VERENIGINGSNIEUWS E.H.B.O. L.V.B. VENRAY'S MANNENKOOR Koninklijke Harmonie Euterpe M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN Kalender Muziekfederatie VENRODE PEEL EN MAAS Jongerenkoor CHRISKO CRESCENDO GEBR. MARTENS Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Wijkvereniging Veltum Schuttersgilde St. Anna O.J.C. DINGUS De Springplank TRIMCLUB WAO-AWW belangengroep Venray ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting St. Theobaldus- gilde Overloon WIJK ZUID MUZIEKFEESTEN CASTENRAY Groot wijkfeest in Landweert PROGRAMMA PEEL EN MAAS Luikse Markt in Wanssum Donderdag 9 juli om 19.30 uur repeti tie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Zondag 12 juli a.s. opluistering eu charistieviering om 10.00 uur in Casten- fay, t.g.v. muziekfeesten. Verzamelen bij de feesttent in uniform om 9.45 uur. Donderdag 16 juli om 19.30 uur repe titie bassen en om 20.00 uur gehele koor. Om 21.45 uur kwartaaltoepen om de VMK wisseltrofee, nu in handen van Frans Oudenhoven. Zondag 26 juli opluistering Eucha ristieviering te Geysteren om 10.00 voor Fons. Vertrek per fiets v.a. Grote Markt om 9.15 uur in uniform. Geen repetitie wegens vakantie op 23 en 30 juli en 6 augustus. Op 24, 25, 26 en 27 september concer treis Engeland. 22 november zondagochtendconcert 28 november feestavond. Afmelden: A. v. Gestel, tel. 83846. Donderdag 2 juli Om 20.00 uur repetitie. Donderdag 9 juli. Schietwedstrijd cq. barbecue als afslui tingseizoen. Daarna vakantie. Eerstvol gende repetitie op 20 augustus. AGENDA 4 oktober gemeentetournooi. 11 oktober muziekfestival Ysselsteyn. 14 nov. concert Grevenbicht Heel. LEERLINGENOPLEIDING Vakantie. Eerstvolgende repetitie op 27 augustus om 18.45 uur. DRUMBAND Vakantie. Eerstvolgende repetitie wordt nog nader bekend gemaakt. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Voorlopige agenda 14 juli bestuursvergadering. 15 juli laatste repetitie. 9 augustus eerste repetitie. 22 augustus optreden in Nijmegen. 23 augustus taptoe te Hermallen (B.) 30 augustus taptoe in de Efteling. 5 september taptoe in Venray. 3 en 4 oktober gemeentelijk muziektoer- nooi. 29 november zondagochtenconcert. Repetities Zondag 12 en woensdag 15 juli voor majoretten, miniretten en korpsleden. Afmelden Majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. Het bestuur wenst het gehele korps en aanhang een prettige vakantie toe. 9-12 juli, Fanfare Castenray, Muziek feesten. 15/16 augustus, Harmonie Leunen, Heimat-abend. 5 september, MMSK St. Petrus Ban den, taptoe. 7 september, federatievergadering in de Perdstal. 26/27 september. Harmonie Leunen, Muziekfeesten. 27 september. Fanfare Castenray, herfstconcert. 3/4 oktober, Gemeentelijk muziek- toernooi in Ysselsteyn. 10/11 oktober, Harmonie Oostrum, dorpsfeesten. 15/16 november, Harmonie Oostrum, concert- en toneeluitvoering. 12 december, algemene ledenvergade ring LBM 13 december fanfare Castenray, Zon dagochtendconcert Schouwburg. 26 december, fanfare Castenray, Kerstconcert. DAMESKOOR Woensdag 15 juli onze laatste repeti tie voor de zomervakantie. Woensdag 26 augustus beginnen de repetities weer. We zullen U daar tijdig via deze krant aan herinneren. Verdere data zijn: 17 september, concert Schuttersveld. 24 oktober, concert Doelen Rotterdam. 1 november, opluistering Allerziclen- herdenking op het Venrayse kerkhof. 21 november, St. Ceciliafeest. november, herdenking Engelse kerk hof. 20 december, kerstconcert Grote Kerk. 26 december, optreden ziekenhuis. 24 april '88, concert Schouwburg. Als U op vakantie gaat wensen wij U een behouden thuiskomst en veel zon. Dat laatste geldt natuurlijk ook voor de thuisblijvers! Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevrouw v.d. Bekerom, tel. 83332 of aan Mevrouw Sijbers, tel. 81353. EEN ABONNEMENT WAARD! Vrijdag 10 juli Huwelijksmis in de Vredeskerk, bruidspaar Vermeulen- Stiphout. Zaterdag 11 juli Jongerenviering Vre deskerk tevens laatste mis van dit sei zoen, daarna zullen we eerst gaan gour metten en dan bowlen. Vrijdag 7 augustus huwelijksmis in het St. Jozefklooster bruidspaar de Groot-Beerkens. Vrijdag 18 september Huwelijksmis Vredeskerk Bruidspaar Janssen- Verstegen. Voor afmeldingen kun je bellen met Pia Verstegen tel. 82170. Voor aanmeldingen en/of verdere in formatie kun je bellen naar Marly de Haart tel. 88176 of Ellie Gielens tel. 88521. Wij wensen iedereen een fijne en zon nige vakantie. Gem. zangvereniging Zondag 12 juli Hoogmis in de Paterskerk om 10.15 uur. Voor de aanvang van de vakantie is er nog een bestuur samengesteld. Dit bestaat nu uit: mevr. P.H. van Meyel, voorzitster; mevr. G. Griffioen- Veldhuis, secretaresse; mevr. N.J. Jansen-van Daal, penningmeesteres; mevr. v.d. Ven en dhr. W.A. Wijnen, bestuursleden. Adres secretariaat: Bolderik 65, 5803 BS Venray, tel. 89831. Nieuwe leden zijn van harte welkom, ook de heren. Graag in de vakantie toch trouwe op komst van de leden voor de hoogmis sen. Bij afwezigheid gaarne even afmelden bij nummers 86511 of 89831 BOUWMATERIALEN WAND- EN VLOERTEGELS AANBOUWKEUKENS - GEVELSTENEN VENRAY, Bongerdstraat 5, tel.. 04780-85959 Geopend tot 17.30 uur 's Zaterdags van 9-13.00 uur. Afgelopen zondag heeft de schutterij deelgenomen aan het OLS te Kinrooy. Het zestal behaalde 17 punten. De Sap- peurs behaalden een 2e prijs. Dank aan Thuylshof voor het mooie bloemenboe- ket. A.s. zaterdag 11 juli gaan we begin nen met het slopen van het pand aan de Langstraat. We hopen dat iedereen zich aan de afspraken houdt die we hebben gemaakt op de ledenvergadering van ju ni. We beginnen om 8.00 uur en breng allen wat gereedschap mee. Zondag 12 juli zal door div. leden het parkeren bij de crosswedstrijd worden verzorgd. Iedereen die zich opgegeven heeft moet zich zondag om 8.30 uur melden op het crossterrein. Donderdag 16 juli schietwedstrijd voor de beker evenals op woensdag 22 juli. Zaterdag 18 juli 4-tallen te Venlo. Zaterdag 18 juli en 25 juli 4-tallen schietwedstrijd te Maasbree. Thuylshof pakt de wisselbeker Onder een stralende warme zon werd zondag de Zeskamp Veltum gespeeld. Inzet was de wisselbeker die reeds twee maal door de ploeg van Thuylshof was gewonnen. Acht ploegen streden om de hoogste eer, fanatiek maar zeer spor tief. Uiteindelijk bleek toch de ploeg van Thuylshof wederom de sterkste te zijn en dus hebben ze nu de wisselbeker in hun bezit. Als tweede eindigde Jeugdwerk Castenray en dansschool Lon Wetjens werd derde. De mooiste joker was van Noord West. Rondom het veld was een gezellige sfeer en iedereen heeft genoten van de dansgroepen van dc Spaanse Gemeen schap en Lon Wetjes. Zuutjes An bracht de goede sfeer en ook de Veltum- se middenstand had een positieve erva ring opgedaan. Verder werd ook de Jeu de Boules-baan goed bezocht net als het spellencircuit voor de kinderen. Na afloop van de zeskamp-dag moch ten we terugzien op een zeer geslaagd evenement waarvan veel Veltummers en veel kinderen hebben kunnen genieten. Alle mensen die betrokken waren bij de Zeskamp, op en rond èn in het veld, bedankt voor jullie geweldige medewer king. Zondag jl. werd de onderlinge wedstrijd met Geijsteren en Heijen ver schoten. Heijen werd winnaar van de korpsbeker. Bij de uniformen werd J. Willcms tweede. Bij het Personeel werd P. Wil- lems eerste. Zondag 12 juli laatste zondag kampi- oensschieten. Aanvang 14.00 uur. PUNK TRASH IN DINGUS Vrijdag 10 juli is er een Dingus weer een minipunktrashfestival, deze keer met drie bands: Rubber Gun, The Hip pies (foto) en de Swamsurfers. Eerst komt Rubber Gun. De muziek die zij maken is een kruising van garagerock en punk oude stijl. Daarna zijn de hippies aan de beurt. Hun muziek valt het best te omschrijven als garagerock/trash- rock. Onlangs waren zij nog te zien bij VPRO's „jonge helden". Het snelst be waren we voor het laatst: de Swampsur- fers, hardcore punk uit Roermond. De toegang is slechts ƒ5,- en omdat er drie bands spelen is de aanvang al om 21.00 uur. Het is weer zo ver. Zaterdag U juli gaan we op kamp. De fietsers (zaterda- gavondgroep) vertrekken om 9.00 uur. De rest vertrekt om 11.00 uur met auto's. Inleveren van de kampspullen dient op vrijdag plaats te vinden tussen 19.00 en 20.00 uur. De leden van de dinsdag- groep dienen vrijdags ook meteen de fiets in te leveren. Verder wensen we alle leden een pret tige vakantie toe en tot het nieuwe sei zoen. Het nieuwe seizoen begint voor de dinsdaggroep op 25 augustus, voor de donderdaggroep op 27 augustus en voor de zaterdaggroep op 29 augustus. Donderdagavondgroep: waterspelen eventueel zwemspullen meenemen. Lopersgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 7.15 uur voor een duurloop van 10 km, vanaf parkeer plaats Schadijkerbossen op hel Meterik circuit. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lange re afstand, route rondom Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Rank Xerox cir cuit een gevarieerd trimprogramma. Verzamelen en aanvang om 9.00 uur bij .hoofdingang Rank Xerox. Woensdagavond gevarieerd "trimpro gramma op het circuit Geijsterse bos sen. Verzamelen en vertrek om 18.45 uur vanaf aanvang wandelpad Kapel. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384. Wat is nu eigenlijk E.H.B.O.? Eerste Hulp Bij Ongelukken moet U heel letterlijk opvatten: het is de eerste hulp, die wordt geboden onmiddelijk nadat iemand getroffen is door een on geval. Dat is dus nog voordat een arts, een ambulance, politie of wie of wat dan ook, zelfs nog maar gewaarschuwd is. Dan is e?r zo maar een voorbijganger die toeschiet en het slachtoffer wil hel pen. Die voorbijganger weet wel wal hij doet. Hij kijkt eerst, wat er aan de hand is, probeert vast te stellen welke letsels het slachtoffer heeft, is attent op nog dreigend gevaar en stelt dan vast: dat moet er nu gedaan worden. Hij neemt maatregelen om zelf hulp te verlenen en/of hulp van anderen in te roepen. Dat is eerste hulp bij ongelukken. Die eerste hulp kan sterk variëren. Dat kan zijn een troostend woord voor een kind, dat zich bezeerd heeft bij het spelen, terwijl er van enig letsel niets te merken is, hoogstens een nog niet eens zichtbare blauwe plek. Dat kan ook zijn met enkele, eenvoudige maar aangeleer de handgrepen iemand, die in adem nood is, het leven redden. Dat kan zijn iemand opnieuw, letterlijk weer leven inblazen. Daartussen kunt U elke moge lijke situatie vinden, waar eerste hulp nodig is voor een slachtoffer van een ongeval. Weet U, dat EHBO ook is en kan zijn: iemand in zijn nood, in zijn angsten en zorgen die hem bezighouden na een ongeval, bijstaan, geruststellen, een benoedigend of troostend woord toespreken, misschien alleen maar een hand vasthouden. Ook dat kan EHBO zijn van formaat. En daarvoor is geen studiehoofd no dig, geen cursus van jaren, geen inge wikkelde opgaven. Daarvoor is nodig een helder hoofd, een dosis goede wil en ook nog belangstelling voor de mede mens. Ieder van ons draagt in grótere of kleinere male verwantwoordelijkheid voor medemensen: kinderen, familie, ouders, collega's. Misschien bent U op een bepaald moment wel verantwoorde lijk voor iemand, die U nooit eerder hebt gezien en daarna misschien ook nooit meer zult zien: een door een onge val getroffen medemens, die van uw hulp afhankelijk is. Dan moet U die ver antwoordelijkheid kunnen dragen. U kunt dat ook wel, als zich daarop hebt voorbereid. Daarvoor is alleen no dig het volgen van een cursus EHBO. In 16 wekelijkse lessen van twee uur leert U, wat u bij een ongeval moet doen, of juist moet laten om een slachtoffer te helpen. Binnenkort start er weer een nieuwe cursus. Verzuim deze kans niet. Wilt U in Venray een EHBO-cursus volgen neem dan zo spoedig mogelijk contakt op met dhr. R. Marlens. Krui denlaan 21. Venray, tel. 89049. In verband met het slechte weer van 17 juni jl. moesten wij de geplande wan deltocht uitstellen naar een nader te be palen datum. Als alternatief hebben wij een bezoek gebracht aan het Geschied en Oudheidkundig museum te Venray. Iedere donderdagmiddag is het gezel lig en zijn er hobby-aktiviteiten in onze ontmoetingsruimte aan de Pr. Bern- hardstraat 12 te Venray. Voor meer informatie: mevr. T. Beks, Sparveld 10, Leunen, tel. 04780- 87733. AFDELING OOSTRUM Nu de vakantie voor de deur staat zul len weinigen nog denken aan de tijd er na. Toch zullen er enige dingen geregeld moeten worden om het programma in september vlot te laten verlopen. Daar om graag uw aandacht voor het volgen de. Op 1 september hebben we een fiets- oriëntatietocht. We vertrekken om 4 uur en de heren F. Mariens en J. Theeu- wen zullen deze tocht voor ons uitstip pelen. Dus dat zit gegarandeerd goed. Daarna hebben we een dineetje bij Mar tens in Leunen en dat is ook altijd goed geweest. De kosten bedragen ƒ25,- p.p. Opgeven en betalen bij M. Willens, Goelzenhof.4, tet8Q195. Op maandag T^eptember en woens dag 9 september Wart de dakcursj^op 1 de LTS „De Hamert'" |e Wellerlboi. De tijden zijawan half acht tot tien uur. De cursus bestaat uil 10 lessen en de kosten bedragen 120,- excl. ingrediënten. Omdat wij afspraken moeten maken gelieve U zich zo spoedig mogelijk op te geven en te betalen bij M. Willems, Goetzenhof 4, tel. 80195. Iedere groep bestaat uit 15 personen. Als U dus te lang wacht met u op te geven is de kans groot dat de cursus vol is. Wij wensen al onze leden een prettige vakantie. St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". 's Avonds van 20.00 tot 21.30 uur: een direkte uitzending vanuit de studio naar het ziekenhuis met als programma „nieuws en actualiteiten, sport en de verzoekplaten." Donderdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualitei ten", waarna het verzoekplatenpro- gramma zoals dat gisteren was uitgezon den. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Woensdag: Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servatius. Psychiatrische Centrum Venray. Woensdag: Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Onder ons". Donderdag: vanaf 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualitei ten", waarna een platenprogramma en daarna „Zomaar muziek". Nieuw Spraeland, Ooslrum. Woensdag, Tweede woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur hei pro gramma „Onder ons". De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Woensdag, van 10.00 tot 11.00 uur het programma „Onderons". Vrijdag: van 14.00 lot 15.00 uur hel programma „nieuws en actualiteiten", waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners in ,,'t Klöske". Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320. 5800 AH Venray. H. de Wit werd de nieuwe koning van het St. Theobaldusgilde Het St. Theobaldusgilde is er niet in geslaagd om 'n keizer in hun midden te krijgen. Want na 142 schoten was het H. de Wit die de laatste resten van de vogel naar beneden haalde. Zaterdagmorgen werd reeds om 6.00 uur reveille geblazen op diverse punten in het dorp, ook op de toren van de kerk. Zodoende wist Heel Overloon dat er weer het traditionele koningschieten zou plaatsvinden. Rond twee uur vertrok men van het Gildehuis naar de Bossenhoek. Hier mocht voorzitter J. Jacobs verwelko men Beschermheer Burgemeester van de Moosdijk en Pastoor der Kinderen. Pastoor der Kinderen zou dit jaar voor de laatste maal als lid meeschieten, daar hij Overloon gaat verlaten. Na de loting voor de volgorde van schieten werd de vogel losgeschoten door de titelverde diger Sj. v. d. Hoogenhof, burgemees ter van de Moosdijk en pastoor der Kin deren. Hierna de gildebroeders na loting. Zou Overloon na ruim 100 jaar weer een keizer krijgen of niet. H. de Wit maakte bij het 142e schot een einde aan de illusies door de vogel tot de laatste resten naar beneden te halen. Groot was de blijdschap bij hem dat hij zich tot koning had geschoten, het was n.l. de eersye keer dat hij de koningstitel naar zich toe haalde. Van alle leden mocht hij, evenals z'n koningin, de felicitaties in ontvangst nemen. Ook voor de dames van de gildebroe ders en de leden van de drumfanfare was er een vogel geplaatst. Hier was het mevr. Meijer-Cremers die bij het 117e schot de vogel naar beneden haalde, terwijl bij de drumfanfare mej. Jessica van Duren de gelukkige werd, zij deed dit bij het 70e schot. Hierna werden er in de Lindenboom de traditionele schoten afgevuurd ten teken dat er weer een nieuwe koning was. Nadat men in het Gildehuis de dorstige kelen had gelest trok men in gezelschap van de nieuwe koning naar de Baansestraat om aldaar de nieuwe koningin af te halen. Nadat de nieuwe koningin was geïnstalleerd ging men weer terug naar het Gildehuis voor de bekende ceremonieën. Zondagmorgen verzamelde rond half 10 zich weer voor de H. Mis met Gilde- eer, die ook in het teken stond van het afscheid van Pastoor der Kinderen. Volgens traditie werd het Gilde afgehaald door Pastoor der Kinderen aan de ingang van de kerk. Vervolgens werden de vendels ge spreid op de grond om Pastoor der Kinderen coor de laatste maal over de vendels te laten treden. Dat dit een zeer hoog eerbetoon en een indrukwekkens moment wasvoor Pastoor der Kinderen bleek v$ï toen 'hij dit moeilijk "onder woordeii kon brengen bij de dank hier voor tot het Gilde gericht. Geslaagden van de drumfanfare Theobaldusgilde aan de muziekschool Op maandag 29 juni deden 2 leden van de drumfanfare St. Theobaldus examen aan de muziekschool van Box meer. Ze kregen hun opleiding van Gerard Beiers. Zij deden examen in klein koper. De geslaagden zijn. S. Meijer voor het A-diploma trompet en E. Delauw voor het B-diploma eveneens op trompet. Allebei van harte gefeliciteerd met het behaalde resultaat. Ie prijs voor drumfanfare Tijdens het federatief mars- en show concours, onder auspiciën van de Bond van Muziekgezelschappen, bisdom Den Bosch, behaalde de drumfanfare van het St. Theobaldusgilde uit Overloon een eerste plaats op het showconcours. De drumfanfare kwam uit in de 3e divi sie showwedstrijden sektie D waar ze 15 minuten show moesten laten zien. Hier mede behaalde zij 299 puten, een dikke eerste plats en slechts 7 punten verwij derd van promotie. Een geweldig mooi succes voor dit nog jonge showkorps dat als muziekkorps nog maar pas bezig is met het show draaien. Met dit resultaat hebben de meisjes en jongens van het Overloonse Gildemu- ziekgezelschap hun grote inzet en de ve le repetities, die hieraan vooraf zijn ge gaan, beloond gezien. Dit succes is ook mede te danken aan showinstructeur H. v.d. Bosch die zich hier enorm voor heeft ingezet. Ook de instructeurs van de trommen, blazers en majoretten heb ben een groot aandeel in dit succes ge had. De jury was vol lof over het optreden van het Overloonse korps. Zij kende dan ook zeven maal een nege, 21 maal een acht en acht maal een acht en half toe. Begrijpelijk dat er na dit bereikte suc ces grote vreugde heerste bij het Over loonse korps, dat volgens het juryrap port nog heel veel kan bereiken. De drumfanfare zal vanaf 27 juli tot 22 augustus vakantie hebben. Ook alle nieuwelingen hebben dan geen repeti ties. Op zondag 23 augustus wordt iede reen weer in het Gildehuis verwacht, dus ook alle nieuwelingen. Nog steeds kunnen jongens en meisjes zich opgeven voor de showband. Vanaf 7 a 8 jaar kunnen zij zich aanmelden voor slagwerk, waaronder ook de mar ching bels onder vallen, voor een blaasinstrument of voor de mini- of ma joretten. Keuze genoeg dus. Zaterdag 11 juli houden wij weer de jaarlijkse kindermarkt. Dit gaat plaats vinden bij goed weer, op het grasveld aan de Eikenlaan en bij slecht weer in het wijkgebouw. Jullie moeten zelf voor spullen zorgen die je ook zelf mag ver kopen. Dit alles duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Voor de kinderen staat er weer hel aloinbekende luchtkussen en er is ook een barbeque. Dus lot 11 juli. Vanaf vandaag, donderdag 9 juli tm a.s. zondag, staat Castenray in het teken van de muziekfeesten. Deze feesten hebben dit jaar een tweeledig doel, n.l. het 10-jarig bestaan alsmede de uniformering van de Castenrayse fanfare „Dorpsklank" Daarom viert Castenray feest, want Noord-limburgs jongste fanfare is werkelijk de trots van het dorp. Het afgelopen jaar mocht het korps klinkende successen boeken nl. een eerste prijs met promotie en lof der jury naar de eerste afdeling met 307.5 punten. Limburgs kampioen met 312 punten en Nederlands kampioen met 318,5 punten. Dit alles o.l.v. de energieke dirigent Chris Cuppen uit America. Echter op de eerste plaats komt die trots voort uit de plaats die dit korps in het gemeenschapsleven van dit energie ke dorp inneemt. Geen gebeurtenis in het dorp waaraan de fanfare niet haar bijdrage levert. In december 1976 werd voor het eerst een voorstel binnen de Dorpsraad geopperd om tot een eigen muzieken- semble te komen. Binnen het jaar 1977 had het comité van oprichting zich zo veelzijdig georienteerd, dat de officiële oprichting zijn beslag kreeg. Het bestuur, de dirigent en 33 leden konden aan de slag. Hoezeer de Castenrayse mensen binnen en buiten het dorp, en zij niet alleen, achter dit streven hebben gestaan, bleek zonneklaar uit een gehouden bliksemaktie, die op een dag bijna 23.000,- opbracht. Het ledental groeide gestaag zodat in 1981 met 52 leden voor het eerst aan en bondsconcours werd deelgenomen. Onder de bezielende leiding van dirigent Jan Bartels uit Meerlo werd een eerste prijs met promotie naar de derde afdeling behaald. Enkele maanden later werd nog het Provinciaal Kampioen schap behaald. In 1983 ging het korps wederom op concours, ditmaal in Etten-Leur, waar men eveneens onder leiding van 'J&tf 'Bartéls' een eerste prijs mét promotie riaar de tweede afdeling behaalde. In 1985 werd afscheid genomen van dirigent Jan Bartels, wegens zijn benoeming tot dirigent van de fanfare „Concordia" te Wanssum en werd de muzikale leiding over het korps overgenomen door Jac Kessels uit Neerkant die in maart 1986 de dirigeerstok weer overdroeg aan de huidige dirigent Chris Cuppen uit America, waarmee het korps zich afgelopen jaar uitstekend heeft gepre senteerd. Zo gingen 10 jaar muziek in Castenray voorbij, reden genoeg om feest te vieren. Als extra hoogtepunt tijdens de muziekfeesten is natuurlijk de aanbieding van de eerste echte uniformen. Het uniformencomite dat reeds meer dan een jaar bezig is met het verwerven van de benodigde gelden, is er in geslaagd fanfare de Dorpsklank om te toveren in een zeer fraai en smaakvol .geüniformeerd orkest. De nijvere dames en heren van het uniformencomite hebben kosten nog moeite gespaard om dit mooie doel tijdens het tienjarig bestaan te verwezenlijken. Dank aan hen is hier op zijn plaats, als ook aan de vele Dit jaar viert Landweert haar 5e wijk feest. Het eerst lustrumfeest dus en voor het eerst in het nieuwe wijkgebouw. Ter gelegenheid van deze heuglijke feiten wordt een extra lang feestprogramma gepresenteerd. Dit ziet er als volgt uit. Vrijdag 10 juli Disco van 19.00 tot 21.00 voor de jeugd en van 21.30 tot 01.00 uur voor de oude re jeugd en volwassenen. Zaterdag 11 juli Van 12.00 tot 18.00 uur zeskamp Van 13.00 tot 15.30 uur kinder Fancy Fair. Spellenkaarten a ƒ1,50; luchtkus sen ƒ0,25. Zaterdagavond feestavond m.m.v de Crossroads. Entree ƒ2,50. Zondag 12 juli Fruhschoppen van 11.30 tot 17.00 uur met livemuziek. Kinderrommelmarkt 11.30 lot 14.00 uur. Luchtkussen ƒ0,25; Goochelshow om 15.00 uur. Prijsuitrei king ballonnenwedstrijd Koninginne dag. Zondagavond om 20.00 uur feestavond: „Back to the sixties" met een live optre den van „Roberto". Tijdens het het wijkfeest op zaterdag en zondag is de barbeque geopend. Wij nodigen U uit om de traditie van dit markante en gezellige wijkfeest dit jaar met ons voort te zetten. Verenigingsnieuws dient dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd sponsors, adverteerders, oud-inwoners en zeker niet op de laatste plaats aan alle mensen van Castenray, die hun fanfare een warm hart toedragen. Zich gesteund wetend door haar achterban is het voor bestuur en dirigent een genoegen om verder te mogen bouwen aan kwantiteit en kwaliteit van deze mooie en goede muziekvereniging. Nu gaan we dan ook met zijn allen feestvieren. Er is een feestprogramma samengesteld met diverse aktiviteiten, voor elk wat wils, voor jong en oud. Op donderdag 9 mei gaan de feesten van start met een avond voor de liefhebbers van fanfaremuziek. Deze muziekavond is genoemd naar dirigent Chris Cuppen nl. het „Cuppen-treffen" aanvang 20.00 uur. Hieraan werken mee: fanfare „Dorpsklank" Castenray, fanfare „Mortte Korona" Kronenberg, fanfare „Les Montagnards" Bergen en fanfare „Vriendenkring" uit Swolgen. Na afloop van de concerten is er stemmingsmuziek door de „Schanse- blaozers" o.l.v. Rudy Direks. Vrijdag 10 juli staat in het teken van dans- en show vanaf 20.00 uur zal het bekende orkest „Hurricane" zorg dragen voor een gezellige dansavond. Op zaterdag 11 juli kunnen de kinderen van 14.00-16.00 uur genieten van de clown „Malle Mat" die de jeugd op een wervelende show zal trakteren. Zaterdag 11 juli om 20.00 uur worden de muziekfeesten vervolgd met het neusje van de zalm op blaaskapel gebied, want niemand minder dan het geweldig populair blaasorkest „Wurm- taler Musikanten" o.l.v. John Quad- vlieg brengen een avond vol prachtige blaasmuziek en show die U beslist niet mag missen. Zondag 12 juli begint om 10.00 uur een plechtige H. Mis in de feesttent die wordt opgeluisterd door hel „Venrays Mannenkoor" cn de fanfare „Dorps- klank". Aansluitend op deze H. Mis vindt de inzegening en de overdracht van de eerste uniformen voor fanfare „Dorpsklank" plaats. Vanaf 12.00 uur tot 14.00 uur volgt een gezellig samenzijn met muziek gepresenteerd door de „Sigboldhemer" uit Swolgen, tevens zal dan de trekking van de grote .jubileum-loterijplaatsvinden. Op zondagmiddag kunt U vanaf 14.00 uur genieten van een non-stop middagconcert. De navolgende muziek korpsen werken hier aan mee: 14.00 fanfare Ons Genoegen Oirlo o.l.v. Antoon Schellens, 14.55 Fanfare Vriendenkring Oeffeit, o.l.v. Jan Bartels, 15.50 fanfare „Renantia" uit Griendtsveen o.l.v. Geert Jacobs, 16.45 harmonie St. Catharina Leunen, Veulen Heide o.l.v. Antoon Schellens; 17.40 harmonie Vriendenkring Well o.l.v. Geert Jacobs. Het slot van de Castenrayse muziekfeesten vindt om 20.00 uur plaats met het bekende disco team „Man of Action" met super groot video scherm. De vele jeugdige bezoekers wordt een geweldige avond geboden. Al deze festiviteiten vinden plaats in een grote feesttent uw weekblad Evenals voorgaande jaren wordt ook dit jaar weer op de straten en pleinen rondom de kerk van Wanssum een groots opgezette Luikse Markt gehou den. Op zondag 12 juli van 11.00-12.00 uur zal Wanssum vol staan met kraampjes vol aantrekkelijke tweede hands spullen. Deze tweedehands spullen zullen door allerlei particulieren aan de man gebracht worden en de bezoekers zullen verbaasd staan wat er allemaal te vinden is. De aanwezige standhouders zullen op deze dag de gelegenheid krijgen de rommel, die ze verzameld hebben bij de schoonmaak of die overgebleven is bij verhuizing naar een bejaardencentrum of moet verdwijnen na een sterfgeval, te verkopen. Voor de bezoekers en voor de „verkopers" betekent een dagje naar de Luikse Markt op de eerste plaats gezelligheid en de ongedwongen sfeer proeven, die op deze markt hangt en iets anders doen dan men iedere dag doet. De sfeer en gezelligheid op deze vlooienmarkt wordt verhoogd door de klanken van een orkest, dat leuke muziek ten gehore zal brengen. Groot en klein kan genieten van de aanwezige attracties, zoals een luchtkussen en theater. De Luikse Markt, die ruim honderd kramen zal tellen, wordt opgezet door de voetbalclub en de muziekvereniging uit Wanssum.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 9