Venrayse VVV hard op weg naar „i-status" KENNEDYMARS Nieuw kruisbeeld voor het Schuttersveld PEEL EN MAAS OP WOENSDAG Lourdes Nieuw clubgebouw AV Venray Regio in gebruik GEOPEND EXCLUSIEF RADIO Uit de raad van Vierlingsbeek V.V.V. komt met Venray's gebak Huurders-, Belangen vereniging ook in Venray actief Voorlichtings avond Limburgse Bedevaart naar Op Paaszaterdag hebben leden van de Werkgroep Kruisen en Kapellen van Veldeke Venray een nieuw betonnen corpus bevestigd aan het kruishout in de tuin van Het Schuttersveld. Het is een afgietsel van het orginele meer dan 100 jaar oude Hagelkruis dat vroeger op de splitsing Hoen derstraat - Hagelweg stond. Dat kruis moest na de bevrijding plaats maken voor de uitbreiding van Venray - met name voor de aanleg van de Westsingel. Het oude corpus heeft jaren in Het Schuttersveld gehangen en werd uitein delijk tegen een buitenmuur van het be jaardencentrum geplaatst, nadat Gus- sen Wie het beeld grondig gerestaureerd had. In vroegere tijden werden armen en behoeftigen onder een hagelkruis „be deeld". En bijzonder op biddagen en tijdens de St. Marcus processie werd er Wist U dat vorig jaar bijna de helft van de deelnemers aan de Kennedymars Venray uit de gemeente Venray kwam. Uit Venray-kom waren dit er 234, uit Ysselsteyn 13, Leunen 17, Oostrum 6, Oirlo 16, Merselo 6, Castenray 3, Heide 8, Veulen 2 en Vredepeel 1 Bent U dit jaar ook één van de wan delaars. Het is dan verstandig om van te voren te trainen. U kunt het beste begin nen met korte afstanden en dit opvoeren tot zo'n 30 40 km per keer. A.s. zondag 26 april 1987 is in Merse lo een uitstekende gelegenheid om eens 40 kilometer te proberen. U kunt daar tussen 8.00 en 10.00 uur starten bij het Anker. Kortere afstanden zijn ook mo gelijk; start voor 15 of 20 km tussen 9.00 en 13.00 uur en voor 5 of 10 km tussen 9.00 en 14.00 uur. Verder is in de training het eten be langrijk. Nog belangrijker is het drin ken. Oefent U ook eens een keer als het donker is. 's Nachts lopen is toch heel anders als met daglicht. Voor uw voeten zijn naadloze (katoen, badstof) sokken erg prettig en schoeisel dat meegtraind heeft. Als U al besloten heeft om mee te doen dan kunt U zich nu inschrijven. Dit kost 12,50 (t/m 16 mei 1987). Na deze datum kan het alleen nog in de schouwburg op zaterdag 23 mei 1987 tussen 14.00 en 16.00 uur. U betaalt dan wel 5 gulden meer. Wilt U meer weten telefoneer dan na 17.00 uur met Stef Peeters (04780-)82233, of overdag met het VVV 04780-10505. U kunt ook bij het VVV- kantoor uw voorinschrijving rond ma ken. 12,50 betalen en de inschrijfgege- vens doorspelen. Een andere manier van voorinschrijven is het bedrag van 12,50 overmaken op bankrekeningnr. 23 18 52 193 (NCB) of 15 3993 561 (Ra bobank) ten name van Kennedymars en de inschrijvingsgegevens opsturen aan Stef Peeters, Esdoornstraat 16, 5802 CX Venray. De inschrijfgegevens zijn: naam (eventueel meisjesnaam) en voorletters, adres, postcode en woonplaats, geboor tedatum en het aantal keren dat de Ven rayse Kennedymars is uitgelopen en bij deelname onder een ander adres dit eer dere adres. U kunt ook komen kijken naar de start op zaterdag 23 mei om 22.00 uur en de binnenkomst van de deelnemers op zondag 24 mei. Wilt U de eerste wan delaar binnen zien komen dan moet U wel vroeg uil bed; hij of zij wordt al rond 7 uur verwacht. foto: een van de deelnemers aan de Ken nedymars 1986 wordt verzorgd door een Rode Kruishelper. gebeden om bespaard te blijven voor hagelschade, misgewassen e.d. Een hagelkruis werd o.m. geplaatst waar een ongeval had plaats gehad en op plekken waar meerdere wegen samen kwamen. Maar steeds was daarbij de in tentie: bespaard te blijven van hagel schade in de landbouw. Enkele jaren geleden bleek dat de tand des tijds het beeld danig in zijn greep had. Besloten werd toen een af gietsel te maken en het orginele beeld zelf te restaureren. Toen het beeld van VOLGENDE WEEK KOPIJ UITERLIJK MAANDAG 12.00 UUR ADVERTENTIES UITERLIJK DINSDAG 12.00 UUR Op dinsdag 28 april a.s. houden wij onze voorlichtingsavond in Huize De Kruuze, Leunseweg 1. Aanvang 19.00 uur. We beginnen deze avond met een plechtige eucharistieviering. Daarna krijgt men voorlichting op velerlei ge bied. Deze avond is in het bijzonder be doeld voor zieken en pelgrims die van 22 t.m. 29 mei naar Lourdes gaan. Ook hun familie en/of kennissen zijn van harte welkom... Mensen die met een an dere bedevaart naar Lourdes gaan zijn eveneens welkom. Tijdens deze bijeenkomst kan men ook reeds kennismaken met uw a.s. me dereizigers. Wij hopen dat alle zieken en pelgrims op deze avond aanwezig zullen zijn. U kunt er uw voordeel mee doen. De kof fie cq. thee staal klaar. Dus graag tot a.s. dinsdag. OFFICIER VAN JUSTITIE DRAAIDE NACHTDIENST In ons bericht „Officier van Justitie draaide nachtdienst", hebben wij onge wild een verkeerde voorstelling van za ken gegeven, welke wij gaarne willen rechtzetten. De officier van Justitie mr. Merx, de hoogste baas van de Venrayse politie, had eerder de wens te kennen gegeven een beter inzicht te krijgen van proble men welke er zijn of kunnen zijn bij een klein politiekorps. De Venrayse korpsleiding nodigde de officier van Justitie uit dan maar eens mee te draai en met de nachtdienst in het weekend om zelf te ondervinden dat het bepaald druk kan zijn in het uitgestrekte gebied waarover de Venrayse politie de zorg heeft. De officier van Justitie draaide dus gewoon met de nachtploeg mee. Dat er juist tijdens die nachtdienst een aanhou ding moest worden verricht was een toe valligheid. Daarom liet de officier zich ook niet de kans ontnemen om persoon lijk daarbij te zijn. Overigens is het niet de eerste keer dat de officier van Justitie uit Roermond meedraait met een ploeg van een politie korps in zijn arrondissement. Wel was het de eerste keer dat dit in Venray ge beurde. Ongetwijfeld heeft mr. Merx nu een ander beeld gekregen van wat er reilt en zeilt bij zo'n klein korps als het Venray se. Dat hij zou hebben meegedraaid met een ploeg welke in het verleden proble men zou hebben gehad, was niet juist. Daarvoor bieden wij gaarne onze excu ses aan. alle verflagen ontdaan was, werd duide lijk dat in het verleden meerdere repara ties - al dan niet vakkundig - waren uit gevoerd. Het definitieve herstel zal dan ook nog geruime tijd in beslag nemen. Na gereedkomen wordt het corpus in de kapel van Het Schuttersveld ge plaatst. Zoals gezegd moest dit Hagelkruis destijds plaatsmaken voor de aanlee van de Westsingel. Toen Vissers Wegenbouw die weg gereed had bood de directie een nieuw corpus aan, gemaakt door Gus- sen Wie. Er werd echter geen nieuw kruishout opgericht. In april 1984 - Goede Vrijdag - geschiedde dat echter wel, toen vader en zoon L. Oudenhoven een nieuw kruishout schonken en het kruis met beeld in het plantsoentje bij de Westsingel - Hagelweg geplant werd. Het beeld is een afgietsel van het corpus dat Gussen Wie destijds maakte. OPENING BAANSEIZOEN In april start jaarlijks het zomersei zoen voor de atletieksport. Een nog steeds groeiend aantal leden van Atletiek Vereniging Venray Regio zal in dit baanseizoen veel sportief plezier beleven bij de vele onderdelen die de atletieksport kent. Belangstellenden, jong en oud zijn altijd van harte welkom, zowel op de baan als bij de recreatiegroep. Volg daarom onze berichten in dit blad. Dit jaar krijgt de opening van het baanseizoen een bijzonder tintje door de ingebruikname van een heus clubgebouw op zaterdag 25 april a.s. INGEBRUIKNAME CLUBGEBOUW In oktober jl. is begonnen met de bouw van een clubgebouw en bij de totstandkoming hebben vele leden een handje meegeholpen. Met enige trots en goede toekomstverwachtingen vermel den we dal, omdat een clubgebouw een belangrijke zaak is in het samen sport beoefenen. De officiële opening zal in het begin van de zomer plaatsvinden. Op zaterdag 25 april a.s. zal het clubgebouw door de clubleden in gebruik worden genomen. Voor deze gelegenheid is een apart programma opgezet. Voor iedereen lid of geen lid, start er om 13.00 uur een „instuif" met daarin onderdelen van de atletiek maar ook an dere spelvormen. Deze instuif duurt tot ongeveer 17.00 uur. Tijdens de instuif zal ook een bescheiden Rommel markt worden gehouden. Leden van AV Venray Regio of anderen die nog aardige spullen hebben ten behoeve van deze rommelmarkt, kunnen deze op donderdag 23 en vrijdag 24 april inleveren bij de Familie Ter Beek, Rochusstraat 26. 's Avonds zal een bescheiden feestelijke bijeenkomst worden gehou den voor alle leden en proefleden. De jeugd begint om 19.00 uur. Om half negen zal de overdracht van het clubgebouw door de bouwcommisie aan het bestuur plaatsvinden. Alle leden en belangstellenden worden daarbij ver wacht. De oudere leden zetten na de overdracht het feest nog enkele uren met elkaar voort. Zo zal zaterdag 25 april een gedenkwaardige dag voor de atletiek vereniging worden. Een vereniging die dankzij de vorig jaar geopende atletiekbaan steeds meer kan betekenen voor sportminnend Venray. De vereniging hoopt U te ontmoeten op de instuif op 25 april, op een training, de koninginneloop op 30 april, de schoolatletiekdag op 16 mei voor alle leerlingen van basisscholen waar je het officiële atletiekdiploma kunt behalen of bij andere wedstrijden die worden georganiseerd. BROMFIETSER AANGEREDEN Woensdagmorgen kreeg op de krui sing Westsingel Molenpad een 33 jarige Venrayse bromfietser geen voorrang van een personenauto, bestuurd door een 62-jarige plaatsgenoot. Bij de bot sing werd de bromfietser gewond o.a. een beenfractuur. Hij werd naar het zie kenhuis overgebracht. Een kennelijk door de mooie woor den van de plaatselijke V.V.V. enthou siast geworden burgemeester Defesche schrijft in zijn voorwoord in het jaar verslag van de VVV Venray over 1986: „Heb ik U niet gezegd bij het verschij nen van de jaarverslagen over 1983, 1984 en 1985, dat Venray's V.V.V. bruist van nieuw elan, van nieuwe acti viteit; dat men „in de lift zit", dat die „opwaartse beweging" zich continu eert?". En hij heeft gelijk, want zijn bewerin gen van toen worden in het jaarverslag over 1986 ten volle bevestigd. Geen wonder dus, dat het bestuur van de V.V.V. overweegt de V.V.V.,,i"-status aan te vragen om de service, die gebo den wordt zeker te stellen en waar mo gelijk uil te breiden. De tevredenheid over het functione ren van de V.V.V. heeft het gemeente bestuur ook in materiële zin tot uitdruk king gebracht. Tot nu toe werd een jaarlijkse bijdra ge in het exploitatietekort van de V.V.V. gegeven. Deze bijdrage is het af gelopen jaar omgezet in een structurele jaarlijkse subsidie, waardoor een beter financieel uitgangspunt voor de werk zaamheden werd verkregen. Erg verheugend is dat daarnaast het aantal contribuanten toenam met 26, waardoor hun aantal op 169 is geko men. Bovendien steeg de bijdrage per contribuant zodat de V.V.V. bij een toenemend aantal aktiviteiten toch de boeken kon sluiten met de conclusie dat uitgaven en inkomsten elkaar vrijwel in evenwicht hielden. Dit in tegenstelling tot vorige jaren waarin telkens met een exploitatie-tekort werd geëindigd. Koninginnedag Modeflitsen vanaf 11.00 uur 1000 m2 mode en schoenen Opder deze naam brengt een „piraat": al bijna drie maanden elk weekend via de FM 102,4 volop muziek voor zuid-oost Nederland. Dat zuid - Oost Nederland moet men wel met een korreltje zout nemen, want op het ogenblik is het zendbereik gelegen tussen Gennep en Venray. „Maar" zo verzekerde men ons, „binnen afzienba re tijd zijn we ook in Venlo te ontvangen". De tijd dat elke plaats minstens één piraat in de lucht had is intussen wel voorbij. De meest serieuze zenders zijn gebleven en zijn vrijwel allemaal op professionele basis geschoeid. Bij „Exclusief Radio" bestaat het zendteam uit een flinke groep jongelui - 18 tot 30 jaar - die „hun ei kwijt willen". Feitelijk heel gewone en verlegen jongens die op deze manier hun praatje (durven) doen; ja zelfs door de week als discjockey al enkele jaren een zekere faam hebben opgebouwd. Ondanks dat ze een graag beluisterd programma brengen, voor jong en oud - van 1 tot 99 jaar - met alle soorten muziek, blijven ze een illegale zender, met alle gevaren daaraan verbonden. „Niet legaal, klinkt minder hard dan illegaal" aldus onze gesprekspartner van „Exclusief Radio". „En als ze onverhoopt onze zender uit de lucht pikken staan we weer met een andere zender klaar..." „We brengen een programma waar de mensen duidelijk behoefte aan hebben en wat ze kennelijk niet op de vaderlandse zenders krijgen voorge schoteld. Enerzijds dus een behoefte aan leuke muziek, anderzijds onze hobby om uit te zenden - zo zijn we beiden geholpen..." Dankzij die hobby, slaagt men er in om in de weekends van vrijdags 18.00 tot zondagnacht 24.00 uur continu uit te zenden. Dag en nacht muziek dus, met elk uur een paar minuten ANP-nieuws, en zo als men kan horen: zeer professionele uizendin gen. Op onze vraag of dat klandestien zenden niet gevaarlijk is voor bijvoor beeld het luchtverkeer, of storingen teweegbrengt op radio en televisie, kregen we een pertinent ontkennend antwoord. De apparatuur die men gebruikt is zo storingvrij, dat zelfs een TV-ont vanger naast de zendapparatuur geen enkele reaktie vertoont. Door het plaatsen van advertenties in plaatselijke bladen probeert men meer bekendheid aan „Exclusief Radio" te geven. Plaatjes kan men gratis aanvragen via telefoon 080-242024. En heeft men persoonlijk commentaar of tips, dan kan dat schriftelijk via postbus 40190,6504 AD Nijmegen. WEER PUTDEKSEL VERDWENEN Het blijft een ergerlijke vorm van vandalisme nu voor de derde keer in korte tijd geconstateerd werd dat een putdeksel van een riool aan de Ka pelstraat in Leunen verdwenen was. Ge lukkig dat dit tijdig ontdekt werd, voor dat er ongelukken waren gebeurd. De putdeksel werd elders teruggevonden. ACTIVITEITEN Wat betreft de activiteiten moet in ie der geval de pensionformule „Bet en Bótteram" worden genoemd waarmee landelijke aandacht voor Venray werd verkregen via landelijke dagbladen en radio. Een doorslaand succes was ook het Venray-souvenir in de vorm van het beeldje de Schieëper van de Venrayse kunstenares Emily Gossens-van Bragt. Tweehonderddertig exemplaren hebben hun weg naar de liefhebbers van een echt plaatselijk souvenir gevonden. De heer Dick Min, de „flying manager" van de plaatselijke V.V.V. mag het suc ces van de „Bed en Bótteram"-formule en van de belangstelling voor „De Schieëper" en de bouw van de nieuwe kerststal op zijn conto schrijven. Vanzelfsprekei-d vei leende de V.V.V. medewerking aan tal van plaatselijke ac tiviteiten zoals Braderie, Muziekfeesten in Merselo, Kennedy Mars, Fietsvier daagse de Peel, Taptoe en Triathlon. Bij de landelijke fietsdag op 10 mei, een evenement van de ANWB was Ven ray een van de startplaatsen voor een mooie maar koude tocht door de omge ving. In 1985 was de kerststal die met veel enthousiasme én kunst en vliegwerk op hel Schouwburgplein werd opgetrokken een groot succes. Door een nieuwe stal in gebruik te nemen, die overigens door de LTS werd gebouwd, werd met 25.000 bezoekers het succes van 1985 minstens geëvenaard. „SERVICEPAKKET" Tijdens de presentatie van het jaar verslag 1986 maakte V.V.V.-voorzitter JE MOET MAAR BRUTAAL ZIJN Een 13-jarige Overloonse scholier bel de een Venrayse zaak waar memerecor ders verkocht worden, met de vraag of die zaak ook cassettebandjes verkocht. Omdat niet duidelijk was welk merk be doeld was, werd de scholier gevraagd, met de memorecorder naar de zaak te komen. Dat deed de scholier en hij toonde de recorder ter waarde van 850,-. Omdat deze er nog vrij nieuw uitzag keek de verkoper toevallig in de etalage, omdat zijn zaak hetzelfde merk verkocht, en zich niet kon herinneren aan de scholier zo een recorder te heb ben verkocht. In de etalage was geen memorecorder meer te ontdekken. Ge vraagd waar hij dat apparaat gekocht had, kreeg de bediende een verward ver haal. De politie werd ingeschakeld en toen kwamen tranen en het hoge woord er uit: hij had de recorder eerder uit de zaak ontvreemd. Je moet maar brutaal zijn, maar zijn brutaliteit werd nu zijn ondergang. Had hij die cassettes elders gekocht, dan was die diefstal waarschijnlijk niet aan het licht gekomen. PROCES VERBAAL VOOR BLUBBEREN Een landbouwer uit America kreeg zaterdag proces verbaal aangezegd om dat hij op landbouwgronden langs de Puttenweg te Ysselsteyn aan het blubbe ren was, terwijl dat op zaterdag verbo den is. OVER AUTODAK GELOPEN Weer werd aangifte gedaan dat uit puur vandalisme over het dak van een aan de Nieuwlandstraat geparkeerde au to was gelopen. De eigenaar zit nu met een behoorlijke schade. VANDALISME Weer werd aangifte gedaan van ver nieling aan geparkeerd staande auto's o.a. aan de Eikenlaan en de Kastan jestraat, terwijl meer dan ergerlijke ver nielingen waren aangericht aan een in het Bergkwartier geparkeerd staande personenauto. Antenne, spiegels en rui tenwissers waren vernield en met scherp voorwerp was een meisjesnaam diep in de autolak gekrast. Herstel van een en ander gaat vele honderden guldens kosten. VEROORZAKER GING ER VANDOOR Bij terugkeer bij zijn aan de Gouden Leeuw geparkeerde personenauto, ont dekte een 19-jarige eigenaar dat zijn au to aan de rechtervoorzijde was inge deukt. Dat was duidelijk veroorzaakt door een andere auto. De veroorzaker is er vandoor gegaan, zonder dat zijn identiteit kon worden vastgesteld. De schade bedraagt 3500,- De politie hoopt dat getuigen zich zul len melden. De schade moet veroor zaakt zijn, vrijdagavond tussen 19.45 en 20.40 uur. GEZOCHT NAAR GELD Een inbreker heeft zich nogal wat moeite moeten getroosten om in een wo ning aan de Stationsweg te komen. Hij heeft eerst getracht het kantelraam te forceren, maar dat is niet gelukt. Ver volgens heeft hij de achterdeur gefor ceerd. Hij was kennelijk op geld uit, maar dat was niet aanwezig. Iets anders wordt niet vermist. INBRAAK IN AUTO Met grof geweld heeft iemand zich toegang weten te verschaffen tot een bij het Duits Soldatenkerkhof te Ysselsteyn geparkeerde personenauto. Uit de auto werden ontvreemd: de radiocassettere corder. 2 luidsprekers, enkele cassette bandjes, enkele boekjes en een paspoort. Totale waarde 1000,-. De eigenaar bracht met gezinsleden een be zoek aan dit kerkhof. Met geweld was toegang verkregen tot een Oirlo geparkeerd staande perso nenauto. Uit die auto werd geluidsappa ratuur ter waarde van 1000,- ont vreemd. Herman Lerou een nieuwe activiteit van de plaatselijke V.V.V. bekend. Er zal een z.g. „Servicepakket" voor het be drijfsleven worden samengesteld, waar mee men geld hoopt te verdienen om het personeelsbestand te kunnen uitbreiden. Dat is hard nodig, omdat het V.V.V. kantoor momenteel wordt gerund door één bureaubeheerster in de persoon van mej. Marga Valckx. Tegen het einde van het verslagjaar, kreeg zij voor één jaar hulp van mej. W. Litjens in het ka der van de werkgelegenheidsverruimen- de maatregelen. Verder heeft men op het bureau hulp van een zestal vrijwil ligsters. Dat is ook wel nodig i.v.m. het steeds maar stijgende informatiebezoek, logies-informaties, verkoop van aller hande toeristische routes en de werk zaamheden welke vastzitten aan het theaterbespreekbureau. In het afgelo pen jaar hebben hiervan 1029 mensen gebruik gemaakt. Verder worden op het kantoor veel V.V.V.-geschenkenbonnen verkocht. Bij de V.V.V.-geschenkenbonnenactie zijn een kleine honderd plaatselijke win keliers aangesloten. „i"-STATUS Omdat de Venrayse V.V.V. veel meer doet dan van een plaatselijke V.V.V. mag worden verwacht, wil het bestuur op korte termijn de ,,i"-status aanvra gen. Toekenning van die status betekent tevens een erkenning van het uitgebreide V.V.V.-werk. Een van de diensten, die in het geding dreigen te komen als deze V.V.V.,,i"- status niet wordt verkregen, is het thea terbespreekbureau, waarvoor nu juist de belangstelling steeds groter wordt. In de donderdag jl. in Vierlingsbeek gehouden raadsvergadering kwamen o.m. de volgende agendapunten aan de orde. Ten behoeve van de verdere reali sering van het bestemmingsplan „De Vlassert" te Overloon werden een aan tal gronden gelegen aan de de Theobal- dusweg aangekocht. Van de provincie werd een stuk grond aangekocht dat reeds enkele jaren in gebruik was bij de ruitersvereniging St. Valentinus. De ruitervereniging blijft dezelfde pachtsom betalen als ze bij de provincie deed nl. 150,- per jaar. Moeilijker was het om die ruiter vereniging een subsidie van 4500,- te verstrekken voor de realisering van een verlichtingsinstallatie voor het oefenter rein. De Progressieve Kombinatie was mordicus tegen omdat men anders nog veel meer subsidieaanvragen zou krij gen. Omdat 88 inwoners van de ge meente Vierlingsbeek wonen binnen de gemeenschap Stevensbeek, vond het college en ook de raad het vanzelfspre kend mee te betalen aan de bouw van een gemeenschapshuis te Stevensbeek. Dat werd dan 88 maal 228,31 of in to taal ƒ20.100,-. Het gemeenschapshuis gaat 375.000,- kosten. De gemeente Oploo heeft reeds 150.000,- beschik baar gesteld. Alle fracties waren vol lof over de plannen van de Stichting Botanische Tuin Overloon en waren bereid de Stichting een lening te verstrekken, on danks het natte vingerwerk wat betreft het aantal te verwachten bezoekers. De stichting had namelijk in haar begroting het aantal bezoekers geraamd op 56.000 aan de hand van een bij het bungalow park „De Vers" en het Nationaal Oor- logs en Verzetsmuseum gehouden en queue. Ook hadden de raadsleden er zorg over, dat indien het enthousiasme van de vrijwilligers zou verminderen, er een betaalde beroepskracht zou moeten worden aangesteld, wat dan voor de ge- ïeente weer konsekwentie's heeft. Het college had echter alle vertrouwen in de leden van het Stichtingsbestuur. De geldlening werd met instemming van de raad verleend. Naast de reeds ont vangen subsidie van 10.000,- en de door de dienst gemeentewerken verleen de hand en spandiensten kan de stich- ting nu ook beschikken over een lening van 40.000,- waarvan in 1992 de eerste aflossing zou moeten plaatsvinden. De stichting Welzijnszorg Gehan dicapten kreeg voor dit jaar een aanvul lend krediet van 1843,- Het gevraagde bedrag van 329,- voor de speel-O- theek werd wederom afgewezen. Ook in deze raad was een brief van het Anti-bont comité aanleiding voor de Progressieve Kombinatie om nog eens te wijzen op de argumenten te gen het fokken van deze pelsdieren. Bin nen de gemeente Vierlingsbeek bestaan twee pelsdierfokkerijen. Deze voldoen aan de gestelde voorwaarden van de hinderwet. B. en W. lieten zich niet uit over de wenselijkheid van deze fokkerij en. Uitbreiding of vestiging zal getoetst worden aan de voorwaarden welke in de wet gesteld zijn. Voor de pelsdierenfok- kerijen is nu geen vestiging in het bestemmingsplan mogelijk. Of een her ziening wenselijk is om deze fokkerijen uitdrukkelijk uit te sluiten, is nu niet aan de orde. IN BEZIT VAN VUURWAPEN Een 43-jarige Venrayer werd aange houden na een klacht dat hij een plaats- genote zou hebben bedreigd. Hij was in het bezit van een revolver met patronen en een dolkmes. Beide wapens zijn wet telijk verboden bezit. Ze werden dan ook in beslag genomen. Proces verbaal is aangezegd. Uit het onderzoek is niet komen vast te staan of hij bedreigingen gepleegd heeft. Nijmegen heeft „Marieke- brood", Arnhem „Arnhemse meisjes", Den Bosch „Bossche Bollen" en Ede „Edese Heide- koeken" als lekkernijen waar de toeristen gek op zijn. Daarom is de Venrayse V.V.V. bezig - in sa menwerking met een aantal plaatselijke warme bakkers - een Venrayse honingkoek te creëren, die het in de loop van dit jaar goed-za! moeten doen bij vriend en vreemdeling. In feite is er met dit Venrayse produkt niets nieuws onder de zon, want voor de oorlog kwam bakkerij Linders in de Gro- testraal al met zijn „Venrayse rondjes" op de markt. Dat was een hard cakegebakje, gevuld met amandelspijs. Vele jaren lang waren bovendien de pruime- taartjes van Bakkerij Verheugen zeer bekend. Dit driehoekig ge bakje van bladerdeeg met een vulling van pruimenspijs werd destijds ook veel verkocht aan ouders, die hun kinderen op Je rusalem en het Gym I.C. kwamen bezoeken. Een kort leven leidde enkele ja ren geleden de „Promenadebol- len" van bakker Pierre Pijpers, die gemaakt werden bij gelegen heid van de opening van de win kelpromenade en waaraan het Hofkoor zelfs nog een lied wijd de. De nieuwe Venrayse honing koek wordt gemaakt met 'n knip oogje naar de tien bijen en de bijenkorf in het Venrayse ge meentewapen. De bijenkorf komt voor op het zegel van de Schepenbank Venray, dat in de tweede helft van de zestiende eeuw werd gebruikt. In het uit 1851 daterende Venrayse ge meentewapen werd de bijenkorf van het schepenzegel overgeno men en tevens voorzien van tien rondvliegende bijtjes ter herinne ring aan de uitgebreide bijenteelt ter plaatse en het imkersgilde, dat vroeger in Venray heeft bestaan. Het „Venray's gebak" krijgt dan ook de vorm van een bijen korf en een smakelijke vulling waarin honing is verwerkt. In 1986 heeft de Huurders Belangen Vereniging Venlo - Blerick plannen ont wikkeld om over te gaan tot het oprich ten van een Huurders Belangen Vereni ging in Venray. Momenteel is deze, nog ondersteund door de HBV Venlo - Ble rick al aktief in de gemeente Venray werkzaam. Het doel van de Huurders Belangen Vereniging is het recht op goed en be taalbaar wonen te bevorderen of te handhaven. Het werkapparaat van de vereniging bestaat uit een aantal vrijwilligers. Daarnaast is het de bedoeling van de HBV om een bouwkundig medewerker aan te trekken. Om dit werk van de ver eniging uit te bouwen zal naast het wer ven van aktieve vrijwilligers gepoogd worden enkele beroepskrachten aan te trekken. De werkverruimde maatregel en de subsidiebijdrage van de gemeente Venray ten behoeve van de woonkonsu- menten (organisaties) zullen de benodig de financiële ruimte moeten verschaf fen. Tevens zal er een beroep gedaan worden op de woningkorporaties voor een financiële bijdrage. De Huurders Belangen Vereniging komt in haar werk in aanraking met vele klachten van woonkonsumenten. Klachten die voorkomen hadden kun nen worden, indien de betreffende in stanties (gemeente, particuliere verhuur ders en woningbouwkorporaties) een beleid voeren, dat meer gericht is op de belangen van de woonkonsumenten. Daarom dienen de woonkonsumenten ook betrokken te worden bij het beleid van de woningkorporaties. Meerdere huurders dienen in de besturen, werk groepen en wijkraden van de woning bouwkorporaties vertegenwoordigd te zijn. De HBV zal zich hier de komende tijd sterk voor maken. Verder dient het overleg met de huur der over woningverbetering, onder houd, woonlastenverlaging e.d. verbe terd te worden. De woonkonsumenten (organisaties) dienen ook bij de voorbereiding van plannen van de gemeente Venray be trokken te worden. Tot op heden is dit veel te weinig gebeurd, ondanks de in spraak nota die de Gemeente Venray uitgegeven heeft. Om haar werkzaamheden nog beter te kunnen doen, vraagt de HBV Venray nog enkele vrijwilligers om zitting te ne men in het bestuur: Vrijwilligers om haar klachtenteams te versterken, en voor de administratieve werkzaamhe den. Men kan contact opnemen met: HBV i.o. Cellostraat 46, 5802 KC Ven ray. Tel. 04780-86198. Ook kan men zich aanmelden voor een lidmaatschap.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 5