HINDERWET 23333 HINDERWET Nieuwe beheersvorm voor museum Oranjefeesten 1987 Zaalvoetbaltoernooi STUNTVERKOOP SEIZOENABONNEMENTEN NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspi ak Collektekalender april 1987 Voorbereidings- besluit Recreatie-agenda 1987 Bouwvergunning aangevraagd Inschrijfformulier Oranjezaalvoetbaltoernooi 1987 BUURTBUS PROJEKT VENRAY e.o. DONDERDAG 9 APRIL 1987 Nr. 15 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Opertfngat!}denr Maandag t.m, vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme) Wethouder J.A.A. van Oeps Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatieöeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Cfaessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Wiiïems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie) Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hopperjreijs-de Löo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10-00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19 45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voorde vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen! 18.30-19.45 (jeugd! 20.00-21.00 (dames! 21.00-22,00 (recreafiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 13.00-15.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd) 23.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Gemeente legt beheer in handen van stichting In zijn jongste vergadering besloot de Venrayse gemeenteraad het beheer van het Geschied- en Oudheidkundig Museum Venray over te dragen aan de nog op te richten Stichting Museum Venray. Dit bleek namelijk de enige manier om dit fraaie museum aan de Eindstraat open te houden voor het publiek. De ambte naar die zich met het museum bezighield, is namelijk binnen het eigen gemeente lijk archief te hard nodig om hem nog langer ,,uit te kunnen lenen" aan het mu seum. Tot die slotstom was het college van burgemeester en wethouders bij de begro tingsbehandeling gekomen en in de afge lopen tijd was het gemeentebestuur dan ook op zoek naar een oplossing. Die is dan nu gevonden, ook al houdt dat de no dige veranderingen in. EIGENAAR Één zaak staat als een paal boven wa ter: de gemeente blijft eigenaar van het ge bouw en de tentoongestelde materialen. Voor wat betreft de door anderen in brui kleen gegeven voorwerpen verandert er niets. Die vrees kon wethouder Van Oers tijdens de jongste raadsvergadering al vast wegnemen: ,,De nieuwe stichting krijgt het behéér over het museum, maar wij blijven als gemeente eigenaar. Ik kan dan ook niet genoeg benadrukken, dat er voor hen die voorwerpen aan ons als gemeente in bruikleen hebben gegeven, er helemaal niets verandert! Over dat aspekt blijkt bij enkelen verwarring te bestaan en hoewel ik daar op zich best begrip voor heb, kan ik iedereen verzekeren dat wij als gemeen te nog steeds toezien op het nakomen van die bruikleenovereenkomsten". BEHEER Wat verandert er dan wel? Allereerst verhuurt de gemeente het Freulekeshuus aan de nieuwe stichting voor de symboli sche huur van 1,- per jaar. Het groot onderhoud, ook dat van de technische en alarminstallaties, blijft voor rekening van Conservator J. Renkens met het anonieme 15e eeuwse schilderij dat vanaf mei te zien zal zij" in het Freulekeshuus. KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op 1 april 1987 een hinderwetvergunning is verleend, onder het stellen van voor waarden, aan P. Poot, Grootdorp 47 te Merselo voor het oprichten en in werking hebben van- een rijwielherstelinrichting waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW gelegen aan Grootdorp 47 te Merselo; P.A.J. Michels, Timmermanns- weg 40 te Ysselsteyn voor het ex artikel 6a uitbreiden wijzigen van een varkens- en kuikenmaflerij gelegen aan de Timmermannsweg 40 te Ysselsteyn; J. Schepers, Rouwkuilenweg 39 te Ysselsteyn voor het ex artikel 6a uitbrei den wijzigen van een varkensmesterij gelegen aan de Rouwkuilenweg 39 te Ys selsteyn; J.A. Stiphout, Veldstraat 35 te Merselo voor het ex artikel 6a uitbrei den wijzigen van een varkensmesterij en pluimveehouderij gelegen aan de Veldstraat 35 te Merselo; Maatschap Wismans, Eijkenhof- weg 10-12 te Veulen, voor het ex artikel 6a ui> breiden wijzigen van een Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 1 april 1987 voor de onderstaande bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na datum het bouwen van een woning aan de Peelweg 8 te Ysselsteyn t.n.v. J.W.M. v.d. Boogaard; het bouwen van een tuinhuisje aan de Brennerlaan 15 te Venray, t.n.v. M.J. Rutten; het bouwen van een hobbyruimte en het wijzigen van een garage in een carport annex berging aan de Heidsweg 54 te Heide, t.n.v. C.P.M. van der Cruijsen; het bouwen van een tuinhuisje aan de Serenadestraat 34 te Venray, l.n.v. F.H.J. van Lier; het bouwen van een tuinhuisje met oversteek aan de Etnalaan 3 te Ven ray, t.n.v. P.J.F. Rutten; het bouwen van een tuinderskas aan de Overbroekseweg 4 te Leunen, l.n.v. H.J. Heidens; het uitbreiden van een woning aan de Hoofdstraat 46a le Oirlo, t.n.v. W.L.M. Voermans; het bouwen van een loods aan de Beekweg te Merselo, t.n.v. H. v.d. Laar, Peeldijk 9 te Milheeze; het bouwen van een dubbele gara ge aan de Si. Ambrosiusstraat te Ven ray, t.n.v. D.F. Kroh, Past. v.d. Gaetslraat 67 te Venray; hel bouwen van een dubbele gara ge aan de St. Ambrosiusstraat te Ven ray, t.n.v. J.H.F. v.d. Laar, Sl. Ambro siusstraat 8 te Venray; het bouwen van een garage en het uitbreiden van een woning aan de Arkstraat 29 te Venray, t.n.v. J.G. Schutte; het vernieuwen en uitbreiden van een kantoorgebouw aan de Rozendaal 1 te Merselo, t.n.v. Nieuw Dalland b.v.; het verbouwen van een woning aan de Steegse Peelweg 65 ie Leunen, t.n.v. G.J.M. van Vegchel. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. telefoonnummer gemeentehuis rundvee- en varkenshouderij gelegen aan de Eijkenhofweg 10-12 te Veulen; H. Marcellis. Twistweg 4 te Vre- depeel voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij gelegen aan de Twistweg 4 te Vredepeel; De beschikking en bijbehorende stuk ken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 10 mei 1987. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de Kroon een beroepschrift worden in gediend door de aanvrager, de betrok ken adviseurs, degenen die tegen de aan vraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorzie ning teïtreffen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gestuurd aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Burgemeester en wethouders voornoemd, H.M.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris van 6 t.m. 12 april Nationaal Fonds Sport Gehandicapten (landelijke aktie). op 18 april Jeugdopvang Judove reniging (plaatselijke aktie in het kader van hel jeugdcollectewezen). Alleen voor deze collektes is een col- lektevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebe wijs kunnen tonen. Wethouder van Oers: Wat de bruik leenovereenkomsten betreft verandert er niets!" de gemeente, net zoals de gebruikelijke verzekeringen. Maar de dagelijkse zorg voor het museum komt in handen van de slichting. Voor het overige zal de gemeen te aan de stichting subsidies verstrekken om het museum draaiende te houden en in de toekomst over een budget te kunnen beschikken voor nieuwe aankopen. In die gevallen waar met particulieren of instellingen tot nieuwe bruikleenove reenkomsten kan worden gekomen, zal het evenwel opnieuw de gemeente zijn die juridisch de tijdelijke eigenaar wordt van hetgeen in bruikleen wordt gegeven. Het wezen van de veranderingen ligt daarmee in het al eerder genoemde be heer, waardoor het museum nog meer dan voorheen al het geval was, zal draaien dankzij de inzet van vrijwilligers. In het raadsbesluit staat namelijk dat de stichting nog slechts voor 4 uur per week een be roep zal kunnen doen op de gemeentelijke archivaris. TOEKOMSTPLANNEN We hebben het dan over J. Renkens, die zie nu nog conservator van het mu seum mag noemen, maar die baan straks aan een ander pver.zal dragen. „Het mu seum kan gelukkig openblijven en in 1988 zijn 30-jarig bestaan vieren. Dat zal o.a. gebeuren via de tentoonstelling „De on derkant van de regio Venray" die in dat jaar een beeld zal geven van de belan grijkste archeologische vondsten uit de re gio. Voor 1989 bestaan er zelfs al concrete plannen voor een tentonstelling over de bouwpastoor van de Grote Kerk. Van der Gael, uit de 15e eeuw. Dichterbij in de tijd ligt het werk van kunstschilder fotograaf uitvinder Sjeng van Bergen (1890-1951). Een selectie uit het werk van deze zeer produktieve schilder is vanaf 2 mei in het museum te zien". VERDWENEN SCHILDERIJ Binnen afzienbare tijd zal ook het „ver dwenen schilderij" in het museum ten toon worden gesteld. Hel betreft hier een anoniem schilderij uit de 15e eeuw, dat door de architect Cuypers rond 1880 is meegenomen naar hel Rijksmuseum te Amsterdam. Dankzij de ijverige naspeu ringen van enkele inwoners van Venray kwam dit werk bijna honderd jaar na dato toch weer boven water en zal het nu, in gerestaureerde vorm, in het museum ko men te hangen. Het is een op hout geschil derde voorstelling van Christus als hove nier met Maria Magdalena, met op de achterzijde St. Petrus, dat vroeger deel uitmaakte van een altaardrieluik. Het is eigendom van de St. Petrus Bandenparo chie en in bruikleen gegeven aan de ge meente. Een bepaald niet unieke construktie als men nagaat dat zo'n 60 van alle Venrayse museumstukken parti culier bezit zijn en slechts 40% daadwer kelijk eigendom van de gemeente is. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 31 maart 1987 in voorbereiding heeft verklaard de gedeeltelijke herziening van het bestem mingsplan „De Wieën" voor een per ceel aan de Kruisstraat te Venray, gele gen tussen de panden Kruisstraat 10 en 14 ten behoeve van de voorgenomen bouw van een dubbel woonhuis. Voorts is bepaald dat dit voorberei- dingsbesluit in werking treedt ,met in gang van 10 april 1987. Van de dag der inwerkingtreding af ligt het voorbereidingsbesluit met de daarbij behorende tekening voor een ie der ter inzage in hel gemeentehuis, bu reau ruimtelijke ordening, kamer 201, raadhuisstraat I te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur. Dc burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter 15 april veldvoelbaltoernooi meisjes basisscho len (S.V.V.) 11 april open tennisdag (TC Oirlo/Castenray) 18 april tafeltennis voor invaliden (Red Stars) 19 april tafeltennis voor jeugd t.m. 17 jaar (Red Stars) 20 april tafeltennis senioren (Red Stars) 21 april tafeltennis basisscholen (Red Stars) 25 april Basketbal voortgezet onderwijs (Jum pers) 25 april Atletiek instuif (A.V. Venray regio) 26 april schoolzaalvoetbakoernooi (ZVV Venrode) 30 april koninginneloop (A.V. Venray regio) Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouw plannen medewerking te verlenen: het bouwen van een hobby-ruimte aan de Pr. Beatrixstraat 8 te Venray, t.n.v. H.A. Wijnands; het uitbreiden van een woning aan de Kruidenlaan 5 te Venray, t.n.v. C.J.G. van Veghel; het bouwen van een berging aan de Everestlaan 18 te Venray, t.n.v. J.M.L. Peeters; het bouwen van een tuinhuisje aan de Pater Kustersstraat 9 te Leunen, t.n.v. C.H. Cremers; het verbouwen van een garage tot schoonheidssalon en het bouwen van een carport aan de Hoebertweg 17 te Venray, t.n.v. J.A. de Maat; het verbouwen van een woning aan de Bremmenkamp 16 te Oirlo, t.n.v. W.H.G. Nabben, Dionisiusstraat 8 te Oirlo; het uitbreiden van een woning aan de Landweertweg 8 te Venray, t.n.v. J.P.W. Tijssen; het uitbreiden van een woning met een portaal aan de Florishof 3 te Ven ray, t.n.v. A.B.M. van de Munckhof; het bouwen van een garage car port aan de Vicarieweg te Leunen, t.n.v. J.P.W. Fleurkens; het bouwen van een woning aan de Ysselsteynseweg 70 te Ysselsteyn, t.n.v. J. Claessens, Deurneseweg 182 te Ysselsteyn; het slopen en herbouwen van be drijfsgebouwen aan de Castenrayseweg 14 te Oirlo, t.n.v.H.J.J. Versieyen; het verbouwen van een garage berging tot kantoorruimte aan de Pr. Hendrikstraat 13 te Venray, t.n.v. W.A.P. Poels. De bouwplannen liggen met ingang van 10 april 1987 gedurende veertien da gen voor een ieder ter inzage bij het bu reau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Evenals vorige jaren zal ook in I987 het Oranjezaalvoetbaltoernooi worden georganiseerd in Sporthal De Wetteling in het kader van Koninginnedag. Iede reen die aan dit evenement wil deelnemen wordt verzocht onderstaand in schrijfformulier in te leveren bij Bureau Sportzaken en Recreatie gemeente Venray t.m. 22 april a.s. Tevens wordt men verzocht om het inschrijfgeld te voldoen bij inlevering van het inschrijfformulier. Deelnamekosten per team bedraagt 20,-. Hierbij geven wij ons op voor het Oranjezaalvoelbaltoernooi 1987 met: 1 herenteam 1 damesteam (doorhalen wat eventueel niet van toepassing is) naam van het team (heren) naam van het team (dames) Kleur van de shirts/broek (heren) (dames) Naam v.d. contaktpersoon: Adres: Woonplaats/postcode_ Telefoon Gemeentelijk Combi-Zwembad Parkweg 2 - Venray - Telefoon 04780-82069 Evenals vorig jaar zullen seizoenabonnementen tegen sterk geredu ceerde prijzen worden verkocht. de aktieweek is van dinsdag 21 t.m. zaterdag 25 april a.s. De verkoop is uitsluitend aan de kassa van het-zwembadjiopenlngstff den kasse maandag t.m. vrijdag van 14.00-22.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. TARIEVEN Persoonlijk abonnement t.m. 15 jaar f 30,-. Persoonlijk abonnement vanaf 16 jaar f 50,-. De seizoenabonnementen zijn geldig van 1 mei t.m. 31 augustus voor het buitenbad. Met een seizoenabonnement mag ook in het binnenbad worden gezwom men op de vrijzwemuren van het binnenbad als beide baden gelijktijdig ge opend zijn. Voorkom teleurstelling na de aktieweek zijn de abonnementen aanzienlijk duurder!! 4 maanden zwemmen voor 3 of 5 tientjes is geen geld, altijd doen!!! GA VAKER ZWEMMEN GEZONDHEID VAN DE BOVENSTE PLANK!!! KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om, onder het stellen van voor waarden, positief te beschikken op de aanvraag voor een hinderwetvergunning van Numac v.o.f., Lollebeekweg 75 te Castenray voor het ex artikel 6a uitbrei den wijzigen van een inrichting waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Lollebee kweg 75 te Castenray; W. Geurts, Veulensewaterweg 22 te Veulen voor het oprichten en in wer king hebben van een rundveehouderij, gelegen aan de Lorbaan 9 te Veulen; P. Botden, Twistweg 2 te Vrede peel voor het ex artikel 6a uitbreiden wijzigen van een varkensmesterij gele gen aan de Twistweg 2 te Vredepeel; J. Cremers, Roffert 1 te Castenray voor hel wijzigen van een varkensfokke rij gelegen aan de Roffert 1 te Casten ray; L. Zanders, Zandhoek 1 la te Oir lo voor het uitbreiden en wijzigen van een legkippenhouderij gelegen aan de Zandhoek I la te Oirlo; J. Thielen, Horsterweg 27 ie Castenray voor het uitbreiden en wijzi gen van een rundvee- en legkippenhou derij gelegen aan de Horsterweg 27 le Castenray; Maatschap Verheyen, Van Broek- huizenstraat 40 te Oostrum voor het ex artikel 6a uitbreiden wijzigen van een varkensmesterij en -fokkerij gelegen Met spoed worden enige BUURTBUSCHAUFFEURS met gewoon rijbewijs (BE) GEVRAAGD Voor inlichtingen over dit VRIJWILLIGERSWERK voor enige uren per week gelieve u contact op te nemen met de secretaris van het buurbuscomité, kamer 119, raadhuis Venray, tel- 04780- 23333 of 23250. aan de Van Broekhuizenstraat 40 te Oostrum; J. van Osch, Overbroekseweg I te Leunen voor het oprichten en in wer king hebben van een varkensmesterij ge legen aan de Overbroekseweg 1 te Leu nen; M. van Asten, Puttenweg 45 te Ysselsteyn voor het wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij gelegen aan de Puttenweg 45 te Ysselsteyn; Th. Janssen Onroerend Goed b.v., Pottevenweg 7 te Ysselsteyn voor het uitbreiden van een inrichting waar metalen platen worden bewerkt en ver werkt, gelegen aan de Gezellenbaan 11 te Ysselsteyn. De ontwerp-beschikking en bijbeho rende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray,, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien tot 24 april 1987. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij burgemeester en wet houders van Venray. Daarbij kan wor den verzocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van dc aanvraag en degenen die aan kunnen to nen dal zij niet (tijdig) in staat zijn ge weest dit te doen, kunnen bezwaar ma ken tegen de ontwerp-beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend

Peel en Maas | 1987 | | pagina 12