Zaterdag definitieve sluiting van de firma Derks-Camps in Oostrum Laatste manufacturenzaak op de kerkdorpen... stads POST Basisschool ,,De Hei" geopend Gemeente in de fout Playback show in Geysteren Jongerencentrum „De Brak" gaat definitief dicht Afscheid van dhr. H. Pluk Sub Matris Tutela J. Beaujean met pensioen 7 EERST OPRUIMEN x DAN VERHUIZEN Heronthulling „Spelende Kinderen I „LECTUUR HAL" 1 CODE: 4600-6471 6590-6598 voor geheel LIMBURG en BRABANT verzorgen wij voor U: drukwerk, uitnodigingen, geboorte- en trouwkaarten 45 cent Partijpost: drukwerk tot 50 gram 31 cent Crotestr. s VENRAY Tel. 04780-85357 Langeweg 99 - 04780-82877 Wanneer Jeu en Truus Derks in Oos trum zaterdagmiddag a.s. om vier uur de winkeldeur op slot draaien, betekent dat niet alleen voor hem en zijn vrouw, maar in feite voor heel Oostrum een historische daad. Vanaf dat moment zal de winkeldeur definitief gesloten blijven en is het tijdperk van de verkoop van een klosje garen, nylons of panty's over-de-toonbank ook voor Oostrum voorbij. Bovendien is dan de laatste zaak „in manufacturen en woningin richting" op een van Venray's kerkdor pen naar de verleden tijd verwezen. Het is beslist niet zo, dat Jeu en Truus Derks-Camps het moede hoofd vanwe ge „moordende concurrentie" vanuit Venray in de schoot hebben moeten leg gen. Het tegendeel is waar, als we Jeu mogen geloven. „Ook al zeggen de economen, dat een dergelijke zaak op een kerkdorp onrendabel is, als ik vijf entwintig jaar was zou ik, met achter wege laten van alle stommiteiten, hier in Oostrum weer opnieuwe beginnen, ook ten gunste van de andere winkeliers", zegt hij na 37 jaar zijn zaak te hebben gedreven. Dat hij zijn zaak sluit is enkel en alleen op doktersadvies en als gevolg van het feit, dat geen van zijn acht kin deren voor opvolging te vinden is. De thans 62-jarige Jeu Derks, is een rasechte Oostrummer. Met zijn mulo diploma in zijn zak begon hij in 1942 voor het fantastische bedrag van 40,- per maand als „kantoorklerk" op het toenmalige voedselbureau en na de oorlog kwam hij terecht op het kantoor van Landbouwherstel. Maar Jeu had weinig zitvlees en voelde niets voor een kantoorbaantje, zeker niet toen hij verkering kreeg met Truus Camps uit Aan de Agrarische Hogeschool te 's-Hertogenbosch slaagde Frank de Groot uit Venray als tuinbouwkundig ingenieur. Aan de H.T.S. te Tilburg slaagde Peter Verhoeven voor de afd. bouw technische bedrijfskunde. Te Nijmegen slaagde aan de Middelbare Detailhandelschool Ingrid Verhoeven. Aan dtj Faculteit voor Tandheel kunde te Nijmegen slaagde met genoe gen René Linders als tandarts. Wellerlooi. Haar vader dreef een zaak in kruideniersartikelen, kolen en textiel en als coupeuse had zij in haar vaders zaak ruimschoots werk. RAAD VAN PASTOOR Eigenlijk heeft de toenmalige Oos- trumse pastoor Asselberghs hen op het spoor gezet om in Oostrum met textiel te beginnen. Zijn raad: „Jeu, ga jij in de textiel en laat Truus snijen", werd prompt opgevolgd. In 1949 werd het woonhuis van postbode Cox aan de Mgr. Hanssenstraat gekocht en in de halve woonkamer op een oppervlakte van 12 mJ werd gestart. In 1952 had Jeu zijn complete brevetten behaald en kon Aan het Instituut Schoevers te Nij megen slaagde voor directie-secretaresse Marie-José Clevers. Voor het examen ter afsluiting van de cursus Computerkunde voor beginners van Personal Software and Service Automatiseringsopleidingen te Deurne, heeft de Exmencommissie o.m. aan de volgende personen het diploma toege kend: Uit Leunen: H. Kersten; Uit Ven ray: Mevr. D. van der Male-Vermaas, B. van der Male, mej. G. Peeters, H. Verstegen; uit Ysselsteyn: mevr. J. Muijsers-Keijsers. Aan de Kath. Universiteit Brabant te Tilburg slaagde voor het doctoraal bedrijfseconomie John Janssen. Aan de dr. Hub van Doorneschool in Deurne slaagden de volgende leerlingen uit de gemeente Venray: Consumptieve technieken [koken serveren] Rob Arts, Venray; Bob Kempen, Venray; Marielle Lemmens, Oostrum; Electrotechniek Martin Custers, Venray; Michel Koo nings, Ysselsteyn; Land- en tuinbouw Marco Arts, Ysselsteyn; Berny Camps; Ysselsteyn; John Lemmens Ysselsteyn; Maarten Meulendijks, Ysselsteyn; Frank Schepers, Ysselsteyn; Gert Wilmsen Ysselsteyn. Mechanische tecniek Ramon Jacobs, Ysselsteyn; Harm Kreyfelt, Ysselleyn, Marcel van Lier Ysselsteyn; Frank Strijbos, Ysselsteyn; Frank Strijbos, Ysselsteyn; Michel van Vegchel, Ysselsteyn; Johnny Liljens, Ysselsteyn; Twanny Vullings, Yssel steyn. hij pas echt met „de handel" beginnen. Zevenendertig jaar geleden gebeurde dat met de fiets en een koffer waarmee de wijde omgeving werd „afgeleurd". In 1957 werd de winkel geopend en met de uitbreiding van het gezin, breidde ook de zaak zich geleidelijk uit tot een van de grootste zaken van Oostrum. „Althans wat oppervlakte betreft" zou Jeu er bescheiden aan toevoegen. VERENIGINGSMAN Naast zijn drukke nering heeft Jeu Derks altijd nog wel tijd gevonden om zich aktief te maken in het verenigings leven. Alle Oostrumse vernigingen hebben in de loop der jaren wel iets met Meer dan zestig bezwaarschriften ontving de gemeente Venray tegen de herziening van het bestemmingsplan „Westeinde". Al deze bezwaren waren gericht tegen het geven van de bestem ming „conceptbouw" aan het nog steeds braakliggende terrein tussen de Andeslaan en de Athoslaan. Door in plaats van de oorspronke lijke acht kavels, nu veertien bouwka- vels uit tegeven, zou ter plekke een dichtere bebouwing komen. Tijdens een eerder gehouden infor matie-avond hadden de bewoners van Westeinde zich hier al tegen verzet. Maar door een fout bij de gemeente werd deze bestemming tóch opgenomen in het bestemmingsplan. Dit leidde uit eindelijk tot het grote aantal bezwaar schriften. VOORGESCHIEDENIS Het mag bekend zijn dat de grondver- koop in Westeinde jarenlang nagenoeg heeft stil gelegen. Daarom is de gemeen te op 'n gegeven moment gaan kijken.of deze grond een andere bestemming kon krijgen. Verder wilde de gemeente ook de beperkte aanbouwregeling herzien. Ongeveer 1XA jaar geleden nam makelaar Stienstra optie op het betref fende stuk grond en werkte een plan uit om daarop patio-bungalows neer te zetten. Tijdens een informatie-avond in augustus 1986 lieten de bewoners weten hier tegen te zijn. Uiteindelijk ging dit plan dus niet door en ook de optie van Stienstra kwam te vervallen. Het voornemen de grond in 14 kavels te verdelen bleek echter abusievelijk, in het herziene bestemmingsplan gehand haafd. Wethouder Willems bekende deze fout, tijdens de donderdag j.l. gehouden commissievergadering voor ruimtelijke ordening. De gemeente zal de bewoners van Westeinde schriftelijk laten weten, dat zij deze fout zal herstel len. Tevens zal de gemeente zich in die brief bij de bewoners verontschuldigen. In de raadsvergadering van augustus zal aan de raad worden voorgesteld het bestemmingsplan, met inachtneming van de bezwaren, gewijzigd vast te stel len. Meuleweifeesten op 28, 29 en 30 augustus 1987. Voor de eerste keer vinden de festiviteiten plaats in een grote tent in de Meulewei. Hier wordt een play-backshow ge houden, waarvoor ieder die dat wiLkan in schrijven. Deelnemers kunnen ver zekerd zijn van een deskundige beoor deling door in de Nederlandse showbiz bekende en goed thuis zijnde personen. Op vrijdagavond 28 augustus a.s. treden de deelnemers van 13 jaar en ouder voor het voetlicht en op zondag 30 augustus is het de beurt aan de jeug digen tot en met 12 jaar. Er zijn enkele mooie prijzen beschik baar voor de beste kandidaten. Wie interesse heeft om mee te doen kan voor inlichtingen en aanmelding tot uiterlijk 1 augustus 1987 terecht bij: Ivon Kuiper, Meester Jansplein 10, 5862 AJ Geysteren, tel. 04784-1828 Antoon Reijnders, Op den Berg 6, 5823 CB Maashees, tel. 04782-392 Janine Reukers, Kroonkruid 22, 5803 JE Venray, tel. 04780-84234. Jeu Derks te maken gehad en als er iets in Oostrum moet worden georganiseerd dan was Jeu Derks er bij. Zo was hij tien jaar voorzitter van de Zangers van St. Frans in Venray, maar ook vele jaren voorzitter van de Oostrumse Ver eniging van Zelfstandige Ondernemers en lid van het Werkcomité (dorpsraad) Oostrum. AAN HET HART Uiteraard gaat het beiden erg aan het hart, dat na 37 jaar de manufacturen zaak annex woninginrichting definitief dicht gaat. „Ook al is Oostrum in de loop der jaren, twee-, driemaal zo groot gewor den en is er grote concurrentie vanuit Venray gekomen, bestaansmogelijkhe den zijn hier ruimschoots aanwezig", zegt Jeu enkele dagen voor de sluiting. „Maar", zo voegt hij er aan toe, „zo'n zaak kan alleen draaien, als de samen werking tussen man en vrouw goed is". Op onze goede wens nu maar fijn van het (vrije) leven te gaan genieten, had Jeu zijn antwoord klaar: „Als Truus en ik ons hele leven niet zouden hebben ge noten, was er iets fout geweest...." Ongetwijfeld zullen beiden toch aan hun vrije tijd moeten wennen, gewend als ze zijn samen 130 uur per week te werken: hij achter de boeken en zij achter de machine.... 37 jaren lang Een definitieve beslissing over de toekomst van het pand aan de Mgr. Hanssenstraat is nog niet genomen. Het enige zekere is, dat het depót voor het stoomgoed voorlopig nog wordt aange houden. Die service willen zij hun grote klantenkring nog blijven geven totdat een uiteindelijke beslissing is genomen. Wat al enkele malen werd verwacht, is gebeurd: Het Open Jongeren Cen trum „De Brak" heeft definitief de deuren gesloten omdat het stichtingsbe stuur de tot 160.000,-- opgelopen schulden niet kan betalen en derhalve zelf het faillissement heeft aangevraagd. De Stichting wordt opgeheven en door de Roermondse Rechtbank zal een curator worden aangewezen om de lopende zaken af te handelen. In het begin van het jaar werd bekend, dat de jongerensoos „De Brak" in grote financiële moeilijkheden was geraakt. In verband met het aanrichten van een aantal vernielingen moest toen worden besloten het gebouw aan de Leunseweg voor een tijdje te sluiten. Toen bleek ook, dat men te kampen had met een schuld van ruim een ton. Er werd een overlevingsplan gemaakt waarmee het stichtingsbestuur dacht uit de problemen te kunnen komen. GROTERE PROBLEMEN De financiële problemen werden evenwel nóg groter als gevolg van een belastingaanslag van maar liefst 50.000,zijnde een navordering van de omzetbelasting over de jaren 1983 t/m 1985. Daarbij waren er nog andere schuldeisers, waaronder de gemeente Venray, die enkele tienduizenden guldens moest ontvangen. In totaal liep de schuldenlast op tot zo'n dikke ƒ160.000,—. Omdat de schuld aan de belasting dienst voorrang heeft op de andere schuldeisers, werd enige tijd geleden door het stichtingsbestuur naarstig ge zocht naar een oplossing. Het stichtingsbestuur hoopte, dat de schuldeisers genoegen zouden willen nemen met slechts tien procent van de te vorderen bedragen. Omdat de gemeente geen behoefte had aan het sluiten van „De Brak" werd met deze regeling akkoord gegaan. Alleen de AMRO-bank waarbij het stichtingsbestuur in 1984 een lening had gesloten ter financiering van de uitbrei ding van het jongerencentrum, bleef voet bij stuk houden. Het gevolg was derhalve, dat het stichtingsbestuur ten slotte zijn eigen faillissement moest aan vragen hetgeen betekent, dat dit open jongerencentrum moet sluiten. AMBULANCE VROEG HULP Hei komt niet iedere dag voor dat de bemanning van de Venrayse ambulance via de Alarmcentrale te Venlo hulp vraagt van de Venrayse politie. Toch was dit donderdagmorgen het geval. De ambulance keerde leeg terug naar het ziekenhuis en ter hoogte van de Notarisberg op de Merseloseweg bevond zich een kleine poedel, die moeilijk liep en daardoor gevaar liep om overreden te worden. Om dat te voorkomen vroeg de bemanning de hulp van de Venrayse politie in met verzoek die poedel te vangen. De ambulance bleef ter plekke totdat de politie arriveerde, terwijl de poedel intussen in de richting van de Rooseveltstraat was gelopen. De politiemannen wisten de poedel te vangen en naar het dierenasyl te Oostrum over te brengen. Daar wacht de poedel op zijn baasje of bazin. Op dinsdag 7 juli hebben personeel, kinderen, ouders, oudervereniging, medezeggenschapsraad en schoolbe stuur van de Maria basisschool in Oostrum afscheid genomen van „mees ter" Pluk, omdat hij besloten heeft gebruik te maken van de V.U.T.-rege- ling. De kinderen hebben dit 's morgens gedaan tijdens een feestelijke bijeen komst op school. Ouders, oud-leerlin gen en dorpsgenoten e.a. hebben 's mid dags van de gelegenheid gebruik gemaakt om H. Pluk tijdens de „Open- Huis"-aktiviteiten van de school te be danken voor hetgeen hij voor school en anderen heeft betekend. Zijn loopbaan begon in 1949, nadat hij in Nijmegen de akte van bekwaam heid als onderwijzer had behaald. Onderbroken door militaire dienst verplichtingen was hij van 1950 tot 1959 als onderwijzer verbonden aan de St. Petrus Bandenschool te Venray. In 1959 aanvaardde Henk Pluk een benoeming als hoofd van de toen nog lagere school H. Maria te Oostrum, welke funktie hij iets langer dan 25 jaar heeft bekleed. In 1985 hebben velen hem tijdens een druk bezochte receptie gefeliciteerd met het feit dat hij 25 jaar als hoofd aan deze school verbonden was. Gelijktijdig met de invoering van de basisschool besloot hij zich niet meer beschikbaar te stellen voor de funktie van direkteur, maar bleef hij wel als groepsleraar aan de Maria basisschool verbonden. Gedurende de vele jaren, dat Henk Pluk in het onderwijs werkzaam was, heeft hij niet geschroomd zich ook daarbuiten verdienstelijk te maken. Zo was hij enkele jaren penningmeester en later ook voorzitter van de K.O.V.- kring Venray. Ook is hij tot ieders tevredenheid ja renlang voorzitter geweest van de hoofdenkring Venray en secretaris van de toenmalige K.V.P.-afdeling Oos trum. De school had in de Commissie Ge zinsvieringen van de parochie, in hem een prima vertegenwoordiger van de be langen en interesses van onze basis schoolleerlingen. Tenslotte dient ook vermeld te worden, dat hij als sekretaris van de Werkcomité Oostrum getracht heeft de belangen van de gemeenschap zo goed mogelijk te behartigen. In de lijd dat hij aan de Maria basis school verbonden was, heeft hij niet al leen veel veranderingen binnen het on derwijs meegemaakt, maar ook heeft hij zich als hoofd steeds opnieuw in moeten stellen op datgene wat op zijn team afkwam. Op bekwame wijze wist hij toch steeds weer met zijn team tussen moei lijke klippen door te laveren en de school op de juiste koers te houden. Dat dit veel van zijn energie heeft gekost hoeft geen betoog en de rust die hij dan ook verdient wordt hem door iedereen van harte gegund. Druk bezochte receptie Als afsluiting op het behaalde succes bij het concours op 14 juni jl. te Milhee- ze kreeg het bestuur, de directeur en het tamboercorps tijdens de receptie op 4 juli jl. veel gelukwensen te verwerken. Niet alleen uit het Oostrumse maar ook van diverse muziekgezelschappen uit de regio. Verder waren er felicitaties van wethouder van Oers, van dhr. Martens (districtsvoorzitter Limburgse Bond van Tamboercorpsen) en mevrouw Poels Peters, als voorzitster van de gemeente lijke federatie van muziekgezelschap pen. Met name de heer Marlens gaf vele complimenten aan het Oostrumse corps en hij was ervan overtuigd dal Oost rum een flinke partij zal meespelen op de Limburgse kampioenschappen, 29 no vember a.s. Verenigingsnieuws dient dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd Op ludieke wijze vond vorige week donderdag de opening van de basis school „De Hei" in Heide plaats. Een doek, gevuld met 50 ballen (voor elke leerling een) werd door twee kinderen verwijderd, waardoor de onthulling van de nieuwe naam een feit was. Basisschool „De Hei" is een samen voeging van de Mariaschool (voor de kleuters) en de lagere school St.' Berna- dette. Deze samenvoeging is letterlijk en figuurlijk, want de twee losstaande ge bouwen werden tijdens de verbouwing met elkaar verbonden. Naast deze verbinding omvatte de verbouwing de realisering van een ge meenschapsruimte, het aanbrengen van een nieuw toegangsportaal aan de Op vrijdag 3 juli j.l. had onder be langstelling van alle kinderen van basis school De Kemp en enkele genodigden de heronthulling plaats van een gevel versiering. Jaren geleden werd de hal van de toenmalige Henseniusschool verfraaid met 2 balspelende kinderen. Bij de op heffing van deze school durfde men het niet aan om deze beeldengroep van de muur te halen, bang dat er onherstel bare schade zou ontstaan. Onlangs moest dit beeld wijken voor een verdiepingsvloer. Met veel moeite heeft de heer J. Claessens dit beeld van de muur ge haald. De heer A. Cornelissen heeft dit ver volgens op voortreffelijke wijze aan de buitenmuur van De Kemp aan de Kruit- weg bevestigd. De eer van de onthulling viel te beurt aan juffrouw Riet van de Geer. Zij was hiervan totaal niet op de hoogte. De heer J. Beaujean gaat, als docent aan de scholengemeenschap Jerusalem, aan het einde van dit schooljaar ver vroegd met pensioen. ■H - v, achterzijde, het aanbrengen van aan rechtjes in de lokalen, het verlagen van de plafonds, alsmede het aanbrengen van nieuwe verlichting. Verder werd de hele school van binnen geschilderd en is op diverse plaatsen de vloerbedekking vernieuwd. Leerkrachten en ouders hebben de afgelopen maanden hard ge werkt om deze verbouwing mede te rea liseren. Ook de speelplaats werd opgeknapt met een glijbaan voor kleuters en een rbuuste klimtoren, springpalen, een evenwichtsbalk en een dam- en schaak spel voor de grotere kinderen. De kinderen van de school zetten de opening luister bij met een door hen op gevoerde musical. Vooraf hadden alle kinderen van De Kemp haar „overvallen" op haar laatste schooldag. Zij was die middag werkzaam in de dependance aan de Whistlerstraat. Zij werd het middelpunt van een leuke happening, waaraan leer lingen van alle groepen deelnamen. Daarna mocht zij naar het hoofdge bouw aan de Kruit weg om met gereed schap gewapend het beeld te ontdekken. Jarenlang heeft zij na haar verhuizing van Weesp naar Venray, op diverse plaatsen voor de klas gestaan. Het spelende kind stond bij haar cen traal. Vooral haar creativiteit m.n. in handenarbeid, maar ook in toneel enz. werd zeer gewaardeerd en uitgebuit. Riet van de Geer gaat haar aandacht van de jonge mens nu speciaal richten op de oudere mens. En dat wil zij doen door haar studie gerontologie. Wij wensen haar daarbij veel succes. Wij worden middels de gevelversiering aan haar en aan het spelende kind her innerd. Hij trad in dienst als docent Grieks en Latijn op 1 september 1959 bij het toenmalige gymnasium St. Angela. Hij was toen 22 jaar oud en nog niet afgestudeerd. Het gymnasium St. Angela is de voorloper van gymnasium afdeling van de scholengemeenschap Jerusalem. In de bijna dertig jaar dat de heer Beaujean als docent verbonden is geweest aan de school, heeft hij altijd een belangrijke stempel gedrukt op de gymnasium afdeling van de school. De heer Beaujean neemt om gezondheids redenen afscheid van de school. Het afscheid heeft reeds, in besloten kring, plaatsgevonden. BUIT BIJ INBRAAK IN AUTO Een aan de Marimbastraat geparkeer de personenauto van een inwoner uit Lekkerkerk was op grove wijze open gebroken. Uit ue auto bleken ont vreemd te zijn, twee weekendtassen met daarin kleding en een groot aantal Bel gische francs ter waarde van 400,—. De autoradio en cassetterecorder ver dwenen eveneens. De weekendtassen met de kleding werd in de bossen van de Ballonzuil teruggevonden maar de francs waren er uit gehaald. Op 15,16 en 17 juli vindt u op ons adres Wilhelminastraat 1 a nog een deel van het parfumerieassortiment voor meeneem-prijsjes Vanaf zaterdag 18 juli bent u van harte welkom op ons nieuwe adres: Passage 12 PARFUMERIE

Peel en Maas | 1987 | | pagina 5