tik Rioolrecht als nieuwe belasting voorlopig van de baan WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Venrayse judoka naar W.K. voor militairen OPEN DAG HANS SPEE direkteur L.O.M.-school Cocktailkampioen Dansparen van dansschool naar finale HILHQiü Avondvierdaagse op 11, 12, 13 en 14 juni WAO VAN SOEST GEVESTIGD 1 JUNI 1987 Koninklijk zilver voor M. Kranendonk Openstelling Grote Kerk CACTUS KIJKEN ONDERDAG 4 JUNI 1987 Nr. 23 PEEL EN MAAS HONDERDENACHTSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 31 ct. per mm - ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR f 13,00 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO f 18,00 Vanaf 3 juni zal Peter den Hoedt loudewijnhof) deelnemen aan het ereldkampioenschap judo voor mili- liren. Deze titelstrijd wordt gehouden iSan Diego(V.S.) Den Hoedt, lid van de Helmondse idovereniging, zal uitkomen in de lasse tot 95 kg. De 22-jarige Venrayse idoka zal zeer tevreden zijn als hij zich lar in de prijzen kan vechten, en acht jn kans daartoe niet onredelijk. Peter den Hoedt, doet al 16 jaar aan tdo. Op zijn zesde jaar begonnen, zette ij deze sport op zijn negende jaar voort Venray. Naa een aantal jaren lagneerde hier zijn ontwikkeling, en wam hij via de Horster Judoclub in lelmond terecht. Onder leiding van iud-bondscoach Snijders, kon hij zijn lemen ten volste ontwikkelen. Een rmblessure, vorig jaar, vertraagde deze ntwikkeling, maar nu is hij dan toch mde nationale top. Dit wereldkampioenschap is voor eter den Hoedt een voorlopig oogtepunt in zijn judocarriere, hoewel jn reeds geleverde prestaties er best Hogen zijn. Drie jaar op rij kwam hij it voor Jong Oranje. Hij won dit jaar et open Engelse kampioenschap, werd erde bij het open Belgische kampioen- thap en veroverde een tweede plaats op et Nederlands kampioenschap. Boven- ien was hij reserve van de nationale electie tijdens het onlangs gehouden iuropees kampioenschap. Zaterdag 6 juni van 10.00 tot 16.00 uur open dag bij HUID-THERAPIE MIEKE BEERKENS-HELDENS met dia-vertoning over haar werkzaamheden ledereen is welkom in de geheet vernieuwde praktijkruimte aan de Whist/erstraat 16 Als opvolger van dhr. J. van Mullem, die 14 dagen geleden afscheid nam, is benoemd tot direkteur van de L.O.M.- school 't Groenewold te Venray, dhr. Hans Spee. De heer Spee was reeds sedert 1 janu ari 1986 waarnemend direkteur van deze school. Op de onlangs genouden Peachtree- Shortmix-Competitie is Han Ploum van „Het Ankertje" in Well onbetwist win naar geworden. De wedstrijd vond plaats in „De Kuyper" in Schiedam. Aan deze wedstrijd, ter promoting van peachtree (perziklikeur) nam uit elke provincie (na schriftelijke selectie) één deelnemer deel. Voor Limburg nam Han Ploum dus deel. „Het Ankertje" moest de eer van Limburg hooghouden. En dat heeft Han dan ook gedaan! Kwam hij in de voorronde al als winnaar uit de bus, ook in de volgende heat eindigde hij als nummer één én werd dus onbetwistbaar Nederlands winnaar. Behalve een beker en vaantje hield dat ook het niet onaan trekkelijke bedrag van 1000,— in. Tijdens de op 23 mei te Oss gehouden finale voor de Nationale Rock 'n Roll kampioenschappen Zuid Nederland, hebben diverse dansparen van Dans school Lon Wetjens uit Venray, letterlijk en figuurlijk hun beste beentjes voor gezet, én, met succes! Bij deze kampioenschappen waaraan honderden dansparen uit Limburg, Brabant, Zeeland en Gelderland hebben deelgenomen, werden drie dansparen van Dansschool Lon Wetjens Gekwali ficeerd voor de finale van Nederland die in het najaar '87 gehouden wordt. De winnende paren, die tot de demonstratiegroep van bovengenoemde dansschool behoren en daar hun opleiding genoten hebben zijn respec tievelijk, Karin Smeets en Rinie van den Eijnden, Karin en Jos Vereijken en de Brabantse Kampioenen Ineke Manders en Gerry van de Velden. Dit laatste paar wist ondanks een tijdens het dansen opgelopen blessure de tweede plaats te bemachtigen. Alle paren van harte proficiat. Hoewel het heffen van rioolrecht als een zwaard van Damocles boven de hoofden van de Venrayse burgers blijft hangen, is het vrijwel zeker, dat deze nieuwe belasting niet met ingang van 1 januari 1988 zal worden ingevoerd. De afdeling financien heeft n.l. het college van b. en w. voorgesteld de nota rioolrechten minimaal een jaar op te schuiven. Het college is hiermee in principe akkoord en ook de commissie voor financiële en economische zaken heeft in haar vergadering van woensdag jl. hierover gunstig geadviseerd. Het is een bekende zaak, Lat de uit 1928 daterende riolering in het centrum hard aan renovatie toe is. In de meerjarenbëgroting voor de jaren 1987-1990 wordt het financiële aspect hiervan al aangeroerd. Hieraan werd de vraag gekoppeld of de inwoners van Venray een financiële bijdrage aan deze renovatie moeten leveren door het invoeren van rioolrechten. Door het college zou er naar worden gestreefd in het voorjaar van 1987 hierover een discussienota te maken en deze de gemeenteraad aan te bieden. De toezegging aan de raad tot het opstellen van de nota rioolrechten was gebaseerd op hel bereiken van de maximale limieten van de onroerendgoed belas tingen. ONROERENDGOED BELASTING Ten einde van het opstellen van de meerjarenbegroting werd geconstateerd dat bij het heffen van de onroerend- goedbelastingen de maximale limieten zijn bereikt en dat derhalve moest worden uitgezien naar andere mogelijk heden om de renovatie van de bestaande rioleringen in het centrum te kunnen betalen. Intussen is gebleken, dat de staatssec retarissen van Binnenlandse Zaken en van Financiën bezig zijn met een voorstel met betrekking tot een nieuwe limiet voor de onroerend-goedbelas- tingen in Nederland. In het wetsvoorstel van de beide staatssecretarissen komt tot uitdrukking dat deze belasting een relatie heeft met het profijt dat de eigenaar en gebruiker hebben van de gemeentelijke diensten, die o.m. uit de onroerend-goedbelastin- gen worden bekostigd. Om er voor te zorgen, dat dit profijt op een evenredige wijze in de heffing tot uitdrukking komt, is bepaald, dat het tarief dat van de eigenaar wordt geheven, maximaal 50% hoger mag zijn dan het tarief van de gebruikersbelas ting. Volgens het nieuwe wetsvoorstel zou elke gemeente per woonruimte een gemiddeld maximaal bedrag van 475,- als onroerend-goedbelasling mogen heffen. Omdat de gemiddelde opbrengst per woning in Venray voor 1987 wordt gesteld op 337,- zou bij het doorgaan van deze wet er binnen de onroerend-goedbelastingen een ruimte zijn van/ 1.500.000,- Diverse instanties zullen zich nog over het nieuwe wetsvoorstel moeten buigen en het is niet zeker, dat het parlement voor 1 januari van het volgend jaar de wet van kracht laat worden. NIET VOOR 1990? Het invoeren van het rioolrecht in Venray is daarmee voorlopig van de baan en wanneer we het gemeenteraads programma van het C.D.A. en de P.v.d.A. daarop naslaan, dan mag verwacht worden, dat het rioolrecht ook niet voor 1990 zal worden geheven. In dit gemeenteraadsprogramma staat n.l. te lezen, dat in deze raadsperiode (1986-1990) niet tot invoering van het rioolrecht zal worden overgegaan, tenzij de financiële situatie Voor ahuw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor Stationsweg 7b, Venray. lel. 04780-85958-82308 Volgende week donderdag 11 juni is het zover. De 29e avondvierdaagse kan beginnen. Wilt U ook meedoen. Dan volgen hier alle gegevens op een rijtje. Afstanden: Op 11, 12, 13, 14 juni 5, 10, 15 km bovendien op zondag 14 juni 20 km. Routes: deze worden uitgereikt bij de start. Inschrijfgeld: 5,- per persoon voor 4 dagen, 2,50 per persoon voor 1 dag. Alle deelnemes ontvangen elke dag op de rustplaats een verfrissende traktatie. Inschrijfadres: Sporthal de Wetteling aan de Zuidsingel. Er kan worden ingeschreven op dinsdag 9 en woensdag 10 juni van 19.00 tot 20.00 uur. Tevens elke wandeldag vanaf een half uur voor de start. Deelname: Iedereen kan deelnemen. Jong en oud, groot en klein. Individueel, met een klein groepje of met een hele groep. Een groep die in aanmerking wil komen voor jurering bestaat uit minstens 11 personen. Herinnering: Ook dit jaar is er weer een mooie herinneringsmedaille. Dit jaar met een afbeelding van het kapelltje op de Henri Dunantstraat. van de gemeente dit onontkoombaar maakt. Wanneer door de nieuwe wet de gemeente Venray op het stuk van de onroerend-goedbelasting meer finan ciële armslag krijgt, komt er wél een verhoging van deze belasting maar geen rioolrecht. OP GOED MOMENT... Voor de gemeentelijke afdeling financien komt het uitstellen van de nota rioolrechten op een goed moment. Mede door het vertrek van een tweetal ambtenaren en - mede daardoor - het overnemen van een aantal werkzaam heden, zit men daar met de handen in 't haar. Bovendien kampt men op deze afdeling met personeelsgebrek. Daarbij komt, dat de afdeling de gemeentebe groting voor het komende jaar een maand eerder klaar moet hebben en de onroerend-goedbelastingen opnieuw moeten worden geautomatiseerd terwijl de hertaxaties voor deze belastingen thans nog gaande zijn. O.G.B. EN RIOOLRECHT Zoals bekend werd 'de onroerendgoed belasting destijds ingevoerd ter ver vanging van een aantal apart ge-inde gemeentelijke belastingen. Dat waren de personele belasting, grondbelasting, rioolbelasting en vermakelijkheidsbe lasting. De totale opbrengst van deze oude belastingen wordt nu verkregen door de onroerend-goedbelasting. Bij het vaststellen van de econo mische waarde van een onroerend goed speelt uiteraard de aansluiting van een pand op de riolering mee. Een op de riolering aangesloten pand is uiteraard meer waard. Rioolrecht zou moeten worden betaald voor het onderhoud en het gebruik van het riool. Momenteel wordt dit betaald uit ..de algemene middelen. Destijds werd door de toenmalige kerkdorpenfractie in de gemeenteraad gepleit voor het invoeren van rioolrecht, in plaats van het verhogen van de onroerend-goedbelasting. Maar dat was dan ook in een tijd dat er bijna geen riolering op de kerkdorpen was. Alle groepen ontvangen een groepsher- innering. Jurering: voor groepen die dit wensen, worden na beoordeling door een jury prijzen beschikbaar gesteld. Er is een aparte jurering voor school- groepen, sportverenigingen en jeugd verenigingen. Ook groepen met volwas senen vallen in een eigen categorie. Start en finish: sporthal de Wetteling aan de Zuidsingel. Tijdens de avond vierdaagse is de organisatie ook daar te bereiken onder het nummer 85333 of in de kantine van het sportcafe de Wetteling tel. 84854. Starturen: op 11, 12, 13 juni vanaf 17.30 uur. Volwassenen kunnen starten tot 19.00 uur. Het startbureau is om 21.30 uur gesloten. Op zondag 14 juni zijn de starttijden als volgt: 20 km om 13.00 uur. 15 km om 14.00 uur. 10 km om 14.30 uur. 5 km om 15.00 uur. Défilé: op zondag 14 juni doen alle deelnemers mee aan het défilé voor de autoriteiten vanaf het bordes van de schouwburg. Dit défilé wordt opgeluis terd door een achttal muziekkorpsen uit Venray en omgeving. De opstelling voor dit défilé is in de Helfrichstraat. Vertrek om 16.45 uur. Informatie Mevr. G. van Ham-Frederix, Kerkpad 1 tel. 83765. Dhr. J. Voermans Tamboerijnstraat 8 tel. 80701. Tol ziens op deze 29e avondvier daagse Wij willen de deelnemers wijze op de gewijzigde verkeerssituatie rondom de Wetteling. Ook zouden we nu alvast een beroep willen doen op de deelnemers uit Venray om zo min mogelijk met de auto naar de Wetteling te komen. Er wordt voor een extra fietsenstalling gezorgd en wij letten er op dat die fiets daar ook blijft staan. En dan nog even dit: ouders die naar hun kinderen willen kijken kunnen dit het beste doen op het terrein van de Wetteling, bij de start en finish. Dat is gezellig voor de kinderen en voor U. Wilt U a.u.b. niet met auto's de routes volgen. Dat is erg hinderlijk voor de groepen en gevaarlijk voer de deelne mers. Bij voorbaat dank voor uw medewerking namens de deelnemers en de organisatie. RESTAURANT In de Keulsche Pot Fondue-. Gourmet- en specialiteiten restaurant Voor informatie of reservering TEL. 04788-1774 HOLTHESEOIJK 2 OVERLOOK beëdigd taxateur in onroerende goederen Voor al uw taxaties! - aankoop-taxaties - gemeentegarantie-taxaties - successie-taxaties - art. 275 W.v.K.-taxaties - taxaties 4e richtlijn E.E.G. - enzovoorts.... Een van ouds bekende naam in een ander jasje! Gemmadal 12 - 5801 HJ Venray - Telefoon 04780-86408 Tijdens zijn afscheidsreceptie bij Nestlé, vorige week donderdag, werd de heer M. Kranendonk koninklijk onder scheiden. Burgemeester Defesche speldde hem de ere-medaille in zilver op, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Kranendonk (60 jaar) heeft ruim 36 jaar bij Nestlé gewerkt. In maart 1951 trad hij in Rotterdam in dienst als laborant in ploegendienst. Via diverse bevorderingen en overplaatsing en kwam hij in 1971 in Venray werken als hoofd van het bedrijfsbureau. Sinds 1983 vervulde hij hier de funktie van chef „Logistiek" Ook op maatschappelijk gebied is de heer Kranendonk geen onbekende. Van 1972 tot 1980 is hij bestuurslid geweest van de Christelijke basisschool „De Hommel". In die hoedanigheid be- NIETTE GELOVEN, MAAR WEL WAAR Op een zeer ongeloofwaardige wijze werd uit een winkel in Venray een trai ningspak ter waarde van 399,— gesto len. Bij de reconstructie van deze dief stal is gebleken dat het mogelijk moet zijn geweest, om via de brievenbus uit een rek een trainingspak te hengelen en dat zó naar buiten te trekken. Het pak werd ook tijdens de gesloten tijd uit de winkel gehengeld. De dader moet veel geduld hebben opgebracht. De afstand van rek tot brievenbus bedraagt ongeveer 1.50 meter. Bij de reconstructie is gebleken, dat die af stand met „een hengel" is te overebrug- gen. Maatregelen zijn genomen om dit in de toekomst te voorkomen. kleedde hij de functies van penning meester en secretaris. Deze functie, én zijn belangstelling voor onderwijs-zaken, leidde ertoe dat hij in 1972 lid werd van het bestuur van het Centraal Onderwijs Administratie kantoor (C.O.K.). In 1977 werd hij voorzitter hiervan, een funktie die hij nu nog bekleed. Vanuit deze funktie heeft hij een zeer positieve bijdrage geleverd aan een harmonieuze integratie van de autochtone en niet-autochlone bevolking van Venray. Zijn aangeboren gevoel voor samenwerking illustreert het feit, dat hij, als lid van de Gereformeerde kerk, reeds tien jaar dit voorzitterschap uitoefent in een over wegend katholieke omgeving. Verder is de heer Kranendonk oprichter en regisseur van de thans tien jaar bestaande toneelgroep van de Ned. Christelijke Vrouwenbond, afd. Venray Evenals voorgaande jaren zal ook thans de St. Petrus Banden kerk van Venray extra geopend zijn ter bezichti ging en wel iedere maandagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur in de maanden juni, juli en augustus. Zou er toevallig een dienst plaats heb ben tijdens genoemde uren, dan wordt men verzocht niet door de kerk te lo pen. De cactusvereniging afd. Noord- en Midden-Limburg houdt haar jaarlijks terugkerende open dag en wel op maan dag 2e pinksterdag van 's morgens 10.00 tot 17.00 uur. In de gemeente Venray heeft de heer Th. Gommans, Sl. Jozef laan 8 te Smakt open kas.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 1