Werken met behoud van uitkering in het onderwijs dreigt in de knel te raken Grafrechten Algemene Begraafplaats Oranjefeesten 1987 tbaltoernooi STUNTVERKOOP SEIZOENABONNEMENTEN SUCCES VERZEKERD NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Kampeer- verordening EXTRA VRIJZWEMMEN IN DE PAASVAKANTIE Collektekalender april 1987 GEBR. MARTENS RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat t Tstafoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 600 SaOO AM VENRAY Openings tijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Ven deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. OefeBche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën. economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen. toerisme) Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10 00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Cfaessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei- gèndommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken. coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10 00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman- te. werklozenzorg en cöórdlna- Spreekuur Raad van Arbaid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7 00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.46 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 frecreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.46-10.45 (dames) 13.00-15.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21 00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezlnazwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deza pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat met ingang van heden, op kamer 119 van het raadhuis, voor een ieder ter lezing is neergelegd, de door de raad dezer ge meente bij besluit van 24 april 1987, nr. R200, vastgestelde kampeerverorde- ning. De hierbedoelde kampeerverordening treedt in werking op 17 april 1987. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris Vanwege de paasvakantie wordi van dinsdag 21 t.m. vrijdag 24 april a.s. een extra bloktijd voor vrij zwemmen in het gemeentelijk binnenbad ingelast, nl. van 13.00 tot 15.30 uur. De overige vrij- zwem tijden worden normaal gehand haafd. FNV HANTEERT VETO Je zult maar werkloos zijn als leerkracht en op geen enkele manier je vaar digheden op peil kunnen houden. Een triest vooruitzicht, waaraan via het werken met behoud van uitkering toch iets wordt gedaan in onze regio. Con creet komt hel erop neer dat scholen ondersteunende werkzaamheden kun nen laten verrichten door werkloze leerkrachten mèt behoud van uitkering. Om ervoor te zorgen dat die werkzaamheden niet in de plaats komen van werk dat eigenlijk door betaalde krachten zou moeten worden uitgevoerd, is er een regionale commissie die dat bewaakt. Binnen die commissie is er nu echter een kink in de kabel gekomen: ,,een trieste ontwikkeling", in de ogen van wethouder mevrouw Hoppenreijs. Maar wat is er nu aan de hand? WERKERVARING Al sinds vele jaren proberen werkloze leerkrachten hun vaardigheden op peil te houden door assisterende werkzaam heden te verrichten op scholen voor basis- en voortgezet onderwijs. Voor het werken met behoud van uitkering is goedkeuring nodig van de daartoe speci aal in het leven geroepen Regionale Toetsingscommissie (R.T.C.). Daarin zitten vertegenwoordigers van werkgevers- en werknemersorganisaties, de regiogemeenten, hel arbeidsbureau, de vrijwilligerscentrale en een aantal ad viseurs van de verschillende ministeries. Binnen de regio Venray bestaat deze R.T.C. al vanaf 1985 en heeft het al vele werkervarings- en vrijwilligersprojekten goedgekeurd. Alleen wanneer er duide lijk sprake was van mogelijke concurrentie- of budgetvervalsing werd een ingediend projekt, afgekeurd. Nu staan de zaken er ineens anders voor. Alle projekten die met het onderwijs te maken hebben, worden afgekeurd! Wethouder Hoppenreijs: „Een ontwik keling, die momenteel belet dat werklo ze leerkrachten werkervaring kunnen opdoen. Dat vind ik jammer. Boven dien een ontwikkeling die geen recht doet aan de taak waar wij als gemeente voor staan, namelijk de zorg voor wer klozen in het algemeen. Omdat de FNV als vakbond een konflikt heeft met de minister van Onderwijs, hanteert zij binnen onze commissie nu een veto waar het gaat om de beoordeling van onderwijsprojekten" VETO Kan dan een enkel lid het werk van de hele commissie tegenhouden! Mevrouw Hoppenreijs, voorzitster van de com missie: „Ja, zo simpel ligt het. Als ge meenten en staan wij machteloos tegen over de situatie. Tussen de vakbonden en de Minister van Onderwijs is een konflikt ontstaan over de besteding van de herbezettingsgelden. De vakbonden willen nieuwe arbeidsplaatsen en daar moeten ze ook voor staan. Maar het FNV gebruikt nu de projekten rond het Evenals vorige jaren zal ook in 1987 het Oranjezaalvoetbaltoernooi worden georganiseerd in Sporthal De Wetteling in het kader van Koninginnedag. Iede reen die aan dit evenement wit deelnemen wordt verzocht onderstaand in schrijfformulier in te leveren bij Bureau Sportzaken en Recreatie gemeente Venray t.m. 22 april a.s. Tevens wordt men verzocht om het inschrijfgeld te voldoen bij inlevering van het inschrijfformulier. Deelnamekosten per team bedraagt 20.-. Inschrijfformulier Oranjezaalvoetbaltoernooi 1987 Hierbij geven wij ons op voor het Oranjezaalvoetbaltoernooi 1987 met: 1 herenteam 1 damesteam (doorhalen wat eventueel niet van toepassing is) naam van het team (heren) naam van het team (dames) Kleur van de shirts/broek (heren) (dames) Naam v.d. contaktpersoon: Adres: Woonplaats/postcode_ Telefoon Gemeentelijk Combi-Zwembad Parkweg 2 - Venray - Telefoon 04780-82069 Evenals vorig jaar zullen seizoenabonnementen tegen sterk geredu ceerde prijzen worden verkocht. de aktieweek is van dinsdag 21 t.m. zaterdag 25 april a.s. De verkoop is uitsluitend aan de kassa van het zwembad, openingstij den kasse dinsdag t.m. vrijdag van 14.00-22.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. TARIEVEN Persoonlijk abonnement t.m. 15 jaar f 30,-. Persoonlijk abonnement vanaf 16 jaar f 50,-. De seizoenabonnementen zijn geldig van 1 mei t.m. 31 augustus voor het buitenbad. Met een seizoenabonnement mag ook in het binnenbad worden gezwom men op de vrijzwemuren van het binnenbad als beide baden gelijktijdig ge opend zijn. Voorkom teleurstelling na de aktieweek zijn de abonnementen aanzienlijk duurder!! 4 maanden zwemmen voor 3 of 5 tientjes is geen geld, altijd doen!!! GA VAKER ZWEMMEN GEZONDHEID VAN DE BOVENSTE PLANK!!! In 1971 is de Algemene Begraafplaats „Boschhuizen" in Venray in gebruik genomen. Sedert november van dat jaar zijn overledenen aldaar begraven. Bij de ingebruikneming van de be graafplaats zijn twee (nieuwe) verorde ningen in werking getreden: de „Veror dening op de Algemene Begraafplaats" en de „Verordening op de Begrafenis rechten"; beide verordeningen hebben uitsluitend betrekking op het gedeelte van de Begraafplaats Boschhuizen, waar voor het eerst stoffelijke resten van overledenen zijn en worden begra ven (vakken A, B, C, enz.). Bij begraving op de begraafplaats wordt aan nabestaanden gevraagd of zij voor de overledene een „algemeen graf" wensen (voor 15 jaar) of een „huurgraf" (voor 30 jaar). Deze aan duidingen zijn in de verordening als zo danig aangegeven en omschreven. Het hebben van een algemeen graf houdt o.a. in, dat men na verloop van 15 jaar door het gemeentebestuur schriftelijk wordt benaderd met de vraag, of verdere instandhouding van het graf op prijs wordt gesteld. Indien men dat wenst, moeten daar voor - volgens de verordening - rechten betaald worden, waardoor het graf op nieuw voor 15 jaar in stand blijft en van „algemeen graf" een „huurgraf" wordt. Dit betekent eveneens, dat daardoor de mogelijkheid ontstaat, dat een twee de persoon in datzelfde graf mag wor den bij begraven. Indien men echter van het in stand houden van het graf wil afzien, (en er dus geen rechten meer voor worden be taald) zal dat graf na verloop van enkele maanden „geruimd" worden (een term, die in de Wet op de lijkbezorging wordt gebruikt). Het graf wordt dan dus opge heven. Wethouder Hoppenreijs, voorzitter van de Regionale Toetsingscommissie: ,,Een slechte ontwikkeling. Wij willen nl. dat werklozen werkervaring kunnen opdoen, óók in het onderwijs. Daarmee vergroot je voor hen de kansen op een vaste baan". werken met behoud van uitkering als een breekijzer om de onderhandelingen met de minister weer op gang te krijgen. Dat zij dat breekijzer zo gemakkelijk kunnen hanteren komt omdat aanvra gen voor werkervaringsprojekten altijd door de toetsingscommissie met algeme ne stemmen moeten worden aangeno men. Één tegenstem is dus inderdaad voldoende om de zaak te blokkeren, zo als we nu al twee keer hebben meege maakt. Een slechte ontwikkeling voor de werkervaringsmogelijkheden binnen het onderwijs in onze regio. Op die ma nier wordt voorbijgegaan aan het alge mene doel waar wij.voor staan. Wij wil len namelijk dat'werklozen werkerva ring kunnen opdoen, óók in het onder wijs. Daarmee Vergroot je voor hen de kansen op een vaste baan". ASSISTENTIE In het verleden zijn er, ook vanuit het onderwijs, regelmatig projekten inge diend bij de regionale toetsingscommis sie. Daarbij ging het dan om onderwij sondersteunend werk, zoals assistentie bij groepslessen, het vervaardigen van leer-en hulpmiddelen, werkzaamheden in het documentatiecentrum of extra aandacht voor afzonderlijke leerlingen. Kortom, eigenlijk zaken waar de gewo ne leerkrachten niet of te weinig aan toekomen. Doordat de FNV gebruik maakt van het veto, zijn er tot nu toe twee projektaanvragen afgewezen en maken twee die nog behandeld moeten worden geen kans. De afgewezen pro jekten betroffen de basisschool De Stek in Castenray en de Mariaschool in Oostrum. De nog te behandelen aanvra gen zijn afkomstig van LOM-school De Peelhorst in Horst en van basisschool Dobbelsteen in Sevenum. En dat terwijl er nog geen direkt vooruitzicht is op een doorbreken van de bestaande patstel ling. HERBEZETTING Waar zit 'm dan voor het FNV de pijn? Tot en met het schooljaar 1985/1986 werd door het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen een aan tal tijdelijke arbeidsplaatsen gecreëerd op diverse scholen, de zogeheten W.P.O.-plaatsen. Deze kwamen dan bovenop de bestaande personeelsforma tie en werden betaald uit de herbezet tingsgelden die beschikbaar kwamen via de arbeidstijdverkorting. Deze W.P.O.- plaalsen zijn echter verdwenen, maar de minister en de vakbonden hebben nog geen overeenstemming bereikt over wat er dan nu wel met die herbezettingsgel den moet gaan gebeuren. De FNV in Limburg confronteert nu de Regionale Toetsingscomissies met de gevolgen daarvan. Mevrouw Hoppenreijs: „Ik betreur deze opstelling van de vakbond, maar we kunnen er niets aan verande ren, Projekten voor werken met behoud van uitkering in het onderwijs kunnen daarom voorlopig niet meer doorgaan, ook al wordt feitelijk volledig voldaan aan alle voorwaarden". op 18 april Jeugdopvang Judove- reniging (plaatselijke aktie in hel kader van het icugdcollectewezen). Alleen voor deze collekles is een col- lektevergunning verleend. ('ollekleren builen de aangegeven pe riode is niet loegestaan. Collectanten en collect rices moeien een op de collecte gericht legitimatiebe wijs kunnen lonen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 8 april 1987 voor de onderstaande bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na datum het verbouwen van een woning aan de Wester Thienweg 3 te Oostrum, t.n.v A.L.H. Wilmsen; het verbouwen van een woning aan de Henseniusstraat 26 te Venray, t.n.v. P.A.M. Geers; het bouwen van een woning met garage aan De Vlies 20 te Veulen, t.n.v. Mej. M.H.W. Reintjes en P.H. Philip- sen, Lorbaan 1 te Veulen; het overkappen van een mestaf- voerband aan de Bremmenkamp 2 te Oirlo, t.n.v. L.P.J. Zanders; het bouwen van een woning aan de Puttenweg 48 te Ysselsteyn, t.n.v. A.P.A.M. Romme, Puttenweg 60 te Ys selsteyn; het verbouwen van een winkel pand aan de Grotestraat 33 te Venray, t.n.v. G.A.F. Bloemen, Werckenslaan 6 te Venray. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. (ARTIKEL 18A/19 VAN DE W.R.O.) Burgeméstèr en wethouders zijn voor nemens om op grond van artikel 18a/19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaat se geldende bestemmingsplan ten behoe ve van de navolgende bouwplannen: het bouwen van een dubbele wo ning aan de Kruisstraat te Venray, t.n.v. H.P.M. Stihout, Christoffelkruid 7 te Venray en A.C. van Mil, Kloosterstraat 3 te Oostrum; het verbouwen van een super markt tot mediatheek aan de Merselose- weg 13-15 te Venray, t.n.v. gemeente Venray, Raadhuisstraat 1 te Venray; het verbouwen van een opsla gruimte tot verkoopruimte aan Gouden Leeuwplein te Venray, t.n.v. Praxis, Wildenborch 9 te Diemen; het bouwen van een bedrijfsruim te aan de Vennenweg 5 te Oostrum, t.n.v. Maatschap „De Berghaag"; het bouwen van een woning aan de Litsenbergweg te Ysselsteyn, t.n.v. J.J.G. Janssen, Kievitsweg 1 te Ys selsteyn. De bouwplannen liggen met ingang van 17 april 1987 gedurende veertien da gen voor een ieder ter inzage bij het bu reau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dëz navolgende bouw plannen medewerking te verlenen: het plaatsen van een erfafschei- ding aan de Hagelweg 11 te Venray, t.n.v. mevr. A.J.M. Spreeuwenberg- Moorrees; het uitbreiden van een woning aan de Bingelkruid 9 te Venray, t.n.v. A.J.E.J. Straatman; het bouwen van een garage aan de Jofferspas 1 te Oostrum, t.n.v. W.H.F. Gerritsen; het bouwen van een garage ber ging aan de Binnenhof 23 te Oostrum, t.n.v. H.G.M. Gielens; het bouwen van 8 bungalows aan de Akkerweg te Venray, t.n.v. Bouwbe drijf Verhoeven, Dr. Poelsstraat 10 te Venray. De bouwplannen liggen met ingang van 17 april 1987 gedurende veertien da gen voor een ieder ter inzage bij het bu reau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter VAN OORSCHOT M Grotestraat 73. Venray Helmond, Roosendaai, Boxmeer. Oss, Venray. Ter voorkoming van plaatsgebrek op de begraafplaats zal die grafplaats na verloop van geruime tijd opnieuw als graf uitgegeven kunnen worden. Indien bij opheffing van het graf nog stoffelijke resten aangetroffen zouden worden, zullen die verzameld worden en op een afzonderlijke plaats op de be graafplaats „her"-begraven worden. De uiterlijke kenmerken van dat graf (kruis of zuil, naamplaat e.d.) worden van het graf verwijderd, maar blijven ei gendom van de rechthebbende(n). Onlangs is het gemeentebestuur be gonnen met de aanschrijving aan de na bestaanden („rechthebbenden op een graf"), van wie een familielid in 1971 of 1972 begraven is op deze begraafplaats; van dat graf is immers de eerste periode van 15 jaar verstreken of gaat binnen kort verstrijken. In 1972 zijn bovendien de graven van de voormalige begraafplaats van de St. Petrus Bandenparochie overgebracht naar Boschhuizen; op een afzonderlijk gedeelte - het zogenaamde vak O - zijn de opgegraven stoffelijke resten herbe graven en de zerken, gedenktekens en dergelijke, behorende bij die graven, eveneens herplaatst. Het uitgeven van de graven op de toenmalige begraafplaats bij de kerk ge schiedde vóór 1972 door het kerk bestuur. Voor een graf werd een bepaald be drag betaald, waarvan de grootte afhan kelijk was van o.a. de duur waarvoor men het graf in stand wenste te houden. Er was toen over het algemeen sprake van graven voor 10 of voor 50 jaar, later ook voor 30 jaar. Voor het betaalde grafrecht ontving men een kwitantie van het kerkbestuur, waarop onder andere vermeld stond „Koopsom Deze aanduiding heeft - zo blijkt nu regelmatig - tamelijk veel onduidelijk heid veroorzaakt, omdat men ervan uil- ging, dat men van wat men „koopt", ook „eigenaar" is en daar - binnen be paalde grenzen - vrij over kan beschik ken. Tegelijk met het verzenden van de aanschrijvingen aan gebruikers van gra- ven op vak ^ipe^tBsluur nagegaan in hoeverre de rechten vöor^e graven op vak 0, nog geldig waren. Daarbij bleek van ongeveer 140 (van de 1300) graven ce rechten verlopen te zijn en van enkele graven zelfs al vele ja ren. Het gemeentebestuur beschikte echter maar over een klein gedeelte van de graven-administrati; daarom heeft de betrokken afdeling de gegevens zoveel mogelijk overgenomen van de graven en aanvullende gegevens gekregen van o.a. de voormalige beheerder, de heer A. Janssen. Dit is in de loop van 1986 uit gevoerd, ter voorbereiding op het ver zenden van genoemde aanschrijvingen. Bij de overbrenging van de graven in 1972 is door het gemeentebestuur toege zegd, dat „alle verkregen rechten op de overgeplaatste graven gehandhaafd zouden worden"; dat houdt logischer wijze tevens in, dat - indien de rechten inmiddels verstreken zijn - die opnieuw kunnen verlengd worden tegen betaling van de daarvoor geldende kosten. Als gevolg daarvan is aan enige tien tallen rechthebbenden (voormalige huis genoten, familieleden of erfgenamen van de overledene(n)) het verzoek ge richt om mee te delen, of men het desbe treffende graf op vak 0 in stand wenst te houden, hetgeen - volgens de thans gel dende tarieven - 1002,- bedraagt voor 30 jaar. Onlangs hebben vertegenwoordigers van de gemeente overleg gevoerd met het kerkbestuur van de St. Petrus Ban denparochie. Bij dat onderhoud bleek, dat het kerkbestuur over een groter deel van de administratie van de overge brachte graven beschikt dan aanvanke lijk bekend was. Het kerkbestuur heeft die spontaan ter inzage aan het gemeen tebestuur aangeboden om de ontbre kende gegevens over te kunnen nemen. Het gemeentebestuur hoopt met deze bekendmaking enige duidelijkheid te hebben geschapen, waar die (nog) niet bestond. Indien U thans of in de toekomst over deze onderwerpen vragen hebt of nade re informatie wenst, adviseren wij U met de afdeling Bevolkingszaken (de heer A. van der Wal, tel. 23233) contact op te nemen. VENRAY, Bongerdstraat 5, tel. 04780-85959 Geopend tot 17.30 uur 's Zaterdags van 9-13.00 uur. SCHOORSTEENBRAND Vrijdagavond moest de Venrayse brandweer uitrukken voor een schoor steenbrand aan de Paardenkopweg. Deze klus werd vakkundig geklaard. De schade bleef beperkt tot de schoorsteen. Ook hier werd veronder steld dat, indien de schoorsteen regelmatig geveegd zou zijn, de brand niet was ontstaan.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 15