Leve het platte-land! HINDERWET Bouwen is een kunst, maar wat is mooi en wat is lelijk? HINDERWET Architectuur uit de 20e eeuw in Limburg NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Verkeers maatregelen centrum i.v.m. Jumping Venray Aanvragen vervangend kentekenbewijs op het postkantoor Agenda raadsvergadering Kabeltelevisie commissie voor Financiële en Economische zaken DONDERDAG 25 JUNI 1987 Nr. 26 FLÏ Ger Pier Dek RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 TaJafoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 6800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken 'ts te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11 00 uur. i openbare orde en veiigheid, finan ciën. economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11 .Ou uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en Jongerenwerk, accommodatieöeieïd welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tof 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Wlilems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, böuw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie) Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenretjs-de Loo Maandag van 10.CÖ tof 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid "Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 recreaöezwemmen vol wassenen! Woensdag 9.45-10.45 (dames! 13.00-15.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogete) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,35; voor 18 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Europese campagne voor de landelijke gebieden Deze maand is de Europese Campagne voor de Landelijke Gebieden van start ge gaan. Van juni '87 tot oktober '88 besteden de lidstaten van de Raad van Europa ex tra aandacht aan de vaak ingrijpende veranderingen in de landelijke gebieden. Voor Nederland ging de aktie donderdag jl. van start in de Flevohof. Daar waren minister Braks, de commissarissen van de Koningin en een 400-tal burgemeesters en wethouders bijeengekomen om met elkaar Nederland in kaart te brengen door het planten van duizenden bloemen, planten en bomen. Deze fleurige landkaart - die een oppervlakte heeft van een half voetbalveld - zal blijvend te bewonderen zijn naast de ingang van de Flevohof. Uiteraard komt ook Venray op de .landkaart" voor; na mens het gemeentebestuur toog wethouder Claessens naar de Flevohof om Venray een waardige plaats op de kaart te geven. INGRIJPENDE VERANDERINGEN De Europese Campagne voor de Lan delijke Gebieden wordt georganiseerd door de Raad van Europa. Het doel hiervan is, dat we ons niet alleen bewust zijn van die veranderingen, maar ook proberen ze in goede banen te leiden. Wie deze ontwikkeling overziet begrijpt des te beter: dat het landelijke gebied intensief, maar ook vaak voor meer functies tege lijkertijd moet worden gebruikt; dat moet worden geprobeerd de verschillende functies goed op elkaar af te stemmen; dat er de komende decennia nog heel wat zal veranderen in het gebruik en inrichting van het landelijk gebied; dat moei worden geprobeerd door een goede inrichting de kwaliteit van het landelijk gebied te verbeteren. VOORLICHTING In Nederland zal de Europese Cam pagne voor de Landelijke Gebieden zich vooral richten op vier grote publieks groepen: de bewoners van het platteland en van de steden, scholieren en politici. Het activiteitenprogramma start in de zomer van 1987 en voorziet in voorlich ting en informatie die steeds is af gestemd op de verschillende doelgroe pen. In de daaropvolgende kwartalen Wethouder Claessens verzorgde het in kaart brengen van Venray op de Fle vohof. zal de campagne regelmatig nieuwe im pulsen krijgen door middel van diverse publiciteitsacties, talrijke organisaties haken in met aktiviteiten en projecten. Met een congres over de toekomst van het landelijke gebied zal de campag ne in oktober '88 worden afgesloten. Het belooft een knap staaltje o. tnisatie-werk te worden: Jumping Venray! Om dit grootse spektakel mo gelijk te maken, zijn er echter enkele in grijpende verkeersmaatregelen nodig. Vooral voor de mensen die in de onmid- delijke omgeving van de Grote Markt werken en wonen is daarom onderstaan de informatie belangrijk. VERKEERSMAATREGELEN/ AFZETTINGEN Donderdag 25 juni 17.00 uur. - afsluiten van parkeerterrein langs het raadhuis (achterste gedeelte van dit grindterrein). - afsluiten van het terrein van de voor malige slagerij Goumans aan het Kerkpad. Vrijdag 26 juni, 21.00 uur. - parkeerverbod op de Grote Markt gaal in; dit duurt tot zondagavond 23.00 uur. - afsluiten Hofstraat, Marktstraat, Kerkpad voor alle verkeer behalve voetgangers. - rechtsafverbod voor het toeleverings- verkeer uil Grotestraal richting Hof straat. Zaterdag 27 juni, 07.00 uur. - afsluiten (voorste gedeelte) van par keerterrein langs raadhuis. - afsluiten parkeerterrein Eindslraat. Zaterdag 27 juni, loop van de dag. - afsluiten Hofstraat voor vrachtwa gens. Zaterdag 27 juni, 17.00 uur. - afsluiten entree-gebied Jumping Ven ray. Zondag 28 juni, 23.00 uur. - Opheffing van de speciale maatrege len. Met onmiddelijke ingang is de tot nu toe gegeven mogelijkheid, om bij verlies van het kentekenbewijs daarvan aangif te te doen bij de politie, ingetrokken. Tot I juli a.s. zal de verliezer moeten wachten, want tot die datum kan men geen vervangend kentekenbewijs aan vragen. Op 1 juli a.s. zijn de formulieren mo del RDW 275 op het postkantoor ver krijgbaar tegen betaling van 60,-. Dat bedrag is bedoeld als administratie kosten. Nadat dit formulier door de aanvra ger is ingevuld is de volgende stap naar het politiebureau, waar men de politie- verklaring invult. Daarbij moet het mo torvoertuig aan de politie worden ge toond. De politie moet o.a. ook het chassis nummer controloren. Daardoor is het mogelijk dat de aanvrager niet zal wor den opgeroepen om hel voertuig voor het wegverkeer te laten keuren, of het moet zijn dat de politie uitdrukkelijk op het formulier aangeeft - gezien de slecht slaat van het voertuig - dit toch te laten keuren. Door de nu met spoed ingevoerde werkwijze wordt voorkomen dat de wachttijd, om in dergelijke gevallen te keuren, te lang wordt. Wordt de aanvraag ingediend door een ander dan de eigenaar, dan krijgt deze, na bericht van de Rijksdienst voor hel wegverkeer, nog 5 dagen om daarop te reageren. In tegenstelling met de huidige gang van zaken behoeft deel III niet te wor den meegezonden. Na afhandeling door de Rijksdienst voor het wegverkeer krijgt de aanvrager een duplicaat met het oude kentekennummer. De gemeenteraad van Venray verga dert op dinsdag 30 juni a.s. in het raad huis over de onderstaande punten. De vergadering begint om 19.00 uur en be langstellenden zijn van harte welkom. 1Beëdiging van het nieuw benoemde raadslid mevrouw M.J.M.M. Ro ling-Scholten voor de fraktie Sa menwerking Venray als opvolgster van H. Theunissen; 2. Notulen van de voorgaande verga dering; 3. Ingekomen stukken en mededelin gen; 4. Voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Bui tengebied" ten behoeve van een bouwplan van Aannemersbedrijf Leijssen Venray b.v., Steegse Peel- weg 83 te Veulen; 5. idem voor een bouwplan van H. Maessen Recycling b.v., Peelweg 12 te Ysselsteyn; 6. idem voor een bouwplan van dhr. T.A.M. Seykens, Diepeling 5 te Castenray; 7. Voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplannen „Ysselsteyn", „Leunen" en „Oostrum-Zuid" ten behoeve van de bouwplannen van de woning bouwvereniging „Noord-Limburg"; 8. idem voor het bestemmingsplan „De Wieën"; 9. Vaststelling bestemmingsplan „Oirlo"; 10. Verdaging van een beslissing op het bezwaarschrift van dhr. G. van Dijck te Merselo tegen het raads besluit om geen medewerking ic verlenen aan wijziging van het bestemmingsplan „Buitengebied" t.a.v. het perceel De Steeg 2; 11Ongegrondverklaring van het be zwaarschrift van dhr P. de Haart te Venray tegen de weigering tot het verlenen van een bouwvergun ning voor het uitbreiden van een berging/werkplaats aan Kruitweg 2; 12. Vaststelling bijdrage voor het tref fen van voorzieningen aan 100 huurwoningen in Brukske; 13. Herbenoeming van ir. H. Witlox te Helmond als lid van de Welstandscommissie; 14. Vaststelling van de „Geschillenver- ordening Venray"; 15. Wijziging van het „Algemeen Ambtenarenreglement Venray 1970" i.v.m. punt 14; 16. Wijziging rechtspositie logope disten I; 17. Wijziging rechtspositie logope disten II; 18. Vaststelling garantieregeling t.b.v. eigen woningbezit; 19. Aankoop grond in bestem mingsplan „Burggraaf"; 20. Vervanging meubilair basisschool De Stek te Castenray; 21. Aanpassing gebouw van basis school De Bongerd; 22. Vaststelling verordening leerlingen vervoer Venray; 23. Voorstel om niet over te gaan tot stichting van een vierde openbare basisschool in Venrav in de perio de 1988/1991; 24. Energiebesparende maatregelen aan de M.L.K. school De Essel; 25. Herinrichting M.L.K.-schooI De Essel; 26. Verbetering basisschool De Hom mel; 27. Vervanging van onderdelen in de machinekamer van het zwembad; 28. Vaststelling nieuw meerjarenpro gramma restauratie rijksmonumen ten in Venray voor 1990-1992; 29. Vaststelling subsidie 1986 voor re gionaal projekt „Educatieve activi teiten voor culturele minderheden"; 30. Vaststelling subsidie 1986 regionaal projekt „Alfabetisering"; 31. Vaststelling plan en programma basiseducatie; 32. Instelling van een „Garantiefonds". In overleg met de gemeente en na goedkeuring door de gemeenteraad van Venray zullen de abonnementsprijzen per 1 juli a.s. worden verhoogd. Het tarief voor een volledig abonnement is per die datum vastgesteld op 16,84 per maand, inclusief bumarechten en B.T.W. De overige hiervoor in aanmerking komende tarieven zullen overeenkomstig worden aangepast. Voor dit bedrag kunnen 26 radio, 14 t.v. programma's en het KTV informa tiekanaal worden ontvangen. Tevens heeft men dan de mogelijk tot ontvangst van abonnee t.v., waarvoor een apart abonnement op FilmNet moet worden genomen. De abonnee's welke hun abonne mentsgeld via de Plem voldoen zullen dit merken aan de stijging van het eindbedrag van deze nota met 0.70. De overige abonnee's zullen wij d.m.v. een bijsluiter informeren bij de eerstvolgende nota. INFORMATIEKANAAL Omstreeks 1 juli zal het informatie kanaal voortaan op alle t.v. kanalen zichtbaar zijn op tijden dat de zenders uit de lucht zijn. Komt een zender weer in de lucht, dan zal het informatieka naal plaats maken voor het testbeeld of andere beelden van de betreffende zender. KENNISGEVING BEKEN DM AKLN'G AANVRAAG Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinder wetvergunning door: J. Bovee, Rouwkuilenweg 19 te Ysselsteyn voor het uitbreiden van een champignonkwekerij, waar electromo- toren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Rouwkuilenweg 19 te Ysselsteyn. De aanvraag en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 26 juli 1987. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij de burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gege vens van degene, die een bezwaarschrift indient, niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt ver zocht (afdeling openbare orde, veilig heid en milieuzaken), kunnen tot één week voor bovengenoemde datum be zwaren ook mondeling worden ge maakt, waarbij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aanwezi gen. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aan vraag en degenen, die kunnen aantonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ont werp beschikking en of beroep indie nen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 17 juni 1987 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na datum het bouwen van een berging aan de Bevrijdingsweg 38 te Venrya, t.n.v. H.W. Aengenend; het renoveren van een woning aan Grootdorp 41 te Merselo, t.n.v. P. van Tilburg; het bouwen van een bedrijfswo ning aan de Blakterweg 1 te Oirlo, t.n.v L.J.T.M: Camps, Mgr. Hanssenstraat 51 te Oostrum; het bouwen van een garage car port aan de Goetzenhof 6 te Ooslrum, t.n.v. L.G.J.M. van Els; het bouwen van een winkelruimte aan de Schoolstraat 6a te Venray, t.n.v. Tentoonstelling in gemeentehuis ln de hal van het gemeentehuis staat de komende tijd de tentoonstelling met de hierboven afgedrukte naam. Het be treft een overzichtstentoonstelling van de Limburgse architektuur die een ron dreis langs de diverse gemeenten heeft gemaakt en nu in Venray te zien is. Er wordt aan de meest uiteenlopende bouwsoorten aandacht besteed en ook Venrayse opjekten krijgen volop aan dacht. Een reden te meer om de ten toonstelling eens met eigen ogen te ko men bekijken. Met name voor de diver se onderwijsinstellingen in onze ge meente een echte aanrader! De tentoonstelling is aangevuld met aan audio-visual over de Limburgse bouwkunst die het bekijken meer dan waard is. Groepen kunnen het beste vooraf even een afspraak maken via het bureau Voorlichting (tel. 23333). Voor individuele belangstellenden is de ten toonstelling te bezichtigen tijdens de normale openstellingsuren van het ge meentehuis. Prijsvraag voor jong en oud Inhakend op de reizende tentoonstelling „Architektuur uit de 20e eeuw in Limburg", organiseert het bureau Voorlichting van de gemeente Venray een prijsvraag over wat mooie en wat lelijke gebouwen zijn en waarom iets mooi of lelijk is. Alle inwoners van Venray krijgen - ongeacht hun leeftijd - de kans een wedstrijdformulier in te vullen met als opdracht aan te geven welk gebouw of welke gebouwen zij het mooiste en/of het lelijkste in Venray vin den. In aansluiting op het thema van de tentoonstelling moeten de gekozen gebouwen wèl uit deze eeuw stammen en moeten de deelnemers vooral ook aangegeven waarom ze het door hun aangedragen gebouw het mooiste of le lijkste vinden. Degenen die het beste onder woorden kunnen brengen waarom zij een gebouw mooi of lelijk vinden, vallen in de prijzen. Er zijn drie hoofdprijzen te winnen, te weten VVV geschenkbonnen ter waarde van 25, 50 en 75 gulden die door wethouder Willems aan de winnaars zullen wor den uitgereikt. Alle inzendingen zullen ter kennisname aan de Venrayse welstandscommissie worden aangeboden. Het mooiste gebouw in de gemeente Venray vind ik De reden daarvoor is, dat -K-A fcMow; v :;a- Het lelijkste gebouw van Venray vind ik.. De reden daarvoor is, dat Naam inzender: Adres: Leeftijd: Knip het formulier uit en stuur dit voor 1 juli a.s. op naar Gemeente Venray, Postbus 500. 5800 AM Venray of lever het in bij de receptie van het gemeen tehuis. De commissie voor Financiële en Eco nomische zaken vergadert op woensdag 8 juli a.s. over onderstaande agenda. De vergadering begint om 17.15 uur en vindt plaats in het raadhuis. 1Verslag voorgaande vergadering; 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken; 3. Herfinanciering rijksleningen wo ningbouw; 4. Financiële afwikkeling bouw poli tiebureau; 5. Begrotingstoezicht 1988; 6. Gewestaangelegenheden; 7. Rondvraag. KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Fa. Gebr. Berden, Laurenliusstraat 3 te Blerick; hel bouwen van een woning aan de Kruisstraat 12a te Venray, t.n.v. Th.H.P.M. Stiphout, Christoffelkruid 7 te Venray; het bouwen van een woning aan de Kruisstraat 12 te Venray, t.n.v. A. van Mil, Kloosterstraat 3 te Oostrum; het bouwen van 8 bungalows tus sen de Hoeveweg en Akkerweg te Ven ray, t.n.v. Bouwbedrijf Verhoeven Ven ray b.v., Dr. Poelsstraat 10 te Venray; het bouwen van een veldschuur aan de Zandhoek 17 te Oirlo, t.n.v. Arts Boomkwekerij b.v.; het aanbouwen van een serre berging en hel bouwen van een berging aan de Hoenderstraat 104 te Venray, t.n.v. J.W. Hermsen; het bouwen van een garage aan de Sl. Barbarastraat 14 te Venray, t.n.v. P.A.F. Reijnders. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dal door hen op 17 juli 1987 een hinderwetvergunning is verleend, onder het stellen van voor waarden, aan Maatschap Wismans voor het ex artikel 6a uilbreiden wijzigen van een .varkensmesterij en -fokkerij gelegen aan Blankenberg 12 en 14 te Leunen H. Mulders, Eijkenhofweg 16 ie Veulen, voor hel ex artikel 6a uitbreiden wijzigen van een varkensmesterij en - fokkerij, gelegen aan de Eijkenhofweg 16 te Veulen. De beschikking en bijbehorende stuk ken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat I te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 26 juli 1987. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de Kroon een beroepschrift worden in gediend door de aanvrager, de betrok ken adviseurs, degenen die tegen de aan vraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorzie ning te treffen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gestuurd aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, H.M.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris

Peel en Maas | 1987 | | pagina 12