Nieuwbouw Rabobank Leunen in het geding J WINTER De EMOFRA WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Groot succes voor Ysselsteynse- duivenmelker Problemen in Venray's Broek nu definitief voorbij Beheersplan Venrayse bossen Onenigheid over grondprijs Stankoverlast voorbij? INSTALLATIE PASTOOR YSSELSTEYN Anti bont comité tegen nertsfokkerij- Meerlo Na 32 jaar in de VUT DONDERDAG 15 JANUARI 1987 Nr. 3 HONDERDENACHTSTE JAARGANG E3 PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIR0 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 31 ct. per mm - ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR f 13,00 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO f 18,00 Voor party of feest!! prefereer ik gezelligheid het meest. Dans- en Partycentrum Jeanne Paul Janssen Raadhuisstraat 6 Tel. 10500 Op zaterdag 3 januari j.l. werd in het Duivensportcentrum te Apeldoorn de eindselektie gehouden voor de stan daardklasse postduiven, die Nederland op het eind van deze maand moeten ver tegenwoordigen tijdens de Postduiven- olympiade te Dortmund in Duitsland. Het is vrijwel zeker dat daaraan min stens één duif van de Ysselsteynse duivenmelker Gerrit Linders zal deelne men. Via voorkeuringen tijdens de ten toonstellingen, overal in ons land, werden zo'n 50 duivenmelkers, met in totaal 90 duiven, door de Olympiade commissie uitgenodigd aan deze eind selektie deel te nemen. Uit deze 90 duiven zijn dan op 3 januari j.l. de mooiste acht doffers en acht duivinnen gekozen. Gerrit Linders zat daar met maar liefst drie doffers bij. Een unicum in de postduivensport. Op dinsdag 27 januari a.s. wordt uit deze 16 duiven de definitieve ploeg van 6 doffers en 6 duivinnen gekozen. Deze ploeg gaat daags daarna naar Dort mund, waar ze weer een dag later, door een internationale jury zal worden be oordeeld. RESTAURANT In de KeulscHe Pot Fondue-. Gourmet en special-teiten restaurant. Voor informatie of reservering TEL. 04788 1774 H0LTHESEDIJK 2 0VERL00N De Gezondheidsdienst voor Dieren te Heythuysen heeft aan de gemeente ge rapporteerd, dat de in het Venrays Broek gehouden proefbeweidingen geen enkele aanleiding hebben gegeven om ook maar te veronderstellen dat er scha delijke stoffen in die omstreden weiden aanwezig zijn. De Dienst ziet dan ook geen enkele aanleiding om met een of meer dieren laboratoriumproeven uit te voeren. De 47 pinken die nu twee jaar op de 17 ha grote weide gegraasd hebben zijn kerngezond. Vanaf het begin zijn die dieren onderzocht door een dierenarts en regelmatig gecontroleerd en gewo gen. Daarbij is bijzonder gelet op de haargroei, welke dikwijls al vrij snel op een ziekte kan wijzen. Er is echter geen enkele afwijking gekonstateerd. De problemen in het Venrays Broek ontstonden zo'n 10 jaar geleden, toen de koeien van Van Dijck er ziek werden en geen enkele instantie de oorzaak kon vinden. Gedacht werd aan vergiftiging door het vuile percolatiewater dat van de vuilnisbelt over de weg de weilanden in stroomde. Maar ook dat werd door geen enkel onderzoek bevestigd. Even min als zouden er giftige stoffen op die vuilnisbelt gedumpt zijn. Pers, radio en televisie hebben des tijds uitgebreid aandacht geschonken aan het Venrays Broek, evenals enkele milieugroepen die eigenhandige labora toriumproeven lieten maken van het percolatiewater. Enkele jaren geleden zijn, in het kader van een intensief onderzoek, op en rond de vuilnisbelt boorputten gesla gen waaruit men regelmatig op verschil lende diepten watermonsters heeft gdtiomen. Ook daarbij zijn geen veront rustende verschijnselen aan het licht ge treden. In feite is nu het gehele onderzoek af gesloten. De boorputten blijven intakt; heel sporadisch zullen nog watermon sters genomen worden. En wat de wei den betreft, wil de gemeente er nu zo gauw mogelijk van af. De landbouwers die er hun vee hadden grazen willen de grond graag kopen. Men mag dan ook verwachten, dat binnenkort enkele voorstellen tot verkoop aan de gemeen teraad zullen worden voorgelegd. Het reeds eerder aangekondigde be heersplan van de bossen een 4-5 cm dik boekwerk is deze week woensdag in het college van b. en w. behandeld. Het komt nu ter inzage te liggen. Een samenvatting van dat plan, met een toelichting en een aanbeveling gaat nu naar de raads- en commissieleden. Zeer waarschijnlijk zal het plan reeds in de februari-vergaderingen aan de orde worden gesteld. Makelaars- en Taxatatiekantoor HILHÜÜa WONINGEN TE KOOP GEVRAAGD Stationsweg 7b. Venray, lel 04780 85958-82308 De bouw van de nieuwe Rabobank in Leunen lijkt een weg met hindernissen te worden. De nieuwe bank moet aan de Albionstraat komen, waar vroeger de oude school stond. Het is een al 10 jaar braakliggend perceel. De dorpsraad van Leunen ziet op die plaats het liefst een gymzaal komen. Toen in oktober jl. over de toewijzing van het grondstuk aan de Rabobank, vergaderd werd, stuitte dit op tegen stand bij het CDA, met name bij 't com missielid Reintjes uit Leunen. Deze was van mening dat, als er ooit een gymzaal in Leunen komt, die aan de Albion straat moet komen te liggen. Wethouder Willems kon toen een meerderheid van de commissie overtuigen, dat er de eerste tien jaar geen gymzaal in Leunen komt en dat het alleen maar geld kost als die grond daar braak blijft liggen. GRONDPRIJS Nu de grond aan de Rabobank ver kocht moet worden, vormt het CDA opnieuw een obstakel. Het adviesbureau Van Houteringen heeft de grond getaxeerd en daarover een rapport uitgebracht bij de gemeen te. Hierin wordt een verkoopprijs van 175,- per m2 voorgesteld. Verder staat in het rapport dat, omdat de grond niet voor 100% bebouwd kan worden, de gemeente ook een lagere prijs kan vra gen, zonder zichzelf te benadelen. Uitgaande van dit rapport stelt het college van b. en w. nu voor om de grond, totaal zo'n 1500 nr, voor 150,- per m2 te verkopen. Een prijs waar ook Sinds de gemeente in september een vgkbekwame installateur op pad stuur de, is er uit de Irenestraat geen enkele klacht meer ingekomen over stankover last. Zoals bekend hadden de bewoners van deze straat bij tijd en wijle stankoverlast, waarvan men de her komst niet met zekerheid kon vaststel len. Er werden watermonsters genomen uit enkele rioolputten, putdeksels wer den van boorgaten voorzien om een goede ontluchting te waarborgen, en zelfs de doorstroming van het riool werd gewijzigd. Tenslotte stuurde de gemeente een in stallateur op huisbezoek, om te contro leren of de aansluitingen van wasmachi nes e.d. op het riool wel in orde waren. En daar mankeerde links en rechts nogal 'ns wat aan. De meest voorko mende mankementen waren het ontbre ken van syphons en droogstaande niet gebruikte schrobputjes. Die controle heeft duidelijk resultaat gehad; er zijn geen klachten meer. Toch zal de gemeente nog eens nalopen of nu alles in orde is; om dan deze onwelrie kende zaak met goed gevolg af te sluiten. HYPOTHEKEN VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-8757S 6,65% - 10 jaar vast 7.05% - 15 jaar vast Tijdens een plechtige Eucharistievie ring, a.s. zondag om half twaalf in de parochiekerk van St. Oda te Ysselsteyn, zal pastoor E. H. Steneker o.f.m. door Deken Buschman, tot pastoor van Ysselsteyn worden geïnstalleerd. Tijdens die Eucharistieviering zal de nieuwe pastoor, volgens traditie, ook welkom worden geheten door de burge meester van Venray. Na afloop krijgt iedereen de gelegen heid pastoor Steneker geluk te wensen, in het gemeenschapshuis, tot 14.30 uur. Met deze installatie komt er, vier maanden na het vertrek van pastoor Van Uden naar Maastricht, een nieuwe pastoor voor de 2100 parochianen van Ysselsteyn. Pastoor Steneker heeft na zijn pries terwijding in 1956 reeds in Ysselsteyn geassisteerd, zoals zoveel Paters Fran ciscanen dat hebben gedaan. Pastoor Steneker is Fries van geboor te maar heeft toch het grootste gedeelte van zijn leven in Limburg doorge bracht. Zijn priesteropleiding begon in Megen, gevolgd door zijn filosofiestu die in het Venrayse Minderbroeders klooster. 26 jaar van zijn priesterleven bracht hij als godsdienstleraar door in Maastricht, waarvan 11 jaar als pastoor van de parochie Heugem. De laatste tijd voelde hij, dat het werk in die parochie hem te zwaar werd; reden waarom hij dan ook graag inging op het verzoek van mgr. Castermans om pastoor te worden in de rustige St. Oda-parochie te Ysselsteyn. Nou, rus tig? Dat zal deze Fries wel merken, warn nog altijd bruist het van aktiviteiten in deze parochiegemeenschap. Met name het kerkbestuur was blij, dal eindelijk een opvolger is benoemd. Bij de kennismaking bleek al direkt dal het „klikte". Nu wordt het voor de twee leden van het kerkbestuur, Harry Fleurkens en Piet Arts, ook wat rustiger. In die vier maanden is dal tweetal namelijk bezig geweest de lopende zaken binnen de parochie af te werken. Er moest gezorgd worden, dat die last niet op de schouders van Pater De Boer alleen terecht kwam. Het kerkbestuur is ook dankbaar voor het werk van de vervangers. Met ere worden genoemd, em.-deken Theunis- sen, Pater Steenkamer en de Paters SVD uit Deurne, die steeds bereid waren in te springen als dat nodig was. Het kerkbestuur heeft intussen de pastorie opgeknapt, en dat zal voor de nieuwe pastoor wel een verrassing zijn, wanneer hij vandaag definitief zijn intre: k neemt in Ysselsteyn. de Rabobank Leunen tevreden mee is. Het CDA gaat echter met deze prijs niet akkoord. Tijdens de vorige week donderdag gehouden commissieverga dering voor ruimtelijke ordening stelde de heer Verbeek dat zijn partij van me ning is dat de prijs van 175,- heel reëel is. „Waarom moet een adviesbureau de grond taxeren, als we het advies toch niet volgen?, zo vroeg hij zich af. Het CDA houdt zich dus bij het in het rapport vermeldde verkoopprijs. Bo vendien stelt het CDA dat de bushalte, die nu nog vóór de te verkopen grond ligt, verplaatst moet worden en dat de kosten hiervan, 25.000,- ten laste ko men van de gemeente. Deze 25.000,- en een minderopbrengst van ƒ40.000.- (bij een verkoopprijs van 150,- per m2), vindt het CDA een te grote aderla ting. ALLES OF NIETS Wethouder Willems, en ook de overi- BROEKEN DUUR? KOM NOU!!! Overloon, Vierlingsbeekseweg 18 Telefoon 04788-1434 Maasbree, Dorpstraat 93 Telefoon 04765-3395 We vertellen u niets nieuws, als we zeggen dat de winter momenteel hard toeslaat. Als we dit schrijven: woens dagmiddag met 13 graden vorst, kost dat heel wat gas of olie. Voor menigeen zijn deze Siberische termperaturen dan ook in koude en dure last. Voor vele anderen echter een ideale gelegenheid om dag-in, dag-uit, de schaatsen onder te binden. Vrijwel overal in onze gemeente, op elk kerkdorp en in het centrum, is wel ergens een plek geschikt of geschikt gemaakt als ijsbaan. Bijzonder in trek zijn de visvijvers, de overstortvijver en, ondergelopen sport velden. En menig aktieve vereniging heeft er een kraampje ingericht voor de verkoop van warme dranken etc. leder jaar zorgt de winter ook weer voor een verrassing, waar 'n attente fotgraaf dan een aardig plaatje van weet te maken. Dat was ditmaal o.m. het geval bij de AM V-garage aan de Maashese- weg, waar de met ijs beklede auto voorlopig niet aan starten behoeft te denken.... Venray heeft weer een Evenals vorig jaar is het de sportlera ren van het Boschveldcollege in samen- ge commissieleden, konden zich niet met dit standpunt verenigen. „Bij de verkoop", aldus wethouder Willems, „wordt 550 m2 grond van de hand ge daan, waarmee de Rabobank in feite niets kan doen. Hierop staan o.a. bo men die niet gekapt mogen worden. De Rabobank moet deze grond erbij ko pen". "Als de gemeente een grondprijs van 175,- per m2 vraagt, dan gaat de Ra bobank daarmee niet accoord. De bank wil dan alleen de grond kopen die ze no dig heeft 950 m2), en dat wil de ge meente weer niet. Die grond moet dan immers door de gemeente onderhouden worden en dat kost weer geld." Een grondprijs van 175,- voor het hele perceel, kan dus tot gevolg hebben, dat de Rabobank afziet van haar plan nen en dat de gemeente met een braak stuk grond blijft zitten. Verder voegde wethouder er aan toe dat de gemeente in feite Teststroken ver koopt voor 150,- per m2 En dat is wer kelijk een zeldzame prijs. Een prijs van 150,- is so-wie-so al een hoge prijs! Normaal gesproken wordt in de kerk dorpen, bij verkoop aan commerciële instellingen, een grondprijs gehanteerd die lager ligt dan 125,-, zijnde de prijs per m2 voor de vrije sectorbouw. Dhr. L. Janssen (VVD) ondersteunde de wethouder volledig. „Indien de ver koop nu afketst, moet een volgende ge gadigde 175,- per m2 betalen. En dat voor een stuk grond dat dik tien jaar on benut heeft gelegen en nu verkocht kan worden. Waarom zouden we persé het rapport moeten volgen als dat niets kan opleveren?", aldus de heer Janssen. De CDA-commissieleden waren ech ter door al deze argumenten niet van hun stuk te brengen. Zij bleven volhou den aan een prijs van 175,- per m:. Wel liet de heer Verbeek weten dat een prijs van 150,- bespreekbaar is, als de Rabobank de kosten draagt voor het verplaatsen van de bushalte. LAATSTE WOORD Ondanks al deze tegenstand zijn, vol gens de laatste berichten, b. en w. toch van plan om aan de gemeenteraad voor te stellen de grond voor 150,- per m2 te verkopen. Tijdens de eerstvolgende raadsvergadering zal dan moeten blij ken of een meerderheid van de raadsle den dit voorstel ondersteunt. werking met Handbalvereniging Manu al weer gelukt om een perfekte ijsbaan te maken. Toen de voorspellingen vori ge week donderdag duidden op een strengere en wat langere vorstperiode stond op het informatiebord van de school: „a.s. maandag verplicht schaat sen". In twee nachten werd de ijsvloer gerealiseerd, tussen hel Boschveldcolle ge en de houten gymzaal aan de Zuid singel. Onder deskundige leiding van de ijsmeesters van het Boschveldcollege werd van vrijdag op zaterdag (het vroor toen 2 a 3 graden) het eerste ijslaagje aangebracht. Zaterdag overdag werden de werkzaamheden vervolgd en onder tussen zorgde Wiel Bloemen, de tuin man van het Boschveldcollege ervoor dat alle hinderlijke struiken gesnoeid werden, zodat er veilig geschaats kan worden. Toen al kwamen de eerste kin deren reeds vragen wanneer er geschaats kon worden. In de nacht van zaterdag op zondag, bij een temperatuur bene den de -10°C werd de baan verder afge maakt. Zondagmiddag om twee uur stonden de eerste kinderen al te dringen Dieren in de winter De wintervoeding is uiteraard weer ter hand genomen want het barre win terweer maakt dit hard nodig. U doet ook al veel goeds als U zelf in uw tuintje een voederhokje wilt plaatsen of een voederplaats wilt maken. Graag willen wij enige tips geven. Zorg dat U twee voederplaatsen maakt, namelijk een voor merels en een voor andere vogels. Merels eisen alles voor zich op en jagen de overige vogels weg. Voederplaalsen ongeveer 1 meter bo ven de grond i.v.m. loslopende katten. Wat kunt U voeren? Resten frietvet, vetbollen met wat zaad, pinda's, oud brood, zoutloos gekookte aardappelen, ongezouten spekzwoerd (wordt gratis beschikbaar gesteld door uw slager). resten vogelzaad/zonnebloempitten enz. Een drinkbakje kan geplaatst worden maar niet te groot anders gaan de vogels zich daarin baden. Hel kan afge schermd worden met een stukje gaas. De vogels hebben uw hulp nodig. U zult ze graag in leven houden om ze in het voorjaar weer ie horen zingen. Waar wij ook iets over willen zeggen zijn de dieren in de wei. Pinken, scha pen. paarden en pony's zijn verzorgd wanneer ze bij voedering krijgen, als ze een schuilplaats hebben tegen felle wind en als hun verzorger ze goed in de gaten houdt. Dan kunnen de dieren overdag in de winter best buiten lopen. Uiteraard dienen ze ook van tijd tot tijd drinkwater tot hun beschikking te hebben. Dierenbescherming afd. Venray bij de poort terwijl maandag voor de leerlingen van het Boschveldcollege de gymles schaatsles werd. PUBLIEKE OPENSTELLING Tijdens de schooltijden tot 16.30 uur is de baan geopend voor leerlingen van het Boschveldcollege. Tijdens tussenu ren en vrije uren wordt er eveneens door de leerlingen van de baan gebruik ge maakt. Van 16.00 tot 17.30 uur en op woens dagmiddag mogen de leerlingen ook van de baan gebruikmaken. In het weekeinde en tijdens de avon duren is er toezicht o.l.v. handbalclub Manual. Er wordt dan ook een vergoe ding gevraagd voor de werkzaamheden die er continu verricht worden (baanve gen, toezicht houden, sproeien etc.) Op uitdrukkelijk verzoek van de schoolleiding vermelden wij dat bezoe kers van buiten de school, via de grote poort aan de Zuidsingel en niet via het schoolplein naar de ijsbaan moeten gaan. Zo heeft, wat in hel verleden via an dere instanties maar nooit lukte, Ven ray, dankzij een handvol enthousiaste lingen, voor het tweede jaar zijn eigen Het Anti-Bont-Comité heeft bij het college van b. en w. van de gemeente Meerlo-Wanssum een bezwaarschrift ingediend, tegen het verlenen van een Hinderwet-vergunning van dhr. Kersten te Meerlo. De heer Kersten die al een vossenfarm in bedrijf heeft, wenst uitbreiding met 1500 nerts-moederdieren. Deze nertsen zijn goed voor zo'n 7500 nakomelingen. Het Anti-Bont-Comue vindt, dat de gemeente dacr 'n stokje voor moet ste ken, anders worden straks duizenden nertsen opgesloten in kleine draadgazen kooitjes, om tenslotte te worden vergast en verwerkt te worden tot bontjassen. Het comité heeft alle raadsleden en inwoners van Meerlo-Wanssum opge roepen bezwaar te maken tegen de voor genomen uitbreiding. Oók van wege stankoverlast en milieu-aantasting. Na een dienstverband van bijna 32 jaar bij Gebr. Martens Bouwmaterialen in Venray, gaat Gerrit Janssen uit Well van de VUT-regeling gebruik maken. Om van zijn relaties afscheid te ne men, wordt hem morgen, vrijdag 16 ja nuari, een receptie aangeboden in restaurant Vink in Well, van 18.00 tot 19.00 uur. ijsbaan, waar vooral in de avonduren, onder het genot van iets hartigs en met gezellige muziek, naar hartelust door jong en oud geschaats kan worden. Ijsbaan Oostrum Zoals voorgaande jaren is de ijsbaan op sportpark „De Spar" aan de Spar- rendreef te Oost rum weer geopend. De openingstijden zijn van 's morgens 10.00 tot 's avonds 10.00 uur. Entree prijzen: Volwassenen ƒ2,- kinderen 1,-. De kantine is geopend en aan de ijsbaan zijn warme dranken en hapjes te koop. De baan is verlicht en er is vrolij ke muziek. Schaatsen op overstortvijver Schaatsliefhebbers kunnen ook deze winter weer gebruik maken van onze service: n.l. de verkoop van warme dranken, soep en kleine etenwaren. In tegenstelling tot voorgaande jaren, hebben we dit jaar onze tenten opgesla gen bij de overstortvijver in Brukske. Dus niet meer bij de visvijver in Merse- lo. Elke zaterdag en zondag zolang er geschaatst kan worden, staan wij dus bij de overstortvijver in Brukske.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 1