a ÉÉN VAN DE 63 HINDERWET STEMMING HINDERWET Collektekalender maart4987—- 03 gemeente venray kavel landbouwgrond Uit de raad van Meerlo-Wanssum &huyl?hof RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Tatefoon 04780-23333 Correspondentieadres Postbus 800 8800 AM VENRAY Openings tijden. Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Da afdeling Bevolkingszaken is te- vans geopend op donderdag van 16.30 tot 17.00 uur. Ven deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgerneaster H.J.M. Defeeche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. iopenbBre orde en veiligheid, finan ciën. economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Qers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. {onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claeesens Maandag van 10.00 tot 11-00 uur. {openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen $n grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszeken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. {ruimtelijke ordening, volkshuis vesting. bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie) Wethouder, mevr. É.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. {sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 {jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 {ouderen) 18.30-19.46 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 {recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 {dames! 13.00-15.30 {jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vrosge vogels) 18.30 19.45 (jeugd) Vrijdag 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trtmzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezlnazwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 13.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- an vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter 18 maart verkiezingen Provinciale Staten De verkiezingen van Provinciale Sla- ten staan voor de deur. Woensdag 18 maart a.s. gaan de deuren van de Ven- rayse stembureau's open om te bepalen welke 63 mannen en vrouwen de ko mende vier jaren het hoofd van hel pro vinciebestuur zullen zijn. Nn zou hel heel eenvoudig zijn om hieronder op Ie sommen wat de betekenis van die ver kiezingen is of wal het provinciebestuur betekent voor de gemiddelde inwoner van Venray, maar waarom niet aan een van onze eigen inwoners gevraagd hier iels over te zeggen? Want Venray - of liever gezegd Ysselsteyn - heeft onder zijn inwoners iemand die de afgelopen vijf jaren lid van Provinciale Staten is geweest: Harry Philipsen. Hoe is hij zo bij hel provinciebestuur verzeild geraakt? ..Vijf jaar geleden heb ik binnen mijn eigen partij duidelijk te kennen gegeven in de aktieve politiek te willen. Ik zat al vanaf mijn 21e jaar in het bestuur van mijn partij: eerst in de toenmalige KVP van Ysselsteyn, later in die van Venray, wal in 1978 tot CDA werd. Daarvan hen ik steeds voorzitter geweest. Op zich zit je dan natuurlijk midden in de politiek maar met „aktie ve politiek" bedoel ik raadslid zijn of. zoals in mijn geval, lid van Provinciale Staten. Het geval deed zich voordat me vrouw Poels-Peters voor de keuze stond om óf het raadslidmaatschap te nemen óf het statenlidmaatschap. Het was na melijk de beleidslijn van onze partij dat die taken niet langer gecombineerd kon den worden. Zij koos toen voor het raadslidmaatschap. Toen ben ik door de regio Venray naar voren geschoven en kwam ik als nieuwkomer op een 31e plaats op onze verkiezingslijst. Voor het CDA was het toen echter een hijzonder goed verkiezingsjaar, want we kregen 34 zetels. Zodoende kwam ik in de fraktie". Binnen eigen kring is zijn werk blijk baar goed gevallen want voor de huidige verkiezingen slaat hij op een 17e plaats. Daarmee mag worden aangenomen dat hij ook in de nieuwe Stalen zal komen, al benadrukt hij zelf dat de verkiezing suitslag vooral afhankelijk is van de lan delijke politieke situatie en niet zozeer van wat de kiezer daadwerkelijk vindt van het provinciebestuur. Heeft hij dan voor dal laatste een ver klaring? „Ja, het valt niet te ontkennen dal het provinciebestuur wat verder van de mensen af staat dan de landelijke po litiek of die binnen de gemeenteraad, maar niettemin heeft het een aantal zeer belangrijke taken. Dan blijkt toch vaak dat de mensen het provinciebestuur wel degelijk weten te vinden. We hebben daarvan nu het museumbeleid als voor beeld. De plannen die de provincie met de musea heeft leverden aanvankelijk 133 bezwaarschriften op, daar kwamen er nog eens 352 overheen en gisteren trof ik er op mijn bureau nog eens 41 aan. Verder vervult de provincie een spilfunktie bij de nieuwe plannen met hel vliegveld in Beek en bij de decentra lisatie van het welzijnsgeheuren. Maar vooral ook binnen mijn eigen specia lisme, het milieu, speelt de provincie een zeer wezenlijke rol. Vooral in het geval van de provincie Limburg, omdat het zo duidelijk tussen industriegebieden in Duitsland en België in ligt. Verder heeft de provincie samen met DSM een 10- jarenplan opgesteld om de verontreini ging door dit bedrijf terug Ie schroeven - ook al is zo'n plan natuurlijk een afwe ging van milieu- en werkgelegenheids- aspekten. De rol van het provincie bestuur is door het afstoten van vele la ken door het Rijk vooral hel afgelopen jaar veel belangrijker geworden. Denk maar aan de scholenplanning, de verde ling van de volkshuisvestingspremies, het bejaardenbeleid. Veel mensen den ken bij de provincie aan zaken zoals ver keer en vervoer, maar de post welzijn is de hoogste post in de provinciale begro ting, Twee maal zo groot als nummer twee, het verkeer en vervoer. Dat zit 'm vooral in dat doorschuiven van taken van hel Rijk naar de provincie". Een hele duidelijke band met het poli tieke gebeuren in Den Haag is er vooral ook doordal het de leden van Provincia le Staten zijn die de leden van de Eerste Kamer kiezen. „Dat klopt. De kandida ten daarvoor staan natuurlijk vast; daar heb je geen invloed op, maar voor het eerst zul je al direkt na 18 maart kunnen zien hoe de nieuwe Eerste Kamer er po litiek gezien bij komt te staan. Voor heen werd de kamer namelijk in twee etappes gekozen: eerst de ene helft en twee jaar later de andere. Daar komt nu voor het eerst verandering in. Provinci ale Staten kiezen op 28 april a.s. in hun eerste vergadering meteen de gehele Eerste Kamer. Nou weet ik wel dat ook die Eerste Kamer niet zo tot het publiek spreekt, maar het begint erop te lijken dat zij toch een andere invulling aan haar rol begint te geven. De Eerste Ka mer moet alle wetsontwerpen behande len. Zij kan ze alleen goed- of afkeuren, maar wijzigingen aanbrengen is er voor hen niet bij. De laatste paar jaar is hel toch met verschillende wetsontwerpen gebeurd dat ze het niet haalden in de Eerste Kamer en weer terug werden ver wezen naar de Tweede Kamer. Dan wordt het moeilijk regeren. Op die ma nier kun je de Provinciale Verkiezingen niet buiten de landelijke politiek hou- Zijn er dichter bij huis zaken die het provinciale terrein raken? Ja, ik zou natuurlijk het voorbeeld kunnen geven van de 3 ton subsidie aan het riole- ringsprojekt in Heide of de medewer king aan het kantoorinnovatieprojekt, maar ik zou het net zo goed wal algeme ner kunnen stellen door te benadrukken dat de provincie een aktief werkgelegen heidsbeleid voert. Dat gebeurt door ei gen initiatieven of door het meebetalen aan gemeentelijke initiatieven. En waar het de komende jaren vooral ook zal draaien is uiteraard het milieubeleid. Dal zal veel geld en energie gaan vergen. Dan heb ik over de milieubelastende be drijven binnen onze eigen provincie grenzen, maar ook die in, zoals ik net al noemde, België en Duitsland en niet te vergeten de ammoniak-uitstoot. De pro vinciale rol zal daarbij van zeer groot belang zijn, vooral ook waar het gaat om de afwegingen rond het milieube lang enerzijds en het kostenplaatje en de werkgelegenheid anderzijds. Die zaken liggen dus „dichter bij huis"." Tenslotte, wat doel een lid van Pro vinciale Staten zoal? „Allereerst zijn er de maandelijkse vergaderingen van Pro vinciale Stalen. Daarbinnen vallen de beslissingen. Daaraan vooraf gaan de commissievergaderingen. Ikzelf zit in twee commissies. Daarbinnen worden de te nemen beslissingen voorbespro- ken. Daarnaast zijn er nog de fractie vergaderingen waarin per partij de standpunten bepaald worden. Dat zijn de drie zaken die het meest in het oog springen, maar aan dat alles gaal heel wal overleg vooraf. Kijk, een spree kuur, zoals een burgemeester of we thouder, hebben de leden van Provinci ale Staten niet maar de mensen weten ons heus te vinden. Hel eten thuis wordt regelmatig koud als er iemand opbelt! Maar die terugkoppeling is juist heel be langrijk, want je moet je voelhorens hebben in de samenleving. Daarbij ben je dan in je fraktie bewust tamelijk regio-gebonden bezig. Er is in principe een taakverdeling naar onderwerp, zo als ik mij vooral bezig houd met ruimte lijke ordening en milieuzaken, maar daarnaast vind ik ook een goede zaak dat als een onderwerp over Noord Lim burg wordt besproken ook een Noord limburger het woord voert. Uitoefening van het kiesrecht door personen die in dienstbetrekking zijn De burgemeester van Venray herin nert in verband met de op 18 maart 1987 te houden verkiezing van de leden van de Provinciale Staten aan de on derstaande bepalingen van de kieswet. 1. Volgens artikel I 10 der kieswet is iedere werkgever verplicht te zor gen, dal iedere stemgerechtigde werknemer, die bij hem in dienstbe trekking is, gelegenheid ontvangt om aan de verkiezingen deel te ne men, voor zover hij dat niet buiten zijn werkuren kan doen. Deze ver plichting geldt niet ten aanzien van de werknemers, die binnen de voor de stemming bepaalde tijd geen dienst verrichten in een gemeente waar zij aan de stemming kunnen deelnemen, of in een aangrenzende gemeente. Indien laatst genoemde werknemers evenwel, om aan de stemming deel te nemen, niet langer dan twee achtereenvolgende uren behoeven te verzuimen, geldt voren genoemde verplichting van de werk gever wèl. 2. Op grond van artikel X 9 der kies wet wordt de werkgever die de hier boven vermelde, hem opgelegde verplichting niet nakomt, gestraft mei hechtenis van ten hoogste veer tien dagen of geldboete van ten hoogste vijfenzeventig gulden De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouw plannen medewerking te verlenen: hel verbouwen van een winkel pand aan de Grotestraat 33 te Venray t.n.v, G.A.F. Bloemen, Grotestraat 23 te Venray. De bouwplannen liggen met ingang van 13 maart 1987 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken. kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schrif telijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op 4 maart 1987 een hinderwetvergunning is'verleend, onder het stellen van voor waarden, aan A. Jenniskens, Puttenweg 108 te Ysselsteyn voor het wijzigen van een varkensmesterijkalkoen- en rundvee houderij, gelegen aan de Paardekopweg 11 te Ysselsteyn; P. Arts, Tunnelweg 3 te Castenray voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij, gelegen aan de Tunnelweg 3 te Castenray; H. Lenkens, Vredeweg 11 te Vre- depeel voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en rundveehou derij gelegen aan de Vredeweg 11 te Vre- depeel. De beschikking en bijbehorende stuk ken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur worden inge zien lot 13 april 1987. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de Kroon een beroepschrift worden in gediend door de aanvrager, de betrok ken adviseurs, degenen die tegen de aan vraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staal zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorzie ning te treffen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gestuurd aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, H.M.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris van 9 t.m. 15 maart Nationaal Reumafonds (landelijke aktie). op 21 maart Jeugdwerk S.V. Ven ray (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen). van 23 t.m. 29 maart Stichting Nationaal Fonds Kinderbescherming (landelijke aktie). van 30 maart t.m. 5 april Neder landse hartstichting (landelijke aktie) Alleen voor deze collektes is een col- lektevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collect rices moeten een op de collecte gericht legitimatiebe wijs kunnen tonen. Verkiezingen van de leden van de Provinciale Staten De burgemeester van Venray brengt ingevolge artikel I 8 der kieswet ter openbare kennis dat op 18 maart 1987 van des morgens acht tot des avonds ze ven uur de stemming ter verkiezing van de leden van de provinciale staten zal plaats h Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 4 maast 1987 voor (Je onderstaande bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na datum het bouwen van een garage ber ging en het slopen van een bestaande tuinberging en kippenhok aan Klein- dorp 8 te Merselo t.n.v. M.A. Michels; het aanbouwen van een berging aan Veltumse Kleffen 62b te: Venray, t.n.v. Stichting Wijkcentrum ,,'t Schöpke". het bouwen van een woning aan de Twistweg te Vredepeel t.n.v. P.C.M. van der Zanden, Twistweg 12a te Vrede peel; het verbouwen van een woning aan de Whistlerstraat 8 te Venray, t.n.v. L,W»J.-AJrts. Luitstraat 53 te Venray; het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Van Beurdenweg 10 te Ysselsteyn, t.n.v. R.A. Keijzer; het bouwen van een garage aan de Stationsweg 17 te Venray, t.n.v. C.A.M. v.d. Groes; het intern verbouwen van een su permarkt aan de Grotestraat 99 te Ven ray, t.n.v. EDAH b.v., Postbus 37 te Helmond; het verbouwen van een café- friture bovenwoning aan de Horster- weg 53 te Castenray t.n.v. G.A.A.M. Zegers; het bouwen van een 5-klassige ba sisschool aan de Klaproos 21 te Venray. t.n.v. Gemeentebestuur Venray, Raad huisstraat 1 le Venray. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. STATENVERKIEZINGEN f.'kj KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERF-BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om, onder het stellen van voor waarden, positief te beschikken op de aanvraag van P.J. Poot, Grootdorp 47 le Mer selo voor een hinderwetvergunning voor het oprichten en in werking hebben van een rijwielherstelinrichting, waar elek tromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan Grootdorp 47 te Mer selo; H. Marcellis, Twistweg 4 te Vre depeel voor een hinderwetvergunning voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, gelegen aan de Twist weg 4 te Vredepeel; J.A. Stiphout, Veldstraat 35 te Merselo voor een hinderetvergunning voor het ex artikel 6a uitbreiden wijzi gen van een varkensmesterij en pluim veehouderij, gelegen aan de Veldstraat 35; J. Schepers, Rouwkuilenweg 39 te Ysselsteyn voor ccn hinderwetvergun ning voor het ex artikel 6a uitbreiden wijzigen van een varkensmesterij, gele gen aan de Rouwkuilenweg 39 te Ys selsteyn. De ontwerp-beschikking en bijbeho rende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 le Venray. elke werkdag van 09.00 uur lot 12.00 uur worden ingezien tot 27 maart 1987 Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk wor den ingediend bij burgemeester en wet houders van Venray. Daarbij kan wor den verzocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend tc maken. De aanvrager en degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen die aan kunnen lo nen dat zij niet (tijdig) in slaat zijn ge weest dit te doen, kunnen bezwaar ma ken tegen de ontwerp-beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester L.A. Oudenhoven, loco-secretaris TE KOOP BIJ INSCHRIJVING groot 1.43.30 ha, gelegen aan de Spurkterweg, Venray De kavel is voor agrarische produktiedoeleinden te gebruiken en uitsluitend te bebouwen met agrarische hulpgebouwen (geen woningen zijnde) t.b.v. een bestaand agrarisch bedrijf Verkoop geschiedt bij inschrijving. Inschrijvingsbiljetten, verkoopvoorwaarden en situatie-schets zijn verkrijgbaar op het Raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray. kamer 204, tel. 04780-23414). Gegadigden kunnen zich onder het doen van een bod, enkel middels genoemde inschrijvingsbiljetten, bij burgemeester en wethouders melden tot uiterlijk 17 maart 1987 om 11.30 uur. Hij wijst op het bepaalde in artikel 128 van het wetboek van strafrecht: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitge vende, aan een krachtens wettelijk voor schrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevange nisstraf van ten hoogste een jaar. De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche In de maandag gehouden raadsver gadering nam de raad in recordtijd o.m. de volgende besluiten: De Judoclub Wanssum kreeg de gevraagde startsubsidie van 1750,- - 4700,- werd beschikbaar gesteld ten behoeve van de voortzetting van het bevolkingsonderzoek naar Baarmoe derhalskanker. - Het bestemmingsplan Haven en Industriegebied Wanssum werd con form het voorstel vastgesteld, waarbij een reclamant zijn bezwaarschrift ongegrond verklaard zag. Die recla mant heelt de opvatting dat industrie en recreatiegebied onverenigbaar zijn. Bij een andere bezwaarde werd gedeeltelijk aan zijn bezwaren tegemoet gekomen. Het bestemmingsplan werd vastge steld onder de bepaling dat lang de oostelijke plangrens een groenblijvende strook van 8 meter breedte zal worden aangelegd. - Burgemeester Hahn werd benoemd tot lid van het algemeen bestuur van de „Gemeenschappelijke Regeling Bouw en Woningtoezicht te Horst, terwijl wethouder Jan Rutten tot plaatsver vangend lid werd benoemd. - Een krediet van 360.180,- werd beschikbaar gesteld voor het aanbren gen van 160 meter oeverbescherming van de industrïehaven te Wanssum. - Uitvoerig kwam de lozing van verf in de riolering te Blitterswijck en de geno men maatregelen aan de orde. Deze verf firma kreeg een waarschuwing, omdat van opzet geen sprake was. Maatregelen zijn door dat bedrijf genomen, waar door hinder, stank en overlast tot het verleden zullen behoren. - Aandacht werd verder geschonken aan de stank van het compostverwer- kend bedrijf te Blitterswijck. - Wat betreft de gierlozing door land bouwers, waarvoor de rijkspolitie procesverbaal heeft opgemaakt, en waarvan het raadslid Fr. Rutten het vorig jaar het college verweet met twee maten te meten, kreeg men nu duidelijk opening van zaken, waaruit bleek dat het college niet met twee maten heeft ge meten. BRUIDSBOEKETTEN AANBIEDINGS BOEKETTEN CORSAGES GRAFWERK DROOGBLOEMEN KAMERPLANTEN HYDROPLANTEN AARDEWERK BLOEMBOLLEN TUINGEREEDSCHAP Tuincentrum Langslraat 33 - Venray

Peel en Maas | 1987 | | pagina 11