VERENIGINGSNIEUWS fair.' L.V.B. NJN JUM Merselo PvdA VENRAY'S MANNENKOOR M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN VENRODE Kalender Muziekfederatie CRESCENDO ARS MUSICA Orkestvereniging Venray Vocaal ensemble Arabesque KINDERKOOR de BANDELIEREN GROTE FANCy 27 EN 28 JUNI SPORTVELD 00STSIN6EL Kinderkoor De Vredesklokjes Buurtvereniging Brukske Wijk Noord-West PEEL EN MAAS Wijkvereniging Veltum Wijkcentrum Landweert Vrouwentrefcentrum 'T BESSEMKE O.V.B. Oostrum Groepenavond in OJC Dingus Jeugd- natuurwacht The Old Calahan (I Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Gemeente- koningschieten Anti-kernbasis dag op 27 juni Lourdescomité afdeling Venray TRIMCLUB Donderdag 25 juni om 19.30 uur re petitie tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor in de Wieënhof. Na de pauze om 21.00 uur wordt de repetitie voort gezet in de foyer van de schouwburg. Maandag 29 juni extra ingelaste repe titie, niet van 19.00 tot 20.00 uur, zoals eerder vermeld maar van 21.00 tot 22.00 uur in de Wieënhof. Dinsdag 30 juni optreden Music Sa crum in Arnhem tijdens het internatio nale korenfestival waaraan liefst 95 ko ren uit de gehele wereld deelnemen. Ver trek per bus om 17.30 uur vanaf ge meentehuis. Donderdag 2 juli om 19.30 uur repeti tie bassen en om 20.00 uur gehele koor. 12 Juli, Caslenray, opluistering eu charistieviering. Geen repetitie wegens vakantie op 23 en 30 juli en 6 augustus. Wel wordt op zondag 26 juli in Geijsteren om 10.00 I uur de H. Mis opgeluisterd voor Fons. Op de laatste repetitie-avond voor de vakantie nl. 16 juli, kwartaaltoepen om 22.00 uur. Op 24, 25, 26 en 27 september concer treis Engeland. Afmelden: A. v. Gestel, tel. 83846. Koninklijke Harmonie Euterpe Donderdag 25 juni Concert Schuttersveld 20.00 uur. Uni form zonder hoed/pet. Donderdag 2 juli. Om 20.00 uur repetitie. AGENDA 4 oktober gemeentetournooi. 14 nov. concert Grevenbicht Heel. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 25 juni. Repetitie om 18.45 uur in de Perdstal. Donderdag 2 juli repetitie om 18.45 uur in de Perdstal Daarna vakantie. DRUMBAND Dinsdag 30 juni. Eerstvolgende repetitie. Bardienst: dhr. Thomassen. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Voorlopige agenda 27 juni Jumping Venray. Bijeenkomst om 18.45 uur bij de LTS. 28 juni Jumping Venray. Bijeenkomst om 10.45 uur bij de LTS. 2 juli serenade in Ysselsteyn. 23 augustus taptoe te Hermallen (B.) 30 augustus Taptoe in de Efteling. 5 september taptoe in Venray. 3 en 4 oktober gemeentelijk muziektoer- nooi. 29 november zondagochtenconcert Repetities Zondag 28 juni alleen voor de miniret- ten. Woensdag 1 juli voor majoretten, miniretten en korpsleden. Afmelden Majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. ZANGERS VAN SINT FRANS Agenda: Vrijdag 26 juni Om 18.30 uur voor alten en sopranen en om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Zaterdag 27 juni. Inleveren oud papier tussen 11.00 en 13.00 uur in de container in Landweert (achter de supermarkt aan de Kruiden laan). Maandag 29 juni. Om 18.30 uur alleen voor de nieuwelin gen. Om 19.15 uur spelavond voor alle jongens. Dinsdag 39 juni. Om 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 1 juli. j Om 18.30 uur alleen'voor de sopranen. Eventuele afmeldingen: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690 Denk aan het oud papier a.s. zater dag. De laatste repetitie valt op vrijdag 3 juli. De laatste hoogmis, die we voor de vakantie zingen, valt op zondag 5 juli. DAMESKOOR Vrijdag 26 juni om 13.00 uur huw. dienst in de kapel van het St. Jozef klooster. Zaterdag 27 juni om 14.00 uur opluistering van een huwclijksdienst in de Grote Kerk. 's Avonds onze jaarlijk se fietstocht. Woensdag 1 juli om 20.00 uur repeti tie. Zaterdag 4 juli avondmis in de Vre- deskerk. Woensdag 8 juli om 20.30 uur concert in het ziekenhuis. Woensdag 15 juli onze laatste repeti tie voor de zomervakantie. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevrouw v.d. Bekerom, tel. 83332 of aan Mevrouw Sijbers, tel. 81353. 26/28 juni Fanfare Oirlo, zomermu- ziek feesten. 28 juni, fanfare Castenray, concert in Walbeek. 9-12 juli. Fanfare Castenray, Muziek feesten. 15/16 augustus, Harmonie Leunen, Heimat-abend. 5 september, MMSK St. Petrus Ban den, taptoe. 7 september, federatievergadering in de Perdstal. 26/27 september, Harmonie Leunen, Muziekfeesten. 27 september, Fanfare Castenray, herfstconcert 3/4 oktober, Gemeentelijk muziek- toernooi in Ysselsteyn. 10/11 oktober, Harmonie Oostrum, dorpsfeesten. 15/16 november. Harmonie Oostrum, concert- en toneeluitvoering. 12 december, algemene ledenvergade ring LBM 13 december fanfare Castenray, Zon dagochtendconcert Schouwburg. 26 december, fanfare Castenray, Kerstconcert. Gem. zangvereniging Vrijdag 26 juni. Eucharistieviering ter gelegenheid van het 60-jarig huwelijk van ons lid L.H. van Els en J.E. v. Els-van Leendert. Om 13.00 uur in de Paterskerk, graag trou we opkomst. Zondag 28 juni. Hoogmis in de Paterskerk, aanvang 10.15 uur. Woensdag 1 juli Repetitie in het activiteitencentrum aan het Kennedyplein van 18.00 tot 19.00 uur. Zingen is gezond. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Zondag 5 juli geen zingen. Bij afwezigheid gaarne even afmelden bij nummers 86511 of 89831 Dinsdag 30 juni om 19.30 uur repeti tie voor de tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor in De Essel, Ursu- lastraat. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij mevr. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Oud papier kunt U deponeren in de eontajper by 3. van Osch Akkerweg 6 Woensdag 1 en 8 juli om 20.00 uur orkestrepetitie o.l.v. L. Boogaarts in de schouwburg van St. Anna. Afmelden bij M. Grootemaat, tel. 80358. Eveneens op beide woensdagen om 20.15 uur repetitie voor het klein ensem ble o.l.v. A. Thijssen in de muziek school. Afmelden bij P. Houba, tel. 87362. Maandag 29 juni en maandag 6 juli om 20.30 uur gezamenlijke repetitie in muziektherapie St. Servatius. Afmelden, uitsluitend bij Marian, tel. 04780-85377. Capriccio - Bojema Saltarello BOJEMA Vrijdag 26 juni. Bowlen in Oostrum om 19.00 uur. Op eigen gelegenheid naar Oostrum gaan. Vrijdag 3 juli. Om 19.00 uur vertrek bij het Boschveld- college naar Hegelsom. Denk aan je ei gen standaard. SALTARELLO Zaterdag 27 juni. Om 15.30 uur gezamenlijke repetitie. Zaterdag 4 juli. GEEN repetitie. Afmeldingen uitsluitend bij P. Falco Franken tel. 85855. Dinsdag 30 juni. Koorrepetitie van 18.30-19.30 uur. Zaterdag 4 juli. Kooruilstapje. Ziezo! Ons programma zit er weer op voor dit jaar. Op 30 juni komen we voor de laatste keer bij elkaar, om nog wat dingetjes met elkaar door te nemen. Jul lie krijgen dan ook informatie over het kooruitstapje, dus... tot dinsdag. BOUWMATERIALEN WAND- EN VLOERTEGELS AANBOUWKEUKENS - GEVELSTENEN GEBR. MARTENS VENRAY. Bongerdstraat 5. tel. Ö4780-85959 Geopend tot 17.30 uur 's Zaterdags van 9-13.00 uur. Vrijdag 26 juni. Repetitie voor het hele koor van 16.00 tot 16.45 uur. Zaterdag 27 juni. We zingen om 19.00 uur de mis in de Vredeskerk. Alweer de laatste mis van het koor jaar. De koorleden die ons koor gaan verlaten wensen wij allemaal een zonni ge toekomst toe en bedanken jullie voor je inzet de afgelopen koorjaren. De nieuwe gezichtjes in ons koor wensen wij veel plezier toe en een boel zangge not. Ook alle ouders, onze bijzondere dank voor uw inzet en stimulans het af gelopen jaar. Zaterdag hebben we feest. We ver wachten jullie in de lange rokjes om 18.40 uur in het parochiezaaltje. Na de mis verwachten we eveneens de ouders daar. We zullen dan onze kapelaan, voor wie we ook de mis zingen, eens in het zonnetje zetten. Vergeet niet de rokjes in te leveren op Langeweg 63. Tot slot allemaal een zonnige vakan tie toegewenst. De repetities beginnen weer op vrijdag 28 augustus 1987. Tot morgen. Zomer/rommelmarkt Zaterdag 27 juni a.s. is er in het Brukske weer een zomer/rommelmarkt van 9.00 tot lfr.OO uur. Er zullen rond het winkelcentrum kramen komen te staan met allerhande artikelen. Er wordt twee maal een loterij gehouden met als prijs een dames- en herenfiets. Voor de loten kunt U terecht bij de kraam van de buurtvereniging. Voor de kinderen is er een springkussen, en ook het wijkgebouw de Kiosk zal geopend zijn voor koffie of een drankje. Voor inlichtingen over deze zomer/ rommelmarkt: mevr. Kap, tel. 10093. Knutselaktiviteiten De knutselaktiviteiten voor de kinderen ziet er als volgt uit: groep 1 en 2, woensdag 14.00-15.00 uur: kleien; grop 3 en 4, maandag 18.30-19.30 uur: spellen doen groep 5 en 6, dinsdag 18.30-19.30 uur: spellen doen. De aktiviteiten worden gehouden in wijkgebouw De Kiosk. In de maanden juli en augustus zijn er geen activiteiten. Dus tot september. Programma Zaterdag 20.00 uur 50plus bal. Zondag koffie-kaartuurtje van 10.00 tot 12.30 uur. Zondag om 19.30 uur kienen voor het wijkcentrum. Zaal open om 18.30 uur. Maandag 20.00 uur sjoelen o.l.v. Harry Schepers. In de maanden juli en augustus is het Wijkcentrum GESLOTEN. Vrijwilligers kunnen zich nog aanmel den tot en met 1 augustus. Tel. 87024. Tot ziens in wijkcentrum Den Hoen der. uw weekblad ZESKAMP VELTUM Zondag 5 juli is het weer feest in Vel tum met de inmiddels bekende zes kamp. Dit jaar zijn ook enkele Veltum- se middenstanders aktief betrokken bij het zeskamp gebeuren. Zo treft U kra men aan van o.a. Super Tien en Bart Oomens, waar U, als U meedoet aan een raadspel, een mooie prijs kunt win nen. Zowel Oomens als Super Tien stel len het bedrag dat u vergokt beschik baar aan de Wijkvereniging, dus... mee doen! Verder treft U diverse ploegen aan waaronder een ploeg van Thuylshof, dansschool Lon Wetjens en van Super Tien. Op het zeskampterrein aan de Petten- makerslraat treft U verder kramen aan van de Spaanse gemeenschap, de politie Venray, de wijkvereniging etc. U kunt een partijtje Jeu de Boules spelen met de Jeu de Boulesvereniging Venray. Mu ziek op het veld is er ook, want o.a. Zuutjes An zal voor de nodige sfeer zor gen. De Spaanse gemeenschap komt niet alleen met een kraam, maar ook zullen de dansgroepen Rocieras een optreden verzorgen. Ook de rock en roll dans groep van Lon Wetjens zal een geweldig optreden verzorgen. De zeskamp begint om 12.00 uur. Voor de kinderen is er een kinderrom melmarkt en een spellencircuit. Dit be gint eerder, nl. om 11.30 uur. Na sluiting van de zeskamp om 18.00 uur is het nog niet afgelopen. Bij goed weer feesten we buiten verder, bij slecht weer zetten we de aktiviteiten door in wijkcentrum 't Schöpke. We hopen U allemaal te zien op zeskamp Veltum Zondag 28 juni organiseert de A.C.L. in samenwerking met de Vrouwengroep Landweert en 't Jeugdwerk een groots opgezette rommelmarkt in wijkgebouw 't Stekske in Landweert. De verkoop start om 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Tegelijkertijd zijn er enkele spellet jes voor de kinderen, een clown treedt regelmatig op, de meidengroep showt haar zelfgemaakte kleding en er worden overheerlijke Vietnamese loempia's ver kocht. kortom een dagje uit voor het hele gezin. Tot zondag. Zoals altijd sluit het vrouwentrefcen trum haar seizoen af met een feest. Zo ook dit jaar, op 11 juli a.s, dan organi seren wij een rommelmarkt vanaf 14.00 uur. Vrouwen die nog spullen hiervoor hebben, kunnen bellen naar Marie-José, tel. 10082 of Ankie, tel. 10090. Zij ko men deze spullen dan bij je ophalen. Tijdens de rommelmarkt zal er gezel lige muziek gedraaid worden en zoals al tijd is de koffie bruin. Diezelfde avond organiseren wij voor vrouwen een barbeque, aanvang 20.00 uur. Wil je aan de barbeque meedoen, geef je dan voor 1 juli op bij Marian, tel. 80102. De kosten hiervoor zijn 7,50. We hopen op een goede opkomst en een gezellige afsluiting. Tot 11 juli. Dinsdag 30 juni gaan we bij goed weer per fiets naar Kevelaer, met onder weg een korte pauze. In Kevelaer heb ben we de mogelijkheid om de kerk te bezichtigen, naar een museum te gaan kijken, waar regelmatig andere dingen te zien zijn. Verder is het daar gezellig om wat te winkelen en rond te snuffe len. We vertrekken om 9.00 uur vanaf de Rabobank en de bedoeling is om tus sen 18.00 en 19.00 uur weer terug te zijn in Oostrum. Zijn er misschien dames die wel mee naar Kevelaer zouden gaan maar dit per fiets niet goed aandurven of kunnen, willen die dan voor zaterdag kontakt opnemeq,met R. Basten, tel. 80582, zodat we voor voldoende auto's kunnen zorgen. Bij slecht weer gaat de fietstocht niet door en wordt deze verzet naar dinsdag 7 juli. Op dinsdag 15 september (Oostrumse kermis) vindt er in Helden Panningen een ,,info-plus" beurs plaats, wat speci aal programma's voor de .vrouw" biedt: regelmatig modeshows en twee modepresentaties; demonstratie rijgen van cultive parels; gratis koffie met ge bak; vervoer heen en terug. Duur drie tot vier uur;. t.S Deze beurs is zowel 's middags als 's "évbniW/IMIdnl^sten Voor deze middag óf ayórïti'iijtö%ife<5H'ts 15,- per persoon. Om er met onze vereniging naar toe te gaan, kan clit alleen als we een minimale opgave hebben van 20 personen, omdat de „info-plus" anders geen extra bus voor ons kan laten rijden. Dus dames, als U geïnteresseerd bent in deze beurs, wilt U zich dan alvast vóór zaterdag 27 juni opgeven bij R. Basten, tel. 80582, daar wij direct door moeten geven of onze vereniging wel of geen belangstel ling heeft. AFDELING VENRAY Woensdag 1 juli gaan we weer fietsen. Deze keer gaat de tocht naar Kevelaer. We vertrekken om half tien vanaf de Vredeskerk. Indien U twijfelt of de fietstocht doorgaat i.v.m. de weersom standigheden of verder nog vragen hebt, dan kunt U contakt opnemen met tel. 84649. Denk aan uw paspoort. Zaterdag 27 juni a.s. vindt in O.J.C. Dingus de 3e Venrayse groepenavond plaats. Op deze avond zullen uitsluitend Venrayse groepen optreden. De avond wordt reeds om 20.00 uur geopend met een optreden van de for matie FUSION. Deze band maakt stevi ge rock, tegen de hardrock aan. Ze bestaan reeds 1 Zi jaar maar zoeken nog steeds een vaste zanger. Dus? Om kwart over negen speelt de punk band SHORT CUT (foto), die onlangs nog de Boschveldeindexamenstunt kwa men opvrolijken, en op Radio 3 hun 7 seconden durende radiodebuut maak ten. Short Cut beslaat uit Boris (vocals). Eloy (gitaar). Big Wil Röpel (bas) en Bi cycle Rapair Man (drums). Om kwart over lien is het de beurt Hallo jeugdnatuurwachters. Afgelo pen zondag hebben we weer kunnen ge nieten van een mooie wandeltocht. Het weer werkte zeer goed mee en het was een mooie afsluiting van de serie wan deltochten. In het najaar gaan we verder met deze wandeltochten, waaraan steeds meer enthousiaste jeugdnatuur- wachters en hun ouders deelnemen. Dan nog iets over de aktie „vlijtig liesje". Deze zullen nu wel op z'n mooist zijn, maar dat moet je zelf be oordelen. Als je denkt dat het vlijtig liesje nu op z'n mooist is, dan neem je de plant mee naar school en laat deze beoordelen door je leerkracht. Je ont vangt dan 1, 2 of 3 stempels in je stem- pelboekje. Eind deze week komen we de opgaven van de nieuwe leden en verlen ging van het lidmaatschap op school op halen. Denk er dus aan, de opgave op tijd in te leveren! Tot de volgende keer. Donderdag club voor kinderen van 6 tot 9 jaar: videofilm Rollebol. Dinsdag, ringtennis op het veldje voor kinderen van 9-12 jaar. Beide avonden van half zeven tot acht uur. A.s. zaterdag 27 juni barbeque voor diegenen die vooraf betaald hebben. Zorg dat je om half acht op de club bent met de fiets want de barbeque is niet op de club. Zorg dat je op tijd bent. Groetjes, de leiding Zoals jullie vorige week al konden le zen, komt komende zaterdag Patrick Jansen een excursie leiden. Deze excur sie vertrekt om 9.00 uur vanaf het Schouwburgplein. Het is tevens de laatste excursie voor de zomerkampen. Daardoor volgend de komende weken geen stukjes in Peel en Maas. Wel kun je eind juli/begin augustus de Jenever bes (het afdelingsblad) verwachten, waarin onder andere een verslag van het VenKa en een nieuw excursieprogram ma. Copij voor deze Jeneverbes is altijd welkom bij de redak. Een plezierige zo- ka of andere vakantie en tot op de ex cursie. Martien. Voor info: Suzanna Spoelstra, 04781- 1324. A.s. zondag, kermiszondag, zal de Americaanse popgroep 42nd Street een optreden verzorgen in de jeugdsoos. 42nd Street bestaat uit leden van de voormalige groepen Bade Edge en Wi- nehouse. Het hele gebeuren zal rond •lï.OO uür aanvangen. Tot zondag, - IETS TE VIEREN? KEGELBANEN en PUB De Gouden Leeuw, 14 - Venray Tel. 04780-10019 b.g.g. 86064 Uw gastvrouw en gastheer Hannie en Wim Salters aan GIANT STEPS, de 5-mans jazz- rock formatie die reeds voor de derde keer meedoet en het ook dit jaar weer niet zal nalaten om in een nieuwe bezet ting te verschijnen. Om half twaalf speelt ELECTRIC HORSEMEN. Deze band, die alweer 1 Zz jaar bestaat, speelt gitaarpop in di verse stijlen, variërend van 60-er jaren rock tot hedendaagse gitaar trash. De bezetting: Peter (vocals en gitaar), Theo (keybords). Sip (bas) en Pieter (drums). Als laatste band zal SUNDAY WALK optreden. „Een band die al veel optredens achter de rug heeft. Cor speelt op wat trommels die hij vond bij opgravingen in zijn tuin. Zingen kan hij ook nog, en wel heel mooi (dit vaak tot grote ergernis van zijn buurvrouw). Hoe Rob ooit gitaar heeft leren spelen, weet hij zelf niet meer. Dat hij het kan is ech ter een onbetwist feit. Verlekkerd keek Paradiso toe, hoe hij dit jaar Johnny Thunders van het podium speelde. Eut (ex-Hawkwind) bast, en daarmee basta. De muziek houdt het midden tussen Punk-Rock", aldus hun biografie. De zaal is reeds om 19.00 uur open en de toegang is gratis. Vandaag, donderdag 25 juni, houden we weer onze ledenvergadering in wijk centrum De Kiosk, aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat onder meer het fraktieverslag, de voorbereiding van de seizoenopening en de verkiezing van Ge westelijke Bestuursleden. Dit is de laatste vergadering van dit seizoen, want ook onze mensen nemen twee maanden vakantie. Wel verdiend, als je de inzet en resul taten ziet van het nu afgelopen seizoen! Op de ledenvergadering, welke vana vond wordt gehouden, zijn ook niet- leden van harte welkom. Wilt U eens kennismaken, kom dan vanavond naar het wijkcentrum in het Brukske. Mocht U in de maanden juli of au gustus informatie willen hebben over de aktiviteiten van de PvdA in uw woon plaats, neem dan kontakt op met Bert Kersten, fraktie, tel. 80148 of met Cees Smits, bestuur, lel. 10427 Wij wensen U allen een zonnige en prettige vakantie! A.s. zaterdag 27 juni 4-tallen schiet wedstrijd te Tegelen. Eveneens op zaterdag 6-tallen schiet- vedsnijd te Panningen. Zondag 28 juni tweede Bondsfeest te Tegelen. Bijeenkomst bij het Gildehuis café De Klomp. Aanvang 12.30 uur. Al len keurig in uniform en denk vooral aan zwarte schoenen en zwarte sokken. In de optocht en tijdens de wedstrijden hebben we nummer 1We hopen dat U allen aanwezig zult zijn. Bij verhinde ring op tijd afmelden bij de secretaris. Gitaarstraat 50, tel. 80748. Zondag 5 juli gaat de schutterij naar het OLS te Kinrooy (België). Bijeen komst bij het gildehuis. Aanvang 10.45 uur. De bus vertrekt om uiterlijk 11.00 uur. In de optocht en tijdens de wedstrijden hebben we nummer 143. Afgelopen zaterdag heeft de 3x4 schietwedstrijd plaatsgevonden op onze schuttersweide. Baarlo won de wisselbe ker. Het C-team van Venray behaalde een eervolle derde plaats in haar afde ling. Proficiat. Iedereen wordt bedankt voor de in zet, waardoor het een prachtige schiet- middag is geworden. In het bijzonder danken we het personeel van de keuken wagen voor het goede werk. Ook het opruimen ging keurig. Zaterdag a.s. zal in Overloon het ge- meentekoningschieten plaatsvinden. Dit gebeuren is op initiatief van burge meester v.d. Moosdijk ontstaan. Hij meende dat de vier gilden uit de gemeen- te^WerliagSbeek eens per jaar bij elkaar moesten koifien, voor het verstevigen van de vriendschapsbanden. Dit zou kunnen gebeuren door gezamenlijk om een gemeentekoning te schieten. Hij stelde hiervoor een prachtig zilveren schild met ketting beschikbaar, met daarnaast een zilveren medaille voor diegene die zich tot gemeentekoning schiet. Het St. Theobaldusgilde heeft dit jaar de organisatie toegewezen gekregen. Eerder al hebben Maashees en Groenin gen dit georganiseerd. Het Overloonse gilde heeft al twee maal de gemeentekoning in zijn bezit gehad, en zal nu ook weer zeker alles in het werk stellen om de gemeentekoning in Overloon te houden. Dit gebeuren zal plaatsvinden op het schietterrein aan de Bossenhoek op za terdag 27 juni a.s. Hiervoor komen de Gilden rond 13.00 uur bij het Gildehuis bij elkaar. Van hieruit zal men via de Theobaldusweg, Engelseweg, 14 Okto- berplein, Venrayseweg en Bossenhoek naar het schietterrein aan de Bossen hoek gaan. Reeds vele jaren wordt op een zondag in de Vredesweek een manifestatie gehouden bij de poort van de militaire basis in Volkel, om te protesteren tegen de aanwezigheid van kernwapens. De vredesweekmanifestaties in Volkel wer den steeds voorafgegaan door fiets tochten vanuit de omtrek. Vaak was de markt in Uden de centrale verzamel plaats van waaruit dan een demonstra tieve optocht naar de basis werd gehouden. Op zaterdag 27 juni zal deze traditie op volle sterkte worden voortgezet! Zuid Nederland protesteert tegen de kernwapens in Volkel en elders: Weg met de F-16 FIETS MEE Op 27 juni vanaf 10.00 uur fietstochten vanuit vele plaatsen in de regio waaronder ook Venray naar Uden. Vanaf 11.45 uur rijden bussen vanuit Uden door naar Volkel. Voor mensen die slecht ter been zijn bestaat er dus de mogelijkheid om tot Volkel mee te rijden. 12.45 uur verzamelen op de markt in Uden. 13.00 uur demonstratieve voettocht vanuit Uden naar de basis in Volkel. Neem borden en spandoeken mee. Naast de landelijke leuzen voeren we ook leuzen „kernwa pens de wereld uit om te beginnen uit Volkel" en „Kernwapens nee, voorstel len Gorbatsjov: Ja; 14.00 kernwapen- vrije picnic bij de basis Neem broodjes mee. Voor koffie en thee wordt gezorgd, manifestatie met sprekers, muziek en kreatieve akties. 16.00 terugtocht per fiets of met de bus. Voor meer info N. de Best. 04780-86812. Foto-dia avond Op maandag 29 juni a.s. houden wij wederom een foto/dia avond. Deze avond is in het bijzonder bestemd voor de zieken en pelgrims, die dit jaar deel namen aan de mei-bedevaart. Ook hun familieleden en kennissen zijn van harte welkom. Traditiegetrouw wordt deze avond gehouden in huize St. Vincentius aan de Heuvelstraat te Venray, aanvang 19.00 uur. We beginnen met het bezichtigen van foto's, die ook nu weer kunnen worden bijbesteld. Bestellijsten zijn aanwezig; breng s.v.p. wel een pen mee. Na een korte pauze met koffie, wor den er dia's vertoond. Ook hiervan kun nen foto's worden bijbesteld. De bestel de foto's dienen wel vooruit betaald te worden. U krijgt ze later thuisbezorgd. Wij hopen weer op een goede op komst, waar op de Lourdes-herinne- ringen nog eens worden opgehaald. Vriendelijk verzoeken wij U geen ge bruik te maken van de hoofdingang, maar vóór het hoogdgebouw het pad links te volgen. Tot maandagavond 29 juni. Lopersgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 7.15 uur voor een duurloop van 10 km, vanaf parkeer plaats wandelpad op het Lorbaan cir cuit. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lange re afstand, route rondom Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Geijsterse bossen circuit een gevarieerd trimprogramma. Verzamelen en aanvang om 9.00 uur bij wandelpad kapel. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384. FIETSENDIEF AANGEHOUDEN Tegen een 15 jarige Venrayse jongen werd proces verbaal opgemaakt wegens diefstal van een fiets. Hij had die fiets weggenomen omdat zijn fiets enige tijd geleden ook gestolen was.... ONTVREEMDE FIETS GEVERFD Ten nadele van een Venrayse jongen werd aan het zwembad een voor hem kostbare fiets gestolen. Hij vond die fiets terug, weliswaar overgespoten in een andere kleur, terwijl ook verschil lende onderdelen ontbraken. Maar het was zeker, dat het zijn fiets was. Naar de dader van die diefstal stelt de politie nog een onderzoek in. AUTOONTVREEMD UITGEBRAND TERUGGEVONDEN Vrijdagavond werd aan de Veltumse Kleffen een geparkeerde personenauto gestolen. Nog voordat de opsporing goed op gang was gekomen, kwam er een melding binnen, dat op de kruising Toeristenweg-Ontginningsweg te Ber gen deze auto in brand stond. Die auto brandde geheel uit en de behoorde aan de inwoner van Venray. Die heeft nu een schadepost van ruim 13.000,- HONDIN KIPPENHOK Uit sporen viel op te maken dat een hond over de afrastering van een kippenren, achter een woning aan de Albionstraat te Leunen is kunnen komen en daar een slachting heeft aangericht. Twee krielhennen en een krielhaan werden dood in de ren aangetroffen. Het is de politie nog niet gelukt de honden-eigenaar op te sporen. Wel is een verhoogde waakzaamheid ingesteld, omdat verwacht wordt dat de hond zal terugkomen. DIEFSTAL AANHANGWAGEN Er werd aangifte gedaan van diefstal van een eigengemaakte aanhangwagen, welke ontvreemd werd vanaf de Kruidenlaan. INBRAKEN Tijdens afwezigheid van de bewoners werd met geweld toegang verkregen tot een woning aan de Lollebeekweg te Castenray. Wat er precies ontvreemd is kon nog niet worden vastgesteld. Via een openstaand bovenlicht was toegang verkregen tot een woning aan de Franciscuslaan. Ontvreemd werden hier enkele sieraden en een klein geldbedrag. VANDALEN AANGEHOUDEN Op aanwijzing van Intergarde kon de politie een drietal mannen van 19 tot 22 jaar aanhouden, die een vlaggemast in de Grotestraat hadden vernield. Na verhoor en aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt, werden zij huiswaarts gezonden. VERNIELING RUIT Van een kantoorpand in de School straat werd een grote ruit ingegooid. TUINMEUBELS ET ONTVREEMD Een komplete tuinmeubelset, 4 stoelen en 1 tafel voorzien van een kleedje werd ontvreemd vanaf een terras van het socio-centrum van het psychiatrisch ziekenhuis St. Servatius. AUTORADIO UIT MAGAZIJN ONTVREEMD Er werd aangifte gedaan van een diefstal van een autoradio ter waarde van ongeveer 1000,- uit een garage magazijn aan de Paul Burgmanstraat. Hoe die diefstal heeft plaats gehad kon nog niet worden vastgesteld.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 9