HINDERWET Grote belangstelling voor winkelcentrum Venray NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Coilektekalender juli 1987 EXTRA VERGADERING GEMEENTERAAD Verschuiving commissie voor financiële en economische zaken Belangrijke mededeling voor de bewoners en omwonenden van: Commissie voor onderwijs, cultuur, jeugd, sport en recreatie Expositie werken Sjang van Bergen DONDERDAG 2 JULI 1987 Nr. 27 G TIN Z Will Piel Tan 580: Wij I5.< RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag un. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur De afdëiing Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Oefesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën. economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme]. Wethouder J.A.A. ven Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije skademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssectori Wethouder W.A. Cfeessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetezaken, coördinatie mllieuzeken). Wethouder H.P.T.M, Wïüems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning]. —Spreekuur-Raad van Arbeid 'Maandag van'iÖ.OÖ tot 11.30 uur in Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen] 18.30-19-45 (jeugd) 20.00-21.00 (damesi 21.00-22.00 (recreafiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 13.00-15.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op t 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Wethouder Willems: Confectie-gigant C A komt naar Venray. Dat goede nieuws presenteerde wethou der Willems dinsdag jl. aan de plaatselijke pers. De C A vestiging komt in de Gro testraat op de plaats waar nu nog de winkels van Lucassen en Scholten staan. Naar verwachting zal de winkel eind '88 de deuren kunnen openen. Wethouder Willems loonde zich met deze ontwikkeling om meerdere redenen gelukkig: „Op deze manier bewerkstelligen we een goed evenwicht in het centrum en anderzijds krijg je zo nog nadrukkelijker een loop-circuit tussen de Grotestraat en De Bleek. De C A vestiging zal de Grotestraat en de Passage nadrukkelijk kunnen koppelen aan De Bleek". Nog meer goed nieuws had de wethouder trouwens te melden over diezelfde Bleek. De be langstelling voor winkelvestigingen in dit in aanbouw zijnde winkellint bleek veel gro ter dan er straks plaats zai zijn. De stoutste verwachtingen worden overtroffen. C A De komst van C A naar Venray zat al geruime tijd in de lucht. Zozeer zelfs, dat er bijna van een publiek geheim kon worden gesproken. Nu de knoop is doorgehakt, blijkt de belangstelling van dit bedrijf voor Venray een lange weg te kennen. Wethouder Willems: „Al zo'n viere neenhalf jaar geleden waren er contac ten met C A, maar er was aanvanke lijk nog een stuk aarzeling. Uiteindelijk kwam er toen de formule op tafel dat Albert Heijn, Blokker en C A geza menlijk een pand zouden bouwen in De Bleek, maar dat bleek door de giganti sche afmetingen gewoonweg niet inpas baar. Er is toen ook naar andere moge lijkheden gekeken, zoals het Wilhelmi- naplein, maar uiteindehjk konden twee winkelpanden in de Grotestraat worden aangekocht". De C A vestiging komt daarmee op een hele gunstige plaats voor een evenwichtige opbouw van het Venrayse winkelcentrum; een winkel centrum dat in de loop van volgend jaar trouwens een fikse impuls zal krijgen in de vorm van De Bleek. DE BLEEK De 2.000 m' winkeloppervlak die in de loop van '88 in De Bleek vrijkomt mag zich nu al in een grote belangstel ling verheugen. „We kunnen wel 3.000 m3 kwijt", aldus wethouder Willems. „We zijn oorspronkelijk begonnen met een 93-tal kandidaten, waarvan er nu uiteindehjk 15 een ruimte toegewezen kunnen krijgen. Het meerdendeel daar van zijn van oorsprong Venrayse onder nemers, maar van een verhuizingsgolf, vanuit de Grotestraal naar De Bleek - waar men in het verleden wel eens voor vreesde - is gelukkig geen sprake". Het Venrayse winkelgebeuren zit dus duide lijk in de lift! Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 24 juni 1987 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na datum het bouwen van een carport aan de Akelei 19 te Venray,, t.n.v. H.J.P. van Rijswijck; het bouwen van een afdak aan de Herik 9 te Venray, t.n.v. W. van de Riet; het bouwen van een garage aan de Hoenderstraat 44 te Venray, t.n.v. mevr. A.C.T. van de Pasch-Vermeulen; het vernieuwen van een fietsenber ging aan de Heuvelstraat 14-16 te Ven ray, t.n.v. mevr. J.B.H. Volleberg- Odenhoven; het bouwen van een dubbele gara ge aan de Veulenseweg 55 te Veulen, t.n.v. J.W.M. Spreeuwenberg; het bouwen van een garage, erfaf- scheiding en dakkapel en het slopen van een bestaande garage aan de Hel- frichstraat 36 te Venray, t.n.v. H.T.W.J. Hoogendam; het bouwen van een carport ga rage aan de St. Odastraat 22 te Venray, t.n.v. H.M.G. Litjens; het bouwen van bedrijfsgebouwen aan de Castenrayseweg 14 te Oirlo, t.n.v. H.J.J. Versleijen; het uitbreiden van een woning aan de Gosewijnhof 2 te Venray, t.n.v. J.G.M. Arts; hei bouwen van een tuinhuisje aan de Rochusstraat 4 te Venray, t.n.v. A.A. Deijkers; het bouwen van een tuinhuisje aan de Jofferspas 3 te Oostrum, t.n.v.' M.J. Verstegen; KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERP-BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om op de aanvraag van W. Zan ders, Zandhoek 13a te Oirlo, voor een hinderwetvergunning voor de uitbrei ding van een pluimveehouderij met een mest verwerkingsinstallatie gelegen aan de Meerlosebaan 7 te Oirlo, vergunning ingevolge de Hinderwet te verlenen voor een termijn van 2 jaar onder het stellen van voorwaarden na verloop van welke termijn aan de hand van onderzoekser varingen eventueel kan worden beslist tot een definitieve vergunningverlening c.q. de verlenging van de termijn. De ontwerp-beschikking en bijbeho rende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 ie Venray, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien tot 17 juli 1987. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij burgemeester en wet houders van Venray. Daarbij kan wor den verzocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen die aan kunnen to nen dat zij niet (tijdig) in staat zijn ge weest dit te doen, kunnen bezwaar ma ken tegen de ontwerp-beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris het bouwen van een veldschuur aan de Puttenweg 120, te Ysselsteyn, t.n.v. G.J.L. Verheijen; het bouwen van een garage aan de Lindenstraat 36 te Venray, t.n.v. H. Oulahsen; het uitbreiden van een woning aan de Vicarieweg 36 te Leunen, t.n.v. H.P.V. Wijnhoven; het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Heidse Peelweg 47 te Ysselsteyn, t.n.v. H.A. Peeters; het uitbreiden van een woning aan de Vullingsstraat 20 te Leunen, t.n.v. G.M.G. Achten; het bouwen van een volière er- fafscheiding aan de Willemstraat 4 te Venray, t.n.v. F.A. de Jong; het bouwen van een carport aan de Akelei 21 te Venray, t.n.v. J.E.G.M. van Hooft. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. op 4 juli, welpenclub Don Bosco Leunen (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollektewezen, alleen in het kerkdorp Leunen). Alleen voor deze collekte is een col- lektevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebe- wijs kunnen tonen. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter De Venrayse gemeenteraad komt op dinsdag 7 juli bijeen voor een extra inge laste vergadering over het gemeentelijk grondbedrijf. Om de financiële proble men van het grondbedrijf het hoofd te kunnen bieden, zal de gemeente name lijk de komende jaren niet alleen zuinig moeten zijn, maar ook de financiële re serves moeten blijven aanspreken. Het grondbedrijf is bedoeld om gron den te kopen en verkopen ten behoeve van woningbouw en/of industrie. De kosten die daarmee gepaard gaan, moe ten in principe opwegen tegen de baten, maar de laatste jaren blijkt dat niet meer het geval. De gemeente Venray is in de zeventiger jaren van te optimisti sche planningen uitgegaan. Daarom werden grote hoeveelheden gronden aangekocht of onteigend en soms ook al voor een gedeelte bouwrijp gemaakt. Met name gold dit voor de bestem mingsplannen Landweert en De Bra bander en het industrieterrein De Witte Vennen. Het voordeel van die voortva rendheid was dat speculatie door pro- jektont wik keiaars werd tegengegaan en de voortgang van de bebouwing goed in de hand kon worden gehouden. Tot voor kort gold tevens dat vroegtijdig ge kochte grond niet duurder hoefde te zijn. De bij te schrijven rente zou, als gevolg van de grote vraag naar bouw grond, worden goedgemaakt door de prijsstijging. De instorting van de bouwmarkt voor koopwoningen, de vermindering van de gesubsidiëerde woningbouw en de gerin gere belangstelling voor industriegrond stonden de laatste jaren een sluitende exploitatie in de weg. Tot nu toe konden die verhezen goedgemaakt worden door uit de financiële reserves van het grond bedrijf te putten, maar nu lijkt de tijd aangebroken dat ook de gewone finan ciële reserves van de gemeente zullen moeten worden aangesproken. Iets wat natuurlijk ook weer gevolgen zal heb ben voor de andere onderdelen van de gemeentebegroting. In tegenstelling tot eerdere berichten wordt de vergadering van de commissie voor financiële en economische zaken verschoven van 1 juh naar 15 juli a.s. MERSELOSEWEG OVERLOONSEWEG ARKSTRAAT NIEUWLANDSTRAAT LINDESTRAAT KASTANJESTRAAT VLIERSTRAAT ESDOORNSTRAAT KENNEDYSTRAAT Op dinsdag 7 juli a.s. zullen de bo venstaande wegen een oppervlaktebe handeling krijgen. Om die reden kan er tussen 's morgens 7.00 en 's middags 16.00 uur geen gebruik van deze wegen worden gemaakt. Wat er gebeurt is, dat op het wegdek een nieuwe teerlaag wordt aangebracht, die vervolgens wordt afgedekt met steenslag. Om te voorkomen dat de auto's, ca ravans e.d. die normalerwijze in deze straten geparkerd staan geen steenspat ten krijgen, wordt men aangeraden om op dinsdag 7 juli a.s. niet in deze straten te parkeren. Verder is het raadzaam om langzaam te rijden in de straten die een gergelijke oppervlaktebehandeling heb ben gehad om zo het opspatten van grind (met als gevolg kapotte voorrui ten) te voorkomen. Bovengenoemde commissie komt op dinsdag 7 juli a.s. bijeen voor een open bare vergadering, op de agenda staan de volgende punten: 1Ingekomen stukken en mededelingen. 2. Verslag voorgaande vergadering. 3. Jaarverslag cultureel centrum 1985/1986. 4. Informatie l.a.v. Welzijnswet. 5. Nadere vaststelling vergoeding niet-* onderwijzend personeel buitengewoon onderwijs over 1985. 6. Vergoeding herstelkosten dakbedek king van basisschool St. Petrus Banden. 7. Krediet herstel dakbedekking van de ze school. 8. Herstel dak ingangspartij school Co- ninxhof. 9. Rondvraag. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouw plannen medewerking te verlenen: het bouwen van een garage aan de Jofferspas 5 te Oostrum, t.n.v. W.G.G. Staaks; het bouwen van een autoschade- bedrijf met woning aan De Hulst te Oostrum, t.n.v. W.T.M. Hendrix, Kop- pertweg 3 te Horst; het uitbreiden van een champig- nonbedrijf aan de Teeuwenhofweg 21 te Leunen, t.n.v. G.J. Cornelissen; het bouwen van een mestsilo aan de Kuulenweg 11 te Vredepeel, t.n.v. H.P. Arts; het verbouwen van een winkel woonhuis aan de Henseniusstraat 4-6 te Venray, t.n.v. Inst. bedrijf Clephas; het bouwen van een garage er- fafscheiding aan de St. Odastraat 10 te Venray, t.n.v. E.J.T. Stevens; het aanbouwen van een garage aan Look 10 te Venray, t.n.v. C.H.M. van Haperen; het bouwen van een bedrijfsge bouw aan de Steegse Peelweg 75 te Veu len, t.n.v. J.H.M. van den Berg; het wijzigen van een gevel aan het pand aan de langstraat 41 te Venray, t.n.v. L.J.M. Wilms, Whistlerstraat 2 te Venray; het bouwen van 8 premie-B en 6 premie-A-koopwoningen aan Kogel distel te Venray, t.n.v. Maasveste. De bouwplannen liggen met ingang van 3 juli 1987 gedurende veertien da gen voor een ieder ter inzage bij het bu reau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. (ARTIKEL 18A VAN DE WET R.O.) Burgemester en wethouders zijn voor nemens om op grond van artikel 18a van de wet op de Ruimtehjke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaat se geldende bestemmingsplan ten behoe ve van de navolgende bouwplannen: het bouwen van een tuinhuisje aan het Look te Venray, t.n.v. G.W.C. van Sambeek, Johan van Wyttenhorstweg 26 te Vredepeel; het bouwen van een volière aan de Akelei 2 te Venray, t.n.v. P.M. Janssen; het bouwen van een tuinhuisje aan de Aubadestraat 16 te Venray, t.n.v. Th.H.M. Jacobs. De bouwplannen liggen met ingang van 3 juli 1987 gedurende veertien da gen voor een ieder ter inzage bij het bu reau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. In het Geschied- en Oudheidkundig museum Venray aan de Eindstraat 8 staat vanaf 2 mei een expositie van de werken van Johannes (Sjang) Hendri- kus Godefridus van Bergen (1890-1951). Deze expositie bevat vooral schil derstukken en pentekeningen. De on derwerpen van zijn schilderijen en teke ningen zijn landschappen, stillevens, portretten, mythologische en bijbelse voorstellingen, stads- en dorpsgezichten en genre-taferelen. de zondagen tijdens de duur van deze expositie is het museum extra geopend. De eerstvolgende zondagopenstelling is zondag 12 juli 1987 van 14.00 lot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt voor vol wassenen 1,-, kinderen van 0-6 jaar gratis en van 6-16 jaar 0,50. Bezitters van een museumjaarkaart hebben gratis toegang. Voor bezitters van een 65 pas, CJP etc. gelden aparte tarieven. Groepen op afspraak. Tijdens de komende fietsvierdaagse van 14 t.m. 17 juli is het museum eve neens geopend voor publiek. Het is geo pend op dinsdag, woensdag en donder dag van 14.00 tot 17.00 uur en op vrij dagvan 10.00 tot 16.00 uur. Deelnemers aan de fietsvierdaagse hebben gratis toe gang op vertoon van hun deelnemersbe- wijs. Voor de overige bezoekers gelden de normale tarieven. Sjang van Bergen was een autodidact, hij heeft geen kunstacademie gevolgd. Zijn onafhankelijke natuur stelde hem in staat zich vrij te maken van zijn voor beelden. Hij liet zich qua stijl en tech niek inspireren door de Italiaanse meesters uit de zestiende en de Holland se schilders uit de zeventiende eeuw. Hij ontwikkelde een zeer persoonlijke stijl. Hij schilderde naturalistisch-realistisch, maar tegelijkertijd idealistisch en ro mantisch. Hierdoor nam hij een geheel eigen plaats in, in een periode, waarin een abstracte manier van schilderen de boventoon voerde. Hij schilderde klassiek-romantisch en daar bereikte hij een groot publiek mee. Via de kuns thandel en zijn eigen winkel vonden zijn werken hun weg naar een clientele. Deze expositie is te bezichtigen tijdens de openstellingsuren van het museum en wel op de woensdag- en zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Op verschillen- VERZET WERD GEBROKEN In de nacht van zondag op maandag was een stel jongelui door drankgebruik wat overmoedig geworden en zorgden in de buurt van de Dr. Poelsstraat voor het nodige lawaai. De politie die met de groep jongeren werd geconfronteerd, verzocht hun gezien het tijdstip van de nachtelijke rust, voor een wat kalmer gedrag. Een persoon uit de groep was het daar niet mee eens en hij begon nu op harde wijze te schelden aan het adres van de politiemannen. De politie wilden die schreeuwer tot andere gedachten brengen maar bij de aanhouding werd het nodige verzet gepleegd niet alleen door de schreeuwer maar ook door de anderen. Dat verzet werd met de nodige harde klappen gebroken.'De grootste schreeuwer werd naar het politieburo overgebracht. Met de nodige excuses en beloofde beterschap werd hij huis waarts gezonden. Er zal voorlopig geen procesverbaal worden opgemaakt. INGEBROKEN IN AUTO Een op de parkeerplaats bij de Gouden Leeuw geparkeerde personen auto van een Venrayse dame bleek opengebroken te zijn. Uit de auto werd een radiocassetterecorder ontvreemd. DIEFSTAL UIT TAXI Terwijl de bestuurder van een Venrayse taxi even binnen was heeft men kans gezien uit de taxi de autoradio te ontvreemden, de taxivergunning, enkele andere papieren en een porte- monnaie met enig geld. 32 Tips voor een onbezorgde vakantie. Wa; Ifaar moet u aan denken voordat u met vakantie gaat? En waar moet u aan denken als u met vakantie bent7 Dat is nogal wat Dat is zelfs zóveel dat het ons goed leek het allemaal maar eens op 'n rijtje te zetten. Natuurlijk probeert de politie, ook in de vakantieperiodes, zoveel mogelijk misdrijven te voorkomen. Maar u kunt er zelf ook veel aan doen. Het voorkomen van misdrijven is immers een zaak van de politie èn u. Als u weet dat de meeste misdrijven die gepleegd worden, kleine misdrijven zijn, en als u weet dat die vaak alleen maar gepleegd worden omdat de gelegenheid zich voordoet, begrijpt u gelijk wat u moet doen om misdrij ven te voorkomen. Hoe minder gelegenheid, hoe minder misdrijven. Hoe zo min mogelijk gelegenheid geeft staat in deze folder. Er is op 'n overzichtelijk rijtje gezet waaraan u moet denken. Wat u moet doen. En wat u moet laten. Kruis aan wat voor u van belang is en probeer u er aan te houden. Prettige vakantie. Thuis. 1D Ramen en deuren goed afsluiten. Vergeet vooral met w.c. raampjes, ramen en deuren van schuur, garage, kelder etc. 2D Laat geen sleutels aan de binnenzijde in de sloten zitten. 3 D Controleer het hang en sluitwerk op defecten. 4D Binnendeuren met afsluiten. Kostbaar meubilair ook met Extra schade wordt daarmee voorkomen, 5 Geen geld, waardevolle papieren en/of sieraden thuis achterlaten In een kluis bij de bank is het safe. 6 Laat met zien dat u weg bent Plak dus geen briefjes op de deur waarop staat voor hoe lang u weg bent. Geen touwtje uit de bus laten hangen Sluit de overgordijnen met Haal de planten met uit de vensterbank. Etaleer geen kostbaarheden. 7 Vi aag familie of kennissen uw brievenbus dagelijks te legen. 8 D Ladders en andere dingen die inklimming kunnen vergemakkelijken wegzetten. 9 Gebruik registratiekaarten. (Ook voor fiets, bromfiets en boot.) Op de politiebureaus liggen die voor u klaar Goed ingevuld kunt u daarmee na eventuele diefstal duidelijk aangifte doen En zo vergroot u dan de kans dat u uw eigen dommen terugkrijgt. 10 Zet uw fiets/brommer altijd op slot Ook als u binnen stalt. Tijdens uw afwezigheid kunt u ook het beste de banden leeg laten lopen. 11 Laat geen volle vuilniszakken bij uw huis achter Onderweg. 12 Als u ergens parkeert of aanlegt sluit dan uw auto/caravan of boot goed af. Laat er nooit geld of waardepapieren in achter. 13 Laat met iedereen zien wat u bij u heeft. Camera's, kijkers, radio's dus met in 't zicht achterlaten 14 Waardepapieren, paspoort en geld bij u dragen. 'n Halstasje is daarvoor bij uitstek geschikt. 15 Voor caravans, aanhangwagens, boottrailers en buitenboordmotoren bestaan speciale sloten Op 't vakantieadres. 16D Sluit auto/boot/caravan/hotelkamer goed af. 17 Waardevolle goederen of voorwerpen meenemen of in bewaring geven 18 Op plaatsen waar het druk is, het strand bijvoorbeeld moet u zo min mogeli|k bij u hebben. Vooral geen sieraden of waarde papieren. 19 Bewaar cheques en betaalpas altijd gescheicfèn. 20 Draag uw tas tijdens een wandeling altijd aan de kant waar de huizen staan. Iemand die langsrijdt komt dan niet zo snel in de verleiding. 21D 22D 23 24 25D 26 27 En denk ook nog even hieraan: Vertel familie en kennissen wanneer en waar u met vakantie bent. Zorg ervoor dat ze in geval van nood uw woning in kunnen. Vraag ze een beetje op te letten Geef ze trein- en vliegnum- mers door van vertrek- en aankomstpunten Geef merk. type. kenteken van uw auto op Zorg voor een geldig paspoort. En noteer de paspoortnummers Denk aan de verzorging van de huisdieren. Schakel elektrische apparaten uit en sluit 29 Niet vergeten een brandblusser mee te nemen. Hoort aanwezig te zijn m iedere auto/caravan/' tent/boot. 30 Reservebril? Kan van pas komen 31 Vervang gasflessen, gaslampen e.d. altijd buiten. 32 D Oriënteer u op uw vakantiebestemming op aanwezige vluchtwegen, gas- en waterkraan af. Houd u verre van drugs In vele landen staan er jarenlange gevangenisstraffen voor. Vraag uw arts een internationale verklaring als u gebruik maakt van een injectiespuit. Noteer uw Bloedgroep, rhesusfaktor, allergie, vaccinatiesten eventueel gebruik van medicamenten. 28 Breng de reisapotheek op orde VOORKOMING MISDRIJVEN Een zaak van de politie en

Peel en Maas | 1987 | | pagina 12