B W op bezoek in 't Brukske Bekendmaking Expositie Sjang van Bergen in museum HINDERWET NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Gratis relatieconcert Kapel van de Koninklijke Luchtmacht Controle aanvragen huursubsidie MAAIEN VAN BERMEN a. een bevokingscontroleur m/v b. een administratief medewerk(st)ter (20 uur. voormiddag) Collektekalender mei 1987 HUISVUIL OPHAALDIENST SLUITING REGIONALE STORTPLAATS DONDERDAG 7 MEI 1987 Nr. 19 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-Z3333 Correspondentieadres: Postbus 500 8800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. Wijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken Is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur, (openbare orde en veiligheid, finan ciën. economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10,00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, spGrtzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatieösleid welzijnssector) Wethouder W A, Cfaessans Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenraijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning!. Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot" 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 tjougd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22,00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.46-10.45 (dames) 13.00-15.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.46 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21,00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.30 (gszinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijfdgbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Hp hnropmppclpr van Vpnrgv ma? De wethouders Hoppenreys en Willems en burgemeester Defesche krijgen nadere uitleg van het hoofd afdeling Plantsoenen: J. Vaessen. Het college van b. en w. bracht giste ren een kort werkbezoek aan de wijk ..Brukske" om zich op de hoogte te stellen van de situatie rond de gemeente lijke plantsoenen, het bouwen zonder vergunning en het inpalmen van ge meentegrond als aanvulling op de eigen tuin door diverse bewoners. In een eerste reactie zei wethouder Willems dat de situatie hem in die zin was tegengevallen dat mensen nog steeds zonder vergunning bouwen, ter wijl de gemeente toch best bereidwillig is om via de zogenaamde „tientjes- regeling" een vergunning af te geven voor kleine bouwwerken zoals tuinhuis jes, schuttingen e.d. „Enkele weken geleden hebben we daar op onze gemeentepagina in Peel en Maas nog uitgebreid aandacht aan besteed", aldus de wethouder, „maar te veel mensen blijken daar toch geen boodschap aan te willen hebben. Als college van b. en w. ontkomen wij er daarom niet aan om maatregelen te ne men en daarover zullen we ons dan ook de komende tijd moeten gaan bezinnen". kunstschilder, fotograaf en uitvinder In haar reeks tentoonstellingen heeft het geschied- en oudheidkundig mu seum Venray voor de komende maan den het oog laten vallen op het werk van J.H.G. van Bergen (1890-1951). Tot en met 30 augustus is er een overzichtsten toonstelling van zijn werk in het Freule- keshuus te zien. Verder is er door de kring een 20 pagina's tellend boekje uit gegeven over de persoon Sjang van Ber gen en zijn werk. In de streekschouwburg van Venray geeft de kapel van de Koninklijke Luchtmacht op vrijdag 8 mei a.s. een concert dat als een soort relatiegeschenk aan de Vénrayse gemeenschap wordt aangeboden. Immers, vanwege de aan wezigheid van Vliegbasis De Peel op Venray's grondgebied heeft de lucht macht vele relaties met zowel de Ven rayse bevolking als het bedrijfsleven Hel concert begint om 20.00 uur en is uiteraard - gratis toegankelijk. De doelstelling en funktie van de ka- •pel zijn sinds de oprichting ervan in 1951 niet veranderd. De werkzaamhe den daarentegen zijn volkomen anders komen le liggen. Was ruim 30 jaar gele- den de hoofdmoot hel doen van militai re ceremonieën (parade, erewacht, tap toe enz.), anno 1983 bcslaal ruim drie kwart uil hel geven van concerten in binnen- en buitenland. De 56 be roepsmusici zullen ook in Venray weer hun beste beentje voor zeilen in on derstaand programma: 1El Albanico A. Javaloycs 2. Ouverture „Trancrcdi" Cl. Rossini 3. Jupiter uit „Planets" Cl. Holst 4. Altsax concert R. Binge 5. Piet Hein rapsody P. van Anrooy Na de pauze „Show '87", 55 minuien „non-slop amusementsmuziek" mei lichteffecten. Kaarten voor dit gratis concert zijn verkrijgbaar bij het VVV kantoor, de schouwburg, het gemeentehuis en 's avonds voor hel bcyin van hel concert aan dc kassa van do schouwburg. UITVINDER Om Van Bergen alleen maar te type ren als een kundig schilder zou zonder meer tekort doen aan zijn vele kwalitei ten. Afkomstig uit een gezin met een groot gevoel voor kunst en kunstvor men legde Sjang een grote belangstelling voor de techniek aan de dag. Van hem is bekend dat hij veel uitvindingen deed op technisch gebied. Zo hield hij zich in het begin van de dertiger jaren al bezig met het ontwikkelen van een systeem dat kleurenfotografie mogelijk maakte. Verder verkreeg hij octrooi op zijn uit vinding dat panoramacamara, waarmee het landschap rondom het fototoestel (360°) kon worden gefotografeerd. Van een van zijn andere vindingen, een koershouder voor vliegtuigen, is alleen maar iets bekend uit de verhalen van mensen die hem hebben gekend. SCHILDER Sjang van Bergen's nalatenschap bestaat evenwel voor het grootste ge deelte uit schilderijen. De tentoonstel ling geeft met name daarvan een goed beeld. De onderwerpen die hij voor zijn schilderijen koos -waren vooral land schappen, stillevens, portretten en bij belse voorstellingen. Het knappe ervan is, dat hij zichzelf de kunst van het schil deren had aangeleerd. Veel schilderijen van zijn hand vonden hunweg via de kunsthandel naar kopers in binnen en buitenland. De tentoonstelling wordt gehouden tot 30 augustus a.s. en is geopend op woensdag- en zaterdagmiddag van 14.00 tol 17.00 uur extra openstellingen zijn er op de zondagen 3, 17 en 31 mei, 14 en 28 juni, 12 en 26 juli en 9, 23 en 30 au gustus. Groepsbezoeken zijn evene?ns mogelijk, maar dan op afspraak via 04780-83880. De controle op de aanvragen voor huursubsidie berust al sinds jaar en dag bij de gemeente. Naar aanleiding van enkele onderzoeken is gebleken dat door aanvragers niet altijd alle gegevens correct worden ingevuld, of dat de juist heid van de gegevens niet volledig kar worden aangetoond door bijvoorbeeld fotokopieën van de inkomensgegevens. Hierdoor ontstaan onnodige vertragin gen bij de toekenning van de subsidie. Om die te voorkomen wordt er hierbij op gewezen dat bij aanvragen de volgen de gegevens moeten worden overlegd: een kopie van de inkomstenbelasting- aangifte 1986 of kopieën van ALLE jaaropgaven van 1986 (ook de uilkerin gen). Bij een te verwachten wijziging van het inkomen over 1987 dient dit eve neens via loonstrookjes e.d. aangetoond le worden. Deze werkwijze voorkomt vertragin gen in dc afhandeling en dus uilbetaling van huursubsidie. Voor nadere inlïch- lingen kan men terecht bij het buro huursubsidie, mevr. M. Verstegen, tel. 23413. Evenals voorgaande jaren is hel ook nu weer mogelijk gemaakt voor particu lieren om dc gemeentelijke hermen le maaien. Als tegenprestatie vanuit de ge meente kunnen betrokken particulieren het maaiscl dan behouden. Om deze bermen te kunnen maaien dienen particulieren vooraf kontakl op te neincn met dc afdeling gemeentewer ken, te welen dc heren Krchbekx of van dc Voort, tel. 04780-23333. De overeenkomsten die dc gemeente, geheel kosteloos, incl belangstellenden aangaat, zijn voor geheel 1987 geldig. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 28 april 1987 in voorbereiding heeft ver klaard: 1. dc gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan „Leunen" voor terreinen, gelegen aan de Vicarieweg te Leunen, ten behoeve van de voor genomen bouw van 6 premie-koop woningen; 2. de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan „De Witte Ven nen" voor het perceel Vennen weg 5 te Oostrum, ten behoeve van de voorgenomen uitbreiding van het ter plaatse gevestigde dierenpension met een bedrijfsruimte; 3. de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan „Ysselsteyn" voor een terrein aan de Litsenbergweg te Ysselsteyn, ten behoeve van de voor genomen bouw van een woning; 4. de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan „Centrum" voor een terrein, gelegen tussen het Hen- seniusplein en het parkeerterrein De Gouden Leeuw te Venray, ten be hoeve van de voorgenomen bouw van een winkel (woninginrichting) en 52 vrije sector C-woningen; 5. het bestemmingsplan „Rijksweg A73 Noord", voor een gebied van globaal 500 meter breed, vanaf de aansluiting Maasheseweg- Venloseweg noordwaarts tot de ge meentegrens met Vierlingsbeek. Deze voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van 8 mei 1987 en liggen vanaf die dag voor een ieder ter inzage in het raadhuis, afdeling ruimte lijke ordening, kamer 201, Raad huisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Het spreekuur van wethouder Willems komt op maandag 11 mei te vervallen Bij de afdeling bevolkingszaken is een vacature ontstaan voor FUNKTIE A (vacaturenummer PZ-255) Het takenpakket bestaat in hoofdzaak uit: - het controleren van de gegevens van de bevokingsadministratie bij inwoners aan huis; - controle op de leegstand van woningen; - voorbereiding straatnaamgeving en huisnummering; - administratieve verwerking van verhuizingen binnen de gemeente. Kandidaten dienen bij voorkeur tussen de 30 en 45 jaar te zijn en te be schikken over uitstekende contactuele eigenschappen. Een opleiding op het niveau van MAVO en het bezit van rijbewijs BE is vereist. Te vens wordt de bereidheid verwacht om de eenjarige opleiding voor ad ministratief ambtenaar burgerzaken te volgen. FUNKTIE B (vacaturenummer PZ-256) Het takenpakket bestaat in hoofdzaak uit: - loketwerkzaamheden i.v.m. het behandelen van aanvragen van paspoorten, rijbewijzen en verklaringen; - verstrekken van inlichtingen; - voorbereiding van de (geautomatiseerde) mutatieverwerking. Kandidaten dienen in het bezit te zijn van een diploma MAVO-d HA VO, te beschikken over typevaardigheid en bereid zijn tot het volgen van de eenjarige opleiding administratief ambtenaar burgerzaken. In verband met de samenstelling van de afdeling gaat voor deze funk tie de voorkeur uit naar vrouwelijke kandidaten. SALARIËRING Voor beide funkties geldt als funktieschaal salarisniveau IV (max. f 2725,- met een uitloop tot f 2960,- bruto per maand). Inschaling vindt plaats aan de hand van opleiding en ervaring. SOLLICITATIES Sollicitaties kunnen binnen twee weken na het verschijnen van dit blad worden ingezonden aan het college van burgemeester en wethouders van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray onder vermelding van het vacaturenummer. KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op 29 april 1987 een hinderwetvergunning is verleend, onder het stellen van voor waarden, aan H. Direks, Theeuwenhofweg 3 te Leunen voor het ex artikel 6a uitbreiden/wijzigen van een varkens fokkerij gelegen aan de Theeuwenhof weg 3 te Leunen; J. van Osch, Meerselsepeel 9 te Ysselsteyn voor het oprichten en in wer king hebben van een varkensmesterij, gelegen aan de Meerselsepeel 9 te Ys selsteyn; Woningbouwvereniging „Noord- Limburg". Plataanstraat 15 te Venray, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor machinale hout bewerking gelegen aan de Plataanstraat 15 te Venray. De beschikking en bijbehorende stuk ken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 le Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 8 juni 1987. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de Kroon een beroepschrift worden in gediend door de aanvrager, de betrok ken adviseurs, degenen die tegen de aan vraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde daium wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een ver- Het spreekuur van wethouder mevr. Hoppenreijs komt op maandag 18 mei te vervallen van II i.iii. 17 inci Nederlands Astma Fonds (landelijke akiic); op 23 mei Jeugdopvang Mu/iek- en Majorctienshowkorps Si. Petrus Banden (plaatselijke aktie in het kader van hel jcugdcollectcwezen); van 25 mei t.m. 7 juni Nederlands Rode Kruis (landelijke aktie). Alleen voor deze collekles is een col- Icklevergunning verleend. Colleklcrcn huilen de aangegeven pe riode i niet toegestaan. Collectanten en collect rices moeten een op de collecte gericht legitimatiebe wijs kunnen lonen. zoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorzie ning te treffen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gestuurd aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, H.M.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris Op donderdag 28 mei (Hemelvaarts dag) en maandag 8 juni (2e pinksterdag) zal er GEEN huisvuil worden opge haald. De regionale stortplaats „De Zu- ringspeel" zal op de navolgende data gedurende de gehele dag gesloten zijn: - donderdag 28 mei. hemelvaartsdag - maandag 8 juni, 2e pinksterdag Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 29 april 1987 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van e6n of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wel A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na datum het wijzigen van de achtergevel van een woning aan de Heidseweg 23 le Heide, t.n.v. L.A.G. Spee; hel wijzigen van een garage aan de Gasstraat 8 te Venray, t.n.v. H.W.J. de Klein: het bouwen van een garage ber ging hobbyruimte aan de Noordsingel 21 te Venray, t.n.v. H.W.M.J. van Veg- chel; het bouwen van een tuinhuisje aan de Randenrade 56 te Oostrum, t.n P.J.J. Gommans; het bouwen van een garage ber ging en het slopen van een bestaande ga rage en serre aan de St. Jozeflaan 32 te Smakt, t.n.v. M.G.J. Goumans. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. meesterteken vakmanschap brood- en banketbakkerij 60 soorten grootbrood pierre pijpers 50 soorten kleïnbrood grote markt 19, tel. 81284 disverse soorten venray dieet-broodsoorten diverse bonbons

Peel en Maas | 1987 | | pagina 16