ABGS lOlM VlüX A Lustrumconcert Orkestvereniging Venray Opvangadressen gezocht Amateurtoneel B I Diamanten bruidspaar aan de Eikenlaan Rijk verdubbelt bijdrage aan Brazilië-projekt Autoslopers met harde hand aanpakken Successen voor Venrayse schutters POLIO DE WERELD UIT Herstel wegdek Brugpas of Teeuwenhofweg VERKEERS MAATREGELEN PEEL EN MAAS Venrods woordenboek een flink eind op weg Prijswinnaar van de Maand POL-PROJECT TER ZIELE Na een onwaarschijnlijk lange winter treedt de Orkestvereniging Venray naar buiten met een trits concerten die behalve als jaarlijkse presentatie be doeld zijn om het eerste lustrum te markeren. In de afgelopen maanden hebben zowel het Klein Ensemble als het Simfonie Orkest zich laten horen in kerken en kapellen. In deze meimaand verenigen zij zich in een gezamenlijk programma, waarvan afgelopen zondag reeds een eerste uitvoering in het Cultureel Centrum de Vennen te Bergen plaats had. Op zaterdag 16 mei concerteert men op de locatie St. Anna van het P.C. Venray (aula), aanvang 15.00 uur, en op zondag 17 mei in Boschveldcollege, Zuidsingel 1 te Venray, aanvang 12.00 uur. Het is zeer spijtig dat het concert van 17 mei a.s. niet zoals gepland kan plaatsvinden in Cultureel Centrum de Beejekurf. Door omstandigheden werd de Orkestvereniging genoodzaakt uit te wijken naar een andere accommo datie. Zij hebben de direktie van het Bosch veldcollege bereid gevonden het concert in de aula van het college aan de Zuid singel te doen plaatsvinden. Het programma van deze concerten ziet er als volgt uit: Het Klein Ensemble o.l.v. Ans Thijssen speelt werken van: G. Frescobaldi, M. Kuntz, H. Poser, E. Werdin, J. Carey. Het Simfonie Orkest o.l.v. Laurens Boogaarts brengt ten gehore van: W.A. Mozart: Symphonie in ES KV 132 W. Leigh: Concertino fiir Clavecimbel und Streichoi Chester. Tera de Marez Oyens: Modus I. C. W. Gluck: Ouverture zur Oper Iphi- genie in Aulis. K Schubers: Balletmusik aus Rosa- munde. Soliste in hel clavecimbelconcert is Mevrouw WIL NICASIE. Er is een groot tekort aan opvangadressen voor kortdurende op vang van mensen en dan met name jongeren in de leeftijd van 16 tot 21 jaar. Als regionaal Instituut voor maat schappelijke dienstverlening komt het RIM nogaleens in kontakt met mensen, die voor een korte periode een onderdak nodig hebben. Het gaat dan minder om een kamer of een kaal dak boven het hoofd maar meer om even uit te kunnen puffen en wat huislijkheid en geborgen heid te ontvangen. De opvangperiodes kunnen van 1 2 dagen tot ongeveer 1 maand duren. Het opvangadres ontvangt een officiële vergoeding naar rato van hel aantal dagen van opvang. Verder is de plaatsende instelling W.A.-verzekerd, zodat eventuele schade die zou kunnen ontstaan, vergoed wordt. Het RIM zorgt er voor dat er geen mensen geplaatst worden die ernstige proble men met alcohol- of drugsverslaving of overwegend psychiatrische klachten hebben. De plaatsingen kunnen zowel mannen, vrouwen, jongens ot meisjes betreffen. Het opvangadres behoudt altijd het recht om nee te zeggen. Een eventuele opgave voor opvangadres houdt niet in dat U te pas en te onpas mensen in huis moet nemen. Integen deel U bepaalt of er op het moment van onze vraag plaats bij U is. In het algemeen kan gesteld worden dat een opvangadres maksimaal 3 a 4 keer per jaar gasten krijgt. Tijdens plaatsing en eventueel daarna krijgt het opvangadres begeleiding en de hulpverlening van de klient gebeurt door de maatschappelijk werkende. Het is nl. nooit zo dat U het werk van de hulpverlener moet gaan overnemen. Als opvangadres kunt U tijdens het verblijf van een gast, 24 uur per dag terug vallen op een maatschap pelijk werkende. Wilt U er meer over weten of wenst U een gesprek met ons, neem dan kontakt op met RIM afdeling hulpverlening, De Clockert Bergweg 4, 5801 EG Venray. 04780-85251. Contact persoon Peter Vereijken. Bij de Algemene Bank Nederland heelt de Stichting een 'rekening geo pend. waarop' ook uw bijdrage voor Venrays Grote Kerk zeer welkom zijn: rekeningnummer 57.97.74.600, giro van de bank 103 14.71. Het Oirlo's amateurtoneel is volop in voorbereiding met een toneelstuk voor het nieuwe seizoen. Het plan is om het gekozen kerststuk van de Vlaamse schrijve Felix Timmermans „Waar de ster bleef stille staan" zodanig op te zetten, dal het jammer zou zijn als de opvoeringen alleen tot Oirlo beperkt bleven. Door samenwerking met andere verenigingen zoals, fanafare, zangkoor en dè volksdansgroep wordt geprobeerd een extra dimensie te geven aan dit unieke stuk. Naast deze aandacht voor muziek, dans en zang zullen ook het decor, de kostuums en de belichting een belangrijke plaats in dit toneelstuk in gaan nemen. Het plan is om van medio november t.m. Kerstmis in de regio opvoeringen te gaan verzorgen. Misschien hebt U belangstelling om het Oirlo's amateurtoneel voor een avondvullende uitvoering van dit prach tige kerststuk uit te nodigen. Ons contactadres voor mondelinge of schriftelijke toelichting: Harm Hebing Pastoor Gerardsstraat 3 Oirlo Tel. 04787-1649. Kalligrafie demonstratie door Mia Elenbaas a.s. vrijdag 15 mei tijdens de koopavond in Venray van 18.00 tot 21.00 uur bij kantoorboekhandel: Martin Cuypers b.v. Grotestraat 47, Venray Op zondag 24 mei is het precies 60 jaar geleden dat de uit Oeffeit afkomsti ge BERT VERBRUGGEN zijn ja woord gaf aan de uit Siebengewald stammende DIEN JACOBS. Wij hebben dat nog zeer vitale dia manten bruidspaar opgezocht in de be jaardenwoning aan de Eikenlaan waar ze nu reeds 21 jaar genieten van een wel verdiende levensavond na een leven van hard werken. Nou ja, rusten, dat kun nen wij zeker niet zeggen van de 89 jaar oude bruidegom, want er gaat ook nu nog geen dag voorbij of hij moet ergens mee bezig zijn, al is het dan maar in zijn voor- of achtertuin. Stil zitten dat gaat niet. Datzelfde kan ook gezegd worden van de 3 jaar jongere diamanten bruid. Beiden gaan ook nog elke dag wande len, weer of geen weer. Bert Verbruggen is geboren en geto gen in het Brabantse Oeffelt, als zoon van een klein boertje. Het was van zelfsprekend dal, toen hij de lagere school doorlopen had, moest gaan wer ken op een boerenbedrijf, cn dat was hard aanpakken. Na zijn dienstplicht ging hij bij de Kórver werken. Later vond hij werk bij de firma Wagemans in Cuijk. Hij was toen al getrouwd en ze gingen wonen in Oeffelt om daar een keuterijtje te runnen, naast zijn betrek king in Cuijk. Ja dat ging, als je een vrouw had die van aanpakken wist! En dal wist zijn bruid, die het hard werken wel had ge leerd. Zo was ze kindermeisje in het aangrenzende Duitsland, verruilde die betrekking later met burgerdienstbode in Venlo en Boxmeer en kwam als boe- rendienstbode in Oeffelt terecht. Daar leerde ze haar latere bruidegom kennen. Uit hun huwelijk werden 9 kinderen geboren waarvan er 8 nog in leven zijn. De oorlogselende bleef hen niet bespaard. In plaats van bevrijd te wor den, werden ze nog ongeveer een half jaar geëvacueerd. Weer terug in Oeffelt werd er toch maar naar iets anders uitgezien, Dat werd Venray, waar een café aan de Leunseweg te koop stond. Met veel zorg en druk werken'kreeg men een goedlo pende zaak, nu Old Dutch genoemd. In 1963 vonden ze het welletjes en zochten ze een huurder, later koper, voor hun café. Aan de toenmalige wet houder van sociale zaken, Grad Schols, werd om een bejaardenwoning ge vraagd. Maar die had de wethouder toen ook, niet voor hel weggeven. Wel beloofde Schols, zodra hij iels had, zijn medewerking te zullen geven. Een flat had hij echter wel. Na 3 jaar op die Dal gewoond Ie hebben kon Grad Schols zijn belofte inlossen. En zo gingen ze 21 jaar geleden naar een bejaardenwoning aan de Eikenlaan. Daar wonen ze nu nog steeds want van een bejaardenflat of bejaardenhuis willen beiden niets we ten. De diamanten bruid bereddert er nog het huishouden, al komt er hulp voor het zwaardere werk. Hun vier zoons en vier dochters met 23 kleinkinderen en negen achterklein kinderen zullen op 24 mei a.s. hun feest meemaken. Op die dag zal de pastoor van de Paterskerk voor hen om 15.00 uur in de rectoraatskerk van St. Jozef Ie Smakt, een plechtige eucharistieviering als dank opdragen. De verdere feestviering zal, gezien hun leeftijden, alleen maar door de naaste familie in hel Pelgrimshuis wor den voortgezet. Daarom is ook afgezien van een officiële receptie. Het diamanten paar moet toch nog even iets kwijl. Ze vinden het jammer dal er geen hechte gemeenschap van be jaarden in Zuid geformeerd kan wor den, die regelmatig hun weg welen Ie vinden naar het gemeenschapshuis in Zuid. Nu de ruimte aanwezig is moet hel toch mogelijk zijn dal cr speciale kaart middagen voor bejaarden georga niseerd worden, zoals dal •enkele jaren geleden wel mogelijk was in „De Wiek slag". luist als men zo graag een kaartje legt als dit paar, kunnen wij ons die wens wel indenken. Hel bestuur van de wijkvereniging heeft in ieder geval intus sen al beloofd daar aandacht aan te gaan schenken. Unieke verrassing voor Jacqueline Eibers Zoals wij vorige week reeds mede deelden heeft de gemeente gekozen voor structurele hulp aan het Brazilië-projekt van Jacqueline Eibers, die reeds jaren gesteund wordt door het Venrayse Katholieke Vrouwengilde. Het is de bedoeling dat de gemeente jaarlijks 25.000,voor dit doel de bouw en inrichting van een ziekenhuis ter beschikkig stelt. Van deze eerste 25.000,— gaat 20.000,— recht streeks naar Brazilië, de resterende 5.000,komen terecht bij de Stichting die geformeerd wordt om ook de Venrayse bevolking nauwer bij dit projekt te betrekken. Intussen is van het ministerie van buitenlandse zaken bericht ontvangen, dat uit het budget van ontwikkelings samenwerking, het bedrag voor Jacque line zal worden verdubbeld. Dus geen 20.000,— maar 40.000,— zullen de bouw en inrichting van dat Braziliaanse ziekenhuis flink stimuleren. Het is zelfs zo, dat bijdragen uit de Venrayse bevolking nu ook door het ministerie worden verdubbeld. De Slichting zal er daarom alles aan gelegen zijn, de Venrayse bevolking aan te sporen deel te nemen aan dit Venray se ontwikkelingswerk. Zoals bekend neeft het St. Elisabeth- ziekenhuis al aangeboden mee te helpen bij de aanschaf van benodigde medische apparatuur. Het ziet er naar uit, dat aan de jarenlange onderhandelingen met de Venrayse autoslopers Robben en Burhenne, om hun sloperijen aan de Endepoel te verhuizen naar het industrieterrein, een einde komt. Ten minste, dat was de dringende wens van de commissie voor algemene zaken die daar deze week lang en breed over discussieerde. Het zal echter geen eenvoudige zaak zijn, om aan die dringende wens van de commissie gevolg te geven. Burhenne wil wel meewerken, maar vindt de kosten die hij moet betalen, te hoog. Overigens is diezelfde Burhenne on langs al tweemaai een dwangsom van 250,— per dag opgelegd omdat hij zijn te slopen auto's buiten zijn eigen terrein.in de berm van de weg opstelt. Voor Robben behoeft overplaatsing naar het industrieterrein helemaal niet; hij heeft toch geen opvolger. En als de gemeente zijn bedrijf wil saneren, dan zal ze met heel veel geld over de brug moeten komen Het is voor de gemeente niet alleen een probleem, dat beide sloopterreinen in een gebied van hoge landschappelijke waarde liggen, maar ook dat de grond daar zwaar verontreinigd wordt door olie en mogelijk ook accuzuur, benzine etc. Wanneer beide sloperijen naar het industrieterrein Smakterheide zouden worden overgeplaatst, moeten daar voorzieningen getroffen worden om vervuiling van de grond te voorkomen. Die voorzieningen, overeenkomstig de laatste officiële richtlijnen, kosten veel geld. Een deel daarvan zullen de slopers zelf moeten betalen, maar daar hebben ze helemaal geen zin in Burgemeester Defesche, als voorzitter van deze commissie, noemde de gevoer de onderhandelingen moeizaam, ge compliceerd en ontmoedigend. Hij voelde zich door deze slopers wel geno men.... Maar hij heeft geen machtsmid delen om de heren in het goede spoor te dwingen. Zowel het CDA als de VVD drongen aan op harde akties. Niet meer praten, maar hard aanpakken. De burgemeester had hierover al overleg gepleegd met de officier van jus titie, maar of die machtsmiddelen heeft, werd niet duidelijk. Wethouder Claessens wil overigens het overleg niet zonder meer afbreken. Hij wil blijven praten om het verplaatsen van de sloperijen toch langs minnelijke weg proberen mogelijk te maken. Maar, zo verzekerde hij, de ge meente zal niet alles tolereren In hel afgelopen weekeinde werden te Leiderdorp door de Koninklijke Neder landse Schutters Associatie de nationale kampioenschappen voorlaadrevolver en voorlaadpistool verschoten. Hierbij vielen onze plaatsgenoten Rob Groene- veld en Johan Peters weer goed in de prijzen. In de hoofdklasse revolver werd Johan eerste ex aequo met 93 van de 100 punten (reservekampioen) Rob Groene- veld scoorde als volgt: Percussiepistool hoofdklasse 2e prijs met 89 punten. Percussie pistool orgineel: 3e prijs met 92 punten. Vuurstcenpislool gladde loop: 2e prijs met 78 punten. Het team van de schietvereniging Davy Crockett te Horst, waartoe ook de beide Venrayse schutters behoren, behaalde bovendien met revolver de tweede korpsprijs. Voor een nationaal kampi oenschap opmerkelijke resultaten. OOK IN VENRAY GROTE AKTIE VAN ROTARY: Ook de Rotaryclub in Venray gaat zich inzetten voor de door Rotary International ontketende en door alle (in totaal 325) clubs in Nederland on dersteunde aktie „Polio de Wereld uit". Doel van deze in samenwerking met de Wereld Gezondheidsorganisatie WHO opgezette aktie is, dat rond het jaar 2000 een wereldwijd immunisatie- programma is uitgevoerd voor kinderen tot vijf jaar. Een indrukwekkend voor nemen, dat gerealiseerd dient te zijn op het moment dat Rotary International een eeuw bestaat. De Rotaryclub in Venray schaart zich in de rij van aktieve clubs, in het kader van de aktie „Polio de Wereld uit", om vóór midden 1988 minimaal 40.000,- bij elkaar te brengen 1.000,per lid). Daartoe zijn allerlei akties op touw gezet zoals een platen-en-wijn-verkoop- aktie, alsmede een groot galafeest voor begin volgend jaar. Dit zal voor de Rotary de grootste inzamelaktie zijn in haar geschiedenis. Eenieder die dit doel ondersteunt kan zijn bijdrage storten op rekening 15.39.72.300 t.n.v. Polio de Wereld uit. Nu nog sterven in ontwikkelingslan den bijna 50.000 kinderen aan polio. Jaarlijks komen er in deze landen meer dan drieënhalf miljoen gehandicapte kinderen bij als gevolg van besmette lijke ziekten, waarvan polio de ergste is. Het internationale projekt „Polio de Wereld uit" vergt een bedrag van 150 miljoen dollar. De gezamenlijke Neder landse Rotaryclubs maken zich er via allerlei plaatselijk te voeren akties sterk voor, om zeven miljoen dollar bijeen te brengen. Daarmee kunnen 122 miljoen eenheden polio-vaccin voor Indonesië worden gefinancierd. Het Indonesische ministerie voor volksgezondheid ziet, in combinatie met eigen inspanningen, kans om in de periode 1987-1992 een immunisatie-percentage te bereiken van vijfennegentig procent. De eerste fase van de Rotary-aktie in Nederland is inmiddels op gang gekomen en duurt tot midden 1988. Rotary International is een wereld wijde kring van serviceclubs, waarvan de leden dienstvaardigheid ten opzichte van de mede-mens essentieel achten. Rotarians streven ernaar indivi dueel zowel als in clubverband om democratische vrijheden en menswaar dige verhoudingen te verbeteren en in stand te houden. Elk land geeft een eigen sfeer aan Rotary met een eigen beleving, hoewel organisatie en doel stelling over de gehele wereld en tussen de méér dan één miljoen Rotarians dezelfde zijn. MISHANDELING Maandagavond kregen twee cafébe zoekers in de Poststraat oneinigheid, waarop de een de ander met een bierglas in het gezicht sloeg. Gevolg was dat die voor behandling naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De won den moesten worden gehecht. Het on derzoek naar deze mishandeling is nog lopende. Deze week had de commissie voor verkeer c.a. een eindadvies moeten geven over het herstel van het wegdek van de Brugpas óf de Teeuwenhofweg, maar men is er niet uit kunnen komen. De gemeente zelf pleit voor herstel van de Teeuwenhofweg, en het herstel van de Brugpas tot het volgend jaar uit te stellen, maar dan wel proberen een meer definitief herstel toe te passen. De Brugpas is een vrij drukke weg tussen twee kleine kernen. Heide en Veulen. Feitelijk zou de weg verbreed moeten worden. Met het geld dat voor een van beide wegen beschikbaar is, kan de Teeuwenhofweg redelijk goed hersteld worden; bij de Brugpas daaren tegen zou het maar zo-zo zijn, met alle kans dat men het volgend jaar opnieuw herstel moet plegen Het CDA en de PvdA waren feitelijk vóór de Brugpas, vanwege zijn verbin- dingsfuktie en vanwege de slechte toe stand die alleen maar kan verergeren als er nog eens een winter overheen moet gaan. Maar het vooruitzicht, dat men het volgend jaar dan hoogstwaarschijn lijk toch weer opnieuw moet herstellen, schrok hen weer af. Men kwam er niet uit; men kon geen besluit nemen. Tenslotte stelde mevr. Poels-Peters voor, deze zaak te schorsen tot de eerst volgende vergadering, waar dan beslist een besluit moet worden genomen. Het beschikbare geld (rond 30.000, blijft intussen voor een van beide wegen gereserveerd. NIEUW VOORSTEL De PvdA vond het hele wegen herstel plan feitelijk maar lapwerk. Er wordt waar dal dringend nodig is, geconser veerd, zonder dal definitief herstel ge schiedt. De Partij stelde voor het volgend jaar eenmalig een flink bedrag beschikbaar te stellen, waarmee men nu eindelijk eens een aantal wegen zodanig kan herstellen dat men er de komende 5 lot 6 jaar niets meer aan behoeft te doen. Met het dan voor andere jaren beschikbare bedrag kan men dan wel licht meer en beter herstelwerk leveren. Nu wordt telkens het definitieve herstel maar vooruit geschoven Maar zo eenvoudig als het PvdA- voorslel lijkt, is hel toch niet, meende wethouder Claessens. Hij nodigde de leden uil daarover maar eens op de afdeling te komen praten. Maar de grootste hindernis in dit plan zal onge twijfeld hei geld zijn KRUISING LANGSTRAAT-DEURNESEWEG Het Provinciale Verkeersteam zal nog dit jaar een onderzoek instellen naar de verkeersveiligheid op de kruising van de Langstraat met de (pro vinciale) Deurneseweg. Ondanks dat deze kruising nog niet zo heel lang ge leden veiliger werd gemaakt, gebeuren er toch nog steeds ongelukken. Het Verkeersteam zal zijn onderzoek in een rapport verwoorden en enkele ad viezen uitbrengen. Dat kan zijn een af palende snelheid bij nadering van de kruizing óf het plaatsen van verkeers lichten. OVERSTEEKPLAATS JULIAN ASINGEL Op de Julianasingel zal straks, wan neer de bibliotheek is verhuisd naar de oude Torro, de oversteekplaats aldaar vermoedelijk aan de andere kant van de kruising worden gelegd. Daar zullen dan namelijk de meeste voetgangers oversteken naar het busstation. PARKEERTERREIN BIJ ZIEKENHUIS Het parkeerterrein tegenover het oude ziekenhuis zal binnenkort worden gereconstrueerd en uitgebreid. Tot nu toe zijn er dagelijks fout-parkeerders, die hun auto op het parkeerterrein tegen de groenstrook langs de Merseloseweg zetten. Zij beletten daarmee dikwijls het in- en uitrijden van de auto's in de eerste rij parkeervakken. Het verbalise ren van die fout-parkeerders heeft weinig zichtbaar resultaat, want men treft ze dagelijks aan. Het is de bedoeling dat van de groen strook 1 Vi meter wordt verhard. Daar en verder overal op het terrein komen dan schuine parkeervakken in plaats van 3 rijen dan 4. Vanwege die schuine parkeervakken wordt er op het terrein dan ook eenrichtingsverkeer ingesteld. Ook zullen de twee verlichtingsarmatu ren verplaatst dienen te worden. De totale klus kost de gemeente 9.000 gulden. Het ziekenhuis, dat toch het meeste profijt van dit parkeerterrein heeft, is bereid een bijdrage van 3.000 te leveren. PARKEERVERBOD IN MGR. NOLENSSTRAAT Het aan beide zijden parkeren in de Mgr. Nolensstraat bij „Marianum" is een doorn in het oog voor automobilis ten die vanuit de Dr. Poelsstraat rechtsaf de Mgr. Nolensstraat in willen rijden. Men heeft er door het drukke parkeren geen enkel uitzicht, terwijl men op gezette tijden ook nog te maken krijgt met stromen fietsende jeugd uit „Marianum" en Mavo. Overwogen wordt het parkeren aan een zijde te ver bieden. Er kan volgens insiders vol doende geparkeerd worden in de nabij gelegen Kard. v. Rossumstraat. uw weekblad Een dezer dagen is binnen Veldeke - Venray een belangrijke periode afgeslo ten: die van het zoeken naar Venrayse dialect-woorden. Ruim tien jarenlang heeft een werkgroep vele winteravonden besteed aan het vastleggen van onze plaatselijke woordenschat. Het resul taat is vastgelegd in een flink aantal aantekeningen. Onlangs is binnen de vereniging een uitgebreid overleg van start gegaan om deze waardevolle verzameling van volkscultuur aan een groter publiek bekendheid te geven. De gedachten gaan uil naar een woordenboek zoals dat op meer plaatsen in de provincie al eerder gebeurd is. Veldeke - Venray kan dit karwei niet op eigen kracht klaren. In de voorbereidende werkgroep zijn nog plaatsen open voor liefhebbers die met een computer om kunnen gaan, een neerlandicus, en voor iemand die kijk heeft op financieringen en boekenafzet. Zonder daadwerkelijke medewerking van mensen met deze kwaliteiten zal de weg naar het woordenboek nog erg lang zijn. Wie voelt zich geroepen om bij te springen? Veldeke - Venray wacht op reakties van de lezers. Inlichtingen: E. Messemaeckers, v. Venrodelaan 7. tel. 84093 of T. Claessens, Horsterweg 40 Castenray, tel. 0478/-1425. Op bovenstaande foto de overhandi ging door Mevr. Tielen-Achten, be drijfsleidster van dameskapsalon Leo Nooijen aan de Raadhuisstraat 8-10 te Venray, van de eerste prijs aan Mevr. v. Geloven uit Venray. een geheel verzorg de weekendreis naar PARIJS voor twee personen, dit in de maandelijkse jubileumaktie, in het teken van het 25-jarig bestaan van de firma. 2e prijs. Mevr. R. v. Asten, Rouwkui- lenweg 30, Ysselsteyn. 3e prijs: Mevr. v. Rench, Venrayseweg 41, Horst. 4e prijs: Dhr. W. Jeuken, Lollebeekweg 55, Castenray. 5e prijs: Mevr. v. Tilburg, Past. Ver- coulenstraat 10, Merselo. Ook voor de maand mei zijn de jubi leum kanskaarten weer bij iedere be handeling beschikbaar in alle salons van Leo Nooijen. Alle prijswinnaars hebben intussen bericht ontvangen. Vandaag, donderdag, zou in de POL- werkplaats aan de Maasheseweg de be- drijfsinventaris verkocht worden, van wege het faillissement van dit bedrijf. In het begin van de jaren '80 kwam het POL-projekt van de grond, als een Praktijk Oriënterende Leerplaats voor jonge vakmensen die niet „aan de bak" konden komen. Het was een gesubsi dieerde werkgelegenheid, welke in het begin nogal kritisch bekeken werd door de bedrijven in de Venrayse bouwwe reld, die er een groeiende concurrent in meende te moeten zien. De bedoeling van het project, waar aan in zijn beste tijd ruim 20 jongeren deelnamen, was, om na verloop van tijd een nieuwe zelfstandig bedrijf te stichten. Dat gebeurde in 1985. onder de naam POL-houtwerk. Het bedrijf had zich intussen gespecialiseerd in het maken van (groot) houten speelgoed, speciaal voor scholen, wijkgebouwen en speelweiden. Ondanks alle goede verwachtingen bleven de verkoopresul taten teleurstellend en mede daardoor raakte men in geldzorgen. Uiteindelijk moest men de laatste vier werknemers ontslaan en werd het faillissement aangevraagd. VANDALISME Een aan het Lovinckplein te Ys selsteyn geparkeerde personenauto werd door vandalen op een meer dan schan dalige manier beschadigd. De eigenaar zit met een schadepost van enkele dui zenden guldens. Tussen zondagavond en maan dagmorgen zijn 7 ruiten van de konin krijkszaal aan de Henry Dunanstraat vernield. GEEN VISITEKAARTJES Op de Langstraat werd schade veroorzaakt aan een daar geparkeerde personenauto. Die beschadigingen zijn veroorzaakt door een ander motorvoer tuig. Een op de parkeerplaats bij het gemeentehuis geparkeerde personenau to werd ook door een ander motorvoer tuig beschadigd. In beide gevallen konden de eigenaren geen visitekaartje van de veroorzakers ontdekken. DIEFSTALLEN Uit een garderobe van de LTS werd ten nadele van een leerling een spijkerjasje ontvreemd. Die leerling kon zonder jasje naar Horst terugkeren. Van de garderobe van de IMBO- school aan de Leunseweg werd een kort spijkerjasje ter waarde van 250,- ont vreemd. OORLOGSTUIG Tijdens werkzaamheden op een per ceel langs de Gussenstraat werd een En gelse mortier-brisantgranaat gevonden. Gezien de zeer gevaarlijke situatie werd de EOD gewaarschuwd, die dezelfde middag reeds ter plaatse kwam en het oorlogstuig naar een terrein buiten de kom van Leunen bracht om het aldaar tot ontploffing te brengen. DADF.R AANGEHOUDEN In de nacht van zaterdag op zondag meldde een jongeman uit Venray dat zijn fiets, die op 3 mei jl. gestolen was. in de Grotestraat stond, voorzien van een hangslot. De politie trof op die plaats een 21-jarige jongeman aan, die bekende de fiets op de Veltumse Kleffen te hebben meegenomen, omdat die fiets daar al enkele dagen stond. Hij werd aangehouden en voor verhoor overge bracht naar het politiebureau. Na op making van proces verbaal werd hij zonder fiets huiswaarts gezonden.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 5