SINDBAD PIZZA DAG Pizzeria Grillroom Fiets of wandel mee met Wereldkinderen Natuurvereniging „Tussen Peel en Maas" 10 jaar PEEL EN MAAS Andere aanpak van gemeentelijke monumentenlijst Dinsdagochtend terecht bij: CAESAR jonge mannen mode Venray Kegelmarathon t.b.v. missionaris Jan Peeters uit Venray Wereldpremière geslaagd 12 verschillende soorten Pizza's a f 8,- DUIMELOT GAAT EXPERIMENTEREN MET EEN Z.G. „GASTOUDERSPROJEKT" Uitstekende vervangers voor BZN op Muziekfeesten te Merselo De IJsheiligen zijn in aantocht PEEL EN MAAS Jeugdwerk Castenray 10 jaar Speciale jeugd- attractie op de braderie 17 mei in Venray Op zondag 17 mei a.s. zitten ze op de fiets, de kinderen van de Venrayse ba sisscholen De Keg, Coninxhof en de Flierefluit, of ze wandelen door het nog altijd mooie Venray. De meisjes en jongens, die deelnemen aan deze Wereldkindertoer fietsen en wandelen voor het goede doel van de vereniging Wercldkinderen. En daarom laten ze zich per gereden of gelopen ki lometer sponsoren om geld bij elkaar te brengen voor hun leeftijdgenootjes in de Derde Wereld. Deze sponsor-fiets- en -wandeltocht wordt al sinds vele jaren elders in ons land door Wereldkinderen georgani seerd, maar gaat dit jaar voor het eerst in Venray van start. De kinderen van ge noemde basisscholen hopen veel geld bij elkaar te fietsen en te wandelen. Geld bestemd is voor het vakonderwijs aan lepra patiënten in Nigua in de straatarme Dominicaanse Republiek. De organisatoren verwachten dan ook dat veel ouders mee zullen fietsen en lo pen op 17 mei. WERELDKINDEREN De vereniging Wereldkinderen is een Nederlandse organisatie ter bevordering van Hulp aan kinderen in nood en dat ongeacht hun geloof, ras of huidskleur. Wereldkinderen telt in ons land 22 re gio's, ieder met hun eigen projekt. Door middel van allerlei akties proberen de le den - allemaal vrijwilligers - hel beno digde geld voor de verschillende projek- ten bij elkaar te krijgen. In iedere regio is ook een winkel waar spullen uit de derde wereld verkocht worden. De opbrengst komt weer ten goede aan het project van de regio. Voor onze regio is dat een kindercrèche in Brazilië. Wereldkinderen - met ruim 5.500 le den - helpt op drie manieren. Door het al genoemde projekt van een regio in Van 27 t/m 31 mei wordt in Overloon het tienjarig bestaan gevierd van de Na tuurvereniging „Tussen Peel en Maas" met als hoogtepunt de opening van de Botanische Tuin op donderdag 28 mei om 15.00 uur welke volgt op de receptie, welke om 11.30 uur wordt gehouden. De jubilerendt vereniging is ontstaan uit wat enkele jaren geleden nog de Na tuurvereniging Overlöon en omstreken hëèhe cn op haar beurt de werkgroep „Natuur en Milieu" van de voormalige werkgroep Overloonse Jongeren (W.O.J.) opvolgde. Thans telt de vere niging 400 leden, verdeeld over de afde lingen Overloon, Oploo c.a. en Wanroy e.o. en drie werkgroepen Cuyk, Mill en Haps. Haar taak bestaat uit de bescher ming van natuur en landschap in de ruimste zin van het woord. Daarbij staan het beheer en onderhoud van de natuurgebieden en kleine landschapsele menten centraal. Veel aandacht besteedt men aan zure regen en de vergrassing van de heide als gevolg van overbe mesting in de landbouw. Educatie staat bovendien hoog in het vaandel van de jubilerende vereniging geschreven. Uit de vereniging ontstond in 1981 een aparte stichting om te komen tot de aanleg en exploitatie van een botanische tuin in Overloon, welke op 20 mei offi cieel geopend wordt. Een dergelijke tuin wordt ook ingericht in Wanroy. In de Botanische tuinen worden enerzijds zeldzame planten gekweekt. Anderzijds is het de bedoeling dat het grote publiek kennis kan maken met de zeldzame planten en leefgemeenschappen zonder dat daarbij de natuur wordt beschadigd. Op het feestprogramma staan o.m. een optreden van George Baker Selecti on, Normaal en Les Cigales. Vanaf nu zijn de toegangskaarten voor het geva rieerde programma verkrijgbaar bij de V.V.V.'s van Venray en Deurne, de Muziekhal Venray (Passage) en de Ra- bobanken in Venray, Meerlo Wanssum, Gennep en in de verschillende Oostbra- bantse dorpen. uw weekblad een Derde Wereld-land maar ook door sponsoring en adoptie. Op dit moment worden 6.500 kinde ren in bijvoorbeeld Indonesië, India, Thailand en de Dominicaanse Repu bliek via de vereniging Wereldkinderen individueel gesteund door Nederlan ders. Voor 65,- per kwartaal krijgt het kind de noodzakelijke voeding, kleding en scholing. Zonder dat er iets aan de strijkstok blijft hangen, wordt het geld geheel aan de kinderen besteed. De vereniging Wereld kinderen helpt ook bij de adoptie van kinderen uit de Derde Wereld in Nederlandse gezinnen. Het betreft alleen kinderen, die in hun eigen land geen uitzicht hebben op een menswaardig bestaan. Vorige week is tot tevredenheid van alle raadsleden de nieuwe procedure aangenomen inzake plaatsing van panden op de gemeentelijke monumen tenlijst. De bestaande verordening zal nu op dit punt en op enkele bijkomende onderdelen worden aangepast. Sinds augustus 1983 de gemeentelij Ice monumentenverordening werd vastge steld, zijn in een tweetal ronden een aantal panden op de monumentenlijst geplaatst. Dat verliep niet steeds naar wens. Er werden zelfs enkele beroeps procedures gevoerd. Uiteindelijk staan er nu nog 16 panden op de lijst. In tegenstelling tol vroeger, gaat nu voortaan de monumentencommissie vooraf praten met de eigenaren. In combinatie met een grotere openbaar heid moet dat veel argwaan en onwetendheid bij die eigenaren weg ne men. Zij krijgen dus ook vooraf gele genheid hun mening naar voren te bren gen. De monumenlencommissie wordt verkleind en er moet bij voorkeur een (kunst)historicus, een architect, een beeldende kunstenaar en een vertegen woordiger van de Geschied- en Oud heidkundige Kring Venray, in zitting hebben. De zittingen (vergaderingen) van de monumentencommissie zullen voorlaan openbaar zijn, behoudens in die geval len waar onderwerpen aan de orde zijn waarvan behandeling in het openbaar schade kan toebrengen aan algemene en bijzondere belangen. Zoals gezegd, de gemeenteraad was met deze voorgestelde wijzigingen best tevreden. De heer Jan Driessen (CDA) stelde tenslotte nog voor, nu ook eens te kijken naar landschappelijke elementen in onze gemeente, die verdienen voor het nageslacht te worden bewaard. DIEFSTAL BESTELAUTO Een op de parkeerplaats aan de Post- straat geparkeerde Venrayse bestelauto bleek ontvreemd te zijn. Vandaag, donderdag 7 mei, opent aan de Stationsweg 1, in de voormalige Burggraaf annex Joegoslavisch restau rant een nieuw eetcafé „Etcetera". De benaming eetcafé doet nog wat vreemd aan. „We openen 's morgens om 10 uur", aldus de exploitant Jan de Jong. „Dan is de koffie bruin en ser veren we de branse delicatessen vers en warm stokbrood, croisants e.d. Om streeks de lunchtijd kan een biefstuk of schnitzel bij het brood geserveerd wor den. Om half zes gaat de keuken open. Dan serveren we als plate service dag schotels vanaf tien gulden en a la carte, tot 9.30 uur. Het café blijft open tot 02.00 uur." SPONSOR VOOR EEN DUBBELTJE Wereldkinderen verzorgt op de Keg, Coninxhof en de Flierefluit een lesbrief en een diapresentatie over de Domini caanse Republiek, dat samen met het al even arme Haïtie op het Caribische ei land Hispaniola ligt, in Midden Ameri ka. De kinderen zullen van alles te horen krijgen over het projekt in Nigua. Daar moet vakgericht onderwijs komen voor de wel bijzonder kansarme kinderen van ouders, die aan lepra lijden of hebben geleden. Daarom zullen de meisjes en jongens van deze scholen straks heel goed weten waarom het zo belangrijk is om op 17 mei te wandelen en te fietsen voor We reldkinderen. Ze gaan nu op zoek naar sponsors. Stel ze niet teleur. Niet uw eigen kin deren, uw kleinkinderen, neefjes of nichtjes, buurmeisjes of buurjongens. Uw gulden, kwartje, dubbeltje of stui ver per afgelegde kilometer betekent voor de jeugd van Nigua een kans op een beter bestaan. De kinderen van Ni gua hebben onze hulp nodig. Tien procent hulp betekent meer dan honderd procent medelijden. Voor nadere informatie over de vere niging Wereldkinderen in Venray, Har ry Paridaans, tel. 87241; Martien Nelis- sen, tel. 86787 of Luc Hageman, tel. 86909. Voor 'n stijlvolle trouwcombinatie kunt U nu ook op Voortaan dinsdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur. Op vrijdagmiddag 1 mei jl. opende wethouder Van Oers om klokslag 14.00 uur, deze naar nadien bleek geweldige kegelhappening met het werpen van de eerste twee ballen. De kegelmarathon werd op poten ge zet door de kegelclub „Flower Power" in nauwe samenwerking met The Old Calahan (Hannie en Wim Salters) en „De Hoender" (Jopie en Gerrit Reyn- ders). Verder droegen een 11-tal per soonlijke sponsors en wel Thieu Thielen en Mary Schoenmakers (Maessen Re cycling BV Ysselsteyn), Theo van Stok- kum (Hento Bar), Wim Nelissen (de Hoender) Michel Salters (Old Calahan), Jos Koenen (Scheidegger), Mingus Hey- mans (Pentagon), Wiel Duyckers (John's Jean Shop), Pim de Vos (Mar tens Bouwmaterialen b.v.) Ton Koenen (Clephas b.v.) Arie Duyf (Zaal Martens Leunen) en Hub Thijssen (Old Dutch) ertoe bij, dat er met een leuk bedrag gestart kon gaan worden. Na een redelijke start, kwam het ge beuren tegen 20.00 uur goed op gang. De sympathisanten en belangstellenden kwamen massaal binnenstromen om deel te nemen aan deze spontane inza- melactie voor de projecten van Pater Jan Peeters. De spontane sfeer bleef de gehele tijd gehandhaafd en de binnenkomende gel den sloegen alle verwachtingen. Verder werd de stemming er goed ingehouden door de joekskapel „Zuutjes An" en de kegelaars hielden het spelpeil hoog. Gemiddeld over de gehele 24 uur gooide men 327 hout per beurt en dat 18 beurten maal 2 keer 25 ballen wat neerkomt op 6,6 kegels per worp. Ook de familie van Pater Peeters liet zich niet onbetuigd, want men bleef tot in de kleine uurtjes en zaterdagmiddag kwam de moeder van Pater Peeters ook nog het slot meemaken. Deze massale belangstelling bleef de gehele lijd met slecht een kleine onder breking tussen 5.30 en 6.30 uur. Er kwa men zelfs mensen kijken voordat ze moesten werken. 2 Mei om 14.00 uur werd deze happe ning afgesloten onder enorme belanstel- ling. De heer Van Oers overhandigde el ke kegelaar een herinneringsplakette. Zo kwam er een einde aan een geweldige happening waarbij iedereen spontaan meedeed en dit leverde voorlopig 3600,- op. Publiek en sponsors hartelijk dank voor jullie steun. Tot volgende maand blijft de reke ning 15.39.06.006 met vermelding Pater Peeters p/a Mambostraat 130 bij de Rabo-bank open staan voor eventuele bijdragen. Dan namelijk wordt officieel dit totaal bedrag overhandigd aan pater Jan Peeters persoonlijk, en hier volgt natuurlijk ook melding over in dit blad. Tijdens het vöorjaarsconcert van de Koninklijke Harmonie „Euterpe", op zaterdag 2 mei is het door Jef Penders gecomponeerde stuk „Cantilenas Pro- fanas" door het Venray's Mannenkoor en de K.H. „Euterpe" voor het eerst uitgevoerd. Dit uit drie delen bestaande muziek werk voor koor en orkest is gebaseerd op Middeleeuwse muziek en ontwikkelt zich gaande het werk tot meer moderne klanken. Cantilenas Profanas werd tweemaal uitgevoerd. Eenmaal voor de pauze en de tweede keer aan het slot van de avond. Voor de pauze kwam de uitvoering nog wat aarzelend op gang. Hier en daar ongelijke inzetten in het eerste deel speelden koor en orkest parten. Deel twee kwam er al iets beter uit, ofschoon ook hier toch sprake was van wat aarze lingen. Het derde deel was fris van klank en men kon duidelijk horen dat de plan kenkoorts overwonnen was. Dat men de druk van een première inderdaad gevoeld had, werd duidelijk bij de tweede uitvoering. Goede inzetten en een uitstekend rea gerend koor en orkest. Waarschijnlijk was men ook enigszins gewend geraakt aan de moeilijke akoestiek die deze schouwburgzaal nu eenmaal heeft. Het ingetogen eerste deel werd nu erg subtiel gebracht. De begeleiding van het orkest was uitstekend. Het koor was goed op dreef en het werk was tot in elk detail te horen. Ook de zachtere passa ges, vaak het moeilijkst, kwamen duide lijk en helder over. Het tweede deel was een goede ver binding naar het majestueuze deel drie dat met volle overtuiging naar voren werd gebracht. Een uitvoering die zeker de tweede keer als geheel goed overkwam. Koor en orkest hadden de juiste balans ge vonden. Er werd met overgave gemusi ceerd en de zaal genoot van een goed stuk muziek. Het was een waardige afsluiting van een uitstekend geslaagd concert. Hulde voor de beide dirigenten, de heren Steyvers en Gerits, die hier een werk hebben laten horen dat werkelijk een aanwinst is voor de koor- en orkestwe reld. Het overige programma werd deels door Venray's Mannenkoor en deels door „Euterpe" gevuld met ieder een vijftal composities. Diegenen die niet aanwezig waren, hebben de hoogstaande kwaliteit welke door beide verenigingen werd gepresen teerd, helaas moeten missen. BEDRIJFSONGEVAL Dinsdagmorgen kwam op een bedrijf aan de Maasheseweg een 24-jarige werknemer, toen hij op een bak stond welke op een heftruc geplaatst was, ten val en kwam onder de heftruc terecht. Hij moest met diverse verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De Arbeidsinspectie stelt in samenwer king nel de politie een onderzoek in naar dit ongeval. Henseniusstraat 9a Venray. Telefoon 84647 Elke maandag en woensdag (Ook om mee te nemen) U kunt ook genieten van heerlijke Shoarma Wij zijn geopend van 15.00 tot 02.00 uur. Weekends tot 3.30 uur Dinsdags gesloten MET STEUN VAN MINISTERIE VAN W.V.C. Dank zij financiële steun van het ministerie van W.V.C. mag het Venray se Kinderdagverblijf „Duimelot" tot 1 januari 1989 experimenteren met een z.g, „gastouderprojekt". Dat betekent, dat gastouders thuis kinderen mogen ontvangen van ouders, die dat zelf niet kunnen omdat zij b.v. beiden werken. Met het geld van W.V.C. kan Duimelot niet alleen een vergoeding geven aan de gastouders, maar tevens voor twintig uur per week een coördinator in dienst Het is inmiddels bekend, dat de Zangeres Carola Smit van BZN vrij ernstig ziek is. Maar welke gevolgen heeft haar ziekte voor de optredens van de groep? Dat is de vraag die steeds weer gesteld wordt aan de leden van het organisatiecomité van de Muziekfees ten. Gaat Annie Schilder Carola tijdelijk vervangen en komt BZN toch naar Merselo? Welnu, het antwoord op die vraag is definitief: nee. De genezing van Carola zal naar verwachting 4 tot 6 maanden duren en in die tijd zal de groep niet optreden. Toch zou BZN heel graag weer naar Merselo gekomen zijn. Immers hoewel de groep in principe besloten had om niet langer op te treden op 2e kerstdag, 2e paasdag en 2e pinksterdag, heeft men een uitzondering gemaakt voor Merse lo, waar de groep steeds veel succes had en ook op een goede ontvangst door de organisatie kon rekenen. Dit jaar echter zullen de Muziekfeesten het, zoals ge zegd, zonder BZN moeten stellen. ALTERNATIEVEN Zodra bekend werd dat BZN niet naar Merselo zou komen, is de organi satie van de Muziekfeesten koortsachtig aan het werk gegaan om een vervangend programma samen te stellen. Men wilde daarbij het gat dat BZN veroorzaakte, per sé niet opvullen met prullaria, maar zocht meteen naar vervanging van kwa litatief hoog niveau. Men realiseerde zich terdege dat BZN als groep onver vangbaar is, maar dat soortgelijke muziek van hetzelfde peil vindbaar moest zijn. Welnu, anderhalve week lang werd door verschillende leden van het organisatiecomité in diverse richtin gen naar een oplossing gezocht. Uitein delijk, na bijna dagelijkse vergaderin gen en vele telefoontjes, is men er in Merselo in geslaagd een vervangend programma samen te stellen dat aan alle eisen voldoet. De maandagavond zal verzorgd worden door de twee zeer goede orkesten, Spryng Maribeile en Maarten Peters The Dream. SPRYNG MARIBELLE Deze uit Volendam afkomstige 5-mans formatie met als middelpunt de altijd stralende zangeres Maribeile, be hoeft nauwelijks aangeprezen te wor den. Met hun swingende show heeft dit kwaliteitsorkest al veel muzikale harten gestolen, ook in dit deel van het land. De populariteit is ook al overgeslagen naar het buitenland, waar de groep steeds vaker optredens verzorgt. Spring Maribeile brengt uitstekend eigen werk en goede covers van andere artiesten. MAARTEN PETERS THE DREAMS De uit de bekende Frank Boeyen Groep afkomstige Maarten Peters, vormt samen met deze Dream een groep talentvolle musici, de formatie Maarten Peters The Dream. Dit nog jonge orkest timmert zeer hard aan de weg en zal binnen het jaar lot de absolute top in Nederland beho ren. De groep brengt eigen werk dat zo ge varieerd is en zo verzorgd gebracht wordt, dat jonge en minder jonge luis teraars er door geboeid zullen worden. Momenteel heeft de groep een single met de titel FACTORY MAN in de Nederlandse top 40 slaan. De kaartverkoop voor de maandag avond begint zaterdag a.s. Kaarten zijn verkrijgbaar op de bekende voorver koopadressen. Bij ziekte of verhindering van de gast ouders kunnen de kinderen op het kin derdagverblijf van Duimelot worden opgevangen. De eindverantwoordelijk heid berust bij het kinderdagverblijf, terwijl daar ook het aanmeldingspunt van vraag- en gastouders is gevestigd. Er kan uitwisseling van speelgoed en ander materiaal plaatsvinden tussen het kinderdagverblijf en de gastouders. Door het ministerie van W.V.C. is voor het opzetten van experimentele gastouderprojekten een bedrag van twee miljoen gulden beschikbaar gesteld. In Nederland kan in dertien plaatsen worden geëxperimenteerd. Hiervan zijn in Limburg Maastricht en Venray aangewezen. OOK VOOR REGIO Het Venrayse kinderdagverblijf „Duimelot" is erg ingenomen met deze aanwijzing, omdat op deze manier juist een andere vorm van kinderopvang meer gestalte kan krijgen. Dit is met name belangrijk voor kleinere plaatsen aLS Bergen, Horst en Sevenum, waar weinig georganiseerde opvang is voor kinderen van ouders, die overdag niet voor hen kunnen zorgen. De vraag- en gastouders kunnen op deze manier dus begeleiding en bijscho ling verwachten vanuit een gekwalifi ceerd en geprofessionaliseerd instituut. TOEKOMST Wat er gaat gebeuren na hèt experi ment, is op dit moment nog niet bekend, omdat het ministerie van W.V.C. daarover geen garantie kan geven. Het is waarschijnlijk, dat in de toekomst de gemeenten zullen moeten beslissen over de voortzetting van het gastoudersprojekt. REEBOK AANGEREDEN In de vroege ochtend van zaterdag werd op de Beekweg ter hoogte van Zwartwater een reebok aangereden door een personenauto. Het dier werd bij de botsing zwaar gewond en moest door een dierenarts uit zijn lijden worden verlost. De rechtervoorzijde van de personenauto van een 24-jarige inwoner van Venray werd zwaar be schadigd. Als een pleister op de wonde kan hij straks de opbrengst van de poelier tegemoet zien. VENRAYSE POLITIE SUCCESVOL De Politie Sport en Ontspanningsver eniging van de gemeentepolitie van Deurne, organiseerde in de Fr. Houben- sporthal het traditionele zaalvoetbal toernooi voor teams van de politie. Ook dit jaar was het zaalvoetbalteam van onze politie weer, evenals voor gaande jaren, succesvol. De eigenlijk te grote wisselbeker voor de trofeeënkast, welke het Venrayse team mee naar huis kon nemen, was het zichtbare resultaat. Van oudsher worden Mamertus, Pari?' cratius, Servatius en Bonifatius „de ijs*»' heiligen" genoemd, omdat op hun vier-*, dag van 11 tot 14 mei het zeer koud kaiy zijn. In plaats van „IJsheiligen" spreekt- de volksmond ookvan de „Vier?< Gestrenge Heren". V0* Gewoonlijk wil de natuur omstreeks^ half mei nog al eens op een late nachp^ vorst tracteren, waardoor jonge plantep^ en bloesems bevriezen. De meteorologie verklaart het ver?0» schijnsel uit een koude-inval bij eerih luchtstroming van rechtstreekse polairey oorsprong, achter een oostwaarts trekf* kende depressie. Omdat de haag- of meidoorn dan*, pleegt te bloeien, spreekt men ook var£ de „haagdoornkoude". De heiligen hebben dus niets met dit natuurverschijnsel te maken. Toevallig omdat de late (laatste) nachtvorst zich voordoet op de feestdagen van deze viejj heiligen, heeft men hen „de ijsheiligenV genoemd. l> Een van deze heiligen, n.l. de Hv Mamertus of Mammertius, is de meest onbekende van dit viertal. Hij was aartsbisschop van Vienna en is om streeks 475 gestorven. Aan hem wordt' het instellen van de Kruisdagen toege schreven en daarmee komen we weer op het terrein van het Rijke Roómsche Leven van vóór de zestiger j aren Voor Hemelvaartsdag had de Kerk' drie vastendagen ingesteld. In Venray werden tijdens de Kruisda gen elke morgen processies gehouden, die op een vroeg uur vanuit de parochie kerken naar de open velden trokken om Gods zegen af te smeken over de vruch ten van de aarde. Om zes uur 's morgens werd eeq Hoogmis opgedragen waarna de gelovi gen zich achter het kruis opstelden. Onder het zingen van de Allerheiligen litanie en het bidden van rozenhoedjes; trok men door de velden. In latere jaren trokken de kruisprocessies alleen maar door de straten van Venray. Alleen op de kerkdorpen trok men nog het veld iris Dit gebruik stamde uit de vroege mid deleeuwen en is in onze streek pas in dé zestiger jaren afgeschaft. 'n leesbare krant Ruim tien jaar geleden werd door de besturen van de K.J.B. (een club die 2-wekelijkse aktiviteiten organiseerde voor meisjes van 9 tot 12 jaar) en de „tijdverdrijvers", een vereniging (zon der statuten), die zich inzette voor alle jeugdige Castenrayers vanaf 12 jaar, initiatieven ontwikkeld om te komen tot bundeling van krachten met als doel het jeugdwerk in Castenray beter gecoör dineerd te kunnen laten plaatsvinden. De diverse besprekingen leidden inder tijd tot de oprichting van „Stichting Jeugdwerk Castenray". Een stichting, die inmiddels haar eigen plaats heeft verworven binnen het rijke Castenrayse verenigingsleven en niet meer is weg te denken. De viering van dit 2e lustrum zal o.a. enige luister worden bijgezet door het organiseren van een zeskamp, welke speciaal is bedoeld voor oud-leden, waarvan er inmiddels velen buiten Castenray wonen, en oud-bestuursleden maar ook de jeugd vanaf 12 jaar uit Castenray zelf kan hieraan meedoen. Deze zeskamp, waarvoor iedereen in middels persoonlijk een uitnodiging heeft ontvangen, zal plaats vinden op zondagmiddag 31 mei a.s. en wordt 's avonds voortgezet met een feestavond in „de Wis". Voor nadere informatie en/of opgave voor deelname kan men nog tot en met 8 mei a.s. terecht bij secretaris Ine Theeuwen, tel. 04787-1812. In het weekend van 23/24 mei a.s. wordt in het winkelcentrum Venray weer een braderie gehouden. Een van de ongetwijfeld vele attracties zal die zon dag staan opgesteld nabij het Henseni- usbeeld: de Parker Mini trikes, die spe cial door Boekhandel van den Munck- hof naar Venray worden gehaald. In de Veronica strandraces heeft men de mini-trikes kunnen zien. In Amerik§ worden deze leuke en handige voertuigy jes al gebruikt als vervoermiddel op ui$ gestrekte boerderijen en als boodschap penwagentjes. Trike-races zijn daar ai enkele jaren populair. Op deze mini-trike baan (een luchfi kussencircuit) kunnen kinderen vanaf zes jaar even de echte sensatie proeveij van het racen. Er is natuurlijk voor vol doende veiligheid gezorgd. Uiteraarii kornen wij nog nader op deze attract^ van de bekende Parker Pen terug. t' Intussen kan de jeugd die dit jaar cfe eerste communie doet - of gedaan hgefeg vanaf maaridsè-t-r-mgnh onze zaak eeii gratis kaartje afhalen.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 7