VERENIGINGSNIEUWS D.S.V. L.V.B. F.N.v. VENRAY'S MANNENKOOR Koninklijke Harmonie Euterpe ZANGERS VAN SINT FRANS Kinderkoor De Vredesklokjes KINDERKOOR de BANDELIEREN Jongerenkoor CHRISKO VENRODE ARS MUSICA CRESCENDO LIMBRA '69 M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN Peelland Operette Deurne DE HUISVRIEND 0.J.C. DINGUS Huisvrouwen- kontakt Brukske TRIMCLUB O.J.C. DE BRAK Soos Midgard Buurtvereniging Brukske Scouting De Peelspeurders Springplank Noord-Limburgse studenten van Open Universiteit verenigd Geen wachtlijsten meer bij Open Universiteit Noord-Limburg Heropening O.J.C. Watjang _riQpu^n>_ Raadsvergadering Vierlingsbeek Jeugd- natuurwacht AV Venray Regio A.s. donderdag, le kerstdag opluiste ring plechtige Kerstmis Grote Kerk 11.00 uur. Gelieve allen om 10.45 uur aanwezig te zijn. Op zondag 28 december opluistering Kerst-Inn in Inalfa. Aanvang 12.00 uur. Verzamelen om 11.30 uur bij de hoofd ingang. I Januari officieuze nieuwjaarsrecep tie in de Wieënhof v.a. 12.00 uur. De dames zijn uiteraard ook van harte wel kom. Zaterdag 10 januari opluistering H. Mis om 14.00 uur in de St. Annakapel en receptie om 19.00 uur in Dansschool Janssen t.g.v. 25 jarig huwelijk van Jac. Klabbers-v. Teefelen. Op zaterdag 24 januari opluistering prinsenproclamatie. De eerstvolgende repetitie is op don derdag 8 januari. Afmelden R. v. Mil tel. 86917. In afwijking van eerdere mededelin gen is de eerstvolgende repetitie op maandag 29 december om 20.00 uur. Om 21.30 uur bestuursvergadering. Vervolgens op donderdag 8 janiari om 20.00 uur repetitie. Zondag 11 januari. Om 10.30 uur repetitie. AGENDA 17/18 januari, organisatie landskampi- I oenschapppen lagere afdelingen. 1 februari, joekskapellenfestival. 2 mei voorjaarsconcert. LEERLINGENOPLEIDING 22 en 23 december. Optreden in winkelcentrum, telkens om 19.00 uur bij kerststal. Woensdag 24 december. Om 18.30 uur Grote Kerk. Donderdag 8 en 15 januari. Om 18.45 uur repetitie. DRUMBAND Dinsdag 6 januari. Eerstvolgende repetitie. Agenda: zie harmonieorkest. Bardienst: dhr. van Hooren. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Agenda: Woensdag 24 december. Om 19.30 uur en om 22.30 uur aanwezig zijn in de Paterskerk voor de beide avondmissen (in uniform). Na de eerste avondmis gaan we naar De Galmhut waar koffie en belegde broodjes klaarstaan. Donderdag 25 december Om 10.15 uur hoogmis in de Paterskerk (in uniform) Zaterdag 27 december GEEN inleveren van oud papier. Zodra de nieuwe container geplaatst is zal de inleverdatum bekend worden gemaakt. Zondag 28 december Om 11.15 uur aanwezig zijn bij de kan tine van INALFA aan de Maasheseweg (ingang achterom bij de portiersloge) voor deelname aan de kerstviering (in uniform). Voor zover nodig kunnen de jongens om 13.00 uur weer worden op gehaald. Maandag 29 december Geen repetitie en geen spelavond. Dinsdag 30 december geen repetitie. Woensdag 31 december Om 18.30 uur ifi de Paterskerk (in uni form) voor de Oudejaarsviering. Na af loop een korte bijeenkomst in De Galm hut voor koorleden én ouders ter afslui ting van het jaar 1986. Dit geldt ook voor de nieuwe jongens met hun ouders. Afmelden: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: Het einde van het jaar betekent voor ons koor een drukke maar tevens mooie tijd. Wij rekenen er op, dat ALLE koorleden de verschillende uitvoeringen zullen meemaken. Laten we er weer iets moois van maken. Woensdag 24 december. We zingen de kerstavondmis om 19.00 uur in de Vredeskerk. Woensdag 31 december. We zingen de mis om 18.00 uur in het ziekenhuis. Vrijdag 6 januari. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Nog twee fijne missen op het pro gramma, dus., laat je beste beentje maar voor staan, het gaat geweldig. OPGELETwoensdag, kerstavond om 18.30 uur aanwezig zijn en niet de tijd die in de koorbrief staat, dan ben je te laat. Woensdag oudejaarsavond om 17.15 uur in het parochiezaaltje zijn. Niet te veel oliebollen eten! Vrijdag 9 januari beginnen de repeti ties weer. We hopen dat jullie een fijne kerstvakantie hebben. Wanneer je je door omstandigheden moet afmelden, doe dat dan op tijd. We rekenen op een grote opkomst. Dinsdag 23 december Fluitgroep repetitie om 18.00 uur. Koorrepetitie van 18.30-20.00 uur. Woensdag 24 december Kerst-Gezinsmis. Aanvang 18.40 uur. We zijn om 18.15 uur in het zaaltje. Donderdag 25 december. We zingen NIET bij de kerststal. Wel zingen we tijdens het Kinderke Wiegen in de Grote Kerk van 15.00 tot 15.30 uur. We zijn om 14.30 uur in het zaalt je. Dinsdag 30 december. Koorrepetitie van 18.30-19.30 uur. Woensdag 31 december We zingen oudejaarsdag van 14.00 tot 16.00 uur op de Kruuze. Zaterdag 3 januari We zingen de afscheidsmis van Ben van Bronkhorst om 19.00 uur. Koud en nat was het, maar dat heeft jullie er niet van weerhouden thuis te blijven. Geweldig zoals jullie je inzet ten, en nogmaals namens iedereen be dankt! Het zingen bij de kerststal op le kerstdag gaat niet door. Met name voor de fluiters is de temperatuur te laag. Daarom zingen we le kerstdag tijdens het kinderke wiegen in de Grote Kerk. Woensdag 24 dec. (kerstavond) kerst viering Vredeskerk. Aanvang 21.00 uur. Willen jullie uiterlijk om 20.30 uur aan wezig zijn. Woensdag 31 december oudejaarsa vond, jongerenviering in de Vredeskerk. Aanvang 19.00 uur. Jongens en meisjes van 13 jaar en ou der die zich bij ons kpor willen aanmel den zijri van harte welkom. We repete ren iedere woensdagavond van 18.30 uur tot 19.30 uur. Voor aanmeldin gen en/of verdere informatie kun je bel len naar Marly de Haart tel. 82730 of Ellie Gielens tel. 88521. voor afmeldin gen Pia Verstegen tel. 82170. Willen de lezers er aan denken om woensdagmiddag 24 december om half twee te komen oefenen. DAMESKOOR Vrijdag 26 december (2e kerstdag) zingen we om 10.00 uur de meerstemmi ge Latijnse hoogmis in de kapel van het ziekenhuis. Weest U s.v.p. om 9.30 uur aanwezig, in officiële kleding. Zaterdag 27 december om 19.00 uur avondmis in het Schuttersveld, in offi ciële kleding. Woensdag 31 december geen repeti tie. Zarerdag 3 januari om 15.30 uur H. Mis in het Verpleeghuis te Horst, in of ficiële kleding. Woensdag 7 januari om 20.00 uur re petitie in zaal Thielen. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevrouw v.d. Bekerom, lel. 83332 of aan mevrouw Sijbers, tel. 81353. Dinsdag 23 december kerstviering van Ars Musica om 20.30 uur in Den Hoen der. Vrijdag 26 december om 9.30 uur re petitie (inzingen) in de kapel van Sl. An na. Om 10.00 uur kersthoogmis in de kapel. Dinsdag 30 december geen repetitie. Dinsdag 6 januari om 20.00 uur repe titie voor het hele koor in de Galmhut met een geheel nieuw programma. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij Dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3 tel. 81221 of mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7. tel. 86159. Oud papier kunt U deponeren in de container bij Sjeng van Osch, Akkerweg 6. Gem. zangvereniging Vrijdag 26 december, 2e Kerstdag, zingen wij om 10.15 uur de Hoogmis in de Paterskerk. Zondag 28 december zingen wij om 10.15 uur de Hoogmis in de Paters kerk. Woensdag 31 december: Geen repe titie. Donderdag 1 januari, Nieuwjaarsdag zingen wij om 10.15 uur de Hoogmis in de Paterskerk. Zondag 4 januari zingen wij om 10.15 uur de Hoogmis in de Paterskerk. Gaarne trouwe opkomst. Nieuwe leden zijn van harte welkom; ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451. In verband met de kerstvakantie zijn er dit jaar geen repetities meer. De eerste repetitie in !987 is op maandag 5 januari om 18.00 uur in 't Pelgrimshuis te Smakt. PEEL EN MAAS uw weekblad Voorlopige apenda I januari nieuwjaarsserenade Schutters veld en St. Jozef. II januari receptie majoretten. 23 januari, generale repetitie schouw burg 21.00 uur. 24 januari prinseproklematie 31 januari jeugdzitting Hazekeutel Repetities Zondag 28 december repetitie voor ma joretten, miniretten en korpsleden. Afmelden Majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. Reeds te lang is Peelland-Operette- Deurne uit de publieke belangstelling geweest. Het optreden van 14 sept. 1.1. in de muziekkiosk op de Deurnese markt is helaas letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. Oorzaak regen, waardoor zowel belangstellenden als Peelland-Operette een forse teleurstel ling te verwerken kregen. Nu vraagt Peelland-Operette uw aan dacht voor het volgende: Recent is Peel land-Operette begonnen aan het instu deren van een totaal nieuw repertoire. Hierin zal behalve de zang ook het ac teren een grote rol gaan spelen. Een erkend regiseur heeft reeds zijn mede werking toegezegd. De vereniging heeft echter een grote behoefte aan enthou siaste zanglustigen, die operette-min nend solistisch zowel als in koorverband willen helpen een sterk operette-gezel schap te vormen. Belangstellenden zijn van harte wel kom op de wekelijkse repetitie-avond welke gehouden wordt op dinsdag van 20 tot 22 uur. Voorlopig zijn we ge huisvest in ,,De Heidebloem", St. Jo zefstraat 11 te Deurne. Voor nadere inlichtingen kunt u bel len bij ons secretariaat: F. v. d. Steen, tel. 04930-13524. Vrijdag jl. heeft DSV samen met schut terij 't Zandakker het St. Ceciliafeest gevierd. Tijdens dit gezellig samenzijn heeft dhr. P. Martens uit Tienray 6 FKM insignes uitgereikt i.v.m. het 10- jarig FKM lidmaatschap aan: Dorian v. Rhee, Margret Scholts, Jeanet Krijnen, Brenda Roozeboom, Helen Massa en José Verbruggen De eerste vier genoemde leden zijn te vens 10 jaar lid van DSV. Wij danken iedereen die aan deze avond heeft meegewerkt. Ledenvergadering 29 dec. 1986. Opening door de voorzitter. Verslag vergadering november. Bestuursmededelingen. Ingekomen stukken. Uitreiken ringen. Inning contributie. Rondvraag. Sluiting. Voor alle verdere informatie: secreta riaat J. Schwachöfer, Luitstraat 51, 5802 NL Venray. MUZIKAAL KERSTPAKKET 26 December: Willem Woelwater A.s. vrijdag 26 december zal Willem Woelwater O.J.C. Dingus met een be zoek vereren. Willem Woelwater zal on geveer 1 uur met puntige en zeer cyni sche teksten de zaak op zijn kop zetten. Zijn werk zou het beste met „Punkpro- za" betiteld kunnen worden en vergelij kingen gaan op met b.v. Jules Deelder en Ton Lebbink. Zaterdag 27 december: Avalon 1.p.v. normaal op vrijdag zal aanko mend weekend op zaterdag 27 december een hard-rock concert plaatsvinden. Eindelijk, na veel moeilijkheden, zal a.s. weekend de veelbelovende Neder landse hard-rock bband AVALON in O.J.C. Dingus aantreden. Avalon is al lange tijd de band die het hardtst, het langst en het meest succesvol aan de (Nederlandse) hard-rock weg timmert. Bij de echte hard-rock fanaten is Ava lon natuurlijk al een tijd een begrip, voor de mensen die nog niet zo bekend zijn met deze band is het leuk te weten dat ze eerder in het voorprogramma stonden van bands als Twisted Sister en Gary Moor. Zoals zijzelf zeggen, is deze tour waarschijnlijk de laatste in Neder land. Nu het jaar weer zijn einde nadert, plannen wij reeds druk onze program ma's voor het eerste seizoen van 1987. Tot nu toe ziet die er zo uit: 13 januari; op de Oudhollandse tour", een openingsprogramma dat door zijn variëteit aan Oudhollandse spelen, die nagenoeg iedereen kent, een ludiek, open en gezellig karakter zal hebben. Komt U gerust meedoen en overtuig uzelf dat een ochtendje huis- vrouwenkontakt de moeite waard is. 27 januari; informatie over Spraeland 10 februari; voorlichting bij de Rabo bank over reizen; 24 februari; vragen en kennis omtrent ons Venrays dialekt. 10 maart; bezoek aan een paalwoning te Helmond; 24 maart; informatie over de bloe semtherapie; 7 april voorlichting over de warenwet 14 april creatief in de keuken met... kip en ei. 28 april bezoek aan de St. Petrus Ban- denkerk met koffie toe. Over de juiste inhoud en toedracht van iedere akliviteiten informeren wij U gaarne t.z.t. in dit weekblad. Wel me nen we er goed aan te doen alvast nog eens eraan te herinneren dat onze aklivi teiten plaatsvinden op de dinsdagmor gen van 9.00 tot 11.20 uur in wijkcen trum De Kiosk. De Entree bedraagt ƒ2,75 incl. een kop koffie; er is altijd een creche aanwezig; wij nog politiek, noch geloofsgebonden zijn; iedereen bij ons vrijblijvend welkom is, op welke ak- tiviteit dan ook, daar wij geen lidmaat schap of iets dergelijks kennen. Is door het bovenstaande uw interesse gewekt? Schroom dan niet maar kom ook eens in 1987! Heeft U nog vragen, bel dan naar Le- nie Gosling (81059) of Ria v. Brederode (87042). Lopersgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 8.00 uur voor een trainingsloop van 10 km, vanaf de Cooperbaan Beekweg op het Ballonzuil- circuit. Maandagavond verzamelen om 18.30 uur vanaf St. Anthoniusveldweg condi tielooptraining over 10 km op harde on dergrond voor langere afstand, route Singels Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Cooperbaan cir cuit een gevarieerd trimprogramma. Verzamelen en aanvang om 9.00 uur bij Ballonzuil Beekweg. Tweede kerstdag 6 km trimloop te Meterik. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384. De bourgondische stijl hebben we dit jaar als thema in De Brak. Menigeen kan de traditie van De Brak om er tus sen kerst en nieuw iets aparts van te ma ken wel herinneren. Vorig jaar nog „The Day After" in het verleden nog gala, punk, avant-garde etc. Dit jaar gaan we zo'n 800 jaar terug in de tijd van ridders, Pieter Breughel, armoe etc. De Bourgondische Week wordt als volgt ingedeeld: le Kerstdag, gewoon open 2e Kerstdag, Bourgondisch feest met 's middags gratis maaltijd voor arm lastigen; 's avonds lam aan het spit, va ten wijn en bier. Swingavond in stijl, dus kom verkleed. Zaterdag, swingavond Zondag, Middeleeuwse spelen Dinsdagavond live-muziek. Woensdag oud jaar, doorgaan Op 2e Kerstdag treedt op in Soos Midgard Wanssum, de uit TOONTJE LAGER herrezen RAUCHENDE COLTS. Rauchende Colts is beslist geen reünie van Toontje Lager. Ze spelen een geheel nieuw repertoire. Op de voorgrond zingen en presenteren zich het Belgisch duo Pol Gijselings en Misj Vandermaes- sen. Het repertoire van Rauchende Colts bestaat voornamelijk uit eigen zonnige en opgeruimde nummers. Daarnaast worden enkele aangenaam verbasterde covers gespeeld. Rauchende colts is een echte live band, met aanstekelijke muziek met de nadruk op presentatie! Aanvang rond half tien, op 26 decem ber in het gebouw van Soos Midgard Wanssum. Traditiegetrouw voorziet de buurt vereniging de bewoners van Brukske weer van oliebollen. De huis aan huis verkoop is dinsdag 30 december. De kosten zijn 10 olie bollen voor 5,en 5 voor 3,—. De oliebollen zijn gebakken door een beste warme bakker „Pijpers". De af gelopen jaren is deze verkoop ook prima verlopen, wij hopen dat het ook dit jaar weer een groot succes zal wor den. U kunt de oliebollen ook bestellen bij Mevr. L. Vermeulen. Marimbastraat 21. AFDELING OOSTRUM Beste dames. Op donderdag 8 januari houden we onze veradering om 20.00 uur in het gemeenschapshuis te Oostrum. De avond ziet er als volgt uit. Voor de pauze worden het jaarverslag en het financiële verslag bekeken. Daar na wordt het nieuwe programma besproken. Voor en na de pauze heeft M. Wilms weer een geweldige kwis voor ons samengesteld. Alle leden worden verder verzocht om op deze avond de contributie voor 1987 te voldoen. Even als verleden jaar is het bedrag ƒ30.-. U kunt kontant of per cheque betalen. Tot ziens op 8 januari. Kerstviering bij scouting Vrijdag jl. was er voor de bevers, ka bouters, welpen, gidsen, verkenners, sherpa's en leiding een Kerstspel, dat door hen zelf opgevoerd, gezongen en muzikaal begeleid werd. Het was een sfeervol kerstfeest daar in de kapel van Pascalis met natuurlijk tot slot krente- bol en chocolademelk. Zo'n 250 scouts van 5 tot 17 jaar waren aanwezig, tesa- men met de leiding die weer enorm hard gewerkt had om dit feest tot een blij feest te maken. Het was een echt fijn besluit van een goed scoutingjaar. Zaterdag jl. namen de kabouters, hun leiding en genodigden afscheid van hun groepsbegeleidster Ali Overbeek. Haar taak deed ze met zorg, toewijding en op een prettige wijze, zowel als penning- meesteresse bij de Jeanne d'Arcgroep vóór de fusie, alsook het begeleiden van de kabouterleiding, de coördinatie van die speltak en 'l beheren van hun finan ciën, en als bestuurslid van de Peelspeurders. Leidster van de leiding, moeder van de kabouters, het zijn titels om trots op te zijn. De hele kaboutertak had dan ook voor haar een leuke feestavond in elkaar gezet met liedjes, dansjes, play back, en Ali was letterlijk en figuurlijk „in de hoofdrol". Het bestuur mocht haar het Zilveren Waarderingsteken van Scouting Nederland opspelden als dank voor haar bewezen diensten. Proficiat hiermee Ali en nogmaals dank voor al les. De groepen starten weer m.i.v. 5 ja nuari. Dinsdag 23 december kerstviering voor de dinsdag- en donderdaggroep. zeven tot acht uur. Dinsdag 30 december kringspelen voor de dinsdag- en donderdaggroep. Zaterdag 27 december verzorgen de twee disc-jockes Richard en John een gezellige disco-avond voor jullie. Aan vang 19.30 tot 22.30 uur. Voor iedereen van 12 tot 16 jaar. Entree gratis. Sinds kort hebben de Noordlimburg se studenten van de Open Universiteit, Heerlen (Studiecentrum Venlo) zich verenigd in de studentenvereniging „Pour Nous". Deze vereniging zal zich vooral bezig houden met het behartigen van de be langen van de leden en het geven van voorlichting over allerlei problemen. Tevens zullen excursies en avonden met interessante sprekers worden georgani seerd. De vereniging zal kontakten on derhouden met andere studentenvereni gingen en „bijspijker"-cursussen orga niseren. Tijdens een op donderdag 22 januari in het Studiecentrum te Venlo te houden nieuwjaarsbijeenkomst, zal „Pour Nous" zich presenteren, waarbij alle in formaties zullen worden verstrekt. KINDERKAMPEN 1987 Bent U 1 jaar of langer lid van de bouw- en houtbond FNV en hebt u 'n zoon of dochter die 13 jaar wordt in 1987, dan kan uw kind deelnemen aan de kindervakantie-kampweek van 20 t/m 25 juli 1987 in Vierhouten. Opgave uiterlijk tot 16 febr. bij afd. kntoor of sekretaris. Opgaveformulier in FN V-Magazine nr. 15 van 20 dec. 1986. H. Nooijen. afd. sekr. De Open Universiteit sluit 1986 goed af: voor degenen die (weer) willen gaan studeren op Hoger en Wetenschappelijk nivo zijn er nu 29 cursussen en binnen enkele maanden worden aan dit aantal nog 10 cursussen toegevoegd. Voor géén van deze cursussen gelden meer wachtlijsten zoals we die de afgelopen 2 jaar gezien hebben. Met de opheffing van de wachtlijsten voor de cursussen Informatica en Schei kunde zijn de laatste beperkingen voor de instroom weggenomen. Het studie centrum voor Noord Limburg, geves tigd in het gebouw van de Openbare Bibliotheek in Venlo, kan dus weer nieuwe studenten plaatsen. Al meteen bij de start in september 1984 zag de Open Universiteit zicg ge noodzaakt over te gaan tot regulering van de toelating. Enerzijds was dit een gevolg van de onverwacht massale belangstelling, an derzijds van een vertraging in de cursus- produktie. Inmiddels is de begeleidings- en practicumcapacileit in de studiecentra verruimd en nu ook het cursusaanbod wat ruimer is, wordt het voor de velen die opnieuw willen gaan studeren zeer aantrekkelijk om eens een kijkje le gaan nemen en te gaan praten in het Venlose studiecentrum. Bij dit studiecentrum staan momen teel meer dan 550 studenten ingeschre ven. Volgens de prognoses zal dit aantal in de komende jaren moeten groeien tot zo'n kleine 800. De grootste animo van deze studen ten gaat uit naar de rechtswetenschap pen. Maar in Noord Limburg wordt deze interesse dan direkt gevolgd voor die van de informatica en de bedrijfs- en bestuurswetenschappen. Ook Econo mische wetenschappen scoort hoog. Daarnaast is het mogelijk om Cul tuurwetenschappen, Sociaalweten schappen en Natuurwetenschappen te studeren. Verenigingsnieuws dient dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd De verbouwing van de soos Watjang te Oirlo heeft eindelijk het eindpunt be reikt. Ruim 2 maanden werkte het soos- bestuur en een aantal soosbezoekers op vrijwillige basis aan het projekt „Wat jang". In die 2 maanden beleefde de Oirlose soos een enorme verandering. De muur tussen de soos en het aansluitend ver gaderlokaal werd vervangen door een scheidingswand, zodat je de soos in een mum van tijd dubbel zo groot kunt maken. De 2 grote nieuwe wandschil deringen bezorgde de soos een originele stijl. De renovatie van de tap en het overige schilderwerk gaf de soos een fris geheel. Het resultaat van de verbouwing mag best gezien worden, en de gelegen heid om te kijken is op 2e kerstdag, want dan wordt O.J.C. Watjang her opend. Van 's middags 14.30 uur tot middernacht kun je in de soos terecht. Om 15.00 uur kun je luisteren naar een onvervalste officiële rede van iemand die we voor het gemak maar even „Mister X" noemen. Deze speech zal ongetwijfeld gepaard gaan met een flinke dosis humor, zoals we dat van „Mister X" gewend ziin. Om 15.30 uur zal de Meidenband „Out of Order" optreden. Out of Order liet tijdens Watjangs Zomaarpop ook al van zich horen, en dat optreden vroeg gewoon om een herhaling. De meidengroep bezit inmiddels een uitge breid repertoire, dat enkel uit covers bestaat van o.a. Tina Turner, Pointer Sisters, Joan Jet, etc. etc. De vijf mei den hebben een optreden van ongeveer 2 x 45 min. en samen met discotheek „Double Double U" sluiten ze tevens de middag af. 's Avonds om 20.00 uur gaan we weer ""verder met het produceren van muziek. Muziek van Drive-in Disco Show „Twi light" die tot in de late uurtjes een swingend geheel aan deze laatste kerst dag geven. Samen met een videoshow weten ze de gezelligheid op peil te houden. We nodigen iedereen uit om aan dit heropeningsfeest deel te nemen. Je zult er geen spijt van krijgen. Het is niet onmogelijk dat deze ver gadering van korte duur was, omdat de voorzitter de raadsleden uitnodigde na afloop van de vergadering nog een uurtje na te blijven, niet in de raadzaal, maar in restaurant de Vier Linden. Dit als een verlate afsluiting van de begro tingsbehandeling. De begrotingsbehan deling duurde 14 dagen geleden te lang om nog een afzakkertje te kunnen nemen.... De raad had nu maar vijf kwartier nodig voor de behandeling van 17 agen dapunten. Alle besluiten werden conform de voorstellen, zonder hoofdelijke stem ming, aangenomen. Wij noteerden daaruit het volgende: De heer Ten Brinke werd benoemd tot ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Aan het college werd opgedragen het voorbereidingsbesluit ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening uit te voeren, waardoor de heer Denissen zijn loonbedrijf kan uitbreiden. De raad aanvaardde een rijksbij drage ten behoeve van buitengewoon onderhoud van 21 woningwetwoningen. Dat onderhoud gaat een bedrag vergen van 661.698,—. Hallo, jeugdnatuurwachters. We hopen dat jullie met veel plezier de kerststukjes hebben gemaakt en daaraan een goede bestemming hebben gegeven. Je hebt hierdoor weer een aantal mensen blij kunnen maken met een stukje „natuur" in huis. Dan de volgende aktie! Komende vrijdag 2e Kerstdag houden we onze derde puzzelwandeltocht van dit seizoen en wel tn het mooie Vlakwatergebied met de stuifduinen rondom het zwem bad en het Odapark. We zijn er weer in geslaagd om een leuke route uit te stippelen met daaraan een aantal vragen gekoppeld. De pauze zal worden ge houden in het thee-huis in het Oda park. Er wordt gestart vanaf de parkeer plaats bij hel zwembad tussen 09.30 en 10.30 uur. Onze caravan zie je vanzelf wel staan. We hopen natuurlijk op mooi weer, maar denk aan goed schoeisel en kle ding. Veel sukses op 2e Kerstdag! Zaal: Brukske: 30 dec. 16.30-17.30: pupillen en le jaars D junioren; 17.30- 18.30: 2e jaars D junioren. Vanaf 6 januari 1987 zijn alle zaal- trainingen weer volgens schema. Baan: dinsdag, 23 en 30 december: senioren en junioren A/B/C. Vanaf 7 januari volgens het schema. Bos: volgens schema: op zaterdag 10.00 senioren en junioren AB; 13.30 u. pupillen en ABC junioren. De raad had geen moeite met het beschikbaar stellen van 598,65 voor kosten schoolbegeleidingsdienst 1986. Maar de kosten over 1985, 714, worden niet vergoed. De legesverordening werd aange past. De gemeentelijke diensten werdeq immers met ongeveer 3% verhoogd. Opgemerkt werd dat op donder dagmorgens gelegenheid wordt gegeven tot het kosteloos sluiten van een huwe lijk. De onroerendgoed belasting werd met 3% verlaagd en dat betekende voor de gemeente een minder inkomsten van ƒ19.530,—. De reinigingsrechten werden met ongeveer 3 verhoogd en deze worden nu 62,50 voor reinigingsrechten en 48,— voor rioolrechten. De raad stemde in met een bijdrage in het exploitatietekort van de Openbare Bibliotheek. Tekort is 282.214,—. Gevraagd werd of de moge lijkheid niet aanwezig is, dat vrijwilli gers worden ingezet in het bibliotheek werk om zodoende kostenbesparend te kunnen werken. Dat zal door de voor zitter besproken worden met het bestuur. Komend jaar zal er meer duidelijkheid komen omtrent het ruim teprobleem van de bibliotheek te Over- loon. Hel is mogelijk dat die uitbreiding gevonden kan worden doordat gebruik wordt gemaakt van de vrijkomende school. Moeilijker had de raad het met het voorstel om de begroting van de Stich ting „Bejaardenwerk Land van Cuijk" goed te keuren. Vierlingsbeek moet ech ter ten opzichte van het Streekgewest solidair zijn en zal daarom die mede werking verlenen. Wel kreeg de raads voorzitter opgedragen in streekgeweste- lijk verband de problemen die er zijn nog eens aan te kaarten. De centrale alarmering kreeg veel waardering van de raad, want daardoor is het mogelijk de bejaarden langer in hun eigen vertrouwde omgeving te laten. Problemen had de raad ook met de begroting van het Regionaal Maat schappelijk Centrum. Uiteindelijk ging de raad akkoord met een begroting van 88.054.- voor het AMW en 13.408.- voor het JAC. De huurtarieven van gemeentelijke buitensportaccommodaties werden con form het b. en w.-voorstel vastgesteld. Dat hield tevens de mogelijkheid in, dat deze tarieven met ingang van 1988 wor den geïndexeerd. De raadsvoorzitter kon mededelen dat het kontrakt getekend was met de schoolartsendienst Veghel waardoor men ook in de toekomst van deze ser viceverlening gebruik kan maken. Of het koor van Maashees, ter gelegenheid van zijn zilveren bestaai.s- feest en voor de aanschaf van nieuwe uniformen, subsidie zal krijgen word. in de commissie welzijn bekeken. De raadsvoorzitter wenste aan het eind van de vergadering, raad, pers en ambtenaren en over hun hoofden heen alle inwoners van de gemeente Vier lingsbeek, een goed en voorspoedig 1987.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 7