Boekhandel van den Munckhof Frankrijk uwmf Het andere ziekenhuis Grotestraat 68 Venray Tel. 04780-82727 micheun Druk jaar voor Mannenkoor ontwikkelingen bij „Jerusalem" PALM PASEN OPTOCHT FLYING FLIES Lourdescomité afd. Venray Geschied- en Oudheidkundige kring RUITERSPORT AV Venray Regio M ini-veld voetbal toernooi NIEUW DITV££)RJAAR: WOLTERS' GROTE KOENEN ALLE KAARTEN NU IN ÉÉN B tOEK! 39,9 O a Wegenatlas van Tijdens de zeer goed bezochte jaar vergadering in clublokaal Wieënhof werden de toekomstplannen door voor zitter Hans Gommans nader toegelicht. 't Blijkt dat 't koor een zeer druk jaar voor de boeg heeft, o.a. met in mei het grote concert met Kon. Harmonie Eu terpe, waarover nog nadere berichten volgen in de pers, de Gerits korenavond in Ubach over Worms, deelname aan Zuid Ned. Korenavond in Meyel en 't Grote Internationale Zangfestival in Musis Sacrum te Arnhem alwaar men zich temidden van liefst 60 buitenlandse koren gaat presenteren. Hoogtepunt is eind september n.l. 'n concertreis van 4 dagen naar Engeland alwaar men op uitnodiging van 't Cheltenham mail voice chor diverse concerten gaat verzorgen: optreden o.a. in de Kathedraal van Glouchester, 'n groot concert met 't plaatselijke koor in Cheltenham en als hoogtepunt 't optreden in de beroemde Kathedraal van Canterbury. Liefst 94 van de 103 zangers hebben zich inmiddels opgege ven en velen zullen door de dames wor den vergezeld. Verder is 't koor uitgenodigd in So lingen Duitsland en Luik België alwaar men in 't voorjaar zal gaan concerteren. Uit 't jaarverslag van sekretaris Frans v. d. Kruijf bleek dat ook 't afgelopen jaar zeer druk is geweest met liefst 28 officiële optredens. Gememoreerd werd o.a. nog de ontvangst van de Konink lijke onderscheiding door Jan Ouden hoven en de sukssesvolle optredens van 't Hof koor. De scheidende penningsmeester Cees van Baarsen die ruim 12 jaren de financiën van 't koor beheerde, wist ook nu weer kerig de eindjes aan elkaar te knopen. Bij de bestuursverkiezing werden voor de aftredende leden C. v. Baarsen en R. v. Mil, gekozen Hans Loeffen en Ton van Gestel, terwijl Jac. Nooyen wederom werd herkozen. C. v. Baarsen en R. v. Mil stelden zich n.l. niet her kiesbaar. Dirigent Pierre Gerits wees er nog op dat voor de komende concerten met 'n niet kinderachtig repertoire de komende De belangrijkste zaak waarmee het bestuur van de Scholengemeenschap „Jerusalem" zich in 1986 heeft bezigge houden is ongetwijfeld de samenwer king tussen deze school en het Bosch- veldcollege. Uit het jaarverslag blijkt, dat besloten is dat beide scholen door middel van de oprichting van een federatie van bestu ren vorm en inhoud zullen gaan geven aan samenwerking tussen de beide scho lengemeenschappen. Het verslag geeft overigens verder een goed beeld van de veelheid van activitei ten van de school: het scheppen van een onderwijsklimaat waarbinnen kenniso verdracht en individuele vorming van de leerlingen optimaal kunnen plaatsvin den. Er wordt melding van gemaakt, dat in het voorbije jaar een einde is gekomen aan de juridische verwikkelingen rond de vraag of de Ursulaschool zou moeten worden aangemerkt als een monument en dientengevolge niet zou mogen wor den gesloopt. Het pand werd in de zo mer van 1986 afgevoerd van de gemeen telijke monumentenlijst en in de herfst gesloopt. Op de plaats waar de school heeft gestaan zal in de loop van 1987 het twee de sportveld van de scholengemeen schap worden aangelegd. Dit veld zal een groot deel van de zuid-oost hoek van het Jerusalemterrein vullen. Als al les volgens de plannen verloopt, zal het sportveld in het voorjaar van 1988 in ge bruik kunnen worden genomen. maanden keihard gewerkt zal moeten worden, maar gezien de fijne sfeer in 't koor had hij hierin dan ook geen zwaar hoofd. Beschermheer Burg. H. J. M. Defe- sche deed verder nog 'n duit in 't zakje door in 'n humoristische toespraak er op te wijzen dat er weinig beschermd behoeft te worden omdat alles op rolletjes liep. Met 'n toepwedstrijd, gewonnen door Karei Beerkens, werd de avond verder besloten. Op zondag 12 april om 11.00 uur wil len we in een feestelijke viering in de Grote Kerk weer het feest van Palmpa sen vieren, leder die wil, en met name doen wij een beroep op alle schoolgaan de kinderen, nodigen wij uit om thuis zelf een „palmpasenstok" te maken en die, net zoals voorgaande jaren mee te brengen naar de viering van zondag 12 april om 11.00 uur. Na deze viering willen we in een grote optocht van de kerk naar „Huize St. Vincentius" in de Heuvelstraat trekken om de palmpasenstokken aan te bieden aan de bewoners. Zo willen we hen ook laten delen in onze feestvreugde. Een palmpasenstok wat is dat? Een paar latjes op elkaar getimmerd, om wikkeld met zilver- of crêpe papier, ver sierd met wat slingers en groen, behan gen met aangeregen pinda's of rozijnen, een appel of sinaasappel, een paar inge pakte snoepjes, enz. en daarbovenop prijkt een trotse palmpasenhaan van Zondag 29 zijn we weer aan hel nieuwe crossseizoen begonnen. We moesten voor de eerste wedstrijd naar Oss. Met 22 leden waren we daar. 7 jongens crossten de openklasse, waar van er nog 5 in de finale waren. De uitslagen zijn: Openklasse 8/9 jaar: Steven v. Kem pen Zi fin. 6; Sabine Schoenmakers 4; Mark de Bruijn 2; 10/11 jaar: Frank v. Melis 6; Freddie de Vries 5; Rick v. Melis Vz fin. 5; 16+ jaar Carlo Hees mans 4. Junioren 8 jaar: Sebastiaan Bosma 1; 9 jaar: Steven v. Kempen 4. Cruisers: 13 jaar: Freddie de Vries 5; Ronny Hofmans 2; Danny Donders 3. 25/39 jaar: Herman Hofmans 3. Powder Puff: 5/7 jaar: Caroline de Bruijn 1; Mirella v. Melis 2. 8/9 jaar: Sabine Schoenmakers 1; Hanneke v. d. Bungelaar 2; 10/11 jaar: Monique Hof mans 3; 14/15 jaar: Mandy v. d. Bungelaar 4; 16+ jaar: Corry van Els 1. Experts: 8 jaar: Mark de Bruijn 1; 10 jaar: Frank v. Melis 2; 11 jaar: Freddie de Vries 2; Rick v, Melis 3 fin. 3; 13 jaar: Ronny Hofmans 3; Danny Don ders 3; 14 jaar: Peter Heesmans 4; 16 jaar: Carlo Heesmans 3; John Jansen 5. 5 april kunnen de junioren in Eersel fietsen en de anderen gaan naar Veld hoven voor de eerste Grand Nationale. brood. Deze hanen zijn te koop bij ver schillende bakkers in Venray. Ieder kan dus naar eigen idee de palmpasenstok zo feestelijk mogelijk optuigen. Ieder die zelf mee wil doen, en zelf een palmpasenstok wil maken (eventu eel met hulp van vader of moeder) nodi gen wij uit om op 12 april om 11.00 uur naar de kerk te komen en daarna mee te trekken naar Huize St. Vincentius. Tevens kan men bij bloemsierkunst Semperflorens, Stationsweg 14 hulp krijgen bij het versieren van de palmpa senstok. Groen lint en andere materia len worden gratis verstrekt. Wij hopen dat er, evenals vorige ja ren, weer heel veel kinderen zullen mee doen. Werkgroep gezinsviering Grote Kerk. De voorbereidingen voor de Lim burgse Bedevaart naar Lourdes van 22 t/m 29 mei 1987 zijn in volle gang. Men is druk doende met het inschrijven van zieken/gehandicapten, wal begrijpelijk nogal wat tijd in beslag neemt. Zeker is, dat er ook dit jaar weer 20 zieken een gratis Lourdes-reis kan worden aange boden. De aanmelding van pelgrims loopt weer goed. We hebben voor deze bede vaart weer 80 bedden in Lourdes gere serveerd, zodat er nog volop gelegen heid is zich op te geven of inlichtingen in te winnen. Men kan hiervoor terecht bij dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray, tel. 83575. De geestelijke leiding is tijdens deze bedevaart in handen van Mgr. Hendrik- se, hulp-bisschop van Utrecht. Er zal ook dit jaar weer een voor lichtingsavond plaatsvinden. De eerstvolgende bijeenkomst van de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray wordt gehouden op woensdag 8 april 1987 in de foyer van het Cultureel Centrum „De Beejekurf" te Venray. Aanvang 20.00 uur. Op deze avond zal drs. F. J. P. Schijven uit Wouw een lezing met dia's verzorgen, met als onderwerp: Volks geneeskunde, door de eeuwen heen. Volksgeneeskunde is de geneeskunde zoals die door het volk werd en wordt toegepast op basis van overgeleverde re cepten. In het kader van de lezing zal de spreker ingaan op het begrip volksge neeskunde en ons laten kennis maken met de oude toepassingen en de nu nog bekende en minder bekende toepassin gen. Het bestuur wijst erop dat deze avond ook toegankelijk is voor niet-leden van de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray. Henk van den Broek start op kring wedstrijd L.R.V. St, Isidorus zondag 5 april a.s. Ruiterclub St. Isidorus opent zondag 5 april het „Groene Seizoen" met een kringwedstrijd voor de grote paarden. Deze eerste buitenwedstrijd vindt plaats op de terreinen rondom Manege Vlakwater. Ongeveer 300 ruiters uit de regio Ven- ray-Horst-Ottersum nemen deel aan de onderdelen dressuur en springen. Henk van den Broek uit Sevenum is één van hen. Hij zal samen met de anderen een voorproefje geven op „Jumping Venray 1987" hét grote paardensport-gebeuren op de Grote Markt in Venray op 27 en 28 juni. Wij nodigen alle belangstellenden uit in het bijzonder onze donateurs, om deze wedstrijden a.s. zondag bij te wonen. De toegang is gratis! CPC-loop onder barre omstandigheden Forse windstoten, regen en tempera turen rond 3 graden maakten de City-pier-city in Den Haag tot een ware beproeving. Onze recreatiegroep was met een dertigtal deelnemers vertegen woordigd. De resultaten waren ondanks het weer en de grote drukte bij de start goed te noemen. Trainingen: Het baanseizoen is begonnen, het geen inhoudt nieuwe trainingstijden: Baan: dinsdag: 18.15-19.15 atleten en recrean ten lange afstand; 19.00-20.30 senioren en jun. AB. woensdag: 18.30-19.30 Pup. 19.30-20.30 Jun. CD Donderdag: 19.00 tot 20.30 uur senioren en jun AB; 19.30 tot 21.00 uur recreatiegroep Vrijdag: 18.30 tot 19.30 wedstrijd- groep senioren en jun AB 19.99 tot 20.30 jun C Zaterdag: 10.00 tot 11.15 Pup. 10.00 tot 11.30 uur jun D; 11.00 tot 12.30 vrije training sen. en jun ab o.l.v. Erwin Voor de achtste achtereenvolgende maal organiseren de verenigingen V.V. Servio en Z.V.V. Venray het inmiddels alom bekende mini-voetbaltoernooi. Dit toernooi zal dit jaar gehouden wor den op zaterdag 20 juni a.s. Het toernooi vindt plaats op de terrei nen van het Psychiatrisch Centrum Venray, gelegen aan de Oostsingel. Deelname is mogelijk voor maximaal 60 teams, terwijl de toelating zal ge schieden in volgorde van binnenkomen de inschrijfgelden. Reserveer nu al deze datum. Het mini-veldvoetbaltoernooi staat open voor iedereen, zowel dames- als herenteams die de zaalvoetbalsport op een andere manier dan gewoonlijk willen beleven. Inschrijven kunnen: rekreanten: o.a. familie-, straat-, wijk-, fabrieks- of caféteams zaalvoetbalteams veldvoetbalverenigingen andere clubs en verenigingen. Hel inschrijfgeld bedtaagt 45,per team. Bij inschrijving te voldoen op bank rekening 17.39.25.146 of gironummer 4080690 t.n.v. dhr. M. van den Bekerom inz. Z.V.V. ,Venray. Inschrijfformulieren kunt U ophalen of telefonisch aanvragen bij: Dhr. M. van den Bekerom, Sambastraat 20, 5802 NM Venray, lel. 04780-88737. U kunt inschrijven tot uiterlijk 1 mei a.s. Wij hopen zaterdag 20 juni a.s. velen te mogen verwelkomen en wensen ieder bij voorbaat een fijne sportdag toe. V.V. Servio Z.V.V. Venray Kremers Wedstrijdagenda 4 april jun abcd te Eindhoven. Kunststofbaan de Hondsheuvel. 12 april 10 10 Em vught 15 april senioren en jun AB te Uden 1000 Handige tuintips Handig om te hebben voo' elke tuin- liefhebber. Aanleg, onöetnouc en gereedschappen, alles is overzichte lijk ingedeeld en voorzien van duidelijke illustraties m van 21 50 voor slechts O.90 Matisse en het tauvisme Renate Negri Matisse als stuwende kracht van het tauvisme. vol kleur en levenslust en tegenhanger van het iets later opkomende kubisme. Zonder Matisse was deze stroming nooit ontstaan en had de ontwikkeling een andere loop genomen. Gebonden, grool formaat veel kleuren- reprodukties «n slechts l*J.9C slechts Natuur op zn mooist in lente, zomer, hertst en winter Jan van der Kam Een werkelijk sublieme fotoreportage van flora en fauna in de vier seizoe nen. Een zeer mlormaiieve en onder houdende teksl van een betrokken natuurkenner sluit aan bi| de honder den haarscherpe kleurenfoto's van plant en dier. nu slechts i De internationale keuken De koude keuken Koude schotels Wild en gevogelte Het is smullen geblazen mei de inhoud van deze fraaie kookboeken. Vele foto's in kleuren van de lekkerste gerechten In een stevig gebonden uilvoering en een hand zaam formaat De prijs is al even smakelijk. per deel van 72.50 mm voor slechts £".90 12 Maanden van het jaar Fraaie gebonden uitgave die een overzicht per maand geeft van hel buitengebeuren. Plant en dier komen aan de orde. maar ook buitenberoe- pen. openlucht- evenementen en recreatieve mogelijkheden. Zeer informatief en rijk geïllustreerd. De Ammergauer Alpen in kleuren Barton Het Beierse Woud in kleuren Michler e.a. Het Bergische Land in kleuren Both Het Berner Oberland in kleuren Zbaren De Eiffel in kleur Sauer Geologische wandelgids van de Eiffel Meyer De Hohe Tauem in kleuren Bechtle Mallorca in kleur Haeupler SEURAT 19.90 Stiermarken in kleur Schurz Tussen Zwarte Woud en Bodenmeer Beditel Zuid Tirol en de Dolomieten in kleur Ortner Vele kaarten, kleurenfoto's en tips, een overzichtelijke indeling en het handige meeneemformaat zijn ken merkend voor deze interessante serie reisgidsen voor natuurvrienden. De oorspronkelijke prijs per deel varieert van 17 50 tol 27.50 m per deel nu slechts U.90 Computers en kinderen Seymour Paperl Seymour Paperl unlwikkelde de computerlaal LOGO. Hiermee kunnen kinderen de computer programmeren 1 lieorelisclie achtermonden en de veranderingen dicl OGO leweeg kan brengen Geheel Nieuwe Editie het ei3entijdse Nederlands inéén enkel woordenboek Dr J.B. Drewes Wolters' Woordenboek Eigentijds Nederlands Grote Koenen 135,00 1600 pagina's. Met Wolters' Woordenboeken weet je beter. e Oe impressionisten: Georges Seural Louis Haulecoeur Leven en werk van Seural is het derde deel uil de serie over de belangrijkste vertegenwoordigers van hel impressionisme. Mei fraaie kleurenreprodukties. Gebonden, lormaat 33 x 24,5 cm. mm slechts £".90

Peel en Maas | 1987 | | pagina 12