STOMERIJ „valium Belastingaftrek voor ziektekosten ion si IHu in venray Veel succes voor Venray's Mannenkoor in Engeland Bestrijders van dierproeven Openbare werken in De Bleek PEEL EN MAAS Peter Stiphout weer zeer aktief Veltumse Kleffen 58a - Tel. 84257 Poststraat 6 - Tel. 82025 Consument en huishouding PEEL EN MAAS Verkiezing dorpsraad Heide op 14 en 15 november Vergunning groepsvervoer f 13.- gereed schappen NUMMER ÉÉN IN DE BLEEK Voor élke Jjjklus: ijzerwaren NUMMER ÉÉN IN DE BLEEK J. THEUWS CUSTERS bv PEEL EN MAAS Donderdag 1 oktober Pagina 15 De gastvrije Engelsen uit Chelten ham, 't gemeentebestuur en 't Church Down Male Voice Choir hebben 't Venray's Mannenkoor met begelei- ders(sters), totaal 160 personen, 4 on vergetelijke dagen bezorgd. Hoogtepunten waren o.a. bij aan komst (na 'n lange reis van 12 uren per boot en bus) de geweldige ontvangst in het stadstheater waarbij het gehele stadsbestuur van de stad Cheltenham aanwezig was, evenals het gastkoor met aanhang. Als afgevaardigde van de gemeente Venray was meegereisd wethouder J. van Oers, die na een toe spraak het Cheltenham College een herinneringsplaquette aanbood. Het concert op vrijdagavond in de bomvolle Kathedraal van Gloucester was een groot succes, waarvoor het koor een staande ovatie in ontvangst mocht nemen. En dan 't concert op zaterdagavond in 't eveneens uitverkochte stadsthea ter, waarbij bijzonder het enthousias me van het publiek opviel. Onder leiding van Pierre Gerits uit Hoensbroek werd dan ook weer voor treffelijk gepresenteerd, met mede werking van de bekende sopraan Sue Black en de eveneens meegereisde pia nist Gerald Wijnen. Deze concerten werden afgewisseld met uitstapjes o.a. naar Canterburry, de Wijevalleij en Cotswold. Op de afscheidsavond moest voor zitter Hans Gommans veel compli menten en herinneringsgeschenken in ontvangst nemen, met de toezegging dat 't Engelse koor in 1989 een reis naar Venray zal maken. De honderden passagiers, die per boot de overtocht meemaakten, veranderden in een zingende en dan sende menigte, wat te danken was aan de huiskapel van 't koor ,,De Toetzen- gers", 't koortje uit 't koor „Oktet nog" èn de Venrayse zangers die er samen een groot feest van maakten. De geweldige gastvrijheid van de Engelsen zal 't Venrays gezelschap zich nog lang heugen. 4 oktober is het Dierendag. Een dag waarop onze huisdieren vaak extra verwend worden met aandacht of een lekkere hap. Dieren die het over het algemeen aan niks ontbreekt. Helaas is dit niet het geval met de méér dan één miljoen proefdieren in Nederlandse laboratoria. Voor hen betekent elke leven een dag méér lijden. En waarvoor?? Bijvoorbeeld om de zoveelste pijnstiller óf een nieuw merk shampo te testen, welke fabrikanten op de markt willen bren gen. 't Gaat hierbij in eerste instantie niét om onze gezondheid, maar om ons geld mét ons geld! Kén 't ook anders? De NBBV denkt van wel: Er bestaan immers verschillende oude vertrouwde geneesmiddelen die hun waarde zonder meer bewezen hebben. Men kan ook gebruik maken van dierproefvrije onderzoekmethoden m.b.v. computers bijvoorbeeld, door chemische proeven of „celkweken". Oók voor cosmetica is er een al ternatief, n.l. het dierproefvrije merk B.W.C. Beauty Without Cruelty) waarbij proefpersonen het eindpro- dukt op eigen huid testen en de grond stoffen proefdiervrij zijn. De NBBV zet zich al negentig jaren in voor de uiteindelijke afschaffing van dierproeven o.a. door financieren en suggesties aan te dragen aan onder zoekers. U kunt het werk van de NBBV óók steunen door lid te worden voor 20,- per jaar: NBBV, Jan van Nassaustraat 81, 2596 BR 's-Gravenhage. Kontakadres voor Regio Noord- Limburg: Marij Timmermans, Ouverture- straat 54, 5802 EN Venray. Komt U rond dierendag in biblio theek of dierenasiel ,,de Berghaag", neem dan een folder mee; voor kinde ren is er een gratis kleurplaat. Dieren kunnen geen „nee" zeggen tegen dierproeven, daarom doen wij dit! U ook? I GRAANAAT GEVONDEN Tijdens landbouwwerkzaamhe- den aan de Loobeek werd een mortier granaat gevonden. Bij een zandafgraving werd een nog in zeer goede staat zijnde z.g. 25 pon der gevonden. In beide gevallen zal de EOD zich over die oorlogssouveniers ontfermen. De gemeenteraad heeft j.l. dinsdag 643.000,— beschikbaar gesteld voor openbare werken in het nieuwe win kelcentrum De Bleek. Die openbare werken bestaan voor namelijk uit de aanleg van riolering, bestrating, openbare verlichting, de aanleg van een plantsoentje, de aan plant van bomen en de verfraaiing van het pleintje voor de Torro. De heer L. Janssen (VVD) die al meermalen blijk gegeven heeft voor stander te zijn van openbare aanbe steding, noemde dat karwei een groot projekt om meerdere aannemers te laten inschrijven. Maar wethouder Claessens meende dat de betreffende afdeling op het ge meentehuis deze klus zeer nauwkeurig kon berekenen, en dus vond hij aan besteding overbodig. De heer Den Brok (SV) had de nieuwbouw in De Bleek eens goed be keken en vond het er maar krap en eng: alsof het tegen elkaar dreigt te vallen. Hij meende dat de gemeente al een keus had gemaakt voor een kunst werkje) op het pleintje voor de Torro, en noemde dat zeer kwetsbaar. Ook Van de Vorle meende dat men geen vandalisme-gevoelige objekten in De Bleek moet oprichten. Uit het antwoord van de voorzitter (wethouder van Oers) werd niet duide lijk of de gemeente nu al of niet een keus had gemaakt uit de aangeboden kunstwerken. Wel verzekerde hij dat de kunstenaars rekening hebben ge houden met vandalisme uw weekblad De laatste maanden zijn er al drie kampioenswedstrijden Fietscrossen gehouden, voor de titel „kampioen van Zuid Nederland". De wedstrijden hadden plaats in Kelpen-Oler, Son en Breughel en in Luyksgestel. De laatste wedstrijd staat voor 11 oktober te Gemert op het pro gramma. Na deze drie wedstrijden kan de succesvolle Ysselsteynse fietscrosser Peter Stiphout zich feitelijk al kam pioen noemen. Zowel in de klasse 20" junioren (van 17 jaar en ouder), met kleine wielen, als in de klasse 24" cruisers, van 25 tot 39 jaar, met grote wielen, wist hij alle wedstrijden te winnen. Peter Stiphout, die als amateur tot voor kort zelf voor de kosten van deze sport moest opdraven, weet zich na zijn drievoudig Nederlands kampioen schap gesteund door enkele Venrayse bedrijven. Die maakten het hem ook mogelijk deel te nemen aan de We reldkampioenschappen in Florida, waar hij zeer verdienstelijk uit het strijdperk kwam. „Het is juist die steun, die mij meer gemotiveerd doet rijden en ook van invloed was bij deze Zuid-Nederlandse kampioenschap pen", aldus Peter, die moest toegeven, anders wellicht zijn cross- fiets aan de kant te moeten zetten, omdat deze sport, met wedstrijden in binnen- en buitenland, voor hem on betaalbaar zou worden. AUTOBRAND: De laatste dagen zijn er bij de politie verschillende meldingen binnen gekomen van autobranden. Niet in alle gevallen moest de brandweer in aktie komen; ófwel de eigenaren hadden de brand al geblust, óf er viel toch niets meer te redden. BRAND IN GARAGE TE CASTENRAY Aan de Horsterweg te Castenray brak dinsdagavond rond half zeven brand uit in een garage langs een woning. Bij reparatie van een bromfiets, door een 17 jarige zoon van de bewoner, werd een aansteker gebruikt voor het afbranden van een electrische draad. Daardoor geraakte de brommer in brand waarna het vuur overslog naar de werkbank. Het vuur verspreidde zich toen zo dat een gedeelte van de garage in brand geraakt. De brandweer kon uitbreiding voorkomen. De schade wordt geschat op ƒ10.000,-. De eigenaar is tegen brand verzekerd. l REGELMATIG ligt de fiscus overhoop met mensen, die bepaalde uitgaven menen te kunnen aftrekken van hun belastbaar inkomen, met name over de aftrekpost 'buitengewone lasten', die op het aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting voorkomt, wordt veel gebakkeleid. In dit artikel zullen we ons beperken tot jurisprudentie over een belangrijk bestanddeel van de buitengewone lasten: de ziektekosten. Er bestaat namelijk een uitgebreide rechtspraak over de vraag welke uitgaven voor het herstel van een patiënt als ziektekosten beschouwd kunnen worden, voor zover die kosten boven bepaalde drempels uitrijzen, kunnen zij leiden tot een zekere aftrek van het belastbaar inkomen. WATERTHERAPIE ARTIKEL 46 lid 3 van de Wet Inkom stenbelasting: 'Als uitgaven terzake van ziekte, invaliditeit en bevalling worden uitsluitend aangemerkt de daarmee verband houdende: a. uitgaven voor genees-, heel- en ver loskundige hulp. met mbegnp van far maceutische en andere hulp- en kunst middelen en vervoer, b uitgaven voor extra gezinshulp' De uitleg van dit artikel staat centraal in de volgende twee rechtszaken. De eer ste gaat over een in de woning van de belastingplichtige aangelegd zwem bad, de tweede betreft een aangepaste keuken Een invalide echtgenote van een apotheker krijgt op medisch advies dagelijks watertherapie in het plaatse lijke zwembad. Die watertherapie be staat uit het zwemmen in water met een temperatuur van circa 30 graden Cel sius De apotheker laat voor zijn vrouw een woning bouwen, waarin naast de slaapkamer een zwembad is opgeno men Het zwembad is 6.04 meter lang, 3.93 meter breed en 1.15 meter diep De totale bouwkosten van het huis bedra gen ongeveer f 600.000,- waarvan 18% is toe te schrijven aan het zwembad en de bijbehorende installaties voor tem peratuur- en waterbeheersing. Op het aangifteformulier voor de In komstenbelasting vult de apotheker on der de rubriek 'Buitengewone lasten' een bedrag van f 11.756,- in Dat bedrag staat voor de exploitatiekosten van het zwembad, met inbegrip van de kosten van gas en electriciteit voor het gebruik van het bad. De Inspecteur staat echter geen enkele aftrek toe. waarop de apotheker de zaak voor het Amster damse Gerechtshof brengt. Daar be toogt hij, dat het zwembad speciaal voor zijn echtgenote is ontworpen en gebouwd. De accomodatie van het plaatselijke zwembad is volgens hem ongeschikt voor haar. zodat er in feite geen andere zwemgelegenheid be schikbaar is. De Inspecteur komt echter met een anderverhaal. Hem is verzekerd dar het plaatselijke zwembad geschikt is voor gebruik door invaliden en dat het water een temperatuur van 29 a 30 graden Celsius heeft. Volgens hem is het 'thuis- zwembad' geen speciaal aangepast bad: het leent zich ook voor gebruik door valide personen. Het Hof is het met de Inspecteur eens. De belasting plichtige heeft niet duidelijk gemaakt waarom het plaatselijke zwembad on geschikt zou zijn. Bovendien is geble ken, dat de watertherapie zonder direc te medische begeleiding of toezicht plaatsvindt en dat het zwembad thuis ook voor gebruik door niet-invaliden geschikt is. Het Hof komt de apotheker echter in zoverre tegemoet, dat het wel de exploitatiekosten als ziektekosten wil beschouwen voorzover zij in de plaats komen van de uitgaven voor het bezoek aan het plaatselijke zwembad Een aftrek van f 2 100- wordt toege staan. Hoge Raad DE apotheker neemt hiermee echter geen genoegen en stapt naar de Hoge Raad. Daar krijgt hij al snel spijt van. want de Hoge Raad vernietigt de uit spraak van het Hof en bevestigt die van de Inspecteur De uitgaven van het zwembad kunnen in het geheel niet aangemerkt worden als ziektekosten, omdat de invalide vrouw het thuis- zwembad gebruikt zonder directe me dische begeleiding of toezicht. Het Hof heeft dan ook die uitgaven, voorzover daardoor de kosten van het baden in het zwembad in de woonplaats van het echtpaar worden bespaard, ten on rechte m aftrek toegelaten, aldus de Hoge Raad Zelfs de f 2 100,- aftrek kan de apotheker in dit geval op zijn buik schrijven... Ook in de tweede te bespreken rechts zaak komt de belastingplichtige er be kaaid af. Hier gaat het over de vraag wat kunst- en hulpmiddelen zijn in de zin van genoemd art. 46 van de wet. In het algemeen wordt daaronder verstaan middelen die het lichaam in staat stellen bepaalde functies beter te verrichten, zoals een gehoorapparaat. Ook voor werpen die bepaalde lichaamsfuncties overnemen (bijv. een invalidewagen) vallen er onder Aangepaste keuken Meneer A. heeft zijn keuken laten aan passen ten behoeve van zijn invalide geraakte echtgenote De aanpassingen betreffen een nieuw keukenblok met schakelaars, een werkblad, kastjes e.d die vanuit de rolstoel bereikbaar zijn. A. meent dat deze keukenvoorzieningen aftrekbare 'kunst- en hulpmiddelen' 2ijn. maar de Inspecteur denkt daar anders over. In eerste instantie wordt de kwestie voorgelegd aan het Gerechts hof te Leeuwarden. Het Hof is van mening, dat de keukenvoorzieningen weliswaar de omgeving hebben ge schapen. waarin de vrouw haar nor male lichaamsfuncties kan vervullen, maar daarmee zijn het geen middelen die haar in staat stellen tot een normale lichaamsfunctie De Inspecteur wordt in het gelijk gesteld. A. gaat in cassatie bij de hoogste belas tingrechter. de Hoge Raad. Hij betoogt, dat de aangebrachte voorzieningen bij uitstek middelen zijn die zijn echtge note in staat stellen tot de normale func tie van vrouw en moeder in haar wo ning Zonder die middelen zou zij die functie - met name het klaarmaken van de maaltijden voor haar gezin - niet kunnen verrichten. De keuken is aan gepast op advies van de revalidatie-arts en in overleg met de ergotherapeut. Bovendien zou bij een normale keuken de noodzaak aanwezig zijn om de ge zinshulp vijf dagen in de week te laten komen i.p.v drie dagen, zoals nu het geval is. De uitgaven voor extra gezins hulp behoren tot de aftrekbare ziekte kosten (zie boven. art. 46 lid 3. onder b). De aanpassing van de keuken is dus mede bedoeld om die ziektekosten te rug te brengen, aldus meneer A. Ook de Hoge Raad is het echter niet met hem eens. Het gaat hier niet om apparatuur, die - ook na bevestiging aan de woning - een zelfstandige zaak bleef vormenmaar om een aan de inva liditeit aangepast onderdeel van de wo ning zelf Zodanige verbouwing kan volgens de Hoge Raad niet worden gerekend tot de farmaceutische en an dere hulp- en kunstmiddelen die de wetgever in de limitatieve opsomming van art. 46 op het oog had. CONSUMENT EN VERKOPEN AAN DE DEUR „Verkopen aan de deur" voor U het weet zit U met een encyclopedie, een abonnement of een verzekering! Wat te doen, als U hier toch niet zo ge lukkig mee bent? KOOPAKTE Verkopen aan de deur, heet ook wel colportage. Verkopen boven de 75,- vallen onder de colportagewet. Als U iets koopt van meer dan die 75,- dan moet U een formulier ondertekenen. Dit is de koopakte. Zorg er voor dat U een afschrift krijgt en controleer me teen of alles klopt. Bijvoorbeeld arti kel, kleur, aantal. Want U wilt na tuurlijk wel graag krijgen wat U heeft besteld. Kijk ook altijd even of naam en adres van de verkoper op de koopakte staan. Bij problemen heeft U dan tenminste een adres. OPZEGGINGSBRIEF Heeft U spijt van uw aankoop? Aan de koopakte zit een „opzeggings- brief" vast. Stuur deze binnen acht dagen aangetekend terug: zo maakt U de koop weer ongedaan. Deze 8 dagen heten ook wel de „afkoelingsperiode" Dan is er nog iets belangrijks. U hoeft nooit meteen te betalen of een cheque uit te schrijven. Ook nie als U meteen tekent. Betalen doet U pas na die 8 da gen. Dit alles dus voor verkopen bo ven de 75,- VERZEKERINGEN Een geval apart zijn verzekeringen. Steeds vaker worden verzekeringen „aan huis" verkocht: denk maar eens aan levensverzekeringen. Verzekerin gen vallen niet onder de colportage wet. Ga eerst voor U zelf na waartegen U zich precies wilt verzekeren. Lang 'niet alle verzekeringen zijn voor ieder een nodig! Wilt U advies, raadpleeg dan in ieder geval een verzekeringsa gent (een tussenpersoon) die onafhan kelijk is, dit wil zeggen die voor meer dere verzekeringsmaatschappijen zijn werk doet. U hebt dan tenminste de mogelijkheid om premies en polis voorwaarden van verschillende maat schappijen te vergelijken. Beslis pas als U er enkele dagen rustig over heeft kunnen nadenken. Teken nooit me teen: de afkoelingsperiode van 8 da gen geldt immers niet. Als U getekend hebt, zit U er aan vast. DESKUNDIG Hoe kan men weten wanneer men een deskundig verkoper van doen heeft? Het lidmaatschap van een be roepsverzekering zegt vaak al iets. Tussenpersonen die lid zijn van de NVA (Nederlandse Vereniging van Makelaars in Assurantiën en Assuran tie-Adviseurs) zijn meestal onafhanke lijk en bieden een redelijke garantie deskundig te zijn. Ook de consumen tenorganisaties hebben goede en dui delijke informatie over verzekeringen. Over welke er zijn. Welke U nodig heeft en wat ze U kosten. Voor meer informatie of met vragen kunt U terecht op het budget spreek uur bij Betty Snijders, Venray De Clockert, Bergweg 4 tel. 04780-83100. Afspraken maken is de gehele week mogelijk tussen 9.00 en 10.00 uur. Spreekuur op afspraak, maandag, dinsdag en vrijdag van 9.00 tot 16.30 uur. uw weekblad VANDALISME In de nacht van dinsdag op woensdag hebben vandalen hun lusten botgevierd op de ruiten van de supermarkt in Landweert. Met een spuitbus werden deze „kunstzinnig" bewerkt. BROMFIETSER GEWOND Woensdagmiddag letten een 23-jarige autobestuurder, toen hij vanaf de Leunseweg de oprit van de Deurnseweg wilde oprijden, onvoldoende op het verkeer op het fietspad. Een 20-jarige bromfietser uit Horst kon de afslaande auto niet meer ontwijken. Bij de botsing werd hij dusdanig gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Na behandeling kon hij gelukkig weer naar huis worden vervoerd. VANDALISME Aangifte werd gedaan van ver nieling van een schrikhek van de Nederlandse Spoorwegen, geplaatst bij de spoorwegovergang aan het Boddenbroek. Het is ook mogelijk dat dit hek door een landbouwvoer tuig is vernield, maar daarvan is geen kennisgegeven. Een ergerlijke vorm van vanda lisme werd genoemd de diefstal van twee waarschuwingslampen langs de Overloonseweg. Gelukkig werd dit tijdig ontdekt, zodat andere lampen konden worden geplaatst en ongeluk ken konden worden voorkomen. Een aantal langs de Jan Poelsweg geplaatste bermpaaltjes werd door een stel vandalen uit de grond getrokken en op het wegdek ge gooid. De politie heeft de paaltjes van de weg verwijderd. Ok was een ver keersbord omgedraaid. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 23 september 1987 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun be lang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na datum het bouwen van een fietsenber ging aan de Westsingel 1 te Venray, t.n.v. Stichting „Den Hoebert" het verbouwen en uitbreiden van een bedrijfswoning aan de Overbroek- seweg 3 te Leunen, t.n.v. G.H. Claes sens; het bouwen van een serre aan de Tolstraat 5 te Venray. t.n.v. G.F.C.P. Kroon; het bouwen van een warenhuis aan de Scheiweg 14 te Leunen, t.n.v. Maatschap Cornelissen; het bouwen van een berging aan de Serenadestraat 36 te Venray, t.n.v. J.F. Bolwerk; het bouwen van een mestsilo aan Venrays Broek 1 te Venray, t.n.v. L.J.H. van Dijck; het verbouwen van een woning aan de Gasstraat 12 te Venray. t.n.v. J.J.A. Manders; het bouwen van een tuinhuisje aan de Groeneweg 14 te Heide, t.n.v. M.P.J. Muijsers. De burgemeester van Venray, J.A. van Oers, loco-burgemeester Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouwplannen medewerking te verle nen: het bouwen van een garage aan de Vicarieweg 50 te Leunen, t.n.v. J.M.A.G. Kunen, Haalakker 14 te Oirlo; het metselen van eindgevels aan de Graten-, Monikes- en Dakdek kerstraat te Venray, t.n.v. Woning bouwvereniging Noord-Limburg, Pla taanstraat 15 te Venray; het bouwen van een dubbele wo ning in Oirlo t.n.v. H.J.J. Steeghs, Castenrayseweg 8 te Oirlo en P.W.C. Classens, Dionisiusstraat 10a te Oirlo. De bouwplannen liggen met ingang van 2 oktober 1987 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouw zaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwa ren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, J.A. van Oers, loco-burgemeester Op zaterdag 14 en zondag 15 no vember worden voor de derde maal in de geschiedenis van de dorpsraad Hei de verkiezingen gehouden. Op een van deze twee dagen kunnen de bijna 400 stemgerechtigden van dit kerkdorp hun stem uitbrengen op de kandidaten van hun keus. De gemeente Venray kent al vele ja ren dorps- en wijkraden. Sinds 1978 zijn de raden officieel erkend door de gemeenteraad. De gemeente verplicht te zich toen om over een aantal met name genoemde onderwerpen advies uit te vragen aan dorps- of wijkraad. De dorpsraad Heide komt op voor de belangen van de dorpsgemeen schap, veelal te bevatten in het begrip „leefbaarheid". Een aantal gemeentelijke beleidster reinen draagt elementen aan voor de invulling van dit begrip. Te noemen zijn: ruimtelijke ordening, volkshuis vesting en welzijnszaken. Maar ook de aanleg en onderhoud van wegen, ver keerssituatie, verlichting, riolering, aardgasvoorzieningen enz. zijn ele menten die vallen onder het begrip leefbaarheid. Het gemeentebestuur beschouwt de dorpsraad als een gesprekspartner als het gaat om zaken die het dorp aan gaan. Voor de gemeente en de dorps raad is het van belang te weten dat de bevolking achter de eigen dorpsraad staat. Daarom wordt de dorpsraad ge kozen door de inwoners van het dorp. De verkiezingen worden georganiseerd door de dorpsraad in samenwerking met de gemeente Venray. Voor meer informatie over de ver kiezingen of het aanmelden van kandi daten, kan men zich wenden tot L. Pouwels, Heidseschoolweg 1, tel. 82421; P. Engbersen, Heidseweg 45. tel. 84552; A. Koenen-Classens, Mr. Driessensstraat 5, tel. 87161. Burgemeester en wethouders van Venray maken hiermee bekend hun besluit van 23 september 1987, nrs. 1119 en 1120, waarbij aan mevrouw C.J. van den Beuken (taxicentrale 10.000) te Venray alsmede aan b.v. Autobus-, Touringcar- en Taxibedrijf v/h G. van Ham te Venray, tot 1 au gustus 1988 vergunning is verleend voor de uitvoering als groepsvervoer binnen de gemeente Venray van het te verzorgen vervoer van MLK- en LOM-scholieren op schooldagen. Belanghebbenden kunnen tegen de ze besluiten binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep instellen bij gedeputeerde staten van Limburg te Maastricht. De besluiten liggen gedurende die termijn voor belangstellenden op ka mer 119 van het gemeentehuis ter inza ge. De vergunningen zijn bij voorraad uitvoerbaar verklaard, hetgeen wil zeggen dat daaraan onmiddelijke wer king is verleend. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. van Oers, loco-burgemeester A. de Bever, loco-secretaris hou ze even gereed voor de kwitantieloper van PEEL EN MAAS! HENKE KINDERMODE nu weer exclusieve jasjes en ski-jacks in onze nieu we herfst-wintercollektie tot 12 jaar. Open dagelijks van 13.30 tot 18.00 uur Albionstraat 55a Leunen TE koop kortharige tekkels met stamboom Tel. 04780-10632 Bel 04780-89591 en KOBUS komt binnen één uurl te koop 1,40 ha snijmais Den Tiel 3, Merselo .Tel. 04780-80846 Sport- en familiehotel I bergerheide Ook voor uw familiefeest, 'personeelsfeest of 'n bruiloft al of met gekombineerd met een overnachting. Interesse? Informeer eens vrijblijvend of kom eens kijken. Halve Maanseweg 1 5855 EH WELL Tel. 04783-2461. V TE KOOP 2,70 ha snijmais J. Linders Tel. 04780-81005 RADIO EN ANTENNEBOUW Reparaties en nieuwbouw R. POTS Gerard Smuldersstraat 79a America, tel. 04764-1335 Voor goed schilderwerk natuurlijk de VAKMAN schildersbedrijf VERF BEHANG ^ERSEU)SEWEG^6j tel.81523 venray aardappelen CUSTERS zaden bv Oirlo Tel. 04787 1282 Oirloseweg 7 MET GOUD BEKROOND gebraden gehakt 100 gram f 0,89 Stationsweg 45 Venra TE KOOP GEVRAAGD loop- en sloopwagens Metaalweg 1, tel. 87513 BERGERHEIDE' WELL nabij het Leukermeer prachtige zalen voor uw feestjes, bruiloften, partijen, vergaderingen enz. Halve Maanseweg Tel. 04783-2461 TE KOOP stijlvolle massief eiken 2-deurskast Zuidsingel 89 TE KOOP 2 gashaarden, merk Fa- ber en antenne voor Caravan Tel. 82852 TE KOOP bruine hangoortjes Vullingstraat 25 Leunen TE KOOP slachtrammen, Vi jaar oud, tevens gevraagd ruiter of amazone voor het.inrijden van een Haflinger. Verder te koop: giervat 1000 Itr.; olievat 600 Itr. Tel. 04780-81134 Zondagmiddag 4 oktober a.s. DANS- EN AMUSEMENTSMIDDAG MET ORKEST van 15.00 tot 20.00 uur ENTREE GRATIS ZAAL T ANKER - MERSELO Zondagmiddag 4 oktober a.s. DANS- EN AMUSEMENTSMIDDAG MET ORKEST van 15.00 tot 20.00 uur ENTREE GRATIS ZAAL 'T ANKER - MERSELO Graszaden landbouwzaden Oirloseweg 7 Oirlo Tel. 04787-1282 TE KOOP bloemkool H. Kusters Hoofdstraat 5 Oirlo Tel. 04787-1660 TE KOOP bloeiende viooltjes Cornelissen, Scheiweg 14 Leunen

Peel en Maas | 1987 | | pagina 15