VERENIGINGSNIEUWS AKTIE JUBILEUm VENRAY'S MANNENKOOR CRESCENDO Jongerenkoor CHRISKO Orkestvereniging Venray VENRODE KINDERKOOR de BANDELIEREN Vocaal ensemble Arabesque ARS MUSICA Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan WIJK ZUID Schuttersgilde St. Anna Kynologenclub Venray e.o. Bridgeclub Klavertje 4 opgericht Kinder vakantiewerk De Springplank Peuterspeelzaal De Mierenhoop De Peelspeurders F.N.V. N.J.N. Vrouwen van Landweert MODESHOW IN DINGUS 1962 JOflG 1987 LEO flOOYEfl Wijkvereniging Veltum Heil der Zieken PEEL EIM MAAS Ruitersport L.K.I.B. I.S.V. Venray omstreken FIWG FLIES St. Theobaldus- gilde Overloon TRIMCLUB per/onol /oftuucire and zeruice COMPUTERKUNDE VOOR BEGINNERS Donderdag 2 juli om 19.30 uur repeti tie bassen en om 20.00 uur gehele koor in Wieenhof. Maandag 6 juli bestuursvergadering Donderdag 9 juli om 19.30 uur repeti- lie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Donderdag 16 juli om 19.30 uur repe titie bassen en om 20.00 uur gehele koor. Om 21.45 uur kwartaaltoepen. 12 Juli, Castenray, opluistering eu charistieviering t.g.v. muziekfeesten. Zondag 26 juli opluistering Eucha ristieviering te Geysteren om 10.00 voor Fons. Geen repetitie wegens vakantie op 23 en 30 juli en 6 augustus. Op 24, 25, 26 en 27 september concer treis Engeland. 22 november zondagochtendconcert 28 november feestavond. Afmelden: A. v. Gestel, tel. 83846. Koninklijke Harmonie Euterpe Donderdag 2 juli Om 20.00 uur repetitie. Donderdag 9 juli. Schietwedstrijd cq. barbecue als afslui ting seizoen. Daarna vakantie. AGENDA 4 oktober gemeentetoumooi. 11 oktober muziekfestival Ysselsteyn. 14 nov. concert Grevenbicht Heel. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 2 juli repetitie om 18.45 uur in de Perdstal Daarna vakantie. DRUMBAND Dinsdag 7 juli. Eerstvolgende repetitie. Bardienst: dhr. Els. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. ZANGERS VAN SINT FRANS Agenda: Vrijdag 3 juli Om 18.30 uur voor alten en sopranen en om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Zondag 5 juli. Om 10.15 uur hoogmis in de Paters kerk. Eventuele afmeldingen: Secretariaat Tangstraat 104 tel. 81690 I Dank aan het inleveren van oud papier afgelopen zazterdag. De eerstvol gende inleverdatum is zaterdag 18 juli a.s. A.s. vrijdag en zondag de laatste kooraktiviteiten voor de zomervakan tie. Vrijdag 4 september beginnen de re petities weer en zondag 6 september zin gen we de eerste Hoogmis. Gem. zangvereniging Vrijdag 3 juli Huwelijksmis om 15.00 uur in de Pa terskerk. Zondag 5 juli geen zingen. Woensdag 8 juli. laatste repetitie-avond voor de vacantie, in activiteiiencentrum Kennedyplein van 18.00 tot 19.00 uur. De eerste repetitie na de vakantie be gint weer op 19 augustus. Willen de koorleden zich beschikbaar houden voor de volgende missen in de Paterskerk op de zondagen 12, 19, 26 juli en 16, 23 en 30 augustus. 2 Au gustus vervalt i.v.m. kermis. Prettige vakantie, goede gezondheid en laten wij hopen mooi weer, wenst uw dirigent en bestuur. Bij afwezigheid gaarne even afmelden bij nummers 86511 of 89831 Vrijdag 10 juli Huwelijksmis in de Vredeskerk. Zaterdag 11 juli Jongerenviering Vre deskerk tevens laatste mis van dit sei zoen, daarna zullen we eerst gaan gour metten en daarna bowlen. Vrijdag 7 augustus huwelijksmis in het St. Jozefklooster bruidspaar de Groot-Beerkens. Vrijdag 18 september Huwelijksmis Vredeskerk Bruidspaar Janssen- Verstegen. Voor afmeldingen kun je bellen met Pia Verstegen tel. 82170. Jongens en meisjes van 13 jaar en ou der kunnen zich aanmelden. We repete ren iedere woensdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Voor aanmeldingen en/of verdere in formatie kun je bellen naar Marly de Haart tel. 88176 of Ellie Gielens tel. 88521. Woensdag 8 juli om 20.00 uur repeti tie voor de strijkers bij H. Burger. Om 20.45 uur voor de blazers. Om 21.30 uur vergadering aldaar. Eveneens op deze avond om 20.15 uur repetitie voor het klein ensemble o.l.v. A. Thijssen in de muziekschool. Om 21.30 uur vergadering bij H. Bur gers, Overloon. DAMESKOOR Zaterdag 4 juli avondmis in de Vre deskerk om 19.00 uur. Woensdag 8 juli om 20.30 uur concert in het ziekenhuis. Woensdag 15 juli onze laatste repeti tie voor de zomervakantie. Verdere data zijn: 26 augustus, hervatting repetities. 17 september, concert Schuttersveld. 24 oktober, concert Doelen Rotterdam. 1 november, opluistering Allerzielen- herdenking op het Venrayse kerkhof. 21 november, St. Ceciliafeesl. november, herdenking Engelse kerk hof. 20 december, kerstconcert Grote Kerk. 26 december, optreden ziekenhuis. 24 april '88, concert Schouwburg. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevrouw v.d. Bekerom, tel. 83332 of aan Mevrouw Sijbers, tel. 81353. Capriccio - Bojema Saltarello SALTARELLO Zaterdag 4 juli. GEEN repetitie. Donderdag 9 juli. Om 16.00 uur extra repetitie. Vrijdag 10 juli. Om 12.30 uur vertrek bij het Boschveld- college naar Heerlen. Afmeldingen uitsluitend bij P. Falco Franken tel. 85855. Zaterdag 4 juli. Kooruitstapje. We zijn allemaal om 9.00 uur bij het zaaltje. Dinsdag 25 augustus. Eerste repetitie na de vakantie. Aan vang 18.30 uur. Zaterdag maken we er met zijn allen een héél gezellige dag van. De eerste re petitie na de vakantie is dinsdag 25 au gustus om 18.30 uur. Wij wensen alle kinderen en ouders een heel Fijne vakan tie toe. Groetjes van Joke en Karin. Maandag 6 juli om 20.30 uur geza menlijke en laatste repetitie in muziek- ^p^pj,?.§t. Servatius. Afmelden bij Marian, tel. 85377. Dinsdag 7 juli om 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor in De Essel, Ursulastraat. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij mevr. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Oud papier kunt U deponeren in de container bij J. van Osch Akkerweg 6 Afgelopen zondag heeft de schutterij deelgenomen aan het 2e bondsfeest van de Bond Juliana te Tegelen. Daar wer den de volgende prijzen behaald: le beste houding mil.; le sappeurs (Leon en Joop); le bordjesdrager (Bernie); le Vaandeldrager (Jo); 3e koningspaar (Joep en Sjaan). Bij de schietwedstrij den: A: 18 pt.; B: 15 pt.: C 18 pt.: Dl: 18 pt. le; D2 13 pt.; D3 15 pt. Bij het solo-optreden: N. ALexander 2e 37,5 pt.; S. van Gerven 2e 38 pt.; M. Stiphout 2e 36,5 pt.; Het duo M. Stip hout; S. van Gerven 40 pt. le. Alle prijswinnaars proficiat. A.s. zondag gaat de Schutterij naar O.L.S. te Kinrooy. Bijeenkomst bij het gildehuis om 10.45 uur. De bus vertrekt uiterlijk om 11.00 uur. Zorg ervoor dat U allen op tijd bent en denk ook aan ex tra kleren voor warm of koud weer en aan een lunchpakket, ledereen veel suc ces gewenst. Verder betaald iedereen vanaf 14 jaar ƒ5,- voor de bus. In de op tocht en tijdens de wedstrijden hebben we nummer 143. Wij wensen onze 6 schutters veel succes. Denk er vooral aan dal uw uniform in orde is. Heden donderdag 2 juli om 19.30 uur oefenen. Woensdag 8 juli geen schietoefening. Donderdag 16 juli schietwedstrijd voor de beker. Zaterdag 18 juli 4-tallen te Venlo. Woensdag 22 juli schietwedstrijd voor de beker. Zaterdag 18 juli en zaterdag 25 juli 4- tallen wedstrijden te Maasbree. Vrijdag 3 juli a.s. is er geen club avond van 't Duvelke. Maandag a.s. openbare wijkraad-ver gadering in het wijkgebouw. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 11 juli houden wij weer de jaarlijkse kindermarkt. Dit gaat plaats vinden bij goed weer, op het grasveld aan de Eikenlaan en bij slecht weer in het wijkgebouw. Jullie moeten zelf voor spullen zorgen die je ook zelf mag ver kopen. Dit alles duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Voor de kinderen slaat er weer het alombekende luchtkussen en er is ook een barbeque. Dus tot 11 juli. Wijkraad zuid Zondag 21 juni jl. werd de Keizer en Peelhaas trofee verschoten. Winnaar van de Keizer trofee werd P. Willems met 22 pt. Winnaar van de Peelhaas tro fee werd K. v. Kilsdonk met 22 pt. Extra ronde: 1. J. Willems; 2. W. Ja cobs; 3. R. Knapen; 4. P. Willems; 5. D. Smit; 6. K. v. Kilsdonk. Zondag 28 juni werd de wedstrijd te gen Geijsteren geschoten. De korpsbe ker werd gewonnen door St. Anna met 22 punten, Geijsteren behaalde 19 pt. Kampioen: R. Reukers (G.). Reserve kampioen: H. Willems (V.). Vrije hand: 1. J. Willems (V.); 2. P. v.d. Broek (V.); 3. R. Knapen (V.). Uniform: 1. T. Groetelaars (G.); 2. P. Groetelaars (G.); 3. P. v.d. Broek (V.). Personeel: I. P. Groetelaars (G.); 2. J. Willems (V.); 3. T. Groetelaars (G.); 4. H. Jacobs (G.); 5. H. Willems (V.). Zondag 5 juli a.s. is de wedstrijd Geijsteren, Venray, Heijen. Aanvang 14.00 uur. De Kynologenclub Venray e.o. viert dit jaar haar tiende verjaardag. In ver band met dit jubileum zal er op zondag 5 juli a.s. een terreinactiviteit worden georganiseerd. Deze activiteit is een combinatie van gehoorzaamheid en behendigheid waar bij ook de baas zijn beste beentje voor zal moeten zetten om zijn hond door de verschillende oefeningen heen te helpen. Natuurlijk is er ook een beetje geluk bij nodig en is aan het totaal en speelse noot toegevoegd. De honden kunnen worden ingeschreven in drie verschillen de klasse, afhankelijk van hun kunnen. Naast de terrein oefeningen is er ook een wandeltocht uitgezet van ongeveer 30 40 minuten. Hieraan is natuurlijk ook weer een wedstrijd element toege voegd in de vorm van een woordpuzzel. Leden van de vereniging en de huidige terreincursisten kunnen inschrijven op zondagmorgen 5 juli vanaf 9.00 uur tot 10.30 uur bij de informatiestand op het oefenterrein aan de Sinneweg le Oirlo. De einduitslag en de daarbij behorende prijsuitreiking zal om circa 13.30 uur plaatsvinden. Op donderdag 25 juni jl. vond in het Stekske de oprichting plaats van de 4e Venrayse Bridgeclub, welke de naam Klavertje vier zal dragen. Méér dan 40 leden hebben zich intussen aangemeld en de clubavond zal steeds op donder dag plaatsvinden in de fraaie zaal van 't Stekske, Kruidenlaan 161 Venray (Landweert). De nieuwe club is weer een uitvloeisel van de bridgecursussen voor beginners, welke in het afgelopen sei zoen hebben plaatsgevonden. Het voorlopige bestuur zal geleid worden door de heer A.W.A. Dik en de overige functies zullen nog moeten wor den verdeeld. De club zal maximaal uit kunnen groeien tot ca. 60 leden, waar door in een rustige en prettige sfeer in het Stekske gebridged kan worden. De start van de nieuwe club vindt plaats op 20 augustus a.s. en degenen, die inlich tingen wensen kunnen voorlopig terecht onder no. 04780-81105. We hopen uiteraard, dat deze nieuwe club een goede toekomst tegemoet zal gaan. AANMELDING KINDEREN De aanmeldingen komen gestaag bin nen. We zijn inmiddels de 400 kinderen die mee willen doen aan het KVW ge passeerd. Omdat in het programma blaadje stond dat men zich vóór 15 juni moest opgeven, zijn er misschien ouders die denken dat ze te laat zijn met opge ven. Kinderen kunnen echter alsnog aangemeld worden. Wanneer U echter denkt dat de bank- of giro-overschrij ving te laat bij ons binnen is, kunt U de aanmelding met het geld ook afgeven op het secretariaatsadres: Els Wijnhoven, Vicarieweg 36, Leunen, tel. 10561 (tus sen 17.30 en 18.30 uur). In een van de volgende edities van Peel en Maas zullen we het telefoonnummer bekend maken waarop we tijdens de weken tussen 16.00 en 17.00 uur te bereiken zijn. LEIDING Aan kinderen hebben we dit jaar weer geen gebrek. Aan leiding dus weer wel. Heb je dus een weekje van je vakantie geen verdere plannen, vind je omgaan met kinderen van 7 t.m. 12 jaar leuk en ben je ouder dan 15, geef je dan op bij Els Wijnhoven, tel. 04780-10561. De weken zijn van 20 t.m. 24 juli en van 27 t.m. 31 juli a.s. Tevens zoeken we nog vrijwilligers die maandagmiddag 20 en/ of 27 juli mee willen doen als „vos" bij de vossenjacht, iedereen die zich op geeft alvast namens de kinderen be dankt. Donderdag club voor kinderen van 6 tot 9 jaar: etalagetocht. Dinsdag, golfen bij Buitenlust voor kinderen van 9-12 jaar. Beide avonden van half zeven tot acht Zaterdag de laatste avond van dit sei zoen. Deze kunnen jullie zelf invullen. Breng je eigen muziek mee. Groetjes, de leiding Opgave van nieuwe peuters is moge lijk bij mevr. Cor Ruyten, Helfri- chestraat 8 Venray. Op onze peu terspeelzaal is plaats voor twee vrijwil ligsters, die tegen een geringe vergoe ding als leidster mee willen werken aan de begeleiding van een groep peuters en wel op maandag en donderdag voor middag of op dinsdag en vrijdag voor middag. Belangstellenden kunnen schriftelijk reageren bij de begeleidster van de peuterspeelzaal Mevr. Anneke Vervoordeldonk, Niessenslraat 14 5801 RN Venray. Zaterdag jl. was het dé grote dag van het koffermysterie. Een spel, wat door zo'n 250 scouts uit hei hele district werd gespeeld, ja, zelfs overal in het land werd door welpen, kabouters, gidsen en verkenners aan dit spel meegedaan. Mét aan het eind de ontknoping door com puter, een sherif en een politie-agent. Door het spelteam en dopor de leiding was er weer heel wat uurtjes gesleuteld aan een prima spel dat door alle scouts enthousiast werd gespeeld. Nog een dag of tien en de eerste groe pen gaan op kamp. Volop werk dus voor de leiding en een spannende tijd voor grote en scouts van de Peelspeur ders. Eind augustus starten we weer op nieuw en na de vakantie gaan er weer heel wat kinderen verschuiven naar de volgende groepen... overvliegen noe men we dat. En september heeft nog een heel groots weekend in petto voor alle Venrayse scouts. Nieuwe kinderen kunnen zich nu al aanmelden. Wie het eerst komt wordt ook het eerst geplaatst. Schrijf een briefje met naam, adres, telefoon, leef tijd en bij welke groep je wilt korr :n: bij de bevers (jongens en meisjes van onge veer 6 jaar), bij de welpen of kabouters. Dat briefje mag je in de brievenbus van het Scoutinggebouw doen: 't Peppels- huus, Oostsingel 41. Vooral bij de bevers en de kabouters is nog ruim plaats. Kabouters zijn meis jes die in groep 4 zitten en wekelijks op bezoek zijn in het land van Bambilië. Dat kan op dinsdag, woensdag of donderdagavond. Meldt je maar gauw aan... bellen mag ook bij een van de volgende nummers: 84755, 85301 of 84833. Als er nog jonge mensen zijn, vanaf 17 jaar, die graag wat meer willen weten over leiding geven in een van onze groe pen, dan ben je van harte welkom. Op bovenstaande nummers kun je alle in formatie krijgen. Prettige vakantie alle maal en scouts een goed kamp. FNV INfiO TEAM Nii de grote'schootvakariiie'weèr in aan-' tocht is komt er 09k voor ons een vrije periode. De laatste zittingsavond is he den, donderdag 2 juli. Omdat het wijk centrum ook de komende vakantieperi ode gesloten is, vervallen alle spreeku ren van het Infoteam en van de Rechts kundige Dienst. De ervaring heeft ge leerd dat de schoolvakantieperiode al tijd erg rustig is. Daarom neemt ook het Infoteam „vrijaf'. Het is altijd nog best mogelijk dat U hulp wilt hebben of met problemen zit waar directe hulp bij nodig is. Wij vragen U dan rechtstreeks kontakt op te nemen met de dichtsbij- zijnde distrikts- of hoofdkantoor van de desbetreffende vakbond, waarvan U lid bent. Voor adressen en telefoonnum mers hiervan raadpleeg de gemeentegids Venray. Met dank voor Uw aandacht, het FNV Infoteam wenst U allen enkele prettige zonnige weken. Hoi allemaal. Afgelopen week is er een excursie geweest naar Griendtsveen, waar 8 man aan deel namen. We hebben voornamelijk zweefvliegen gedetermi neerd. Dit zou de laatste excursie zijn voor de vakantie maar er had toch nog iemand zin een excursie te leiden, name lijk Janice. Deze zal voornamelijk over planten gaan. Dus a.s. zondag 5 juli is er een excursie die om 9.00 uur vertrekt vanaf het Schouwburgplein. Waarheen is nog onbekend maar dat bepalen we dan nog wel. Tot op de excursie, zo niet, toch een fijne vakantie. Het zit er weer op voor dit seizoen. De koffie-ochtenden, naaigroep, mei dengroep en themagroep hebben hun laatste bijeenkomsten gehad. In septem ber zijn we er weer met allerlei aktivitei- ten voor de vrouwen van Landweert. We hopen jullie dan allemaal te mogen begroeten. We hebben na de vakantie veel vrou wen nodig, die samen met ons aktivitei- ten willen gaan organiseren. Jullie kun nen je opgeven bij José, tel. 80619, op dinsdag- en donderdagmiddag tussen 14.00 en 18.00 uur. Tot ziens Zaterdag 4 juli a.s. zal in Dingus een modeshow worden gehouden, bestaan de uit 50e en 60e jaren en eigen gemaak te kleding. Verder zullen er stands zijn van o.a. eer. kapper, schoonheidsspecia listen van kleding. De zaal is open vanaf 20.30 uur en de toegang is gratis!!! Tot in Dingus, Hoenderstraat 10. Doe Mee en Maak Kans op een gratis weekend-trip die je kunt winnen. le prijs: Weekend Parijs 2e prijs: maand abonnement 3e prijs: 50% korting-kaart 4e prijs: 25% korting-kaart 5e prijs: 10% korting-kaart ELKE MAAND PRIJZEN tot supertrekking in december met als hoofdprijs EEN 14 DAAGSE VAKANTIEREIS NAAR BENIDORM bij iedere behandeling een kanskaart Venray Henseniuspleiu 1a tel. 82040 Venray Raadhuisstraat 8-10 tel. 85013 Horst Gebr. v. Doornelaan 74 tel. 4702 Dinsdag 7 juli a.s. om 20.15 uur vind de laatste bestuursvergadering van het seizoen 1986-1987 plaats in het wijkcen trum. Daar de bestuursvergaderingen openbaar zijn nodigt het bestuur jullie hierbij uit om aanwezig te zijn. Op de agenda staat onder andere activiteiten, evaluatie zeskamp 1987 en diverse ande re onderwerpen. KINDERBEDEVAART Dit jaar ligt de organisatie van de kin derbedevaart in handen van de VNB (Nationale Bedevaarten). Ook nu zullen er weer veel deelnemers zijn. Ook uit Venray en omgeving zullen verschillen de kinderen deelnemen. Deze bedevaart is iedere keer opnieuw een gigantisch succes, dit blijkt ook wel uit het groeien de aantal deelnemers. Voor vele onder hen „Het lichtpunt" van hun leven. Deze kinderbedevaart valt samen met de herfstvakantie, te weten van 17 t.m. 23 oktober. Aan deze bedevaart kunnen deelnemen: zieke of gehandicapte kin deren, ouders en familieleden en andere pelgrims. Vraag eens inlichtingen bij G. Pirlo, Esdoornstraat 18, Tel. 86018. Wacht niet te lang! EEN ABONNEMENT WAARD! LRV EN PONYCLUB ST JAN MERSELO De ponyruiters hebben zondag 28 juni deelgenomen aan het concours te Sevenum en behaalde de volgende resultaten: het viertal Klasse L 2e 118 pt. Jacqueline Willems Bil 2e 120 pt. Esther Janssen Ml 3e 131 pt. Voor de beste paraderende afdeling tijdens het defile werd een le prijs toegekend. Vorige week woensdag was de afslui tingsavond van dit seizoen van sjoelclub De Schuivers. De spanning was te snij den toen de uitslag bekend werd ge maakt wie de le prijs en de wisselbeker in ontvangst mocht nemen. Het was Twan van Dijck die deze uit handen van zijn voorgangster Henny Rommen mocht ontvangen. Twan stond met 127 punten op de le plaats. Bas Pastors op de 2e met 122 punten. Derde eindigde Marcel Tissen met slechts 1 punt ver schil, 121 punten. Dat de sjoelsport zeer intensief wordt beoefend blijkt wel uit de steeds toene mende aantal aanmeldingen van A.N.S. leden. Deze is in steeds stijgende lijn en er bestaan reeds meer dan 80 verenigin gen in heel Nederland. Nu is er de zomerstop. We beginnen weer te sjoelen op 19 augustus a.s. We wensen allen een mooie vakantie toe. 28 juni was de laatste wedstrijd voor het regio kampioenschap te Boxmeer. De uitslagen zijn: Open klasse 5/7 jaa Mirella de Vries 1; 8/9 jaar Edwin Munsters 6; 10/11 jaar Rick van Melis 7; Freddie de Vries 1; 16+ jaar Leon van der Heijden 3, Sandy Laurensen 4; Powder Puffs 5/7 jaar Mariska Munsters 3; Mirella van Melis 1; 8/9 jaar Hanneke v.d. Bungelaar 1; 14/15 jaar Mandy v.d. Bungelaar 5; 16+ jaar Stien Coenen 1; Junioren 8 jaar Sebastiaan Bosma 4; Ad Coenen B Finale 2; 9 jaar Steven van Kempen 2; Cruisers 13 jaar Danny Donders 3; Freddie de Vries 2; Cruisers 25/39 jaar Giel v.d. Rijt 3 16/17 jaar Leo.i van de Heijden 1; 40 jaar Stien Coenen 1. Experts 8 jaar Edwin Munsters 2; 10 jaar Frank van Melis 2; 11 jaar Rick van Melis 7 Freddie de Vries 1; 14 jaar Peter Heesmans 7; 15 jaar Harm Vissers 4 16 jaar Carlo Heesmans 4; Sandy Laurenssen 1 en Leon v.d. Heijden 2; Het St. Theobaldusgilde viert op za- terdag 4 en zondag 5 juli a.s. het feest/ van haar patroonheilige, die ook pa-I troonheilige van de parochie Overloon is. Op zaterdag 4 juli zal er gestreden worden om de koningstitel, 's Morgenjs om 6 uur zal er op enkele plaatsen in h^t dorp het reveille worden geblazen. In dp namiddag en wel om half 3, zal men naar de Bossenhoek trekken voor het( koningsschieten, dat een van de hoogte punten is van dit feest. Het gilde ver wacht weer veel belangstelling van de in woners om dit eeuwenoude gebeuren weer mee te maken in de prachtige bos sen van Overloon. Zeker dit jaar zal het weer een span nende gebeurtenis worden omdat de mogelijkheid bestaat, dat er nu een kei zer kan komen bij het Gilde. Sj. van de Hoogenhof is nl. al 2 jaar achtereen ko ning geworden, en volgens de gildwetten wordt iemand keizer als hij 3 jaar opeenvolgend de vogel eraf heeft ge schoten. Ook de andere gildebroeders willen deze titel veroveren omdat de nieuwe koning automatisch de titel van gemeen-i tekoning mag voeren. Ook de leden van de drumfanfare en de dames van de gildebroeders zullen op een voor hen geplaatste vogel schieten. Na het bekend zijn van de koning zullen er in de Lindeboom enkele losseflodders worden afgeschoten, ten teken dat het Gilde weer een nieuwe koning heeft. Va naf het gildehuis zal men in gezelschap van de nieuwe koning, de koningin af gaan halen, waarna men weer terug gaat naar het Gildehuis, waar de traditionele ceremonieen zullen plaatsvinden, zoals het aanbieden van de ere-wijn en het overvendelen. Ook burgemeester van de Moosdijk, beschermheer van het Gilde en Pastoor der Kinderen, ook lid van het Gilde zullen bij het koningsschieten aanwezig zijn. Vanwege het afscheid van Pastoor der Kinderen zal dit voor de laatste maal zijn dat hij meeschiet om de koningstitel. Tevens zal burge meester van de Moosdijk de nieuwe ko ning ook installeren als gemeenteko ning, door hem het schild, dat geschon ken is door de burgemeester, te doen omhangen. Als vanouds zal ook nu weer de Overloonse schooljeugd weer getrakteerd worden door het nieuwe ko ningspaar. Hierna wordt iedereen in de gelegenheid gesteld om het nieuwe ko ningspaar le feliciteren. Zondag 5 juli zal er een H. Mis wor den opgedragen voor de levende en overleden Gildebroeders en Gilde- zusters. Deze H. Mis zal ook tevens in het teken staan van het afscheid van Pastoor der Kinderen als pastoor van onze parochie. Deze H. Mis zal worden verzorgd met gildeeer waarbij het in de bedoeling ligt, nadat de pastoor het gil de heeft afgehaald hij voor de laatste maal over de vendels zal treden. Dit is het symbool an onderdanigheid en eer- biqd. Het is het allerhoogste eerbetoon dat met de gildevaan kan worden ge daan. Onder de concentratie zullen de vendels worden gepresenteerd en roffe len de trommen. Na de H. Mis zal Pastoor der Kinderen nog worden over- vendeld, d.w.z. dat de gelofte van trouw door het Gilde wordt afgelegd of ver nieuwt als betuiging van de verschuldig de eerbied aan de kerkelijke of wereld lijke gezagsdrager. Na de H. Mis wordt nog een rond gang gemaakt door de „Derpshei" ter wijl het in de bedoeling ligt om zater dags voor het koningsschieten de Ku- luutsheuvel rond te trekken. Het gilde hoopt dat Overloon weer een paar mooie dagen tegemoet kan zien, en waarbij ze op een mooie manier afsc heid van pastoor der Kinderen kunnen nemen als gilde. Lopersgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 7.15 uur voor een duurloop van 10 km, vanaf parkeer plaats De Vers op het Overloon circuit. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lange re afstand, route rondom Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Cooperbaan cir cuit een gevarieerd trimprogramma. Verzamelen en aanvang om 9.00 uur bij Ballonzuil Beekweg. Woensdagavond gevarieerd trimpro gramma op het circuit Trimbaan Vla kwater. Verzamelen en vertrek om 18.45 uur vanaf de Perdstal, Kempweg. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384. automatiseringsopleidingen Herenberg 2 - Schuifelenberg 40 - Postbus 224, 5750 AE Deurne Personal Software en Service Automatiseringsopleidingen start eind augustus weer met de cursus Deze cursus, die wordt gegeven door ing. Peter van Tilburg, bestaat uit de onderdelen: - BASISKENNIS INFORMATIEVERWERKING - PROGRAMMEREN IN BASIC De cursus omvat 63 lesuren, verdeeld over 18 cursusavonden. Naast theorie wordt er ruime aandacht besteed aan het praktisch werken met computers. Voor geïnteresseerden hebben wij een brochure klaarliggen, die wij U graag zullen toezenden. U kunt deze brochure als volgt aanvragen: Telefonisch: 04930 - 11 666 {tijdens kantooruren) 04930 - 1 44 11 (buiten kantooruren) Schriftelijk: Antwoordnummer 505. 5750 VB Deurne (postzegel niet nodig)

Peel en Maas | 1987 | | pagina 11