KERKDIENSTEN Oude foto Het ziekenfonds „Noord-Limburg' RAADSVERGADERING MEERLO-WANSSUM RAADSVERGADERING VIERLINGSBEEK Gerookte Paling PETER THIELEN GROTE KERK VENRAY Deken C.J.R, Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; Kapl, H. de Wit O.F.M., Grote Markt 10, tel. 82385, b.g.g. 85855. Zaterdag 25 juli: H. Jacobus, apostel. 9.00 lsm. ouders Neeteson-Cus- ters; overl. ouders Willems-Vermeulen en dochter Maria.; 19.00 Zondagdiensl: overl. ouders Coenen-Holtackers en zoon Ed. Zondag 26 juli: Zeventiende zondag door het jaar. 8.00 lsm. voor de paro chie; 9.30 Lat, Hgm. Door van der Sterren-Hendricx; Jan Gerrits; To Janssen-Loonen (coll.); Rinus Beekers; 11.00 lsm. Riek Beelen- Beerkens (coll.); Petrus Freriks. Maandag: Z. Titus Brandsma, marte laar. 9.00 lsm. Jo Custers. Dinsdag: 9.00 lsm. tot bijzpndere in tentie; 19.00 lsm. Agnes Camps-Thié; Tim Oudenhoven en zoon Jan; Annie Smits-Lijssen en dochter dinie. Woensdag: H. Marta. 9.00 lsm. Martinus Hubertus Gerardus Poels (S). Donderdag: H. Petrus Chrysologus. 9.00 lsm. oude stichtingen; 19.00 lsm. Lee Vermeulen, Bertus Meesters en fa milie. Vrijdag: H. Ignatius van Loyola. 9.00 lsm voor de wereldvrede (L). Zaterdag 1 aug.: H. Alfonsus. 9.00 lsm. ouders Arts-Cornelissen en Jeu Jenniskens: 19.00 Zondagdienst: Wim van den Munckhof en overl. familie; overl. ouders van Bracht-Cremers, José Kremer-Vullinghs; overl. fam. Nelissen- Mooren; Wilhelmina Claessens; overl. ouders van Dijck-Cox en overl. familie. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Wico Jansen en Marco Slijpen, lezer: J. Truyen. Zondag: 9.00 Pascal en Maikel Brons 9.30 P. Vosbeek, Rob Derks en Fieke Schwachöfer; 11.00 Elke Janssen en Ramon van Tol, lezer: L. Truyen. Misdienaars: Dinsdag en donderdag: 19.00 Irma Maassen. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 25 juli: 18.30 Liturgievie ring met volkszang. Voorganger: F. Sanders. Lektrice: Zr. Jacintha. Misdie naars: Cindy Haneveld en Bas Dirkx. Kollekte. COMEO. Zondag 26 juli: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger: F. Sanders; Lektrice: Zr. Hélène. Intenties overleden fam. van Houdt, uit dankbaarheid H. Antonius H. Gerar dus. Kollekte: COMEO. Maandag: Geen avonddienst. Dinsdag 28 juli: 18,30 Liturgieviering Voorganger: P. Lonissen. Woensdag; Geen avonddienst. Donderdag: 18.30 Liturgieviering. Voorganger: P. Lonissen. Vrijdag: Geen avonddienst. PAROCHIE PATERSKERK Zondag: H. Missen: 9.00; 10.15 hoogmisgezongen door Crescendo; 11.45; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis om de zegen van God te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Johan van Sinten (Coll.) voor een overledene (J) Teng Arts Harrie Lenssen Gerd Koppens. Zondag: 9.00 Dirk Douwes; 10.15 Gerardus Hoeijmakers voor de paro chie; 11.45 Teng Vollenberg (coll.); 18.00 Jan Michiels. Maandag: 8.00 zuster Johanna Peterse; 19.00 Margaretha Veldhuizen. Dinsdag: 8.00 t.e.v. St. Antonius; 19.00 overl. ouders Basten-Bonants. Woensdag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 voor over leden vader en voor Leonardus Snij ders. Donderdag: 8.UU jgt. Pater Sjoerd Andela; 19.00 Jeu Janssen overl. ouders Dupont-Gooren Theo van de Laar. Vrijdag: 8.00 overl. familie Gerrits- Hermans; 19.00 gezinsmis; Gerrit Lin- ders Theodora Raemakers-Pouwels. Zaterdag: 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. Akolieten: Zaterdag: 18.30 Johan Pouwels. Zondag: 9.00 Leo Pouwels; 10.15 René Jansbeken; 11.45 Martijn Smelt; 18.00 Martin Leenders. PAROCHIE H. FRANCISCA VAN ASSISIË BRUKSKE Pastoor H. Vernooy, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Zaterdag 25 juli: 19.00H. Misvoorde zielen in het vagevuur. Zondag 26 juli: zeventiende zondag door het jaar. 10.00 H. Mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie. Maandag: 19.00 H. Mis voor roepingen tot het priesterschap. Dinsdag: 8.30 H. Mis om genezing. Woensdag: 18.35 Rozenkransgebed. 19.00 H. Mis voor de evangelisatie. Donderdag: 8.30 H. Mis voor Eerherstel aan het Allerheiligst Sacra ment. Vrijdag: voor de bekering van de zon daars. VISHANDEL Grotestraat 101 - Venray PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 25 juli: 18.00-19.00 gelegen heid om te biechten; 19.00 Vooravond- mis voor de 17e zondag door het jaar; voor Cor Reynders-Lemmen; voor Dimphina Jansen-Nobelen (coll.); voor overl. ouders Siebers-Wilmsen en zoon Guus. Zondag 26 juli: 17e zondag door het jaar. 8,30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; voor Bert Kleuskens (coll.); 10.00 Hoogmis, Nederlands. Voor Maria Cuppen-Pin gen; voor Aloys Spee en fam; 11.30 voor Dien Flinsenberg-Erkelens (coll.); voor overl. Jan v. d. Vorst. Maandag: Gedachtenis van Z. Titus Brandsma, martelaar. 8.00 voor de Christenen die vervolging lijden; 19.00 voorTruus Jansen-Beerkens. Dinsdag: 8.00 voor alle overl?eden gelovigen; 14.30 Kapel Veltum: 25-jarig huwelijk dhr. en mevr. Kruysen-Loo- nen; 19.00 voor Cornelis Matthijssen en fam. Woensdag: Gedachtenis van de H. Marta. 8.00 voor Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland; 19.00 voor de zieken van de parochie. Donderdag: Gedachtenis van de H. Petrus Chrysologus, bisschop en kerk leraar. 8.00 tot bijzondere intentie; 19.00 voor priesterroepingen tot het religieuze leven. Vrijdag: Gedachtenis van de H. Ignatius van Loyola. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart; 19.00 voor Paus en bisschoppen. Zaterdag 1 aug.: 8.00 ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag 25 juli: 19.00 Bas Erps en Bram Claassen. Zondag: 8.30 Henk v. d. Oever; 10.00 Urbaijn en Pascal van Weert en Jos Versteegen; 11.30 José Comejo en Dennie Nottelman. Maandag/dinsdag: 8.00 Quint van Houdt; 19.00 Jeroen Ewalts. Woensdag/donderdag: 8.00 Hein Hermans; 19.00 José Plasencia. Vrijdag/zaterdag: 8.00 Anjo Cop- pus. Vrijdag: 19.00 Alberto Omar Alvarez Zaterdag: 19.00 Günther Stamper en Alberto Omar Alvarez. Mededelingen: Geachte Parochianen. Daar het onmogelijk is U allen persoonlijk te schrijven, wil ik langs deze weg iedereen van harte bedanken die op welke wijze dan ook ertoe bijgedragen heeft dat mijn Eerste Heilige Mis hier in Venray tot een on vergetelijke dag is geworden. Door deze hartelijke ontvangst weet ik mij gesteund in mijn roeping. Ook namens mijn ouders, hartelijk dank. Kap. A. Pierik PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. Op zondag 26 juli a.s. zal in „Den Hoebert", Westsingel 1 te Venray Ds. F. Rossjen uit Eindhoven voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 9.30 uur. De koliekten zijn bestemd voor: Diakonie en het Algemeen Kerkewerk. De uitgangskollekte is bestemd voor de Kerk. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehou den. In de Ned. Her. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck beging de dienst om 11.00 uur en daar zal Ds. F. Roosjen eveneens de voorganger zijn. De koliekten in deze dienst zijn bestemd voor het Restauratiefonds van de kerk en Alg. Kerkewerk. De uit- ganskollekte is bestemd voor de Kerk. Hier is kinderopvang en wordt er geen kindernevendienst gehouden. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Sjang Manders en Francisca Manders-Emons, overl. fami lie Janssen-Janssen. Zondag: 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de pareochie; 10.00 jaardienst Wiel van de Pasch, overl. ouders Loonen-van Rens, gest. jaard. Antoon Verheggen en Hendrina van Haaren. Maandag: 9.00 tot bijzondere intentie Dinsdag: 9.00 uit dankbaarheid. Woensdag: 9.00 tot zekere intentie. Donderdag: 9.00 voor 'n zieke. Vrijdag: 9.00 Piet Fleurkens. Zaterdag: 19.00 Sjang Joosten, overl. ouders Maas-Martens, overl. ouders Janssen-Peeters. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Annemiek Raedts, Ingrid Lenssen, Anke Kusters, Wendy Janssen. Zondag: 8.30 Mirjam Janssen, Loes Swinkels; 10.0 Marcel Nellen, Joop Bo-v vendeerdt, Tom Arts, Bram Broereh. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor). Jan Janssen Dien Rongen-Slrijbosch Herman Hebing Helena van Dijk-Linders Wilhelmina Janssen-Peters Jan Speijken st. Monseigneur Jan van Susante. Zondag: 8.30 H. Mis tot zekere intentie (V); Francisca Baltussen-van Ooi; 10.00 Hoogmis, st. Theodorus Claessens, Wilhelmina Theuws en zoon Teng st. Johan Houwen st. Gerardus Friesen en Johanna Kemme- lings. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw. Donderdag: 9.00 H. Mis uit dankbaarheid. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor priester roepingen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor). Sjang Steeghs Hendrikus Nabben Hubertus van den Berg (jrd.) Thei Philipsen Grad Verstappen. PAROCHIE LEUNEN 17e zondag door het jaar. Zaterdag 25 juli: lsm. v. overl. fam. Claessens-Gussens; lsm. v, Harry Geurts (Schoor), maandd. v. Harry Cornelissen, maandd. v, Mathijs van Kempen en Johanna Lochtens, lsm. v. Anna Verheijen. Zondag: 9.30 Hgm. v. pastoor Litjens; 11.00 lsm. v. Gertruda Spreeuwenbewrg; lsm. v. Michel Loonen en overl. familie; lsm. v. overl. fam. Leyssen-van der Walle. Maandag: Z. Titus Brandsma, martelaar. 19.00 lsm. v. Maria Loonen- Scheffers; maandd. v. Herman van Leipsig. Dinsdag, geen H. Mis. Woensdag: H. Marta. 19.00 lsm. v. overl. Koenen-Janssen lsm. v. overl. ouders Janssen-van den Berg en Louis Janssen, maandd. v. Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen, beide echtgenoten en Johanna Ver hei jen-Loonen. Donderdag: Geen H. Mis. Vrijdag: H. Ignatius van Loyola, priester, 19.00 lsm. v. Martin Jennis kens gest. jrd. v. Peter Johannes Arts en Maria Poels. Zaterdag 1 aug.: 19.00 lsm. v. levende en overleden leden van de Ruiterclub „Ons genot" Leunen b.g.v. 50-jarig bestaan, maandd. v. Wim Heidens; lsm. v. overl. van Dijck-Bou- ten; lsm. v. Henricus Leijssel. Akolieten: za 19.00 Twan Willems en Fred Litjens; Hgm. zo 9.30 Geert Thijssen, Mark en Johan Hermans; 11.00 Martin en Tonny Heesen Misdienaars: ma/wo/vr: Twan Wil lems en Fred Litjens. Lektoren: za 19.00 Mevr. Theunis; zo 11.00 11.00 Mevr. van Bavel. Gedoopt: Debbie Hellegers, Vicarie- weg 13. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 mnd. Jeu Keijsers; mnd. Mie Janssen-Keijsers; mnd. Th. Vollenberg; mnd. Gerrit van Hugten; jrd. Hannes van Well; jrd. W. Thoone; jrd. Martinus Wismans; jrd. Fr. Horre- voets en Adruana Havermans; jrd, Piet en Nel Verstappen-Vervoort. Zondag: 9.30 mnd. Toon Winnen; 11.15 mnd. Fr. Bouwmeister; familie van Vegchel-van den Adel en fam. Ewals. Maandag: 19.00 G. Gooren, Ant. Michels. Woensdag: 19.00 overl. fam. Bos- Janssen en J'anssen-Bergmans; Pieter Verheyen en Maria Litjens. Vrijdag: 19.00 overl. parochianen. Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 T. van Asten en P. „mssen. Zondag: 9.30 B. Vergeldt en A. Philipsen; 11.15 D. Martens en P. Potten. Maandag: 19.00 T. van Asten. Woensdag en vrijdag: 19.00 Tj. Jenniskens. RECTORAAT HEIDE Zeventiende zondag door het jaar. 276 aug. 1987. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Wim Swinkels, tevens jaargetijde voor Annie Janssen-van Osch en tevens voor Maria Petronella Rutten-Potten v.w. de buurt. Zondag: 10 uur Hoogmis voor Jo hannes en hendricus v. Kempen en ger v. Kempen-Friessen. Akolieten: Jan van Dijck en Jos Heesen. Maandag: Z. Titus Brandsma, martelaar. 8 uur H. Mis Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Maria Petronella Rutten-Potten v.w. de kaartclub. Woensdag: h. Marta. 8 uur H. Mis uit dankbaarheid. Donderdag: 8 uur H. Mis t.z.i. Vrijdag: H. Ignatius van Loyola, Priester. 8 uur. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Achten-Cox, tevens voor Martinus Rongen en Johanna Gerrits. RECTORAAT VEULEN Zondag 26 juli: 17e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 19.00 uur Hgm. jgt. zal. Leonardus de Lauw en echtgen. en Hgm. Maria Ewals-Holtackers en overl. ouders Ewals-Holtackers. Zondag: 9.45 Hgm. zal. Grad Classens v.w. de buurt: 11.15 Hg,m. zal. Petran Muysers. Maandag: 8 uur lsm. zal. H. Reintjes, Anna Lemmens en zoon Wim. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Martinus Janssen. Woensdag: 8 uur bijz. H. Mis voor de parochie. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Jan v. d. Aker. Vrijdag: 8 uur lsm. B. R. Zaterdag: Priesterzaterdag, 's Mor gens om 8 uur H. Mis; 19.00 Hgm. zal. Martinus Janssen van de buurt. Akolieten voor 26 juli: Peter Knapen, Verstegen, Hagens. Misdienaars: P. Hagens. B. Reintjes. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 25 juli: H. Jacobus, apostel. 19.00 Antoon Egelmeers. Zondag 26 juli: 17e week door het jaar. 10.00 jgt. Cornelis en Hannes Muijsers; 11.30 Jac. Verlinden en echt genoten. Maandag: Zalige Titus Brandsma. 8.30 Lev. en overleden fam. fam. Janssen. Dinsdag: 8.30 Petrus van Helden. Woensdag: H. Marta. 19.00 Maria Poels-Bouten, v.w. bejaarden. Foto van het Venrayse orkest „Euter pe", welke van omstreeks 1928 dateert. Wanneer het orkest buiten Venray optrad, zorgde Piet Clephas, Limona- defabriek in de Patersstraat met zijn bestelwagen voor het vervoer. Vandaar het reclamebord op de piano: Clephas Limonades en Siropen. Vermeldenswaard is nog, dat de leden van het orkest méér instrumenten bespeelden dan waarmee zij hier gefotografeerd zijn. Van links naar rechts: Huub Custers, slagwerk; Jo Custers, klarinet; Harrie Swaghoven, piston; Piet Moorrees, piano; Frans van Bergen, cello; Louis Custers, Viool; Johan Jeuken, viool; Antoon Jeuken, viool. Uit de vorige week gehouden raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum noteerden wij de volgende besluiten: Reeds eerder nam de raad besluiten om een voorbereidingsbesluit te nemen waardoor bouwmogelijkhe den ontstaan in het bestemmingsplan „Op de Hei" te Wanssum. Maar door inspraak en tegenwerking van de zijde van de inspecteur, ging dit plan niet door. De kavels waren volgens velen te groot al waren er al enkele serieuze kopers. Het college moet met een nieuw plan komen. Dit houdt nu in dat 17 kavels verkocht kunnen worden. Er zijn al een 4-tal gegadigden en een projekt- ontwikkelaar heeft al een plan voor 8 woningen. Het meerjarenprogramma Rijks subsidieregeling Restauratie Monumen ten kreeg de aandacht van de drie frak- ties. Gevraagd werd om aan de moge lijkheid voldoende bekendheid te geven aan de inwoners. Dat bleek het college reeds te hebben gedaan, want degenen die op de voorlopige lijst staan hebben bericht van de mogelijkheden ontvangen. Op het meerjarenprogramma staat 't Kasteelke te Meerlo voor een bedrag van 726.280,— en de kerk te Swolgen voor een bedrag van 100.000,Wat straks uiteindelijk zal worden uitge keerd, zal in een later stadium worden vastgesteld. Uitbreiding van de school te Swolgen zal voor een maximaal bedrag van 379.000,— mogelijk zijn. De intregatieverbouwing van de school te Geysteren een bedrag 367.238, De verordening leerlingenvervoer Donderdag: H. Petrus Chrysologus. 8.30 Antoon Michels. Vrijdag: H. Ignatius van Loyola, stichter van Jezuïten. 8.30 Teng Muijsers. Zaterdag 1 aug.: H. Alfonsus Liguori. 19.00 Sjang Poels v.w. fam. Misdienaars: Zaterdag 26 juli: 10.00 en zaterdag avond Ruud Tijssen en Pieter Paul Rieter; 11.30 Teun Franssen en Martijn Rieter. Koliekten: Zaterdagavond 25 juli: F. Hendrix. Zondag 26 juli: 10.00 G. Ewals; 11.30 K. v. Vegchel. Kerk poetsen: 30 juli: Mevr. Willems, Past. Vercoulenstraat, Mevr. Zegers-Arts, Past. Vercoulenstraat. Omdat dit weekeinde de bouwvak vakantie begint zal de uittocht naar „warmere" streken groter worden. Gog geleide U. Ook de thuisblijvers wensen we een goede en rustige vakantie. RECTORAAT VEULEN Zaterdag 25 juli: H. Jakobus, apostel. 19.00 t.i.v. de familie Peeters- Janssen. Zondag: zeventiende zondag door het jaar. 10.00 voor de overledenen van de familie van Sambeek-van der Heijden. Maandag: H. Titus Brandsma, martelaar. 19.00 voor overleden ouders Peters-Hakvoort rn dochter Thea. Dinsdag: 19.00 uit dankbaarheid. Woensdag: H. Marta. 19.00 t.i.v. M. Janssen. Donderdag: 19.00 voor de overleden Berdien Poels. Vrijdag: H. Ignatius van Loyola. 19.00 voor onze zieken. Zaterdag: H. Alfonsus. 19.00 t.i.v. de familie Claessens- van de Weijer. Misdienaars van de week: Wieneke Vullings; Ellen van der Cruijsen. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 25 juli: 19.00 Avondmis voor Piet Smits, Gerardus en Sraar Kersten en fam. en Corry Peters. Zondag: 8.30 H. Mis voor Piet Ermers en overl. ouders Bastiaans en t.z.i.; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Philipsen en Piet v. d. Lee, overl. fam. van Kempen-Lochtens, Josephina Asselbcrgs en rector Heijnen. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en uit dankbaarheid voor verkre gen gunsten. Vrijdag: 9.30 H. Mis voor Baronesse van Hugenpoth en v.b.i. kreeg van de PK fraktie de verwachte aandacht. Indien echter de bezwaren door andere gemeenteraden in de regio effect hebben, zal de raad van Meerlo- Wanssum dan dezelfde maatregelen nemen. Het is niet zo, dat ouders van leerplichtige kinderen te grote Financiële offers zouden moeten gaan brengen in de nieuwe verordening. De Centrale Antenne Inrichting had een enquête laten houden onder de abonné's maar de respons was erg mager. Nog niet de helft van de formu lieren kwamen terug en daarvan was het grootste percentage tegen uitbreiding. Nu zal er een nieuwe enquête komen voor de abonné's in de dorpen Wanssum en Meerlo. Of dit dan representatief zal zijn, werd echter betwijfeld. Voordat een definitief besluit zal worden genomen krijgt de raad een voorstel van het college aangeboden. Het gemeentebestuur wil zeker mee beslissen, ook in de toekomst van de CAI. Alle frakties schaarden zich achter het voorstel van het college om bezwaar tegen het besluit van de gemeente Horst om uit de gemeenschappelijke regeling Bouw- en Woningtoezicht te treden. Dat verlangen had de raad al eerder kenbaar gemaakt. GEMEENSCHAPSHUIS BLITTERSWIJCK HeL voorstel om aan de stichting Gemeenschapshuis Blitterswijck een eenmalige bijdrage in de kosten van renovatie, van 100.000,te verstrek ken uit het fonds Bovenwijkse voorzie ningen, kreeg de aandacht van alle frak ties. Alle frakties waren ervan overtuigd dat dit plan de medewerking van de raad zou moeten krijgen om eindelijk de exploitatie weer gezond te krijgen. De frakties waren er ook van overtuigd dal de bevolking van Blitterswijck bereid was de handen zelf uit de mouwen te steken. Alleen de VVD had andere gedachten en was tegen het voor stel. De VVD is niet bereid te investeren in de woning en voor inrichting t.b.v. commerciële doeleinden, die in dat gemeenschapshuis plaats vinden. Na schorsing kwam de PK met het verlenen van hun medewerking, onder voorwaar de, mede om een debacle te voorkomen en dit voorstel het meest haalbare was. De fraktie was wel tegen het voorstel van het CDA dat indien de stichting, subsidies van elders ontvangt, deze voor 100% kon gebruiken voor schuldsane ring. Dat voorstel werd ook door het college overgenomen. De zelfwerk zaamheid voor de inwoners werd op 35.000,— geschat. Het gemeenschapshuis heeft nog een hypotheeklast van meer dan twee ton. De raad had in ieder geval meer ver trouwen in het nieuwe stichtingsbe stuur. Omtrent de ontvangsten voor de verenigingen, indien ze bij de exploitatie behulpzaam zijn, zal later een verdeel sleutel worden vastgesteld. BEËDIGING NIEUWE SECRETARIS De met ingang van 1 augustus a.s. be noemde gemeentesecretaris de heer Fr. de Ruyter uit Venray legde, zoals de wet dat voorschrijft, in handen van de burgemeester de vereiste eden af. Voordat het zover was liet de raads voorzitter nog eens de procedure de revue passeren. Half februari verscheen in de vakbladen de advertentie. Er kwamen dertig kandidaten, twee maanden later was de benoeming al een feit. De raadsvoorzitter schetste de veel heid van taken van een secretaris; hij moet raad, college en burgemeester be hulpzaam zijn, is hoofd van het ambtelijk apparaat, ook wel omschre ven als penvoerder, adviseur en manager. Het is een uitdagende taak, maar het zal blijken dat de uitvoering de moeite waard zal zijn. De heer de Ruyter mocht nu spreken in de raad waar hij in de toekomst zal moeten zwijgen. Hij dankte de raad en zal met steun van collega's en raad graag na zijn vakantie op 10 augustus zijn taak aanvangen. Na de beëdiging kon de heer de Ruyter, die vergezeld was van zijn echt genote en zijn 3 kinderen de gelukwen sen van raad en ambtenaren in ont vangst nemen. PEEL EN MAAS EEN ABONNEMENT WAARD! Het ziekenfonds „Noord-Limburg" Z.N.L. te Venlo, zet alles op alles om de overlast voor verzekerden die na 1 juli een specialist nodig hadden, zoveel mogelijk te beper ken. Veel specialisten weigeren de door staatssecretaris Dees goedgekeurde lij delijke overeenkomst te tekenen. De motieven die zij voor deze weigering op geven zijn niet gebaseerd op datgene wat feitelijk in deze overeenkomst staat, maar op zaken die elders worden gere geld. Maar, zegt directeur H.D. Corne lissen van het ziekenfonds ZNL te Ven lo, hetslot van het liedje is dat de patient de dupe wordt. Hij immers krijgt van zijn behandelend specialist een nota. Deze orginele nota moet hij naar ons ziekenfonds sturen, samen met een ko pie van de verwijskaart van de huisarts, indien de verzekerde voor de eerste maal de specialist bezocht heeft. Wij zullen dan het geld zo snel mogelijk aan de ver zekerde overmaken, die het geld dan weer op de rekening van de specialist kan storten. Al met al een hoop rompslomp voor de verzekerden, de ziekenfondsen en ook voor de medisch specialisten zelf, aldus directeur H.D. Cornelissen. De specialisten hadden al dit gedoe gemak kelijk kunnen voorkomen, door de al genoemde overeenkomst, waarin niet over tarieven of beleidsdoelstellingen wordt gesproken, te tekenen. Omdat deze overeenkomst slechts een half jaar geldig is, was er in de komende tijd ge noeg gelegenheid geweest om over de geschilpunten tussen specialisten en zie kenfondsen overleg te plegen. NIET KONTANT Het ziekenfonds ZNL is het met eens met de handelswijze van de overkoepe lende specialisten vereniging, die haar Vanwege de vakantie bestond de raad van de gemeente Vterlingsbeek tijdens de vorige week gehouden vergadering uit slechts 10 leden. Mogelijk dat daardoor de duur van de vergadering voor Vierlingsbeekse begrippen van korte duur was Wij noteerden o.m. de volgende punten: De raad hoopte op een vlotte af werking door het ministerie, van de aanvrage ten behoeve van diverse bouw- voorzieningen aan de basisschool te Overloon. Het ging om de realisatie van een speellokaal en de inrichting daar van; hetmaken van een nieuwe entree; het aanpassen van drie lokalen en het geschikt maken van een ruimte ten be hoeve van de bovenbouwleerlingen. Alle frakties onderstreepten de ge vraagde snelle aanpak, want anders komt het onderwijs in Overloon in de problemen. Tegen de aankoop van het pand Huider 3 had de raad geen bezwaren. Met die aankoop zal de dienst gemeen tewerken straks nog efficiënter kunnen gaan werken. Wijziging van het bestemmings plan Groeningen waardoor de firma Ebger meer expansie krijgt, had niet de medewerking van de Progressieve Kom- binatie. De problemen van hinder voor onwonenden zijn volgens die fraktie immers niet opgelost. De andere frakties dachten daar anders over. Door die aanpassing zal er beslist minder hinder voor de omwonenden ontstaan. Degenen die bezwaar maakten worden hierover ingelicht. Het bedrijf zal overigens aan alle hinderwetsbepalingen moeten voldoen. Een 12-tal bejaardenwoningen zal aangepast moeten worden. De raad had geen bezwaar daarvoor 2.000,per woning beschikbaar te stellen. De tarieven van de buitensport accommodaties worden aangepast, nadat inspraak is geweest door de diverse raadscommissies. De raad was tevreden met de nota „exploitatiekosten grondbedrijf", het geen betekende dal de uitgifteprijs voor een bouwkavel te Maashees en Holthees leden aanraadt om „kleine bedragen" tot zo'n honderd gulden kontant te la ten betalen. Wij adviseren onze verze kerden met klem op deze eventuele voorstellen van de behandelend specia list niet in te gaan. Wat immers voor een specialist een „klein bedrag" kan zijn, kan voor een verzekerde best een „groot bedrag" zijn, waardoor hij als hij dit plotsklaps betaalt, zelf in financiële moelijkheden kan komen. Wij advise ren onze verzekerden dan ook de specia list pas te betalen als ze het geld van het ziekenfonds hebben ontvangen. Wij ga randeren onze verzekerden dat zij het geld tijdig genoeg binnen hebben, zodat zij kunnen voldoen aan de normale ei sen zoals die in het gewone betalingsver keer gebruikelijk zijn. Mochten er zich in het betalingsver keer met de verzekerden onverhoopt toch moeilijkheden voordoen, dat zijn wij natuurlijk bereid deze zo spoedig mogelijk op te lossen, voorzover dal in onze macht ligt. Voor informatie hebben wij een spe ciaal telefoonnummer in het leven ge roepen, namelijk 077-879391 alwaar de verzekerden kunnenvragen naar toestel 500. Mocht dit nummer onverhoopt niet bereikbaar zijn, dat kunt U voor alge mene informatie kontakl opnemen met het landelijke ziekenfondsnummer 06- 8338. Het ZNL merkt tenslotte op, al zijn verzekerden een brief te hebben gestuurd met algemene voorlichting en de gedragsregels die de verzekerden het beste in acht kunnen ne men. Indien dat gebeurt, zo stelt het zie- j kenfonds, zal de overlast die de verze kerden ondervinden door hel optreden I van de specialisten, zoveel mogelijk be perkt blijven. in de vrije sector 90,— per m' gaat bedragen. De kavelprijs voor een een gezinswoning of bejaardenwoning kost dan op de complexen in Maashees 12.153,— en in Holthees 14.501,—. Het grondbedrijf in de gemeente Vier lingsbeek is erg gezond en de grondprij zen zijn nog steeds de laagste in 't Land van Cuyk. Het gemeentebestuur wil in alle kernen blijven bouwen echter geen rijtjeswoningen, maar hoogstens 2 onder 1 kap. De aanschaf van een stroomaggre- gaat werd ook door de raad nodig gevonden; daarvoor werd 7.656,be schikbaar gesteld. Hel voorstel tot beschikbaar stel len van 10.000,— ten behoeve van een project ontwikkelingssamenwerking, ondervond veel waardering. Hel was dan ook een goed voorbereid voorstel, waarbij men duidelijk voorstander was van koppeling van een te ondersteunen ontwikkelingsprojekt aan werkzaamhe den van personen uit de gemeente óf aan een koppeling van bestaande initia tieven. Uit de ingediende projekten viel de keus op het projekt van mej. Eibers te Brazilië - de vervanging van lemen huisjes door simpele stenen huisjes met golfplatendak. Of het volgend jaar mej. Eibers weer ondersteuning zal krijgen staat niet vast. De gemeenteraad van Vierlingsbeek koos dus hetzelfde ont wikkelingsprojekt als de gemeenteraad van Venray. Met het ministerie is overleg gepleegd om het bedrag te ver dubbelen. Er werd nog medegedeeld dat het raadsvoorstel „verordening leerlingen vervoer gemeente Vierlingbeek", dat door de Progressieve Kombinatie ter vernietiging was voorgedragen, door de minister was doorgezonden naar de Kroon. Door deze hoogste instantie was de verordening voor nader onderzoek aangehouden. Tol dan, kan zowel de oude als de nieuwe verordening niet worden uitgevoerd. Het zal afwachten zijn, hoe de beslissing uitvalt. Ook andere gemeenten wachten in spanning de uitslag af, omdat er ook in de regio gemeenteraden zijn die achter de strekking van de Progressieve Kombi natie staan.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 10