VERENIGINGSNIEUWS C.D.A. Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie in Venray F.N.V. L.V.B. VENRAY'S MANNENKOOR M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN CRESCENDO VOGELMARKT KINDERKOOR de BANDELIEREN ARSMUSICA Orkestvereniging Venray Kinderkoor De Vredesklokjes VENRODE 3e Winterwandeling Merselo Jongerenkoor CHRISKO JERA '70 Jong Nederland Jeugd- natuurwacht N.V.I.H. COC Diabetes Vereniging ZONNEBLOEM WELFARE St. Theobaldusgilde Overloon Speel-O-Theek De Springplank AMNESTY INTERNATIONAL PEEL EN MAAS OJC 't Duvelke Wijkvereniging Veltum Wijk Noord-West DERDE ORDE .O.J.C. DINGUS Huisvrouwen- kontakt Brukske TRIMCLUB Donderdag 12 maart van 19.30 tot 21.00 uur repetitie met de Harmonie in de schouwburg. Hierna voortzetting re petitie in Wieënhof. Donderdag 19 maart eveneens om 19.30 uur in de schouwburg en om 21.00 uur in de Wieënhof. Donderdag 26 maart alg. jaarverga dering om 19.30 uur in de Wieënhof. Na afloop, rond 22.00 uur kwartaaltoepen. 4 April Gerritskorenavond in Ubach over Worms 2 mei Première Cantilenas Profanos met Kon. Harmonie Euterpe. 13 En 14 juni Zuid Ned. Korenfesti val te Meyel 30 Juni-1 juli, internationaal koren- festival in Music Sacrum te Arnhem. 12 Juli, Castenray. 24 tm 27 september concertreis Enge land. Afmelden R. v. Mil tel. 86917. Koninklijke Harmonie Euterpe Donderdag 12 en 19 maart. Om 19.30 uur repetitie in de schouw burg met het mannenkoor. AGENDA 2 mei voorjaarsconcert. 17 mei schuttersfeest. 17/24 mei communiefeesten 14 juni jeugdvierdaagse LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 12 en 19 maart Om 18.45 uur eerstvolgende repetitie. 10 en 24 mei opluistering communiefeesten. DRUMBAND Dinsdag 17 maart. Eerstvolgende repetitie Bardienst: dhr. v.d. Steeg. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Voorlopige agenda 17 maart bestuursvergadering. 21-22 maart solistenconcours tambours te Kronenberg. 29 maart Mmiretten en majorettencon- cours te Bergen. 12 april Ned kampioenschappen majo retten te Zutphen. 2*-26 april soiistenconcours te Oostrum. 14 juni jeugdvierdaagse Venray. 27 en 28 juni Jumping Venray. 23 augustus taptoe te Hermallen (B.) 30 augustus Taptoe in de Efteling. 5 september taptoe in Venray. Repetities Zondag 15 en woensdag 18 maart voor majoretten, miniretten en korpsleden. Afmelden Majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. ZANGERS VAN SINT FRANS Agenda: Vrijdag 13 maart Om 18.30 uur repetitie voor de allen en sopranen en om 19.15 uur voor de teno ren en bassen. Zaterdag 14 maart. Tussen 11.00 en 13.00 uur inleveren oud papier in de container op het parkeerter rein naast de supermarkt in Landweert. Zondag 15 maart. Om 10.15 uur hoogmis in de Paters kerk. Maandag 16 maart Om 18.30 voor de nieuwelingen en om 19.15 uur spelavond voor alle jongens. Dinsdag 17 maart Om 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 18 maart Om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Eventuele afmeldingen: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690 Algemeen: Mogen we nog even herin neren aan het inleveren van de aanmel dingsformulieren voor de Rome-reis en de Kennedymars. Denk aan het inleve ren van oud papier a.s. zaterdag. Gem. zangvereniging Zondag 15 maart. zijn wij vrij. Woensdag 18 maart. van 18.00 tot 19.00 uur repetitie in het aktiviteitencentrum Gaarne trouwe opkomst. Nieuwe le den zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 De vogelvereniging ,,De Gevleugelde Vrienden" uit Wanssum organiseert op zondag 15 maart haar maandelijkse vo gelmarkt. Deze zal worden gehouden van 9.30 tot 12.00 uur in het gemeen schapshuis De Zandhoek (bij de kerk) te Wanssum. Gevraagd worden alle soor ten kanaries, parkieten en exotische vo gels. Dinsdag 17 maart. Fluitgroep repetitie om 18.00 uur. Koorrepetitie van 18.30-19.30 uur. Dinsdag 24 maart Fluitgroep repetitie om 18.00 uur. Koorrepetitie van 18.30-19.30 uur. Dinsdag 31 maart. Fluitgroep repetitie om 18.00 uur. Koorrepetitie van 18.30-19.30 uur. Vergadering beleidsgroep, woensdag 18 maart van 20.30 tot 21.30 uur. Capriccio - Bojema Saltarello CAPRICCIO Dinsdag 17 maart. GEEN koorrepelitic. Dinsdag 24 maart. Gezamenlijke repetitie om 12.35 uur in lokaal 216. BOJEMA Vrijdag 13 en 20 maart. Om 18.45 uur gezamenlijke repetitie. SALTARELLO Zaterdag 14 maart. Om 15.30 uur strijkers repetitie o.l.v. dhr. Buys; om 15.30 uur dwars- en alt fluiten gezamenlijke repetitie. Beide re petities in de Galmhut. Afmeldingen uitsluitend bij P. Falco Franken tel. 85855. Dinsdag 17 maart om 20.00 uur par tijrepetitie voor de alten en om 20.30 uur voor het hele koor in de Galmhut. Woensdag 18 maart om 20.15 uur re petitie voor het hele koor in de schouw burg van St. Anna. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij Dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3 tel. 81221 of mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Oud papier kunt U deponeren in de container bij J. van Osch Akkerweg 6 Woensdag 18 en 25 maart om 20.00 uur orkestrepetitie o.l.v. L. Boogaarts in de schouwburg van St. Anna. Eve neens op beide woensdagen om 20.15 uur repetitie voor het klein ensemble o.l.v. A. Thijssen in de muziekschool. Programma Zondag 29 maart om 15.30 uur geeft het klein ensemble in samenwerking met Collegium Vocale een concert in de Vel- tumse Kapel. Afmelden bij P. Noten tel. 87858. Vrijdag 13 maart. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 20 maart. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 27 maart. Repetitie voor het HELE koor van 16.00 tot 16.45 uur. Zaterdag 28 maart. We zingen om 19.00 uur de mis in de Vredeskerk. We nemen aan dat jullie weer goed uitgerust zijn voor de komende vier maanden. Dat er hard gewerkt moet worden is duidelijk, dus zien we jullie morgen graag weer allemaal komen. Ook hebben we jullie morgen nog iets le geven. Wat...? Dat zie je morgen wel. DAMESKOOR Woensdag 18 en 25 maart om 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de vredeskerk. aansluitend in zaal Thielen. Zondag 29 maart vieren we ons der tigjarig bestaan. Om 10.00 uur opluiste ring van de Hoogmis in de Vredeskerk en om 11.30 uur in de schouwburg het zondagochtendconcert. Medewerking verlenen dan het gemengd koor uit Groesbeek en de Venrayse hofkapel. Om 19.30 uur voor de leden en hun echtgenoten feestavond in de Wieënhof. Zaterdag 4 april concert en mis in het verpleegtehuis te Horst t.g.v. de ver jaardag van ons erelid Mevrouw Lau- rensse. Zaterdag 11 april om 19.00 uur avondmis in de Vredeskerk. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevrouw v.d. Bekerom, tel. 83332 of aan Mevrouw Sijbers, tel. 81353. Zondag 15 maart organiseert ,,De Natuurvrienden" de laatste winterwan deling van dit seizoen. De start is vanaf 9.00 uur bij café Janssen. Er zijn routes uitgezet van 5, 10 en 20 km. Voor de gezinnen is er een puzzel- tocht uitgezet van 5 km, waarbij enkele prijsjes te winnen zijn. Alle deelnemers ontvangen een herin nering. Het programma ziet er voorlopig als volgt uit: Vrijdag 3 april huwelijksmis Grote Kerk om 14.00 uur. Zaterdag 4 april jongerenviering Vre deskerk. Zaterdag 2 mei 25 jarig huwelijksmis in het St. Jozefklooster en om 19.00 uur jongerenviering. Zaterdag 13 juni en 11 juli jongeren viering om 19.00 uur. Voor afmeldingen kun je bellen naar Pia Verstegen, tel. 82170. Jongens en meisjes van 13 jaar en ou der zijn van harte welkom bij ons jonge renkoor. We repeteren iedere woensda gavond van 18.30 uur tot 19.30 uur in het parochiezaaltje van de Vredeskerk. Voor aanmeldingen en/of verdere in formatie kun je bellen naar Marly de Haart tel. 88176 of Ellie Gielens tel. 88521. Tafeltennistoernooi te Ysselsteyn Op 29 maart a.s. organiseert Jera '70 een grandioos tafeltennistoernooi. Dit toernooi zal plaatsvinden in gemeen schapshuis De Smelehof. Het toernooi is onderverdeeld in drie leeftijdsgroe pen, te weten 10-13 jaar, 14-16 jaar en 17 jaar en ouder. Ook zal er tijdens dit toernooi een de monstratie te zien zijn van de Venrayse tafeltennisvereniging Red Stars. Een mooie gelegenheid dus om te zien hoe deze prachtige sport in zijn werk gaat. Iedereen die mee wil doen kan zich tot 14 maart opgeven bij Frans Claessens, Heidsepeelweg 46, tel. 04785-370. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50, te storten op rekeningnummer 15.93.92.209 t.n.v. Jera '70 tafeltennistoernooi. We hopen op een grote deelname en veel suppor ters. Belangrijke mededeling voor onze discotheek bezoekers Beste jongelui. I.v.m. carnaval zijn wij even buiten ons schema van de alco hol discotheek gekomen. We trekken dit weer recht door op zaterdag 14 maart a.s. discotheek (alcohol) te hou den. Vanaf die dag gaan we door met ons tweewekelijkse schema. Hopenlijk zien we jullie dan weer allemaal in onze oergezellige en oergoedkope discotheek. A.s. woensdag 18 maart vinden de Pro vinciale Statenverkiezingen plaats. Dit zijn belangrijke verkiezingen omdat het doen en laten van het Provinciale Bestuur het woon-, werk- en leefklimaat van onze provincie mede bepaalt. Belangrijke verkiezingen omdat juist het CDA met het succesvolle herstelbe leid hooprdoor te gaan de komende ja- Gfèki^fiTiev 9»u9i nee ja f jï Belangrijke verkiezingen vanwege het grote vertrouwen in het CDA tijdens de jongste kamerverkiezingen. Ons Venrayse statenlid Harrie Philip- sen heeft de afgelopen jaren de belangen van geheel Venray met kracht verdedigd in Maastricht. Harrie vraagt de Venray- naren het vertrouwen in hem ook voor de komende jaren. Laat Venray de volgende 4 jaar een goede vertegenwoordiger in de Provin ciale Staten behouden. Het CDA rekent op uw stem, voor een nieuwe aanpak en een nieuw beleid, in het belang van onze gemeente Venray. Wat doet Jong Nederland? Jong Ne derland helpt de jeugd tussen 6 en 17 jaar op een spelende manier hun vrije tijd te gebruiken. Op een spelende ma nier kan zijn: creatief bezig zijn (knutse len, toneel spelen), sport (raambal, korfbal, zeskamp), buitenleven (speur tocht, bosspelen). Dit allemaal doen we samen in leuke en gezellige groepen. Heb jij zin om mee te doen, maar ben je nog geen lid? Dat is voor ons geen probleem. Kom rustig eens naar onze prachtige blokhut op de Westsingel hoek Kempweg, of bel voor meer informatie naar Wim v.d. Heide, Paterslaan 28, Venray, tel. 81877 na 18.00 uur. Jullie hebben al enige tijd niets meer gelezen over ons, maar de wintermaan den zijn nu eenmaal de maanden dat het wat stil is en we weinig kunnen doen. De lente komt er al weer aan en dat wil zeg gen, dat we weer verschillende akties op touw gaan zetten. Zo ontvangen jullie binnenkort de lente-uitgave van ^,De Natuurvriend", waarin weer de komen de akties zijn vermeld. Een datum wil ik alvast doorgeven, zondag 29 maart. Houdt deze datum al vast vrij, want dan gaan we op een feestelijke manier ons lustrum-jaar ope nen. Dit doen we met een „super"wan- deltocht. Meer hierover staat in de ko mende „Natuurvriend" en in de volgen de Peel en Maas. Tot de volgende keer. INFORMATIE-AVOND OVER AIDS Op woensdag 18 maart a.s. is er een informatieavond over AIDS. Wat is AIDS, Hoe krijgje het, hoe kun je het voorkomen? Op deze en andere vragen krijg je deze avond een antwoord. Aan vang 20.15 uur. in het gebouw naast OJC Dingus, Hoenderstraat 12. Voor meer informatie mag je gerust bellen 04780-10487. Op 16 maart a.s. is er weer een verga dering om 20.15 uur in het gebouw van JMW, Hoendcrstraal 33. De Nederlandse Jeugdbond voor Na tuurstudie (N.J.N.) is een organisatie met ongeveer 1200 leden tussen 12 en 23 jaar, die als gezamenlijke hobby aan na tuurstudie en waar mogelijk aan natuur bescherming doen. Sinds de oprichting in 1920 zijn er ongeveer 65 afdelingen ontstaan die verdeeld zijn over 15 dis tricten. Afdeling Venray is zo'n afdeling die negen jaar geleden is opgericht. JEUGDBOND De NJN is een jeugdbond, dat wil zeggen dat alle activiteiten door jonge ren georganiseerd worden, het natuur historisch peil ligt vrij hoog en het daar door niet verwonderlijk dat vele mensen die naam gemaakt hebben op het gebied der natuur, oud-leden van de NJN zijn. NATUURSTUDIE Natuurstudie is'(o.a.) plantjes en die ren (vogels, insecten) bekijken en her kennen (determineren) en in gebiedjes onderzoeken wat voor planten en dieren er zoals voorkomen. Dit gebeurt voor namelijk op excursies, die er elke week wel zijn en waarop je onder leiding van een excursieleider op de fiets de natuur intrekt. KAMPEN Het hele jaar door tijdens de school vakanties organiseert het district kamp jes, meestal vlak bij een of ander mooi natuurgebied waar we vaak op excursie gaan. Diabetes Info-avond te Venray Per 1 januari jl. Jieeft Venray e.o. een eigen afdeling van de Diabetes Vereni ging Nederland gekregen. Op maandag 30 maart a.s. houdt deze afdeling haar eerste informatie-avond in De Wieënhof aan de Leunseweg 20 te Venray. Naast presentatie van de DVN werkgroep Venray e.o. is hel grootste gedeelte van de avond gewijd aan voorlichting over voeding bij suikerziekte door een dië tiste van het Elisabeth ziekenhuis. Ook is er een stand aanwezig met informatie materiaal over diabetes. Deze avond, die om 20.00 uur begint is ook vrij toe gankelijk voor nïet-DVN leden. bwjjt- 1 -• Zaterdag 14 em«mdag maart a:§.'6 ttordt beidtentooostelling gehouden jn „Huize Loon" te Overloon. De werkstukken zijn vervaardigd door ziekfen, gehandi capten en bejaarden uit Overloon en daarnaast door verschillende bewoners van „Huize Loon". U zult verrast zijn over de geweldige prestaties van de handenarbeidclub, die wekelijks onder leiding van de welfare werksters bij. elkaar komt. Ook thuis wordt gewerkt en velen zijn gelukkig met deze zinvolle tijdsbesteding. De werkstukken zullen verkocht wor den en daarnaast is er een grote loterij en diversp attracties, waarbij vele mooie prijzen te.'winnen'zijn. U steunt dit werk door uw bezoek'en natuurlijk ook door het kopen van de handwerken, waar door nieuwe materialen voor het ko mende jaar gekocht kunnen worden. U berit van harte welkom in „Huize Loon", Engelseweg 2 op zaterdag 14 maart van 3 lol 6 uur en op zondag 15 maart van 11 tot 5 uur. Zondagmiddag na 4 uur kunnen de gekochte stukken worden afgehaald en worden de prijs winnaars bekend gemaakt. PRIKKEBENEN Nu moet je niet denken dat de NJN een clubje is van allemaal prikkebenen die de hele dag achter vlindertjes aan hollen en met latijnse namen gooien. Dit is beslist niet het geval. De lol en de gezelligheid spelen gelukkig geen onder geschikte rol binnen de NJN. Vooral de kampjes zijn vaak erg gezellig. OPENBARE EXCURSIE Omdat dit verhaal te kort is om het hele NJN gebeuren te beschrijven heeft de afdeling Venray twee openbare ex cursies gepland. Op zo'n excursie kun je dan zelf gaan ervaren hoe het er bij de NJN aan toegaat. Voor deze excrusies worden extra goede excursieleiders uit genodigd die in de omgeving van Ven ray de natuur (letterlijk) onder de loep zullen nemen. De twee dagen zijn zon dag 15 en 29 maart. We verzamelen ons bij het schouwburgplein vanwaar we om ongeveer 10.00 uur vertrekken. INFOSTAND Op zaterdag 14 maart kun je alvast een voorproefje nemen. We staan dan in de Grotestraat ter hoogte van de mu ziekschool met een informatiekraampje waar je folders kunt krijgen, tabellen kunt komen, dia's gaan zien en ook nog eens echte NJN-ers (want zeldzaam zijn ze wel.). Is je dit nog niet genoeg, of ben je verhinderd, dan kun je ook bellen of schrijven naar onderstraand adres: Mar- lien Kengen, Ouverturestraat 18, 5802 EL Venray, tel. 80976. KRUISBOOGSCHIETEN Ook dit jaar worden er weer wedstrij den in kruisboogschieten gehouden voor leden en niet-leden uit Overloon en omgeving. Er wordt gestreden om be kers door de heren, dames en jeugd. Verder zijn er nog diverse andere prij zen te winnen. Er zijn ook dagprijzen beschikbaar voor een bepaald aantal be haalde punten. Deze wedstrijden worden gehouden in het „Gildehuis", Pastoor van Boxtel laan, telkens van 19.30 tot 22<00 uur. De wedstrijden worden gehouden op za terdag en als het mogelijk is op-een- volgende zaterdagen. Op zaterdag 14 maart a.s. zal de eerste wedstrijd aanvangen, vervolgens 21 maart etc. De kosten bedragen 2,50 per avond per persoon voor volwasse nen en 1,50 voor de jeugd. Elke avond worden er 2 proefscholen en 10 lellende scholen gelost. Van de to taal 10'gehouden wedstrijden worden 8 wedstrijddagen in de eindtelling opge nomen. Indien mogelijk kan er op een vrije baan na de wedstrijden 's avonds nog vrij geschoten worden. Iedere avond is er deskundige leiding aanwezig. De schietcommfssië van het St. Theo baldusgilde wenst l>prettige wedstrijdu- ren toe. BOUW- EN HOUTBOND Paas-/pinksterveii;zilvering, alleen op dinsdag 17 maart a.s. van 9.00 lot 12.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. SFB/RBS én Schildferzegels. Als vervanging van onze poppenkast hebben wij de „drie magische hazen" bereid gevonden om voor onze leden va naf 4 jaar een goochelmiddag te organi seren. Een vriendje of vriendinnetje mag je meenemen. De middag wordt gehouden op woensdag 18 maart van 14.30 tol 15.30 uur. Entreeprijs is 0,50, hierbij is de li monade inbegrepen. Aan het programma te horen belooft het een spannende middag te worden. Kaartjes hiervoor kunnen a.s. vrijdag al gekocht worden. In verband met de be perkte ruimte moeten we zeggen „vol is vol". We beginnen precies op tijd want tussendoor kan niet gestoord worden. Tot ziens op woensdagmiddag in Speel-O-Theek 't Kolkje, Kolkweg 29. Onze openingstijden 's woensdags van 14.00 tot 16.00 uur en vrijdags van 16.00 tot 17.30 en 19.00 tot 20.00 uur. Er is dlubTwrtoalf zeven tot acht uur. Donderdag knutselen voor de kinde ren van 6-9 jaar. Dinsdag, bij goed weer snippertocht (zaklamp meenemen). Bij slecht weer estafette spelen voor kinderen van 9-12 jaar. Zaterdag zal er voor de meisjes een demonstratie gegeven worden door een schoonheidsspecialiste. Voor de jongens een ander programma, nl. wie is er de sterkste man? Er zullen krachtproeven gedaan worden zoals krat tillen, stenen tillen, vlegel hangen, opdrukken, roei en. Iedereen van 13 t.m. 16 jaar is wel kom op deze avond. Groetjes, de leiding AFSCHAFFING VAN DE DOODSTRAF Opnieuw vragen wij uw aandacht voor een van onze akties. Het gaat om een aktie die uiteindelijk moet leiden tot de afschaffing van de doodstraf in de wereld. Dit is wel een zeer bijzondere aktie want U bent van ons gewend dat wij uw aandacht vragen voor gewetens gevangen die op geen enkele wijze ge weld gebruikt hebben, om mensen die rechteloos behandeld zijn. Dat is nu niet het geval. Als we over afschaffing van de doodstraf spreken dan gaat het over mensen die dikwijls de meest gruwelijke misdaden hebben begaan en aan het ein de van een rechtsproces de doodstraf te gen zich horen uitspreken. In het man daat van Amnesty International is sinds 1985 de afschaffing van de doodstraf opgenomen. Op 11 december 1977 werd in Stockholm een conferentie gehouden met afgevaardigden uit Azië, Afrika. Europa, hel Midden-Oosten, Noord- en Zuid-Amerika en het Caribische gebied. Daar werd besloten dat Amnesty Inter national zich zou inzetten voor de af schaffing van de doodstraf. Omdat de doodstraf de uiterste vorm van wrede, onmenselijke en vernederende strafïs; en een schending van het recht op leven. De doodstraf wordt veelvuldig gebruikt als een werktuig van onderdrukking te gen bepaalde groeperingen op grond van hun opposistie. ras, etnische af komst of achtergestelde positie in de sa menleving. De executie is een daad van geweld, die vaak nieuw geweld oproept. Nog nimmer is aangetoond dat de doodstraf een speciale afschrikwekken de werking heeft. Het is meerdere malen voorgekomen dat onschuldigen er door werden getroffen. Als de executie dan heeft plaats gevonden valt er niets meer goed te maken. U heeft nog niets ge hoord hoe wij denken onze aktie uit te voeren.. Daarover willen wij U graag een andere keer meer vertellen. EEN ABONNEMENT WAARD AFDELING OOSTRUM Op 16 maart om 19.00 uur jaarlijkse culturele kringavond in cultureel cen trum De Beejekurf. Opening door kringvoorzitster Mevr. M. Lenkens. Huldiging 50-jarige jubila- ressen van de verschillende afdelingen. Lezing. „Medische wetenschap 'n tech niek?". Mevr. v. Deursen uit Someren vertelt over morele vragen rondom tech nische ontwikkelingen op het gebied van de medische wetenschap. Toneel: „Har- rij's nachtmerrie". Blijspel in 3 bedrij ven door toneelvereniging uit Overloon. Regie: Frans Vrijdag. Kosten voor deze avond 10,-. Opge ven en betalen bij R. Mommen, Witte Vrouwenstraat 26. De in kringverband georganiseerde excursie naar de parktijkschool in Horst kon door omstandigheden niet door gaan. Deze is nu verplaatst naar 31 maart van 10.00 tot 16.00 uur. Het pro gramma: 10.00 uur ontvangst waarna rondleiding mertsiraat. Tussen de mid dag gebruik van warme maaltijd op de school, 's Middags bezoek aan 3 studie richtingen binnen de school. Kosten 15,- p.p. incl. diner. Opgave tot 15 maart bij M. Verheijen, tel. 82174. Op donderdag 26 maart excursie naar Valkenburg en Maastricht. Het pro gramma ziet er als volgt uit: Om 8.15 uur vertrek vanaf de kerk. Onderweg drinken we ergens koffie. Om 10.30 uur rondleiding in het Casino van Valkenburg. Lunch. Om 14.00 uur rondeleiding in het Gouvernement te Maastricht. Daarna is iedereen vrij om te winkelen of om een puzzeltocht te maken door Maastricht. Om 18.00 uur vertrek richting huis. In Limbricht staat ons dan nog een heerlijk diner te wach ten. Om ongeveer 21.00 uur zijn we dan weer thuis. De kosten voor deze dag zijn ƒ52,- in cl. bus, lunch en diner. U kunt zich op geven en tevens betalen bij M. Willems. tel. 80195. U kunt het geld ook storten oprek. 14.00.93.613. Het bestuur hoopt dat er weer veel mensen mee zullen gaan, en dat we een gezellige dag zullen hebben. KRING VENRAY Op 16 maart om 19.00 uur jaarlijkse culturele kringavond in cultureel cen trum De Beejekurf. Opening door kringvoorzitster Mevr. M. Lenkens. Huldiging 50-jarige jubila- ressen van de verschillende afdelingen. Lezing. „Medische wetenschap 'n tech niek?". Mevr. v. Deursen uit Someren vertelt over morele vragen rondom tech nische ontwikkelingen op het gebied van de medische wetenschap. Toneel: „Har- rij's nachtmerrie". Blijspel in 3 bedrij ven door toneelvereniging uit Overloon. Regie: Frans Vrijdag. Inlichtingen en opgaves via plaatselij ke afdelingen. Op dinsdag 17 maart ledenbijeen komst. We gaan dan het nieuwe jaar programma samenstellen. Breng al uw wensen en ideeën mee. Het is de bedoe ling dat we met U samen het jaarpro gramma maken, zodat we straks met zijn allen ook sterk staan en terug kun nen kijken op een gevarieerd program ma met voor elk wat wils. Daarna gaan we kienen. Aanvang 20.00 uur in wijk- gebouw Den Hoender aan de Ursu- lastraat. Op 19 maart gaan we weer fietsen naar de Smakt. Vertrek om kwart voor twee bij de Vredeskerk. Wie heeft er op vrijdagavond niets te doen. Kom dan naar het Duvelke toe om gezellig wat te babbelen en wat te drinken. Geopend vanaf 21.15 uur aan de Beukenlaan (wijkgebouw De Spring plank). A.s. zaterdag 14 maart is er weer jeugddisco in 't'Schöpke. Deze disco is voor de jeugd van 10 tot 14 jaar. Aan vang 19.00 tot 21.30 uur. Entree 1,50. Ook de jeugd van andere wijken en plaatsen zijn welkom. Wij schenken GEEN alcohol!! Hallo, op maandag en woensdag gaan we bloempotten versieren met schelpen of stenen of verven. Vindt je dat niet leuk. dan mag je ook propjes crêpepapier plakken. Dinsdagavond werken we met offset plaat. Daar maken we een schilderij van. Entree 1,-. Tot ziens in de depen dance van wijkgebouw 't Schöpke aan de Touwslagerstraat. Programma Donderdag 14.00 uur gymclub. Donderdag 20.00 uur eerste kaarta vond (jokeren, rikken, kruisjassen) uit de serie van zes. Inschrijfgeld 7,50. Zondag koffie-kaartuurtje van 10.00 tot 12.30 uur. Om 20.00 uur kienen voor Buurtvereniging St. Jozef. Maandag 20.00 uur sjoelen Dinsdag 20.00 uur LVB avond. Woensdag 18.30-20.00 jeugdclub. Om 21.00 uur volksdansen. Donderdag 14.00 uur gymclub. Om 20.00 uur t\Veede kaartavond uit serie van zes. Tot ziens in wijkcentrum Den Hoen der. VERDIEPINGSDAG Zoals reeds eerder gemeld houden wij op dinsdag 24 maart de jaarlijkse bezin ningsdag, samen met de afd. Venlo. De dag wordt gehouden in De Wieënhof. Kosten ƒ30,- incl. koffie en warme maaltijd. Men kan zich nog opgeven tot 16 maart bij dhr. Jeuken, Franciscus- laan 13. lel. 82046. Dingus heeft beslag weten te leggen op een absolute sensatie uit de Engelse new wave scene. Donderdag 19 maart treedt Ghostdance in Dingus op. Ghost- dance is de derde afsplitsing van de Sisters of Mercy, naast de Mission en Sisterhood. De band bestaat uit Gary Marx (ex-sisters of Mercy), Anne Marie (ex-Skeletal Family), Etch en John Grand (ex-spear of destiny). Ze hebben al drie maxi-singles ge maakt waarop o.a. covers van Roxy Music, Suzi Quatro en Golden Earring (Radar Love!). In de korte tijd dat ze bestaan zijn ze uitgegroeid tot een spec taculaire live-act. Het optreden in Dingus is het eerste van de slechts vier optredens in Neder land. De voorverkoop is ƒ7.50, aan de kassa ƒ10,-. Het geheel begint om 22.00 uur, maar kom op tijd want vol is vol! Lourdescomité afdeling Venray ALGEMENE UITNODIGING A.s. zaterdag 14 maart beslaat het Lourdescomité afd. Venray officieel precies tien jaar. Om 19.00 uur wordt er een plechtige Hoogmis opgedragen in de Vredeskerk, Whistlerstraat te Venray. Iedereen nodigen wij van harte uit deze Eucharistie mee te komen vieren. Deken W. van Rens uit Helden, vice- voorzitter van de Stichting Limburgse Bedevaart naar Lourdes, zal, in concelebratie met pastoor Albers en kapelaan Pierik, deze H. Mis opdragen. De vocale omlijsting wordt verzorgd door het kerkkoor van de Vredeskerk. Er zijn voor deze dienst speciale boekjes gemaakt, die U gratis worden aangeboden. Aansluitend aan voornoemde H. Mis begint de receptie om 20.00 uur in zaal Thielen, Kennedyplein, waarbij ook iedereen van harte welkom is. Speciaal voor veel oud-pelgrims een gelegenheid voor een hernieuwde ken nismaking met andere oud-pelgrims, waarmee ze eens een bedevaart hielden naar Lourdes. U wordt vriendelijk verzocht via de hoofdingang van café-zaal Thielen naar binnen te gaan, het receptieboek te tekenen en daarna door te gaan naar de zaal. Bij vertrek kan men via de zaal deur naar buiten. Wij hopen, dat velen aan deze uitno diging gehoor zullen geven. Aangezien 1987 is uitgeroepen tot Maria-jaar wil len we vooral denken aan de zieken, die op hun verlanglijst een Lourdesreis hebben staan. U kunt ook storten op de Rabobank Venray reknr. 17.39.06.958. Maar 't allervoornaamste vinden we toch als we U in de Eucharistie en/of receptie mogen begroeten. Tot a.s. zaterdag 14 maart! Dinsdag 24 maart kunt U van 9.00 tot 11.20 uur in wijkcentrum De Kiosk een informatie-ochtend bijwonen over de bloesemtherapie, een behandelingswij ze, die behoort tot de alternatieve ge neeswijzen. Wat zij precies inhoudt en bij welke klachten ze toegepast kan wor den, wordt an op deskundige wijze uit eengezet Deelname aan dit programma kost 2,75 incl. 1 kop koffie. Ook is er een creche aanwezig. Voor nadere inlichtingen kunt U bel len naar Lenie Gosling (81059) of naar Ria v. Brederode (87042). Tot ziens. BOEKHANDEL van den Munckhof GROTESTRAAT 68 VENRAY Lopersgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 8.00 uur voor een trainingsloop van 10 km, vanaf Cooperbaan Beekweg op hel Ballonzuil- circuit. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lange re afstand, route Singels Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Geijsterse bossen circuit een gevarieerd trimprogramma. Verzamelen en aanvang om 9.00 uur bij wandelpad kapel. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 5