HINDERWET HINDERWET Verruiming uitstelregeling dienstplicht NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Verordening College van bijstand EXTRA VERGADERING GEMEENTERAAD Collektekalender juni 1987 VERSPREIDING NIEUWE GEMEENTEGIDS co-makership in schoonmaak Anti-kernbasis dag op 27 juni DONDERDAG 18 JUNI 1987 Nr. 25 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 6800 AM VENRAY Openingstijden: Masndaa t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Ven deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. '.openbare orde en veiligheid, finan ciën. economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen. toerisme). Wethouder J.A.A. ven Osrs Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. {onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W A, Claeesena Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbBre werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetazaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Wiitems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. {ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, weist8ndstoe2ïcht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplE. >en, personeelszaken en crgsnisatit Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-ds Loo Maandag van 10.00 tot 11 00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning i Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.!X> (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 13.00-15.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezirrszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van dezs pagina kunnan geen rechten worden ontleend. Met ingang van het studiejaar 1987-1988 wordt de uilstelregeling voor de dienstplicht verruimd voor de gevallen waar dit wordt aangevraagd om studieredenen. Hieronder volgt puntsgewijs de nieuwe regeling: 1Uitstel van eerste oefening wordt verleend aan hen, die met een studie aan een door de Minister van Onder wijs in het kader van de Wet Erken de Onderwijsinstellingen (WEO), er kende instelling voor (dag)onderwijs zijn begonnen uiterlijk in het kalen derjaar waarin zij 20 jaar oud wor den. Waar verder in deze regeling sprake is van het beginnen of afron den van de studie in enig kalender jaar mag dat jaar voor degenen die geboren zijn in oktober, november of december steeds met een jaar worden vermeerderd. 2. De leeftijdsnorm gesteld in punt 1 wordt met één jaar verruimd indien tijdens de vooropleiding één of meer doublures zijn ontslaan. 3. Onder studie wordt in deze regeling verslaan een studie of opleiding die naar het behalen van een erkend di ploma voert en gevolgd wordt aan een onder 1 bedoelde instelling. 4. Voor een in het buitenland te volgen studie kan via deze regeling ook uit stel van eerste oefening worden ver leend. 5. Het uitstel wordt in beginsel ver leend voor de gewone studieduur, met dien verstande dat in geval van vertraging de maximale inschrij vingsduur niet overschreden mag worden. Indien een studievertraging meer dan 2 jaren bedraagt wordt het studie-uitstel ingetrokken. 6. Overgang naar een andere of vol gende studie, ook indien deze naar voorm en inhoud aansluit op de voorgaande studie, wordt, behou dens ingeval van de uitzonderingen genoemd in de punten 7, 9 en II, be schouwd als het begin van een nieu we studie, waarbij de aanspraak op uksietat ordl beoordeeld volgens de 'normen' neergelegd in de punten 1 t.m. 5. 7. a. Degenen, die met gunstig gevolg een doctoraal examen afleggen (of in het bezit zijn van een HBO- diploma) uiterlijk in het kalen derjaar waarin zij 24 jaar oud worden, kunnen gedurende maximaal 4 jaren verder uitstel krijgen, teneinde in de 2e fase van het wetenschappelijk onder wijs, een plaats als assistent in opleiding te aanvaarden, alsmede zich voor te bereiden op een pro motie. Voor het uitstel ten behoeve van een plaats als assistent in oplei ding geldt een jaarmaximum van 500 per kalenderjaar. b. Degenen die via de Nieuwe Lera renopleiding de 2e graads be voegdheid hebben behaald en aansluitend de le graads oplei ding gaan volgen kunnen verder uitstel krijgen indien zij die oplei ding uiterlijk beginnen in het ka lenderjaar waarin ze 24 jaar oud worden. Onder le graads opleiding wordt verslaan zowel een verkort doc toraal programma alsmede een tweede-fase activiteit ter behaling van de Ie graads bevoegdheid, danwel de opleiding M.O.-B. c. Afgestudeerden aan een medi sche faculteit, die aansluitend de opleiding tot huisarts gaan vol gen, kunnen daarvoor verlenging van uitstel krijgen. d. Degenen, die na hun opleiding aan het middelbaar of hoger be roepsonderwijs een éénjarige applicatie- of kopcursus met maximaal 6 maanden stage willen gaan volgen, kunnen verlenging van uitstel krijgen, mits het aan sluitende diploma zal worden be haald uiterlijk in het kalenderjaar waarin zij 24 jaar oud worden. e. Degenen, die via een middelbare beroepsopleiding, met overslaan van het daarbij behorende prak tische jaar, zijn doorgestroomd naar het hoger beroepsonderwijs kunnen nog verlenging van uitstel krijgen indien zij die HBO-studie afbreken en alsnog het ontbre kende praktisch jaar gaan vol gen. I. Aan degenen die een part-time oplei ding of een opleiding in het kader van het leerlingenstelsel volgen wordt onder de voorwaarden ge noemd in punt 1 uitstel van eerste oefening verleend, evenwel met dien verstande dat de afronding van de opleiding uiterlijk plaatsvindt in het kalenderjaar waarin zij 23 jaar oud worden. 9. a. Ingevolge de Wet Horizontale Doorstroming kunnen studenten aan het HBO na het eerste propa- deutische jaar met goed gevolg afgelegd hebbende, binnen of di rect aansluitend aan dat jaar, doorstromen naar het weten schappelijk onderwijs. Degenen die op deze wijze doorstromen kunnen voor de we tenschappelijke studie verder uit stel krijgen onder overlegging van een bewijs van toelating c.q. inschrijving van de betreffende onderwijsinstelling, alsmede de propadeuse-verklaring HBO. b. Degenen die na één jaar WO hel uitdrukkelijke advies van de fa culteit krijgen de studie te staken (raadgeving conform art. 24 bis WWD) kunnen verder uitstel krijgen indien ze een studie aan het HBO gaan volgen in een aan verwante studierichting. 10. Aan studerenden die zich „anders als student" hebben laten inschrij ven, ook al geschiedt dit tussentijds en draagt deze inschrijving slechts een tijdelijk karakter, wordt geen verder uitstel verleend en wordt de studie als beëindigd beschouwd. 11. In de Wet Tweefasenstructuur WO is de bepaling opgnomen dat een ex tra inschrijvingsjaar kan worden toegestaan indien in of direct na af sluiting van de eerste twee jaren van studierichting wordt veranderd. Deze omzwaai-bepaling maakt het mogelijk ingeval van uitloting voor de studie van zijn keuze een andere studie te gaan volgen en nog één maal aan de loting deel te nemen zonder met de inschrijvingsduur en derhalve met het verkrijgen van uit stel van eerste oefening in het ge- dragn te komen. De propadeutische studie moet dan wel bij inloting bin nen één jaar met goed gevolg wor den afgesloten, wil men voor verder uitstel in aanmerking komen. Het gehele studie-uitstel mag met ge bruikmaking van deze omzwaairege- ling vanaf het moment van uitloting maximaal 7 jaren bedragen ook in dien het College van Bestuur de .in schrijvingstermijn verlengt. Voor eventuele vragen kan men zich wenden tot de afdeling Bevolkingsza ken, telefonisch bereikbaar onder num mer 04780-23233, 23230 of 23229. KENNISGEVING BEKENDMAKING AANVRAAG Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinder wetvergunning door: C. v.d. Kroon, Kuulenweg 15 te Vredepeel voor het uitbreiden en wijzi gen van een melkveehouderij en stieren- mesterij, gelegen aan de Kuulenweg 15- 17 te Vredepeel. De aanvraag en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 19 juli 1987. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij de burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gege vens van degene, die een bezwaarschrift indient, niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt ver zocht (afdeling openbare orde, veilig heid en milieuzaken), kunnen tot één week voor bovengenoemde datum be zwaren ook mondeling worden ge maakt, waarbij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aanwezi gen. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aan vraag en degenen, die kunnen aantonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ont werp beschikking en of beroep indie nen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERP-BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om, onder het stellen van voor waarden, positief te beschikken op de aanvraag voor een hinderwetvergunning van J. Jakobs, Lollebeekweg 9, Castenray voor het uitbreiden en wijzi gen van een varkensfokkerij, gelegen aan de Lollebeekweg 9 te Castenray. De ontwerp-beschikking en bijbeho rende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat I te Venray, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien tot 3 juli 1987. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij burgemeester en wet houders van Venray. Daarbij kan wor den verzocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen die aan kunnen to- nen dat zij niet (tijdig) in staat zijn ge weest dit te doen, kunnen bezwaar ma ken tegen de ontwerp-beschikking. Burgemeester en wethouders mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat met ingang van heden voor eenieder in het gemeen tehuis ter inzage ligt de nieuwe „Veror dening College van Bijstand Venray 1987". Belangstellenden kunnen deze de komende drie maanden inzien bij het bureau Voorlichting en Inspraak. De genoemde verordening regelt de instelling van het College van Bijstand, de samenstelling, taak en werkwijze er van. Tot de taak van het college behoort de uitvoering van de Algemene Bijstandswet en de Wet inkomensvoor zieningen ouderen en gedeeltelijk ar beidsongeschikte werknemers. De genoemde verordening treedt in werking drie dagen na het verschijnen van deze afkondiging. Burgemeester en wethouders van Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 10 juni 1987 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na datum het verbouwen van een woning aan de Gasstraat 16 te Venray, t.n.v. C.W.M. Druiven; het bouwen van een veranda aan de Adelbertweg 25 te Venray, t.n.v. P.W. Halmans; het bouwen van een garage/berging aan de Kruisstraat 1 te Venray, t.n.v. B.F. van Berlo; het verbouwen van een garage tot schoonheidssalon en het bouwen van een carport aan de Hoebertweg 17 te Venray, t.n.v. J.A.C.M. de Maat; het verbouwen van een woning aan de Stationsweg 179a te Ooslrum, t.n.v. A.W. Jans, Stationsweg 130 te Oostrum; het uitbreiden van een woning aan de Wilgenstraat 17 te Venray, t.n.v. G.H.L.M- Aerts; het bouwen van een hondehok schuur aan de Fagotstraat 60 te Venray, t.n.v. M.J.C. Smits; het bouwen van een garage aan de Kastanjestraat 22 te Venray, t.n.v. G.L. Jans-Beken; het bouwen van een serre aan de Grootdorp 15 te Merselo, t.n.v. P.H.M. Cornelissen. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. De Venrayse gemeenteraad komt op dinsdag 7 juli bijeen voor een extra inge laste vergadering over het gemeentelijk grondbedrijf. Om de financiële proble men van het grondbedrijf het hoofd te kunnen bieden, zal de gemeente name lijk de komende jaren niet alleen zuinig moeten zijn, maar ook de financiële re serves moeten blijven aanspreken. Het grondbedrijf isbedoeld om gron den te kopen en verkopen ten behoeve van woningbouw en/of industrie. De kosten die daarmee gepaard gaan, moe ten in principe opwegen legen de baten, maar de laatste jaren blijkt dat niet meer het geval. De gemeente Venray is in de zeventiger jaren van te optimisti sche planningen uitgegaan. Daarom werden grote hoeveelheden gronden aangekocht of onteigend en soms ook al voor een gedeelte bouwrijp gemaakt. Met name gold dit voor de bestem mingsplannen Landweert en De Bra bander en het industrieterrein De Witte Vennen. Het voordeel van die voortva rendheid was dat speculatie door pro- jektontwikkelaars werd tegengegaan en de voortgang van de bebouwing goed in de hand kon worden gehouden. Tot voor kort gold tevens dat vroegtijdig ge kochte grond niet duurder hoefde te zijn. De bij te schrijven rente zou, als gevolg van de grote vraag naar bouw grond, worden goedgemaakt door de prijsstijging. De instorting van de bouwmarkt voor koopwoningen, de vermindering van de gesubsidiëerde woningbouw en de gerin gere belangstelling voor industriegrond stonden de laatste jaren een sluitende exploitatie in de weg. Tot nu toe konden die verliezen goedgemaakt worden door uit de financiële reserves van het grond bedrijf te putten, maar nu lijkt de tijd aangebroken dat ook de gewone finan ciële reserves van de gemeente zullen moeten worden aangesproken. Iets wat natuurlijk ook weer gevolgen zal heb ben voor de andere onderdelen van de gemeentebegroting. Rectificatie ,,Mooi en lelijk in de Bouwwereld" van vorige week In het artikel over mooie en minder mooie gebouwen in de gemeente Venray is een hinderlijke fout geslopen. Toen aan weihouder Van Oers werd gevraagd wat hij het lelijkste gebouw van Venray vond, was zijn keuze het winkelpand van de firma Coenen aan de Grote Markt en niet - zoals abusievelijk ver meld - het pand van Colsen. Voor alle duidelijkheid hier nogmaals de reaktie van wethouder Van Oers in zijn geheel weergegeven: Het pand van Coenen". Wethouder van Oers heeft zijn keuze snel gemaakt als je hem vraagt het lelijkste gebouw van Venray te noemen. ,,Zo'n gebouw op die plaats en dal in relatie lot de om liggende bebouwing... dat dat toen heeft gemogen! Hel harmonieert niet met z 'n omgevingaldus de wethouder die o.a. monumentenzorg in zijn porte feuille heeft; vooral door de voor uitstekende glaspui". De prijsvraag over „het mooiste en lelijkste gebouw" loopt nog tol I juli P l a.s. Tot die datum kunnen inzendingen d.m.v. onderstaand formulier worden ingestuurd! (ARTIKEL 19 WRO/50,8 woningwet) Burgemester en wethouders zijn voor nemens om op grond van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8 van de Woning wet, bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwplannen: het vervangen van een loods aan de Steegse Peelweg 83 le Veulen, t.n.v. Aannemersbedrijf Leyssen; het bouwen van een woning met garage aan de Past. Verheggenstraat te Castenray, t.n.v. Th.A.M. Seykens, Diepeling 5 te Castenray; het vernieuwen van een werktui- genloods aan de Peelweg 10 te Ys- selsteyn, t.n.v. H.H. Maessen, Peelweg 12 te Ysselsteyn. De bouwplannen liggen met ingang van 19 juni 1987 gedurende veertien da gen voor een ieder ter inzage bij het bu reau Bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Maandag 22 juni vervalt het spreekuur van burgemeester Defesche Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouw plannen medewerking te verlenen: het uitbreiden van een berging aan de Helmkruid 3 te Venray, t.n.v. B.H.H. Janssen; het aanbouwen van een serre aan de Oostsingel 26b te Venray, t.n.v G.H. Schols; het verbouwen en uitbreiden van een restaurant aan Henseniuspiein 11 te Venray, t.n.v. Lin Hsi Huan. De bouwplannen liggen met ingang van 19 juni 1987 gedurende veertien da gen voor een ieder ter inzage bij het bu reau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 lot 12.00 uur). Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. (ARTIKEL 18A VAN DE WET R.O.) Burgemester en wethouders zijn voor nemens om op grond van artikel 18a van de wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van hel ter plaat se geldende bestemmingsplan ten behoe ve van de navolgende bouwplannen: het bouwen van een carport aan de Bergweg 13 te Venray, t.n.v. H.W. van Kessel; het bouwen van een tuinhuisje aan van 22 t.m. 28 juni Nationaal Epi lepsie Fonds (landelijke aktie). Alleen voor deze collekte is eet col- lektevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebe wijs kunnen tonen. de Meester Driessensstraat 10 te Heide, t.n.v. C.J.M. Arts; het bouwen van een tuinhuisje aan de Merseloseweg 38 te Venray, t.n.v. A.J.H. van Lin. De bouwplannen liggen met ingang van 19 juni 1987 gedurende veertien da gen voor een ieder ter inzage bij het bu reau bouwzaken, kamer 201 van hel raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. De nieuwe gemeentegids is de afgelo pen drie weken huis-aan-huis in de gehe le gemeente Venray verspreid. Hoewel deze verspreiding met de groots mogelij ke zorgvuldigheid is gebeurd, is het toch niet uitgesloten dat een enkele brieven bus is overgeslagen. Voor bezorgklach ten kan men terecht bij het bureau Voorlichting van de gemeente, tel. 23333. HOENDERSTRAAT 53 VENRAY TELEFOON 04780-87024 Reeds vele jaren wordt op een zondag in de Vredesweek een manifestatie gehouden bij de poort van de militaire basis in Volkel, om te protesteren tegen de aanwezigheid van kernwapens. De vredesweekmanifestaties in Volkel wer den steeds voorafgegaan door fiets tochten vanuit de omtrek. Vaak was de markt in Uden de centrale verzamel plaats van waaruit dan een demonstra- lieve optocht naar de basis werd gehouden. Op zaterdag 27 juni zal deze traditie op volle sterkte worden voortgezet! Zuid Nederland protesteert tegen de kernwapens in Volkel en elders: Weg met de F-16 FIETS MEE Op 27 juni vanaf 10.00 uur fietstochten vanuit vele plaatsen in de regio waaronder ook Venray naar Uden. Vanaf 11.45 uur rijden bussen vanuit Uden door naar Volkel. Voor mensen die slecht ter been zijn bestaat er dus de mogelijkheid om tot Volkel mee te rijden. 12.45 uur verzamelen op dc markt in Uden. 13.00 uur demonstratieve voettocht vanuit Uden naar de basis in Volkel. Neem borden en spandoeken mee. Naast de landelijke leuzen voeren we ook leuzen „kernwa pens de wereld uit om le beginnen uit Volkel" en „Kernwapens nee, voorstel len Gorbatsjov: Ja; 14.00 kernwapen- vrije picnic bij de basis Neem broodjes mee. Voor koffie en thee wordt gezorgd, manifestatie met sprekers, muziek en kreatieve akties. 16.00 terugtocht per fiets of met de bus. Voor meer info N. de Best. 04780-86812. DIEFSTAL VAN PORTEFEUILLE Een Venrayer deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn portefeuil le waarin o.a. 100 dollar en 90 DM zat. Dc diefstal vond plaats in een lokaliteit in het centrum. TAXIRIT WAS TE DUUR Een Venrayse jongeman liet zich met een taxi vervoeren, maar tijdens de rit vernam hij de prijs en die vond hij te hoog. Om zijn ongenoegen tot uitdrukking te brengen sloeg hij de taxichauffeur in zijn gezicht. Door die slag werd de chauffeur „pijnlijk getroffen" zoals dat officeel heet. Aangifte bij de politie volgde. Die heeft de „klant" weten le achterhalen

Peel en Maas | 1987 | | pagina 12