Centrumpleinen harde dobber voor b. en w. PEEL EN MAAS V/ Bart Oomens 25 jaar slager Bouwservice 04780-81350 PEEL EN MAAS TIJDENS DE FEESTDAGEN Winkeliers willen markt en kermis op Grote Markt behouden Opening motocross- klassieker op 15 februari VOLVO HAIMS KOK VENLO b.v. Groot aantal inzenders bij gewestelijke wedstrijd Algemene Bond van Vogelhouders AROB-procedure tegen uitbreiding Oirlose camping GEBR. MARTENS DONDERDAG 18 DECEMBER 1986 Nr 51 HONDERDENZEVENDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 In verband met de komende feestdagen worden de ver schijningsdata van Peel en Maas veranderd. Vóór Kerstmis wordt Peel en Maas bezorgd op dinsdag middag 23 december. Onze postabonné's krijgen de krant dan nog op woensdag 24 december in de bus. Vóór Nieuwjaar wordt Peel en Maas bezorgd op woens dagmiddag 31 december. Onze postabonné's krijgen dan hun krant niet eerder dan vrijdagmorgen 2 januari. Daar is jammergenoeg niets aan te veranderen. Het zal iedereen duidelijk zijn, dat door de uiterst korte werkweken die aan beide feestdagen voorafgaan, vroegtij dige toezending van advertenties en kopij (verslagen etc.) dringend noodzakelijk is. Wij rekenen gaarne op aller medewerking. Maandag j.l. hebben de commissies voor openbare werken c.a. en ruimte lijke ordening gezamenlijk gedebatteerd over de „inrichting/herinrichting van de open ruimten in Venray-centrum". Een lange benaming voor de herinrich ting van onze pleinen, met name van hel Henseniusplein-Schouwburgplein en de Grote Markt. Hoewel het de commissie voorzitters - de wethouders Claessens en Willems - voornamelijk ging om de her inrichting van het Schouwburgplein annex Henseniusplein, konden zij er niet onderuit, daarbij de Grote Markt te betrekken. Zowel de commissieleden als bet talrijke publiek meende dal het een niet los te koppelen is van het ander. Wat men op het Schouwburgplein gaat doen, zal ongetwijfeld zfjn weerslag vinden op de Grote Markt, aldus was hun volstrekte overtuiging. Bovendien waren de meeste winke liers van de Grote Markt en de aangren zende Markstraat en Hofstraat, ge schrokken van de visie van b. en w. zo als die bij de begrotingsbehandeling naar voren kwam: van de Grote Markt een sfeervol pleintje maken met geen of zeer weinig parkeergelegenheid en zonder weekmarkt en kermis Dat sfeervol pleintje wilde men nog wel accepteren, maar dan met behoud van parkeerplaatsen en met behoud van de wekelijkse markt en de jaarlijkse kermis. Duidelijk dus twee geheel ver schillende meningen. Dat b. en w. hun visie zo maar open baar maakten, zonder ruggespraak met of informatie van de belanghebbenden c.q. bewoners, vond men ook afkeu renswaardig. Waar blijft dan de zo zwaar geprezen inspraak? Zijn de win keliers straks alleen maar goed om baat belasting te betalen, voor iets dat ze zelf helemaal niet willen? ZO IS HET GEKOMEN Wie geen vreemdeling in Venray is, weet dat de wekelijkse markt nog regel matig uitdijdt. Verschillende kramen worden nu al geplaatst aan het begin en het einde van de Grotestraat, terwijl in de Schoolstraat de kramerijen ook al ver doorgedrongen zijn. Nu staan er nog groentekramen op het Gouden Leeuwterrein waar straks Berden gaat bouwen. Met andere woorden: er moet vervangende c.q. aanvullende ruimte gezocht worden, willen we niet gaan snoeien in hel aantal marktkooplui;' terwijl de markt toch ook 'n soort at- traktie is voor het winkelcentrum. Eveneens heeft men kunnen constate ren, dat de Venrayse kennis steeds groter en attraktiver wordt en een van de beste kermissen is in de wijde omge ving. Aan de oude ruimten van Grote Markt, Henseniusplein en het pleintje voor café Hulsman heeft men al jaren niet meer genoeg. Het Gouden Leeuw- terrein was dan ook een welkome aan vulling van de beschikbare ruimten voor de kermisexploitanten. Maar dat Gouden Leeuwterrein is nu al gedeeltelijk bebouwd en als straks Berden er „zijn tenten" opslaat, kan er natuurlijk geen kermisattraktie ge plaatst worden. Dus ook voor de Venrayse kermis is er in de toekomst plaatsgebrek. Als dan bovendien de Grote Markt wordt ingericht zoals b. en w. zich dat nü voorstellen, dan is daar nóch voor de weekmarkt, nóch voor de kermis plaats. Bij dat alles speelt bovendien nog de wetenschap, dat de weekmarkt en de kermis samen goed zijn voor netto 145.000,per jaar. Een bedrag waarmee men een projekt van twee miljoen zou kunnen financieren ALTERNATIEVEN Het behoud van de weekmarkt en de kermis in hun huidige omvang, nood zaakten b. en w. uit te zien naar alter natieven. Twee marktpleinen zijn te weinig. Dan maar 'n plein er bij gepakt. Bij voorbeeld het z.g. Wilhelminaplein achter de muziekschool, óf het parkeer terrein bij de nieuwe Torro, óf het nieuwe parkeerterrein achter de Gouden Leeuw. Laten we voorop stellen, dat het parkeerterrein bij de nieuwe Torro ner gens anders voor gebruikt mag worden dan om te parkeren. Die afspraak heeft de gemeente met de Torro moeten maken wie baas is bakt koek. Wat de andere alternatieven betreft voelen zowel de marktkooplui als de kermisexploitanten er bitter weinig voor hun aktiviteiten over drie lokaties te verdelen. Twee is leuk: Grote Markt en Off. dealer: U belt: 077 - 543254 Burg. Bloemartstraat 30 Henseniusplein. Ze vormen van ouds her een publiekscirculatie waarvan de winkeliers in de Grotestraat ook (kun nen) profiteren. Maar drie lokaties is te veel van het goede; dan zoeken ze zich liever wat anders Bovendiien: als er binnen afzienbare tijd iemand op het z.g. Wilhelminaplein wil gaan bouwen, dan kan dat. Maar de gemeente zou dan wéér een andere standplaats voor markt en kermis moeten zoeken SCHOUWBURGPLEIN Meer noodgedwongen dan enthou siast hebben b. en w. toen maar het oog laten vallen op het Schouwburgplein. De komende renovatie van de School straat en de langzame verwezenlijking van het Verkeerscirculatieplan in het Centrum, maakten het toch noodzake lijk dat het Schouwburgplein onder handen werd genomen. Er worden daar te weinig aktiviteiten gepleegd; het plein is niet funktioneel Intussen zaten b. en w. met de begro ting voor het komende jaar te worstelen en er was geen tijd voor om plannen voor de herinrichting van het Schouw burgplein op papier te zetten. De raadsleden moesten genoegen nemen met de mededeling dat het de bedoeling is, dat Henseniusplein en Schouwburg plein samen een groot plein gaan vor men. Het hoe en wat zou in de loop van het komende jaar vernomen worden. Om de zaak wat te vergulden, zou de eerste financiering ad 250.000,be taald worden uit het fonds voor stads en dorpsvernieuwing, zodat er geen extra lasten zouden drukken op het ge meentelijke budget. De raadsleden namen met deze sum miere kennisgeving tijdens de begro tingsbehandeling geen genoegen. En dét was iets waarop b. en w. niet gerekend hadden. Er is immers in de eerste helft van januari de jaarlijkse ver pachting van de kermisstandplaatsen en dan moet men toch kunnen laten zien waar de altrakties geplaatst kunnen worden. De raadsleden bleven op hun stand punt staan. Ze waren niet bereid zonder konkrete plannen hun toestemming te geven aan een nieuw uiterlijk van Venrays centrum, waarmee men al Wij maken graag voor een keer een uitzondering om nog eens aandacht te schenken aan de afgelopen week gehou den gewestelijke wedstrijd van de Alge mene Bond van Vogelhouders. De organiserende vereniging, „Zang en Kleurkanarievereniging De Huis vriend", is één van de oudste verenigin gen op dat gebied en organiseert dan ooi al bijna 35 jaar, onder leiding van de onmisbare Jan Arts en zijn helpers, een jaarlijkse tentoonstelling, welke door die perfecte organisatie is uitgegroeid tot de beste in het land. Geen wonder dan ook dat de Gewestelijke Bond in middels al acht maal een beroep deed op „De Huisvriend". Bijna 2.000 vogels waren tentoongesteld in de grote zaal van „In den Engel". Loco-burgemeester Van Oers liet daaro ver zijn waardering blijken. Het ge meentebestuur, aldus dhr. van Oers, volgt met zeer veel belangstelling al de verrichtingen van de Venrayse hobby isten en zeker die van de kwekers van kleur- en zangvogels. De gewestelijke voorzitter benadrukte nog eens de perfecte organisatie, door mannen als Jan Arts en zijn helpers, die er ook voor zorgen dat het de tentoon gestelde vogels aan niets ontbreekt, en gauw zo'n 30 jaar „opgescheept zit". Uiteindelijk werd men het eens met de toezegging dat half december zoveel mogelijk tekst en uitleg gegeven zou worden aan de betreffende commissies, waarna dan op 6 januari een extra raadsvergadering aan de herinrichting van het Schouwburgplein annex Hense niusplein gewijd zal worden. In die ver gadering moet de raad „ja" of „nee" zeggen tegen die herinrichting. Wordt het „nee", dan staan b. en w. met lege handen voor de kermisexploitanten. COMMISSIES TWIJFELEN De toegezegde vergadering van de be treffende commissies vond dan deze week plaats. Zoals gezegd: met veel publiek maar met weinig geluid, omdat men vergeten was de microfoons in te schakelen. Veel voorlichting kwam er in feite niet uit. Zowel de commissieleden als het (belanghebbende) publiek bleef er op hameren, dat men niet alleen wil weten wat er nu precies op het Schouw burgplein en Henseniusplein gaat ge beuren, maar ook wat de toekomst is van de Grote Markt. Dat behoeft (op 6 januari) niet allemaal op tekeningen te zijn uitgewerkt. Een duidelijke om schrijving c.q. toezegging is in eerste in stantie genoeg. De invulling of-te-wel de details volgen later wel. De beide wethouders hadden het er maar moeilijk mee. Concretere plannen zonder invulling of praktische inde ling zouden ze voor 6 januari nog wel op tafel kunnen leggen, ondanks de kleine tijdmarge vanwege de feestdagen. Maar nu al de toezegging doen, dat de Grote Markt gelijktijdig met het Schouwburgplein onder handen zou worden genomen, ging hen toch te ver. Eerst de beide pleinen én de totale Schoolstraat en dan pas de Grote Markt. Meer dan eens benadrukten de beide wethouders ook, dat er voor de Grote Markt nog niets is ingevuld. Er is nog van alles mogelijk. Er zal overleg ge pleegd worden met de belanghebben den/bewoners en met hun verlangens zal rekening worden gehouden. Die verlangens zijn duidelijk: het be houden van de weekmarkt en kermis en het behouden van voldoende parkeer- dat de 12 keurmeesters naar eer en ge weten zich van hun taak kunnen kwij ten. De trotse voorzitter Jan Arts wees nog eens op de moeilijke taak van de keurmeesters, die in een paar minuten moeten beoordelen waaraan de kweker een jaar lang zijn zorg heeft besteed... Hij dankte ook de familie van den Munckhof, die als zaalhouders al 34 jaar aan deze wedstrijden meewerken. Het was, volgens de deskundigen, een wedstrijd met inzendingen van hoog ge halte. Dat bleek ook wel uit de verstrek te punten. Wij hebben het aantal bekers niet ge teld, wetende dat wij ze toch niet alle kunnen vermelden. Wij selecteerde uit de winnaars: hoofdgroep D.klasse 1 pigment rood, M. Versteegen Oirlo; Hoofdgroep E.klasse 1 Fr. Herens; Juist voor het ter perse gaan van dit blad vernemen wij, dat de geplande raadsvergadering van 6 januari a.s. NIET doorgaat. B. en w. zien geen kans op die datum meer cq. duidelijke plan nen aan de raad voor te leggen. Of de aanbesteding van ker misstandplaatsen nu ook naar een latere datum verschoven wordt was nog niet duidelijk. gelegenheid. Als men met de Torro af spraken maakt over zo'n 250 parkeer plaatsen, moet men ook afspraken kunnen maken met de Grote Markt- winkeliers TEGEN Het ziet er niet naar uit, dat zeker de grote frakties straks de (duidelijke) plannen van b. en w. zullen accepteren. De fraktie Van de Vorle heeft echter nu al gezegd, mordicus tegen te zijn. Deze fraktie vindt het hele gebeuren een verkwisting van geld en kapitaalvernie tiging. Wat hen betreft mag men in de plaats daarvan de plannen voor de Noord-Tangent weer uit de ijskast halen. Zo'n tangent zou het gebied rond de Grote Markt beter kunnen ontsluiten. Zij zou een tegenwicht kunnen vormen voorde zuigkracht van De Bleek, waar door het van oudsher natuurlijke centrumhart van Venray weer echt aan het kloppen slaat PARKEREN Vanuit vrijwel alle frakties werd aan wethouder Claessens gevraagd hoe het nu staat met de parkeergelegenheid in het centrum. Ondanks het gereedkomen van een paar machtige parkeerterreinen blijft het totale aantal nog steeds beneden de prognoses, welke enkele jaren geleden werden opgesteld. Gaat men daarbij ook nog het autoverkeer uit de Schoolstraat èn van de onderha vige pleinen weren, dan wordt de situatie er niet beter op. Volgens de heer Jansen (PvdA) zou op een heringericht Schouwburgplein best geparkeerd mogen worden. Men behoeft voor één marktdag per week zo'n plein toch niet zes dagen lang onbenut te laten. De heer Van Klink (S.V.) pleitte in dit verband ook vóór het behoud van de parkeergelegenheid op het eerder ge noemde Wilhelminaplein. Wethouder Willems kon hem dat vrijwel zeker toe zeggen. Als er gebouwd wordt maken we er een ondergrondse parkeergarage. Of dèt serieus bedoeld was? Mevr. Poels-Peters vond het maar flauwe kul, dat b. en w. op hun cen trumtekeningen nog steeds schermen met een langgerekt parkeerterrein tus sen Juliarasingel en Patersstraat. „Denkt u nu werkelijk, dat die bewoners een stuk tuin willen verkopen ten behoeve van een parkeerplaats?" vroeg ze/in de overtuiging dat ze dat nooit zouden doen. Wethouders Claessens beloofde ten slotte een overzicht klaar te zullen maken van de beschikbare parkeer plaatsen in ons centrum, alsook een opgave van de parkeerplaatsen die mogelijk nog verwezenlijkt kunnen worden. Vergelijking met de prognoses is dan ongetwijfeld mogelijk. En nu is het maar wachten op de 6e januari Hoofdgroep E.klasse 2 A. van Dinter Venray; Hoofdgroep E.klasse 2 Fr. Herens Venray. Bij de onderlinge wedstrijd werd Fr. Herens clubkampioen met de mooiste vogel. M. Versteegen uit Oirlo werd nr. 1 bij de verplichte derby. Bij de vrijwilli ge derby behaalde J. van Bakel de eerste prijs. Bij de afdeling zang waren voor Ven ray vermeldenswaard: Klasse A. A. Voesten le met 352 pt.; klasse B. J. Arts 2e met 162 pt.; klasse C J. Arts le met 83 pt.; Meesterzanger in de onderlingen: A. Voesten met 89 pt.; In de derby werd ook de kanarie van A. Voesten le met 87 pt. Clubkampioen voor het gewest werd „De Huisvriend" met 1038 pt. behaald door de leden A. Voesten, J. van Kem pen en J. Arts. Reeds eerder mocht de heer Th. Ja cobs in Oirlo van de gemeente toestem ming ontvangen tot de bouw van een toilettencomplex bij zijn kampeerboer derij. Zijn buurman is intussen tegen die voorgenomen uitbreiding in het ge weer gekomen en beroep aangetekend bij de Raad van State. De buurman G. Loonen verwacht dat hij zijn vee bedrijf niet kan uitbreiden als deze toiletgroep is gebouwd. De gemeente gaat echter van de ver onderstelling uit dat, door het aanwe zige kamphuis, Loonen toch al beperkt is in een mogelijke uitbreiding. Een verdere inkrimping van Loonen's belan gen wordt door de afgegeven bouwver gunning niet veroorzaakt. Het wachten is nu op de uitspraak van de Raad van State. In de rubriek „Starters voor het voet licht" hebben wij in ons weekblad met medewerking van de gemeentelijke afdeling „Voorlichting" ruime aan dacht geschonken aan de Venrayers die de grote stap waagden om zelfstandig een bedrijf te gaan runnen. Vijf jaar geleden werd daar nog niet aan gedacht. Ook niet toen de Venrayse slagers knecht BART OOMENS aan de Wals- berg in Deurne, de start waagde van een echte eigen slagerswinkel. Een jaar geleden begon hij ook in Veltum en hij is deze maand 25 jaar slager. Reden voor ons om Bart en zijn zaak nog eens voor het voetlicht te halen. Bart Oomens (41), zoon van de toen malige (eerste) directeur van de Venray se LTS was eigenlijk voorbestemd om een opleiding te volgen als leraar. Een zoon van een direkteur van een Tech nische School zou toch minstens leraar moeten worden Maar Bart raakte bevriend met een slagerszoon van Wijn hoven in de Henseniusstraat. Niet alleen maakte hij daar kennis met de toen nog zeldzame televisie, FIETSER LICHT GEWOND Op de Merseloseweg ter hoogte van de oude Torro werd een fietser aan gereden door een personenauto. De man kwam ten val en werd gewond. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. Na onderzoek en behandeling kon hij naar huis worden overgebracht. Op de Lorbaan stak plotselin een hond de weg over, juist op het moment dat een personenauto naderde. Bij de botsing werd de hond tegen een toevallig passerende fietsende jonge dame gegooid, die daardoor ten val kwam. Zij liep geen noemenswaardige verwondingen op. De hond moest dat oversteken met de dood bekopen. De eigenaar van de hond kon worden op gespoord en zal voor de schade aan sprakelijk worden gesteld. VERNIELINGEN Er werd aangifte gedaan van ver nieling van een ruit van een woning aan de Griegstraat. Een aan de Dr. Poelsstraat gepar keerde personenauto was met èen scherp voorwerp bekrast. Voor de eigenaar een behoorlijke schadepost. maar ook met het slagers vak in al zijn aspekten. Zijn interesse was gewekt: veel liever slager dan leraar. Met veel takt gelukte het hem zijn vader voor dit idee te winnen. En zo stapte Bart Oomens dan in 1961 als jong slagersknechtje de slachterij van Joos Wijnhoven binnen. En dat beviel na verloop van tijd beiden zo goed, dat het dienstverband acht jaar duurde. Hij kreeg er een gedegen opleiding, want naast het werken moest er ook nog theoretisch geleerd worden om het vak diploma te behalen én het patroons diploma. Om zijn kennis te verrijken, maar ook om de specialiteiten van andere slagers te leren Kennen verhuisde hij naar slagerij Verschuuren in Venray, toen naar Arcen en naar Duitsland om nóg meer kennis, maar ook meer zelfstandigheid te verkrijgen. Toen de kans kwam om in het Deur- nese kerkdorp De Walsberg voor zich zelf te beginnen, nam hij die kans waar en ging zijn droom in vervulling om een eigen bedrijf te vestigen. Na de voor SMC Venray als organi sator zeer geslaagde 250 cc GP begin dit jaar, is het ons een genoegen dat wij U aan kunnen kondigen dat SMC Venray de openingswedstrijd van het interna tionale motocross seizoen 1987 gaat ver zorgen. Voor alle duidelijkheid melden wij U nu reeds de datum: 15 februari 1987. Dit is een week eerder dan aanvankelijk op de kalendervergadering werd vastge steld. De reden hiervoor is dat een week later de strandrace in Le Touquet wordt verreden. De organisatie in Venray wil vijfvoudig Le Touquet winnaar Kees van der Ven niet „dwars" liggen om hem nog een zesde keer te laten zegevie ren. Een andere verandering betreft het programma. De zijspannen zijn vervan gen door de internationale trikes. De reden hiervoor is dat het medio februari niet mogelijk blijkt een acceptabel inter nationaal zijspanveld bij elkaar te krijgen. Verder is SMC Venray zeer verheugd dat ze nu al kan aankondigen dat we reldkampioen 125 cc 1985 Pekka Veh- konen en vice-wereldkampioen 125 cc 1986 John van den Berk en de Engelse belofte Robert herring in Venray aan de start gaan verschijnen. Voor Herring betekent dat dan het eerste op treden in Nederland. De inters rijden op 250 of 500 cc motoren. Verder zullen er nog veel meer bekende internationale toppers naar Venray gehaald worden maar over hun namen binnenkort meer. BOUWMATERIALEN WAND- EN VLOERTEGELS AANBOUWKEUKENS - GEVELSTENEN VENRAY, Bongerdstraat 5, tel. 04780-85959 Geopend tot 17.30 uur 's Zaterdags van 9-13.00 uur. Er is ook in deze tijd nog wel degelijk behoefte aan een ambachtelijke slager behoefte aan vlees en vleesprodukten, welke niet fabrieksmatig zijn vervaar digd. De slagerij in de Walsberg draaide goed, maar als je dan in de Venrayse wijk Veltum woont, als geboren en getogen Venrayer, dan doet het je pijn dat in die wijk geen ambachtelijke sla ger zijn bedrijf kan runnen. Er stond al langer een slagerij leeg, in het Veltumse winkelcentrum. Bart liet de bestaans mogelijkheden onderzoeken en die waren niet ongunstig. Ook in Veltum wonen mensen die iets meer willen dan supermarkten kunnen bieden. Bart zijn kwaliteitsprodukten leverden hem ook vaste klanten op als het bejaardencen trum Het Schuttersveld, de geriatrische inrichting „De Kruuze" en het gezins vervangend tehuis „De Laterije". 25 jaar slager, 5 jaar zelfstandige am bachtelijke slager in Walsberg en één jaar in Veltum. Die drie in één wil hij met een ambachtelijke attentie aan zijn klanten gedenken. Geen poespas, maar wel dank aan zijn klanten, want die zijn de basis van zijn succes. Tengevolge van de jaarlijkse wintersluiting is ons kantoor gesloten van 22 december tot en met 4 januari. Om U in noodgevallen toch van dienst te kunnen zijn is on ze SERVICE-DIENST echter op werkdagen bereikbaar onder telefoonnummer bouwbedrijf Verhoeven Venray bv Beste mensen! Wij wensen U allen van harte een geweldig sfeervol Kerst- en Nieuwjaarsfeest. Indien U dit laat samengaan met een heerlijk fijn stukje vlees, staan wij gaarne voor U klaar. JsLciGeïij Oomens Veltumse Kleffen 62, Venray, Tel. 04780-11122 Milhezerweg 19, Deurne, Tel. 04930-14352 Zaterdag na Kerstmis gesloten. Maandag open.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 9