Bibliotheek AGENDA GEVONDEN Maak van thuisblijvers geen spoorzoekers Henk Bisschops door Landweert onderscheiden fe PJENNESKENS Europees kampioenschap fietscross Duitse jongeren op gemeentehuis ontvangen co-makership in schoonmaak EHBO ook een kunst Diverse gebakken vis PETER THIELEN PEEL EN MAAS Nicaragua acht jaar bevrijd TEL. 04780 84985 Voor de eerste keer in haar vijfjarig bestaan heeft de Stichting Wijkcentrum Landweert de „Speld van Verdienste" uitgereikt aan een (oud) inwoner van de wijk, die zich in de loop der jaren heeft ingezet voor de realisering van het nieuwe wijkgebouw. Deze eer kwam de heer Henk Bis schops toe, die sinds 1983 lid was van het stichtingsbestuur waarvan de laatste drie jaar als voorzitter. De versierselen werden hem zaterdag opgespeld door de huidige voorzitter, de heer Wim Peeters, tijdens het jaarlijkse wijkfeest. De heer Bisschops heeft zich volledig ingezet om in de nieuwe woonwijk een wijkgebouw te krijgen, dat in februari j.l. kon worden geopend. Traditiegetrouw werden woensdag middag, de op het Duitse kerkhof in Ysselsteyn werkzame jongeren, door burgemeester Defesche op het gemeen tehuis ontvangen. Tijdens zijn toespraak wilde burge meester Defesche echter niets weten van een traditionele ontvangst, maar van een ontvangst uit dankbaarheid van het gemeentebestuur. ,,Hoe kostbaar vrede is kunnen de deelnemers het beste konstateren, als ze op de immense dodenakker in Ysselsteyn werkzaam zijn of als ze een bezoek brengen aan het Engels soldatenkerkhof. Wat dan overblijft is de vaststelling van de waanzin van een oorlog. Degenen die niet bereid zijn uit die geschied«i»l«*éte-> fJefenyajmook nienberetóle werken -aan die vrede. Als men kennis heeft van die oorlog, dan weet men ook de weg naar de vrede te vinden. Als wij dan ook mogen vaststellen dat de jeugd, vakantie opoffert om op een soldaten- kerkhof te gaan werken, dan weet men dat er nog jeugd is die over de graven heen, aan de Vrede wil werken", aldus de burgemeester. Voor die inzet wilde burgemeester Defesche graag zijn dank en waardering uitspreken. Namens die jeugd, allen leerlingen van het Femmelde-Ausbildingsambt uit Heidenheim, sprak de leider woorden van dank aan het gemeente bestuur voor de ontvangst, die door hen zeer op ptijs werd gesteld. Voordat burgemeester Defesche de jongeren in de burgerzaal ontving legden de jongeren een krans bij het monument van de Venrayse gevallenen aan het Kerkpad. Na de ontvangst werd ook nog een krans gelegd bij het kruis op het kerk hof te Ysselsteyn. Als afsluiting van de ontvangst werd namens de commandant van de Leger plaats Budel, door de koks van de Bundeswehr, een koud buffet aange boden. Aan het IMBO te Venray slaagden uit Venray en omgeving: Afdeling MHNO/INTAS: Margareth van Ass, Venray: Marian Boom, Venray; Peter de Clerck, Ven ray; Antonet van Duuren, Merselo; Anja Hendriks, Venray; Tanja de Hoog Maashees; Ellen Kramer, Venray; Dori- tha Reintjes, Veulen; Karin van Vegchel Ysselsteyn; Silvia Versleijen, Venray; Hanneke Vissers, Vredepeel; Monique Wienen, Leunen; Corrie Atsma, Ven ray; Esther Bol, wanssum; Odette Bolden, Venray; Monique ten Brinke, Maashees; Evelyne Ceulemans, Venray; Bertie van de Cruysen, Vredepeel; Gerty Gellings, Merselo; Juliette De onderscheidene is intussen naar de wijk Brukske verhuisd en is sindsdien voorzitter af. Maar de wijk wilde hem toch belonen voor zijn vele werk voor de wijk en het wijkcentrum. De onder scheiding werd ontworpen door juwe lier Verlinden en is een silhouet van het wijkgebouw. Na deze plechtigheid werd een ge slaagde Zeskamp gehouden, welke gewonnen werd door D.Z.W.S. (Dat Zit Wel Snor). Verder waren er in de wijk een kinderrommelmarkt, friih- schoppen en een „back to the sixties- avond" en voor alle aktiviteiten be stond behoorlijke belangstelling. VENRAY TELEFOON 04780-87024 HET WORDT ECHT TE ERG De Venrayse politie moest het afgelopen weekend in totaal 10 keer in aktie komen voor bemiddeling tegen ge luidsoverlast. In alle gevallen kon worden bereikt dat de geluidsknop zachter werd gezet. Indien men niet overgaat tot vermindering van hel geluid en de politie konstateert dat er sprake is van geluidsoverlast, zal de apparatuur in beslag worden genomen en procesver baal worden opgemaakt. Bemiddeling van de politie wordt niet alleen gevraagd in de woonwijken, maar ook in het centrum van Venray. Een woordvoerder van de politie doet nogmaals een beroep op het gezonde versland van de inwoners om ook aan de buren te denken. Dan zal beslist de knop van de geluidsapparatuur in de goede richting worden geplaatst. Ook moest de politie enkele malen bemiddelen voor overlast die ontstond bij het barbecuen. Loonen, Oostrum; Rodlie Loonen, Venray; Hilde Michels, Ysselsteyn; Ellen van Oeffeit, Meerlo; Anita Reijn- ders, Oostrum; Annerie Thissen, Veulen; Annet Verhaeg, Venray; Annemarie Versleijen, Oirlo; 47. Caro- lien Vissers, Vredepeel. Afdeling MDGO/VZ: Marga Bonants, Merselo; Marga Cremers, Maashees; Karin Folkerts, Venray; Miriam Huijbers, Venray; Kathleen Leeyen, Ysselsteyn; José Michels, Merselo; Willemien v. d. Pasch, Oirlo; Carolien Philipsen, Yssel steyn; Petra van Rijswijck, Leunen; Anita Rongen, Leunen; Elly Schraven, Overloon; Lisette van der Wal, Leunen; Silvia Willems, Venray; Antoinette Boom, Blitterswijck; Gertie Roosengar- ten, Blitterswijck; Karin Schwachöfer, Venray; Heidi Thielen, Oostrum. Afdeling MDGO/AW: Veroniek Arts, Venray; Ans Hendrix, Venray; Elma Marlens, Venray; Ma rianne Nellissen, Venray; José Ouden hoven, Vierlingsbeek; Jessie van de Pas, Ysselsteyn; Anja Rongen, Ysselsteyn; Ine Alaerds, Overloon; Miriam Cup, Venray; Marleen Grootjans, Venray; Natasja Hoex, Venray; Sandra Theeu- wen, Venray; Rob Vloet, Overloon; Astrid Vollenberg, Castenray; Yvonne Cox, Ysselsteyn; Shirley de Graaf, Ven ray; Anita Jenneskens, Venray; Yvonne van Kempen, Venray; Willy Litjens, Leunen; Lissa Scharrenberg, Venray; Hanny Vermeulen. Venray; Annemie- ke Vlaanderen, Blitterswijck. Afdeling MEAO: Sandra Baartman, Venray; Margret Classens, Oirlo; Ankie Francken, Ven ray; Monique Hendriks, Overloon; Ro land Huisman, Venray; Niels van Roos- Dat eerste hulp verlenen een hele kunst, daarvan is iedereen die getuige is geweest van een ernstig ongeval wel doordrongen. Oefening baart kunst en kunst baart gunst. Twee goede oude spreekwoorden die ook voor eerste hulp nog steeds opgaan. Beginnen we met de eerste; de EHBO kunst is te ler«*n. In veel plaatsen in Nederland zijn EHBO-verenigingen die cursussen eer ste hulp verzorgen. Zo'n EHBO-cursus is niet duur en niet moeilijk. Iedereen kan met gemak de lessen volgen. Vooropleiding is niet vereist, wel geldt er een minimum leeftijd van 16 jaar. U leert er eenvoudige maar doelmatige maatregelen en handgrepen waarmee U iemand kunt helpen die licht of zwaar gewond is. Soms kunt U er zelfs een leven mee redden. Nodig zijn alleen enthousiasme en oefening. Oefening baart kunst, we zeiden het al. En ook: kunst baart gunst. Want dat is een uiterst plezierige kant van de zaak. Wie in de moeilijke situatie na een ongeval weet wat hij moet doen, kan rekenen op de gunst en de bewondering van het slachtoffer en van de omstanders. Bovendien, en toch heel belangrijk, U oogst de gunst van Uzelf! Met andere woorden: U houdt er een geweldige voldoening aan over. Andersom geeft het een enorm vervelend gevoel van onmacht en onbehagen wanneer je getuige bent van een ongeval en niets kunt uitrichten. Vooral wanneer het slachtoffer een vrjend, collega^-een fanylielid is. Eerste4iulp:vérterriHg te dus een zaak vfcior 3<0 gediplomeerde ËHBO-ers. Toch zijn er een aantal algemene regels waarmee iedereen wat kan doen. Meldt een ongeval in ieder geval onmiddelijk. Laat elke wond direkt behandelen. Op die manier voorkomt U eventuele infekties. Bevrijd het slachtoffer van een ongeluk zo snel mogelijk uit zijn benarde positie. Wordt hij bijvoorbeeld door een zwaar voorwerp bekneld, verwijder dat dan zo spoedig mogelijk. Is er sprake van een eleclrische schok, schakel dan meteen de stroom uit. Ga een slachtoffer alleen verplaatsen wanneer er nieuwe ongevallen dreigen. Laat de rest over aan de deskundigen: de arts en, U raad het al, de EHBO-er. Doen dus, zo'n EHBO-cursus. Ook U bent daar van harte welkom. Opgave adres: de Heer R. Martens, Kruidenlaan 21, 5803 BD Venray. Telefoon 04780-89049 BADPAK VAN DE WASLIJN Aan de Kruidenlaan waren 'n aan de waslijn hangend badpak en een badlaken niet veilig. Toen de eigenares se het badpak wilde afhalen, bleek dat van de waslijn verdwenen te zijn. malen, Venray; Elvira Wijnhoven, Oir lo; Ellen Willems. Blitterswijck; Cecile Wilmsen, Overloon; Marian Janssen, Oirlo, Angelique Keijzers, Vierlings beek; Hanneke Marsman, Venray; Maria Omar Alvarez, Venray; Monica Pieper, Venray; Petra Rongen, Oirlo; Mandy Sturkenboom, Venray; Paul Versleijen, Oirlo; Hans van Wee, Venray; Carin Wilmsen, Overloon; José Albers, Maashees; Berry Brugman Venray; Brigitte Franssen, Venray; Hedy Huijbers, Venray; Marion Peeters Overloon; Antoon Reijnders, Geyste- ren; Petra Spreeuwenberg, Veulen. Aan de scholengemeenschap Stevens beek slaagden voor het 2e tijdvak de volgende leerlingen: Havo Annemie Janssen, Overloon. Mavo Simone Bardoel, Overloon, Astrid Janssen, Venray. Natasja Marcellis, Overloon Aan de HTS tc Eindhoven slaagde Marcel Hoff uit Venray voor Bedrijfskundig Ingenieur. VISHANDEL Grotestraat 101 - Venray Op 18 en 19 juli worden de Europese Kampioenschappen fietscross verrden in Houthalen in België. Ook de Venrayse fietscrossclub Flying Flies levert hiervoor ook kandi daten. De Europese titel is dit jaar alleen voor de leeftijd vanaf 12 jaar en de rijders onder 12 jaar strijden voor European Cup. Voor de strijd om de Europese titel zijn Peters Stiphout en Sandy Lauren- sen nog in de strijd. Peter rijdt bij de cruisers 25/39 jaar en Sandy kont uit bij de 16-jarige expérts. Voor de European Cup zullen er ook De aktie „Maak van thuisblijvers geen spoorzoekers" is een samenwer kingsverband tussen de Wereldomroep, de PTT-telecommunicatie en de ANWB. Doel van de aktie is om de Nederlandse vakantieganger in het buitenland te overtuigen van de nood zaak regelmatig kontakt op te nemen met het thuisfront, zodat voorkomen wordt dat er zich thuis problemen voor doen die de aanwezigheid van de vakan tieganger dringend noodzaken, terwijl deze daarvan onkundig is en (voorlopig ook) blijft. Het aantal keren dat de vakantiegan ger uitgerust thuiskomt en dan moet vernemen van ernstige familie-aange legenheden, zoal? ernstige ziekte of zelfs overlijden van naaste verwante, is relatief grootrin ftite moet wordëh ge steld dat iedere keer dat dit gebeurt, er één te veel is. Dat de aktie noodzakelijk is en blijft, blijkt wel uit het feit dat de ANWB-Alarmcentrale in 1986 weer vele oproepen heeft moeten doen uitgaan naar de media (radio en kranten) waarin Nederlanders die op een niet bij hun familie bekend adres in het buitenland of Nederland verbleven, werden opge roepen. Al die oproepen houden ver band met ernstige ziekte of overlijden van familieleden in de eerste of tweede graad, zoals ouders, kinderen, groot ouders, zusters of broers. Als om een oproep gevraagd wordt om andere fa milieleden (neven, nichten) of omstan digheden (afgebrand huis, inbraak o.i.d.) dan kan aan dat verzoek geen gevolg worden gegeven. Als dan al in beschouwing genomen wordt dat er jaarlijks ruim 2000 oproepen worden geplaatst en dat dit aantal aanzienlijk hoger zou zijn indien ook om andere redenen opgeroepen zou worden, dan rechtvaardigt dit zeker de aktie „Maak van thuisblijvers geen spoorzoekers". Bij de ANWB zijn kaartjes verkrijg baar die worden uitgegeven door de PTT-Telecommunicatie waarop, naast informatie over de aktie, ook de inter nationale toegangsnummers vanuit een groot aantal landen staan vermeld. Voorts zijn stickers van de Wereldom roep verkrijgbaar waarop de zendsche- ma's worden aangegeven. Deze zend- schema's zijn ook in de Kampioen op genomen. KONTAKTPERSONEN Hulp bieden vanuit Nederland aan reizigers die altijd vele honderden kilo meters daar vandaan in de problemen Venray is een garage rijker. Auto Lenders, oorspronkelijk afkomstig uit Well, opende afgelopen vrijdag de gara gedeuren aan de Wilhelminastraat (in de voormalige TOP-garage). Afgelopen zaterdag hield het bedrijf open huis. Auto Lenders wordt geleid door Pierre Lenders en voert het Suzuki- agentschap voor Venray en omstreken. diverse rijders van de Venrayse club uit komen. Mark de Bruijn, de Europese kampioen van vorig jaar, komt uit bij de 8-jarige experts en zal proberen ook dit jaar weer zo hoog mogelijk te komen. Verder starten Sabina Schoen makers bij de Powder Puffs 8/9 jaar; Mirella van Melis bij 5/7 jaar en Patrich Claessens bij de 10-jarige experts. Op de foto: boven v.l.n.r.: Mark de Bruijn, Sandy Laurensen, Peter Stip hout, Patrick Claessens. Onder v.l.n.r.: Sabine Schoenmakers en Mirella van Melis. zijn geraakt, betekent hulp bieden via de telefoon. Maar er zijn altijd situaties waarin nu juis persoonlijke hulp nodig is. Bijvoorbeeld als iemand alleen op reis in een buitenlands ziekenhuis terecht komt en daar, toch verloren, tussen autochtonen moet herstellen. Of als iemand per vliegtuig wordt gerepa trieerd en zelf onbekend is met de af handeling op een vliegveld. In dat soort gevallen kan de ANWB- Alarmcentrale terugvallen op een netwerk van kontaktpersonen. Neder landers die in het buitenland wonen en werken, maar die bereid zijn om op verzoek van de ANWB-Alarmcentrale persoonlijk „erop af te stappen" en hulp te bieden. Mensen die in persoon op zo'n moment de ANWB-hulpverle- ning vertegenwoordigen en die daarom een waardig en onmisbaar verlengstuk van de ANWB-Alarmcentrale zijn. BIJZONDERE ZAKEN FRANKRIJK Sinds 1986 neemt de Franse politie na een auto-ongeluk de kentekenbewijzen van het beschadigde voertuig in, althans als er sprake is van iets „zwaardere" schade. Deze regeling geldt ook voor buitenlandse auto's. Nederlanders die bij een ongeval in Frankrijk betrokken raken, dienen hier mee rekening te houden. De politie zal de dokumentatie pas weer afgeven als het voertuig is gerepareerd of als zij vol doende zekerheid heeft dat het buiten landse voertuig niet ongerepareerd in Frankrijk zal rijden. Dit laatste is natuurlijk met name het geval als de ANWB het voertuig repatrieert. De bedoeling van de Franse overheid is duidelijk: geen wrakken op de weg. BRAND IN ERWTENDORSER Schade een half miljoen gulden Dinsdagavond omstreeks half elf werd de Venrayse brandweer gealar meerd voor een ongew one brand Op een erwtenveld langs de Deurnese- weg was de erwtendorser van een bedrijf uit Gemert en bestuurd door een inwoner van Liessel, in brand geraakt. Voordat de brandweer in aktie kon komen bleek die dure machine, (waarde Zi miljoen gulden) als verloren te moeten worden beschouwd. Als oorzaak kon worden vastgesteld dat door een defecte olieleiding olie was gemorst en olie in brand geraakt. Verder was er nog al wat schade aan de te velde staande gewassen. Sportverslagen dienen dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd Nieuwe aanwinst voor de jeugdafde ling: Houd je van spannende boeken, waarmee af en toe toch nog wat te lachen valt, dan moet je beslist „FREDERIC K. BOWER, ETTER!" van ANTHONY HOROWITZ eens lezen. Frederick is een vreselijke etter. Een echt monster, waaraan niets aardigs te ontdekken valt. Het ergste is dat hij nog maar 12 jaar oud is en al rijker is dan wie ook ter wereld. Dit dankt hij aan zijn vader, die hem na zijn plotselinge dood een fortuin heeft na gelaten.' Sir Montague Bower had een groot bouwbedrijf, dat op allerlei manieren veel geld opleverde. Hij be kommerde zich nauwelijks om Frede rick. Deze liet dan ook geen traan toen hij hoorde wat zijn ouders was over komen. Het eerste wat Frederik deed na de begrafenis was zijn 3 kinderjuffen ontslaan. In plaats daarvan nam hij Gervaise, een werkloze taxichauffeur in dienst. Hij was een gruwel om te zien, maar voor Frederick was hij een lot uit de loterij Op een dag toen Frederick zich ver veelde, slenterde hij langs zijn vaders boekenkast. Slechts één boek, in het midden, ging niet over geld. De titel luidde „De geheime kamer". Toen Frederick het uit de kast wilde pakken, schoof de wand naar achter. Zo kwam de toegang tot de geheime kamer vrij, zoals de titel al aangaf. Voor het eerst zag Frederick deze ka mer, waar zijn vader de smerigste zaakjes beraamde. Op het bureau stond een kistje dat zijn aandacht trok. Toen hij het opengebroken had viel in eerste instantie de inhoud tegen. Slechts enkele papieren, krantenartikelen, een certificaat en een foto. Maar naarmate hij de papieren beter bekeek, ging zijn mond steeds verder openstaan van verbazing. Vanaf dit ogenblik is Frederick K. Bower gemener dan ooit. Hij is bezeten van zijn idee Robin West te vermoorden. Waarom??? Hij heeft Robin West immers nog nooit gezien. Wil je weten hoe intens gemeen Frederick en welke pogingen hij onderneemt om Robin te pakken te krijgen, kom dan naar de jeugdbiblio- 'theek en haal het boek „FREDERICK K. BOWER, ETTER!" van ANTHO NY HOROWITZ. Je vindt het boek in de B-kast en je kunt het al lezen vanaf lOjaar. Vraag ernaar in de jeugdbibliotheek! Lidmaatschap voor de jeugd tot 18 jaar gratis!!! van 7 t.m. 13 juli 1987 Valkparkiet wit/geel. Zeven rood bonte kalveren. Zwart hondje. Een bankbiljet. Rood/zwprt horloge merk Doral. Een Lipsslëutél no. 1078. Sleu telbos met 6 sleutels. Sleuteletui met NS-teken met 3 sleutels. Bruin etui met twee Honda-sleutels. Sleutelbos met ong. 6 sleutels. Rood etui met 3 sleutels. Oranje tas inhoudende zwemspullen en Walkman. Een speelgoedpop. Witte wieldop met opsch. Turbo. Voor inlichtingen kunt u zich tijdens kantooruren wenden tot de administra tie van de gemeentepolitie Venray, tel. 04780 - 84888 tst. 224. uw weekblad Op 19 juli is het acht jaar geleden dat het Nicaraguaanse volk zich bevrijdde van de diktator Somoza. Sindsdien wordt er hard gewerkt aan een demo- kratische, pluriforme maatschappij. Bijna de gehele bevolking doet hier aan mee en wordt hierbij gesteund door mensen uit de hele wereld. Afgelopen jaar werd de nieuwe grondwet aange nomen na uitgebreide volksraadplegin gen. Deze grondwet is een goede basis voor een pluriforme demokratie. Maar het Nicaraguaanse volk wordt danig tegengewerkt in haar streven naar demokratie en vrijheid. Vanuit de naburige landen maken de zogenaamde Contra's (guerillastrijders die de terug keer van het Somozistische bewind wil len) het leven van de Nicaraguaanse be volking zuur. Ze schrikken er niet voor terug pure terreur te gebruiken: Vrou wen, kinderen en mannen worden meedogenloos vermoord, dorpen wor den platgebrand, en ga zo maar door. Een oorlog die het land veel mensen levens en geld kost. Daardoor wordt de opbouw van een demokratisch en vrij land geremd. Helaas worden ook de Contra's gesteund, vooral door de Ver enigde Staten. Het Nicagaruaanse volk doet er van alles aan deze problemen tot een vreed zame oplossing te brengen. Zo werd er met de Miskito-Indianen, die eerst waren aangesloten bij de Contra's, af gesproken dat zij een verregaande vorm van zelfbestuur zullen krijgen. Helaas wordt het streven naar een vreedzame oplossing tegengewerkt door de landen die de Contra's steunen. In Nederland zijn er tal van groepen die op allerlei manieren proberen te steunen. Zo ook het Nicaragua Komitee Venray. 19 juli wordt dan ook in Venray gevierd Op zaterdag 18 juli staan we met een stand in de Grotestraat van Venray. Er wordt gratis zuivere Nicaraguaanse koffie geschonken, er wordt informatie over Nicaragua gegeven, enz. enz. Het Nicaragua Komitee Venray ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 DR. VAN DONGEN Past. Jeukenslraat 6. America lel. 04764-1707 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 Van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RA Y-YSSELSTEY N Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. RUYTEN, tel. 81383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak J.C.H. VAN NOORT Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huis dieren zaterdag en zondag volgens afspraak M. LOONEN Mgr. Hanssenstr. 42 Oostrum, tel. 82690 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. Raayma- kers, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Vermazeren. A. STEVENS Merseloseweg 23. tel. 81152 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur vuur Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 12.00-12.30 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit- leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgy mnasliek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag lot en met vrijdag van 13.30 tot 14 00 uur. telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweer!" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 11.30-12 00 uur. en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5. Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a. tel. 10032 Openingslijden: ma. t,m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven l'LEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1.5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGF.M. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9,00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Vragen m.b.t. homoseksualiteit? Postbus 316 5800 AH Venras Tel. 10487 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK in hei Brukske Eerst telefonisch afspraak maken te Tilbure Tel. 013-350315 ALG. MAATSCHAPPELIJK WERK De Clockert, Bergweg 4 Tel. overdag 83100. daarbuiten 077-548888 Algemene Vereniging Patiëntenbelangenbehartiging Spreekuur elke maandag in deTTiockert van 14.00 to| 16.00 uur. Tel. 83TOO REUMA PATIËNTEN VER. VENRAY Tel. 82750 BUREAU VOOR RECHTSHULP Spreekuur alleen na tel. afspr 85968

Peel en Maas | 1987 | | pagina 3