(!>huyl;hof HINDERWET HINDERWET HINDERWET NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Paspoorten/ toeristen kaarten SPREEKUUR SPEELGELEGENHEID VAN START Hondencontrole Teeltverboden i.v.m. aardappel moeheden Maandag 30 maart a.s. houdt wethouder Willems geen spreekuur Agenda raadsvergadering Commissie financiële en economische zaken Collektekalender Wijziging regeling voor de teelt van voortkwekings- materiaal in het boo nkwekerijgebied „Lottum-Boxmeer" Het is nu de tijd, om aan de tuin van straks te denken. Tuincentrum WEERPRAATJE DONDERDAG 26 MAART 1987 Nr. 13 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780 23333 Correspondentieadres: Postbus 600 6800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag VBn 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15,30 tot 17.00 uur. Van de2e openingstijden kan uitslui tend ne telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M, Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen. toerisme) Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accomrrtodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A Cfaeasens Maandag van 10.00 tot 11,00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. WiHems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur, (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie) Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11,00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22 00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 13.00-15,30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trim/wemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezlnszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2.35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van dezs pagina kunnen geen rechten worden ontleend. De burgemeester van Venray doet een beroep op de inwoners van de gemeente, die in het komende vakantie-seizoen naar het buitenland willen reizen, om nu reeds een paspoort of toeristenkaart B aan te vragen. Stel uw aanvraag voor een reispapier daarom niet uit tot april of later. Niet alleen zijn de legeskosten tol en met juli 6,- hoger, maar ook is ver traging in de afgifte dan niet uitgeslo ten. Bij elke aanvraag moet een eerder uit gereikt reispapier (paspoort of toe ristenkaart) ingeleverd worden. Indien dit niet meer in uw bezit is, moet 86,- extra legeskosten in reke ning worden gebracht. Voor aanvragen en inlichtingen kunt U zich wenden tot de afdeling Bevol kingszaken, Raadhuisstraat 1, telefoon (04780) 23236 of 23234. Recente berichten o.a. in de pers om- tent drastische verlaging van de kosten voor reispapieren voor kinderen en ou deren zijn voorbarig. Wijzigingen van de kosten moeten zeker niet vóór 1988 worden verwacht. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERP-BESCHIKKING In het wijkgebouw De Kiosk wordt met ingang van de maand april voortaan een spreekuur gehouden over de speel- gelegenheid in de wijk Brukske. Ouders èn kinderen kunnen dan hun klachten, opmerkingen, grieven of goede ideeën over de speelgelegenheid in de wijk kwijt bij Wim Marsman. De gemeente organiseert dit spreekuur, dat eens in de veertien dagen wordt gehouden, om na te kunnen gaan welke behoefte er aan speelgelegenheid is en op welke manier de bestaande speelgelegenheid om ver betering vraagt. Het eerste spreekuur wordt - en dat is heus geen grap! - op woensdag 1 april a.s. gehouden.' Wim Marsman hierover: ,,De gemid delde „leeftijd" van de speeltoestellen in het Brukske ligt net iets boven de tien jaar en dat is nou net de tijd dat ze veel slijtage-verschijnselen beginnen te ver tonen. Vanuit de buurtvereniging is toen ook gezegd, dat er wat aan moet gebeuren. Door de gemeente zijn toen diverse speeltoestellen weggehaald, om dat ze gewoonweg niet veilig genoeg meer waren. Daarvoor zijn echter nog geen nieuwe geplaatst. O.a. via het spreekuur proberen we dan te achterha len waar het beste nieuwe toestellen ge plaatst kunnen worden en hoe ze moe ten worden uitgevoerd". Voor die vervangingsoperatie is bin nen het gemeentelijk budget geld vrijge maakt, zodat de aanvragen vanuit de buurt ook daadwerkelijk waargemaakt kunnen worden. Bij de uitwerking van het idee van een speciaal spreekuur hier voor viel al snel de keuze op Wim Mars man. Mozart straal 20, die zich vanuit zijn werk voor de buurtvereniging graag als vrjiwilliger voor dit projekt in wilde zetten. Het spreekuur wordl om de veertien dagen op woensdag gehouden in wijkge bouw De Kiosk. Het eerste maal op woensdag I april a.s. en daarna in alle even weken. De spreekuurtijden zijn van 14.00 tot 15.00 uur en vooraf een afspraak maken is uiteraard niet nodig. Wim Marsman staat vanaf woensdag 1 april open voor klachten, opmerkin gen, grieven en goede ideeën omtrent de speeltoestellen in het Brukske. Vanaf 1 april 1987 zal er weer een al gehele hondencontrole in de gemeente Venray worden gehouden. Eerder al werden dergelijke controles gehouden in 1983 en in 1985. Elk jaar komen bij de gemeente een nink aantal afmeldingen van honden binnen, waar van bij controle nog weieens wil blijken, dat de afmelding ten onrechte is gedaan. Vorig jaar was dat het geval bij meer dan 20% van de afmeldingen. Bovendien blijkt bij deze controles, dat een aantal honden niet is opgegeven aan de belasting; in 193 warden dat er 290 en in 1985 zelfs 425. Dit alles heeft ertoe geleid, dat ook in 1987 een algehele controle zal worden gehouden. Indien tijdens de controle blijkt, dat onjuiste of onvolledige aangifte is ge daan, of dat helemaal niet aan de ver plichtingen tot aangifte is voldaan, dan zal gebruik gemaakt worden van de mo gelijkheid tot hel opleggen van boetes. De hoogte van de boete wordt gelijk gesteld aan de hoogte van het bedrag van de belastingaanslag tot een maxi mum van 250,-. Voor 1987 zal dat be tekenen, dat voor het niet doen van aan gifte van één hond of het ten onrechte afmelden van één hond de boete maxi maal 51,- zal bedragen. Aangiften en afmeldingen van hon den kunnen alleen schriftelijk via de bij de gemeente daarvoor verkrijgbare for mulieren gebeuren. Hebt II uw hond nog niet aangegeven? Doe het snel en voorkom die vervelende boete! De burgemeester van de gemeente Venray maakt bekend dat in het ge meentehuis, kamer 119, voor een ieder ter inzage liggen: a. de beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening van 29 oktober 1955, no. L/PA 670, met de daarbij behoren de kaarten en lijsten zals deze op 1 december 1986 door deze gemeente zijn vastgesteld; b. de beschikking ontheffing teeltver bod aardappelen op besmette grond 1971. Op bovenbedoelde kaarten en lijsten zijn aangegeven de gebieden en/of ter reinen, waar het krachtens artikel 3 van het Besluit bestrijding aardappelmoe heid verboden is tc telen: 1. aardappelen en tomaten; 2. bloembollen en -knollen, boomkwe- kerijprodukten, koolplanten, stek- bieten, le-jaars plant-uien, plantsja- lotten en andere planten, die met de ondergrondse delen worden gerooid, een en ander voor zover zij kennelijk bestemd zijn om te worden uitge- plant. Deze gewassen mogen ook niet op deze percelen worden opge- kuild. het is echter in de meeste gevallen mo gelijk op de aangewezen gebieden en terreinen de aardappelteelt normaal voort te zetten, mits gebruik wordt ge maakt van AM resistente rassen, zoals dat nader is beschreven in de onder b. genoemde beschikking. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 18 maart 1987 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na datum het verbouwen van een bedrijfs woning aan de Plataanstraat 2 te Venray t.n.v. Garagebedrijf GHV „De Brier", Zuidsïngel 10 te Venray; het bouwen van een garage aan de Castelostraat 18 le Castenray, t.n.v. W.P.J. Classens; het verbouwen van een pand aan het Kennedyplein I te Venray, t.n.v. Gemeente. Venray, Raadhuisstraat 1 te Venray; het bouwen van een paardenstal aan Kleindorp le Merselo, t.n.v. J.H.M. Rongen, Heidseweg 53 te Hei de; hel uitbreiden van een woning aan de Aronskelk 65 te Venray, t.n.v. G.A. Manders; het verbouwen van een woning aan de Kruisstraat 24 te Venray, t.n.v. J.H.M. Maessen; het bouwen van een kalkoenen- hok aan de Deurneseweg 72 te Heide, t.n.v. J.A.M. Claessens. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. KENNISGEVING BEKENDMAKING AANVRAAG De gemeenteraad van Venray verga dert op dinsdag 31 maart a.s. vanaf 19.00 uur in het gemeentehuis over on derstaande zaken: 1. notulen voorgaande vergadering. 2. ingekomen stukken en mededelin gen. 3. definitieve afrekening exploitatie kosten 1984 voor het kleuteronderwijs.. 4. beheer van het Geschied- en Oud heidkundig Museum Venray. 5. verbouwing tot onderkomen van kinderdagverblijf Duimelot. 6. erfpachtregeling met de Stichting Goed Kamp voor de oprichting van een natuurkampeerterrein aan de Loonse- dijk. 7. verdeling van de beschikbare gelden in het kader van de Wet op de Slads-en Dorpsvernieuwing. 8. bespreking van het beroep dat door G. van Dijck is ingesteld tegen het bestemmingsplan Buitengebied bij de Raad van State; 9. verkoop bouwkavels in plan Westeinde. 10. verkoop grond in Brukske aan de woningbouwvereniging. 11. verkoop bouwgrond in de Seilier aan de woningbouwvereniging. 12. voorbereidingsbesluit voor gedeelte van hel plan De Wieën voor de bouw van een dubbel woonhuis. 13. opheffing van de gemeentelijke tak van de dienst Gemeentewerken. 14. aankoop grond in het centrumplan van Bouwmaatschappij Janssen b.v. 15. verlening recht van opstal aan de at letiekvereniging Venray-regio voor een clubgebouw. 16. beschikbaarstellen van een krediet voor openbare werken in het plan Burg graaf. De commissie voor financiële en eco nomische zaken vergadert op woensdag I april a.s. vanaf 17.15 uur over on derstaande punten. De vergadering wordt in het gemeentehuis gehouden en is toegankelijk voor belangstellenden: 1verslag voorgaande vergadering; 2. mededelingen en ingekomen stukken; 3. gewestaangelegenheden; 4. vergelijkende budget-analyse van de gemeente Venray; 5. rondvraag. Burgemeester cn wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinder wetvergunning door: L.L.T.B, Peter Janssenweg 11 te Ysselsteyn voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een mengvoederbedrijf aan de Peter Janssenweg 11 te Ys selsteyn; H. van Rijswijck, Eijkenhofweg 3 te Veulen voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een stieren- en var kensmesterij aan de EIJkenhofweg 3 te Veulen; M. Philipsen, Rotven 3 le Oirlo voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en kippenhouderij aan het Rotven 3 te Oirlo; C. de Kroon, Keulenweg 15 te Vredepeel voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een stierenmesterij en melkveehouderij aan de Kuulenweg 15 te Vredepeel. De aanvraag en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis kamer 119, Raadhuisstraat 1 le Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien Tot 27 april 1987. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op, elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij de burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gege vens van degene, die een bezwaarschrift indient, niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt ver zocht (afdeling openbare orde, veilig heid en milieuzaken), kunnen tot één week voor bovengenoemde datum be zwaren ook mondeling worden ge maakt, waarbij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aanwezi gen. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aan vraag en degenen, die kunnen aantonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ont werp beschikking en of beroep indie nen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoeipd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op 18 maart 1987 een hinderwetvergunning is verleend, onder het stellen van voor waarden, aan H. Holierhoek, Lookwatering 9, Den Hoorn, voor het ex art. 6a uitbrei den wijzigen van een konijnenhoude- rij, gelegen aan de Mgr. Hanssenstraat 77 te Oostrum; Maatschap Mulders, Eijkenhof weg 14 te Veulen, voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, gele gen aan de Eijkenhofweg 14 te Veulen; W. Wilms, Weverslo 2b te Merse lo voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en rundveehoude rij, gelegen aan Weverslo 2b te Merselo. De beschikking en bijbehorende stuk ken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 le Venray. elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 27 april 1987. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de Kroon een beroepschrift worden in gediend door de aanvrager, de betrok ken adviseurs, degenen die tegen de aan vraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorzie ning te treffen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gestuurd aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, H.M.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris van 23 t.m. 29 maart Stichting Nationaal Fonds Kinderbescherming (landelijke aktie). van 30 maart t.m. 5 april Neder landse hartstichting (landelijke aktie) Alleen voor deze collektes is een col- lektevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebe wijs kunnen tonen. Voor de teelt van voorlkwekingsma- leriaal moet men in het bezit zijn van een verklaring afgegeven door de Pan- tenziektenkundige Dienst, waaruit blijkt dat de grond waarop de teelt gaal plaatsvinden, vrij is bevonden van het aardappelcysteaaltje. In het gebied zoals hieronder om schreven worden genoemde verklarin gen met ingang van 13 maart 1987 col lectief afgegeven. Dit betekent dat de teelt van voortkwekingsmatcriaal is toe gestaan zonder het aanvragen en bezit ten van een AM-vrij verklaring. De teelt van voortkwekingsmateriaal is alleen NIET toegestaan op die percelen welke blijkens een routinematig grondmonsle- ronderzoek na de teelt van aardappelen besmet bevonden zijn met hei aardap pelcysteaaltje. Deze met AM-besmette percelen, waarop dus GEEN teelt van voortkwekingsmateriaal is toegestaan, liggen bij de betreffende gemeente met bijbehorende kaarten op het betreffen de gemeentehuis ter openbare inzage. Het gebied waarin men zonder ver klaring mag telen, omvat grondgebied van de Gemeenten Grubbenvorst, Horst, Broekhuizen, Meerlo-Wanssum, Venray, Vierlingsbeek en Boxmeer en wordt omsloten door de Maas; Dorpsstraat, past. Vullingshplein, Kloosterstraat, Californischcweg en Horsterweg in Grubbenvorst; Provinci ale weg in Horst; Venloseweg, Wan- ssumseweg in Venray cn vervolgens de spoorlijn Venlo-Nijmegen in Venray, Vierlingsbeek en Boxmeer, Rijksweg 77 tol aan de Maas. De regeling builen hel hierbovengenoemde gebied blijft gehandhaafd! Verdere inlichtingen kunnen worden verkregen bij het districtskanioor van de Planlenzieklenkundige Dienst te Venlo, Sloterbeeksstraat 60, Postbus 869. 5%X> AW Venlo, tel. 077-18081. Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om, onder het stellen van voor waarden, positief te beschikken op de aanvraag van J.G. van Osch, Meerselsepeel 9 te Ysselsteyn voor een hinderwetvergun ning voor het oprichten en in werking hebben van een varkensmesterij gelegen aan de Meerselsepeel 9 te Ysselsteyn; Woningbouwvereniging „Noord Limburg", Plataanstraat 15 te Venray voor een hinderwetvergunning voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor machinale houtbewer king, gelegen aan de Plataanstraat 15 te Venray; H. Direks, Theeuwenhofweg 3 te Leunen voor een hinderwetvergunning voor het ex artikel 6a uitbreiden wijzi gen van een varkensfokkerij, gelegen aan de Theeuwenhofweg 3 te Leunen. De ontwerp-beschikking en bijbeho rende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat I te Venray, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien tot 10 april 1987 Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij burgemeester en wet houders van Venray. Daarbij kan wor den verzocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken De aanvrager en degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen die aan kunnen to nen dat zij niet (tijdig) in staat zijn ge weest dit te doen, kunnen bezwaar ma ken tegen de ontwerp-beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris Langstraat 83 - Venray Tel. 04780-83965 bgg 88588 De voorzitter van de afdeling Venray van Veilig Verkeer Nederland, korp schef van de politie G. de Bruijn, over handigde aan dhr. Maessen, leraar aan de MLK-school, het totale pakket voor het geven van verkeersonderwijs aan jongeren van 14 tot 16 jaar. Juist de groep leerlingen van de Een extreme maart koudegolf Dan staat op een gegeven moment maart als lentemaand op de kalender en nog geen dag later slaat de winter nog eens raak toe. Maandag 2 maart begon met veel ijzel, in noord Nederland vorst- lucht binnen te dringen en die vorst, al thans 's nachts, is ook de tweede week van maart nog grotendeels aanwezig ge weest Wij hadden met een wat extreem late koudegolf te doen. De gemiddelde tem peratuur van de eerste tien dagen van maart lag bijna gelijk aan die van begin maart 1947 en 1971. Echter in 1971 was de kou na vier nachten met strenge vorst verdwenen en dat is nu niet het geval. Een vergelijk daarmee gaat al niet meer op. Lang winter, met veel sneeuw was het ook in maart 1942, toen op 14 maart de zachte lucht met regen doorbrak. Het meest langdurige winterweer deed zich voor aan het einde van de lan ge en strenge winter van 1947. Op 11 en 12 maart 1947 nog veel ijzel en sneeuw en eerst op 17 maart kwam een actieve stormdepressie een einde aan de kou maken. MLK-school in Venray, in die leeftijds categorie, wil met het lesmateriaal ver keersveiliger gemaakt worden en daar om ondersteunde de afdeling Venray van VVN graag de aanvraag. De overhandiging vond jl. vrijdag plaats in de kantine van het politiebu reau. In noordoost Nederland was tot het midden van vorige week al op zeven da gen ook overdag het kwik onder het vriespunt gebleven, hetgeen ijsdagen worden genoemd. Het grootste aantal hiervan, namelijk negen, werd in maart 1947 op het vliegveld Eelde waargeno men. De kou was vorige week nog met sneeuwstormen tot in Griekenland aan wezig. Ruim een week heeft de natuur in noordelijk Nederland onder een dikke ijslaag gezeten die door verdamping en wind in het midden van vorige week ge leidelijk verdween. Vijf dagen werd er nog geschaatst op ijsbanen, hetgeen zo lang in maart ook een zeldzaamheid genoemd mag wor den. Op 21 maart, het begin van de len te, viel er op veel plaatsen in ons land nog sneeuw. Eerst van zondag op maan dag werd geen nachtvorst meer geme ten. Hopelijk mogen we nu inderdaad de lente verwachten. De meest extreme maand maart over de laatste 200 jaar was maart 1845 met ijs tot in de laatste week van maart, ook op de Zuiderzee.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 13