit de waardering die varieerde van ruim vol doende tot enkele zeer goed. afdeling drumband, uitkomend in de Ere-divisie met een 20-tal senior en 20 junior leden. JUBILEA Behalve de feestende fanfare vieren ook de drie gebroeders Deters hun 40- jarig jubileum bij de Ysselsteynse fan fare. Komend uit een zeer muzikale familie, de familie Deters is met 11 leden in de fanfare vertegenwoordigd, zijn zij vanaf de oprichting aktief lid. Bij de fanfare zowel als bij de bekende „Smeleblaozers" spelen zij hun partijtje nog best mee. Ook op de onderlinge solistenconcoursen wisten zij tal van successen te behalen. Ook feest vieren doet Thei v. d. Pas die zijn 50-jarig lidmaatschap van een muziekvereniging in goede gezond heid kan vieren. Was hij voor zijn komst naar Ysselsteyn aktief muzi kant in Meerlo, in Ysselsteyn was hij gedurende vele jaren aktief als bestuurslid. Het duo Jenniskens (Pascher Har) als voorzitter, met Thei v. d. Pas als zijn compagnon, waren onafscheidelijk, waar het zaken van De Peelklank betrof, alsook in hun schaarse vrije tijd met kaarten. Thans kan hij onder het genot van een sigaar genieten van de vruchten van het vele sjouwen voor de fanfare in vroeger tijd.Behalve lid van de Vriendenkring van de fanfare is hij dan ook nog een regelmatige bezoeker van de repetities en vergaderingen van de fanfare. FEEST Na gedurende 40 jaren als fanfare tal van festiviteiten in de dorpsge meenschap te hebben opgeluisterd, is het nu tijd om zelf feest te gaan vieren. In de loop van de afgelopen 40 jaar heeft de fanfare zich een plaats in de Ysselsteynse gemeenschap weten te verwerven. De Ysselsteynse bevolking zal dan ook zeer zeker niet afzijdig staan wanneer haar fanfare feest viert. Dit feest vieren doet zij i.v.m. de verwachte grote toeloop in de loods van een van haar leden aan de Ysselsteynseweg tegenover sportpark „De Vlies". Het programma begint op vrijdag 9 October a.s. met een optreden van de formatie Bertus Staigerpaip met popmuziek en bouwrock. Zaterdagmiddag 10 October is er een optreden voor de jeugd. Zondag 11 October is er een plechtige hoogmis om 9.30 uur waaraan fanfare en gemengde zang vereniging Vivace hun medewerking verlenen. Om 14.00 uur is de receptie voor de jubilerende vereniging met daarna een blaaskapellenfestival waar aan meewerken De Twisse Blaozers, Die Fröhlichen Ruben Sammler, en Die Lustigen Buben. Vrijdag 16 October muziekfestival met de korpsen van Oirlo, Meterik en Vlierden. Na afloop dans- en stemmingsmuziek door de Basement Boys. Zaterdag 17 October treedt de bekende Aalander kapel uit Bakel op met zowel Egerlander muziek als muziek in James Last stijl. Zondag 18 October na de jongeren mis om 11.15 uu^verzorgd door het jongerenkoor uit Zeilberg^ een pro gramma met muziek voor iedereen tot 14.00 uur en een 4 tal jongerenkoren en daarna een non-stop optreden van fanfare- drumband- en harmonie- korpsen met om 19.45 uur fanfare St. Caecilia uit America. Met dit optreden van de diverse korpsen uit de regio hoopt fanfare „De Peelklank" de festiviteiten in het kader van haar 40-jarig bestaan op waardige wijze te besluiten. 'Öestaat er een sportclub waar je echt alle sporten kunt leren? Ja, die bestaat Onder de naam sportCLUB L.O start een organisatie van samenwerkende sportleraren met diverse sportactivi teiten. Je herkent CLUB L.O. aan de veelzijdige sportbeleving. Allerlei soorten van sport komen bij CLUB L.O. aan de orde en iedereen is in staat deze lessen te volgen. Deze lessen worden wekelijks gegeven op de maandag en of vrijdagavond. Bent U lid van CLUB L.O. dan wordt U in de gelegenheid gesteld, om kennis te maken met vele andere individuele sporten, zoals paardrijden windsurfen, skieen, Langlauf, kayak- varen, zeilen, sportduiken en bergbe klimmen. Aan deze sporten hoeft U niet mee te doen, maar U krijgt wel de kans om ze eens mee te beleven. Kortom de programma's van CLUB L.O. zitten vol aktiviteiten gericht op sport en gezelligheid. Programma Bij voldoende belangstelling start CLUB L.O Venray in oktober met het club-programma op de maandag en of vrijdagavond. Tijdens dit Club programma kun je kennis maken met verschillende zaalsporten, zoals zelf- verdedigingssporten, atletiek, zaalspe- len, (Jazz) gymnastiek etc. etc. Wilt U van dit alles meer weten? Bel of schrijf naar CLUB L.O. Wim Rijs, Antwoordnummer 30551, 5960 WE Sevenum, tel. 04767-3450. ONTVREEMDE BROMFIETS TERUGGEVONDEN Ten nadele van een jongedame uit Bakel werd haar bromfiets ont vreemd. Later werd die bromfiets gesloopt teruggevonden; alleen het frame bleef over. Voor de jongedame een schadepost van 500,—. Zaterdag hield de politie een 20- jarige inwoner aan, die verdacht werd van diefstal van fietsen. Later werd als medeplichtige aan die diefstallen, een 52-jarige plaatsgenoot aangehouden. Uit het onderzoek is gebleken dat de 20-jarige de diefstallen pleegde op ver zoek van de 52-jarige. Die had name lijk al bij voorbaat kopers voor de fiet sen. De fietsen werden zó bewerkt, dat de vroegere eigenaren met moeite hun „karretje" konden terugkennnen. Postcode en framenummer werden als eerste verwijderd en dan werden diver se andere onderdelen aangebracht. Het tweetal heeft de diefstal van 22 fietsen bekend. Daarvan konden er in middels 17 aan de rechtmatige eigena ren ter hand worden gesteld. „Mens zijn in deze wereld" is het thema van de grote Info-markt, die a.s. zaterdag 10 oktober in „De Hommel" aan de Oostsingel gehou den wordt. Deze markt geeft informatie over het werk van een twintigtal organisa ties en werkgroepen die zich inzetten voor de onderdrukte, de hongerende en de noodlijdende mens. O.a. Amnesty International, Soli- daridad. Nicaragua-comité, Ikvos en vele anderen zult U hier aantreffen. Er zijn diverse produkten uit de derde wereld te koop: leuke spelen voor de jeugd, koffie en gebak en een altijd prijs loterij. De infodag is geopend vanaf 10.30 tot 's middags 16.00 uur. 's Avonds is er in de Hommel de start van het nieuwe seizoen voor de leden van de Protestantse Kerkenge- meenschap. Om de verkeersveiligheid in ons land verder terug te dringen, heeft de minister van verkeer en waterstaat een premie- en prijzenstelsel voor gemeen ten ingesteld onder de naam „Aktie min 25%". De doelstelling van het plan is het aantal letselongevallen in het verkeer in het jaar 2000 met 25% te hebben teruggebracht. Wij hebben in onze krant hierover al uitvoerig bericht, toen deze aktie in de commissie voor verkeer c.a. met ge mengde gevoelens werd behandeld. Gemengde gevoelens vanwege het prijzenstelsel en de premies wanneer men het aantal ongevallen kan ver minderen. Venray krijgt bij deelname al zonder meer 34.000,startsubsidie, waarvoor de gemeente een aktivitei- tenplan moet presenteren. Wordt dit jaar het gemiddelde aantal ongevallen (doden en gewonden) van 156 met 5% teruggebracht 8 doden en gewon den), dan ontvangt de gemeente volgend jaar een „beloning" van 40.000 gulden. Jammer genoeg ziet het er o.i. niet naar uit, dat in Venray deze doelstel ling wordt bereikt, gezien bet aantal zwaar gewonden en doden die hier de laatste weken bij verkeersongevallen zijn gevallen. (Zie ook 'n berichtje hierover elders in dit blad). In de raadsvergadering van vorige week werd deze aktie weer aan de orde gesteld. De heer Den Br ok (SV) noemde deze manier van subsidiëren op de rand van het onsmakelijke af. Er zijn wel andere manieren om de verkeersveiligheid te bevorderen, al dus deze spreker. Hij stelde voor de te ontvangen subsidies óók te besteden aan de verkeersslachtoffers. Ook de heer A. Jansen (PvdA) vond deze aktie maar niks. „Ordinair stuntwerk" noemde hij het, „terwijl de regering landelijk weinig of niets aan de verkeersveiligheid heeft ge daan". Hij verwachtte „een brede aanpak" om de verkeersveiligheid in Venray te bevorderen. De heer Broeksteeg (CDA) zag het allemaal niet zo somber en gevoelig als zijn collegae en de media doen voorkomen. Het geld kan de verkeers veiligheid bevorderen en daarover ver wachtte hij van de wethouder duide lijke plannen. De heer Janssen (WD) vond de aktie een uitstekend idee van de minis ter. Ook hij drong aan de 34.000, beslist te besteden aan het bevorderen van de verkeersveiligheid. Van de Vorle tenslotte, vatte de aktie lakoniek samen: premie krijgen we als we het goed doen; dus moeten we 't ook goed doen..." „Laten we het geld niet gebruiken voor papieren werk", aldus Van de Vorle, die er voor pleitte ook de politie en rijschoolhou ders bij het plannenmaken te betrek ken. Dat laatste vond wethouder Claes sens totaal overbodig. Het ambtelijk apparaat in het gemeentehuis is kundig genoeg. Hij zegde toe voor een aktiviteitenplan te zorgen. Daaraan, en aan de praktische verbetering van de verkeersveiligheid zal de subsidie besteed worden. TOCH MAAKT VREDEPEEL EEN GROTE KANS Door het ministerie van V.R.O.M. is met ingang van 1985 de subsidiere geling „Verfijning Riolering" opgehe ven met een afbouw in vijf jaar. Ge bruikmakend van deze regeling zijn al le Venrayse kerkdorpen - met uitzon dering van Vredepeel - thans aangeslo ten op een rioleringssysteem, waarvan als laatste Veulen. Daarnaast zijn nog enkele verspreid liggende woongroepen eveneens aan gesloten. Nu deze subsidieregeling nagenoeg is afgebouwd, zal het uitbreiden van aansluitingen op het riool, van wonin gen c.q. woongroepen in het buitenge bied nauwelijks meer financieel haal baar zijn, zeggen b. en w. in hun toe lichting op de begroting voor 1988. De minister heeft dan ook bekend gemaakt dat het beleid op het gebied van riolering meer gericht zal moeten worden op vervanging en onderhoud van de bestaande rioleringen, omdat dit in het verleden nauwelijks de nodi ge aandacht heeft gekregen. Het be leid was voorheen voornamelijk ge richt op het uitbreiden van de aanslui- BONNETJES-REGEN Vorige week, en misschien ook wel deze week, is de Venrayse politie vo lop bezig geweest met het verbaliseren van autorijders die in Venrays blauwe zone massaal in overtreding waren. Na maanden slechts bij hoge uitzon dering gecontroleerd te hebben of de geparkeerde auto's voorzien waren van een park eer schijf, heeft men nu onverwacht en grondig toegeslagen. Hoewel het geen pretje is om 35,- te betalen, terwijl men nu al die maan den geën controle meer verwachtte, heeft de politie natuurlijk alle recht om de overtreders op „de bon te slin geren". Men kan zich echter ook met alle recht afvragen waarom de politie dan nooit de fietsers verbaliseert, die zich al fietsende of met de fiets aan de hand door het winkelcentrum begeven of 's maandags op de markt verkeren! Ook dat is een verkeersmaatregel waar men nooit de hand aan houdt en die dus feitelijk geen zin heeft, tenzij men het niet bij 'n waarschuwinkje laat. En als de politie dan uiteindelijk besluit ook aan die overtredingen paal en perk te stellen, laat men dan meteen de jongelui in de kraag grijpen di? rij kelijk de verpakkingen van onze con sumptiemaatschappij - zoals fritesbak- jes en limonadeblikjes - in het winkel centrum rondstrooien, terwijl ze haast hun nek breken over de vele prakti sche vuilnisbakken. En als ze dan nog tijd over hebben, kunnen ze de eigenaren van honden, die hun halfverteerde hapklare brok ken in het voetgangersgebied achterla ten, eens met de neus op de feiten drukken. M.J. VAN PROP PAPIER TOT VUILNISZAK... Vorige week lazen wij in Peel en Maas het bericht over een personeelsid van de vuilnisophaaldienst, die zich kwaad maakte omdat een dame een prop papier uit een auto gooide. Hij zou gevraagd hebben of ze de rotzooi niet anders kon opruimen... De rest van het verhaal over een klap in het gezicht van de vuilnisman, aangifte en rechter doet hier verder niet ter zake, maar wel het onderwerp „Kwaad maken". Ik werd nl. dinsdagmorgen ver schrikkelijk kwaad. Tijdens het opha len van het huisvuil scheurde in de Hoedenmakerstraat een vuilniszak. Het personeelslid van de vuilnisop haaldienst gooide het restant van de zak in de wagen, maar liet de vuilig heid verder op straat liggen... Ik dacht aan de prop papier. Als de vuilnisophalers dan toch zo milieu vriendelijk zijn om opmerkingen te kunnen maken over een prop papier, waarom vegen ze dan niet even de rommel van een gebarsten zak op? Dat hele verhaal doet me denken aan een spreekwoord over een splinter en een balk. M.W.-A tingen op de riolering. Het college verwacht dan ook, dat het ministerie zal gaan aandringen bij gemeenten op het opstellen van inte grale rioleringsplannen. Of voor deze vervangingen e.d. te zijner tijd ook subsidieregelingen zullen gelden, is bij het college niet bekend. VREDEPEEL Gezien de ter plaatse vrij dicht op elkaar staande woningen, ondervindt het kerkdorp Vredepeel, dat niet voor zien is van een rioleringssysteem, de nodige problemen van wateroverlast. B. en w. hebben daar j.l. woensdag uitvoerig over gesproken, nadat er met de bewoners overleg was ge pleegd. Dat heeft geresulteerd in een voorstel van het college - dat deze maand aan de gemeenteraad zal wor den voorgeld - om voor Vredepeel een eigen rioolsysteem te ontwerpen met een mini-zuiveringsapparatuur. Noodzakelijke goedkeuring van het Waterzuiveringschap zal naar ver wacht, geen problemen met zich brengen. Zwemvereniging Spio heeft van twee Berlijnse zwemverenigingen „Wedding" en „Lichterfeld" de uit nodiging gekregen om, in het kader van de viering van het 750-jarig bestaan van Berlijn, daar wedstrijden te komen zwemmen. Het bestuur van Spio heeft deze uitnodiging dankbaar aanvaard omdat deze reis levens een mooie afsluiting betekent van de vie ring van haar eigen vijfentwintigjarig bestaan. Spio onderhoud al lange tijd con tacten met beide Berlijnse zwemvere nigingen. Van woensdag 21 tot en met zondag 25 oktober - dus in de herfstvakantie - gaan jongens en meisjes van Spio zich meten met hun Berlijnse collega's in wedstrijdzwemmen, waterpolo en kunstzwemmen. De reis wordt ge maakt door 120 leden inclusief hun begeleiders/sters. De zwemmers en zwemsters worden ondergebracht in Jugendgdstehduser en bij leden van de beide Berlijnse zwemverenigingen. Aanvankelijk was het de bedoeling, da' Spio drie dagen naar Berlijn zou gaan. De leden hebben echter zelf ge kozen voor vijf dagen om binnen het kader van de doelstelling van Spio twee dagen cultureel bezig te kunnen zijn. Behalve de wedstrijden staan der halve ook excursies op het program ma, zoals een bezoek aan Oost Berlijn door de oudere jeugd en culturele ex cursies in West Berlijn voor de jonge ren. In ieder geval is het hele gezel schap al verzekerd van een sight seeingtour door het westelijk stads deel. De reis naar Berlijn wordt meege maakt door een vertegenwoordiger van Rooyse VK voor het leggen van volleybalcontakten in Berlijn, zoals destijds ook de Judovereniging via Spio contakten in Berlijn heeft gekre gen. Met deze trip naar Berlijn wil Spio mede aantonen meer te zijn dan een zwemvereniging alleen en dat het haar er ook veel aan gelegen is de leden bre dere informatie te verschaffen op cul tureel gebied. Zondagmorgen werd op „De Bleek" een 14-jarige Venrayse knaap aangehouden die in het bezit was van spijkers, welke hij ten nadele van de bouwfirma daar had ontvreemd. De knaap vertelde de spijkers nodig te hebben voor de bouw en uitbreiding van zijn op de voormalige stortplaats in Veltum gebouwde vogelverblijven; vooral voor de broedplaats van een torenvalk. De politie is met de knaap naar zijn vogelverblijven gaan kijken en was daar best over te spreken. Wel is de jongeman te verstaan gegeven, dat hij voor zijn hobby niet andermans spullen mag weghalen. Met een ver maning is de knaap huiswaarts gezon den.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 29