Bibliotheek in nieuw en ruimer jasje HINDERWET NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Commissie openbare werken verkeer en agrarische zaken Commissie onderwijs, cultuur, jeugd, sport en recreatie Spreekuur speelgelegenheid Oefening vliegbases Volkel en De Peel Gouden Huwelijk Prinselijk paar BUURTBUS F .3JEKT Onderzoek kleine gebreken in woningen bewoond door ouderen Beschikking vrijstelling Methylbromide Nieuwe tarieven onroerend-goed- belasting Collektekalender april 1987 Koninginnedag in Venray v Vrijwilligers- centrale DONDERDAG 2 APRIL 1987 Nr. 14 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 800 8800 AM VENRAY Openings tijdan; Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10 00 tot 11.00 uur. i openbare orde en veiligheid, finan ciën. economische zaken, voorrich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme) Wethouder J.A.A. vsn Oers Maandag van 10;00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W A. Clasesens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Wlltems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuls- vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E-M.A.A. Hoppenreijs-da Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.46-10.45 (dames) 13.00-15.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gednszwemmen) 11.00-12.30 (gezmszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenksarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. De commissie openbare werken, ver keer en agrarische zaken vergadert eve neens op dinsdag 7 april in het gemeen- tehius. Deze bijeenkomst begint om 18.00 uur en is voor het publiek toegan kelijk. De agenda vermeldt: 1. bestuursregeling rijkswaterstaat/ge meente in het kader van de aanleg van de R73. 2. verslag voorgaande vergadering. 3. beschikbaarstelling krediet nieuwe mediatheek in het voormalige Torro- gebouw. 4. beschikbaarstelling krediet verbouw pand Leunseweg 2a. 5. Krediet vervanging riolering en herin richting Schoolstraat tot een bedrag van 586.000,-. 6. verkoop vervallen weggetje nabij de Beekweg. 7. verkoop garagekavel in Desselke. 8. Gewestaangelegenheden. 9. verkeersaangelegenheden, waaronder overzicht verkeersongevallen in 1986 en verkeersmaatregelen Oirloseweg. 10. mededelingen en ingekomen stuk ken. 11. rondvraag. MEDIA- OF BIBLIOTHEEK? De huidige - krappe - behuizing van de bibliotheek mag genoegzaam bekend zijn. Geen wonder dus, dat het gemeen tebestuur al sinds langere tijd op zoek was naar een geschikt nieuw onderko men hiervoor. De keuze viel daarbij uit eindelijk op de Torro, vooral ook met het oog op de gunstige ligging van dit gebouw. Met de verbouwing ervan wordt beoogd de beide bibliotheken (jeugd èn volwassenen) onder één dak te brengen. Daarmee is een bibliotheek na tuurlijk nog geen mediatheek geworden, want uiteindelijk is het de benaming van .mediatheek" die steeds opduikt in de discussies. Het uitlenen van platen, CD's, video-banden e.d. is echter nog niet meteen haalbaar vanuit financieel oogpunt, zodat er in eerste aanleg ook van een gewone bibliotheek gesproken kan worden. Wél is het zo dat het in de bedoeling ligt vanaf het allereerste begin de Speel-O-Theek in de nieuwe biblio theek onder te brengen, direkt grenzend aan de jeugd-afdeling. De commissie onderwijs, cultuur, jeugd, sport en recreatie vergadert op dinsdag 7 april a.s. vanaf 17.00 uur in het gemeentehuis over onderstaande za ken: 1ingekomen stukken en mededelingen; 2. vaststelling verslag voorgaande verga dering; 3. beschikbaarstelling van een krediet voor de aankoop, verbouwing en inrich ting van het voormalige Torro-gebouw ten behoeve van de mediatheek; 4. beschikbaarstelling van 14.517,- voor uitbreiding van het instrumentari um van de muziekschool; 5. Vaststelling werkelijke kosten open baar kleuteronderwijs over 1985. 6. herstel van vernielingen aan basis school De Kemp; 7. rondvraag. In tegenstelling tot eerdere berichten zal het aangekondigde spreekuur voor speelgelegenheid vooralsnog door de heer Th. Zeegers van de Dienst Gemeen tewerken worden waargenomen. Onge wijzigd zijn plaats en tijdstip van het spreekuur. Dit wordt namelijk om de veertien dagen (in de even weken) op woensdagmiddag gehouden van 14.00 tot 15.00 uur in wijkgebouw De Kiosk. Het eerstvolgende spreekuur is dus op 15 april. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 25 maart 1987 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na datum het verbouwen van een woning aan de Brugpas 6 te Veulen, t.n.v. A.J.A. Verstegen; het renoveren van een varkensstal aan de Ringweg 12 te Ysselsteyn t.n.v. Burgemeesteren wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouw plannen medewerking te verlenen: het bouwen van een machineber ging mcstopslagloods aan de Veldstraal 28 te Merselo, t.n.v. J.M.P.M. Poels. De bouwplannen liggen met ingang van 3 april 1987 gedurende veertien da- De nieuwe mediatheek begint op de tekentafel al vaste vorm te krijgen. Zoals elders op deze pagina te lezen valt, vergaderen twee raadscommissies de komende week over het plan om de nieuwe mediatheek in het voormalige Jorro-gebouw aan de Merselo- seweg onder te brengen. Na een grondige verbouwing uiteraard! Deze week alvast een vooruitblik hierop. HET ONTWERP De opdracht voor het maken van het ontwerp van de nieuwe bibliotheek ging naar de Samenwerkende Architektenbu- ro's Venray. Ir. Colsen over het pro- jekt: „Aan het gebouw zelf verahdert op zich weinig, want de bruikbare opper vlakte kwam goed overeen met het wen senpakket. Wel is er met name aan de entreepartij een wezenlijke verandering aangebracht; verder moest het dak in orde gemaakt worden en wordt uite raard de enkele beglazing vervangen door dubbele. Het geringe aantal veran deringen wordt daarbij vooral veroor zaakt door de goede staat waarin de constructie verkeert. Toch is het ook weer niet zo, dat wij als architecten zie den van „Hier is de fabriekshal, zet er je b oeken maar in", want er moesten na tuurlijk duidelijke elementen hun eigen karakter krijgen, zoals de jeugdafde ling, de studiehoeken en daarnaast ging onze aandacht vooral ook uit naar de technische voorzieningen van het ge bouw. Voor wat betreft dat aanbrengen van het eigen karakter hebben we geen extra muren of iets dergelijks aange bracht, maar hebben we samengewerkt met de binnenhuisarchitect Van der Klugt uit Berg en Dal, die ook aan het gemeentehuis heeft meegewerkt. Vermeldenswaardig is verder dat de geschilderde glasvlakken in de muren straks weer gewoon glas worden ten be hoeve van de daglicht-intreding en ook de bakstenen zullen weer schoonge maakt worden. Het gebouw zal daar door flink opknappen, want nu is het wat kleuren betreft nog erg rommelig". VERNIEUWING Wethouder van Oers: „De gehele opecalie gaat naar schatting 2.945.000,- vergen, waarvan iets meer dan de helft in de verbouwing zelf gaat zitten. Het resterende bedrag is o.a. no dig voor de aankoop van het gebouw en de grond èn natuurlijk voor de inrich ting. In verband met een oefening op de vliegbasis Volkel/De Peel, die van 6 t.m. 9 april a.s. wordt gehouden, zal ook vanaf de vliegbasis De Peel worden gevlogen. In de periode van 30 maart tot 10 april a.s. wordt het 306 fotoverken- ningssquadron naar de Peelbasis ver plaatst. Vliegaktiviteiten zullen plaats vinden tussen ca. 08.00 en 18.00 uur. Van 6 t.m. 9 april kan de vliegbasis De Peel doelwit zijn van - gesimuleerde - luchtaanvallen. Vliegtuigen kunnen dan vanuit ongebruikelijke richtingen naar de Peelbasis vliegen. Het vooraanzicht van de nieuwe bibliotheek met rechts de volwas senen-afdeling, middenin de nieuwe entree, links daarvan de jeugd-afde ling en geheel links komt onderin de Speel-O-Theek. (tekening: Samen werkende Architektenburo's Ven ray) Philipsen c.v.; het plaatsen van een demontabele kantine aan de Maasheseweg 93 te Smakt-Venray, t.n.v. Bosma Uniegoed b.v., Louisalaan 4 te Apeldoorn; het uitbreiden van een woning aan de Veldstraat 10 te Merselo, t.n.v. H.J. Knol; het verbouwen en uitbreiden van de voormalige Claraschool, Beukenlaan 6 te Venray, t.n.v. Gemeentebestuur Venray, Raadhuisstraat 1 te Venray; het uitbreiden van een fokvar- kensstal aan de Heidseweg 66 te Heide- Venray, t.n.v. G.J.M. Janssen. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. reau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze Ier- mijn kunnen eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeesler en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. - wethouder van Oers - Nieuw - en de voordelen da&rvan wil ik vooral benadrukken - zal ondermeer de automatisering van het uitleen systeem zijn. Door dat geautomatiseer de systeem kunnen o.a. de wachttijden aan de balie aanzienlijk ingekort wor den. Iets wat dan voor de medewerkers van de bibliotheek weer betekent dat zij meer tijd krijgen voor de overige dienst verlening aan het publiek. Jc kunt daar bij dan, met opnieuw gebruikmaking van het automatiseringssysteem, denken aan het raadplegen van andere biblio theken. Op die manier kunnen via onze eigen biblioth'eek boeken worden ge leend uit andere bibliotheken. En als puntje op de „i" willen we het publieks vriendelijker gezicht van de bibliotheek dan nog eens onderstrepen door het pleintje ervóór te verfraaien". KERST-KADO De aankoop van de ondergrond en van het gebouw zelf is inmiddels ver richt en als de gemeentepolitiek zich in hel plan kan vinden, dan zouden de bouwwerkzaamheden in de maand mei kunnen starten. De aannemer van het projekt is Bouwbedrijf Verhoeven Ven ray b.v. Half november kunnen de bouwkundige werkzaamheden dan al afgerond zijn, waarna nog juist genoeg tijd over zou moeten blijven voor het in richten van de nieuwe bibliotheek om de deuren nog voor het einde van de maand december open te laten gaan voor het publiek. Een fraai kerst-kado dus eigenlijk. Op 7 januari jl. was het 50 jaar gele den dat H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard in hei huwelijk traden. De feestelijke viering daarvan zal plaatsvinden op 30 april a.s., Koningin nedag. Landelijk zal de viering worden ge concentreerd in een 45 minuten durende manifestatie op Paleis Soestdijk, waar per provincie c.q. Rijksdeel deputaties worden samengesteld, die, zoveel moge lijk, een dwarsdoorsnede van de bevol king zijn. Tevens zal het Gouden Paar een Nati onaal geschenk worden aangeboden na mens het gehete Nederlandse volk. Het Oranje-comité Venray stelt de in woners van Venray in de gelegenheid een geldelijke bijdrage te storten op haar rekening bij de NCB-bank te Ven ray op nummer 23.18.04.393, ten name van het Oranje-comité Venray, onder vermelding van ,,Gift Gouden Paar". De totale opbrengst zal door het Oranje-comité Venray tijdig worden overgemaakt. Het Oranje-comité Venray Van harte ondersteun ik bovenstaan de oproep van het Oranje-comité Ven ray en nodig alle inwoners van Venray uit een geldelijke bijdrage over te ma ken. De burgemeester van Venray Met spoed worden enige BUURTBUSCHAUFFEURS met gewoon rijbewijs (BE) GEVRAAGD Voor inlichtingen over dit VRIJWILLIGERSWERK voor enige uren per week gelieve u contact op te nemen met de secretaris van het buurbuscomité, kamer 119, raadhuis Venray, tel. 04780- 23333 of 23250. De gemeente Venray start deze week in samenwerking met de woningbouwvereni ging en het RISC (Regionaal Instituut Sociaal Cultureel Werk) een onderzoek naar kleine gebreken in woningen die bewoond worden door ouderen. Natuurlijk wordt zo'n onderzoek met een bepaalde bedoeling gehouden en die is even voor de hand liggend als simpel, namelijk het proberen te verhelpen van die ge breken. In het verlengde daarvan ligt dan uiteraard ook, dat bij de toekomstige nieuwbouw van woningen voor ouderen met de resultaten van dit onderzoek rekening kan worden gehouden. Het onderzoek bestaat o.a. uit een enquête onder diverse bewoners. De gemeente kan daarbij een beroep doen op een drietal vrijwilligers, die al deze week beginnen met enquêteren in de wijk Oost (Oranjebuurt, Bomenbuurt, Zuid). De enquêteurs hebben alle een gemeentelijk legitimatiebewijs en zullen vooraf een afspraak maken met de bewoners. De medewerking aan de enquête is volstrekt vrijwillig, maar omdat deze op steekproef-basis wordt uitgevoerd, wordt de gevraagde medewerking zeer op prijs gesteld. Het onderzoek is uitsluitend gericht op het opsporen van kleine gebreken, die betrekkelijk eenvoudig te verhelpen zijn. Maar veelal zijn het juist de kleine gebreken die een grote invloed op het woongenot voor ouderen kunnen hebben. Afhankelijk van de onderzoeksresultaten kan bekeken worden welke gebreken ook daadwerkelijk verholpen kunnen worden. Voor de betrokken bewoners geldt in ieder geval dat van hun kant medewerking aan het onderzoek lot niets verplicht. Zoals gezegd: de enquêteurs hebben een gemeentelijk legitimatiebewijs (mèt foto). Vraag ernaar, voordat U hem/haar binnenlaat! KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op 25 maart 1987 een hinderwetvergunning is verleend, onder het stellen van voor waarden, aan Maatschap Verhoeven, Ossendijk 12 te Merselo voor hel uitbreiden en wij zigen van een rundvee- en varkenshou derij, gelegen aan de Ossendijk 12 te Merselo; Maatschap Wismans, Oirlosehei- de 1 te Castenray voor het uitbreiden en wijzigen van een pluimvee- en varkens houderij gelegen aan de Oirloseheide 1 te Castenray; M. Philipsen, Rotven 3 te'Oirlo voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, gelegen aan het Rot ven 3 te Oirlo; W.A. Hubers, Timmermannsweg 56 te Ysselsteyn voor het ex artikel 6a uitbreiden wijzigen van een legkippen- houderij, gelegen aan de Timmer mannsweg 56 te Ysselsteyn; H. v.d. Ven, Jan Poelsweg 4 te Ysselsteyn voor het ex artikel 6a uitbrei den wijzigen van een kalkoenmesterij, gelegen aan de Jan Poelsweg 4 te Ys selsteyn. De burgemeester van Venray maakt bekend, dat ingevolge het bepaalde in artikel 4, lid 4, van de „Beschikking vrijstelling methylbromide" gedurende 3 maanden op het gemeentehuis, kamer 119, ter inzage ligt, een verklaring van geen bezwaar van de directeur Landbouw- en Voedselvoorziening voor het gebruik van methylbromide t.n.v. GRAAT, H.'J.A.M., Zuiderbergweg 5, 5807 EL OOSTRUM. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. Bij Koninklijk Besluit van 18 maart 1987 nr. 88 is goedkeuring verleend aan hei besluil van de gemeenteraad van 2 december 1986 nr. R135 tot vaststelling van de Verordening tot wijziging van de verordening onroerend-goedbelastingen 1983. Volgens deze wijzigingsverordening zijn de tarieven voor het belastingjaar 1987 per vol bedrag van 3000,- van de vastgestelde economische waarde van het onroerend goed: - voor de eigenaren 6,69 en - voor de gebruikers/huurders 5,33. De beschikking en bijbehorende stuk ken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 3 mei 1987. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de Kroon een beroepschrift worden in gediend door de aanvrager, de betrok ken adviseurs, degenen die tegen de aan vraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorzie ning te treffen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gestuurd aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordal op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, H.M.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris van 30 maart t.m. 5 april, Neder landse Hartstichting (landelijke aktie). van 6 t.m. 12 april Nationaal Fonds Sport Gehandicapten (landelijke aktie). op 18 april Jeugdopvang Judove reniging (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen). Alleen voor deze collektes is een col- lektevergunning verleend. Collekteren builen de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en colleclrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebe wijs kunnen tonen. INBRAKEN Met geweld was toegang verkregen tot een bedrijf aan de Lollebeekweg te Castenray. Uit een opengebroken kast wordt een klein geldbedrag vermist. Of de dader bij een poging tot inbraak in de LTS in zijn werk is ge stoord, kon niet worden vastgesteld. Een ruit was ingeslagen en uit de sporen viel op te merken, dat het niet om baldadigheid ging. Hel Oranje-comité Venray is al gerui me tijd bezig met de voorbereidingen voor de viering van Koninginnedag 1987. Het feest draagt dit jaar een bijzondei karakter omdat op die dag tevens hei gouden huwelijksfeest van Prinses Juli ana en Prins Bernhard wordt gevierd. De feestelijkheden zullen dit jaar in- het centrum en op sportpark „Dc Wieën" plaats vinden, in tegenstelling tot voorgaande jaren, toen veel van dt activiteiten geconcentreerd waren in Vlakwater. Traditiegetrouw kondigen 's morgeni herauten te paard de feestdag aan. Ieder jaar doen zij een ander deel van Venray- centrum aan. In de loop van de morgen vindt in hei gemeentehuis een bijeenkomst plaats voor genodigden en gedecoreerden. Aan hel einde van die bijeenkomst brengt de Koninklijke Harmonie „Euterpe" voor het gemeentehuis een aubade aan de ge decoreerden. Intussen is in sporthal „De Wetteling" het zaalvoetbaltoernooi be gonnen, terwijl in dansschool Janssen een aanvang is gemaakt met de wedstrij den stijldansen. In de loop van de dag zullen op de verschillende sportparken in de gemeen te, zoals ieder jaar, de voetbaltoernooi en plaats vinden voor de verschillende leeftijdsgroepen. Ook organiseert MHCV weer hei „oranjebitter"-hockey toernooi. De atletiekvereniging Venray organi seert op en rond het sportpark de Ko- ninginneloop voor scholieren en senio ren. Op en rond de Grote Markt zullen in de loop van de dag de volgende activitei ten plaatsvinden: ballonwedstrijd, ringsteken en mini-stockcar-races. Op het Henseniusplein en Schouw burgplein zijn gepland: kinderrommel markt, kinderspelen en motortrail. Muzikale medewerking is toegezegd door het jeugdorkest van de Koninklij ke Harmonie „Euterpe", een vijftal joekskapellen, de dixielandband „Bee hive" en de folkloristische zanggroep „Mallemoer". Vanaf ongeveer 11.00 uur zal een huifkar, waarop zich iedereen kan laten rondrijden, het stadsbeeld Verlevendi gen. Aan de organisatie van een etalage wedstrijd voor de jeugd wordt nog ge werkt. In de avonduren wordt met medewer king van alle bridge-clubs in Venray in gastencentrum „De Wieënhof" weer een bridge-drive gehouden. Voor zover voor activiteiten inschrij vingen nodig zijn zullen daarover bin nenkort publicaties verschijnen. G< LAl Jos I Jaco Elvii v. M NIC Anti Jule: Si. J 5801 Wij 15.0 ge dc mari bi zi. mar 21 luuk laha IEDEREEN heeft het recht om vrijwilligerswerk te doen naar zijn of haar capaciteiten. Dit is een recht, geen vereplichting. HET RECHT om vrijwilligerswerk te doen wil niet zeggen dat elke vrijwilliger alle soorten werk kan doen. ORGANISATIES kunnen keuzes maken op grond van de te verrichten laken. Het ontwikkelen van een breed sela aan mogelijkheden (van meer tot minder veeleisend) dient te worden be vorderd, zodat er plaats is voor iedereen met belangstelling. VRIJWILLIGERS hebben rechten. Deze rechten dienen te worden geres pecteerd en daadwerkelijk tot uitvoe ring te worden gebracht door organisa ties die met vrijwilligers werken. RECHTEN van vrijwilligers zijn bij voorbeeld: informatie over het werk en de or ganisatie; inwerken in de organisatie; begeleiding; van het werk te leren en erin vooruit te komen. VRIJWILLIGERS hebben verplich tingen; vrijwilligerswerk betekent niel vrijblijvend. Vrijwilligers dienen af spraken na te komen en zich aan belof ten te houden. Op vrijwilligers moet men kunnen vertrouwen. MENSEN die vrijwilligerswerk doen hebben het recht te verwachten dat ze niet uitgebuit worden en de werkelijke sociale waarde van hun inzet wordt er kend en gerespecteerd door de betref fende autoriteiten. Voor informatie en/of bemiddeling: Vrijwilligerscenlrale Venray De ClockertBergweg 4 Venray telefoon: 86245 Elke donderdagmorgen is er spreekuur. Buiten deze morgen kunnen ook afspraken gemaakt worden voor andere tijdstippen. G. Mi 0c DRANK IN BESTUURDER Een 36-jarige Venrayse autobestuur der moest wegens drankgebruik de bekende proeven ondergaan. Met een rijverbod en aanzegging dat procesver baal zal worden opgemaakt werd hij huiswaarts gezonden.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 14