domend weekend gezellig gebeuren op de (irote Markt Win f 100,- in etalagewedstrijd Nelissen van Egteren: bouwgroep met eigen gezicht Kwaliteits aspecten staan hoog in vaandel van Nijsen Mengvoeders Vanaf vrijdagmorgen acht uur wordt er hard gewerkt op en in de omgeving van de Grote Markt. In verband met de opbouw van alles wat met Jumping Venray op zaterdag 27 en zondag 28 juni te maken heeft, zal men er rekening mee moeten houden, dat het verkeer wordt omgeleid en dat een aantal parkeerterreinen niet gebruikt kunnen worden. Dat geldt dan op de eerste plaats voor de Grote Markt zelf, maar ook voor het parkeerterrein bij het gemeentehuis tussen Kerkpad en Gemeentehuis en het terrein aan de Eindstraat. De parkeerplaats voor invaliden bij de ingang van de kerk blijft voor en tijdens de H. Missen beschikbaar. De parkeerplaatsen aan de Julianasingel, de 2e en de 3e bij het gemeentehuis en de parkeerruimte bij de Torro aan de Hoenderstraat Deken Thielenstraat kunnen normaal worden gebruikt. Na het sluiten van de winkels op zaterdagmiddag om vijf uur, worden de Hofstraat en de Marktstraat afgesloten om klaargemaakt te worden voor het hippische festijn, dat om 19.30 uur begint. Het publiek kan vanaf 17.30 uur op het concoursterrein komen via de kassa's aan de Grotestraat, Hofstraat en Marktstraat. Andere toegangen via Kapelaanspad of „Onder de Boog" zijn afgesloten. Zondag gaat de kassa om 10.30 uur open. „EREPOORTEN" Door de hoofdsponsor Nelissen va Egteren wordt op de Hofstraat een prachtige toegangspoort gebouwd, ter wijl op de Grotestraat, Marktstraat en Hofstraat „erepoorten" in de vorm van een groot hoefijzer worden opgesteld. Bij het Kapelaanspad komt de ere-tribune en voor het winkelcentrum „Markthof" wordt de tribune van St. Petrus Banden opgebouwd met zeshon derd zitplaatsen. En als zaterdagavond de eerste ruiter of amazone de hindernissen gaat nemen, heeft de Grote Markt een complete gedaanteverwisseling onder gaan. Het gehele terrein is dan omzoomd met wapperende vlaggen en reclameborden. Een strodorp is klaar om de dorstige of hongerige gasten te ontvangen en in verschillende kramen wordt óf gedemonstreerd met het een of het ander óf iets te koop aangeboden. Kortom, het wordt een bijzonder gezellig gebeuren bij en rond „Jumping Venray 1987" VIDEOFILMS VOOR DE JEUGD Tijdens Jumping Venray wordt de jeugd prettig beziggehouden in het Kapelaanspad, zodat de ouders rustig van het Hippische festijn kunnen genieten. De jeugd kan kijken naar tekenfilms op de video, ponyrijden en deelnemen aan de kleurwedstrijd. GESLOTEN TV-CIRCUIT INWENDIGE MENS Wanneer men zich tijdens de wedstrijden op de Grote Markt wil gaan verpozen in het strodorp, waar uitgebreide horeca-faciliteiten aanwezig zijn, behoeft men niets van het gebodenen op de piste te missen. Via twee gesloten televisiecircuits kan men de verrichtingen van paard en ruiter blijven volgen. GROTE PRIJS VAN VENRAY De Grote Prijs van Venray wordt gewonnen door de ruiter of amazone, die op zaterdag en zondag het hoogste aantal punten in de drie rubrieken heeft behaald. Deze prijs bestaat uit een fraai bronze paard en een door Juwelier Verlinden beschikbaar gesteld horloge, merk Longines ter waarde van 1000,- In iedere rubriek zijn door de combinaties De vereniging het Winkelcentrum Venray organiseert in het kader van Jumping Venray een etalagewedstrijd welke geheel betrekking heeft op de paardensport. In de etalages van de deelnemers zijn artikelen verwerkt, aan de hand waarvan een vragenlijst is sa mengesteld. Door hel goed invullen van deze vragen maakt U kans op een prijs: 100,-. Ook de bezoekers van het con cours hippique hebben de mogelijkheid mee te dingen naar de prijzen; geduren de het spektakel op de Grote Markt, za terdag en zondag a.s., zullen de deelna meformulieren aan de kassa's worden verspreid. Zondag 28 juni met het beëindigen van het spektakel op de Gro te Markt zal ook de inlevertermijn van deze zeer bijzondere wedstrijd aflopen. Wij wensen U veel succes. Ook gedurende deze week organiseert het Winkelcentrum een kleurwedstrijd in het kader van het paardensportgebeu- ren, a.s. weekend. Kleurplaten zijn ver krijgbaar bij de deelnemende winke liers, en gedurende het concours is er ge legenheid om deze platen te kleuren. Er zijn diverse prijzen voor de kleur wedstrijd beschikbaar, met als eerste geldprijzen te verdienen tussen 375,- en 20,-. Iedere rubriek-winnaar ontvangt tevens een beker. De poedelprijs bestaat uit een wagen hooi. TOEGANGSPRIJZEN Passepartout voor beide dagen 14,- zitplaats en 8,- staanplaats. Toegangskaarten voor zaterdag óf zondag 8,- zitplaats en 5,- staanplaats. Kinderen tot 12 jaar half geld. Tol en met morgen (vrijdag) 18.00 uur zijn alleen passepartouts in de voorverkoop bij de VVV op de Grote Markt en bij alle banken in de gemeente Venray en Overloon. Programmaboekjes met uitvoerige informatie en deelnemerslijsten zijn verkrijgbaar aan de kassa's OFFICIËLE OPENING De officiële opening van Jumping Venray 1987 vindt plaats op zondag 28 juni om 12.45 uur door de burgemeester H.J.M. Defesche. Geheel in stijl zal de burgemeester met zijn echtgenote om 12.00 uur bij zijn woning aan de Notarisberg met een open landauwer worden afgehaald. PAARDETRAM Vanaf zaterdagmiddag 1 uur rijdt in het centrum van Venray de paardetram van Gijs Heg uit Bergen. Hiermee kan een gratis rit worden gemaakt vanaf het Schouwburgplein. De vertrektijden zullen zowel op zaterdag 27 als op zondag 28 juni op een klok bekend gemaakt. GRATIS PONYRIJDEN Op vertoon van hun entreebiljet kunnen kinderen tot veertien jaar tijdens Jumping Venray gratis ponyrij den op het Kapelaanspad. MEDEWERKING Het is natuurlijk wel aardig het idee te krijgen om in het hartje van Venray - op de Grote Markt - tegen het decor van het oude raadhuis en de markante toren van de Grote Kerk een concours hippique te organiseren. Zoiets is nog nooit vertoond en daarom interessant om dat te proberen. Uiteraard is het gemakkelijker een dergelijk paardefes- tijn te houden op een sportveld of op een weiland ergens in het buitengebied. Maar hieraan is weinig aantrekkelijks omdat dat „zo gewoon" is. Niet alleen het publiek, maar zeker ook de ruiters en de amazones willen wel eens wat anders. Vandaar de keuze van de Grote Markt. In mei 1984 besloten J.P.A. Nelissen Aannemingsbedrijf B.V. en Van Egte ren Foeckert Bouwgroep B.V. hun akli- viteilen te bundelen en werd Nelissen Van Egteren Bouwgroep B.V. opge richt. Beide bedrijven kunnen terugzien op een zeer ruime ervaring; immers J.P.A. Nelissen B.V. werd in 1875 opgericht en Van Egteren Foeckert B.V. in 1900. De Bouwgroep heeft haar groepskan- toor in Arnhem en vestigingen in En schede, Haarlem, Heerlen (Foeckert Bouw B.V. en Van Egteren Bouw B.V.), Rotterdam, Venray, Weert (De monie Bouw B.V.) en Zwolle. Daar naast zijn er rayonkantoren in Almerc, Eindhoven en Leeuwarden. De vestiging Venray is gesticht in 1945. De bouwactiviteiten zijn van oudsher gericht op utiliteitsindustrie- en woning bouw. Daarnaast worden sinds vele ja ren renovatieprojekten uitgevoerd. Ge- z. de structuur van de bouwgroep is ht. mogelijk om zowel kleine, middel grote als heel grote, gecompliceerde projekten voor te bereiden en te realise- Vanwege de geografische spreiding van de vestigingen is de regionale be trokkenheid steeds gewaarborgd. Waar nodig en/of gewenst worden ook met grote en kleine bedrijven sa menwerkingsverbanden aangegaan. De verwerving van de bouwproduktie wordt enerzijds verkregen via aanbeste dingen, anderzijds door ontwikkelingen van projekten in bouwteamverband en/of eigen planontwikkeling. Zoals ge zegd beweegt de bouwgroep zich op vele terreinen zoals: kantoorprojekten: Door de bouwgroep zijn in de afgelopen 20 jaar meer dan 1000 kantoorprojekten (ca. 300.000 m2) gerealiseerd, waarvan 60% in bouwteam of eigen ontwikkelin gen. Een van deze kantoren is het Pro vinciehuis in Maastricht. gezondheidszorg: Door de bouwgroep zijn in de afgelopen 25 jaar alleen al 25 ziekenhuizen (o.a. in Venray) en 40 verpleeghuizen gereali seerd. Meer dan 75% hiervan werd in bouwteam ontwikkeld. industrie-, bedrijfsgebouwen, winkelcentra en parkeergarages. Door de bouwgroep zijn in de afgelopen 20 jaar meer dan 150 van deze projekten gerealiseerd met een vloeroppervlakte van meer dan 600.000 m2, 80% in eigen ontwikkeling. In Venray o.a. Nelipak B.V. en Jako B.V. De eerste en tevens grootste zorg van de „Stichting Jumping Venray" was het financieel rondbreien van dit unieke spektakel. Na de eerste financiële inbreng van de organiserende vereni gingen, is men er in geslaagd een aantal bedrijven bereid te vinden als sponsor op te treden. Dat was op de eerste plaats Nelissen van Egteren Bouwgroep BV te Venray, die het hoofdsponsorschap op zich heeft genomen. Als tweede sponsor heeft Nijsen Mengvoeders te Veulen-Venray een belangrijke bijdrage in het evenement geschonken. Dankzij spontane medewerking van „Vissers wegenbouw en aannemersbe drijf N.V. Drunen" en van Rattingen BV te Oostrum, behoefde de aanleg en afvoer van het zand- leemtapijt op de Grote Markt geen probleem te zijn. Ook van andere zijden hebben de organisatoren veel medewerking mogen ervaren. Bloemsierkunst Santé Craem en Tuincentrum Keuten verzorgen de bloemen en planten versieringen op het spring-terrein en Houthandel Janssen Merselo was goed voor het maken van een speciale „Venray-hindernis" VEEL VOORBEREIDING Ga er toch maar even aan staan om van de Grote Markt een concours Hippique terrein te maken. Deskundigen hebben zich het hoofd gebroken over de vraag hoe een en ander moest worden gerealiseerd. Een mengsel van zand en leem aanbrengen op een terrein van 50 bij 25 meter - in totaal zo'n slordige 500 m3 - is nu niet bepaald een kleinigheid. Uiteraard moet er voor gezorgd worden, dat het zand niet in de gemeentelijke rioolputten komt en dat het zandmengsel geen modderpoel wordt als het onverhoopt regent. De Vezelpers te Oostrum bracht de oplossing door de levering van een grote partij houtkrullen. Zand, leem en houtkrullen zorgen derhalve voor een mooi taptijt voor de springende paarden. ANDERE TERREINEN Maar met een „springtapijt" alleen is men er niet. Er moesten ook andere terreinen zijn voor de opvang van paarden, ruiters en hun vervoer. Er moest een droogstapterrein komen alsmede een terrein waar men de paarden kon laten „inspringen". Dankzij de medewerking van de Gemeente Venray werd ook hiervoor een oplossing gevonden op de gemeen telijke parkeerterreinen in het centrum en op particulier terrein. Maar daarmee was de kous beslist nog niet af. Het springterrein moest de versiering moest worden gezorgd, vlaggemasten geplaats, geluidsinstalla ties aangelegd en... hindernissen ge bouwd. In eendrachtige samenwerking is gelukkig alles voor elkaar gekomen. Maar daarvoor was de hulp van velen nodig. De atletiekvereniging Venray werd bereid gevonden op beide dagen hand en spandiensten te verrichten en daarmee het werk van de LRV St. Isodorus Venray te verlichten. Horeca Centrum Venray heeft zich enorm ingespannen voor het organise ren van het randgebeuren. Het „Strodorp" is daarvan het tastbare bewijs. M.M.S.K. St. Petrus Banden was bereid zijn medewerking te geven o.m. door het plaatsen van zijn tribunen en Vera Zonnewering Venray werkte graag mee met het bouwen van een afdak boven de ere tribune. Alle bij elkaar heeft Venray met de organisatie van Jumping Venray een uniek staaltje van samenwerking ten beste gegeven. Met alle recht en reden mag men zoiets „Venray promotie" noemen. H.H. MISSEN VERPLAATST In overleg met het kerkbestuur en Deken C.J.R. Buschman van de Petrus Bandenkerk zijn de H.H. Missen op zaterdag 27 en zondag 28 juni verzet. Op zaterdag begint de avondmis om 18.30 uur. De derde H. Mis op zondag 28 juni begint om 10.30 uur. De kerkgangers zullen zowel op zaterdag als op zondag de kerk alleen kunnen bereiken via het Kerkpad en de Eindstraat. De auto's kunnen worden gepar keerd achter de muziekschool aan de Julianasingel. De parkeer plaats voor invaliden nabij de ingang van de kerk blijft uiteraard bereikbaar. Overigens doet men er goed aan op beide dagen de omlei dingsborden goed in de gaten te houden. woonakkomodaties Hieronder zijn diverse projekten op het gebied van bejaardencentra, studenten flats, woonflats, eengezinswoningen en vakantiebungalows gebouwd. In Ven ray o.a. de woningen achter het Politie bureau. onderwijs, sport, recreatie en kuituur De bouwgroep heeft meer dan 100 scho len (2e basisschool Landweert), 25 spor- lakkommodaties (sporthal Venray), va kantiebungalows (Meerdal Horst) en kuituurgebouwen (verbouwing schouw burg Venray) gerealiseerd. renovatie. De bouwgroep beweegt zich steeds meer op het gebied van de renovatie, in alle sectoren. Zo zijn door de bouwgroep al diverse wijken in Eindhoven gereno veerd. kleine werken en onderhoud De bouwgroep beweegt zich ook op dit onderdeel van het bouwgebeuren. Dit zowel voor bedrijven als partikulieren. In Venray o.a. onderhoud voor de Wo ningbouwvereniging Noord-Limburg. Tussen 1970 en 1980 werd de bulk- opslagsilo tweemaal uitgebreid, waar door de opslagcapaciteit werd vervijf voudigd. De grondstoffensilo werd tot het achtvoudige vergroot. HUIDIGE SITUATIE Men ziet het er aan de buitenkant van het bedrijf niet af, dat bij Nijsen Meng voeders door totaal zestien mensen met de modernste computergestuurde en ge controleerde apparatuur wordt gewerkt, vijftien uur per d Pierre Nijsen: „Wij maken een jaar lijkse groei mee van 10 tot 15%. On danks een niet-groeiende markt vanwe ge superheffing en een meststoffenwet, gaat de stijging van de produktie en de omzet van onze kwaliteitsvoeders mede door onze technische service, gestadig door. Momenteel is het bedrijf in een fase De namen „Nelissen van Egte ren Bouwgroep b.v." te Venray en „Nijsen Mengvoeders" te Veulen zijn onverbrekelijk ver bonden aan „Jumping Venray 19878". Vanaf het moment, dat het idee werd geboren, waren bei de bedrijven bereid hun financië le steun aan de evenement te ge ven. Bovendien stelde Nelissen van Egteren, als hoofdsponsor, veel materiële hulp beschikbaar. Hieronder een „geschreven portret" van beide bedrijven. leen tevreden met zijn taak als vervaar diger en leverancier van mengvoeder voor dieren. Samen met een zevental be drijven is de Mavegro B.V. in Emrae- loord in het leven geroepen, waar de know hpw en de specialisatie op a|le ge bied aanwezig is. Door deze B.V. wordt de gezamenlijke inkoop verzorgd en Nijsen in Veulen betrekt via deze in koopcombinatie zijn grondstoffen. Deskundige voorlichters, in dienst van Nijsen Mengvoeders, dienen op vrijwel elk onderdeel van de bedrijfs voering de afnemers van advies. Toen de heer Jacques Nijsen in 1938 de maalderij in Veulen overnam van de rosmulder J. Derks, had hij de beschik king over één koppel molenstenen. Eve nals zijn voorganger vanaf 1929 had ge daan. werden door hem granen gemalen voor varkens- en kippevoer, waarbij de molenstenen werden aangedreven door een 20 pk Thomas dieselmotor. In die tijd was er sprake van malen in loon dienst. Nu, bijna vijftig jaar later, her innert alleen hel ouderlijk huis van de huidige directeur, de heer Pierre Nijsen, aan het verleden. Thans nog in gebruik als kantoor. Waar eens met één koppel molenste nen werd gemalen, wordt nu met de meest geavanceerde machinerieën een breed assortiment krachtvoer gefabri ceerd voor praktisch elk dier. De ontwikkeling van Mengvoederbe- drijf Nijsen B.V. aan de Veulenseweg in Veulen begon in feite in 1953, toen Pier re's vader een nieuwe hamermolen aan schafte. In 1960 bouwde hij een grondstoffensilo met mengketels, waar mee het mengen van granen kon worden aangepast aan de toen geldende eisen. Tegen het einde van de zestiger jaren werd de eerste korrelpersinstallalie in gebruik genomen. terecht gekomen, waarin moet worden beslist over een uitbreiding van de totale capaciteit met 30%. GESLAAGDE FORMULE Wij vroegen de heer Nijsen hoe deze grote groei mogelijk is op een markt waar de concurrentie groot is. Tot in de wijde omtrek zijn coöperatieve en parti culiere mengvoederfabrieken zeer actief en toch ziet Nijsen kans zijn omzet te vergroten. De heer Pierre Nijsen dankt het suc ces aan het feit, dat zijn bedrijf in een zeer vroeg stadium aan innovatie heeft gedaan. Steunend op een zeer langdurige praktijkervaring verwerkt het bedrijf uitsluitend hooggekwalificeerde grondstoffen. Daarbij wordt de kwali teit bewaakt tijdens de produktie en de opslag. In nauw overleg met de afnemers kan Nijsen Mengvoeders de samenstelling van het voer variëren, zodat het af gestemd wordt op de specifieke bedrijfs- behoefte. Daarnaast wordt veel aan dacht besteed aan de korrelhardheid en de smaak. Nijsen Mengvoeders stelt zich niet al- Bovendien omvat de dienstverlening van het bedrijf een aantal ondernemers- ondersteunende aktiviteiten, zoals het subsidiëren van bepaalde onderzoeken, het verrichten van metingen t.b.v. een optimale klimaatbeheersing en het ad ministratief begeleiden van bedrijven met behulp van speciaal ontwikkelde computerprogramma's. De heer P. Nijsen: „Alle inspannin gen van ons zijn er op gericht het rende ment - en daarmee het inkomen van de afnemers - te optimaliseren". OMZET VERTIENVOUDIGD Niet zonder trots kan de heer Nijsen zeggen, dat zijn mengvoederafzet - hoofdzakelijk gelegen binnen een straal van 30 km rond zijn bedrijf - in de afge lopen vijftien jaar is vertienvoudigd. „Dit is te danken aan de feiten, dat wij met de nieuwe ontwikkelingen door gaan. korte communicatielijnen ken nen, persoonlijk contakt onderhouden en een veevoederdeskundige in dienst genomen hebben. Door dit alles zijn on ze klanten er zich bewust van, dat bij ons de kwaliteitsaspecten een zeer grote rol spelen", aldus de heer P. Nijsen, die niet zonder reden bijzonder trots is op zijn hypermodern bedrijf.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 5