ECONOMISCH AVONDCOLLEGE VENRAY E.O. CURSUSJAAR 87 88 GROTE foNCy Fair.' Veel lof voor Venrays Mannenkoor Vissers Wegenbouw heeft officieel regiokantoor Peter Winnen weer succesvol Inbraakwerend hang- en sluitwerk bij Venrays projekt WERKLOOSHEID Volleybaltoernooi Fietsvierdaagse Overloon Fietstocht tracé Rijksweg 73 INGEZONDEN •5F Afgelopen zaterdag 13 juni heeft het Venrays mannenkoor met veel sukses deelgenomen aan het Zuid Nederlandse Mannenkorenfestival te Meijel. Op dit festival, waar niet voor prijzen werd gezongen maar een beoordelings rapport werd uitgereikt kwam het koor zeer goed voor de dag met uitsluitend kwalificaties als goed en zeer goed voor de diverse onderdelen en vele komplimenten van de jury, bestaande uit John Hoenen, Ger Vos en Jean Lambrechts. Ook dirigent Pierre Gerits werd in de rapporten veel lof tegezwaaid. De uitgevoerde verplichtte werken waren Veni Creator van A. Diepenbrock en Die Ruine van Kadaly. A.s. dinsdag 30 juni gaat het koor deelnemen aan het Grote Internationale Korenfestival in Music Sacrem in Arnhem, waaraan maar liefst 95 klasse koren uit de gehele wereld zullen deelnemen. Het Venrays mannenkoor is als een van de weinig deelnemende Nederlandse koren uitgeselecteerd om de Nederlandse eer hoog te houden. De laatste maanden zijn de 100 zangers dan ook keihard aan het repeteren en zijn er diverse extra optredens ingelast. Ook op dit zangconcours zal het verplichte werk 't Veni Creator gezongen worden. Eind september wacht het koor weer een nieuwe krachtmeting n.l. de 4 daagse concertreis naar Engeland. Zaterdag heeft Vissers Wegenbouw met gepaste trots en een tuinfeest - in de tent - aan zijn klanten uit Venray en omgeving het nieuwe regio kantoor getoond. Daarmee kwam dan ook definitief een einde aan het „directie keten-tijdperk", met diverse stand plaatsen in onze gemeente. Vissers Wegenbouw is al ruim 40 jaar akiief in Venray en in de regio. Als gevolg van die werkzaamheden zocht men al enkele jaren naar een geschikte kantoorruimte, of naar een terrein waarop een semi-permanent kantoor kon worden ingericht. Uit de door de gemeente aangeboden lokaties was het moeilijk een keus te maken, omdat men in eerste instantie dacht naast het kantoor ook een opslagplaats voor materiaal. _ea. voertuigen te moeien- verwezelijken. Dat was niet te verwe- zenjBjke met de wens van een centrale ligging in het centrum. Toen men uiteindelijk vernam, dat de ABN-bank van de Julianasingel naar het Henseniusplein zou verhuizen, was men er als de kippen bij om het leegkomende kantoorgebouw over te nemen. In de voorbije wintermaanden werd het interieur van het kantoor aangepast, want men had bijvoorbeeld helemaal geen behoefte aan een kogelvrije kassa-ruimte... Rond de centrale hal zijn nu vier kantoren ingericht. Men beschikt over een eigen parkeerterreintje achter het gebouw, en vooral de ligging aan een zeer belangrijke verkeersader wordt als zeer belangrijk ervaren. Bijna vier jaar hebben dé fans van Pe ter Winnen moeten wachten, maar afge lopen maandag was het zover. Een be langrijke overwinning van onze wielren nende plaatsgenoot. In de zevende etap pe van de Ronde van Zwitserland, die eindigde op de Monte Ceneri in Cade- mario, ontsnapte hij op 3 km voor de fi nish uit een kopgroep en arriveerde met 20 seconden voorsprong op de Colum- biaanse klimgeit Parra, als eerste op de top. Door dit resultaat is Winnen een van de belangrijkste kandidaten voor de eindzege geworden. Na zijn overwin ning stond Winnen zesde op 33 secon den. Na de etappe van dinsdag is hij op geschoven naar een vijfde plaats op 20 seconden. Na de etappe van woensdag staat Peter Winnen zelfs tweede, op 1 seconde van leider Hampsten. WEDEROPSTANDING In 1983 vierde Peter Winnen zijn grootste successen. Een tweede plaats in de Ronde van Zwitserland en een derde plaats in de Tour de France spraken boekdelen. Daarna kwam de val. Een jarenlang durende rugklacht mani festeerde zich zó, dat prestaties achter wege bleven. Toen hij vorig jaar in de Tour de France moest afstappen, ging hij naar een Amsterdamse botten- specialist. Deze hielp hem inderdaad van zijn pijn af, waarna Winnen weer aan zijn vorm ging werken. Tijdens het winterseizoen deed hij, niet zonder suc ces, mee aan het marathonschaatser Dit jaar begon het wielerseizoen met achtste plaatsen in de Ronde van Fries land en de Brabantse Pijl. Daarna volg de eveneens een achtste plaats in de ron de van Romandië. Begin deze maand werd hij zevende in het eindklassement van de Italiaanse Giro. Een prestatie die hoger uil had kunnen vallen, maar hij gedroeg zich als een voorbeeldig knecht van het nieuwe talent Breukink. En nu dan de goede prestaties in Zwitserland. Peter Winnen is op de weg terug naar de top, al zal hij dit jaar niet te bewonderen zijn in de Tour de Fran ce. Op eigen initiatief laat hij die dit jaar voor wat het is. DURE JACKS ONTVREEMD namens een kledingzaak in de Gro testraat werd aangifte gedaan van diefstal van vijf dure jacks, zowel lede ren als van andere stof gemaakt. De waarde van iedere jack bedraagt 599,- Hoe de diefstal precies heeft plaatsge vonden is nog niet kunnen worden vast gesteld. Zeker is dat de jacks niet ver kocht zijn en op 30 mei nog in de zaak aanwezig waren. INBRAKEN IN WONINGEN Op vrijwel identieke wijze werd toe gang verkregen tot een drietal wonin gen. Bij de inbraak in een woning aan de Julianasingel kon nog niet worden vastgesteld wat er precies verdwenen is omdat de bewoners tijdelijk afwezig zijn. Bij een inbraak in een woning aan de Kempweg bleek de gehele woning door zocht te zijn, maar hier is het de dader kennelijk om geld te doen geweest, en dat was niet aanwezig. Wat er precies ontvreemd is bij een inbraak in een woning aan de Langeweg kon ons nog niet worden medegedeeld. VERNIELING SCHOOLRUIT Weer werd het schoolbestuur van de basisschool „De Bongerd" aan de Ei kenlaan geconfronteerd met vanda lisme. Ook nu is er weer een grote ruit ingegooid. BREUK TIJDIG ONTDEKT In de nacht van zondag op maandag werd een breuk in de waterleiding ont dekt op de Veulenseweg ter hoogte van de Overbroekseweg. Het was een geluk dat door tijdige ontdekking en het snel nemen van maatregelen kon worden voorkomen dat er ongelukken plaats vonden. In korte tijd was een gat van 4x4 meter met een diepte van 175 cm in het wegdek geslagen. Het heeft enkele uren geduurd eerdat de breuk hersteld was, maar het heeft nog vele uren ge duurd eer de druk op de waterleiding in een gedeelte van Venray weer normaal was. DRIE GEWONDEN BIJ BOTSING Door het niet verlenen van vrije door gang door een 75-jarige Venlose auto bestuurder, op de afslag Deurenseweg- Venloseweg, kwam zijn auto in botsing met een over de Venlcseveg rijdende personenauto, bestuurd dc r een 56- jarige inwoner van Holthees. Bij de botsing werd de bejaarden bestuurder, en een inzittend echtpaar, zodanig gewond dat ze naar het zieken huis moesten worden vervoerd. Hun verwondingen bleken dusdanig mee te vallen, dat ze naar huis konden worden overgebracht. De bestuurder uit Holthees werd slechts licht gewond. De beide auto's werden vrijwel totaal vernield. Voor de eerste maal is een bouwproject in Noord Limburg voor zien van een inbraakwerend hang- en iistaftv^rk. Voor die primeur zorgde het aannemersbedrijf Raedts uit Oostrum, dat in Landweert, op het Look, 'n 5-tal premiewoningen in aanbouw had. Een aannemer begroot voor een woning een bedrag van enkele honderden guldens aan hang- en sluitwerk. In dit geval heeft het aannemersbedrijf Raedts er voor gezorgd, zonder dat zulks prijsverhogend kon werken, dat in die woningen hang- en sluitwerk werd aangebracht volgens de normen van de TBBS. De afdeling Voorkomen Misdrijven van de Venrayse Politie heeft daarbij geadviseerd en is zeer ingenomen met deze mogelijkheid, welke de aannemer kon aanbieden. Goede sloten, mits juist gemonteerd kunnen een hoop inbraakellende voorkomen. Het Venrayse beveiligings bedrijf Leo Hendriks droeg zorg voor deze vakkundige montage van het veiligheidssluitwerk Juist omdat bij de bouw normen gesteld worden, de z.g. curveprijzen, is hier sprake van een uniek project, omdat de stichtingskosten niet werden verhoogd, en de kopers van deze premie-woningen nu voor het normale bedrag hun woning voorzien krijgen vanCBét inbraakwerende hang- en sluitwerk; een geste van aannemer Raedts naar de toekomstige bewoners toe. Voor het project als zodanig bestaat nu reeds grote belangstelling, welke belangstelling zeker ook zal blijken tijdens een binnenkort te houden z.g. Open Dag. Bij de oplevering door het Venrayse beveiligingsbedrijf was de V.M.-afde ling aanwezig. Adjudant Sjef Janssen prees aannemer Raedts voor dit lofwaardige initiatief dat, naar hij hoopte, spoedig navolging zal krijgen. Overigens vermelden wij gaarne dat In de maand bleef de daling van de werkloosheid verder aanhouden. In onze provincie verminderde die met 1127 mannen tot 32860, dit is 12,5% van de afhankelijke mannelijke beroeps bevolking. Ruim de helft van de daling van de werkloosheid betrof het bouwvakpersoneel, maar ook in vrijwel alle andere beroepsgroepen nam het aanbod af. In tegenstelling met mei 1986 bleef de instroom van schoolverlaters nog beperkt. In de komende maanden is echter een forse groei van het aantal schoolverlaters te verwachten, die de ontwikkeling van de werkloosheid negatief zal beinvloeden. Landelijk daalde de werkloosheid met ca 13750 mannen (van 424300 naar 410541). Het landelijk werkloosheids cijfer nam evenals het Limburgse af met 0,4% en is thans 12,1% Met uitzondering van het rayon Venlo 98) daalde in alle rayons de werkloosheid. Absoluut gezien zijn de grootste dalingen te signaleren in de rayons Heerlen (-244), Maastricht (-226), Venray (-137) en Roermond (-177). Relatief nam de werkloosheid 't meest af in de rayons Brunssum en Valkenburg waar het werkloosheidsper centage met resp. 1.0% en 0.9% terugliep. De belangrijkste mutaties per beroepsgroep betroffen: bouwvakper soneel (-590) personeel in algemene dienst (-145) metaalbewerkers (-132) en transportpersoneel (-116). De vergelijking op jaarbasis geeft een daling van de werkloosheid met ca 4250 mannen te zien. Ondanks deze positieve ontwikkeling blijft de werkloosheid op een te hoog niveau. Bovendien zijn de verschillen binnen de provincie erg groot. De laagste werkloosheid kent het rayon Helden met een werkloosheids percentage van 5,6%. Hier staat als andere uiterste tegenover het rayon Maastricht waar het werkloosheids percentage meer dan 3 maal zo hoog is nl. 16,9%. Tot zover de landelijke en provinciale gegevens. U zag het aL in Venray daalde het aantal mannelijke werklozen met 137. Daarvan waren er slechts 10 bemiddeld via het buro Gennep. De andere 127 waren allen uit de regio Venray. Maar, omdat Valkenburg ook een forse daling kende, raakte Venray wel zijn tweede plaats op de ranglijst van de minste werklozen kwijt. Bij de dames blijft het sukkelen. In Venray 4 dames méér werkloos, en in Gennep maar liefst 30' In zijn totaliteit nam de werkloosheid onder de vrouwen in Limburg maar met 35 af. Een maand eerder moest men nog een stijging van 250 werkloze dames noteren. De situatie blijft vrij uitzichtloos, want er is ook op jaarbasis geen énkele daling te zien. Verwacht wordt dat er nu ook meer vrouwen dan mannen als werkzoekende schoolverlaters zullen worden inge schreven. iedereen die zijn woning optimaal wil beveiligen, gratis advies kan krijgen van de afdeling V.M. van de Venrayse politie. Op de foto: adjudant Sjef Janssen die waarderende woorden sprak aan het adres van aannemer Raedts, beveili gingsbedrijf Leo Hendriks en twee leden van de afdeling VM. Het komende cursusjaar biedt het Avondcollege een breed pakket cursus sen aan. De kwaliteit daarvan staat voorop en daarom worden de lessen uitsluitend verzorgd door bevoegde docenten met ervaring in het onderwijs aan volwassenen. Naast de traditionele handelsoplei dingen treedt het vak informatica steeds meer op de voorgrond. De computer cursussen volgen de nieuwe ontwikke lingen op de voet. De aangeleerde vaardigheden zijn direct in de praktijk toepasbaar. Het college heeft de beschikking over moderne professionele apparatuur. Dit jaar wordt ook gestart met de bedrijfscursussen. De mogelijkheid bestaat voor bedrijven of instellingen om „op maat gesneden" cursussen te laten verzorgen. Te denken valt aan bedrijven die hun werknemers ver trouwd willen maken met computertoe passingen, bijvoorbeeld op tekstver- werkingsgebied. Een opvallende nieuwe cursus is de cursus creatieve handvaardigheid. Deze cursus leidt op voor het diploma Handvaardigheid voor jeugdleiding. Het diploma geeft geen recht op en lesbevoegdheid, maar vormt wel een goede basis voor het verzorgen van of meehelpen bij handvaardigheidsactivi teiten in kindertehuizen, buurthuizen, bejaardenhuizen etc. Het vervullen van de functie van assistent(e) arbeids- en bezigheidsthera pie in verschillende soorten instellingen behoort tevens lot de mogelijkheden. Uiteraard richt de cursus zich ook op het ontplooien van de menselijke creativiteit door middel van het aanleren van vaardigheden, werkvor men en kritisch waarnemen. De cursus bestaat uit twee delen van ieder een jaar. De volgende onderdelen komen aan de orde: papier en karton, plastische materialen, kostenloos mate riaal, hout, licht metaalbewerking, plooibare materialen, schetsen tekenen en druktechnieken en een specialisatie (bijv. poppen maken, boekbinden, etsen etc.) Elke blok bestaat uit een deel theorie, waarin aan de orde komt: gereedschap pen, technieken, werkwijzen en kennis van materialen. Ook wordt aandacht besteed aan kunstgeschiedenis, kunst beschouwing, grondslagen van de handenarbeid en didactiek (leren lesgeven). Iedere cursist houdt een werkboek bij. Aan het einde van de cursus kan worden deelgenomen aan het landelijk erkende examen Diploma voor Crea tieve Handvaardigheid. In mei jl. is de eerste groep cursisten op examen gegaan, waarbij allen een diploma in ontvangst mochten nemen. Natuurlijk biedt het Avondcollege ook nog de traditionele cursussen aan. In bijgaand overzicht treft U een volledige opsomming aan. Wel willen i Boekhouden ADMINISTRATIE Prakt nkdiplonw Examentraining Moderne Bedrijfsadministratie Examentraining Staatspraktijkdiploma Bedrijfsadmin ONDERNEMEN Middenstandsdiplorna Middenstandsdiplorna Ondernemersdiploma A.G.F. NI MA-A SECRETARESSE Secetaresse S.M.K Bedrijfscorrespondentie Engels Notuleren Machnèschrijven/tekstverwerken COMPUTERGEBRUIK Inleiding Toegepaste Informatica Inleiding Toegepaste Informatica Computerboekhouden Tekstverwerken Calculatie en bestandsbeheer A M.B.I II A MBIHE J VOORHEEN 1.2 EN B1 HANDVAARDIGHEID Creatieve Handvaardigheid Deel 1 Dee 1 2 wij U nog even wijzen op de computercursussen. Nieuw is de cursus tekstverwerken waarbij ook aandacht besteed wordt aan desktop-publishing, hetgeen inhoudt dat U in staat bent om uw drukwerk e.d. van een proffessione- le lay-out te voorzien. De cursus computerboekhouden maakt gebruik van het professionele Fini-Visy pakket, en sluit daardoor prima aan bij de wensen van het bedrijfsleven. Voor meer informatie kunt U schrijven naar het Economisch Avond college, Antwoordnummer 1012, 5800 AE Venray. Ook kunt U de voorlichtingsavond bezoeken op donderdag 2 juli 1987. De voorlichtingsavond wordt gehouden in het lesgebouw van het IMBO aan de Leunseweg 2a te Venray. Tussen 19.00 en 21.00 uur worden uw vragen beantwoord. olgende cursussen e 1 ^j aar 12 weken 31 aug. 31 aug. 7 sept. 10 sept 14 sept. 14 sept. 17 sept. 26 okt. 29 okt. 29 okt. Naar aanleiding van het succes van het volleybal toernooi van afgelopen jaar hebben wij besloten om dit jaar weer een Hento volleybaltoernooi te organiseren. De opzet is ongeveer hetzelfde als afgelopen jaar. Gemengde teams met minimaal 2 dames, niet meer dan 2 kompetitiespelers per team, elk team zorgt voor een scheidsrechter en een teller. Ditmaal gaan we het toernooi buiten spelen en wel op de sportvelden bij de sporthal op 9 augustus en de aanvang is ongeveer 11.00 uur. De kosten zijn hetzelfde gebleven 30,-. Dit bedrag kan worden overgemaakt naar reke ningnummer 87.82.00.738 t.n.v. Joke Reyntjes, Helfrichstraat 40, 5801 XN Venray. Het inschrijfformulier en het geld ontvangen wij graag voor 30 juni i.v.m. vakantie. Tot ziens op 9 augustus Maria en Jos (Hento) Margo en Joke (organisatie) Maandag a.s. start voor de derde ker de fietsvierdaagse van Overloon waar men weer honderden deelnemers verwacht. Het doel van deze fietsvierdaagse is voornamelijk gezelligheid, bevordering van de gezondheid en ontspanning voor iedereen. De routes die uitgezet zijn in de omgeving van Overloon zijn vol afwisseling en lopen door bossen en heide, langs water en over mooie landwegen. De startplaats is evenals andere jaren bij 't Hof van Loon (bij Museum) Er zijn keuzemogelijkheden nissen 3 afstanden, namelijk 20, 35 en 50 km. Indien men minimaal drie keer deelneemt komt men in aanmerking voor een zeer prachtige herinnering, welke op de laatste dag uitgereikt zal worden. De pauzeplaatsen geven een echt rustpunt, waar men kan genieten van gratis koffie of limonade en van het vaak mooie uitzicht op de Maas of bossen. Degenen die de 20 of 35 km rijden, kunnen ook deelnemen aan de routekwis, waarvan op de laatste avond de prijzen uitgereikt zullen worden. Inschrijven en starten iedere dag bij het Hof van Loon van 16.00 tot 19.30 uur. Om 20.45 uur sluit de pauzecontrole en om 22.00 uur sluit de eindcontrolepost. Voor alle deelnemers is het belangrijk om te weten dat de routes met pijlen zijn aangegeven terwijl men daarnaast tevens iedere dag een routebeschrijving in ontvangst kan nemen. Kosten: voor volwassenen met herinnering voor vie avonden 7,50. Velwassetie^atSlldW herinnering voor vier avonden 5,-. Kinderen kunrien gratis aan de routekwis deelnemen, terwijl voor volwassenen die deelname 1,50 bedraagt. Kinderen tot 14 jaar met herinnering voor vier avonden ƒ5,-. Het is ook mogelijk om per avond deel te nemen, echter zonder herinne ring. de kosten bedragen dan voor volwassenen 2,50 en voor kinderen 1.50. De organisatie is in handen van de Tourclub Overloon. Voor inlichtingen kan men terecht bij Jan Arts, 04788-1879. Op zondag 28 juni organiseert de Milieugroep Vierlingsbeek een fiets tocht langs het toekomstige tracé van de rijksweg 73. De tocht start om 10.00 uur bij cafe Franssen aan de spoorwegovergang te Vortum Mullem, waar eerst een korte toelichting wordt gegeven. Daarna fietsen we door het gebied waar de rijksweg gepland is naar het eindpunt van de tocht, het Pelgrimshuis te Smakt waar nog verder gepraat kan worden over de problemen rond deze weg. Binnenkort begint n.l. de bestem mingsplanprocedure, waarbij wijzi gingen moeten worden aangebracht in het bestemmingsplan ten behoeve van deze weg. Deze wijzigingen liggen dan een maand ter inzage op het gemeentehuis. Gedurende deze maand kan iedereen schriftelijk bezwaren indienen die later nog mondeling toegelicht kunnen worden. Deze proce dure moet in 87/88 plaatsvinden. Daarna komen de grondaankopen in de jaren 89 en 90 waarna de echte aanleg volgt in de jaren 1991 en 1992. Het leek ons goed om voordat deze hele procedure op gang komt deze fietstocht te organiseren zo dicht mogelijk langs het gekozen tracé. Men kan dan zelf zien wat de gevolgen zijn voor ons mooie landschap en wat een breuk deze weg betekent voor de leefgewoonten van mens en dier. Aan de fietstocht kan iedereen meedoen en er zijn geen kosten aan verbonden. Alleen bij regen komt de tocht te vervallen. Voor informatie kunt U de volgende nummers bellen 04781 - 1256 en 1794. AUTOKRAAK Een autokraak aan een op de Mambostraal geparkeerde personen auto is niet gelukt. Mogelijk is de dader in zijn werk gestoord. De eigenaar zit nu met breekschade aan zijn auto ter hoogte van 400,- POLITIE WAS WEER VEEDRIJVER Op de Meerloseweg te Oirlo moest de politie in aktie komen voor een vijftal koeien dat gebruik maakte' van de openbare weg. Voordat er ongelukken waren gebeurd, waren die koeien door politie en eigenaar in de weide teruggedreven. De afrastering bleek in orde te zijn. Kennelijk niet goed genoeg afgesloten of er zijn kwajongens aan het werk geweest. Van de koeien konden de politiemannen naar de paarden. Want in de Hoenderstraat liepen enkele paarden los. Die paarden waren kennelijk van de manege. Omdat daar geen personeel aanwezig was, dreef men de dieren maar binnen een omheining. DOE OOK MEE KOM COMEO HELPEN.' Naar aanleiding van de notities uit de gemeenteraad d.d. 4 juni 1987 wil ik, hier gaarne op reageren. In deze notities konden wij lezen dat de raad besloot om de tarieven van een abonnement op de kabeltv aan te passen door een verhoging toe te passen van 0,70. Ook konden wij weer eens lezen dat de fraktie v.d Vorle de stukken niet juist gelezen had. Maar is dit zo? Niet alleen in Venray, maar overal stijgen de prijzen schrikbarend. Merkwaardig is het dat juist het college geen antwoord kon geven of de prijzen exclusief of inclusief b.t.w. zijn. Is dit exclusief dan stijgt de prijs 4,20 tot 1991 en zullen veel mensen afhaken, door verslechte ring van de koopkracht door stijging van de ogb in 1988 en de rioolheffing die na 1990 zijn intrede zal doen. Hierdoor zullen veel aansluitingen geannuleerd worden, waardoor de kosten weer zullen stijgen daar andes de exploitatie niet kloppend te krijgen is. Verwijzend naar de meerjarenbegro ting kunnen wij alleen concluderen dat deze juist gelezen is door de fractie van de Vorle. Of zou het college hierdoor het onzinnig duur afscheidsfeest van de gemeentesecretaris willen verhalen op de burgers van Venray. F. Janssen. -19V '3' to L CeBostraat 46 5802 KC Venray Wij, tandartsen in de regio Midden- en Noord Limburg maken ons zeer be zorgd over de kabinetsplannen om de tandheelkundige zorg voor volwassenen uit het ziekenfondspakket te halen. Ze ven miljoen ziekenfondsverzekerden gaan wel een hogere premie betalen, maar moeten ook gaan betalen voor de tandarts. Dus geen „gratis" controlebe zoeken, vullingen, verwijderen van tandsteen, het aanmeten van een kunst gebit, zelfs kiespijn moet betaald wor den. Veel mensen zullen hier geen geld voor hebben. Een bezoek aan de tan darts wordt uitgesteld. Uitgesteld tot het te laat is en er alleen nog maar kan wor den getrokken en ook dat moeten zij zelf betalen. Wij vinden dit een uitermate trieste zaak. In het verleden is veel aandacht besteed aan preventie. Dit wordt nu met één pennestreek weer teniet gedaan. Nederland wordt wat tandheelkundi ge zorg betreft een achtergebleven land. De Tweede Kamer zal 29 juni a.s. over de regeringsplahnen een beslissing nemen. Hopelijk hebben zij meer ver antwoordelijkheidsgevoel dan het Kabi net. Wanneer ook u zich door deze plan nen verontrust voelt kunt U een Tweede Kamerlid schrijven of bellen om deze heilloze plannen te voorkomen. Adressen en telefoonnummers van de politieke partijen kunt U opvragen bij de vertegenwoordigers van de plaatselij ke politieke partijen of bij het gemeen tehuis. Inmiddels verblijf ik, J.A.F.M. Tuyl secretaris Afdeling Limburg-Noord Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Tandheelkunde. Aan het IHBO (Instituut voor Hoger Beroepsonderwijs) te Eindhoven zijn Maarlen Arts en Ruud Michiels uit Ven ray afgestudeerd als elektrotechnisch in genieur met als specialisatierichting kommerciële techniek. Aan de Academie van Bouwkunst in Amsterdam studeerde Frits Ruyten af als landschapsarchitect. Zijn afstudeer project betrof een inrichtingsplan voor een woongebied van 2500 woningen, gelegen op de eilanden aan het IJ in Amsterdam. Aan de gezondheidszorgacademie afdeling HBO v te Sittard slaagde Henny van Osch uit Ysselsteyn. Aan de Hogeschool Midden-Brabant academie voor Informatieverzorging te Tilburg, voor de opleiding tot Bibilio- thecaris-Documentalist: Wilma Maes- sen uit Venray. Henk Ponjee uit Venray is aan het opleidingsinstituut voor fysiotherapie te Nijmegen geslaagd voor het diploma fysiotherapie. Aan de plato academie te Hengelo slaagde Mariet Claessens-Pubben als A.S.R. Therapeute, Analitisch, Synthe tisch Reflexzone therapie. In Nijmegen is Colien Jacobs-van den Munckhof Cum Laude afgestudeerd voorM.O.-B. Orthopedagogiek. R.K. Scholengemeenschap voor Beroepsonderwijs „Marianum" Venray L.E.A.O. Wilberi Claessens (Heide), Roger Peeters (Horst), Petra Pingen (Maashees), Mariska Wilmsen (Overloon). Jean-Paul Barents. Aslrid van Benthum, Johan Coerssen, Ron- ny Duivenvoorden, Inge Engels, Mark Hen driks, Rob Hesen, Marga Jansen. Petrie Janssen, Lachmidewie Jarbandhan, Edwin Kroon. Claudia Kuijpers. Jolanda Lenssen, Roman Schwachöfer, Mo- njque, Tlrjj«cri,' Èdwih Verstegen, Mary Manuuapes^y, Hal tik Kürtoglu (Venray), René Spreeuwenbelg (Veulen), Marcel Jans sen en Jeurdan Jenniskens (Wanssum). L.H.N.O. Claudia Cuijpers (Geysteren), Steffïe Er- ben (Heide), Heddy Fleuren (Holthees), Ani ta Direks, Rian Direks. Ilse Hendriks, Jolan da van Houdt, Robert Rongen, Sandra Ver stappen (Leunen), Maria van Knippenberg (Mcerlo), Irma Beckers, Mariëlle Tacken (Oostrum), Ellis van Berkel, Hilda Rongen, Silvia Voesten. Marcia Weymans (Overloon), Edwin Mulders (Smakt), Ingrid Reynders (Vierlingsbeek). Ger Snijders (Ven lo), Jamila Aoussar, Miranda Claassens, Jacqueline Classens. Sandra Clephas, Chan- lal Derikx, Minke Douma, Yvonne Entrop, Christel van Grootel, Jacqueline Hendriks, Marion Hermans, Christel Hulleman, Jean- ny Huyts, Lizet Jacobs, Sandra Jacobs, Leo- nie Jenneskens, Renale Kruize, Anette Lens sen, Cindy Marks, Mimount Mekran. Mari an Odenhoven, Fatima Oulahsen, Jeanne Peeters. Esther van Sinderen. Petra van Sin- deren, Esther van der Sluys, Melanie Smit, Robert van Soest, Marjo Steeghs, Johan Ste vens, Anja Sijbers, Claudia van der Velde, Peggy Verbakei, Lily Vervoort, Petra Wil- lems, Silvia Wilmsen, Angelique Martens, Nacira Chaouki. L.L.O Erwin Holtackers (Leunen), Maurice Heg- ger, Brigitte Poels, Chantal Wilms (Mersell), Nick Rijcks (Velden), Bianca Arts. Barbara Clephas, Rob Clephas, Andres Cuypers, El len Dijkmans, Gerlinda van Erp, Laurens van der Geugten. Anja Kees, Silvia de Rooy, Maurits Schwachöfer, Silvia Siebers. Sandra Spanjaard. Marlies Teslroote, Xandra We ber. Jan-Willem Wijnhoven, Ron van der Zanden. Ard van Osch (Venray). Leon van Vegchel (Vredepeel). Eric Janssen. Gordon Verkoyen (Wanssum), John van Veechel (Well). DIPLOMA I..B.O. Karin Linders (Geysteren), Nathalie van Basten, Jolanda Berden, Monique Claes sens, Inge Leyssen (Leunen), Angela Arts (Oostrum), Rcnï van den Berghe, Ango Ver- straaten (Overloon), Aicha Bougassa, Frede- rieke Hagenbeek, Mina Hilami. Petra Lin ders (Venrav). EEN STREEP DOOR DE PRIJZEN IS NOG GEEN STREEP DOOR DE MODE!

Peel en Maas | 1987 | | pagina 7