Jubilerend „Houbensteyn" sticht eigen slachterij „Porkhof" in Ysselsteyn Sanering sloop- terreinen Endepoel VOLVO Ypsilon organiseert zich Hoorndag In Venray SCHOUWBURG- NIEUWS Toneelgroep De Vlasbloem PEEL EN MAAS De 25 mille van Houbensteyn Zondagochtend concert Toneel in Castenray Adventsconcert Dinsdag heeft wethouder Claessens een uitvoerig antwoord geformuleerd, op de door het CDA gestelde vragen j inzake het autowrakkenplan en het I daarmee nauw samenhangende bodem- I onderzoek in de Endepoel, waar enkele autosloperijen gevestigd zijn. Men mag verwachten, aldus de wet- i houder, dat het „Autowrakkenplan j Limburg" in april van het komende jaar in werking zaj treden. De financiële konsekwenties van dat plan worden ge- I raamd op 20 miljoen gulden. De helft i daarvan komt voor rekening van het Rijk; van de ondernemers—slopers wordt 30% verwacht, terwijl wordt aangenomen, dat ook de gemeenten en 1 gewesten indien mogelijk finan ciën beschikbaar zullen stellen. Wat bovenstaande in casu inhoudt j voor de verplaatsing van de terreinen aan de Endepoel, is nu nog niet duide lijk, zo zei de wethouder. Die terreinen worden verplaatst/gesaneerd in 1988 en 1 overgebracht naar het industrieterrein I Smakterheide. Tevens zullen dan de I daar reeds aanwezig sloopterreinen aan de Metaalweg worden her-ingericht, hoeveel Rijkssubsidie daarop ge- geven wordt èn hoeveel de ondernemers j daaraan ■zaan bijdragen, èn hoeveel er van de gemeente verlangd wordt, is nu nog een grote vraag, aldus wethouder Claessens die er aan toevoegde, dat on- geacht de financiële konsekwenties I sanering of verplaatsing in ieder geval I moet gebeuren. Het CDA-raadslid Muijsers drong er bij de wethouder op aan, dat men niet i moet wachten met het bodemonderzoek in de Endepoel, totdat het autowrak kenplan in werking treedt. Het geld ligt er toch voor gereed. Wethouder Claessens dacht wel, dat 1 bodemonderzoek en uitvoering van het autowrakkenplan samen zouden kun nen gaan. Sanering van de sloopbedrij ven zal straks sectiegewijze moeten ge beuren. Nu al staat vast, aldus de wethouder, dat bepaalde plekken in de Endepoel vervuild zijn. Maar van een algehele vervuiling is zeker geen sprake. Verder vertelde wethouder Claessens nog, dat reeds vorig jaar enkele kleine klandestiene sloperijen gesommeerd waren hun boeltje op te ruimen. Een van hen heeft echter bij de Raad van State uitstel gevraagd. En dat uitstel is hem verleend Off. dealer: U belt: 077 - 543254 HANS KOK VENLO b.v. Burg. Bloemartstraat 30 Volgens een ruwe schatting lijden in Nederland twintigduizend mensen aan schizofrenie, ook wel aangeduid als chronische psychose. Van hen wordt ongeveer de helft al jaren in een psychiatrisch ziekenhuis verpleegd en ongeveer vijfduizend zijn in behandeling bij een RIAGG,Anderen wonen thuis of zelfstandig en een onbekend aantal leidt een zwervend bestaan. Om zich voor de belangen van de patiënten in te kunnen zetten is enige tijd geleden de landelijke vereniging Ypsilon opgericht. Deze vereniging heeft als doel het uitwisselen van ervaringen, onderlinge steun en het gezamelijk pleiten voor goede zorg en behandeling. Volgens een woordvoerdster van Ypsi lon gaat het hier om een groep patiënten waar nauwelijks naar omgekeken wordt omdat behandeling vaak nauwelijks zin heeft. Na een eerste landelijke bijeenkomst van Ypsilon, die in juni jl. te Bunnik werd gehoudenvonden veel mensen herkenning in eikaars verhalen. Mo menteel wordt gewerkt aan de organisa tie van plaatselijke en regionale kon- taktgroepen. Die zijn vooral bedoeld om ouders en andere familieleden van psychotische of schizofrene mensen in de gelegenheid te stellen ervaringen uit te wisselen en samen eventueel in aktie te komen. Speciaal voor geïnteresseer den in de regio Noord en Midden Limburg wordt op donderdagavond 11 december een eerste ontmoetingsavond georganiseerd voor belangstellenden in deze vereniging. Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur en vindt plaats in het Groen Kruisgebouw, Hogeweg 297 in Venlo. Hier wordt dan ook nadere informatie verstrekt over het werk van Ypsilon. Voor verdere informatie tel. 045-717655 (na 18.00 uur). In samenwerking met het Maastrichts Conservatorium, het Noord Limburgs Hoornkwartet en de hoornist Jan v.d. Eynden wordt op zaterdag 20 december a.s. een hoorndag georganiseerd. Deze hoorndag is vooral te danken aan de toenemende belangstelling voor dit in strument. Jan Bartels, hoorndocent aan de muziekschool Venray, heeft ruim een jaar geleden een eerste workshop voor hoorn georganiseerd en het succes was zo groot, dat men tot het initiatief voor de nu geplande hoorndag is gekomen. Het programma voor 20 december ziet er als volgt uit. aandacht voor de hoorn in ensem ble verband; geschiedenis en ontwikkeling van de hoorn; lezing over de techniek en adem haling; workshop. De hoorndag begint om 11.00 uur in de Muziekschool Venray en zal om 15.00 uur eindigen. Beperkte opgave is nog mogelijk door een inschrijfformu lier in te leveren. Als inschrijfgeld wordt slechts 7,50 gevraagd. De eerste veer tig aanmeldingen zijn reeds genoteerd. NIEUWE BEGINNERSCURSUS VOOR VOLWASSENEN Regelmatig wordt bij de muziek school Venray gevraagd naar een begin nerscursus voor volwassenen waarbij de lessen 's morgens worden gegeven. In dien daar werkelijk voldoende be langstelling voor bestaat, zal er in janu ari zo'n cursus starten. De lessen wor den dan gegeven op de vrijdagmorgen. Om enig inzicht naar de behoefte van 'n dergelijke cursus te krijgen is het ge wenst hiervoor zo spoedig mogelijk in te tekenen. De kosten bedragen slechts 152,50 voor een geheel jaar (dit is in clusief muziek) U heeft wekelijks 100 minuten les. Een mooi aanbod. Dinsdag 9 dec. komt de zeer sukses- volle groep PURPER met DE VIJF VAN PURPER in Venray. Kabaret van het zuiverste water. Spits, geestig, amusant, razendsnel. De populaire Adelheid Roosen geeft een extra attrak- tie aan het programma. Daarom durven wij zeggen, dat PURPER een MUST is voor iedere kabaret-Iiefhebber. Vervolgens komt de in Maastricht ge vestigde groep HET VERVOLG met twee bejubelde voorstellingen naar Venray. Beide voorstellingen stonden nog niet geprogrammeerd, maar aan deze kwaliteit wilde de schouwburg- direktie niet voorbij gaan en gehoopt wordt, dat het Venrayse publiek zo alert is in het onderkennen van kwaliteit, dat toch velen de voorstellingen zullen be zoeken. MACKBETT van Ionesco. Theater in Comedia dell arte stijl, boordevol git zwarte teksten die veel plezier veroorza ken. Zonder uitzondering werd deze voorstelling door de totale pers de hemel in geschreven. Citaten zijn te uit voerig om daar verder op in te gaan. Kritieken kan men bij de schouwburg in de vitrine lezen en dan zult U als lezer ervan overtuigd zijn, dat U 11 december vrij moet maken voor deze bijzonder fijne en amusante toneelavond. Om het publiek zoveel mogelijk bij het gebeuren te betrekken wordt de voorstelling, zoals dat ook het geval was met voorstellingen van Globe en De Appel op het toneel gespeeld, terwijl ook het publiek op het toneel zit. Dat betekent dat er slechts 100 plaatsen zijn en het is te hopen voor de inwoners van Noord-Limburg dat men kwaliteit zo weet te waarderen en kan onderschei den, dat die 100 plaatsen ook bezet zijn. De groep verdient het. MACKBETT op donderdag 11 december om 20.15 uur. Op zondag 14 december om 14.00 uur komt het vervolg met een Chinees sprookje DE WEES VAN CHAO. Ook hier betreft het een kwalitatief hoog staand programma dat door veel jeug digen maar ook volwassenen gezien zou moeten worden. De voorstelling is minder geschikt voor de allerkleinsten. Het is te hopen, dat het onderwijs op deze educatieve en vrolijke voorstelling zal inhaken door er massaal heen te gaan dan wel deze voorstelling te pro moten. Want ook DE WEES VAN CHAO is een voorstelling die veel be langstelling verdient en die men niet on gezien voorbij mag laten gaan. Volgende week komen wij uitvoeriger terug op deze prachtige voorstelling. Toneelgroep de Vlasbloem zal zon dag a.s. 7 december haar jubileumstuk „Bloemen voor Barbara", een blijspel in drie bedrijven en geschreven door Dick van Maasland, opvoeren in de schouwburg van Venray. Dit Bloemen voor Barbara is een blijspel dat bijna ondoenlijk is om te vertellen. Het gaat om Ivo Smit, die voorgedragen wordt als directeur van een groot bedrijf. Rond deze benoeming spelen zich de gekste situaties af en dit met bijzonder geestige dialogen en orginele intriges, wat alles heeft om het publiek een fijne avond te bezorgen. Dit wensen wij U dan ook gaarne toen. Dit spel heeft de Vlasbloem al enkele keren voor volle zalen mogen opvoeren, dus als U van toneel houdt kom dan zondag 7 december naar de schouwburg van Venray. Aanvang van dit toneelspel is 20.15 uur. De regie is in handen van G. Lemmens jr. en A. Selder-Verhoeven. 77 leesbare krant De cheque van 25.000,—, welke de heer J. Houben vrijdag j.l. burgemeester mr. H. J. M. Defesche als jubileumgift aan bood, zal op voorstel van de mil de gever als volgt worden ver deeld: Een bedrag van 7.500,— zal bestemd zijn voor het personeel van de Varkenshouderij Hou bensteyn Holding BV en 5.000 wordt gegeven aan de Ysselsteyn- se voetbalvereniging en de korf balvereniging „De Peelkorf". Kerk en zangkoor van Yssel- steyn, de dorpsraad, het unifor menfonds van Slabberjoekskapel en een vakantiekamp voor ge handicapte kinderen op Texel, krijgen ieder 2.500, Tenslotte wordt wethouder W. Claessens erg blij gemaakt met een bedrag van 2.500,— als aanzet voor het herstel van het St. Odapark in Venray, waar voor reeds eerder aannemer Jan Verhoeven een bedrag beschik baar stelde. Vrijdag j.l. was het vijfentwintig jaar geleden dat de heer Jan Houben in Ysselsteyn zijn gezin stichtte en gelijk tijdig startte met wat nu bekend staat als Houbensteyn Holding BV in Yssel steyn. Begonnen werd met legpluimvee, mestvarkens en grove tuinbouw op een siuk(je) grond van 12,70 ha. Nu na 25 jaar is het bedrijf uitgegroeid lot een to tale varkenshouderij met ongeveer 50 ha grond waarop 36.000 m: gebouwen en 35 medewerkers in full-time dienst. Balanstotaal 21,5 miljoen en steu nend op een gezonde eigen vermogens positie. Orrizet 16 miljoen; produkiie- vleesvarkens 48,5 duizend stuks middels eigen zeugenstapel en groeiend naar 60.000 stuks vleesvarkens per jaar. Tussen haakjes mag dan ook worden vermeld, dat het gezin van de heer Hou ben ook een gezonde groei doormaakte: vijf zoons, waarvan reeds drie in het bedrijf werken. Reden voldoende om dit feest eens goed te vieren. Als nieuwe loot aan de zilveren Hou- ben(steyn)stam werd tijdens de feestvie ring de start van een eigen slachterij „Porkhof" aangekondigd. Houben steyn wil zijn hoogwaardige dieren nog verder gaan perfectioneren op vlees kwaliteit. Deze dieren zullen volgens ei en be- drijfsconcept in het nieuwe vleesjedrijf worden bewerkt en verwerkt tol „vlees van de boerenhof" onder speciaal merk. EXCLUSIEF De nieuwe slacht- en uitsnijlijn, welke exclusief voor Nederland en de E.E.G., draagt de goedkeuring van het Minis terie van Economische Zaken en het Ministerie van Landbouw. Aan Houbensteyn is een bijdrage ver leend voor bevordering hoogwaardige industrie en dienstverlening, vanwege hei innovatieve en hoogwaardige karak ter. De investering in het nieuwe vleesbe drijf bedraagt 5 miljoen met een opper vlakte van 3000 m-\ In overleg met de afnemers zullen hoogwaardige produkten voor de mo derne slager worden gefabriceerd, zoals vlees vers vacuüm, vleesprodukten en vleeswaar onder de slogan „Vlees van de Boerenhof". NIEUWE TECHNIEK Met de start van Houbensteyn Pork hof BV zal ook een geheel nieuwe slachttechniek in Nederland zijn intrede doen, waarbij men de varkens gaat ont- huiden in plaats van broeien en schroeien. Naar schatting zal het bedrijf en de bijbehorende distributie aan 15 tot 25 nieuwe medewerkers werk gaan bieden. PORKY F.N BES Voordat de burgemeester overging tot de onthulling van de naam van het nieuwe bedrijf, sprak hij toch zijn bezorgdheid uit over het mestprobleem. Zijn gemoed werd echter enigszins ge rustgesteld, omdat wethouder Wim Claessens uit Ysselsteyn afkomstig is, lid is van de Mestbank en derhalve meezoekl naar de oplossing van hel pro bleem. Sprekend over het ondernemerschap van de heer Houben kon de burgemees ter met recht zeggen: „dat hij „zijn" varkens van de wieg, nee, van vóór de wieg af, tot aan het graf c.q. de cellofaanverpakking begeleidt. Nu nog een restaurant „Porky en Bess" óf Porky en Peggy" erbij en we kunnen ze zo van de stal nuttigen, verser kan het niet". Voor zijn onthullingshandeling „ver diende" burgemeester Defesche een reuzencheque van 25.000,—! Onder de sprekers bij dit feestelijk gebeuren was ook de K.v.K.-voorzitter, de heer Sprengers. Hij prees in het bij zonder de kleine bedrijven in deze regio, die er in geslaagd zijn sinds 1982 ongeveer 3000 mensen aan een baan te helpen. Toch waren de gedachten van de heer Sprengers niet uitsluitend bij Houben steyn. Als voorzitter van de Venlose voetbalvereniging VVV, ging zijn aan dacht ook uit naar de belangrijke wed strijd, die vrijdagavond, van zijn club tegen Feyenoord. Hij zou zich gelukkig prijzen aldus deze voorzitter als hi j evenveel bezoekers in De Koel zou krijgen, als Houbensteyn receptiegas- ten... Dat waren er bijna 1500 EEN KERSTKAART STUREN IS MEER DAN ALLEEN EEN TRADITIE Programma zondag 7 december door „DIEFIDELEN ROSENRTALER" MERSELO 1Glenn Miller-Story 2. Musikantentraum. 3. Böhmischer Wind. 4. So schön kann nur die ersteLiebesein 5. Serenade. 6. Garten Polka. 7. Start frei. 8. Brno Polka. De in 1984 heropgerichte Toneel groep „Vondel" uit Castenray zal op zaterdag 13 en zondag 14 december in het onlangs verbouwde en uitgebreide gemeenschapshuis „de Wis" het stuk „Mister doe het zelf", een bijspel in drie bedrijven, op de planken brengen. Beide avonden is de aanvang 20.00 uur. Toegangskaarten zijn uitsluitend in de voorverkoop vanaf vrijdag 5 decem ber verkrijgbaar bij café Hesen, café Zegers en de plaatselijke Rabobank. Buitendorpsen kunnen plaatsen reser veren bij mevr. van Rensch, Castelo- straató, tel. 1796. Inhoud van het stuk: Mw. Vogel heeft haar man (een ontzettende klun gel) ingeschreven voor de verkiezing „Handigste man ter wereld". Als de jury komt, brengt dit allerlei verwikke lingen met zich mee met uiteindelijk een goede afloop. EVEN WANDELEN MET DE HOND De Venrayer H. ging dinsdagmiddag even met zijn hond wandelen in de bos sen aan de Bakelsedijk te Merselo. Bij terugkeer, na een half uur, ontdekte hij een grote ravage bij zijn geparkeerde personenauto. Een ruit was ingegooid, het stuurslot, de autoantenne en een versterker waren geforceerd. Uit de au to worden vermist 12 cassettebandjes en 1 zonnebril. De radio was nog in de auto aanwezig. Vermoedelijk heeft de dader het hazepad gekozen toen H. terugkeer de. De totale schade beloopt 1200,- Een samengaan van „De Zangers van Sint Frans" o.l.v. de heer Wim Buys en het instrumentaal ensemble „Saltarel- lo" onder leiding van p. Falco, heeft zondagmiddag in de Paterskerk geresul teerd in een prachtige muzikale voorbe reiding op het Kerstgebeuren. Het werd een middag met veel luistergenot, maar ook van bezinning aan het begin van de Advent; een middag ook met uitsteken de solozang, instrumentale hoogtepun ten en knappe zangprestaties. Een tal rijk publiek heeft deze unieke presen tatie van jongenskoor met orkest ten volle kunnen waarderen. Het centrale thema werd gevormd door het aloude Adventslied „Rorate Caeli (Dauwt hemelen uit den hoge), dat als een rode draad door het gehele programma liep. De verzen, misschien hier en daar iets te aarzelend, gezongen door de tenor Ronnie Barents, sloegen als een vonk over naar de aanwezigen, die het gezang overnamen. Pater Falco, die met zijn Saltarello werken van P. Warlock, Chr. Erbach en A. Dvorak uitvoerde, bracht zijn ensemble tot grote hoogte. In aanmer king nemend, dat dit orkest bestaat uit overwegend jeugdige leden, dan dwingt dit alle respect af voor de bereikte mu zikale prestaties, met name van de dwarsfluiten. De Zangers van Sint Frans brachten werken van J.S. Bach, N. Bach, G. Da Palestrina en W. A. Mozart. Vooral het Ave Maria van Mozart, soms iets te moeilijk voor de zangers, werd een knappe prestatie, waarmee dirigent W. Buys alle eer inlegde. Ronnie Barends, Roy v. d. Berg, Don Mulders en Niels van den Munckhof bewezen met het O Salutaris, van A. Caplet, de rijkdom aan stemmenmate- riaal, waarover het koor thans beschikt. Als apotheose van dit zeer geslaagde Adventsconcert opgeluisterd met dia's van het H. Land dirigeerde Wim Buys koor en orkest bij de uitvoe ring van Pueri Concinite van Herbach en Lauft Ihr Hirten Allzugleich van M. Haydn. En weer jubelden de stemmen van Don Mulders en Roy van den Berg, samen met de violen van het ensemble en het orgel, bespeeld door Gerard v. d. Eisen. Al met al een schitterende opening van de Advent, met als slot een collecte ten bate van het verwarmingsfonds van de paterskerk. Wethouder J. van Oers van onderwijs heeft vrijdag j.l. de Regina Pascisschool in Vredepeel die bekend staat als de kleinste basisschool in Noord-Limburg feestelijk heropend door het „open breken" van een papieren muur. Blij heid ook in dit kleine peeldorp, omdat zoals schoolinspekteur Strelitski zei de minister heeft besloten tot het laten voortbestaan van deze kleine school met dertig leerlingen en.drie leer krachten, vanwege de geïsoleerde lig ging van de Veredepeelse kern. De inspecteur was vol lof over de zelf werkzaamheid van leerkrachten, schoolbestuur en ouders van leerlingen bij de verbouwingswerkzaamheden, waarin van rijkswege met een bedrag van 127.000,— werd gesubsidieerd. En natuurlijk moesten er voor de jeugd ballonen aan te pas komen, om het feestelijk gebeuren ook een kleurrijk aan zien te geven. drukkerij van den munckhof Grotestraat 68 - Venray Tel. 04780-82727 De kerstkaart is het visitekaartje van de zakenman. Denkt U er ook zo over dan ligt de nieuwste Intercard kerstkollektie voor U ter inzage. En U heeft ook nog kans op een Kerstgeschenk.

Peel en Maas | 1986 | | pagina 5