Bibliotheek 36 BANEN VOOR JONGEREN KRINGOOGSTDANKFEEST AGENDA GEVONDEN Burgemeester Defesche opende zwemvierdaagse - Ere wie ere toekomt INGEZONDEN Dinsdagochtend terecht bij: CAESAf Nieuwe basisschool in Landweert co-makership in schoonmaak GESLAAGD Vrije rommelmarkt en Playback show PEEL EN MAAS Donderdag 27 augustus - Pagina 3 Maandag 24 augustus ging voor de 12e keer in successie de Venrayse zwemvierdaagse van start. Landelijk wordt in de laatste week van augustus in een groot aantal gemeenten zwemvierdaagsen georganiseerd. Dit jaar staat de zwemvierdaagse, die in Venray vandaag, donderdag, afgesloten wordt, in het teken van zwemmen voor Unicef. Unicef werd opgericht als hulporganisatie voor kinderen, in het door de tweede wereldoorlog geteisterde Europa. Er werd aanvullend voedsel verschaft, rondzwer vende kinderen werden opgevangen en er werden inenting scampagnes gehouden. Nu helpt Unicef kansarme kinderen in de derde wereld, even efficiënt en doeltreffend als destijds in Europa. Hiervoor is veel geld nodig, vandaar het initiatief om kinderen, die deelnemen aan de zwemvierdaagse zich te laten sponsoren. Bijvoorbeeld: voor elke 100 gezwommen meter geeft de sponsor een bedrag. Alle deelnemers aan de Venrayse zwemvierdaagse hebben een sponsorkaart ontvangen. Volle kaarten en geldbedragen kunnen worden ingeleverd bij de organisatie van de zwem vierdaagse, zwemvereniging SPIO aan de Grote Markt (bij het VVV) of bij het plaatselijk aktiecomité p/a Mevr. T.J. Zitman, Alpenhof 5, Venray. Gezien dit uitstekende initiatief werd burgemeester Defe sche bereid gevonden om deze aktie te starten. In uitsteken de steil ging de sportieve burgemeester van start, omringd door een aantal enthousiaste deelnemertjes. Onder deze titel presenteerde Mevr. Hoppenreijs-de Loo, wethouder van maatschappelijke zorg c.a. dinsdag j.l. een jeugdwerkgarantieplan voor de regio Venray, waarbij 36 banen voor jongeren in het uitzicht worden gesteld. Het gaat hier uiteraard om banen van 19 uur per week voor werk loze jongeren, die jonger zijn dan 21 jaar, die 6 maanden werkloos zijn en ingeschreven staan bij het arbeids- buro. Deze banen worden door het Rijk aan de gemeenten betaald en spruiten voort uit 'n plan van de minister van sociale zaken, om in ons land 2000 werkplaatsen voor jongeren te creëren, in afwachting van het lan delijk jeugdwerkgarantieplan dat mo gelijk volgend jaar van start gaat. Op het ministerie is men namelijk het beleid een beetje aan het ombuigen en heeft men momenteel meer aan dacht voor banen dan voor uitkerin gen. Dat blijkt ook uit de hier bedoelde banen, welke aan de jeugdi gen betaald worden volgens de gel dende normen. Dus geen werk met behoud van uitkering of stage-vergoe- ding of elke andere franje dan ook. Het zijn betaalde banen. Dat de regio Venray van de 2000 landelijk te ver geven baantjes er 36 kreeg toegewezen mag tot tevredenheid stemmen. Op het arbeidsburo Venray staan ongeveer 140 jeugdigen ingeschreven die voor de hier bedoelde banen in aanmerking zouden kunnen komen. Zij worden allen door het arbeidsburo benaderd, maar het is aan henzelf om te reflecteren of te solliciteren. Administratief gezien komen de jongeren straks in gemeentedienst en worden zij „uitgeleend" aan de instel lingen die aan dit banenplan meedoen. Het woord „garantieplan" moet men voorshands nog met een korreltje zout nemen. Niemand garandeert namelijk na de 2x6 maanden werken volgens dit plan, een vaste baan. Wel, dat men NU betaald werk heeft met een heel GROTE kans om straks een vaste baan te verwerven, of kan door stromen. De gemeenten uit de regio kregen op verzoek 86 vakatures ter beschik king, waarvan men er 45 volgens be paalde kriteria uitsorteerde. Uit die 45 worden er straks zeker 36 geplaatst. De keus van de gemeenten is daarbij gevallen op vakatures waar speciaal jongeren met een lagere opleiding aan de bak kunnen komen. Wellicht dat zo'n baantje voor hen dan een aan sporing is om verder te leren. De bedoeling is, dat de 36 vakatures in de eerste week van oktober bezet worden, na een paar introduktiedagen en, voor zover vereist, medische keu- De gemeentelijk voorlichter, dhr. Palsrok, had over dit banenplan een gesprek met wethouder Mevr. Hop- penreijs. U kunt dat lezen op de pagina „Gemeentepraat", waar ook de wervingsadvertentie is geplaatst. In navolging van vele afdelingen van de Noord Brabantse Christelijke Boerenbond, welke al jarenlang Oogst dankfeesten en Oogstdankdagen or ganiseert, is de kring Venray van de LLTB in samenwerking met de Lim- tijurgse Vrouwenbeweging en f e Agrarische Jongerenbeweging het ij/orig jaar. ook begonnen met het or ganiseren van zo'n Oogstdankfeest, dat in Oostrum werd gehouden. On danks de korte tijd van voorbereiding is dat toen een succes geworden. De kringbesturen van de drie bo vengenoemde organisaties hebben besloten van die vieringen een traditie te maken. Voor dit jaar is aan de afdeling Ys- selsteyn opgedragen dit feest op poten te zetten. En als Ysselsteyn daar de schouders onder zet, dan kan alleen het weer nog spelbreker zijn. Men ver wacht niet alleen een massale opkomst van de plaatselijke bevolking, maar vooral belangstelling uit de afdelingen in de gemeente Venray én uit de afde lingen Geysteren, Wanssum en Blit- terswijck, welke tot de Kring Venray behoren. „EN GOD ZAG DAT HET GOED WAS" De achterliggende gedachte bij een oogstdankfeest is de Schepper te dan ken voor al het goede dat in het afgelopen jaar met Zijn hulp tot stand is gebracht. Om dat tot uitdrukking te brengen zal op zondag 6 september op het Lovinckplein een plechtige Eucha ristieviering worden opgedragen door de pastoor van Ysselsteyn, in concele bratie met zijn broer Pater Joop Ste- neker, die zijn vakantie doorbrengt in Ysselsteyn, en de broers Jan en Piet de Boer die eveneens in Ysselsteyn ver toeven. Dat bij dit feest wel degelijk sprake is van een Kringaktiviteit, blijkt o.m. uit het feit, dat na de opening met de vaandelgroet, de kringvoorzitster van de LVB Mevr. Lenkens uit Vredepeel, een welkomstwoord zal uitspreken. De sluiting van de Eucharistievie ring zal worden verwoord door de Kringvoorzitter van de LLTB, de hr. Cornelissen, eveneens uit Vredepeel. Maar ook tijdens de viering zullen nog verschillende leden van bovenge noemde organisaties nauw betrokken worden bij de Eucharistieviering. Het kerkelijk koor „Vivace", het Jongerenkoor en Fanfare „De Peel- klank" uit Ysselsteyn zullen dit feeste lijk gebeuren muzikaal opluisteren. Onder het motto van de viering: „En God zag dat het goed was" willen vooral de agrariërs tot uitdrukking brengen dat ze zo afhankelijk zijn van de natuur. MELAATSENKOLONIE Hun dank willen de organiserende organisaties niet alleen totuitdrukking brengen in de Eucharistieviering. Door extra bijdragen in de kollekte willen ze ook een deel van hun over vloed afstaan aan mensen die het niet zo breed hebben. In dit geval wordt dat een gerichte kollekte, bestemd voor een melaatsenkolonie in Brazilië. Aan de rand van de stad Betim hebben de Paters Franciscanen daar de zielzorg over een parochie van 12.000 katholieken, verdeeld over 4 buiten posten. Een van die Paters is de uit Heerlen afkomstige 53-jarige Dioge Reesink. Hij heeft mede de zorg over een melaatsenkolonie van 3000 melaatsen. Reesink probeert al bijna 30 jaar deze-melaatsen te motiveren, dat ze niet de verschoppelingen der aaiHBröSErS? Pater Joop Steneker, die mede de feestelijke eucharistieviering zal ver zorgen, is Fries van geboorte en een broer van de Ysselsteynse pastoor. Hij is reeds vanaf 1946 werkzaam als Franciscaan in de missie van Brazilië, waar hij als leraar verbonden is aan het St. Antoniuscollege in Belo Hori- EERSTE GEWONDE BIJ RECONSTRUCTIE SCHOOLSTRAAT Een niet goed vastliggende loop plank welke voetgangers gelegenheid moet geven nog bij de winkels in de Schoolstraat te komen, was voor een 57-jarige Venrayse dame fataal. Zij kwam met haar voet onder een zwiepend schot terecht en liep daarbij een gebroken teen en schaafwonden aan haar voet op, waarvoor ze medi sch moest worden behandeld. De aannemer heeft beloofd vaker controle op de loopschotten uit te voe ren. Voor dit ongeluk is hij aanspra kelijk gesteld. DRANK IN BESTUURDERS Mogelijk is drankgebruik oor zaak geweest dat een 22-jarige man uit Eindhoven, op de Deurneseweg ter hoogte van het tankstation in Yssel steyn, de door hem bestuurde auto niet in de juiste koers kon houden. Nadat een vlaggermast was geramd, kwam de wagen in een greppel tot stil stand. Vijf inzittenden werden ge wond, maar weigerden zich onder medische behandeling te stellen. Volgens de verklaring van de bestuur der, had hij moeten uitwijken voor een overstekend dier. Maar volgens de politie zou hij dat dier wel in zijn beneveld brein hebben gezien. De be stuurder moest de bekende alcohol proeven ondergaan en kon later met een rijverbod en aanzegging van een procesvebaal huiswaarts keren. De auto was rijp voor de sloop. Een 44-jarige autobestuurder uit Broek huizen vorst en een 47-jarige autobestuurder uit Venray werden aangehouden wegens hun opvallend rijgedrag. Beiden hadden te veel alcohol genuttigd. zonte. Hij zou van zijn AOW kunnen gaan genieten, maar gaat ondanks zijn 67 jaar toch weer naar Brazilië terug, na 4 maanden van een welverdiende vakantie te hebben genoten. Die va kantie brengt hij door Ijij zijn brper in Ysselsteyn. Op9 september vertrekbij weer naar Brazilië en dan hoopt hij met een welgevulde büidel voir- de melaatsenzorg te kunnen afreizen. Er. is een afspraak gemaakt met de Rabo bank Ysselsteyn, welke hem de kollekte in dollars, zal omwisselen. Natuurlijk weten de leden van de organisaties hoe ze hun „offer" kwijt kunnen, als ze niet naar de Eucharis tieviering gaan. Ieder plaatselijk bestuurslid is namelijk bereid elke gift in ontvangst te nemen. De boeren en tuinders e.a. die geen lid zijn van de organiserende vereni gingen, maar hun dank voor een goede oogst ook willen uitdrukken in een financiële ondersteuning van de melaatsenzorg, zullen ongetwijfeld wel een collega kennen die hun bijdrage mee willen nemen. Maar natuurlijk kan men ook zelf aan de Eucharistieviering deelnemen. Het Lovinckplein is groot genoeg en overal is de viering te volgen, mede dank zij het rijdende kiosk, dat door de gemeente Meerlo-Wanssum ter be schikking is gesteld. De Eucharistieviering begint om HALF ELF. Gezien de te verwachten grote opkomst is tijdige aanwezigheid gewenst. INBRAKEN Door forcering van een deur was toegang verkregen tot de Supermarkt aan de Veulenseweg te Veulen. Een bedrag van 300,bleek gestolen te zijn. Via de achterzijde was toegang verkregen tot een garagebedrijf aan de Langstraat. Hier had de dader een bedrag van 200,meegenomén uit het z.g, fooienpotje. Eveneens was door forcering van een achterdeur toegang verkregen tot een woning aan de Deurneseweg. Hier bedroeg de buit slechts 15 gulden In een woning aan de Kempweg was ook door forcering van de achter deur toegang verkregen. Hier was kennelijk naar geld gezocht, maar dat was niet aanwezig. Dus geen buit. Ook was toegang tot een woning aan de Hubertusstraat verkregen, waar eveneens naar geld was gezocht, wat niet aanwezig was. Buit dus nihil. Bij een woning aan het Christof- felkruid in Landweert had de inbreker meer succes. Hier was het slot van de achterdeur geforceerd. Twee spaar potjes waren meegenomen en daarin zat een bedrag van 300,De opengebroken spaarpotjes werden later in de buurt teruggevonden. TASJESROVER AANGEHOUDEN Zondagavond werd een 15-jarige Venrayse knaap aangehouden, die in de avond van 13 augustus op het fietspad van de Wagnerstraat een oudere dame van haar handtas had beroofd. De knaap werd door deze tasjesroof een bedrag van.... vier gul den rijker. Na onderzoek en verhoor is de knaap huiswaarts gezonden in af wachting van zijn berechting. Men zou het niet verwach ten, maar toch was het Joos van de Vorle, die, in de raads vergadering van j.l. dinsdag, wethouder Henk Willems com plimenteerde figuurlijk een schouderklopje gaf. De wet houder had namelijk reeds vorige maand bij de verant woordelijke instanties aange drongen op een betere subsidie regeling voor de herinrichtings kosten van 138 huurwoningen in Brukske, die nog gereno veerd moeten worden. De be woners van de 350 woningen welke inmiddels gerenoveerd zijn, krijgen circa 1000,als herinrichtingskosten. Voor de bewoners van de resterende 138 woningen zou dat wel eens de helft kunnen zijn. En dat vond o.m. Van de Vorle niet juist. Toen bleek dat de wethouder daar hetzelfde over dacht en reeds bij de betreffende instan ties aan de bel had getrokken, vond Van de Vorle dat een complimentje waard. Zeker nog, toen de wethouder beloof de bij een afwijzende beschik king bij de Woningbouwvereni ging aan te zullen dringen op een aanvullende subsidie. Even later werd de wethou der opnieuw gecomplimen teerd. Ditmaal door zijn eigen partijgenoot v. d. Boogaart. Volgens dit raadslid was het woningbouwbeleid van Henk Willems best in orde. Ook de mensen met een ruime porte monnee, die bereid zijn meer huur te betalen of een perceel grond willen kopen, komen in Venray niets tekort, aldus dhr. v. d. Boogaart. Hij doelde hiermee o.m. op het bestem mingsplan Westeinde, waarvan in deze vergadering de „ver dichting" van de bouwkavels, op verzoek van de bewoners, weer werd teruggedraaid. De voorzitter burgemees ter Defesche toonde zich verrast voor deze dubbele hulde aan zijn wethouder. Maar.... hij vroeg zich toch wel even af, of deze complimenten niet voor het gehele college bedoeld waren. Het ging immers om beleidszaken Nog eens 6 Venrayse kinderen naar de Vrije School in Boxmeer Terwijl de meeste kinderen van Venray nog genieten van hun laatste vakantiedagen, zijn er tenminste 8 Venrayse kinderen die de afgelopen week weer voor het eerst naar school gingen. Dit komt, doordat deze kinderen in Boxmeer naar school gaan, omdat hun ouders kiezen voor de speciale, antroposofische vorm van onderwijs, zoals die gegeven wordt op de 70 vrije scholen in ons land. Elke morgen om 8 uur rijden er 2 auto's van Venray naar de Vrije School „De Morgenster" in Boxmeer om de 8 kinderen variërend in leeftijd van 4 tot 8 jaar naar school te brengen en 's middags worden ze zo ook weer opgehaald. De kinderen blijven niet over, zoals dat op andere scholen kan, maar op de Vrije School is het gebruikelijk, dat alle kinderen gezamelijk een middag- boterham eten, waarbij juffie of meester dan voor thee zorgt. Bovendien zijn de kinderen al om half een „uit", alleen de le en 2e klassers hebben 2 „lange" dagen, waarop de school voor hun tot half 3 duurt. Dat er alleen maar kinderen tot 8 jaar naar Boxmeer gaan, komt, omdat de Morgenster nog een heel jonge school is. Na zo'n 7 jaar kleuterschool te zijn geweest, startte er vorig jaar de eerste le klas (de Vrije School gebruikt niet de term „groepen") en is er dus nu een le en een 2e klas, 2 kleuterklassen en 2 peutergroepjes. 2'A jaar geleden ging het eerste Venrayse kind naar Boxmeer, na 1 Vi jaar kwam de tweede erbij en nu zijn het er al 8. Misschien zijn er meer ouders in Venray die deze vorm van onderwijs die in Venray helaas (nog) niet voor handen is, voor hun kinderen willen, maar zich tot nu toe door de afstand hebben laten afschrikken. Want, om iedere dag 2x naar Boxmeer op en neer te reizen is niet niks, al neemt de gemeente een aanzienlijk deel van de reiskosten voor haar rekening. De ouders van de Venrayse Vrije School-kinderen hoe ven dit gelukkig niet (meer), omdat ze om beurten rijden hoeft ieder maar een keer per dag op en neer naar Boxmeer, en dat scheelt. Voor inlichtingen kunt U bellen: Vrije School De Morgenster Boxmeer 08855-76616 Of A. Silessen 04780-87672 Voor 'n stijlvolle trouwcombinatie kunt U nu ook op j manneij mo.cte Venray Voortaan dinsdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur. Met de aanvang van het nieuwe schooljaar is Venray een nieuwe basis school rijker: „De Kruudwis". De Kruudwis is de tweede katholieke ba sisschool in Landweert. Maandagmor gen werd de school officieel geopend door de onthulling van de naam. Dit gebeurde door de oudste leerling en jongste leerling van de school, resp. Maartje van Bracht en Bregje Huyge- voort. Eerder op de ochtend werden alle leerlingen 50 in getal) door een treintje van huis opgehaald waarna een uur lang door Venray werd ge- tourd. De naam „Kruudwis" is bedacht door de directeur van de school, G. Wijers. Een Kruudwis is de Venrayse naam voor een boeket met veldbloe men en gewassen en hoort bij het feest van Maria Ten Hemelopneming, dat op 15 augustus valt. Deze „Hoëg Lievrouwendag" werd in vroeger dagen gevierd op de dag zelf en was een van de zondagen zonder „schoon hemd", omdat het feest op een doordeweekse dag viel. De vruchten van het land werden op die dag op een bijzondere wijze gezegend. De kerk gangers namen een bundel mee van 7 veldgewassen om die te laten zegenen. In Venray was de samenstelling meestal als volgt: reindersknöp (boerenwormkruid), hazegaerf (dui zendblad), haver, rogge, een tak van een appel- of perenboom met enkele vruchten, koolblad en wortelloof. Enkele van deze gewassen werden wel eens vervangen door boekweit, gerst, bietenblad, els of leverkruid. Het boerenwormkruid en duizendblad zijn van oudsher zgn. donderkruiden, terwijl de andere planten de vruchten der aarde symboliseren. Na de H. Mis werd de ruiker mee naar huis genomen. Het eetbare deel was voor het gezin en het vee, de rest werd op zolder gehangen om het kwaad af te weren. Gezien het feit dat in Landweert vroeger veel van deze gewassen groei de en dat de straatnamen van Land weert kruidennamen zijn, is „De Kruudwis" een zeer toepasselijke naam. Het heeft overigens veel moeite ge kost om de school op tijd klaar te krij gen. Door de vorst kon pas in de twee de helft van maart met de bouw be gonnen worden. Tijdens de bouwvak vakantie is dan ook doorgewerkt zo dat afgelopen maandag de school toch in gebruik kon worden genomen. HOENDERSTRAAT 53 VENRAY TELEFOON 04780-8 7.0 24 Afd.voor de jeugd Schoolstraat 32 Afd. voor de volwassenen Julianasingel 33 VENRAY Tel. 81970 Nieuwe aanwinsten voor de afde ling voor de volwassenen. COLLINS, JACKIE. De wereld is vol getrouwde mannen. Het leven van enkel fotomodellen die tegen elke prijs de top willen bereiken. DOOD en duisternis: gruwelverha len van het Europese contingent. EROS gesluierd: de beste klassieke erotische verhalen. FORBES, COLIN. Staatsgeheim. Vlakbij en toch nauwelijks grijpbaar is de hoger regeringsfunctionaris die sinds de Tweede Wereldoorlog toege werkt heeft naar het moment waarop hij voldoende macht zou hebben om Frankrijk aan de Russen te verraden. GRIEZELIGSTE, De. Spookver halen; van Elisabet Bowen, M. R. James, Arthur Machen, Guy de Mau passant, Emile Zola e.a. HUIVERING wekken: 26 onthut sende verhalen. Griezelverhalen waar in de misdaad en horror de boventoon voeren. KAMINSKY, STUART. Vampiers willen rode lopers. Privé-detective Toby Peters moet in 1942 in Holly wood de onschuld van een scenario schrijver zien te bewijzen en uitzoeken wie een beroemd acteur met de dood bedreigt. KWAAIE KATTEN. Edgar Allen Poe e.a. Korte verhalen over katten. LAURENS, B. H. Het Peloton: ro man. Relaas van de levensomstandig heden en laatste strijdhandelingen van Nederlandse militairen in een zinloos geworden koloniale oorlog in Indone sië in 1949. MICHENER, JAMES A. Texas. Dankzij de inbreng van Indianen, Spanjaarden, Amerikanen, zwarte slaven, Europese immigranten en Mexicanen is uit een onontgonnen wil dernis de rijke oliestaat Texas ont staan. MODERNE Amerikaanse verhalen Verhalen uit de Verenigde Staten uit de periode 1968-1978. OZAKIN, AYSEL. Ergens anders onderweg: verhalen. Zes korte verha len waarin steeds een vrouw de hoofdrol speelt. SHANGRI-LA: 16 fantasy-verha- len. STERREN van Galaxy; dl. 3. Elf korte verhalen. VERHALEN uit de Duitse roman tiek. Bevat onder andere: F. Grillpar- zer - De arme speelman; E. Mörike - Mozart op zijn reis naar Praag. Lidmaatschap voor de jeugd tot 18 jaar gratis!!!! Ppeningsjjjden afd. volwassenen Maandag 10.00-12.0014.00-18.00 Dinsdag tm donderdag 14.00-18.00 Ijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Openingstijden studiezaal Maandag tm donderdag 10.00-12.00 14.00-18.00 vrijdag 10.00-12.0014.00-21.00 van 18 t.m. 24 augustus 1987 Zwarte Dobberman, reu. Licht groene stoffen schoen maat 40. Huis sleutel merk Cisa. Clindersleutel merk Benco. Grijs etui met 8 sleutels. Zil verkleurige verpleegstersspeld inscr. „In Omnibus Charitas". Hema zak inhoudende schoolbenodigdheden. Een wieldop. Voor inlichtingen kunt u zich tijdens kantooruren wenden tot de ad ministratie van de gemeentepolitie Venray, tel. 04780-848888, tst. 224. Aan de Katholieke Hogeschool te Tilburg voor Rechten, specialisatie staatsrecht, Ruud Poels. Donderdag 27 augustus is Jack Lenssen uit Venray afgestudeerd aan de Katholieke Universiteit van Nijme gen. Hij is geslaagd voor het doctoraal examen Psychologie van Arbeid en Organisatie. Op zaterdag 5 september wordt er in Winkelcentrum de Kiosk in Brukske Venray 'n grote rommel markt gehouden, aanvang van de markt 10.00 uur. Verder begint om 13.00 uur de Playback Soundmix-show, waar zich al vele deelnemers voor hebben aange meld. Als speciale bedoeling wordt er de hele dag gestreden om Venrays kam pioenschap Klepelhangen. Voor de jeugd is er ponyrijden, ballonnenwedstrijd en diverse spelen, waar ze leuke prijsjes mee kunnen winnen. Krijgt men dorst, dan kan men z'n eigen limonade melken uil de koe. Ook staan er verschillende soorten fietsen op 't terrein. Dus wilt U meedoen aan de Playback show of hebt u interesse voor 't huren van 'n kraam, dan belt U 04780 - 10008 - 80490. Ook vereni gingen kunnen zich die dag presen teren. Gaarne tot 5 sept. a.s. WEEKEND 29 EN 30 AUGUSTUS ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler. T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 76, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: J. DE VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 DR. VAN DONGEN Past. Jeukenstr. 10 America tel. 04764-1707 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur 7IFKFN- FN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 Van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtiuikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitslui tend na telefonische afspraak neemt waar: B. RUYTEN, tel. 81383 WEEKENDDIENST. DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak J.M. VAN WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak M.LOONEN Mgr. Hansenstr. 42, tel. 82690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. Raay- makers. Mevr. Stevens, Mevr. Tigge- loven en Mevr. Vermazeren. MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 VanM vrijdag !2 uunonftaalidag 12 uur E' "~T 7 1 r-r r- *T WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrij dag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray. Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede hel doorge ven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 12.00-12.30 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik z.s.m. terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum ..De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum ..Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 11.30-12.00 uur. en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woens dag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5. Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leun se weg 2a. lel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM. L1MAGAS cn WML Past. Wijnhovenpark I. 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Vragen m.b.t. homoseksualiteit? Postbus 316 5800 AH Venray Tel. 10487 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK in het Brukske. Eerst tel. afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315

Peel en Maas | 1987 | | pagina 3