HER OPEND Pasen met de Zangers van St. Frans Oranje- bridgedrive 1987 2e Stockcar Bondswedstrijd Nieuws voor de beginnende fietscrosser Internationaal politie-volleybal toernooi de vele gezichten van de Japon. 20 Jaar wandelsport Tweede Loobeekloop in Hotthees PEEL EN MAAS Spectaculaire autocross in Veulen Paasweekeinde in teken van tafeltennissport PAASDAG MOONLIGHT BOWLEN RESERVEER EVEN: 04780-83223 Restaurant Bowling- Partycentrum Oostrum Nieuwe Bridgeclub TWC OOSTRUM MCC VENRAY Midgetgolfclub „Buitenkist" VENRODE Uit de raad van Meerlo-Wanssum Afgelopen zondag was het Palmzon dag en dat betekende het begin van de Goede Week. Voor de „Zangers van St. Frans" was dit tevens het begin van een drukke week. In zeven dagen maar liefst vijf optredens in de Paterskerk. Dat is niet mis. Toch vormen deze drukke dagen geen problemen voor het koor in die zin, dat de koorleden er zich van bewust zijn, dat het met name deze Paasvierin gen zijn waarin het koor het best tot zijn recht komt. Dat wordt hoofdzakelijk bepaald door het repertoire dat bij die dagen hoort en dat zo goed past bij het koor en zijn mogelijkheden. Zich bewust van de rol die zij vervullen, hebben dirigent en koorleden zich terdege op de ver schillende uitvoeringen voorbereid. Tussendoor moesten ook nog 13 nieuwe jongens worden opgeleid want een koor als dit moet, gezien de leeftijdsamen stelling, nu eenmaal regelmatig aange vuld worden en moet tegelijkertijd getracht worden toch weer zo goed mogelijk voor de dag te komen. De vieringen op Witte Donderdag, Goede Vrijdag en Paaszaterdag begin nen telkens om 19.30 uur. De afsluiting vindt plaats op Eerste Paasdag met een Hoogmis die om 10.15 uur begint. Op het programma staan de volgende koorwerken: Ecce Hom G. Bouzignac Eli, Eli G. Barós Popule Meus T. dat Vittoria Tenebrae Factae Sunt M. Haydn Stabat Mater R. Flechtner Hoe Corpus H.Habert Ave Verum W. A. Mozart Locus Iste A. Bruckner Vere Languores A. Lotti Halleluja G. Handel Psalm 100 W. Schütz Laudate Dominum W. A. Mozarl waarbij de sopraan-solo gezongen wordt door Roy van den Berg. Tijdens de zaterdagavondmis zijn de vaste gezangen uit de „Missa Antiqua" van N. Kerschbaumer en tijdens de Hoogmis op Eerste Paasdag wordt de „Missa in G-Dur" van W. A. Mozart uitgevoerd, waaraan ook medewerking wordt verleend door het instrumentaal ensemble „Saltarello". Zaten de „Zangers van St. Frans" vanaf januari zonder organist, tijdens de komende dagen zal dankzij de bereidwillige medewerking van Fr. Verhofstad ook deze plaats weer bezet zijn zodat weer van een compleet gebeuren mag worden gesproken. Zoals gebruikelijk mogen de „Zan gers van St. Frans" na de zaterdag avondmis en na de Hoogmis op eerste Paasdag collecteren bij de uitgang van de kerk om cp die manier de „belo ning" van de kerkgangers in ontvangst te nemen. Onder auspiciën van de bestaande Venrayse bridgeclubs wordt door het Venrayse oranjecomitie op donderdag 30 april a.s. om 19.30 uur voor de 4e maal de Oranjebridgedrive georgani seerd. Wederom onder leiding van wedstrijdleider Jan Heinekamp, met Marien Nieuwesteeg aan de knoppen, (computer) de belangstelling voor deze drive stijgt elk jaar en het is dus zaak voor de liefhebbers zich tijdig aan te melden. Overigens verwijzen wij U hiervoor naar de advertentie in dit blad. Gespeeld wordt in hel Gastencentrum Wieenhof, Leunseweg 20 te Venray. 2E PAASDAG OP CIRCUIT DE DE SPURKT Op maandag 2e Paasdag wordt door de Venrayse Modelstockcar Vereniging de 2e bondswedstrijd georganiseerd op haar circuit De Spurkt aan de Smakterweg. Al vroeg in het seizoen blijken diverse coureurs de juiste vorm reeds te pakken te hebben, want in de eerste bondswedstrijd van 5 april werden rondenstanden van 53 en 51 in 5 minuten genoteerd. Hiervoor zorgden respectievelijk de Belg Eddy Smeets, die buiten mededinging meereed, en Wans- sumse Theo Pijpers, een der kansheb bers voor een ereplaats op het komende wereldkampioenschap. De wedstrijd van 2e Paasdag krijgt een internationaal tintje door de deelname van een tweetal sterke Belgische rijders n.l. Eddy Smeets en Jean Pierre Steegen, beide zijn favoriet voor de eindzege bij de kleurdakkers. Bovendien komt uit Engeland over Roy Ticehurst, die deze wedstrijd ongetwij feld mede zal gebruiken als trainings wedstrijd voor het komende WK. Roy bezette tijdens het afgelopen Europees Kampioenschap een der voorste plaat sen. De plaatselijke favorieten Theo Pijpers en Wim Robben zullen met Nederlands kampioen Ton Schoenma kers alles in het werk stellen om zich in de strijd om de eerste plaatsen te mengen. Bij de witdakkers zullen de Gebr. Stoks uit Blitterswijck weer hoge ogen gooien en af te rekenen krijgen met Ton Linders uit Venray en het Deurnese koppel Theo Haazen en Pieter van Lierop. De wedstrijd begint 2e Paasdag om 12.30 uur. De training is van 10.00 tot 12.00 uur en zaterdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Het seizoen voor de fietscrossers van Flying Flies is weer in volle gang maar" voor de nog niet aktieve crossers is hier de volgende informatie. De fietscross- baan is gelegen aan de Kempweg te Ven ray. Er wordt op dinsdag- en donderda gavond getrained van 18.30 tot 19.30 uur. Onder leiding van Theo Claessens uit Beringe kan de jeugd zich dan uitle ven in deze mooie sport. Indien men denkt dat Fietscross een dure sport moet zijn, vergist men zich. Maar zoals bij vele sporten kan men het zo duur maken als men dat verkiest. Fietsen en uitrusting behoeven in zijn geheel niet duur te zijn. Voor 50,- is men reeds lid van Fietscrossvereniging Venray en voor 19,- heeft men een re creantenlicentie. Met deze licentie kan men aan clubwedstrijden en b.v. Uden Sportief meedoen. Ook uitwisselings- wedstrijden met andere verenigingen in de regio vallen hieronder. Voor 36,- heeft men een z.g. juniorenlicentie. De ze licentie geeft recht om wedstrijden te rijden die in KNWU verband georgani seerd worden. Wilt U echter meer kennis nemen over fietscross in zijn algemeen, kom dan naar de fietscrossbaan te Venray en train gerust maar eens mee. Voor meer informatie: 04780-83903 of 04786-259. Men behoeft op vrijdag 24 april niet vreemd te kijken als men in Venray zou worden aangesproken door een vreemd talige politieagent, want op die dag is de politie Sport- en Ontspannigs Vereni ging gastheer van politiesporters uit 5 landen. Zij zullen hier in een volleybaltoernooi uitmaken wie met de hoogste eer zal gaan strijken. De wedstrijden vinden plaats in sporthal „De Welteling". Uil Nederland zullen zullen teams aantreden van de gemeentepolitie uit Maastricht, Rotterdam, Leerdam, U- den, Veenendaal en Venray, terwijl ook een team aantreedt van het 101e Bataljon van de Koninklijke Mare chaussee. Uit België nemen teams deel van de Gemeentelijke politie uit Genk, van de Kon. School van de Rijkswacht uit Brussel en van de Kon. Antwerpse Politie Sportkring. Uit Duitsland nemen deel teams van de Polizieuit Aachen, de Bereitschafts- polizie Hannover en van het Bundes- grenzschutzambt uit Kleve. Uit Frankrijk een team van de Gendarmerie uit Trier-Saarburg. Uit Engeland tenslotte een team van de Royal Air Force Police gelegerd te Rheindalen. VAN OORSCHOT- MODE Kraag- en mouwloze |urkjes. Slanke, elegante japonnen. Romantische japonnen met kant Subtiele taille- en rugaccenten. De mode kiest voor variatie Omdat u graag uw eigen mode kiest. Grotestraat 73. Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Deze maand zal het 20 jaar geleden zijn dat enkele dames onder de bezielende leiding van de Heer van Eyk een wandelclub oprichtte. Wandelver eniging de Bejaarden, zo begon het. Slechts een van hen is nu nog in leven. Meer dan honderd bekers en trofeen zijn bij elkaar gewandeld allen te zien in de Kemphaan aan het Kennedyplein. Enkele jaren geleden hebben we onze naam veranderd, want wie wil er nog nog bejaard heten. Wij gaan nu door als „De doordouwers" Óns clubje is nog maar klein en verschillende van onze leden zijn al boven de 80 jaar, maar wandelen doen we nog steeds. Wij zoeken naar een enthousiast persoon die met wat jongeren vanaf 55 jaar dit mooie werk wil voortzetten. Maar eerst gaan we feestvieren en wel op vrijdag 24 april. We beginnen met een H. Mis in de Vredeskerk om 19.00 uur waarna we naar zaal Thielen op het Kennedyplein gaan voor de verdere viering. Iedereen die met ons het glas wil heffen op dit jubileum is van harte welkom tussen 20.30 en 22.00 uur. Wij hopen nog vele jaren samen te mogen wandelen. Voor inlichtingen kunt U terecht bij Mevr. Carlick, Pavanestraat 16 tel. 86459 en bij mevr. van Grinsven Hubenhof 4 tel. 81468 Voetbalvereniging Holthees organi seert op zondag 14 juni haar tweede trimloop insuccessie. Aan deze trimloop kan iedereen deelnemen en kan men kiezen uit de volgende afstanden: 2900 mtr. 11.00 uur 5700 mtr. 11.30 uur 11300 mtr. 12.30 uur Er is een extra prijs voor scholieren tot en met 14 jaar, die de 2900 meter lopen. Inschrijven is mogelijk tot één kwartier voor de start van de diverse af standen, in de kantine op sportpark „de Halt". Het inschrijfgeld is 2.50 voor deelnemers tot en met 14 jaar. Voor deelnemers ouder dan 14 jaar bedraagt het inschrijfgeld 5,00. Na afloop is er gelegenheid om te douchen. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot Hans Janssen, tel. 04782-319. uw weekblad Auto Cross Club 't Veule bestaat dit jaar al 10 jaar, dus een jubileumjaar, en dat begint op 2e Paasdag met een grote autocross in Veulen aan de Breevenne- weg tegen de gemeentegrens aan waar wij een prachtig stuk grasland hebben verkregen, waar op Paasmaandag om 13.00 uur wordt gestart met de 1300 CC klasse. In deze klasse zullen Verbakei uit Liessel, v.d. Beuken uit Kessel en Miep van Eijk uit Liessel het onderling uitmaken wie als eerste uit de strijd komt. Bij de 1600 cc zullen Geurts uit en Hikspoors en van Eijk uit Liessel er alles aan doen om als winnaar uit de strijd te komen. Bij de 2000 cc zal Verhees uit Liessel terdege rekening moeten houden met Geert Kleuskens, Eric Huijbes en Hans Vervoorl, allen lid van ACC 't Veule die er alles aan zullen doen om de eer in het Veulen te houden. Bij de 6 en 8 cylinders zal Lei Vervoort uit America, lid van ACC 't Veule er alles aan doen om winnaar te worden. Daarna komt de grasmat aan het schudden bij de rodeoklasse waar ACC hel Veulen wordt vertegenwoor digd door Mevr. Verhoeven, Mat Classen, David Janssen, Peter Pelzer en Hans Jacobs en de Veulense gastrijder Leon. Reintjes. Daarna de damesrace Rodeo en zelfbouw, waarin de zusjes Petra en Anita Vervoort en led Philipsen er alles aan zullen doen om de bekers bij de club te houden. Daarna gaan we verder met de grote Winnaarsrace, waarin de bekerwin naars legen elkaar strijden om zich als grote kampioen te laten huldigen van de Paasautocross. Als laatste zal de afvalrace rodeo en zelfbouw plaatshebben. Het circuit wordt met bordjes aangegeven. De prijsuitreiking zal een uur na afloop van de cross plaatsvinden in zaal 't Veule waar U van harte welkom bent. Graag tot ziens op onze Paasautocross in Veulen. Zoals iedereen wel weten zal, staat dit weekend wederom het Red Stars tafeltennis toernooi op de agenda van Sporthal De Welteling. Zoals de laatste jaren zal dit evenement wederom 4 dagen duren. Op zaterdag 18 april zullen gehandicapten uit het hele land strijden om de te verdelen titels. Het is zonder meer de moeite waard om die dag te komen kijken want er doen ook nog eens 7 Duitse en 14 Belgische sportvrienden mee. Het totaal aantal deelnemers is 137 wat meer is dat vorig jaar. Wie vorig jaar deze gebeurtenis heeft meegemaakt zal zich zeker op komende zaterdag verheugen want het is een fantastische happening. Op zondag geven de jeugdige tafeltennisspeles en speelsters acte de presence, en wel om 9.00 uur zal men elkaar op sportieve wijze bestrijden. Ook hier is het deelnemersaantal toegenomen. De hoogste klassen zijn goed vertegenwoordigd. De finales zullen om ongeveer 15.00 uur gespeeld worden. Op paasmaandag zullen de senioren om de hoogste titels strijden. Ook hier is het deelnemersveld uitgegroeid en er zullen voor het eerste dit jaar om geldprijzen gespeeld worden en wel in de ALB klasse zowel bij de heren als bij de dames. Bij de heren zijn R. Jongenelen, Ronald en Bert Boogaard, Willy Schers en E. Kempen de favorieten. Verder zullen bij de dames Ellen Schers, Margo Janssen bij van Limex Panningen hun favorieten rol moeten waarmaken. Tenslotte zal dinsdag het basisscho- lentoernooi plaatsvinden met wederom een deelname van 12 basisscholen. Of de Heilige Harlschool uit Oostrum haar titel kan verdedigen zal die dag moeten blijken. Wanneer U dit Paasweekend niets voor hebt, ga dan eens een kijkje nemen want het zal zonder meer de moeite waard zijn. SCHOORSTEENBRAND De brandweer moest in actie komen voor blussing van een schoorsteenbrand aan de St. Jozeflaan te Smakt. Dat kar wei werd vakkundig geklaard. VANDALISME Een aan de Luitstraat geparkeerde personenauto werd door vandalen be werkt. Diverse krassen waren in het la kwerk aangebracht; de uitlaats was ver bogen en de banden had men leeg laten lopen. EERSTE EN TWEEDE RESTAURANT EN BOWLING GEOPEND VANAF 13.00 UUR TWEEDE PAASDAG VANAF 19.00 UUR met vele aantrekkelijke prijzen Loop gewoon binnen of DAAR BEN JE „LEKKER" UIT! DIEFSTALLEN Bij een tankstation aan de Leunse weg werd dinsdag een Ajax brandblus ser ontvreemd, waarde 225,- Uit een vrachtauto welke aan de Smakterweg geparkeerd stond werd cir ca 200 liter dieselolie overgeheveld. Als gevolg van het succes van de bridgecursussen voor beginners in de afgelopen maanden (Meerlo en Venray) zal worden overgegaan tot oprichting van een vierde bridgeclub in Venray. Meer dan 50 dames en heren zijn daartoe al wekelijks aan het oefenen in 't Stekske op de Landweert (Kruiden laan 161), dat beschikt over een zeer comfortabele ruimte voor ruim 60 bridgers en van alle gemakken is voorzien. Het ligt zeker niet in de bedoeling leden over te nemen van reeds bestaande clubs. Bijzondere uitzonde ringen daargelaten. De clubavonden worden op donderdag gehouden en dames en heren, die interesse hebben en dus geen lid zijn van een andere Venrayse bridgeclub, zijn ter kennis making van harte welkom. Inlichtingen kunt U verkrijgen bij de Heer Joh. Spee tel. 81105 Afgelopen zondag reden onze wed strijdrenners onder barre weersomstan digheden hun wedstrijden in Deume. De kou, harde wind en regen eisten hun tol. Vele uitvalles waren het gevolg. Michel Willemsen en Maurice eng- bersen reden op hun verjaardag een sterke wedstrijd bijde junioren. Beiden maakten deel uit van een kopgroep van elf personen, waarin ze als respectieve lijk achtste en tiende over de meet kwamen. Richard van Issum die ook in de kopgroep aanwezig was, legde beslag op de negende plaats. Marcel Martens reed een goede eindsprint bij de gentlemen, maar kwam op de streep enige centimeters tekort voor de overwinning. Een verdienstelijke twee de plaats was zijn deel. Bij de amateurs volbracht Alwin Opbroek de wedstrijd in de tweede groep. Hij wist beslag te leggen op de tiende plaats. Hans beeindigde de wedstrijd als 27e, in dezelfde groep als Thijs van Asten, die net naast de prijzen greep. In het Paasweekeinde komen onze renners in actie in Bergen en Haelen. De trimmes van groep I gaan Paasmaandag naar Griendtsveen. De te rijden afstand is 56 km. Het vertrek is om 9.00 uur. De trimmers van groep II fietsen 40 km. Zij vertrekken om 9.30 uur voor hun tocht naar Merselo. Café Restaurant Camping „Op den Berg'"; Op den Berg 1Maashees Met Pasen is het een goede gelegenheid, om een kijkje te komen nemen in ons vernieuwde Café-Restaurant. U zult zien dat niet alleen het interieur verfrist is, maar ook de gehele aanpak. U bent van harte welkom Gastvrouw en gastheer Reggie en Sjef Brok. In deze wedstrijden op het zware zandcircuit de Vossenberg in Meyel liep het voor onze coureurs niet al te voorspoedig. Pech in zeer kansrijke posities kregen o.a. de zijspancombina- tie Peter Thissen en Jan Roffers die bij de start van de 2 landen wedstrij in de 2e manche regelrecht getorpedeert werden door de combinatie v.d. Leest v.d. Leest. Hierdoor sloegen Peter en Jan over de kop en blesseerde Jan zijn schouder en linkerbeen zodat rijden onmogelijk werd. In de le manche verliep het voor hen echter veel beter. Na een goede start hadden ze zelfs enkele ronden de kop maar al voor het einde van de manche kreeg Peter last van een oude schouderblessure en viel in dut sterke gezelschap terug naar een 7e plaats. Grad Aarts had bij de 250 cc junioren ook met pech af te rekenen doordat toen hij op kop lag in de le manche zijn kettingwiel het begaf en uitviel. In het 2e wedstrijdgedeelte deed Grad het nog dunnetjes over door halfkoers de kop te nemen en deze niet meer af te staan.. Marinus Verheggen deed het in deze klasse ook uitstekend op een geleende motor. Hij werd 2e en 9e wat hem een 3e beker opleverde. Frank van de Vossenberg was met een negende en een vierde plaats ook bekerwinnaar met een vierde plaats. Twan Bevers passeerde de finish telkens in de achterhoede. Een derde plaats was er in de 125cc junioren weggelegd voor Hans-v.d. Akker die de maches besloot als 9e en 4e. Willy Camps wist zich als 16e en 20e te klasseren. Peter Willemsen onze Kawa coureur uit de 500 cc seniorenklasse streed vooral in het begin van beide manches goed voorin mee. Hij moest vooral in aan het eind van manches veel terrein prijs geven, hetgeen hem een 10e en een 5e klassering opleverde. In de eindklassering werd hij 6e. De wedstrijd werd gewonnen door Ben Scheeres 2-1, gevolgd door Geert Jan Boeyen 1-2 en Paul v.d. Heuvel 3-3. Programma zaterdag 18 april Oosterhout Jeugdcross Zondag 19 april Well 125 jun B 250 cc Jun 250 cc prom, 250 cc sen. 500 cc Jun Zijspan sen. Maandag 20 april Bergharen 1MB A 125 cc 500 CC sen. Tilburg Jeugdcross De uitwedstrijd tegen Maastricht 1 is na diverse onderbrekingen afgelast na twee ronden en 5 banen i.v.m. de bijna zonder tussenpozen gestaag vaiiende regen. De stand is 1-1 op dit moment met slechts 2 slagen achterstand voor ons eerste, zodat er een reeële winstkans in zou moeten zitten. Het tweede team heeft de thuiswed strijd tegen Etten leur 1 met 2-1 in hun voordeel beslist. Ook al werden de eerste en tweede ronde verloren, met een knappe 3e en 4e ronde bleven er toch twee winstpunten in Venray, waarbij Jan Litjens zelfs een rondje van 23 sloeg. Donderdag a.s. is de tweede ronde van de onderlinge competitie, aanvang om half zeven. Tweede Paasdag gaan we wederom met een grote groep naar het internationale toernooi te Geleen Met 13 leden nemen we hieraan deel, de vertrektijd en plaats worden donder dagavond na de competitie bekendge maakt DAMESKOOR Woensdag 15 april repetitie om 20.00 uur. Donderdag 23 april om 20.00 uur re petitie in de kapel van het Ziekenhuis Zaterdag 25 april feestmis t.g.v. het zilveren huwelijk van ons medelid me vrouw Manders. om 13.00 uur in de ka pel van het ziekenhuis, in officiële kle ding. Zondag 26 april (Beloken Pasen) om 10.00 uur hoogmis in de kapel van het ziekenhuis. Maandag 27 april om 14.30 uur Mis in de Grote Kerk t.g.v. het gouden hu welijk van de ouders van ons medelid mevr. Rosmanics. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevrouw v.d. Bekerom, tel. 83332 of aan Mevrouw Sijbers, tel. 81353. In de maandag gehouden raadsverga dering van de gemeente Meerlo-Wans sum kwamen weer uitvoerig de proble men ter sprake rond het mestfermen- teerbedrijf van Theeuwen te Blitters wijck, waarover in de vorige raadsver gadering o.a. door de heer Janssen vra gen waren gesteld. Ook nu weer werd ingegaan op de overlast voor de omwo nenden. De fractievoorzitter van het CDA was blij dat het college alles doet om samen met het bedrijf tot een aanvaardbare oplossing te komen. De fractievoorzitter van de PK vond het een goede zaak dat het college er kent dat het bedrijf fouten heeft ge maakt, maar is toch niet tevreden. De bodemverontreiniging is niet gestopt en de ingestelde bufferzone is onvoldoen de. Ook de fractievoorzitter van de VVD was niet tevreden met de ontwikkelde activiteiten door het bedrijf, omdat deze eerst na aktie vanuit de gemeente waren ondernomen. Ook de heer Janssen was nog niet te vreden omdat nog niet alles in orde was. De voorzitter bestreed de veron derstelling dat het college deze zaak niet serieus zou nemen. Het college is al lang aan het zoeken naar een oplossing en de naleving van de hinderwetvergunning wordt nauwlettend gecontroleerd. Er is nu een onderzoek gaande over de uit stoot van ammoniak. Als de aanleg van tunnels dè oplossing is, dan zal dat in de hinderwetvergunning worden opgeno men. Elk lek op dat bedrijf is er één te veel en het college blijft daarom dan zeker niet stil zitten. Van een pro ductieuitbreiding kan geen sprake zijn. BEDRIJF BEERKENS In datzelfde Blitterswijck waren pro blemen rond het bedrijf „Beerkens on derhoudsartikelen". Daar is een onge lukje gebeurd en 40 liter verf in de riole ring terecht gekomen. Dat had stank en overlast bezorgd aan de bevolking. Ook dat probleem was in de vorige raadsver gadering uitvoerig aan de orde geweest en eveneens aangedragen door het raadslid Janssen. De vragensteller bracht nu dank aan het college voor het ingestelde onder zoek en de verstrekte antwoorden. Na mens de PK werd nog aangedrongen op de naleving van de Hinderwetsvergun ning. DE PELSDIERFOKKERIJ Stond ook nu weer op de agenda. Na mens de PK werd gevraagd zeker geen uitbreiding toe te staan, want die uit breiding zou 5000 moederdieren omvat ten. Er is geen misleiding van de zijde van het college omtrent deze pelsdierenfok- kerij. De aanvrage voor de hinderwets vergunning is lopende en zal getoetst worden aan de nieuwste richtlijnen. ANDERE AGENDAPUNTEN De raad had geen bezwaren tegen be schikbaarstelling van 250,- voor de symbolische aankoop van een steen voor het oorlogsmonument bij het voor malig concentratiekamp Vught: ook i omdat enkele inwoners van de gemeente in dat kamp zijn geïnterneerd geweest. Zowel het plein in Blitterswijck als in Tienray zal worden verfraaid en aange past volgens de huidige maatstaven. En kele raadsleden dachten daarvoor een bedrag te kunnen putten uit de pot ver fraaiing dorpsgezichten, maar dat bleek niet haalbaar te zijn. Daarvoor zijn die projecten niet aangemeld. Dat een op knapbeurt dringend nodig was werd door de raad bevestigd. Ook had de raad er geen bezwaar te gen dat een bedrag van 69.000,- werd gestort in het fonds voor uitkeringen pensioenen van wethouders. BOUW- EN WONINGTOEZICHT Nu de raad van de gemeente Horst het voorstel te behandelen krijgt om de afdeling Bouw en Woningtoezicht in de toekomst alleen voor de eigen gemeente te laten functioneren, komen de ge meente Sevenum, Grubbenvorst, Broekhuizen en Meerlo-Wanssum voor de onmogelijke opgave te staan, zelf die dienst te gaan vormen. De raad van de gemeente Sevenum heeft een motie met algemene stemmen aangenomen om de raad van Horst dringend te verzoeken dat besluit niet te nemen. De raad van Meerlo-Wanssum schaarde zich achter het voorstel om de Sevenumse motie te ondersteunen, maar ook om een brief te sturen aan de raad van de gemeente Horst en daarbij steun te vragen van de andere gemeenten. In de raadsvergadering van 12 mei zal nog nader worden ingegaan op deze dienst en dan eventueel nog met een tweede motie te komen. NIEUWE GEMEENTESECRETARIS Voordat de raad tot stemming over ging vond de fractievoorzitter van de PK het nodig om een stemverklaring af te leggen. Zijn fractie was het niet una niem eens met de voordracht. Maar de nieuw te benoemen secretaris kan in ie der geval rekenen op de steun van de fractie. Er werden op de heer mr. Fr. de Ruy- ter, Claudiahof uit Venray 10 stemmen uitgebracht en op de tweede kandidaat de heer A. Cornelissen uit Beek en Donk 3 stemmen. Indien de medische keuring goed zal uitvallen kan met ingang van 1 mei a.s. de heer de Ruyter zijn functie aanvaar den. Hij is thans beleidsmedeweker bij de afdeling Juridische zaken van de ge meente Venray. SNELHEIDSCONTROLE Maandag werden met radarappara- tuur snelheidscontroles gehouden. Overtreders zijn op de film vastgelegd en zullen binnenkort „het verzoek krij gen" de overtreding te betalen. Op de Oude Oostrumseweg werden 25 overtre ders genoteerd, op de Albionstraat te Leunen 70.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 5